ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hosseinkd

عضو جدید
دوستان یه سوال ، این کتاب کنترل استاد رضایی ( پوران پژوه ) واسه مکانیکه ؟؟ اگه هست ، کتاب خوبیه واسه کنکور ؟؟

hsdanesh

عضو جدید

ماهان پارسال چند تا اشتباه داشت تو پاسخنامه هاش. من با این پاسخ ها کمتر از 10 درصد میشم!
فکر می کنم 54-62-63 رو اشتباه حل کرده. دوستان نظر بدین. کاش سنجش زودتر کلید رو بده تا سکته نکردم!:w47:

edram

عضو جدید
ماهان پارسال چند تا اشتباه داشت تو پاسخنامه هاش. من با این پاسخ ها کمتر از 10 درصد میشم!
فکر می کنم 54-62-63 رو اشتباه حل کرده. دوستان نظر بدین. کاش سنجش زودتر کلید رو بده تا سکته نکردم!:w47:
62 ه حتما غلطه.63 فکر کنم اشتباه باشه. 57 نظرت چیه. به نظر من یا 1 یا 3

iihu

عضو جدید
افزایش ۶ درصدی ظرفیت آزمون ارشد سال ۹۳

رئیس سازمان سنجش با عذرخواهی از داوطلبانی که به علت عدم برگزاری آزمون ارشد در هفته گذشته، به حوزه های امتحانی سفر کرده بودند از افزایش ۶ درصد پذیرش دانشجو و طراحی سوالات صوتی برای داوطلبان نابینا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم خدایی صبح امروز در حاشیه بازدید از آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ در دانشگاه صنعتی شریف، از افزایش ۵ تا ۶ درصدی ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ خبر داد.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ ها تا پایان اسفندماه فرصت دارند ظرفیتهای خود را برای پذیرش در این آزمون اعلام کنند.
رئیس سازمان سنجش درباره زمان اعلام نتایج، اظهار داشت: نتایج اولیه نیمه دوم اردیبهشت ماه سال آینده اعلام می شود و داوطلبان از هفته نخست خردادماه می‌توانند انتخاب رشته کنند.
وی درباره طراحی کد رشته ها برای داوطلبان نابینا، گفت: تعداد حوزه‌ های امتحانی به ۱۱۳ حوزه افزایش یافته و در هفت کد رشته امتحانی سوالات برای داوطلبان نابینا به صورت بریل چاپ شده که البته این موضوع سختی‌ های خود را داشت اما تجربه خوبی بود که امیدواریم به آزمون‌های دیگر نیز تسری پیدا کند.
به گفته خدایی، در آزمون دکتری سال ۹۳ که اسفندماه برگزار می شود، برای داوطلبان نابینا در چند کد رشته سوالات به صورت بریل چاپ خواهد شد.
وی از افزایش تسهیلات برای داوطلبان نابینا در آزمونهای سال آینده و از طراحی سوالات صوتی برای این دسته از داوطلبان، خبر داد و افزود: با توجه به اینکه ممکن است توانایی منشی‌ هایی که برای داوطلبان نابینا استفاده می‌شود در آزمون تاثیرگذار باشد، تلاش می شود سوالات صوتی طراحی کنیم.
رئیس سازمان سنجش درباره فاش شدن سوالات آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ به علت وقفه یک هفته ای، تاکید کرد: سوالات در استانهای مختلف در قرنطینه و تحت حفاظت مسئولان سازمان سنجش همچنین نیروی انتظامی بود اما تعدادی از داوطلبان به دلیل اینکه از روزهای قبل در هفته گذشته به شهرهای محل برگزاری آزمون سفر کرده بودند به زحمت افتادند که ما از این بابت عذرخواهی می‌کنیم.
وی گفت: هر چند این موضوع در اختیار سازمان سنجش نبود و تصمیمی بود که با هماهنگی وزارت علوم، وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران گرفته شد. با توجه به شرایط جوی در هفته گذشته اگر آزمون برگزار می‌ شد، ۳۰ تا ۴۰ درصد داوطلبان با مشکل مواجه می‌شدند.

منبع:
http://r-hosseini.ir/post/171

mm.caffee

عضو جدید
کاملا موافقم. کنکور 93 واقعا ساده تر و معقول تر از 92 بود! ریاضی و سیالات امسال بسیار ساده تر بود نسبت به سال قبل. جامدات در یه سطح بودن. فقط درس کنترل به نظر کمی سخت بود. که البته کلا همیشه سوالات کنترل کنکور مکانیک رو تو هیچ جزوه ی کنترل اتوماتیک نمیشه پیدا کرد

من تو دانشگاه کارشناسی م (چمران اهواز) قبول شدم. از اینکه پیش همون اساتیدم راضی م. مطمئناً تا چند سال دیگه گروه مکانیک چمران یکی از شاخای کشور میشه. با اینکه پوست از سرمون میکنن ولی اینجا رو به جایی که هیچ کسی رو نشناسم ترجیح میدم. در اینجا گفتنیه که معدل میانگین ورودی طراحی 92 تا اینجا 12ه!!!!!!!!!!!!!!!!!! و بعد از اعلام نمرات متد محاسبات دکتر شاپور مرادی میانگین تا 11 پایین میاد!!!!

اما یه چیزی! اتفاقا چون من از دروس سیالاتی متنفرم و الان زوم شدیم روی دروس جامداتی با درسا خیلی راحت ترم و میفهممشون.

سلام
خوبی؟
ارشد چمران چطوریه؟!
ما که در رفتیم ولی خوب نفت هم دارن سختگیری الکی میکنن!!!
نمراتت چی شد؟!

edram

عضو جدید

رئیس سازمان سنجش با عذرخواهی از داوطلبانی که به علت عدم برگزاری آزمون ارشد در هفته گذشته، به حوزه های امتحانی سفر کرده بودند از افزایش ۶ درصد پذیرش دانشجو و طراحی سوالات صوتی برای داوطلبان نابینا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم خدایی صبح امروز در حاشیه بازدید از آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ در دانشگاه صنعتی شریف، از افزایش ۵ تا ۶ درصدی ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ خبر داد.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ ها تا پایان اسفندماه فرصت دارند ظرفیتهای خود را برای پذیرش در این آزمون اعلام کنند.
رئیس سازمان سنجش درباره زمان اعلام نتایج، اظهار داشت: نتایج اولیه نیمه دوم اردیبهشت ماه سال آینده اعلام می شود و داوطلبان از هفته نخست خردادماه می‌توانند انتخاب رشته کنند.
وی درباره طراحی کد رشته ها برای داوطلبان نابینا، گفت: تعداد حوزه‌ های امتحانی به ۱۱۳ حوزه افزایش یافته و در هفت کد رشته امتحانی سوالات برای داوطلبان نابینا به صورت بریل چاپ شده که البته این موضوع سختی‌ های خود را داشت اما تجربه خوبی بود که امیدواریم به آزمون‌های دیگر نیز تسری پیدا کند.
به گفته خدایی، در آزمون دکتری سال ۹۳ که اسفندماه برگزار می شود، برای داوطلبان نابینا در چند کد رشته سوالات به صورت بریل چاپ خواهد شد.
وی از افزایش تسهیلات برای داوطلبان نابینا در آزمونهای سال آینده و از طراحی سوالات صوتی برای این دسته از داوطلبان، خبر داد و افزود: با توجه به اینکه ممکن است توانایی منشی‌ هایی که برای داوطلبان نابینا استفاده می‌شود در آزمون تاثیرگذار باشد، تلاش می شود سوالات صوتی طراحی کنیم.
رئیس سازمان سنجش درباره فاش شدن سوالات آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ به علت وقفه یک هفته ای، تاکید کرد: سوالات در استانهای مختلف در قرنطینه و تحت حفاظت مسئولان سازمان سنجش همچنین نیروی انتظامی بود اما تعدادی از داوطلبان به دلیل اینکه از روزهای قبل در هفته گذشته به شهرهای محل برگزاری آزمون سفر کرده بودند به زحمت افتادند که ما از این بابت عذرخواهی می‌کنیم.
وی گفت: هر چند این موضوع در اختیار سازمان سنجش نبود و تصمیمی بود که با هماهنگی وزارت علوم، وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران گرفته شد. با توجه به شرایط جوی در هفته گذشته اگر آزمون برگزار می‌ شد، ۳۰ تا ۴۰ درصد داوطلبان با مشکل مواجه می‌شدند.

منبع:
http://r-hosseini.ir/post/171

یعنی این افزایش در مورد دانشگاههای خوب تهران هم صدق میکنه؟

mm.caffee

عضو جدید
ریاضی

ریاضی

ميگم ك مباركت باشه من گفتم سوالاي كنكور 92 را حل كردم و از خودم آزمون گرفتم اينطوري زدم ! بعدم شما مگه نميگي آسونه سوالاي امسال بسم الله كل سوالا را حل كن تا منم سوالاي 92 را واست بزارم . بعدم ياد بگير ك ب كسي توهين نكني دوست عزيز( مزخرف بجه جان؟!! )

سلام عزیز
من پارسال کنکور دادم و طراحی شدم 193 و تبدیل 223
اینو گفتم که یه وقت فکر نکنید از رو هوا حرف میزنم و ...
منم وقتی تو خونه یا کتابخونه کنکورهای 86 تا 91 رو از خودم گرفتم، کمترین درصدم 58 بود و بیشترین 78 بود فکر کنم
سر جلسه که هستیم یه جور جواب داده میشه ولی وقتی تو خونه هستیم یه جوره
خودتون هم گفتید که خونه که ریاضی رو دارید حل میکنید اکثرشون رو دارید حل میکنید ولی خوب سر آزمون اینطوری نیست.
بهرحال این مطلب، یه بحث انحرافیه و هر کس متناسب با افراد همون سال که همون کنکور رو دادن سنجیده میشه
موفق باشید

hsdanesh

عضو جدید
سلام عزیز
من پارسال کنکور دادم و طراحی شدم 193 و تبدیل 223
اینو گفتم که یه وقت فکر نکنید از رو هوا حرف میزنم و ...
منم وقتی تو خونه یا کتابخونه کنکورهای 86 تا 91 رو از خودم گرفتم، کمترین درصدم 58 بود و بیشترین 78 بود فکر کنم
سر جلسه که هستیم یه جور جواب داده میشه ولی وقتی تو خونه هستیم یه جوره
خودتون هم گفتید که خونه که ریاضی رو دارید حل میکنید اکثرشون رو دارید حل میکنید ولی خوب سر آزمون اینطوری نیست.
بهرحال این مطلب، یه بحث انحرافیه و هر کس متناسب با افراد همون سال که همون کنکور رو دادن سنجیده میشه
موفق باشید
پارسال درس ها رو چند درصد زده بودی؟

mohandes_ali

عضو جدید
جدا از اینکه کنکور امسال راحت تر بود یا سخت تر من فکر میکنم بچه ها کنکور ارشد رو خیلی جدی نگرفتن شاید به خاطر این بوده که کنکور 92 معقول بود خیلیا گفتن خب 8 تا ریاضی برنیم 4 تا جامدات و ... رتبمون میشه زیر 100....که البته این فکر درست بوده ها اما نشستن تو خونه و با خیال راحت حل کردن فرق داره با سر جلسه...من همیشه ریاضی رو جدی نمیگرفتم یعنی میخوندم کتاب مثلا اقاسی رو چندتا هم تست حل میکردم و میرفتم با خیال راحت کنکور سالای قبل رو میدیدم حل میکردم اما ریاضی رو باید خیلییییی تست حل کنی ریاضی همیشه رکب میزنه...ی چیز دیگه واسه کنکور هیچوقت نباید مباحث رو حذف کنی هیچوقت نباید تمرکز کنی رو ی موضوع .طراح ی آدم با شعوره میدونه بچه ها میخوان چکار کنن میدونه اکثرا کجاها رو حذف میکنن...کنکور ی رقابت علمی بین بچه ها نیست کنکور رقابت بچه ها با طراح سوال هاس...هرکسی عمیق تر خوند و حذفیات کمتری داشت و کنکور رو جدی تر گرفت در واقع دست طراح رو بسته و نمیذاره طراح بپیچوندش و سوالارو جواب میده...طولانی شد ببخشید اینا نظز من بود همین

mm.caffee

عضو جدید
پارسال درس ها رو چند درصد زده بودی؟

من ریاضی 36.67 سیالات 36.67 جامدات 45 و ارتعاشات 18.33
البته ارتعاشات همه پایین زدند چون چینش سوالات طوری بود که زمان کم میومد
البته هر سال فرق میکنه
دو سال پیش با همین درصدا 700 میشد

136870

عضو جدید
سلام
من از كنكوري هاي 92 هستم
بچها اصلا ب كنكور فكر نكنيد ديگه
كساي ك فك ميكنن از همه بدترن از همه بهتر قبول ميشن
من پارسال در بهترين شرايط ب خواجه فكر ميكردم ولي انقدر شرايطو سخت گرفته بودم ك شريف قبول شدم و بسيار خوشال شدم
بر حسب تجربه ميگم ك الكي حرس نخ.ريد

ma_mech

عضو جدید
جدا از اینکه کنکور امسال راحت تر بود یا سخت تر من فکر میکنم بچه ها کنکور ارشد رو خیلی جدی نگرفتن شاید به خاطر این بوده که کنکور 92 معقول بود خیلیا گفتن خب 8 تا ریاضی برنیم 4 تا جامدات و ... رتبمون میشه زیر 100....که البته این فکر درست بوده ها اما نشستن تو خونه و با خیال راحت حل کردن فرق داره با سر جلسه...من همیشه ریاضی رو جدی نمیگرفتم یعنی میخوندم کتاب مثلا اقاسی رو چندتا هم تست حل میکردم و میرفتم با خیال راحت کنکور سالای قبل رو میدیدم حل میکردم اما ریاضی رو باید خیلییییی تست حل کنی ریاضی همیشه رکب میزنه...ی چیز دیگه واسه کنکور هیچوقت نباید مباحث رو حذف کنی هیچوقت نباید تمرکز کنی رو ی موضوع .طراح ی آدم با شعوره میدونه بچه ها میخوان چکار کنن میدونه اکثرا کجاها رو حذف میکنن...کنکور ی رقابت علمی بین بچه ها نیست کنکور رقابت بچه ها با طراح سوال هاس...هرکسی عمیق تر خوند و حذفیات کمتری داشت و کنکور رو جدی تر گرفت در واقع دست طراح رو بسته و نمیذاره طراح بپیچوندش و سوالارو جواب میده...طولانی شد ببخشید اینا نظز من بود همین
کنکور 92 سیالات و جامدات و کنترل دینامیکش سخت تر از امسال بود قطعا

m_dabiri

عضو جدید
سلام
من از كنكوري هاي 92 هستم
من پارسال در بهترين شرايط ب خواجه فكر ميكردم ولي انقدر شرايطو سخت گرفته بودم ك شريف قبول شدم و بسيار خوشال شدم
بر حسب تجربه ميگم ك الكي حرس نخ.ريد

سلام مهندس
من ان شالله میخوام کنکور سال بعد شرکت کنم:) میخواستم راهنمایی کنید درسا رو چه جوری بخونم؟ چه کتابایی بخونم؟ شیوه ی خوندن هر درس چه جوری باشه؟ کدوم یکی از موسسات کنکور تو تهران بهتره من نظرم رو نصیره ممنون میشم راهنمایی کنید;)

ziguratt

عضو جدید
سلام
من از كنكوري هاي 92 هستم
بر حسب تجربه ميگم ك الكي حرس نخوريد

من بدون نظر دادن مطالب این تاپیک رو دنبال میکنم. دیدم که دوستان کلی بحث و جدل میکنن، سر موضوع مسخره آسونی یا سختی ریاضیات.من هم کلی غافلگیر شدم و شش تا ریاضی زدم. ولی بحث کنکور نظرات من و شما نیست. وضعیت جامعه آماری مهم تره. پس با شما موافقم و به نظرم باید دوشاخه کنکور رو تا اومدن نتایج از برق کشید.

amin 1990

عضو جدید
سلام به دوستان
کسی سوالا رشته برق رو دیده، سوالات معادلات ما نسبت به برق خیلی آسونه واقعا معادلاتشون سخت بوده.

ma_mech

عضو جدید
سلام من پارسال کنکور دادم رتبم هم زیر 100 شد ولی درصدام زیاد خوب نبود تقریبا 45 بود میانگینم سوالای امسال رو که یه نگاه اجمالی کردم و نظرم رو در مورد سوالای امسال میگم
ریاضی:ریاضی امسال نسبت به سال گذشته سخت تر بود ولی نه به سختی سال 91 سوالای ریاضی مهندسی و معادلات رو راحت تر از ریاضی عمومی بود به طور کلی برای کسی که رتبه خوب می خواهد درصد 25-30 میتونه درصد معقولی باشه
سیالات:در این باکس سوالای ترمودینامیک و سیالات تقریبا استاندار طرح شده و سوالای انتقال خیلی راحت بود و با جایگذاری در فرمولها به راحتی بدست می امد
طراحی و جامدات:در این باکس سوالای درس استاتیک راحت و مشابه سال های گذشته سوالهای مقاومت نیز سوالات تکراری داشت ولی کمی زمان بر بود سوالاش طراحی اجزا هم سخت تر از سال گذشته و غیر استاندارد(86) بود و پاسخ دادن به 2تا3 سوال به نظر من خیلی خوب می باشد.(پارسال هم سوالای تکراری تو این باکس داده بودن)
کنترل دینامیک:در بخش دینامیک سوالای خوبی طرح شده بود و به نظر من از سال گذشته راحت تر بود سوالای ارتعاشات هم مشابه کتاب پوران پژوهش بود و کسایی که این کتاب رو خوب خونده بودند به راحتی می تونستن سوالا رو جواب بدن سوالای دینامیک ماشین هم از 5 تا سوال 4 سوال راحت بود که البته باید دقت می کردین و سوالا مشابه سال های اخیر(به جز پارسال) بود و مثل همیشه سوالای کنترل وقت گیر طراحش شده بود در کل این باکس دینامیک کنترل به نظرم از همه باکسا راحت تر بود .
اگه زیاد خوب ندادین زیاد نگران نباشید چون ریاضی سخت بود ممکن کسایی که خیلی خوب خوندن هم وقت زیادی رو ریاضی گذاشتن و به بقیه درسا نرسیده باشن کسایی بردن که تونستن وقتشونو تقسیم کنن و سوالای راحت و پاسخ بدن اگه درصد زیر 20 ندارین و یه درس بالای 40 زدین 100 درصد رتبتون خوب میشه :)

h.vampire

عضو جدید
کسی ج صحیح سوال 106 میدونه.
من 1 رو زدم مطمئن نیستم.

من هم 1 زدم ولی الان دقت میکنم به ازای b بین -1 و -5 سیستم واسه تمام بهره k میتونه پایدار باشه :(

یه سوال در نازل گرادیان فشار معکوس داریم؟ امواج انبساطی موجب فشار معکوس گذرگاه نازل میشه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا