اسکیس - آموزش

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahboooobeh

عضو جدید
برنامه ریزی من : با 15 دقیقه تاخیر ......رسیدم....خیس عرق ....تا بیام پیدا کنم کجا هستم و گوشی و اینا رو تحویل بدم یه نیم ساعتی هم اونجا از دست رفت....بعد یه سری موجودات رو دیدم که ولو شدن رو زمین....مثل کنه به تخته شاسی چسبیدن....
من تو کلاس بودم از راهروی طولانی عبور کردم. تا برسم.....خیلی ها داشتن راندو میکردن.....من موضوع رو دیدم نمیدونستم عمارت نظر یعنی چی؟؟؟؟!!!! یکم با اسمش ور رفتم فهمیدم جایی هست که باید به برون باشه...اقلیم هم که خلیج فارس....گرم و مرطوب....خیلی ها مجهز تر از مامورای 007 بودن....طرف 2*2 مترو برای خودشو پتو متو اشغال کرده بود....میز نوری......وسایل عجیب غریب....من ...شروع کردم به شطرنجی کردن پلان....با خط کش...یک سانت یک سانت علامت میزدم.....بعد دیدم کنار دستیم برای ترسیم مقطع اش از این شابلون های اماده داره که راحت میشه شطرنجی کرد.....ازش خواستم بده من باهاش کار کنم....فکر کنم طرف اصفهانی بود....با یک مکث طووووووووووووووولانی ...راضی شد.....حس و حال کسی رو داشتم که میدونه به مقصد نمیرسه...ولی داره تلاش میکنه.....خیلی حس بدی بود..........یکی از بدترین روزهای زندگیم بود شاید....رفتم یه ابی به سرو صورتم بزنم ......توی راه کارها رو دیدم پاهام سست شد....من معمارم!!!!!!!!!!!!!! اینا موضوشون با من فرق داره؟؟؟؟؟ اهههههههههههههه عجب فرمی چه پلانی چه پرسپکتیو .....اسمون ....اینا دیگه کی هستن بابا.........ادامه دارد.....

عالی بود:w25:

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان . یه کتابی صدیق داره که اسمش در مورد بوم و اقلیم در معمای ایران که توش در مورد اب هوا و اقلیم مناطق مختلف توضیح داده . کتاب نه بد نه خوبیه اخه سعی شده درش که مطالب مفید بگه ولی نمی دونم چرا عکسای فتوشاپی توشه !!!
من الان دارم کلاس اسکیس میرم و روی فرم سازی باهم کار میکنن . ولی همچنان فرم های که خودم احساس کنم خوبه بهش دست نیافتم !
من ارائه بلدم ولی خیلی شلوغش با رنگ ... اینا نمیکنم سعی میکنم در حد سایه یکم جلب توجه کردن کاغذ که ببنده بتونه راحت درک کنه شیت انجام بدم . به نظرم اگه فرم سازی خوب بشه می تونم از پس اسکیس برام ولی نمی دونم چرا فرم های جالب نمی تونم طراحی کنم .
اینجا میشه نمرینای اسکیس خودمون قرار بدین ؟

fereshte1111

عضو جدید
بچه هایی که کتاب چگونه معمارنه طراحی کنیم رو از انجمن ژئومپیا دانلود کردن بی زحمت میشه بذارید اینجا؟؟؟ واسه من که فعال نیست
ممنونم میشم

baharestan.f

کاربر بیش فعال
یه سوال
کتابی هست که توش یه عالمه دیاگرام و ریز فضاهای بناهای مختلف داشته باشه؟؟؟؟
غیر از اون کتابی که عکساشو سایه تویه پستاش گذاشته! البته نویفرت هم خیلی خوبه
ممنونم

کتاب مفاهیم پایه در معماری احمدی نزاد و توصیه میکنم.
حتما نگاه کنید پر از دیاگرام و انواع سایه و فرم هست.
یه کتاب پایه برا اسکیس هست. اساتید اسکیس هم توصیش میکنن.

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
به من یه کتاب خوب واسه حجم معرفی کنید که ایده بده البته بیشتر تو جزییاتم باشه

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز

ایده بهتر از روی پلان ها معماران معاصر پست مدرن بگیری و از روی کارهای اونا روکشی کنی . یه کتابی هم هست که گیرم نیومده ولی اسمش ایده خلاقیت در معماری نویسندش نمی دونم طایفه یا پیرداوری هست اگه اشتباه نگم . کتاب خوبیه واسه رو کشی .

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دوست دارم چند تا چیز و بگم . اول اینکه کسی که داور هست یه ادم که قبلا از این که حتی ما به دنیا بیایم معمار بوده پس اینقدر تجربه داره که تو چند ثانیه که وقتت می زاره و شیت میبینه بفهمه که شیت خوب بستی روابط حل شده این که بگین فقط جلب توجه یا فقط عملکرد مهمه اشتباهههههههههه
این که بگیم وای همه می دونن تو اسکیس چند ساعته نمیشه یه طرح بست درستهههه ولییییییییییییی چیزی که انتظار میره از داوطلب اینه که تو حداقل زمان بهترینش تو این بازه نسبت به بقیه که شرایط یکسانی دارن ارائه بده پس نگین طرح چند ساعته بهتر از این نمیشه .
کارای بیهوده انجام ندین . این که فقط عکس اسکیس کتاب اسکیس دور خودتون جمع کنین . یک کتاب داشته باشین ازش روکشی کنید دست به قلم بشین خیللیی بهتر که صد تا کتاب عکس ببیند فقط .

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز

واسه حجم پیشنهادم اینه که از روی پلانای معمارام معاصر پست مدرن روکشی کنی . یه کتابی هست اسمش ایده خلاقیت در معماری فکر کنم از پیرداوری مشکی بزرگ هم هست این کتابه یکم اینایی که میگم داره توش

omid_66_23

عضو جدید
من دوست دارم چند تا چیز و بگم . اول اینکه کسی که داور هست یه ادم که قبلا از این که حتی ما به دنیا بیایم معمار بوده پس اینقدر تجربه داره که تو چند ثانیه که وقتت می زاره و شیت میبینه بفهمه که شیت خوب بستی روابط حل شده این که بگین فقط جلب توجه یا فقط عملکرد مهمه اشتباهههههههههه
این که بگیم وای همه می دونن تو اسکیس چند ساعته نمیشه یه طرح بست درستهههه ولییییییییییییی چیزی که انتظار میره از داوطلب اینه که تو حداقل زمان بهترینش تو این بازه نسبت به بقیه که شرایط یکسانی دارن ارائه بده پس نگین طرح چند ساعته بهتر از این نمیشه .
کارای بیهوده انجام ندین . این که فقط عکس اسکیس کتاب اسکیس دور خودتون جمع کنین . یک کتاب داشته باشین ازش روکشی کنید دست به قلم بشین خیللیی بهتر که صد تا کتاب عکس ببیند فقط .

با این حرفت موافقم ولی یه کتابم خدایش کمه!!
اونجوری که من اطلاع پیدا کردم پارسال کارارو تو چنتا شیته a3خواسته بودند.در این صورت رو شیت بندی کلن کنسل میشه.

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان به فکر راندو نباش اول خطوط پرسپکتیو رو درست کن

این راندو واسه من 10 دقیقه وقت میگیره . ترجیح میدم راندو کنم هم سریع تر بشه ارائم هم یه نوع ارائه خوب پیدا کنم واسه شیت کنکور . من حجمها از تو مکعب در میارم واسه همین مشکل پرسپکتیو ندارن . اگه منظورتون اینه که به گریز نبردم خظوط به خاطر اینه که ترجیح میدم نبرم اشکالی نداره فقط چون شیت کج میزارم کج میکشم . که دیگه تصمیم گرفتم با خط کش بکشم

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز

پیوست ها

• J 4.rar
    2.4 مگایابت · بازدیدها: 0
  • J 5.rar
    6.3 مگایابت · بازدیدها: 0

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببخشید انشب نتونستم تو خود باشگاه بذارم تمرینهارو اگر باز نکرد از لینک زیر بگیرین
بخش سایه مهندس رو هم میذارم
راستی اگر عکس رو صفحه جدید باز کنید بزرگ میشه;)

پیوست ها

• 1.rar
    569.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.rar
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
آسمان بار امانت نتوانست کشید /قرعه کار به نام من دیوانه زدند:biggrin:
بخش آموزش افتاد به ما;)
از رو 107تا عکس معروف lena من 15 تای اولشو کشیدم البته 2تای خانی روبی و آبشار کیفیتش پائین بود نشد:cool:
دوستان لطف کنن نظرشونو بگن:)

پیوست ها

• New folder (4).rar
    3.1 مگایابت · بازدیدها: 0

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که به تازگی شروع کردند یا خطاشون هنوز شکم داره بجنبند;)
کم کم باید از بحث خط خارج شیمو ترکیب حجم و اصول پرسپکتیو بررسی کنیم:)
اینم یک فایل کامل برای آموزش خط 10 صفحست و لینک عکسهای فایل امتحان شدند.

پیوست ها

• v5fhklay90qkgyv7xqbc.pdf
    560.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
اطلاعیه موقت فهرست بندی تاپیک

اطلاعیه موقت فهرست بندی تاپیک

با سلام خدمت دوستان
این تاپیک به صورت مرتب پاکسازی و فهرست بندی خواهد شد و می توانید برای مرور سریع مطالب تاپیک به فهرست ابتدای تاپیک مراجعه بفرمائید

از تمام دوستانی که با دنبال کردن تاپیک و اشتراک گذاشتن مطالب مفید و انجام تمرینات آن موجب رونق این تاپیک هستند سپاسگزارم
برای همه دوستان خوبم از صمیم قلب آروزی موفقیت در آزمون اسکیس رو دارم
انوشه باشید

فهرست تاپیک تا پست 148

فهرست تاپیک :

• آرشیو :

پروژه عملی(اسکیس)معماری 91 #47
پروژه عملی ( اسکیس) معماری 90 #58

• پست های آموزشی

تمرینات کلاس استاد صدیق
جلسه اول : #4
جلسه دوم :#6
جلسه سوم : #45