ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

khorshid_mech

عضو جدید
بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان شركت كننده در آزمون كارشناسي ارشد سال 1394 مي رساند كه سوالات هر يك از كد رشته هاي امتحاني آزمون مذكور از ساعت 18 روز يكشنبه 19/11/93 بر روي سايت سازمان به آدرس: www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. ضمناً كليد اوليه سوالات آزمون نيز از روز يكشنبه 26/11/93 بر روي سايت قرار مي گيرد و داوطلبان مي توانند هرگونه مطلبي در خصوص سوالات و كليد آزمون دارند، از روز دوشنبه 27/11/93 لغايت دوشنبه 04/12/93 منحصراً از طريق «سيستم پاسخگويي الكترونيكي» به سازمان ارسال نمايند. لذا به داوطلبان گرامي تأكيد مي گردد كه انتشار هرگونه آگهي مبني بر تحليل سوالات و كليد آزمون به هر طريق ديگر مورد تأييد اين سازمان نمي باشد و به داوطلبان توصيه مي شود براي دريافت هرگونه اطلاعات لازم در اين خصوص منحصراً به سايت سازمان مراجعه نمايند.

من الان دو ساعت بگذره یادم نمیاد کدوم سوالا رو زدم چه بزسه به 19 امممممممممممممممممممممممم
چرا مسئولین به فکر نیستن آخه چراااااااااااااااا؟؟؟؟

saeed.sb

عضو جدید
آخه چون یکی از تکیه گاهها مفصلی بود و اون یکی دیگه غلتکی، پس فقط نیروی افقی به تیر وارد میشد و در نتیجه تکیه گاه سمت چپی فقط نیروی عمودی تحمل میکرد پس تیر افقیش صفر نیرویی بود . نمیدونم من اینجوری استدلال کردم 9 تا میشه

khorshid_mech

عضو جدید
آخه چون یکی از تکیه گاهها مفصلی بود و اون یکی دیگه غلتکی، پس فقط نیروی افقی به تیر وارد میشد و در نتیجه تکیه گاه سمت چپی فقط نیروی عمودی تحمل میکرد پس تیر افقیش صفر نیرویی بود . نمیدونم من اینجوری استدلال کردم 9 تا میشه

اون جاهایی که نیروی خارجی وارد میشه نمیشه درمورد عضوهای صفر نیرویی نظر داد

saeed.sb

عضو جدید
چرا نشه؟ به هرحال، فقط نیروی عمودی از طریق تکیه گاه به تیر وارد میشه. به مفصل هم یک تیر عمودی و یک تیر افقی متصل بود پس نیروی تیر افقی باید صفربشه

farh000d

عضو جدید
برای محاسبه درجه آزادی باید این دوتا استثناء رو در نظر می گرفتین:
1. چون چرخنده‌ها دایره بودند و از مرکز لولا شده بودن، باید موقع شمارش اعضای سیستم، چرخنده سمت چپ رو حذف می‌کردیم
2. همون طور که در صورت سوال هم، داخل پارانتز گفته بود شعاع دوران میله‌ی 8، برابر شعاع انحناء مسیر لغزنده بود و موقع شمارش اعضای سیستم باید میله‌ی 8 رو هم حذف می‌کردیم
(این موارد مشابه مثال معروف سه میله موازی هست)
پس چیزی که باقی می موند:
n=6
j_1=6
j-2=1
DOF = (6-1)*3-(6*2)-1 = 2

آخرین ویرایش:

na88na88

عضو جدید
نمیشه یه شکلو چند تیکه کرد؟ بعد درجه ازادیاشونو جمع کرد؟؟؟ مگه دایره ها در حالت تکی نمیشه درجش 1 ؟بعد با بقیه شکل جمع کنیم

saeedvalentino

عضو جدید
سلام
من بدون آمادگی رفتم
رشتم ساخت و تولید بودش و معلوماتم از پارسال داشتم.
سوال اول زدم داخل تراش چون داخل تراش تک لبه است نه چند لبه
سوال دوم زدم کاربیدی که تیتانیوم داره چون تو کارگاه هم از الماس و هم از HSS استفاده می کردیم بین CBN و کاربیدی شک داشتم ولی بنظرم همان کاربیدی گزینه صحیح بود.
در خصوص سوال قالببی که شکل داده بود دو تا جواب صحیح وجود داشت اگر دقت کرده باشید نوشته بود جواب صحیح تر که من بین R20/03 , و اون گزینه اولی که می گفت اندازه سنبه سوراخ زنی مربع هامان گزینه اولی را زدم
در خصوص سوال بعدی قالب ...... یادم نمیاد.
اون سوال تولید مخصوص که گفته بود USM من دامنه ارتعاشات را زدم چون بقیه گزینه ها بنظرم اشتباه بودن
اون قالبه که 2 تا پین د اشت بنظرم درست بود.
اون سوال آخری وایرکات زدم
سوال علم مواد هم آلومینیوم شبکش ف سی سی است که میشد .86 فکر کنم
سی ان سی آموزشی را استپر موتور یا همان پله ای برای مقاصد آموزشی است
اون یکی سوال سی ان سی را هم go forw زدم
G41 زدم چپ G42 راست و G40 لغو کننده
اون هیدرولیکه را زدم در هر صورت شیر فشار عمل می کند ... البته دقیقش و یادم نیست چی بود.
یه سوال تولید مخصوص دیگه بود اونم زدم اصلا یادم نیست چی بود

نمیدونم کدوم یک از جوابام درسته کدامشون غلط اینا را من زدم دیگه

آخرین ویرایش:

hoyeh

عضو جدید
آخه اون دوتا دایره 3تا لولا داشت. یکی بینشون دوتا هم لولاش.ن

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
دوستان چی شد؟راضی هستید؟
من درحدی که خونده بودم راضی ام
اما ربه نظرم خیلی کنکور راحتی بود یعنی اینکه درصدا خیلی فرق میکنه با سالای قبل البته اینا همش نظرخودمه
من کلاحدود32تا سوال جواب دادم درست و غلطش رو هم واقعا نمیدونم اما به نظرم کنکور راحتی بود

savar

عضو جدید
من رفتم سامانه تخمین رتبه در سایت مدرسان رتبه هام شد تقریبا 900 . برای اعضا مدرسان رایگان و برای غیر 15هزار تومن هزینه داره

amir-mehrizi

عضو جدید
سلام
من بدون آمادگی رفتم
رشتم ساخت و تولید بودش و معلوماتم از پارسال داشتم.
سوال اول زدم داخل تراش چون داخل تراش تک لبه است نه چند لبه
سوال دوم زدم کاربیدی که تیتانیوم داره چون تو کارگاه هم از الماس و هم از HSS استفاده می کردیم بین CBN و کاربیدی شک داشتم ولی بنظرم همان کاربیدی گزینه صحیح بود.
در خصوص سوال قالببی که شکل داده بود دو تا جواب صحیح وجود داشت اگر دقت کرده باشید نوشته بود جواب صحیح تر که من بین R20/03 , و اون گزینه اولی که می گفت اندازه سنبه سوراخ زنی مربع هامان گزینه اولی را زدم
در خصوص سوال بعدی قالب ...... یادم نمیاد.
اون سوال تولید مخصوص که گفته بود USM من دامنه ارتعاشات را زدم چون بقیه گزینه ها بنظرم اشتباه بودن
اون قالبه که 2 تا پین د اشت بنظرم درست بود.
اون سوال آخری وایرکات زدم
سوال علم مواد هم آلومینیوم شبکش ف سی سی است که میشد .86 فکر کنم
سی ان سی آموزشی را استپر موتور یا همان پله ای برای مقاصد آموزشی است
اون یکی سوال سی ان سی را هم go forw زدم
G41 زدم چپ G42 راست و G40 لغو کننده
اون هیدرولیکه را زدم در هر صورت شیر فشار عمل می کند ... البته دقیقش و یادم نیست چی بود.
یه سوال تولید مخصوص دیگه بود اونم زدم اصلا یادم نیست چی بود

نمیدونم کدوم یک از جوابام درسته کدامشون غلط اینا را من زدم دیگه

دوست عزیز اون آلمینیومه هفتاد و چهار صدم میشه.این سوال عینا تو سال 89 اومده.بقیه سوالاتم مثل من زدی به غیر از اون داخل تراشه که من برقو زدم

saeedvalentino

عضو جدید
اون سوال را چرا زدی برقو
من دلیلمو برای داخل تراش گفتم شما دلیلت برای برقو چی بود

amir-mehrizi

عضو جدید
اون سوال را چرا زدی برقو
من دلیلمو برای داخل تراش گفتم شما دلیلت برای برقو چی بود

اره داشت 86 ولی من رو این حساب زدم که المینیوم ساختار fcc داره.بعد تراکم که حساب میکردی میشد هفتاد و چهار درصد.الانم حساب کردم خونه باز اون شد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا