اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohandesvahidpou

عضو جدید
دوستان چند تا سوال

3. کسی هست از وضعیت علمی دانشگاه شاهرود و جایگاهش تو کشور خبر داشته باشه ؟

من خودم شاهرود بودم گرایش ماشینش خیلی قویه(به خاطر دکتر دارابی) ولی سیستم نه در حد متوسط ،کنترلش هم قویه(به خاطر وجود پروفسور فاتح) و الکترونیک و مخابرات هم متوسط رو به بالا.

sauron.heir

عضو جدید
سلام،خوشحالم که یه دانشجوی شهید بهشتی پیدا کردم!
من 900 مخابراتم به نظرتون امسال با این کاهش ظرفیتش می آرم؟؟؟
یه سوال مهمتر! من واسه انتخابش بیشتر دودلم چون شنیدم که وضعش تاپ نیس حالا به نظرتون بمونم سال بعد و اصلا شانسمو واسه انتخابش امتحان نکنم یا نه ارزش داره که یه سال عقب نمونم و انتخاب کنم که اونم شاید بیارم!
ممنون

حقیقتش در مورد مخابرات دانشگامون اطلاعاتی ندارم. ولی می دونم افراد زیادی هستن تو مبحث پردازش سیگنالا و Image processing کار می کنن. یه زمان اصلا همه تو بهشتی Image کار شدن و کارای خوبی هم ارائه دادن. به نظرم یک سال دیگه صبر کردن منطقی نیست و شما تو اون یه سالی که داری دوباره وقت می ذاری و منتظر نتیجه ای ترم سوم ارشدتیو بعدشم تز. به نظرت ارشدی که مثه برق می گذره ارزش داره ؟ و از همه مهمتر این که سطح موفقیت آدمها به اسم دانشگاهشون تو مدرکشون نیست.

z_elect

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها
این که میگن ظرفیتا زیاد شدن ولی تو دانشگاهای تهران به زور متوسط -3تا کاهش ظرفیت داشتیم من کلی به خودم امید داده بودم

power girl

عضو جدید
دوستان من بالاخره نفمیدم این معدل ما توو گزینش نهایی 20% تاثیر داره یعنی چی آخه؟ منظور همون تاثیرش توو نمره و رتبمونه یا توو قبولی بعد انتخاب رشته هم تاثیر داره؟! :confused:

از مهندسای عزیز اگه کسی میدونه چی به چیه منم در جریان بذاره :)

sauron.heir

عضو جدید
من خودم شاهرود بودم گرایش ماشینش خیلی قویه(به خاطر دکتر دارابی) ولی سیستم نه در حد متوسط ،کنترلش هم قویه(به خاطر وجود پروفسور فاتح) و الکترونیک و مخابرات هم متوسط رو به بالا.

آقا دمت گرم. از دوستات تو دانشگاه شاهرود گرایش الکترونیک ایمیلی تلفنی چیزی نداری ؟. می خوام یکم بیشتر درباره اش بدونم

mohsen.ieee

عضو جدید
سلام بچه ها
میگم این که تو دفتر چه واسه امیر کبیر تویه کد رشته نوشتن:محل اجرای پروژه مرکز پردازشهای فوق سزیع
قضیش چیه
اینجا سایتش است. انگار در مورد پردازش موازی است. این پاورپونیت سایتش است که توضیح داده است.

e_nezamfar

عضو جدید

چه خوب که کسی از شاهرود پیدا شد :)
میشه یه راهنمایی هم به من بکنید،
مکاترونیک شاهرود چطوره(در مقابل تهران و امیرکبیر و خواجه نصیر)؟
تو چه فیلدی بیشتر متمرکزن؟ (مکانیک؟-کنترل؟-دیجیتال؟)
ممنون

z_elect

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو گرایش های مختلف الکترونیک اولویت با کدومه،دیجیتال،مدار وسیستم،میکرو الکترونیک،میکرو و نانو الکترو مکانیک،الکترونیک نوری،نیمه هادی و ....

Arm1368

عضو جدید
تو گرایش های مختلف الکترونیک اولویت با کدومه،دیجیتال،مدار وسیستم،میکرو الکترونیک،میکرو و نانو الکترو مکانیک،الکترونیک نوری،نیمه هادی و ....
فکر می کنم این طوری باشه (با توجه به این که کدوما زودتر پر می شن) :
مدار و سیستم ، دیجیتال ، میکرو الکترونیک ، نیمه هادی ، نانو و الکترونیک نوری

ولی از نظر من دیجیتال بهتر از مدار و سیستم هستش!

اگه اشتباه می گم دوستان اصلاح کنند!!!!!!!!!!

engpower_1

عضو جدید
سلام تبریک میگم
مدار و کنترلو خیلی خوب جواب دادی . میشه درباره این دوتا درس تجربهاتو در اختیار ما هم بزاری؟؟(کتاب ، کلاس، و.....؟؟؟)

اولا از دوستاني كه نسبت بمن ابراز محبت كردن ممنونم. در مورد سوالي هم كه پرسيديد در مورد كلاس و منبع و ... قبلا مفصل توضيح دادم و درست نيست دوباره اينجا در موردش بحث بشه. واقعا بحث خسته كننده و بيفايده اي هست. ميتونيد هم از لينكي كه در امضام گذاشتم هم استفاده كنيد.

فقط به يه نكته كلي اشاره كنم. اگر من نتيجه خوبي گرفتم "فقط و فقط و فقط" زحمت خودم بوده وبس! هر وقت اين جمله من رو كامل پذيرفتيد از كنكورتون نتيجه خوب ميگيريد. كلاس و كتاب و ... "فقط و فقط ابزاره".

همین امسال من يه مدت خيلي كوتاه مشاور يكي از موسسات شدم و ديدم كه بعضي از اين موسسات يا باصطلاح اساتيد چقدر بي وجدان و كلاهبردارن. گير تبليغات جذابشون نيفتيد. همش دروغه. همين سال پيش دوستام كه پارسه ميرفتن ميگفتن عبدالعالي (استاد پارسه ي شياد) دانشجوهايي رو به جاي خودش سر كلاس ميفرسته كه طرف هنوز ليسانسش هم تموم نشده! ميتونيد باور كنيد!؟ اصلا ميدوني اين يعني چي (يعني طرف دانشجوها رو هيچ چي خودش حساب نكرده)... حرف منو وقتي درك ميكنيد كه بريد كنكور بديد گند بزنيد بعد نگاه كنيد ببينيد هم پولتون رفت هم تايمتون هم فرصتهاتون

يا مثلا يادم نميره سال 89 كه رفتم براي ثبت نام درس سيگنال توي پارسه، بازارياباي پارسه چنان منو دوره كردن كه يهو ديدم همه درسا رو ثبت نام كردم! ممكنه بگيد اشتباه از من بوده. آره بوده ولي كلاهبرداري هم شاخ و دم نداره... همين كه خيلي از موسسه هاي كنكوري با پول من و توي دانشجو تبليغ ميكنن مگه يه جور كلاهبرداري نيست؟

البته اگه اسم پارسه رو بردم منظورم اين نيس كه بقيه خوبن. اونا هم يه جور ديگه شيادن. مثلا نصير سال پيش توي فرم ثبت نامش زده بود ظرفيت كلاس 30 نفر اونوقت وقتي رفتيم جلسه اول ديديم 60 نفر - 60 نفر كلاس تشكيل ميده. يكي نيس بهشون بگه آخه نامردا اين كه ديگه اسمش كلاس نيس حمام عموميه. يا مثلا همون كريمي و عبدالعالي و ... كه انقد بعضيها ازشون تعريف ميكنن چقد دير ميومدن و زود ميرفتن و .... خدا رو شكر از ما گذشت ولي يادتون نره كه بينش و نصير و مدرسان و پارسه و ... همه تجارتخونه اند و اگه پولت رو بهشون ندي جواب سلامت رو هم نميدن

جملاتي كه اينجا نوشتم نتيجه سه سال تجربه من هست. ميدونيد سه سال چقدر قيمت داره؟؟؟!!!

ميدونم امكانپذير نيس و فقط 10-15 نفر پستم رو ميخونن ولي كاش ميشد هر كس وارد اين سايت ميشه يكبار اين حرفها رو بخونه كه دوباره اين اشتباهات تلخ رو تكرار نكنه. گرچه بالاخره جبرانش كردم ولي خيلي چيزا رو بابتش از دست دادم. بنظرم به اين نميگن موفقيت...

ببخشيد اگه پرحرفي كردم ولي خيلي دلم خون بود.......

sajad6838

عضو جدید
مرسی...آخه چمران که نمیرم اصلا 2000 کیلومتر فاصله دارم باهاش...:Dیعنی واقعا صنعتی شیراز از عباس بهتره؟؟؟ بابا همش 9 ساله تاسیس شده...یزد هم که دکتری نداره...یعنی واقعا یزد از بابل و شاهرود بهتره؟؟؟ مطمئنی دوست عزیز؟؟؟ :surprised:گرایش قدرت

از نظر هیات علمی صنعتی شیراز بهتره ولی عباسپور بخاطر قرارگرفتن در تهران،دسترسی به منابع آموزشی بیشتری داره.
درکل اگه نزدیک به تهرانی عباسپور برات بهتره.

nadalsh

عضو جدید
مخابرات دانشگاه صنعتی اصفهان از نظر سطح علمی و استاداش چه جوریاس؟ کسی می دونه؟

livewaves

کاربر فعال

منظورتون اولویت های گرایشه یا احتمال اشتب کردم؟
اگر منظورتون بازاره بهتره به علاقتون اهمیت بدید به نظرم

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مخابرات دانشگاه صنعتی اصفهان از نظر سطح علمی و استاداش چه جوریاس؟ کسی می دونه؟

اتفاقا داشتم همین الان با یکی از بچه های شبکه اونجا چت میکردم.میگه خیلی خیلی قوی هستن در مخابرات سیستم و شبکه ولی به هیچ وجه هیچ رحمی ندارن و به قدری سخت میگیرن که از زندگی بیزار میشی.امتحانات به گفته این دوستم بیش از حد سخت هستن و دانشگاه و اساتید هیچ ابایی از انداختن و مشروط کردن و اخراج کردن ندارن.همچنین امکاناتش خیلی عالیه ولی محیط خشک و خرخونانه ای(!) داره طوری که برخی دانشجوها سر 0.1 نمره زیرآب همدیگرو میزنن.
این عین جملاتی بود که این دوستم میگفت!

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز یک بار قبلا عرض کردم.بحث دانشگاههای اروپایی و امریکایی در این تاپیک نیست.از زدن چنین پستهایی جدا خودداری کنید،در صورت مشاهده این پستها پاک خواهند شد

elhamsrttu

عضو جدید
سلام دوستان

کسی راجع به سهمیه شاگرد اولی چیزی میدونه؟ این حد نصاب 90 درصد چیه؟
چقد احتمال قبولی داره؟

فکر کنم شما باید 90 درصد تراز آخرین فرد قبولی تو اون رشته رو داشته باشید تا تو اون رشته قبول بشین. برای مثال اگر آخرین فرد قبولی در کنترل امیرکبیر ترازش 7000 باشه شما باید ترازتون حداقل 6300 باشه.

sajad6838

عضو جدید
خییلی ممنون.حالا میشه روزانه ها رو برای اینا بگین+کنترل رو هم روزانه هم شبانه. بازم ممنون
مخابرات روزانه:ب صنعتی اصفهان 80%و بهشتی و شیراز 100%
بیوالکتریک روزانه:به جز شریف،تهران،امیرکبیر هرجا روزانه داشته باشه قبوله
روزانه کنترل:سمنان-بوعلی همدان-شاهرود
شبانه کنترل:عباسپور و شاهد

h.mehrabian

عضو جدید
قطعاً تربیت مدرس بهتره و زودتر هم پرمیشه.
من از یکی از دوستام که اونجاست پرسیدم، متاسفانه گفتش که آخرین رتبه قبولی پارسال زیر 100 بوده و شبانه هم که نداره!
و همینطور دیدم که هیچکس از خواجه نصیر راضی نیست و هیئت علمی علم و صنعت انقدر قویتره که علیرغم میل باطنیم، من علم و صنعت رو بالاتر میزنم!

من طبق فایلی که دارم گرایش الکترونیک قدرت مدرس پارسال تا 107 گرفته البته شاید بیشتر هم باشه؟؟!!!

sajad6838

عضو جدید
سلام دوستان

کسی راجع به سهمیه شاگرد اولی چیزی میدونه؟ این حد نصاب 90 درصد چیه؟
چقد احتمال قبولی داره؟

تا چند سال پیش می گفتند رتبه یک سوم می شه ولی جدیدا سازمان سنجش بعد از قبولی افراد ظرفیت مازادی برای هر دانشگاه ایجاد می کنه و به ترتیب انتخاب رشته شما هر رشته/دانشگاهی که تراز شما بیشتر از 90% آخرین فرد قبولی باشه،قبول می شید.

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اولا از دوستاني كه نسبت بمن ابراز محبت كردن ممنونم. در مورد سوالي هم كه پرسيديد در مورد كلاس و منبع و ... قبلا مفصل توضيح دادم و درست نيست دوباره اينجا در موردش بحث بشه. واقعا بحث خسته كننده و بيفايده اي هست. ميتونيد هم از لينكي كه در امضام گذاشتم هم استفاده كنيد.

فقط به يه نكته كلي اشاره كنم. اگر من نتيجه خوبي گرفتم "فقط و فقط و فقط" زحمت خودم بوده وبس! هر وقت اين جمله من رو كامل پذيرفتيد از كنكورتون نتيجه خوب ميگيريد. كلاس و كتاب و ... "فقط و فقط ابزاره".

همین امسال من يه مدت خيلي كوتاه مشاور يكي از موسسات شدم و ديدم كه بعضي از اين موسسات يا باصطلاح اساتيد چقدر بي وجدان و كلاهبردارن. گير تبليغات جذابشون نيفتيد. همش دروغه. همين سال پيش دوستام كه پارسه ميرفتن ميگفتن عبدالعالي (استاد پارسه ي شياد) دانشجوهايي رو به جاي خودش سر كلاس ميفرسته كه طرف هنوز ليسانسش هم تموم نشده! ميتونيد باور كنيد!؟ اصلا ميدوني اين يعني چي (يعني طرف دانشجوها رو هيچ چي خودش حساب نكرده)... حرف منو وقتي درك ميكنيد كه بريد كنكور بديد گند بزنيد بعد نگاه كنيد ببينيد هم پولتون رفت هم تايمتون هم فرصتهاتون

يا مثلا يادم نميره سال 89 كه رفتم براي ثبت نام درس سيگنال توي پارسه، بازارياباي پارسه چنان منو دوره كردن كه يهو ديدم همه درسا رو ثبت نام كردم! ممكنه بگيد اشتباه از من بوده. آره بوده ولي كلاهبرداري هم شاخ و دم نداره... همين كه خيلي از موسسه هاي كنكوري با پول من و توي دانشجو تبليغ ميكنن مگه يه جور كلاهبرداري نيست؟

البته اگه اسم پارسه رو بردم منظورم اين نيس كه بقيه خوبن. اونا هم يه جور ديگه شيادن. مثلا نصير سال پيش توي فرم ثبت نامش زده بود ظرفيت كلاس 30 نفر اونوقت وقتي رفتيم جلسه اول ديديم 60 نفر - 60 نفر كلاس تشكيل ميده. يكي نيس بهشون بگه آخه نامردا اين كه ديگه اسمش كلاس نيس حمام عموميه. يا مثلا همون كريمي و عبدالعالي و ... كه انقد بعضيها ازشون تعريف ميكنن چقد دير ميومدن و زود ميرفتن و .... خدا رو شكر از ما گذشت ولي يادتون نره كه بينش و نصير و مدرسان و پارسه و ... همه تجارتخونه اند و اگه پولت رو بهشون ندي جواب سلامت رو هم نميدن

جملاتي كه اينجا نوشتم نتيجه سه سال تجربه من هست. ميدونيد سه سال چقدر قيمت داره؟؟؟!!!

ميدونم امكانپذير نيس و فقط 10-15 نفر پستم رو ميخونن ولي كاش ميشد هر كس وارد اين سايت ميشه يكبار اين حرفها رو بخونه كه دوباره اين اشتباهات تلخ رو تكرار نكنه. گرچه بالاخره جبرانش كردم ولي خيلي چيزا رو بابتش از دست دادم. بنظرم به اين نميگن موفقيت...

ببخشيد اگه پرحرفي كردم ولي خيلي دلم خون بود.......
شاید مرتبط به این تاپیک نباشه، اما چون این بحث پیش اومد، با اجازه من هم نظرم رو بنویسم.
دوست خوبم درسته بعضی از اساتید اونطور که باید به وظایفشون عمل نمیکنن، اما من با توهین کردن و جمع بستن زیاد موافق نیستم.
با قسمتی از حرفاتون موافقم، اما خود من امسال مدار و ماشین رو 58 و 53 زدم و این رو مدیون کلاسهایی که رفتم هستم. (قبلاً گفتم با اطلاعات کلاس تا 75 هم جا داشتم بزنم که متاسفانه نشد)
در حالی که پارسال اونهمه مدار خوندم و مدار به اون آسونی رو 8 زدم.
کلاس بک خوبی داره اینکه سرعت یادگیری شما رو افزایش میده.
مثلاً یک مطلب رو ممکنه به 5 ساعت وقت احتیاج داشته باشه تا یاد بگیرید (تازه آخرش هم معلوم نیست یاد بگیرید) اما توی کلاس استاد در نیم ساعت اون رو یاد میده و اگه مشکلی داشتید سئوال میپرسید و همه چی حل میشه.
چیزی که مهمه اینه که استادی انتخاب کنید که بعداً پشیمون که اون هم با پرس و جو میتونید چه کسی خوب یا بد هست.
تجربه های شما واقعاً ارزشمنده ولی به نظرم خوبه از چند جهت به صورت مسئله نگاه کنیم :smile:

نه متاسفانه!!
شاید شبانه تربیت مدرس و روزانه عباسپور رو بیارید.
تربیت مدرس شبانه نداره!

masoud_5april

عضو جدید
شاید مرتبط به این تاپیک نباشه، اما چون این بحث پیش اومد، با اجازه من هم نظرم رو بنویسم.
دوست خوبم درسته بعضی از اساتید اونطور که باید به وظایفشون عمل نمیکنن، اما من با توهین کردن و جمع بستن زیاد موافق نیستم.
با قسمتی از حرفاتون موافقم، اما خود من امسال مدار و ماشین رو 58 و 53 زدم و این رو مدیون کلاسهایی که رفتم هستم. (قبلاً گفتم با اطلاعات کلاس تا 75 هم جا داشتم بزنم که متاسفانه نشد)
مثلاً یک مطلب رو ممکنه به 5 ساعت وقت احتیاج داشته باشه تا یاد بگیرید (تازه آخرش هم معلوم نیست یاد بگیرید) اما توی کلاس استاد در نیم ساعت اون رو یاد میده و اگه مشکلی داشتید سئوال میپرسید و همه چی حل میشه.
چیزی که مهمه اینه که استادی انتخاب کنید که بعداً پشیمون که اون هم با پرس و جو میتونید چه کسی خوب یا بد هست.
تجربه های شما واقعاً ارزشمنده ولی به نظرم خوبه از چند جهت به صورت مسئله نگاه کنیم :smile:

تربیت مدرس شبانه نداره!
اتفاقا منم همین رو میگم،
من خودم کلاس نرفتم ولی میگم اگر کسی خواست کلاس بره،قبل از اینکه بخواد استاد خوبی رو انتخاب کنه،باید و باید اون درس رو بلد باشه،نه اینکه تازه میخواد واسه کنکور بخونه بره سر کلاس که درس یاد بگیره،کلاس صرفا برای تسلط و رفع اشکار هست،به نظر من،و در غیر اینصورت وقت تلف کردنه.

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها یه سری رتبه مربوط به 90 پیدا کردم که دبتابیس تقریباً خوبیه و واسه من هم خیلی خوشحال کننده بود. حتماً یه نگاه بندازید:

الکترونیک: http://bargharshad.persiangig.com/image/karnameh/رتبه محل های گرایش الکترونیک.pdf
کنترل: http://bargharshad.persiangig.com/image/karnameh/رتبه محل های گرایش کنترل.pdf
مخابرات: http://bargharshad.persiangig.com/image/karnameh/رتبه محل های گرایش مخابرات.pdf
قدرت: http://bargharshad.persiangig.com/image/karnameh/رتبه محل های گرایش قدرت.pdf
مکاترونیک: http://bargharshad.persiangig.com/image/karnameh/رتبه محل های گرایش مکاترونیک.pdf
بیوالکتریک: http://bargharshad.persiangig.com/image/karnameh/رتبه محل های گرایش بیوالکتریک.pdf

آخرین ویرایش:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من بالاخره نفمیدم این معدل ما توو گزینش نهایی 20% تاثیر داره یعنی چی آخه؟ منظور همون تاثیرش توو نمره و رتبمونه یا توو قبولی بعد انتخاب رشته هم تاثیر داره؟! :confused:

از مهندسای عزیز اگه کسی میدونه چی به چیه منم در جریان بذاره :)
تو رتبه که تاثیر شدیدی داره!!! تو گزینش نهایی هم تاثیر مثبت داره
کلا تاثیر داره در حد لالیگا:D من که از معدلم خیلی ضربه خوردم حیف:( مثلا اگه معدل من 18 بود الان رتبه 500 ام به 200-250 میرسید راحت

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب بستگی به علاقتون داره مثلا من میگم
دیجیتال، مدار، آنالوگ(که ننوشتین)، الک نوری، میکرو و نانو، نیمه هادی

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سری رتبه مربوط به 90 پیدا کردم که دبتابیس تقریباً خوبیه و واسه من هم خیلی خوشحال کننده بود. حتماً یه نگاه بندازید:

الکترونیک: http://bargharshad.persiangig.com/image/karnameh/رتبه محل های گرایش الکترونیک.pdf
کنترل: http://bargharshad.persiangig.com/image/karnameh/رتبه محل های گرایش کنترل.pdf
مخابرات: http://bargharshad.persiangig.com/image/karnameh/رتبه محل های گرایش مخابرات.pdf
قدرت: http://bargharshad.persiangig.com/image/karnameh/رتبه محل های گرایش قدرت.pdf
مکاترونیک: http://bargharshad.persiangig.com/image/karnameh/رتبه محل های گرایش مکاترونیک.pdf
بیوالکتریک: http://bargharshad.persiangig.com/image/karnameh/رتبه محل های گرایش بیوالکتریک.pdf

ممنون مهران جان
ولی الک اشتباه شده، همون کنترله

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کنترل امسال سوال حذفی داشته؟ کدوم سوال؟
کسی لیست سوالات حذفی رو داره؟

engpower_1

عضو جدید

تربیت مدرس شبانه نداره!

یقینا من هم با توهین به جمع اساتید موافق نیستم و این کار روهم انجام ندادم. در متنم هم اگر مجددا دقت کنید، صراحتا ذکر کردم "بعضی از موسسات يا باصطلاح اساتيد..." (البته شاید بهتر بود کلمه "بعضی" رو هایلایت میکردم)

خود من هم مثل شما خیلی از دروس رو کلاس رفتم و واقعا استفاده هم کردم. من هم برای اساتیدی مثل استاد اشرفیان، معتقدی، تقوی، تقدسی و بعضی اساتید دبگه احترام بسیار زیادی قایل و قبولشون دارم. ولی یه تجربه خیلی مهم وجود داره که من قسمتی از متنم رو صرفا به اون دلیل نوشتم. اینکه پرس و جو از بچه ها یا مشاورین موسسات بعضا حتی ممکنه تاثیر منفی داشته باشه.

عرض من بیشتر روی این متمرکز بود که فقط باید خیلی دقت کرد که در دام موسسات سودجو نیفتاد. خیلی از بچه های همین انجمن به دام موسساتی مثل پارسه و نصیر و... افتادن و انريیشون هرز رفت. اگر الان اون دوستان بودن صحبت بنده رو تایید میکردن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا