اشکال و سوال از کتاب های تست ارشد

maktitil

عضو جدید
سلام به همه دوستان
در مورد سوال 15 : با sahragol موافقم و ممنون از پاسخشون
در مورد سوال 43 : دوستان کسی میتونه در مورد صف اولویت توضیحی بده ؟
سلام
در مورد صف اولویت::)
کتاب Lipschutz(لیپشوتز) صفحه 283 فصل 6 صفها:book:
صف اولویت،یک مجموعه از عناصر است به طوری که به هر عنصر آن اولویت یکسان داده می شود و ترتیبی که در آن عناصر حذف و پردازش میشوند از 2 قاعده زیر پیروی می کند:

1-عنصری که دارای اولویت بیشتر است قبل از تمام عناصری که اولویت کمتر دارد پردازش می شود.
2-دو عنصری که دارای اولویت یکسان هستند باتوجه به ترتیبی که به صف اضافه شده اند پردازش شده.
یکی از کاربردهای heap پیاده سازی صف اولویت است.

ولی من تا حالا ندیدم که minimum spanning tree و shortest path از صف استفاده کنه حالا چه برسه به صف اولویت دار.:w10:

میشه کمک کنید این سوال حل بشه

saeed_j_1365

عضو جدید
در مورد سوال 43 احتمال زیاد باورتون نشه:
در مورد صف اولویت که زحمت کشیده بودین و توضیح دادین به هر حال تشکر اما
چطور و با چه ابزاری میشه این صف را به نحو احسنت پیاده سازی کرد ؟ اونم اشاره فرمودین : heap
اما ما یه درخت هیپ به نام هیپ فیبوناچی داریم که بهترین کاربردش رو پیدا کردم :
476 اواسط صفحه کتاب clrs
Fast algorithms for problems such as computing minimum spanning trees
and finding single-source shortest paths make essential use of Fibonacci heaps.
البته به نظر من هر جا که نیاز به انتخاب مینیمم و یا ماکسیممی باشه(دقت کنید منظورم مینیمال یا ماکسیمال نیست) اونم از داده هایی که تعدادشون ثابت نیست و کم و زیاد میشن میشه از صف اولویت استفاده کرد
دیدین چه جالب سوال طرح میکنن؟ پیچش مو رو از ماست میکشن بیرون...:biggrin:

maktitil

عضو جدید
ممنون آقا سعید.آفرین:w17:

واقعا عجب جوابی!:)
با کمک دوستان به چه جوابایی میرسیم.چقدر خوبه.از همه دوستان و مدیر هم تشکر میکنم.
خوب شد این سوالمو پرسیدما کلی چیز یادگرفتم

:w42:

آقا سعید این سوال شبکه که پرسیدید، من کتابش رو ندارم کتاب مقسمی رو دارم میشه سوال رو بذارید.من نرم افزارم ، برای آزاد شبکه باید بخونم.اگه بتونیم باکمک دوستان حلش میکنیم.شاید به جوابای خوب برسیم مثل سوال 43 ساختمان داده.:biggrin:
اگه میشه دوستان همکاری کنند بیشتر اینجا سوال پرسیده بشه تا با کمک هم به جوابای خوب و درست برسیم.

بازم ممنون از همه

آخرین ویرایش:

saeed_j_1365

عضو جدید
2 تا مسئله دیگه :
پایگاه :
مهندسی آزاد 72 :
مزایای یک پایگاه داده نسبت به فایلهای متعارف ؟
الف- کنترل حساب شده ی مقدار افزونگی در پایگاه داده
ب- اطمینان از صحت داده ها کمتر مورد نیاز است
ج- دستیابی مشترک به داده ها
د - ب و ج درست است

سیستم عامل :
در سیستم عامل چند برنامگی زمانبندی پردازنده انحصاریه یا غیر انحصاری ؟ در سیستم عامل چند وظیفه ای چطور؟

پلیز کمک ...

maktitil

عضو جدید
2 تا مسئله دیگه :
پایگاه :
مهندسی آزاد 72 :
الف- کنترل حساب شده ی مقدار افزونگی در پایگاه داده
ب- اطمینان از صحت داده ها کمتر مورد نیاز است
ج- دستیابی مشترک به داده ها
د - ب و ج درست است

سیستم عامل :
در سیستم عامل چند برنامگی زمانبندی پردازنده انحصاریه یا غیر انحصاری ؟ در سیستم عامل چند وظیفه ای چطور؟

پلیز کمک ...

در مورد سوال پایگاه:
من کتاب مقسمی دارم و نحوه نوشتن سوالش با این فرق داره و اینجوریه:
1-گزینه 2و4
2-کنترل حساب شده ی مقدار افزونگی در پایگاه داده
3-اطمینان از صحت داده ها کمتر مورد نیاز است
4- دستیابی مشترک به داده ها
که گزینه 1 درسته.منم قبول دارم

با این وجود گزینه سوالی که شما نوشتید هیچکدوم نیست.باید الف و ج باشه.

در مورد سوال سیستم هم باید نگاه کنم و جواب بدم.

mahsaii

عضو جدید
سلامی دوباره
تست 13 فصل 5 شبکه پوران :
یک پیغام به دو فریم تقسیم شده و هر فریم به احتمال 60 % بدون خطا دریافت میشود.به طور میانگین تقریبا چندبار باید پیغام فرستاده شود تا بتوان کل پیغام را دریافت کرد؟
2 5 4 7

به سعید:

در مورد سوال شبکه تا جایی که من میدونم این سوال این طوری حل میشه:
p=احتمال درست رسیدن پیغام=احتمال درست رسیدن هر دو فریم=2^(6/0)
متوسط ارسال برای درست رسیدن پیغام= 1بر p (یک په ام)کیبوردمم قاطی کرده

که جواب میشه =(36/100) اما گزینه ها همش رندن به 2 نزدیکتره

آخرین ویرایش:

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیستم عامل :

پلیز کمک ...

چند برنامگی: فقط یک پردازنده دارند و به کمک مکانیزم وقفه بین کارها سوئیچ میشود
چند وظیفه ای: چند نخ روی یک cpu-- یک فرایند میتواند به بخشها یا نخهایی تقسیم شود که میتوانند همزمان اجرا شوند

در سیستمهای دسته ای: استفاده از الگوریتمهای انحصاری و غیرانحصاری قابل قبول است
در سیستمهای محاوره ای: غیرانحصاری بودن زمانبند ضروری است
در سیستمهای بلادرنگ: تخصیص انحصاری و غیرانحصاری ضرورت ندارد(معمولا کارشان را سریع انجام میدهند)

با این اوصاف به نظر من ربطی به انحصاری بودن و غیر انحصاری بودن نداره و میتونه هردوش استفاده بشه بستگی به نحوه استفاده داره

نظر شما چیه؟

maktitil

عضو جدید
سلام
به سعید:جواب سوال سیستم عامل:

به این جملات توجه کن:

کتاب استالینگز فصل 4 صفحه418

در یک سیستم چندبرنامه ای ، چندین فرایند در حافظه اصلی نگهداری می شوند.هر فرایند در حال نوسان بین استفاده از پردازنده و انتظار انجام ورودی/خروجی ویا رویداد دیگری است.
کلید چندبرنامگی ،زمانبندی است.
3نوع زمانبندی پردازنده داریم.
روی زمانبندی کوتاه مدت تمرکز میکنیم و زمانبندی در یک سیستم تک پردازنده رو بررسی می کنیم.تا تفاوت های بین الگوریتم های زمانبندی(FIFO،RR،SJF و....) متوجه شویم.

برداشت من از این جملات:
سیستم چندبرنامگی که دارای 1پردازنده است میتونه هم انحصاری باشه هم غیر انحصاری به الگوریتمی که برای زمانبندی استفاده میشه بستگی داره.

حالا چندپردازنده ای:

کتاب استالینگز فصل 10 صفحه 466

در زمانبندی چندپردازنده ای 3مساله مربوط به هم عبارتند از:
1-تخصیص فرایندها به پردازنده ها
2-به کارگیری چندبرنامه ای بر روی پردازنده های مجزا
3-توزیع واقعی(وقت پردازنده به ) یک فرایند

تخصیص فرایندها به پردازنده:

ساده ترین رویکرد این است که پردازنده ها را به صورت یک مجموعه در نظر بگیریم و براساس تقاضا،فرایندهارا به پردازنده ها تخصیص دهیم.این سوال مطرح است که این تخصیص ایستا یا پویا باشد.

اگر فرایندی از زمان فعال شدن تا پایان به طور دائم به یک پردازنده اختصاص یابد.در این صورت یک صف کوتاه مدت برای هر پردازنده نگه داشته می شود.
در اغلب سیستمهای چندپردازنده ای معمول،فرایندها مختص پردازنده ها نیستند.بلکه یک صف واحد برای تمام پردازنده ها وجود دارد،یا اگر نوعی اولویت به کار گرفته شود،براساس الویت صف های مختلفی وجود خواهد داشت که همه آنها مجموعه پردازنده ها را تغدیه می کنند.
یک سیستم 2 پردازنده ای را در نظر بگیرید که در آن هر پردازنده نیمی از نرخ پردازش پردازنده در سیستم تک پردازنده ای را دارد.

ادامه متن رو از کتاب بخونید...

برداشت من از این جملات:

چندپردازنده ای هم مانند چندبرنامگی می تواند هم انحصاری هم غیر انحصاری باشد.ادامه این مبحث چندپردازنده ای از زمانبندی خدمت به ترتیب ورود با نوبت گردش وکمترین زمان باقی مانده و برهه زمانی صحبت شده که نشان دهنده غیر انحصاری بودنش هم است. که من فکر میکنم اگه ایستا باشه انحصاری هم میشه.

من نمیتونستم همه کتاب رو بنویسم اما بخشی از کتا ب رو نوشتم شما اگه کتاب رو دارید این مباحث رو بخونید:" زمانبندی چندپردازنده ای"

به نظر دوستان جوابم درسته؟ لطفا نظر بدید.برداشت من از این سوال این بود.

من شبکه نمیخونم برای همین نمیتونم سوال شبکه رو جواب بدم.

1سوال: زبان ww زبان منظم و مستقل از متن نیست. آیا حساس به متن است؟

آخرین ویرایش:

sahragol

عضو جدید
مهندسان امروز دکتر های فردا

مهندسان امروز دکتر های فردا

سلام من امروز دارم نظریه زبانها را مرور می کنم با اینکه هیچ چی یاد نگرفتم !!:(
1 سوال؟ لم پمپ را در مورد زبانهای با قاعده کسی بلده توضیح بده توضیحات ریاضی اش تو کتابم (مدرسان شریف) هست ولی اصلا سر در نمی یارم که یعنی چی!!
سوال 2 ؟
کدام زبان منظم است چرا ؟ ببخشید این سوال هم کلی توان داره که بلد نشدم اینجا توانها را بیارم w به توان R....ببخشید نمی تونم بنویسم.. اصلا چه جوری تشخیص میدید یه زبان منظم هست یا نه

در مورد درس هوش مصنوعی این منطق های فازی مرتبه اول و...واستدلالها و.. اینا رو به ما درس ندادند منم از روی کتاب نتونستم یاد بگیرم اکثریت خوندن و بلدند یا نخوندند؟
من دروس مشترک تخصصی را خوندم + نصف هوش
ریاضیات اصلا نخوندم زبان رو هم ایییی میشه گفت نخوندم
به نظرتون شانسم چقدره می خوام گرایش هوش بزنم!!

saeed_j_1365

عضو جدید
سلام به maktitil
از زحمتی که کشیدین فوق العاده ممنون فقط 1 مطلبی سیاست زمانبندی پردازنده در چند برنامگی و چند وظیفه ای بر اساس انحصاریه یا غیر انحصاری بودن رو من اشکال دارم ؟
میتونید کمکم کنید؟
مورد زبان ww هم من هیچی نمیدونم آخه من آی تی می خوام شرکت کنم

saeed_j_1365

عضو جدید
سلام من امروز دارم نظریه زبانها را مرور می کنم با اینکه هیچ چی یاد نگرفتم !!:(
1 سوال؟ لم پمپ را در مورد زبانهای با قاعده کسی بلده توضیح بده توضیحات ریاضی اش تو کتابم (مدرسان شریف) هست ولی اصلا سر در نمی یارم که یعنی چی!!
سوال 2 ؟
کدام زبان منظم است چرا ؟ ببخشید این سوال هم کلی توان داره که بلد نشدم اینجا توانها را بیارم w به توان R....ببخشید نمی تونم بنویسم.. اصلا چه جوری تشخیص میدید یه زبان منظم هست یا نه

در مورد درس هوش مصنوعی این منطق های فازی مرتبه اول و...واستدلالها و.. اینا رو به ما درس ندادند منم از روی کتاب نتونستم یاد بگیرم اکثریت خوندن و بلدند یا نخوندند؟
من دروس مشترک تخصصی را خوندم + نصف هوش
ریاضیات اصلا نخوندم زبان رو هم ایییی میشه گفت نخوندم
به نظرتون شانسم چقدره می خوام گرایش هوش بزنم!!

سلام به sahragol
من اینو میدونم که حتما حتما به اندازه ی دانش و تلاشتون نتیجه میگیرین که این مهمه
در مورد اون قسمت های هوش مصنوعی هم باید کلاس برین
موفق باشین

saeed_j_1365

عضو جدید
دوستان یه زحمت تازه این 2 تا تست هم مشکل دارم ...هل من ناصر ینصرنی؟ :

تست 23 اولین آزمونی که توی وبلاگ آقا محسن برای رشته کامپیوتر برگزار کردن
تست 34 آزمون سراسری 86 فناوری یا تست 44 فصل اول گسسته پوران

maktitil

عضو جدید
سلام
به سعید
در مورد سوال سیستم عامل خواهش میکنم.ولی منظورتون از سیاست چیه؟یعنی چی سیاستش چیه؟یعنی کدوم رو انتخاب میکنه؟انحصاری یا غیر انحصاری؟میشه بیشتر توضیح بدید؟

در مورد شبکه هم من بلد نیستم چون نرم افزار شرکت کردم

در مورد گسسته هم همون سوال اوایل درس خوندن منه که منم همینو از دوستان پرسیدم و بهم گفتند این یه قانونه وباید حفظ کنی

همه موفق باشید:)

ghanbarian_43

عضو جدید
معماری کامپیوتر: مهندسی کامپیوتر سال 75
فرض کنید یک حافظه ریز برنامه شامل 4096 کلمه 100 بیتی است و تعداد کل ریز دستورات 128 تا می باشد . حال اگر از یک حافظه بسیار ریز استفاده شود حجم حافظه یسیار ریز چقدر می شود ؟
جواب: 100*128
کسی می تونه کمک کنه ؟
در ضمن کسی جزوه خوب درس معماری قسمت حافظه کش و یا پایپ لاین سراغ نداره ؟
کتاب پورانو دارم اما یه جزوه تووپ میخام که سوالای کنکورو بشه زد !!!

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه منم اومدم
یعنی بودما اما خب:redface:

سوال :
کتاب راهیان ارشد فصل دوم

کدامیک از زبانهای زیر منظم هس

L1={UWWRV : U,V,W Ɛ{a,b}* }​
L2={UWWRV : U,V,W Ɛ{a,b}+ }​
L3= {UWWRV : U,V,W Ɛ{a,b}+ ,|U|>=|V| }​
L4= {UWWRV : U,V,W Ɛ{a,b}* ,|U|>=|V| }​

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اون W بعدش دوباره معکوس W هستش که چسبیده بهش

maktitil

عضو جدید
بچه منم اومدم

سوال :
کتاب راهیان ارشد فصل دوم

سلام
من میدونم L2 که دارای + هست زبان منظم .باقی رو جایی جز تو همون کتاب ندیدم.باید نگا کنم.

maktitil

عضو جدید
گسسته

گسسته

سلام به همه
کسی میدونه که چطوری میشه تعداد روابط هم ارزی روی مجموعه ها رو بدست آورد؟(گسسته فصل 4 - مجموعه ، روابط)
مثلا متوجه شدم که روی مجموعه 4 عضوی تعداد 15 تاست و روی 5 عضوی 52 تاست.از کجا بدست میارند؟:redface:

sahragol

عضو جدید
بچه منم اومدم

سوال :
کتاب راهیان ارشد فصل دوم

سلام اینا همون چیزهایی که منم اشکال دارم + لم پمپ که در صفحه قبلی پرسیدم آخرین کاری که در این زمینه انجام دادم این بود که لیستی از زبانهای منظم و مستقل از متن در آوردم تا حفظشون کنم. اگه کسی بلده به منم یاد بده ممنون

sahragol

عضو جدید
معماری کامپیوتر: مهندسی کامپیوتر سال 75
فرض کنید یک حافظه ریز برنامه شامل 4096 کلمه 100 بیتی است و تعداد کل ریز دستورات 128 تا می باشد . حال اگر از یک حافظه بسیار ریز استفاده شود حجم حافظه یسیار ریز چقدر می شود ؟
جواب: 100*128
کسی می تونه کمک کنه ؟
در ضمن کسی جزوه خوب درس معماری قسمت حافظه کش و یا پایپ لاین سراغ نداره ؟
کتاب پورانو دارم اما یه جزوه تووپ میخام که سوالای کنکورو بشه زد !!!

سلام من قبلا معماری رو خونده بودم ولی نتونستم به سوالتون جواب بدم دیشب داشتم مرور می کردم این سوال رو دیدم باید بگم که من جوابش رو حفظ کردم وقتی می گه حافظه ریز جواب 4096*یه عدد دیگه می شه و وقتی می گه حافظه بسیار ریز جواب 100*128 می شه که اون یه عدد دیگه رو تو جوابها اگه ببینم انشا ا... یادم میاد که چیه
خواهش می کنم جهت این دانش ژرف که بنده از آن بهرمندم و تونستم کمکتون کنم تشکر نکنید:redface:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
کسی میدونه که چطوری میشه تعداد روابط هم ارزی روی مجموعه ها رو بدست آورد؟(گسسته فصل 4 - مجموعه ، روابط)
مثلا متوجه شدم که روی مجموعه 4 عضوی تعداد 15 تاست و روی 5 عضوی 52 تاست.از کجا بدست میارند؟:redface:

تو جواب منو ندادی ولی من میدم ;)
ببین از روی ترکیب باید بری جلو
همون طوری که می دونیم برا هر افرازی یه رابطه هم ارزی ووجود داره وقتی می خوای تعداد روابط هم ارزی رو پیدا کنی میریم سراغ همون تعداد افراز ها
مثلا می گیم برا اینکه یه مجموعه 4 عضوی چن تا افزار تک بلاکی داریم خب یه دونه
برا داشتن یه افزار با بلاکهای دو عضوی چطور الی آخر .... ولی یه مسله مهم اینکه وقتی مثلا از یه کیسه 4 عضوی دوتا عنصر ور می داری اونارو تو یه پارتیشن قرار می دی وبعد میای از باقیمانده اعضا انتخاب می کنی و باز انتخابی هاتو تو یه پارتیشن دیگه می زاری
فعلا ذهنم تا این حد جواب میده فردا روش کار می کنم بهت می گم

ghanbarian_43

عضو جدید
سلام من قبلا معماری رو خونده بودم ولی نتونستم به سوالتون جواب بدم دیشب داشتم مرور می کردم این سوال رو دیدم باید بگم که من جوابش رو حفظ کردم وقتی می گه حافظه ریز جواب 4096*یه عدد دیگه می شه و وقتی می گه حافظه بسیار ریز جواب 100*128 می شه که اون یه عدد دیگه رو تو جوابها اگه ببینم انشا ا... یادم میاد که چیه
خواهش می کنم جهت این دانش ژرف که بنده از آن بهرمندم و تونستم کمکتون کنم تشکر نکنید:redface:

مرسی بابت جواب کاملتون :دی
راستی سوالای قسمت کش رو میتونین بزنین؟ (درس معماری)
یه سوال دیگه درس سیستم عامل :
مبحث حافظه مجازی الگوریتم second chance . تو جزوه پارسه یه چیزی نوشته تو کتاب مقسمی یه چیز دیگه ! حالا سوالم چیه ؟
وقتی صفحه ای رو به حافظه میاریم بیت رجوع آن (R) باید 0 باشه یا یک ؟
توی پارسه میگه باید 1 باشه ٫ مقسمی میگه باید 0 باشه .
درضمن جوابها هم متفاوت در میاد ! :confused:
احساس میکنم این الگوریتمو امسال تو کنکور میدن :D

ghanbarian_43

عضو جدید
سلام اینا همون چیزهایی که منم اشکال دارم + لم پمپ که در صفحه قبلی پرسیدم آخرین کاری که در این زمینه انجام دادم این بود که لیستی از زبانهای منظم و مستقل از متن در آوردم تا حفظشون کنم. اگه کسی بلده به منم یاد بده ممنون

کلا شما همه چیزو حفظ میکنین ؟ انشا الله که بتونین از حفظیاتتون استفاده هم بکنین
منم چند تا نکته من در اوردی ساختم که شاید به در شما هم بخوره !
1- زبان های منظم حافظه محدودی دارند (البته این من در اوردی نبود)
2- زبان های مستقل از متن نمیتونن محاسبات ریاضی پیچیده انجام بدن (مثلا اگه تعداد a و b ها رم بخواهیم مقایسه کنیم و تعداد b ها n به توان 2 a ها باشد
و یا !N )
3- زبان های مستقل از متن باید حالت پشته ای داشته باشند مثلا رشته ww حالت پشته ای نداره و یا wwr داره و یا a^nb^n حالت پشته ای داره ولی a^nb^nc^n حالت پشته ای نداره .
در کل منظورم این بود که با استفاده از پشته بتونیم تشخیص بدیم که رشته ای جز زبان مورد نظر هست یا نه
نمیدونم چیزی فمیدین یا نه اما خودم که کاملا فهمیدم تستهای این مبحثو راحت میزنم :D
اخیلی بد توضیح دادم اما گه احساس میکنین بیشتر توضیح بدم و یا مثال بزنم میفهمین بگید ! حالا یه سوال هم من دارم کسی میدونه زبان های خطی (نه منظم ) رو چه جوری میشه تشخیص داد ؟ تو کتاب یه لم تزریق هم برای زبانهای خطی وجود داره غیر از اون راه راه دیگه ای هم هست ؟

sahragol

عضو جدید
مرسی بابت جواب کاملتون :دی
راستی سوالای قسمت کش رو میتونین بزنین؟ (درس معماری)
یه سوال دیگه درس سیستم عامل :
مبحث حافظه مجازی الگوریتم second chance . تو جزوه پارسه یه چیزی نوشته تو کتاب مقسمی یه چیز دیگه ! حالا سوالم چیه ؟
وقتی صفحه ای رو به حافظه میاریم بیت رجوع آن (R) باید 0 باشه یا یک ؟
توی پارسه میگه باید 1 باشه ٫ مقسمی میگه باید 0 باشه .
درضمن جوابها هم متفاوت در میاد ! :confused:
احساس میکنم این الگوریتمو امسال تو کنکور میدن :D
اینا رو من قبلا خوندم ولی الان چیزی یادم نیس این 2 ، 3 روزه مرورشون می کنم بعد اگه تونستم جوابتون رو میدم سیستم عامل پوران را دارم معماری هم هنوز به اونجاش نرسیدم واسم دعا کنین خیلی استرس دارم آخه قبولی از ارشد برام حیاتیه

sahragol

عضو جدید
2- زبان های مستقل از متن نمیتونن محاسبات ریاضی پیچیده انجام بدن (مثلا اگه تعداد a و b ها رم بخواهیم مقایسه کنیم و تعداد b ها n به توان 2 a ها باشد
و یا !N )
3- زبان های مستقل از متن باید حالت پشته ای داشته باشند مثلا رشته ww حالت پشته ای نداره و یا wwr داره و یا a^nb^n حالت پشته ای داره ولی a^nb^nc^n حالت پشته ای نداره .
در کل منظورم این بود که با استفاده از پشته بتونیم تشخیص بدیم که رشته ای جز زبان مورد نظر هست یا نه
نمیدونم چیزی فمیدین یا نه اما خودم که کاملا فهمیدم تستهای این مبحثو راحت میزنم :D
اخیلی بد توضیح دادم اما گه احساس میکنین بیشتر توضیح بدم و یا مثال بزنم میفهمین بگید ! حالا یه سوال هم من دارم کسی میدونه زبان های خطی (نه منظم ) رو چه جوری میشه تشخیص داد ؟ تو کتاب یه لم تزریق هم برای زبانهای خطی وجود داره غیر از اون راه راه دیگه ای هم هست ؟

ازتون ممنونم بله فهمیدم چون یه پیش زمینه ای از اینا تو ذهنم بودم من مدرسان شریف دارم حرفی از زبانهای خطی نزده توش!

baranonline

عضو جدید
مفهوم Loop Invariant چيه؟ و چطوري ميشه پيداش كرد؟

پیوست ها

• aarsh_com_special_soft_83_15.jpg
    aarsh_com_special_soft_83_15.jpg
    14.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
و یا !N )

برا زبانای خطی باید گرامر خطی بتونی بنویسی یعنی طرف راست قوانینت حداکثر یه دونه متغیر باشه

بالا