ارشد 92 ساخت وتولید

anita61

عضو جدید
سلام به همگی...من چند تا نصیحت میخوام...دوستان لطفا راهنمایی کنید..من 27 سالمه...الان 2.5 هست شاغلم..در حال حاظر عسلویه کار میکنم...در امدم هم بد نیست..اما اما اما زده به سرم که شروع کنم به خوندن...اونم ساخت چون علا قه دارم بهش... اما خوب یک مساله هست..من واسه هم قبول شدن هم جای خوب باید قید کارو بارو بزنم...بنظر شما ایا ارزش داره من اینکار کنم...در ضمن من جامدات خوندم و واسه امسال هم نمیرسم توپ بخونم.. و میدونمم که واسه خوندنم باید یکسال کامل وقت بزارم.....کسی نظری داره....ممنون ..

اگه درآمدت خوبه، اگه فک میکنی دو ماهه دیگه این حس از سرت میفته، حیف عمری که بخوای پشت کنکور بذاری . منم شاغل بودم ولی به علت ناحقی و مفت کشی که اصولا از خانمها توقع میره، ترجیح دادم صنعت رو بزارم کنار برم تو حوزه درس و اگه خدا بخواد بعدا تدریس!

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
بچه ها انیور سال رو از چی بخونیم؟ به غیر از جزوه پارسه و امیرکبیر
بعد از اين منابع كه فرموديد بد نيست كتاب نشر طراح و همچنين كتاب مهندسي توليد وفناوري قسمت هاي مربوط به ماشين ابزار رو هم مطالعه كنيد

anita61

عضو جدید
بعد از اين منابع كه فرموديد بد نيست كتاب نشر طراح و همچنين كتاب مهندسي توليد وفناوري قسمت هاي مربوط به ماشين ابزار رو هم مطالعه كنيد

به نظرتون پارسه و امیرکبیر کفایت میکنه به تنهایی؟ کتاب تکنولوژی تراشکاری نوشته محسن نیکبخت از انتشارات آزاده رو میشناسی؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
به نظرتون پارسه و امیرکبیر کفایت میکنه به تنهایی؟ کتاب تکنولوژی تراشکاری نوشته محسن نیکبخت از انتشارات آزاده رو میشناسی؟
ببين هر كتابي كه موضوش مرتبط با ماشين ابزار باشه ميتونه مفيد باشه چون اكثرشون معمولا ترجمه چند تا منبع محدود هستن اين كتابم كه ميگي من نشنيدم ولي خوندنش بهتر از نخوندنشه!!!
خوندن درساي ساخت رو صرفا از روي جزوه من توصيه نميكنم
نمونش كنكور 91 بود كه جزوات امير كبير به هيچ كاري نيومد و فقط از رفرنس سوال داده بودن

samadi22

عضو جدید
با سلام به بچه های تاپیک
منم امسال کنکوریم
البته یکم دیر شروع کردم.
بچه ها من یه درخواستی داشتم. آیا کسی هست که با یه هزینه ای 2 یا 3 روز طراحی و واسم توضیح بده ؟؟ نمی خوام خیلی دقیق توضیح بده ها. یه آشنایی کلی داشته باشم فقط
ممنون. اگه میشه لطف کنید بهم ایمیل بزنید. رقم پیشنهادیتونم بهم بگید. پیشا پیش از لطفتون خیلی خیلی ممنون.
راستی بیاید یکم تاپیک و داغ تر کنید.
kahkeshan_zs@yahoo.com

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ساخت و تولیدی بیاین بگین کجای کارین؟؟؟؟؟؟
شما خودت كجاي كاري؟
من از فردا مرور و تست ام شروع ميشه و واسه آزمون اول پارسه آماده ميشم(آزمون 25% اول موجود در تاپيك مخصوص )
ساخت و توليدم در خلال مرور يه نگاه بش ميندازيم دلش نسوزه!!!!
فعلا چسبيديم به رياضي جامدات سيالات كه تعيين تكليف ساختيا در گرو ايناس!!!
چه جالب ساختي هستيم ولي ساخت رو .....

pooooooya

کاربر فعال
شما خودت كجاي كاري؟
من از فردا مرور و تست ام شروع ميشه و واسه آزمون اول پارسه آماده ميشم(آزمون 25% اول موجود در تاپيك مخصوص )
ساخت و توليدم در خلال مرور يه نگاه بش ميندازيم دلش نسوزه!!!!
فعلا چسبيديم به رياضي جامدات سيالات كه تعيين تكليف ساختيا در گرو ايناس!!!
چه جالب ساختي هستيم ولي ساخت رو .....

منم که فقط جامدات و ساخت و میخونم یه خوره هم ریاضی و زبان تا حالا هم که یه دور سر سری وسطحی از علم مواد و تولید مخصوص و ماشین ابزار و هیدرولیک انداختم فقط لامسب من نا امیدم و یه دلهره دارم به اینکه اگه امسال هم مثل پارسال شما شه و سوالای ساخت تو زرد از اب در بیاد کارم تمومه

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
منم که فقط جامدات و ساخت و میخونم یه خوره هم ریاضی و زبان تا حالا هم که یه دور سر سری وسطحی از علم مواد و تولید مخصوص و ماشین ابزار و هیدرولیک انداختم فقط لامسب من نا امیدم و یه دلهره دارم به اینکه اگه امسال هم مثل پارسال شما شه و سوالای ساخت تو زرد از اب در بیاد کارم تمومه
خب كاري نداره كه
شما بايد برنامتو طبق تو زرد بودن سوالاي ساخت تنظيم كني. اگه رياضي كم ميخوني اشتباه محضه چون رياضي تو كنكور ساخت اهميت زيادي داره و ترازو وحشتناك تغيير ميده اگه ميخاي از استرس سوالاي ساخت راحت بشي رو سيالات جامدات و رياضي سرمايه گذاري زيادي بكن

student.product

عضو جدید
سلام به همه بچه های ساخت و تولیدی
منم با نظر بچه ها موافقم .ما بچه های ساخت واقعا مورد کم لطفی قرار گرفتیم.با اینکه تمام نظریه ها و تئوری های که تو رشته های دیگه ایجاد میشه توسط این رشته به عمل می انجامه.اگه از سالهای گذشته به این رشته پرداخته می شد انقد مشکل صنعتی نداشتیم.از دوستان تقاضا دارم برای اینکه یه دید خوب از ارشد پیدا کنیم کارنامه های سال 91 از هرکی دارن اینجا بزارن تا قوت قلبی بشه با انگیزه تر درس بخونیم.
من موندم طراح سوالهای ساخت و تولید برای ارشد چه افرادی هستند.اینا نمیگن به خودشون افرادی که می خوان به این سوال ها پاسخ بدن مهندسای مملکت هستند.واقعا سطح کیفی سوالای ارشد ساخت خیلی پاینه.مگه میشه با 1 سوال یا نهایت 2 سوال از یه درس فرد رو سنجید.یه سال سوال میدن یه سال نمیدن.به نظر من خیلی گناهشون سنگینه که وقت کافی رو کیفیت ازمونشون رو نمیدن.
ان شاالله امسال مثل سال های قبل نباشه.بچه ها کارنامه یادتون نره

anita61

عضو جدید
من متاسفانه خودم رو پای درسای ساخت کشتم تمومشون کردم، خیلی با جزییات و ریز، اما جامدات و ریاضی رو در نیمه راهم البته سر سری خوندم. ... هر چند که خیلیا به من توصیه کردن که بیشتر وقتم رو روی ریاضی و جامدات بزارم ولی کو گوش شنوا.... اما از الان به بعد سعی میکنم هم جامدات و ریاضی رو بیشتر بخونم، هم اینجا بیشتر بیام :)

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سلام. خوشبحالتون من که تو جامدات دارم دست و پا میزنم!! کاش اینقد وقت داشتم که روزی 16 ساعت درس بخونم!!!
جامدات داشتن منبع خوب خيلي مهمه. من پارسال از نداشتن منبع خوب رنج بردم و نتيجشو ديدم. ول يامسال منابعمو عوض كردم. اگه كتاباي دكتر نايي واسه مقاومت واستاتيك و راهيان واسه طراحي اجزا رو بخونيد خيالتون راحت ميشه كه دست كم 10 تا جامدات رو ميزنيد.

anita61

عضو جدید
جامدات داشتن منبع خوب خيلي مهمه. من پارسال از نداشتن منبع خوب رنج بردم و نتيجشو ديدم. ول يامسال منابعمو عوض كردم. اگه كتاباي دكتر نايي واسه مقاومت واستاتيك و راهيان واسه طراحي اجزا رو بخونيد خيالتون راحت ميشه كه دست كم 10 تا جامدات رو ميزنيد.

توضیح درس هم داره؟ جای مریام رو میگیره؟ با توجه به زمان باقیمانده.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
توضیح درس هم داره؟ جای مریام رو میگیره؟ با توجه به زمان باقیمانده.
بله صد البته جا يمريام رو ميگيره البته از نظر كنكوري. مسائل و تمرين هاي تكميلي كه آورده اكثرش تميرين هاي مريام هست تمرين ها شو حل كني تست هاش رو راحت ميتوني بزني ضمن اينكه د رحل تست ها روش هاي تستي آورده كه نيز نيست از روش هاي معمول استاتيك كه وقت گيره استفاده كني

samadi22

عضو جدید
بچه ها من حیلی خسته شدم
وضعیت درسامم جالب نیست . پیشنهادی ندارید؟
آقا ایمان منم ساخت و تازه شروع کردم ولی ریاضی و مقاومت و استاتیک تست جامع میزنم.وآدم افسرده میشه میبینه بچه ها چقد جلو هستند. یکی به من روحیهههههه بدههههههههههه

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
بچه ها من حیلی خسته شدم
وضعیت درسامم جالب نیست . پیشنهادی ندارید؟
آقا ایمان منم ساخت و تازه شروع کردم ولی ریاضی و مقاومت و استاتیک تست جامع میزنم.وآدم افسرده میشه میبینه بچه ها چقد جلو هستند. یکی به من روحیهههههه بدههههههههههه
اگه سركار ميريد و وقت درس خوندنتون كمه عذرتون موجهه و كارتون سخت. ولي اگه سركار نميريد بايد همه فكرو ذهنتون درگير درس خوندن باشه موقع درس خوندن تمركز خيلي مهمه سع يكنيد وسط كار به چيزاي نامربوط فكر نكنيد يا حرف كساني كه ا زشما سلب روحيه ميكننو قبول نكنيد. در ضمن داشتن يه منبع خوب واسه درس خوندن هم مهمه اينكه چطور توضيح داشته باشه چقد تست داشته باشه و پاسخ هاش چه شكلي باشه تو خوندن موثره.اگه رياضي و جامداتو كامل خونديد خيلي جلو هستيد. دروس ساخت 2 ماه آخر واسش كافيه من خودم طبق برنامه پارسه پيش ميرم و آزمون هاشو خودم تو خونه ا زخودم ميگريم ( آزمون ها در تاپيك آزمون هاي آزمايشي موجوده
موفق باشيد

amir-mehrizi

عضو جدید
مخلص همه بچه های ساختی.آقا این تاپیک و من خودم راه انداختم.بیایید اینجا رو از این سوت وکوری در بیاریم دیگه.داش ایمان شما بزرگتر مایی از لحاظ کنکوری;)من خودم درسای ساخت رو دارم همراه با جامدات و ریاضی میخونم.اگه روزی 6 ساعت بخونم حتما دو ساعتش ساخته.الانم cnc و ماشین ایزار و علم مواد و اندازه گیری قالب پرس و حدود 80 درصد شونو و بعضی ها شم حدودا کامل بلدم.منابع جامداتمم مثل هموننیه که خودت گفتی.حالا توکلم به خداست.ببینم چه کار می کنم.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
مخلص همه بچه های ساختی.آقا این تاپیک و من خودم راه انداختم.بیایید اینجا رو از این سوت وکوری در بیاریم دیگه.داش ایمان شما بزرگتر مایی از لحاظ کنکوری;)من خودم درسای ساخت رو دارم همراه با جامدات و ریاضی میخونم.اگه روزی 6 ساعت بخونم حتما دو ساعتش ساخته.الانم cnc و ماشین ایزار و علم مواد و اندازه گیری قالب پرس و حدود 80 درصد شونو و بعضی ها شم حدودا کامل بلدم.منابع جامداتمم مثل هموننیه که خودت گفتی.حالا توکلم به خداست.ببینم چه کار می کنم.
شما كه ماشالا خيلي خوب پيش رفتي . سعي كن ساختها رو همراه با تست مطالعه كني چون بعضا برخي از تست ها عينا تو كنكور سالهاي بعد تكرار ميشه نمونش 91 بود ك ه 4 تا تست عينا با همون عدد ها و حتي همون ترتيب گزينه ها اومده بود منتها از اين 4 تا 3 تاش غلط بود!!!!
ولي من بازم پيشنهادم اينكه واسه رياضي و جامدات خيلي وقت بذاريد كنكور ساخت واقعا غير قابل پيش بينيه
راجع به تاپيك هم از شما ممنونم من سعي مي كنم مطالب و مسائل مربوط رو به اين تاپيك منتقل كنم
تا 78 روز ديگه موفق باشيد!!!!

amir-mehrizi

عضو جدید
شما كه ماشالا خيلي خوب پيش رفتي . سعي كن ساختها رو همراه با تست مطالعه كني چون بعضا برخي از تست ها عينا تو كنكور سالهاي بعد تكرار ميشه نمونش 91 بود ك ه 4 تا تست عينا با همون عدد ها و حتي همون ترتيب گزينه ها اومده بود منتها از اين 4 تا 3 تاش غلط بود!!!!
ولي من بازم پيشنهادم اينكه واسه رياضي و جامدات خيلي وقت بذاريد كنكور ساخت واقعا غير قابل پيش بينيه
راجع به تاپيك هم از شما ممنونم من سعي مي كنم مطالب و مسائل مربوط رو به اين تاپيك منتقل كنم
تا 78 روز ديگه موفق باشيد!!!!

ایمان جان من تنها مشکلم تو ریاضی مهندسیه.اونم اگه خدا بخواد دوروزه شروع کردم.تو درسای ساختم هم میخونونم.شب ها از ساعت 11 به بعد میشینم تستاشو میزنم.درسته معدلم پایین هستش ولی درسای ساخت رو چون علاقه داشتم همیشه خوب بودم توش.راستی من ازمون سنجش نوشتم.جمعه هفته آینده جامع دوسومشه.ببینم که چه کار میکنم.راستی برای آزمون آنلاین هم مرسی;)ولی من یه مشکلی دارم.چون اینترنتم سرعتش خیلی پایینه نمی تونم شرکت کنم.:biggrin:ولی بازم دمت گرم.تو هم موفق باشی

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ایمان جان من تنها مشکلم تو ریاضی مهندسیه.اونم اگه خدا بخواد دوروزه شروع کردم.تو درسای ساختم هم میخونونم.شب ها از ساعت 11 به بعد میشینم تستاشو میزنم.درسته معدلم پایین هستش ولی درسای ساخت رو چون علاقه داشتم همیشه خوب بودم توش.راستی من ازمون سنجش نوشتم.جمعه هفته آینده جامع دوسومشه.ببینم که چه کار میکنم.راستی برای آزمون آنلاین هم مرسی;)ولی من یه مشکلی دارم.چون اینترنتم سرعتش خیلی پایینه نمی تونم شرکت کنم.:biggrin:ولی بازم دمت گرم.تو هم موفق باشی
البته رياضي مهندسي اگه منبعت خوب باشه مشكلي پيش نمياد گرچه سوالاي مهندسي 91 واقعا وحشتناك بود نامردا از 4 تا تست مهندسي3 تا معادلات با مشتقات جزيي داده بودن
آزمون هاي سنجش به نظر من بهترين گزينه واسه آزمون آزمايشيه چون هم سطحش به كنكور نزديك تره هم هزينش مناسبه.
در مورد آزموت آنلاينم شما كافيه آزمون رو دانلود كني و پاسخنامتو واسم بفرستي . واسه دانلود هم ميتوني بري كافي نت چون بالاخره بهشون نياز داري

amir-mehrizi

عضو جدید
البته رياضي مهندسي اگه منبعت خوب باشه مشكلي پيش نمياد گرچه سوالاي مهندسي 91 واقعا وحشتناك بود نامردا از 4 تا تست مهندسي3 تا معادلات با مشتقات جزيي داده بودن
آزمون هاي سنجش به نظر من بهترين گزينه واسه آزمون آزمايشيه چون هم سطحش به كنكور نزديك تره هم هزينش مناسبه.
در مورد آزموت آنلاينم شما كافيه آزمون رو دانلود كني و پاسخنامتو واسم بفرستي . واسه دانلود هم ميتوني بري كافي نت چون بالاخره بهشون نياز داري
من سه مرحله نوشتم شد 100 هزار تومن.البته 7 مرحلش میشد 170 حدودا.چون تخفیف پلکانی داشت.منم فقط 3 تا از جامعاشو نوشتم.یه جامع دیگه هم داشت که 13 بهمن بود اونو ننوشتم.چ.ن دیدم نزدیک امتحانه بهتره ندم.شاید خراب کنم ورو روحیم اثر بگذاره.من همه درسا رو میخونم.فقط ریاضی 2 دو فصل آخرشو خوب میخونمو بقیشم نمی خونم چون اصلا از ماتریس و خط و صفحه خوشم نمیادش

anita61

عضو جدید

سلام، آقا آزمون بعدیتون کیه؟