اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

o.m.k

عضو جدید
سلام
کسی می دونه مخابرات شبکه چیه؟

یه توضیحی در مورده این گرایش می دین

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی می دونه مخابرات شبکه چیه؟

یه توضیحی در مورده این گرایش می دین

گرایش مخابرات شبکه از چهار زمینه تحقیقاتی زیر تشکیل شده است :
1- مخابرات سیار :
این زمینه تحقیقاتی بیشتر به گرایش مخابرات سیتم نزدیک هست و درباره مخابرات سلولی ، وایمکس و ... میباشد. زمینه تحقیقاتی بسیار جالبی است و خیلی کاربردی میباشد
2- رمزنگاری :
زمینه رمزنگاری یا cryptography یکی از زمینه های بسیار جالب و شیرین مخابرات است که در مورد سیتمهای رمزنگاری و رمزگشایی اطلاعات ارسالی و دریافتی بحث میکند. فرض کنید شما میخواهید اطلاعاتی را به موشک در حال حرکت ارسال کنید و برای اینکه این اطلاعات برای دشمن قابل فهم نباشد از یک سیستم رمزنگاری استفاده میشود و در مقصد رمزگشایی میشود.

این دو زمینه بیشتر به مخابرات نزدیک هستند و برای ادامه تحصیل دکتری گرایش مخابرات در این دو زمینه پیشنهاد میشود.

3- مسیریابی :
این زمینه در مورد الگورتیم های مسیریابی بین دو کامپیوتر در یک شبکه بحث میکند و بیشتر به گرایش کامپیوتر نزدیک است.
4- امنیت شبکه :
این زمینه که دیگه از اسمش معلومه در مورد امنیت در شبکه های کامپیوتری است و در مورد شناسی و جلوگیری از نفوذ و ... میباشد
این دو زمینه آخری بیشتر به گرایش کامپیوتر نزدیک است و شما میتونید در دکتری گرایش شبکه های کامپیوتری رو انتخاب کنید.

o.m.k

عضو جدید
گرایش مخابرات شبکه از چهار زمینه تحقیقاتی زیر تشکیل شده است :
1- مخابرات سیار :
این زمینه تحقیقاتی بیشتر به گرایش مخابرات سیتم نزدیک هست و درباره مخابرات سلولی ، وایمکس و ... میباشد. زمینه تحقیقاتی بسیار جالبی است و خیلی کاربردی میباشد
2- رمزنگاری :
زمینه رمزنگاری یا cryptography یکی از زمینه های بسیار جالب و شیرین مخابرات است که در مورد سیتمهای رمزنگاری و رمزگشایی اطلاعات ارسالی و دریافتی بحث میکند. فرض کنید شما میخواهید اطلاعاتی را به موشک در حال حرکت ارسال کنید و برای اینکه این اطلاعات برای دشمن قابل فهم نباشد از یک سیستم رمزنگاری استفاده میشود و در مقصد رمزگشایی میشود.

این دو زمینه بیشتر به مخابرات نزدیک هستند و برای ادامه تحصیل دکتری گرایش مخابرات در این دو زمینه پیشنهاد میشود.

3- مسیریابی :
این زمینه در مورد الگورتیم های مسیریابی بین دو کامپیوتر در یک شبکه بحث میکند و بیشتر به گرایش کامپیوتر نزدیک است.
4- امنیت شبکه :
این زمینه که دیگه از اسمش معلومه در مورد امنیت در شبکه های کامپیوتری است و در مورد شناسی و جلوگیری از نفوذ و ... میباشد
این دو زمینه آخری بیشتر به گرایش کامپیوتر نزدیک است و شما میتونید در دکتری گرایش شبکه های کامپیوتری رو انتخاب کنید.

اینی که تو جواب دادی رو می دونم

سوال اینجاست که
مثلا شبکه صنعتی اصفهان کدوم از این 4تا ها هست
چون من فقط مورده 1 رو دوست دارم

nevada traveler

عضو جدید
اینی که تو جواب دادی رو می دونم

سوال اینجاست که
مثلا شبکه صنعتی اصفهان کدوم از این 4تا ها هست
چون من فقط مورده 1 رو دوست دارم
هیچ کس نمی تونه جواب سوال شما رو بده.در دانشگاه که وارد شدید طبق علاقه و انتخاب استاد راهنما در حوزه ی مورد علاقه فعالیت می کنید.این طور نیست که صرفا شبکه صنعتی اصفهان مخابرات سیار باشه یا امنیت باشه.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان جواب سوال چند روز پیشمو هنوز نگرفتما :D

چرا بعضی از دانشگاهها گرایش رو ننوشتن جلوشون ؟

o.m.k

عضو جدید
هیچ کس نمی تونه جواب سوال شما رو بده.در دانشگاه که وارد شدید طبق علاقه و انتخاب استاد راهنما در حوزه ی مورد علاقه فعالیت می کنید.این طور نیست که صرفا شبکه صنعتی اصفهان مخابرات سیار باشه یا امنیت باشه.

اون وقت اگه همه مخابرات سیار بخوان تکلیف چیه
متوجه می شی
منظورم اینه که اعضا هیئت علمی چند تا سیار رو قبول می کنه

در ضمن مخابرات سیار صمعتی اصفهان بسیار قوی هست
این چیزیه که مهندس مومن زاده گفته

nevada traveler

عضو جدید
اون وقت اگه همه مخابرات سیار بخوان تکلیف چیه
متوجه می شی
منظورم اینه که اعضا هیئت علمی چند تا سیار رو قبول می کنه

در ضمن مخابرات سیار صمعتی اصفهان بسیار قوی هست
این چیزیه که مهندس مومن زاده گفته

این طور نیست که هر چی "همه" بخوان بشه!!!

با توجه به دانشگاه لیسانس و نمرات ترم اول ارشد(نهایتا ترم دوم) هر استادی دانشجو خودشو میگیره.حالا اگر استادی که مخابرات بیسیم کار میکنه پر باشه بقیه باید به ساز اساتید دیگه برقصن!!

hoomif

عضو جدید
تعداد 22 کارنامه از کنکور ارشد 92 که از این تاپیک جمع آوری کرده ام...ورق مرقم نزنید حالشو ببرید...

93 بار دانلود و فقط 7 بار تشکر...تشکر های شما واسه امثال من نون و آب نمیشه...فقط میخواستم ببینید چقدر ملت با فرهنگی هستیم ما...!

o.m.k

عضو جدید
این طور نیست که هر چی "همه" بخوان بشه!!!

با توجه به دانشگاه لیسانس و نمرات ترم اول ارشد(نهایتا ترم دوم) هر استادی دانشجو خودشو میگیره.حالا اگر استادی که مخابرات بیسیم کار میکنه پر باشه بقیه باید به ساز اساتید دیگه برقصن!!

پس ریسکش بالاست
این صنعتی اصفهان من هییت علمی شو دیدم
چیز ه همچین خفنی هم نیستن ، یک دونه استاد تمام ندارن!!

mohpooria

عضو جدید
دوستان من یک ایمیل به استاد کبیر از هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس زدم (ایشان استاد تمام و گروه الکترونیک هستند) درباره فیلد کاری گروه اونجا
این هم جواب ایشان
امیدوارم مفید باشه برای دوستان :

آقایان دکتر نبوی، دکتر جان نثاری و دکتر سعیدی در زمینه طراحی مدار به ویژه مدارهای مخابراتی فعال هستند.
خودم در زمینه تحلیل تصویر مستندات، تصویر نقشه قالی و بازشناسی موسیقی ایرانی کار می کنم.
آقای دکتر لطفی زاد چند ترم است که دانشجو نمی گیرند. ایشان در بازشناسی گفتار و پردازشگرها کار می کنند.
همکاران دیگر در گرایش نور و نیمه هادی هستند.

mohpooria

عضو جدید
دوستام من می خواهم ترتیب کنترل رو اینگونه بزنم
1- تهران
2- شریف
3- خواجه
4- امیرکبیر
5- تربیت مدرس
6-علم و صنعت
7- صنعتی اصفهان

کسی نطری ندارد ؟

آخرین ویرایش:

homeyra khaledi

عضو جدید
1- تهران
2- شریف
3- خواجه
4- امیرکبیر
5- تربیت مدرس
6-شهید بهشتی
7- صنعتی اصفهان

کسی نطری ندارد ؟

ببخشید ینی علم و صنعت نمیزنید و شهید بهشتی و میزنید؟!
بعدشم من شهید بهشتی ندیدم تو دفترچه که کنترل داشته باشه!
به نظرم در هر صورت صنعتی اصفهان بهتر از شهید بهشتی باشه مگه اینکه خودتون اولویتتون تهران باشه!

elhamsrttu

عضو جدید
1- تهران
2- شریف
3- خواجه
4- امیرکبیر
5- تربیت مدرس
6-شهید بهشتی
7- صنعتی اصفهان

کسی نطری ندارد ؟

فکر کنم جای خواجه با امیرکبیر رو عوض کنی بهتر باشه(این نظر منه البته)
به نظرم کار خوبی کردی اول تهران بعد شریف رو زدی(چون من استادای کنترل شریف رو دیدم همچین مالی نیستند:دی)

mohsen.ieee

عضو جدید
1- تهران
2- شریف
3- خواجه
4- امیرکبیر
5- تربیت مدرس
6-شهید بهشتی
7- صنعتی اصفهان

کسی نطری ندارد ؟
علم و صنعت اصلا نمی زنی. به نظر من بعد از تربیت مدرس، علم و صنعت بزن.
ممنون بابت اون فیلدکاری تربیت مدرس. کسی نمی دونه فیلدکاری اساتید خواجه چطور است؟

nevada traveler

عضو جدید
پس ریسکش بالاست
این صنعتی اصفهان من هییت علمی شو دیدم
چیز ه همچین خفنی هم نیستن ، یک دونه استاد تمام ندارن!!

البته به نظر من صرف استاد تمام داشتن در یک دانشگاه معیار خوبی برای ارزش گذاری نیست.چه بسا با دانشیار ها و استاد یار ها راحتتر بشه مقاله داد چون دنبال ارتقا مرتبه علمی هستند.

nevada traveler

عضو جدید
1- تهران
2- شریف
3- خواجه
4- امیرکبیر
5- تربیت مدرس
6-شهید بهشتی
7- صنعتی اصفهان

کسی نظری ندارد ؟

شهید بهشتی که اصلا گروه کنترل نداره دوست عزیز.اول به دفترچه یه نگاه بنداز.

nevada traveler

عضو جدید
دوستان من یک ایمیل به استاد کبیر از هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس زدم (ایشان استاد تمام و گروه الکترونیک هستند) درباره فیلد کاری گروه اونجا
این هم جواب ایشان
امیدوارم مفید باشه برای دوستان :

آقایان دکتر نبوی، دکتر جان نثاری و دکتر سعیدی در زمینه طراحی مدار به ویژه مدارهای مخابراتی فعال هستند.
خودم در زمینه تحلیل تصویر مستندات، تصویر نقشه قالی و بازشناسی موسیقی ایرانی کار می کنم.
آقای دکتر لطفی زاد چند ترم است که دانشجو نمی گیرند. ایشان در بازشناسی گفتار و پردازشگرها کار می کنند.
همکاران دیگر در گرایش نور و نیمه هادی هستند.
متشکرم.اولین بار هست که یک استاد ایرانی به ایمیلی این چنینی پاسخ می دهد.جای تعجب دارد!!

masoud_5april

عضو جدید
اونطور که من از مهندس توسلی و مهندس سلیمانی و مهندس کهن پرسیدم،معدلتون تاثیرش بیشتر رو روی رتبه الانتون گذاشته،اما چون معدل یه عده ممکنه تغییر کنه،رو این حساب یه مقدار خیلی کمی رتبه ها جا به جا میشه.
ولی بگم معدل بیشتر تاثیرش رو رتبه الانتون گذاشته.
اما حواستون باشه،حتی با یکصدم اختلاف معدل قبولیتون غیر ممکن میشود.

mohpooria

عضو جدید
علم و صنعت اصلا نمی زنی. به نظر من بعد از تربیت مدرس، علم و صنعت بزن.
ممنون بابت اون فیلدکاری تربیت مدرس. کسی نمی دونه فیلدکاری اساتید خواجه چطور است؟

خواهش می کنم
حق با شماست ، بعد از تربیت مدرس من علم و صنعت رو میزنم ، اصلا حواسم نبود ، فکر میکنم کنترل مدرس بهتر از علم و صنعت است (برعکس الکترونیکش به نظر من)(اینجور که شنیده شده و از هیئت علمی دیده میشه)
برای فیلد کاری خواجه نصیر هم 2 دوتا استاد تمام و دانشیار در نیمه هادی دارند
چند تا استادیار در مدار سیستم ، دیجیتال هم ندارند

fight till u win

عضو جدید
بچه ها این ویرایش انتخاب رشته؛محدودیت خاصی که نداره؟ میشه موقع ویرایش کلا همه چی رو تغییر داد؟

mohpooria

عضو جدید
فکر کنم جای خواجه با امیرکبیر رو عوض کنی بهتر باشه(این نظر منه البته)
به نظرم کار خوبی کردی اول تهران بعد شریف رو زدی(چون من استادای کنترل شریف رو دیدم همچین مالی نیستند:دی)

من از کسانی که امیرکبیر و خواجه نصیر بودن در مورد کنترلش پرسیدم
خوب اسم امیرکبیر بالاتره
ولی هردو قبول داشتن که کنترل (مخصوصا کلاسیک) خواجه بالاتر و بهتره
شنیده شده امیرکبیر تو کنترل چندتا استاد اذیت کن داره :دی

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از کسانی که امیرکبیر و خواجه نصیر بودن در مورد کنترلش پرسیدم
خوب اسم امیرکبیر بالاتره
ولی هردو قبول داشتن که کنترل (مخصوصا کلاسیک) خواجه بالاتر و بهتره
شنیده شده امیرکبیر تو کنترل چندتا استاد اذیت کن داره :دی
خواجه فقط به خاطر وجود دکتر خاکی صدیق در کنترل سرآمد شده و حتی از امیر کبیر هم میشه گفت بالاتره

o.m.k

عضو جدید
البته به نظر من صرف استاد تمام داشتن در یک دانشگاه معیار خوبی برای ارزش گذاری نیست.چه بسا با دانشیار ها و استاد یار ها راحتتر بشه مقاله داد چون دنبال ارتقا مرتبه علمی هستند.
ببین دوست عزیز
از سطح سخت گیری اونجا اطلاع داری؟
معدل A شدن چقدر سخته ؟

mohpooria

عضو جدید
متشکرم.اولین بار هست که یک استاد ایرانی به ایمیلی این چنینی پاسخ می دهد.جای تعجب دارد!!
من چندبار با ایشون مکاتبه کردم و هربار به سرعت پاسخ دادن ، واقعا جای تشکر دارد ، بسیار از رفتار ایشان خرسند شدم، بعضی از اساتید دیگر پاسخی ندادن اصلا!
البته به نظر من دوستان رعایت کنند و جانب ادب و جوانب دیگر را رعایت کنند و از زدن هر ایمیلی به هراستادی اجتناب کنند ، تا در آینده ....

• Like
واکنش ها: afba

archilles

عضو جدید
سلام بچه ها

یه سوال تو انتخاب رشته پیش اومده برام: اینکه مثلا اگه من انتخاب دومم مخابرات صنعتی بابل میزنم و قبول می شم ،خوب حالا اگه مخابرات صنعتی بابل انتخاب 24 امم باشه و اگه 23 تای قبلی رو قبول نشم بازم مخابرات بابل قبولم؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا