ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mr.rahjou

کاربر فعال
این شایعه «لو رفتن سوالات کنکور ارشد» درست باشه، فاجعه است.... صدها هزار متقاضی عمرشان را گذاشته اند !!

mohammad_444_0o

عضو جدید
سلام دوستان
این سوال 61 گزینه 2 بی بعد میشه که!!!
توی حل ماهان گفته بی بعد نمیشه
حالا اگه بی بعد باشه 1 میشه یا 2؟؟
------
من گفتم چون L هست و توی جریان داخلی باید D باشه پس گزینه 2 میشه
نظر؟؟؟

hsdanesh

عضو جدید
من هم 1 زدم ولی الان دقت میکنم به ازای b بین -1 و -5 سیستم واسه تمام بهره k میتونه پایدار باشه :(

یه سوال در نازل گرادیان فشار معکوس داریم؟ امواج انبساطی موجب فشار معکوس گذرگاه نازل میشه؟

چون جریان غیرلزج هست، گرادیان فشار معکوس وجود نداره. متاسفانه منم اشتباه زدم این سوال رو :(

mohammad_444_0o

عضو جدید
سلام دوستان
------
نظر؟؟؟

mohandes_ali

عضو جدید
سلام مهندس
من ان شالله میخوام کنکور سال بعد شرکت کنم:) میخواستم راهنمایی کنید درسا رو چه جوری بخونم؟ چه کتابایی بخونم؟ شیوه ی خوندن هر درس چه جوری باشه؟ کدوم یکی از موسسات کنکور تو تهران بهتره من نظرم رو نصیره ممنون میشم راهنمایی کنید;)

من نمیدونم چه مرضیه البته ببخشیدا که بچه ها هنوز شروع نکرده به فکر موسسات کنکوری هستن..خیلی علاقه دارید پول بریزید به جیب اینا؟؟؟کمک میکنه اما اصلش خودتی به نظر من فقط ی موسسه انتخاب کن واسه آزمونها که سر کنکور ی پیش زمینه داشته باشی که اونم سوالات کنکور کجا و سوالات موسسات کجا

mohandes_ali

عضو جدید
کسایی که مقاومت و استاتیک رو از نایی خونده بودن تونستن سوالای مقاومت و استاتیک رو بزنن؟؟؟؟؟؟؟

right2012

عضو جدید
سلام دوستان
------
نظر؟؟؟
آره دقیقا منم چون فقط یه عدد بی بعد می خوایم همین گزینه ی 2 زدم و برای رینولدز هم باید Dباشه نه L. تازه چون تو صورت سوال گفته جریان ارام هست دیگه معلومه که رینولدز نیاز نداریم.
ماهان هم چرت گفته. گزینه ی 2 همین فرمول افت فشار برای جریان ارام هست و بی بعده

hsdanesh

عضو جدید
54,60,61,62 رو اشتباه حل کرده

در مورد سوال 61:
طبق قضیه پی باگینگهام تعداد اعداد بی بعد برابر است با 1=3-4 و با توجه به اینکه فقط عدد رینولدز بی بعد هست، گزینه 1 درسته. رابطه بعدی بی بعد نیست.

در مورد سوال 62:
توان متناسب است با سرعت به توان 2 که گزینه 3 درسته.

• Like
واکنش ها: maxy

iihu

عضو جدید
هم جوابای ماهان و هم جوابهای اون وبلاگ به نظرم ایراداتی دارن!

صبر کنید جوابای سنجش بیاد

تازه فک میکنم خود جوابای سنجش هم غلط داشته باشن. بنابراین الان واسه گرفتن درصد و تخمین رتبه خیلی زوده...

hsdanesh

عضو جدید
پارسال سنجش 10 روز بعد از اتمام برگزاری کنکورها، کلیدها رو زد. یعنی باید 4-5 اسفند کلید رو بزنن.

right2012

عضو جدید
در مورد سوال 61:
طبق قضیه پی باگینگهام تعداد اعداد بی بعد برابر است با 1=3-4 و با توجه به اینکه فقط عدد رینولدز بی بعد هست، گزینه 1 درسته. رابطه بعدی بی بعد نیست.

در مورد سوال 62:
توان متناسب است با سرعت به توان 2 که گزینه 3 درسته.

در مورد سوال 61 عدد رینولدز برای جریان داخل لوله بر اساس قطر لوله یعنی D تعریف میشه نه طول لوله (L) هم چنین گزینه ی 2 بی بعد هست اگه بشینید ابعاد رو بنویسید متوجه میشید هر چند نیاز به این کار نیست چون گزینه ی 2 دقیقا مربوط به فرمول افت فشار در جریان آرام درون لوله است.
deltap/L=128*mu*Q/(pi*D^4)
در ضمن چون تو صورت سوال گفته جریان آرام بنابراین دیگه نیازی به عدد رینولدز نداریم.

masoudfix1

عضو
با توجه به سوال های معمولی ساخت و تولید امسال ، رتبه های اصلی بچه های ساخت رو ریاضی و جامدات تعیین میکنه .

iihu

عضو جدید
تا اونجا که یادمه بچه ها میگفتن خود سنجش پارسال 2 تا غلط داشت!
چه برسه به این موسسات مثل ماهان و ...
مگر اینکه جوابای مطمئن از اساتید تخصصی دروس مختلف گیر بیارید. مثلاً همین ریاضیات کریمی یا آقاسی یا دینامیک حسینی یا سیالات خداکرمی و ...
بعد با توجه به این جوابها احتمالاً 2 تا غلط هم باید اضافه کنید به کلید سنجش و بعد درصد محاسبه کنید و رتبه تخمین بزنید

m-asgari

عضو جدید
ماهان که چندتارو واضحه اشتباه حل کرده.
جوابهای ماهان را چک کردم
غلط هایی که داشت:
54: کار برگشت پذیر یک تعریف است که برابر تغییرات آنتالپی ورودی و خروجی - برگشت ناپذیری است بنابراین گزینه 3 صحیح است.
57: اگر ds را حساب کنیم(CplnT2/T1- RLnp2/p1) از m به n منفی می شود. طبق قانون دوم جریان در این جهت نخواهد بود.
60:سوال تکراری است که گزینه 4 صحیح است.
61: دیمانسیون را اشتباه حساب کرده است هردو بی بعد هستند.
62: توان با مرتبه دوم سرعت زاویه ای رابطه دارد.
سوال 63 ظاهرا حق با ماهان است.

iihu

عضو جدید
جوابهای ماهان را چک کردم
غلط هایی که داشت:
54: کار برگشت پذیر یک تعریف است که برابر تغییرات آنتالپی ورودی و خروجی - برگشت ناپذیری است بنابراین گزینه 3 صحیح است.
57: اگر ds را حساب کنیم(CplnT2/T1- RLnp2/p1) از m به n منفی می شود. طبق قانون دوم جریان در این جهت نخواهد بود.
60:سوال تکراری است که گزینه 4 صحیح است.
61: دیمانسیون را اشتباه حساب کرده است هردو بی بعد هستند.
62: توان با مرتبه دوم سرعت زاویه ای رابطه دارد.
سوال 63 ظاهرا حق با ماهان است.

میتونی لینک دانلود سوالات ماهانو به منم بدی
هرچی گشتم تو سایتش نبود!
شایدم برداشته!!!
ممنون میشم

m-asgari

عضو جدید
این تعریف رو کجا میتونم پیدا کنم ؟
ممنون
به کار برگشت پذیر خیلی تو لیسانس پرداخته نمیشه اما تو همه کتاب های ترمو دینامیک پیشرفته میتونی پیدا کنی . اگه جزوه ترمودینامیک پارسه نوشته دکتر کوثری رو داری صفحه 26 اشاره مختصری شده.

hsdanesh

عضو جدید
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص آزمون كارشناسي ارشد 1393

سازمان سنجش آموزش كشور ضمن تشكر از همكاري دستگاه هاي مختلف انتظامي، امنيتي و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي مجري برگزاري آزمون در كل كشور كه به علت تعويق يك هفته اي نهايت همكاري در برگزاري مناسب اين امتحان داشته اند، به اطلاع داوطلبان گرامي مي رساند با توجه به سودجويي و كلاهبرداري برخي از سايت ها و وبلاگ ها در فروش كليد و دفترچه سوالات، پس از برگزاري آزمون و بدون تاييد و مجوز اين سازمان، سوالات تمامي رشته هاي امتحاني آزمون مذكور بعد از ظهر روز شنبه مورخ 92/11/26 و كليد اوليه سوالات حداكثر تا روز پنج شنبه مورخ 92/12/1 از طريق سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قابل دريافت خواهد بود.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا