ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

*Essi*

اخراجی موقت
ریاضی 1,2 معادلات ریاضی مهندسی مکانیک سیالات 1,2 ترمو1,2 حرارت1,2 استاتیک و کنترل خوندم درسایی که نخوندم دینامیک دینامیک ماشین ارتعاشات مقاومت وطراحی اجزا

خوب پس مجموعه ریاضیات رو کامل خوندین، و برای تبدیل انرژی هم حتما باید رو همه اش خوب کار کنین.

توی مجموعه جامدات، روی استاتیک و مقاومت مصالح کار کن و کلا طراحی اجزا رو کنار بذارین، با توجه به اینکه مهندسی شیمی هم بودین، خیلی وقت ازتون خواهد گرفت و تاثیری هم نداره.

توی مجموعه سیالات هم که مطمئنا مهارت دارین فقط منابع مکانیک رو که معرفی کردیم توی یک تاپیک تهیه کنین.

در مجموعه دینامیک هم به نظرم کنترل و دینامیک ماشین و یکی دو فصل ارتعاشات رو کار کن، دینامیک رو کلا کنار بذار.

پس فقط دو درس جدید داری: مقاومت و دینامیک ماشین و ارتعاشات، اگر کلاسی میتونی بری بهتره وگرنه کتاب هاشون هم تقریبا خوب توضیح دادن.

ni444

عضو جدید
خیلی ممنون ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم میخواستم ببینم درس هارو همششونو با هم پیش ببرم یا مثلا بشینم استاتیک مقاومت تموم کنم بعد برم سراغ سیالات و ترمو و.......

*Essi*

اخراجی موقت
خیلی ممنون ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم میخواستم ببینم درس هارو همششونو با هم پیش ببرم یا مثلا بشینم استاتیک مقاومت تموم کنم بعد برم سراغ سیالات و ترمو و.......

توی تابستون، به نظرم بشین روی ریاضیات پایه و استاتیک و مقاومت فقط کار کن و یک دور کامل بخونشون.
از ابتدای پاییز دیگه همه رو همزمان جلو ببر.

ولی این دو ماه رو از دست نده، تا میتونی سنگین جلو برو.

ni444

عضو جدید
توی تابستون، به نظرم بشین روی ریاضیات پایه و استاتیک و مقاومت فقط کار کن و یک دور کامل بخونشون.
از ابتدای پاییز دیگه همه رو همزمان جلو ببر.

ولی این دو ماه رو از دست نده، تا میتونی سنگین جلو برو.
خیلی ممنونم از راهنماییتون

nima rezapour

عضو جدید
سلام
من پایه زبانم خوب نیست. ولی چون یک هفته ای هست شروع به خوندن واسه ارشد کردم وتا حالا 4فصل استاتیک و حدو پیوستگی رو خوندم میخاستم بدونم به خاطر وقت زیادی که تا کنکور داریم شروع به خوندن زبان کنم؟ حالا اگر بخام شروع کنم بهترین منبع چیه؟ نظرتون در رابطه با نرم افزار گزینه اخر چیه؟

سلام مهندس عزیز خسته نباشی
شما از کتاب new interchange ورژن قدیمیشو بخر زرد رنگه اونو بخر اولین کاری که میکنی اینه که اول لغات سخت رو پیدا می کنی می نویسی رو کاغذ یا اگه عاشق گوشی باشی بنویس تو نوت گوشیت هر چند وقت اونارو بخون بعدش همینطوری ادامه بعد تمام شدن یک فصلش کم کم جمله هاشو بخون اینو هم بگم از الان بدون تو زبان انگلیسی معنی یک کلمه بسته به جملش تغییر می کنه پس سعی کن معنی کل کلمه رو بلد باشی بعدش همینطوری ادامه بده نتیجه میگیری اما کاش از اول میرفتی کلاس زبان خیلی بهتر میشد بهر حال فقط یکم اراده خرج بده همه چیز حله اینو هم میدونم که اول کتابو باز کردی میگی سخته هیچم سخت نیست تنبلی نکن من این ورژن رو گفتم چون سطح علمی این کتاب نسبت به بقیه ی کتابا بالاتره اما ارزشش رو داره مطمئن باش
موفق باشی مشکلی داشته باشی بازم در خدمتم

NASTOH

عضو جدید
سلام دوستان...
قبل از هر چيز ميخام يه ضد حال بزنم....
يه سوال: بهترين كتاب يا جزوه واسه سيالات و ديناميكو ارتعاشات و اينا چيه؟؟ ميگن كتاب مقاومت مصالح به نام دكت رنايي اومده تو بازار چطوره؟؟ كتاب رياضي آغاسي چي؟:biggrin:
خب بابت اين ضد حال صميمانه پوزش ميطلبم...
اميدوارم دوستاني كه استارت زدن با انگيزه اي مضاعف ادامه بدن
من خودم 10 روزي بود رفته بودم سفر تقريبا نصف ايرانو گشتم كلا ازين رو به اون رو شدم جاتون خالي
ان شالله به زودي شروع ميكنيم
راستي يه سوال جدي داشتم ميخاستم بدونم با توجه به اينكه من كنترل پاس نكردم و هيچي ازش نميدونم اگر حذفش كنم به همراه ديناميك و از باكس ديناميك فقط ارتعاشات و ديناميك ماشين بخونم چطوره؟
موفق باشيم
ياحق....;)

هنوز این سوال تو ذهن من هست که مگه میشه دینامیک نخوند ولی دینامیک ماشین فهمید.به خدا سینماتیک ذرات (انواع حرکت های نسبی و حرکت فضایی و حرکت های دوبعدی ) فصل 1 دینامیک هست ولی اگه اینارو ندونی تو درس های مذکور به مشکل میخوری.سینماتیک اجسام صلب و دینامیک اجسام صلب هم جزو دینامیکه که اگه ندونی به مشکل میخوری.اثر ژایروسکوپیک که خودش ی فصله دینامیک و دینامیک ماشینه.شتاب کریولیس در دینامیکه که دینامک ماشین تکرار میشه.ممان اینرسی جرم یکی از بحثای دینامیکه ،مگه میشه مفهوم این بخشو نفهمی و بری ماشین بخونی.اسی جان شما هم ی نظری بده

آخرین ویرایش:

NASTOH

عضو جدید
دوستان قضیه این دینامیک ماشین چی شد.آخرش چه منبعی پیشنهاد شد؟ راستی جزوه کنترل پارسه کسی داره؟
ممنون

سالید ورک

عضو جدید
سلام مهندس جان
کتابی که گفتی چند رنگ داره. من زرد رنگه رو بخونم کفایت میکنه؟ معنی کل کلمه رو بلد باشی یعنی چی؟

reza2495

عضو جدید
ببین داداش این کتابی که دوستمون گفت کنابه خوبیه واس شروع!intro ya hamon new interchange.رنگشم زرد.اون که میگی چند رنگه کتابای بعدیشه که اول فکر کنم قرمز بود بعدش آبی و بعدم سبز.اینی که دوستمون میگه را خیلی خیلی حواست باشه.حتما معنی یک کلمه رو تو 1 جمله یاد بگیر.بجای اینکه کلمه رو حفظ کنی جمله ای که اون کلمه توشه رو حفظ کن.چون کلمه ها تو جاهای مختلف معنا های مختلفی میدند(حتی بعضی جاها معنی های متضاد.) مثلا این 2 تا جمله رو نگاه از کتاب 504 که خیلی از بچه ها میخونند:

رییس جمهور فردا سوگند رسمی میخورد:the president will take the official oath tomorrow
هنگامی که تری فهمبد که ترکش کرده اند،با عصبانیت فحش داد: .when terry discovered that he had been abandoned,he let out an angry oath

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
هنوز این سوال تو ذهن من هست که مگه میشه دینامیک نخوند ولی دینامیک ماشین فهمید.به خدا سینماتیک ذرات (انواع حرکت های نسبی و حرکت فضایی و حرکت های دوبعدی ) فصل 1 دینامیک هست ولی اگه اینارو ندونی تو درس های مذکور به مشکل میخوری.سینماتیک اجسام صلب و دینامیک اجسام صلب هم جزو دینامیکه که اگه ندونی به مشکل میخوری.اثر ژایروسکوپیک که خودش ی فصله دینامیک و دینامیک ماشینه.شتاب کریولیس در دینامیکه که دینامک ماشین تکرار میشه.ممان اینرسی جرم یکی از بحثای دینامیکه ،مگه میشه مفهوم این بخشو نفهمی و بری ماشین بخونی.اسی جان شما هم ی نظری بده
خييييييييييييييلي خب مهندس حالا چرا ميزني؟؟ والا من نه ديناميك ماشين پاس كردم نه كنترل واسه ساختيا اينا اختياريه اصلا نميدونم چي توش هست!! ديناميكم در حد خودمون خوندم اونم 2 3 سال پيش بخدا اصلا نميدونم سرفصلاش چي هست و واسه ديناميك ماشين چيا رو بايد خوند ناسلامتي من ساختيم و بچه هاي ساختا اينا رو كلا كنار ميذارن امسال خواستم واسه اينكه نامردي پارسال كه حتما امسال هم ادامه داره اثر نداشته باشه يه سري هم به باكس هاي ديگه بزنم بااين تفاسير و وقتي كه من دارم ظاهرا بايد قيد باكس ديناميكو كلا بزنم وبچسبم به سيالاتيا چون اونا راحت ترن. من خودم ميخاستم از 20 تير شروع كنم ولي رفتم كانون زبان دستم بند شده لامسب كل وقتمو گرفته صبح تا شب دارم زبان ميخونم ....ايشالا از اواسط مردا دشروع ميكنم
از راهنماييت ممنون دوست عزيز;)

آخرین ویرایش:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میبینم ه یواش یواش دارین شروع میکنین
واسه همتون ارزوی موفقیت داررررررررررررررررررررررررررررررررررررم
ایشالا سال بعد رتبه های برتر از همین جا باشه :)

NASTOH

عضو جدید
سلام دوستان من مهندسی شیمی میخونم ومی خوام برای ارشد تبدیل انرژی شرکت کنم پیشنهاد میکنین چه جوری شروع کنم مثلا اول درسهای غیر مشترک تموم کنم بعد برم سراغ درسای مشترک وتست زدن یا از همین اول همه درسا رو باهم پیش ببرم
خوشحال میشم از راهنماییاتون

ورود شمارو به رشته غرور انگیز ، افتخار آمیز ، شیرین و سخت ترین رشته موجود در کره زمین تبریک عرض میکنم.( مکانیک بهشت ریاضیات است.لءوناردو داوینچی)

kimia63

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
سلام کتاب پوران پژوهش 2جلده لغت و ... گرامر میتونه بهتون کمک کنه!

nima9631

عضو جدید
دوستان اگه مطلبی دارید که بتونه به روحیه و انگیزه کسایی که دارن خودشون رو برای ارشد آماده میکنن خوب باشه بقیه رو بی بهره نذارید.

آخرین ویرایش:

koohe energy

عضو جدید
بچه ها من اظطراب شدیدی دارم.دانشگاه مالک اشتر روزانه قبول شدم!!!!!!!طراحی و ساخت خودروهای نظامی.اگه برا مصاحبه نرم از کنکور دادن محروم میشم؟؟چون روزانه ست.بعد اینکه این رشته اصلا فایده داره؟من تهرانم ارزش داره برم شیراز مصاحبه؟موقع انتخاب رشته از سر ناراحتی همه جا رو زدم.تو رو خدا بگید محروم میشم اگه نرم؟ تو ارشد 91 کسی جوابمو نداد!

*Essi*

اخراجی موقت
بچه ها من اظطراب شدیدی دارم.دانشگاه مالک اشتر روزانه قبول شدم!!!!!!!طراحی و ساخت خودروهای نظامی.اگه برا مصاحبه نرم از کنکور دادن محروم میشم؟؟چون روزانه ست.بعد اینکه این رشته اصلا فایده داره؟من تهرانم ارزش داره برم شیراز مصاحبه؟موقع انتخاب رشته از سر ناراحتی همه جا رو زدم.تو رو خدا بگید محروم میشم اگه نرم؟ تو ارشد 91 کسی جوابمو نداد!

نه مالک اشتر فکر نکنم محرومیت بیاره، چون قبولیش 100 درصد نیست و قسمت اعظمش روی اون مصاحبه عقیدتی هست که میپرسن.
میری میشینی، درباره نماز و غسل و احکام فلان از مهندس مکانیک سئوال میپرسند و میزان ارادتت به مولا !!!!!!

رشته های دیگه چی قبول شدی؟
مالک رو که تنها انتخاب قبولی نمیگن، چند برابر ظرفیت اعلام میکنند.

nafas..

عضو جدید
سلام دوستان
من نمی دونم کدوم درسارو حذف کنم ارتعاشاتو هنوز پاس نکردم دینامیکم ضعیفه چکار کنم؟؟؟/

solarisal

عضو جدید
سلام دوستان
من نمی دونم کدوم درسارو حذف کنم ارتعاشاتو هنوز پاس نکردم دینامیکم ضعیفه چکار کنم؟؟؟/

نظر شخصی من اینه که بهیچوجه درسیو حذف نکن چون سیستم سوالها غیر قابل پیش بینی و ممکنه درسی را که حذف میکنی ساده ترین سوالها رو تو باکسش داشته باشه... ولی مثلا میتونی زیاد روی دینامیک وقت نذاری .... اگه ارتعاشاتو پاس نکردی احتمالا کنترل هم پاس نکردی و این دچار مشکلت میکنه یا باید از کلاس استفاده کنی یا خودت بخونی...

nafas..

عضو جدید
خیلی ممنون خوبه که شماها هستید راهنمای می کنید.دمتون گرم....

shitan

عضو جدید
کسی اینجا می دونه تو چه سالس ماشین حساب غیر مجاز شد؟
اخه توی استاتیک من چند تا سوال دیدم که اینا را دستی نمی شه جواب داده . یا سینوس و کسینوس زوایای غیر معمول.

nafas_e_khoda

عضو جدید
اخه توی استاتیک من چند تا سوال دیدم که اینا را دستی نمی شه جواب داده . یا سینوس و کسینوس زوایای غیر معمول.

از سال 86 به بعد استفاده از ماشین حساب ممنوع شد..
اما در سالهای بعدش حتی سوالاتی بود که در نگاه اول اینطور به نظر میرسید که به ماشین حساب نیاز هست اما از راههای دیگه ای میشد حلش کرد، مثلا اگر sin50 رو بخوای حساب کنی ،میدونی که sin50 بین sin30 و sin90 هستش بنابراین حاصل sin50 باید عددی بین 0.5 و 1 باشه و .... و البته راههای دررو زیاد هست واسه اینجور سوالا
موفق باشید..

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار

درود همین طور که دوستمون گفت برای محاسبه سینوس و .. زوایای نامعروف باید تقریبی بری جلو

hamin913

عضو جدید
[h=2][/h]
ثبت نام آزمون استاتیک و مقاومت مصالح

ثبت نام آزمون استاتیک و مقاومت مصالح

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا