ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeed_70_nagi

عضو جدید
دقیقا بعد 48 ساعت انشالله اومدیم اینجا و از حال و احوال همدیگه در مورد کنکور میپرسیم

انشالله که هر کی هر جا رو که دلش میخاد از اونجا در بیاد ...

به امید خبرای خوش ...

موفق باشین

reza2495

عضو جدید
بنده حقیر نیز بالاخره ب خواست خدا کارتمو گرفتم . بچه های اصفهان صنعتی میبینمتون;)
میگم 1 سوال امتحان 8:15 شروع میشه؟ فکر کنم 8 اون برگه نظر سنجی . اینا را میدند، 8:15 امتحان شروع میشه تا 11:15 . درسته؟

mahde1818

عضو جدید
دوستان کمتر از 48 ساعت دیگه این شکنجه تموم میشه.
اعزامم هم 1 اسفند افتاده. هنوز محل اموزشم معلوم نیست. بعد کنکور تو پادگان میخوام به روزهای شیرین قبل کنکور فکر کنم.
منم 1 اسفند اعزام میشم فعلا که معلوم نیست کدوم گوری می افتیم احتمالا 04 بیرجنده

mahde1818

عضو جدید
بنده حقیر نیز بالاخره ب خواست خدا کارتمو گرفتم . بچه های اصفهان صنعتی میبینمتون;)
میگم 1 سوال امتحان 8:15 شروع میشه؟ فکر کنم 8 اون برگه نظر سنجی . اینا را میدند، 8:15 امتحان شروع میشه تا 11:15 . درسته؟
سال قبل من یادمه ساعت 8:15 هنوز توی بلوار وکیل آباد بودم! فکر کنم 8:30 تا 11:30 هست

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
مهندس امتحان كدوم دانشكدس من دانشكده كشاورزي مثل پارسال خدا كنه كنكورش مثل پارسال نشه!!!
امتحان راس ساعت 8:30 شروع ميشه اينكه ميگن 8 شعاره عمرا 8 شروع بشه

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
به گفتهحسین توکلیˈ، چنانچه مغایرتی در دیگر اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه داوطلبان کارشناسی ارشد وجود داشته باشند داوطلبان می توانند حداکثر تا روز شنبه، 21 بهمن ماه 91 منحصرا با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش، اصلاحات لازم را ایجاد کنند.
قابت داوطلبان کارشناسی ارشد در شش گروه آزمایشی صورت می گیرد که بیشترین داوطلبان این آزمون با تعداد 479 هزار و 736 نفر در گروه علوم انسانی نام نویسی کرده اند، 236 هزار و 523 نفر که حدود 26 درصد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92 را تشکیل می دهند نیز متقاضی شرکت در گروه آزمایش فنی و مهندسی هستند.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در روزهای نزدیک به کنکور کارشناسی ارشد به علت فشارهای عصبی و استرس ناشی از آزمون پیش رو، معمولا داوطلبان دچار بی‌اشتهایی می‌شوند و از خوردن صبحانه پرهیز می‌کنند، که این واکنش همراه با استرس، تاثیر بسیار بدی بر آزمون‌دهندگان می‌گذارد.

نخوردن صبحانه در روز‌های آماده‌سازی برای کنکور سطح یادگیری را کاهش می‌دهد اما علاوه بر این موضوع، نخوردن صبحانه، مخصوصاً در روز آزمون باعث ضعف در سیستم ایمنی بدن شده و به اصطلاح، داوطلب در روز کنکور دچار دل‌ضعفه می‌شود که آثاری همچون سرگیجه و کاهش فشار خون در این موقعیت حساس را به دنبال خواهد داشت.

برای مقابله با این اثرات، داوطلب نیازمند برنامه‌ریزی صحیح غذایی است تا به وسیله آن بتواند روش تغذیه نامناسب را تغییر و کیفیت یادگیری و نحوه بهینه آزمون دهی را افزایش دهد.

در ابتدا بهتر است برنامه را با صبحانه‌ای کامل که از شیرینی، میوه یا آب میوه تازه، شیر، پنیر، مغزها مانند گردو و بادام، تخم مرغ و حبوباتی مانند عدسی، همراه با کمی چای که حاوی کافئین است آغاز کنید و تاثیر آن را بر حافظه خود ببینید.(اينطوري كه وسط كنكور هر يه ربع بايد بريم دستشويي:confused:)

student.product

عضو جدید
پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در روزهای نزدیک به کنکور کارشناسی ارشد به علت فشارهای عصبی و استرس ناشی از آزمون پیش رو، معمولا داوطلبان دچار بی‌اشتهایی می‌شوند و از خوردن صبحانه پرهیز می‌کنند، که این واکنش همراه با استرس، تاثیر بسیار بدی بر آزمون‌دهندگان می‌گذارد.

نخوردن صبحانه در روز‌های آماده‌سازی برای کنکور سطح یادگیری را کاهش می‌دهد اما علاوه بر این موضوع، نخوردن صبحانه، مخصوصاً در روز آزمون باعث ضعف در سیستم ایمنی بدن شده و به اصطلاح، داوطلب در روز کنکور دچار دل‌ضعفه می‌شود که آثاری همچون سرگیجه و کاهش فشار خون در این موقعیت حساس را به دنبال خواهد داشت.

برای مقابله با این اثرات، داوطلب نیازمند برنامه‌ریزی صحیح غذایی است تا به وسیله آن بتواند روش تغذیه نامناسب را تغییر و کیفیت یادگیری و نحوه بهینه آزمون دهی را افزایش دهد.

در ابتدا بهتر است برنامه را با صبحانه‌ای کامل که از شیرینی، میوه یا آب میوه تازه، شیر، پنیر، مغزها مانند گردو و بادام، تخم مرغ و حبوباتی مانند عدسی، همراه با کمی چای که حاوی کافئین است آغاز کنید و تاثیر آن را بر حافظه خود ببینید.(اينطوري كه وسط كنكور هر يه ربع بايد بريم دستشويي:confused:)

من که می خوام روز کنکور برم سره شیشه گری یه دست کله پاچه یه دست چشم و زبون بزنم بعد کنکورم برم سیراب شیردون بزنم بگم بخند به روی دنیا دنیا به روت بخنده:)

student.product

عضو جدید
یه سوال داشتم شما که می خواستید کلیدارو رو برگه بنویسید بعد کنکور چک کنید کجا نوشتید؟

mori1365

عضو جدید
یه سوال داشتم شما که می خواستید کلیدارو رو برگه بنویسید بعد کنکور چک کنید کجا نوشتید؟
تو برگه راهنمای نوشته اینکارو نکنید نوشته از نت برداری و یادداشت نمودن جواب پاسخ ها برای اطلاع خود جدا پرهیز نمایند

amir-mehrizi

عضو جدید
اي بابا چه حوصله اي داريد شما كه ميخواييد بعد آزمون كليد نهايي چك كنيد.من كه عمرا نكنم يه همچين كاري رو.آقا خدايي من اصلا استرس ندارم:biggrin:اين روزا هم نمي دونم چرا همش ميخندم.مادرم ميگه زده به سرتو و ديونه شدي.فك كنم راست ميگه.:biggrin:

student.product

عضو جدید
تو برگه راهنمای نوشته اینکارو نکنید نوشته از نت برداری و یادداشت نمودن جواب پاسخ ها برای اطلاع خود جدا پرهیز نمایند

اگه تو برگه سوالا بنویسیم بعد یه تیکشو پاره کنیم بازم می فهمنن اخه جواباشو باید چک کرد یادمون نمیمونه که

lfc4win

عضو جدید
الان من متوجه نشدم

من عادت دارم تست رو با یک تیک گنده تو دفترچه سوال وارد کنم بعد منتقل کنم به پاسخنامه؟ این کار رو نباید کنم؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز

wwewwe

عضو جدید
سلام
وقتی میگن چرخدنده ساعتگرده یا پاد ساعتگرد باید از چپ بهش نگاه کنیم یا از راست؟
ممنون

nima9631

عضو جدید
اي بابا چه حوصله اي داريد شما كه ميخواييد بعد آزمون كليد نهايي چك كنيد.من كه عمرا نكنم يه همچين كاري رو.آقا خدايي من اصلا استرس ندارم:biggrin:اين روزا هم نمي دونم چرا همش ميخندم.مادرم ميگه زده به سرتو و ديونه شدي.فك كنم راست ميگه.:biggrin:

منم مثل شما اصلا استرس ندارم و کلا زدم تو کار سیاست اینم نمونش:
کنکور،کنکور شعارمون قبولی افتخارمون

azadeh.eng85

عضو جدید
منم مثل شما اصلا استرس ندارم و کلا زدم تو کار سیاست اینم نمونش:
کنکور،کنکور شعارمون قبولی افتخارمون

جدا؟؟؟اصن استرس ندارین؟؟!!خوش ب حالتون...
من ک کمپانی استرسم...:(:cry:
وااااااااااااای فردا چ روز سختیه:cry:

wwewwe

عضو جدید
سلام
دوستان برای ازاد بین کاربردی و انرژی کدوم رو بزنیم؟
اصلا در اینده کدوم براش کاری هستش ؟
ممنون

DrAliNasr

عضو جدید
هنری به نام هنر آزمون دادن

هنری به نام هنر آزمون دادن

موضوع: آزمون آزمایشی
نوع مطلب: مشاوره آموزشی
نویسنده: علیرضا خراطها
منبع و پیوند: گزینه دو
خیلی بلد بودم، امّا بد امتحان دادم ...
من وقت كم آوردم ...
بعد از درس ریاضی روحیه‌ام را باختم ...
سؤال دوم ریاضی باعث شد كلی از وقتم را تلف كنم ...
چون شب قبل نخوابیده بودم، سر درد شدیدی داشتم و ...
این جملات و جملاتی مشابه، سخنان رایج گروه بسیاری از داوطلبان است که پس از هر بار آزمون دادن، در مقام بیان مشکلات آزمونی خود مطرح می‏کنند. اغلب داوطلبان در برخورد با چنین مشکلاتی، نقص مطالعه را عامل اصلی می‌دانند و ترجیح می‌دهند با افزایش ساعات درسی، به مقابله و جبران این‌گونه مشکلات بپردازند. در حالی که چنین پیش‌آمدهایی یقیناً منشاء غیر مطالعاتی و غیر درسی دارد و برای اصلاح آن‌ها هم باید به روش‌هایی که در مسیر آماده‌سازی برای آزمون و نیز حضور در جلسه و برخورد با آزمون پرداخت و آن‏ها را اصلاح کرد. مجموعه‏ی این روش‌ها را تحت عنوان «هنر آزمون دادن» می‏شناسیم. پس چه بهتر به جای این كه بعد از امتحان، با حسرت از این موارد صحبت كنید. همین امروز تكلیف‌تان را با این قبیل مسائل روشن کنید و در آزمون‌های آزمایشی باقیمانده، با تمرین روی آن‌ها به مهارت لازم برای آزمون دادن دست پیدا کنید.
قبل از پرداختن به موضوع و روش‌های «هنر آزمون دادن» به چند نکته توجّه کنید.
الف) «هنر آزمون دادن» فراگیری روش‏هایی است که با کمک آن‏ها بتوانید به اندازه‌ی واقعی معلومات‌تان درآزمون نتیجه بگیرید. بنابراین در این بخش از کسب اطلاعات درسی سخنی نخواهیم گفت.
ب ) «هنر آزمون دادن» مجموعه‏ی روش‌های منطقی و هدفمندی است که به کار بستن آن‌ها، آزمون و شرایط پیرامونی آن را تحت اختیار و کنترل شما قرار می‌دهد. بنابراین در این بخش سخنی از روش‌های پیچیده و غیرمتعارف نیست که معمولاً با عناوین فریبنده‌ی مهندسی معکوس، وارونه، آسمان به زمین، زمین به آسمان و صدها عنوان پرطمطراق دیگر، فضای ذهنی شما را آشفته می‌سازد.
ج ) مجموعه‌ی روش‌هایی که تحت عنوان «هنر آزمون دادن» بیان می‌شود، نیازمند تمرین و استفاده در قالبآزمون‌های آزمایشی است تا شرایط روحی، جسمی و فکری شما با این روش‌ها آمیخته شود. بنابراین انجام چنین روش‌هایی بدون تمرین حتی ممکن است نتایج وارونه‌ای هم داشته باشد.
و اکنون «هنر آزمون دادن»
گام اوّل: قبل از آزمون
● روزهای پیش از آزمون استراحت کافی داشته باشید.
● با فکر و اندیشه‌ی بی‌جا پیرامون نحوه‌ی برگزاری و شرایط اجرای آزمون در خودتان تولید اضطراب مخرّب نکنید.
● روزهای قبل هر آزمون آزمایشی را به تست زدن از منابعی كه قبلاً آن‌ها را حل كرده‌اید و مرور خلاصه‌ها و نكاتی كه بیش‌تر فرار هستند، بپردازید.
● از قبل نسبت به زمان پاسخ‌گویی هر درس و نیز موضوعاتی که به پاسخ‌گویی آن‌ها خواهید پرداخت، طرح و برنامه‌ی مشخصی داشته باشید.
گام دوم: در جلسه‌ی آزمون
آغاز: پیشنهاد می‌کنم آزمون را از درسی آغاز کنید که به آن تسلط بیش‌تری دارید. این کار سبب خواهد شد تا : اوّلاً در آن درس به موفقیت قابل انتظارتان دست پیدا کنید. ثانیاً احساس خوش‌آیندی از توفیق در شما به وجود بیاید و برای پاسخ دادن به سایر دروس انگیزه‌ی بالایی پیدا کنید و ثالثاً به دلیل تسلّط بر محتوای درس، سرعت بیش‌تری در پاسخ‌گویی داشته باشید و قدری از زمان را برای سایر دروس ذخیره کنید. امّا به این نکته توجّه داشته باشید که اگر پرسش‌های درسی که شما پاسخ‌گویی خود را با آن آغاز می‌کنید، برخلاف تصوّرتان دشوار باشد، ممکن است در روحیّه‌ی شما اثر معکوس داشته باشد. البتّه موضوع دشواری پرسش‌ها ممکن است در زمان پاسخ‌گویی دروس به ترتیب دفترچه‌هم وجود داشته باشد. پس لازم است در هر شرایطی به توصیه‌ی عمومی ما در جلسه‌ی آزمون عمل کنید.
روحیه: به‌هیچ عنوان اجازه ندهید چیزی باعث تضعیف روحیه‌ی شما شود. اگر پرسشی برای شما سخت است، احتمالاً برای دیگر داوطلبان هم سخت خواهد بود. پس لازم نیست بی‌جهت نگران باشید. در همان حال نفس عمیقی بکشید، چشم‏های خود را ببندید و به این فکر کنید که تا کنون بارها و بارها با پرسش‌های دشوار مواجه شده‌اید و همواره با اندکی صبر و تفکر از عهده‌ی حل آن‌ها برآمده‌اید و اکنون نیز همان اتفاق خواهد افتاد. سپس چشم‌ها را باز کنید و به پاسخ‌گویی بپردازید.
تعداد: یادتان باشد که‌ همیشه در آزمون‌ها، تعدادی پرسش وجود دارند که برای جواب ندادن طراحی شده‌اند. این پرسش‌ها برای این هستند که سرعت عمل و قدرت تمرکز شما را برای برگزارکنندگان آزمون مشخّص کنند. ممکن است بپرسید این قدرت تمیز چگونه مشخص می‌شود؟ ساده است. می‌دانید که ارزش تست‌ها با یکدیگر مساوی است. ارزش یک تست دشوار با ارزش یک تست ساده برابر است. تفاوت آن‌ها در این است که شما در زمان صرف شده برای حل یک تست دشوار، می‌توانید به چند پرسش ساده پاسخ دهید. پس بهتر آن است که به تعداد پرسش‌های درست بیش‌تری پاسخ دهید. به‌همین دلیل خودتان را از قبل برای پاسخ ندادن به تعدادی از پرسش‌ها آماده کنید.
مرور: اگرچه برای پاسخ‌گویی به پرسش‌ها وقت مشخصی به عنوان پیشنهاد تعیین شده است ولی پیشنهاد می‌کنیم این وقت را اندکی کاهش دهید.
اگرچه وقت کلی 180 دقیقه، افزایش پیدا نمی‌کند امّا شما با حساب‌گری می‌توانید بهره‌ی خود را از این وقت بیش‌تر کنید. چگونه؟ کافی است قدری از این زمان‌ها بکاهید و بکوشید تا تعداد پرسش‌های تعیین شده را در زمان کم‌تری مثلاً هر درس در 15 دقیقه پاسخ دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا در انتهای آزمون15دقیقه وقت اضافه داشته باشید. این وقت اضافه به شما فرصت می‌دهد تا با آرامش خاطر به مرور پرسش‌های، پاسخ نداده و احیاناً مشکل‌دار خود بپردازید.

saeed_70_nagi

عضو جدید
من که از 180 دقیقه واسه هر باکسی 60 دقیقه وقت دارم :biggrin:

باکس ریاضی 60 دقیقه

باکس سیالات 60 دقیقه

باکس جامدات 60 دقیقه

بقیه هم صفر می زنم :biggrin:

من چقدر وقت دارم .....

saman_me

عضو جدید
بچه ها فردا این موقع همگی سر جلسه ایم ایشاا.. هممون به خوبی سوالا رو بزنیم من که اصلا استرس ندارم فقط یه توصیه داشتم فردا اگه از خواب بیدار شدین با انرژی تمام پاشین و با صدای بلند بگین یا الله جوری که همسایه هاتون از خواب بیدار شن باور کنید خیلی تو روحیه تاثیر داره ;):smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا