ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

reza_goudarzi

عضو جدید
بچه ها سوال 100 کنکور 91 جوابش pi/10 میشه؟ توی پاسخنامه ای که ماهان داره نوشته سرعت جسم هیچ وقت صفر نمیشه ولی معادله حرکتشو که مینویسم به pi/10 میرسم!

توی کلید سازمان سنجش نوشته : pi/5
ماهان نوشته : هیچ وقت صفر نمیشه

اما به نظر من هم هیچ دلیلی وجود نداره که به پاسخ ماهان اطمینان کنید چون واقعا موسسه سطح پایینی هست

reza_goudarzi

عضو جدید
چرا جمله زیر غلط است؟
در یک فرایند بازگشت پذیر انتروپی ثابت است.

من که دیگه جواب شما رو نمیدم چون سوال میپرسید ولی دیگه جوابتون رو نمیخونید و همینجوری میزارید میرید :D

اما برای محض اطلاع دوستان :

ما میتوانیم یک فرایند برگشت ناپذیر را با گرفتن گرما از آن ( کاهش آنتروپی ) تبدیل به یک فرایند آنتروپی ثابت کنیم و این یک عمل کاملا برگشت ناپذیر است پس برای این کار باید شرط دیگری بگذاریم تا انتقال گرما را محدود کند و آن شرط این است که بگوییم یک فرایند آدیابادیک برگشت پذیر که در این حالت یک فریند آدیاباتیک برگشت پذیر الزاما آیزنتروپیک ( آنتروپی ثابت ) است

غلام90

عضو جدید
من که دیگه جواب شما رو نمیدم چون سوال میپرسید ولی دیگه جوابتون رو نمیخونید و همینجوری میزارید میرید :D

اما برای محض اطلاع دوستان :

ما میتوانیم یک فرایند برگشت ناپذیر را با گرفتن گرما از آن ( کاهش آنتروپی ) تبدیل به یک فرایند آنتروپی ثابت کنیم و این یک عمل کاملا برگشت ناپذیر است پس برای این کار باید شرط دیگری بگذاریم تا انتقال گرما را محدود کند و آن شرط این است که بگوییم یک فرایند آدیابادیک برگشت پذیر که در این حالت یک فریند آدیاباتیک برگشت پذیر الزاما آیزنتروپیک ( آنتروپی ثابت ) است

خیلی ارادت دارم اقا رضا. پاسخ ها را هم میخونم . از پاسختون هم تشکر میکنم.:gol:

reza_goudarzi

عضو جدید
خیلی ارادت دارم اقا رضا. پاسخ ها را هم میخونم . از پاسختون هم تشکر میکنم.:gol:

شوخی کردم رفیق
اما جدی فکر کردم پاسخ ها رو نمیخونی چون دو سه روز پیشم یه سوال دیگتون رو جواب دادم و خبری ازت نشد اصلا اون سوال هم کلی صفحه رفت عقب

.

mec.j

عضو جدید
سلام بچه ها
میشه بگید سوالات سال 91 با پاسخشون رو از کجا میتونم پیدا کنم؟؟
خیلی ممنون میشم.
:smile:

eng.bozorgtabar

عضو جدید
آزمون کیه 18 یا 19 یا 20 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یه روزم یه روزه:que:

سلام از اون جایی که گروه مکانیک باید خط شکن باشه:) به سلامتی برو بچه های مکانیک که باید نشون بدن که کنکور هیچ ترسی نداره باید ساعت 8 صبح روز چهارشنبه 1391/11/18 تشریف ببریم امتحان بدیم.

eng.bozorgtabar

عضو جدید
سلام بچه ها
میشه بگید سوالات سال 91 با پاسخشون رو از کجا میتونم پیدا کنم؟؟
خیلی ممنون میشم.
:smile:

سلام این سوالای سال 91 و حلشون خدمت دوست عزیز
انشاءالله موفق باشی.

پیوست ها

• mechanical engineering solution1391.pdf
    797.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • mechanical engineering1391.pdf
    5.3 مگایابت · بازدیدها: 0

غلام90

عضو جدید
یه سوال از ارتعاشات
بلوکی مکعبی به طول ضلع 2a (همه اضلاعش 2a) روی سطح اب شناوره. طوری که نصفش در اب فرو رفته. فرکانس طبیعی ارتعاشات پیچشی حول مرکز ثقل این مکعب چقدره؟
من فکر میکنم به اندازه تتا بچرخونیمش و نیروهای وارد بهش را بنویسیم که نیروی شناوری هست که برابر وزن این مقدار تتایی که در جدیدا در اب فرو رفت وبعد زیگما گشتاور حول مرکر ثقل را برابر (I ضرب در تتا دبل دات ) اما نمیدونم روشم درسته یا نه؟ و جزییاتش را هم نمیدونم کسی اگه میتونه حل کنه کامل روش حلش را بگه لطفا. فکر میکنم سوال سختی باشه. مثلا یه طرفش بعد اینکه چرخوندیمش بیشتر در اب فرو میره یه طرف دیگه اش بالا میاد حالا نیروهای شناوری را هم در طرف پایین رفته و هم در طرف بالا رفته بگزاریم ؟ کلا هیچی نمیدونم . از این مساله. یا مثلا نیروی شناوری را انتهای ضلع مکعب اعمال کنیم یا در وسط نیمی از نیمه ضلع این مکعب؟ یا مثلا I ممان اینرسی میشه 1/12m(دو تا 2a به توان 2 ) یا یک 2a به توان 2

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال از ارتعاشات
بلوکی مکعبی به طول ضلع 2a (همه اضلاعش 2a) روی سطح اب شناوره. طوری که نصفش در اب فرو رفته. فرکانس طبیعی ارتعاشات پیچشی حول مرکز ثقل این مکعب چقدره؟
من فکر میکنم به اندازه تتا بچرخونیمش و نیروهای وارد بهش را بنویسیم که نیروی شناوری هست که برابر وزن این مقدار تتایی که در جدیدا در اب فرو رفت وبعد زیگما گشتاور حول مرکر ثقل را برابر (I ضرب در تتا دبل دات ) اما نمیدونم روشم درسته یا نه؟ و جزییاتش را هم نمیدونم کسی اگه میتونه حل کنه کامل روش حلش را بگه لطفا. فکر میکنم سوال سختی باشه. مثلا یه طرفش بعد اینکه چرخوندیمش بیشتر در اب فرو میره یه طرف دیگه اش بالا میاد حالا نیروهای شناوری را هم در طرف پایین رفته و هم در طرف بالا رفته بگزاریم ؟ کلا هیچی نمیدونم . از این مساله. یا مثلا نیروی شناوری را انتهای ضلع مکعب اعمال کنیم یا در وسط نیمی از نیمه ضلع این مکعب؟ یا مثلا I ممان اینرسی میشه 1/12m(دو تا 2a به توان 2 ) یا یک 2a به توان 2

ارتعاش این مکعب باید 5درجه آزادی باشه(اگه جسم صلب فرض کنیم و حرکتش رو توی فضا بررسی کنیم) تحلیل چنین مسئله ای خیلی راحت نیست

غلام90

عضو جدید
ارتعاش این مکعب باید 5درجه آزادی باشه(اگه جسم صلب فرض کنیم و حرکتش رو توی فضا بررسی کنیم) تحلیل چنین مسئله ای خیلی راحت نیست
ببخشید من در توضیحاتم یه چیز اشتباه گفتم اونم این که وقتی بچرخونیمش به اندازه تتا یه طرفش بیشتر بالا میره.
درستش و منطقیش اینه وقتی به اندازه تتا بچرخونیمش هر اندازه یه طرفش پایین بره اون طرفش دقیقا به همون اندازه بالا میاد. حالا این حجم پایین رفته فرمولی و بر حسب تتا بخواهیم بگیم چه عبارتی میشه؟
بعد اینکه فقط یه نیروی شناوری در طرف پایین رفته اعمال کنیم؟ طرفی که بالا رفته نیروی شناوری نمیخواد؟
این نیروی شناوری را در انتهای ضلع مکعب اعمال کنیم یا در مرکز ثقل حجم پایین رفته در اب؟
خلاصه که گیج شده ام .......

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من در توضیحاتم یه چیز اشتباه گفتم اونم این که وقتی بچرخونیمش به اندازه تتا یه طرفش بیشتر بالا میره.
درستش و منطقیش اینه وقتی به اندازه تتا بچرخونیمش هر اندازه یه طرفش پایین بره اون طرفش دقیقا به همون اندازه بالا میاد. حالا این حجم پایین رفته فرمولی و بر حسب تتا بخواهیم بگیم چه عبارتی میشه؟
بعد اینکه فقط یه نیروی شناوری در طرف پایین رفته اعمال کنیم؟ طرفی که بالا رفته نیروی شناوری نمیخواد؟
این نیروی شناوری را در انتهای ضلع مکعب اعمال کنیم یا در مرکز ثقل حجم پایین رفته در اب؟
خلاصه که گیج شده ام .......
اگه مشکل نیروی شناوریه که برابر حجم خیس شده(!) مکعب در چگالی سیاله.سال 89 شبیه این سوال اومده ولی اونجا بلوک روی زمین وتوی آب فیکس شده که یک درجه آزادی میشه با یه تحلیل ساده حل میشه.به اون سوال یه نگاهی بنداز.این سوال به نظرم (اگر بلوک مقید نباشه از کنکور ارشد سطحش بالاتره حداقل از نظر زمات تحلیل به ارشد نمی خوره مگر اینکه قید داشته باشه)

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی مهندس
حالا در اولویت دوم کدوم قسمتارو بخونم اگه وقت کردم؟

اولویت دوم

استاتیک
کار مجازی ( یک سری از سوالای تعادل و قاب با این ساده تره) - قاب - خرپا

مقاومت
کرنش و تغییر مکان محوری - روش انرژی - کمانش ستون

طراحی
فنرها - پیچ ها - ترمز و کلاچ

غلام90

عضو جدید
اگه مشکل نیروی شناوریه که برابر حجم خیس شده(!) مکعب در چگالی سیاله.سال 89 شبیه این سوال اومده ولی اونجا بلوک روی زمین وتوی آب فیکس شده که یک درجه آزادی میشه با یه تحلیل ساده حل میشه.به اون سوال یه نگاهی بنداز.این سوال به نظرم (اگر بلوک مقید نباشه از کنکور ارشد سطحش بالاتره حداقل از نظر زمات تحلیل به ارشد نمی خوره مگر اینکه قید داشته باشه)
درست می فرمایید سوالی است که بسیار وقت گیر است فقط باید یه ساعت فکر کنی چی به چیه !! در مورد نیروی شناوری هم به شیوه ای که گفتید ان را حساب کرده و در مرکز ثقل حجم خیس شده اعمالش کنیم دقیق تره مرکز ثقله هم احتمالا a/3 از انتهای یک ضلع مکعب بشه.

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون
اگه میشه واسه دروس دینامیک و.... رو هم بگید .
مرسی

دینامیک رو درست حسابی نخوندم فصل سینماتیک جسم صلب تستاش واسم خیلی آسون تر از فصلهای دیگش بود

دینامیک ماشین درجه آزادی - مکانیزم معادل - مرکز آنی - چرخ دنده
کنترل تابع تبدیل از مدل ترسیمی ( میسون) - معیارهای پایداری + دیاگرام بود
ارتعاشات اینم خیلی خوب نخوندم ولی تا جایی که دیدم اکثر سوالا 1 درجه آزادی بود

غلام90

عضو جدید
کی زبانش خوبه؟
کسی میتونه مثلا از استاتیک یا مقاومت یا هر درسی از رشته مکانیک 10 تا سوال تستی چهار گزینه ای به زبان انگلیسی از سایتهای خارجی دانلود کنه و اینجا بگزاره.
من سعی کردم این کارو بکنم اما زبانم ضعیفه و نتونستم. نمیدونستم دقیقا در گوگل چی بنویسم تا به نتیجه برسم
.گفتم ببینیم سلیقه طراحان خارجی چیه.
لطفا کسی تونست لینکش را هم که بگزاره ممنون میشم.

آخرین ویرایش:

irmec

عضو جدید
برو بچ خدا قوت.
از الان تا كنكور رياضياتو چطور بخونيم كه فراموش نشه‌؟؟

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
برو بچ خدا قوت.
از الان تا كنكور رياضياتو چطور بخونيم كه فراموش نشه‌؟؟

درود
اگه فهمیدی به من هم بگو
ریاضی به خاطر حجم زیادش دردسر سازه ولی به نظرم تنها راهش تمرین زیاد هست.

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
اگه فهمیدی به من هم بگو
ریاضی به خاطر حجم زیادش دردسر سازه ولی به نظرم تنها راهش تمرین زیاد هست.

تست های ریاضی چند سال اخیر مکانیک رو حل کنید مفاهیم براتون یادآوری و مرور میشه

eydani

عضو جدید
من کلا درس سیالات را نفهیمدم چون اون زمان استاد خوبی نداشیتم، الان هم که می خوام برای کنکور سال آینده بخونم اصلا سیالات را نمی فهمم، کسی منبع خوب یا جزوه خوبی سراغ دارد که اول درس را بفهمم بعد برم برای کنکور و تست زدن.ممنون

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کلا درس سیالات را نفهیمدم چون اون زمان استاد خوبی نداشیتم، الان هم که می خوام برای کنکور سال آینده بخونم اصلا سیالات را نمی فهمم، کسی منبع خوب یا جزوه خوبی سراغ دارد که اول درس را بفهمم بعد برم برای کنکور و تست زدن.ممنون

کتاب سیالات پارسه- دکتر کیوان صادقی

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
روز شمار ارشد 92

روز شمار ارشد 92

خسته نباشيد دوستان
:cry::cry: 18 روز ديگر تا آزمون تحصيلات تكميلي سال 1392 :cry::cry:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا