استغفار و توبه - طلب بخشش و بازگشت

sebtoshshaikh

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نام خدا پروردگار عقلا و با سلام و آرزوی سلامتی و ترقی همه و موفقیت هرکه همراه

چون به نص قرآن استغفار دفع بلا می نماید ؛

و به نص قرآن ، قدرت دفع بلای استغفار ، معادل وجود ذی جود رسول اکرم - صلی الله علیه و آله و سلم - می باشد ؛

چرا که در قرآن فرموده : " ما کان الله لیعذبهم و انت فیهم و ما کان الله معذبهم و هم یستغفرون " / انفال : 33

خداوند ، در حالی که تو - رسول الله - بینشان هستی ، آنان را عذاب نمی کند ، و در حالی که استغفار می کنند هم آنان را عذاب نمی کند .

از اینرو ، نه فقط شایسته ، که بایسته است ، انسان مسلمان به استغفار تمسک جسته خود و جامعه اش را از بلایا برهاند .

sebtoshshaikh

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نام خردداد عاقل خواه و با سلام و آرزوی سلامتی و ترقی همه و موفقیت هرکه همراه

اول که این تاپیکو شروع کردم ، از وجود تاپیکهای قبلی راجع به این مطلب خبر نداشتم .

اما امشب که داشتم تو سایت قدم می زدم ؛ متوجه تاپیکهای کم پست و تعطیل شده استغفار شدم .

آیا فکر می کنم : انحرافی ندارم ؟ آیا جایی کم نگذاشته ام ؟

آیا هیچکس انحرافی ندارد ؟ و یا هیچکس کم نگذاشته ، همه بر مسیر ، با کیفیت و سریع ؟!

استغفار را دست کم نگیریم ، حتی زبانی آن را .

که حداقل تاثیر آن ، قبول کوتاهی از ناحیه خود انسان و ایجاد انگیزه بیشتر برای ازدیاد کمی و کیفی کارست .

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام
ممنون از تاپيك خوب و از دعوتتون
همانطور كه اشاره كرديد، تاپيكهاي مشابه موجود هستند و جناب مدير قرار بود كه تمام اين تاپيكها را متحد كنند

با اينحال، ممنونم از شما براي اين تاپيك
در روايتي هم كه الان به خاطر دارم در اهميت استغفار، توصيه شده كه بعد از نماز عصر، 70 مرتبه استغفار گفته بشه

پس، استغفر الله ربي و اتوب اليه:gol:

nafis...

مدیر بازنشسته
استغفرالله ربی و اتوب الیه (10 مرتبه)
(نمیدونم چرا این ذکرو گفتم یاد این شعر افتادم)توبه بر لب صبحه بر کف دل پر از شوق گناه//معصیت را خنده می آید ز استغفار ما

خدایا کمک کن که واقعا به این ذکر عمل کنیم
:(

vafa8989

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحيم
استغفرالله ربی و اتوب الیه(10 مرتبه)