ارشد 90 چه طور بود؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
خستم! داغونم !
یکی یه جواب منطقی به من بده چرا جواب نهاییو انقد دیر می دن؟ باور کنین اگه جواب منطقی باشه من قبول می کنم!

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنی؟ من رو جوابت حساب کردما!! اگه با چشم خودت دیدی حرفی نیس به شرط اینکه آجر سیمانی نباشه!

از من به شما نصیحت تو این دوره زمونه به چشماتم اعتماد نکن چه برسه به من! ولی خارج از شوخی تو 120 تا سوال 3 تا رو 100 درصد درست جواب دادم.یکیش همین بود یکی معبد آناهیتا تو بیشابور یکی هم درخت کهور تو اقلیم گرم و مرطوب.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
از من به شما نصیحت تو این دوره زمونه به چشماتم اعتماد نکن چه برسه به من! ولی خارج از شوخی تو 120 تا سوال 3 تا رو 100 درصد درست جواب دادم.یکیش همین بود یکی معبد آناهیتا تو بیشابور یکی هم درخت کهور تو اقلیم گرم و مرطوب.

قابل ستایشه! چه خوب! آفرین!

urmo

کاربر فعال
بعید نیست ولی من بعضی از سوال ها رو با این که میدونستم جواب اونه نمیزدم یکی همین اجر بود که من زدم سنگ چون تو یکی دو تا تست جواب های دیده بودم که با دونسته من فرق داشت

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید اسکیس هم مثل این امتحانش عجیب باشه ...
مثلا طراحی کاخ سید حسن نصرالله در ایران:D

اصلا بعید نیست.حتی علما احتمال دادن موضوع اسکیس امثال طراحی دوباره اهرام ثلاثه با رویکرد اسلامی باشه!!!!

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من که اسپم نمی بینم ! شما می بینی؟
اگه از اول پستهارو بخونی میبینی که ما سوالاتو تک تک برسی کردیم و نتیجه اخلاقیش این شده!

اشتباه میکنی بعد از بررسی کردن تک تک سوالها نتیجه ی اخلاقیش این میشه که هر چه زودتر ایران را ترک کنی.............

کدخدا

مدیر بازنشسته
خستم! داغونم !
یکی یه جواب منطقی به من بده چرا جواب نهاییو انقد دیر می دن؟ باور کنین اگه جواب منطقی باشه من قبول می کنم!
دوست گرامی چند تا گزینه بود
اول سنگ و بتن:
سنگ جز مصالحیه که به سرعت گرم و به سرعت سرد می شه یعنی توان نگهداری گرما و سرما رو در خودش نداره پس تویه این اقلیم که ما نیاز به تاخیر زمانی داریم سنگ و بتن استفاده نمی شه.
آسفالت :
این هم که مشخصه کاملا که با توجه به گرمای شدید اون منطقه کاربردی نداره.
پس آجر در کف سازی استفاده می شه که یه اتفاق بسیار معمول در بسیاری مناطق ایران علی الخصوص مناطق کویریست.

pariakarimi

عضو جدید
موقع امتحان کارشناسیمون دانشگاه پر سهمیه شد سوالا فروخته شد نسل ما هم که میلیونی بود!!!حالا هم که رسیدیم به ارشد از هرکی می پرسی این چند روز کجا بودی میگه کنکور می دادم!نمی شد ما دهی هفتادی باشیم خدا؟!!!:cry:

farshid_hashemi

عضو جدید
من دنبال سوالام
اگه پیدا شد به من پیام خصوصی بزنین لطفا
واسه یکی از دوستام میخوام

در ضمن کسی هست که راضی بوده بیده باشه؟

در ضمن من 5 سال بعد میخوام کنکور ارشد بدم میخوام پایم قوی شه !

msme

عضو جدید
من که جوابم این بود
مساحت دیوار/ضریب انتقال خرارت/اختلاف دمای دو طرف دیوار

msme

عضو جدید
اولین سوال فن ساختمان درباره تنظیم شرایط بود رو چی زدین؟
سوال فک کنم چه عواملی در انتقال حرارت از دیوار نقش دارد یا یه چیز تو این مایه ها بود!

من که جوابم این بود
مساحت دیوار/ضریب انتقال خرارت/اختلاف دمای دو طرف دیوار(گزینه1)

ehsan1150

عضو جدید
من که جوابم این بود
مساحت دیوار/ضریب انتقال خرارت/اختلاف دمای دو طرف دیوار(گزینه1)

بچه ها به نظر شما اگه توزبان عکس می دادن بهتر بود یا الان؟من فقط امیدم به زبانه 6ماه زبان خوندم.فکر کنم 60 زده باشم ولی چه فایده امسال همه زبان بالا زدن .درک معماری هم که خیلی سخت بود فکر کنم خراب کردم.لطفا درصدهای زبان ودرکتون رو اینجا بنویسین میخام مقایسه کنم.

ahadi6688

عضو جدید
اصلا امکان نداره الان بتونید درصد نزدیک به درست بزارید .مخصوصا درک عمومی .پارسال که سازمان سنجش فیلم کرده بود همه رو.

اون سوال صندلی که گفته بود برای چی روی یک پایه صندلیو می سازن چی بود ؟
من زدم تنظیم راحت ارتفاع ولی گردش راحت هم می شد

ahadi6688

عضو جدید
شماها قبول دارید ظرفیت گرمایی بتن بیشتر از آجره ؟تو کتاب طراحی اقلیمی نوشته بیشتر و راهیان ارشد
مصالح اقلیم گرم و خشک هم باید ظرفیت حرارتیشون بالا باشه برای همین من زدم بتن

صندلیه هم هردوش میشه بستگی داره طراح چی فکر می کنه .آزمون گوتره ای یعنی همین

urmo

کاربر فعال
صندلی من زدم چرخش چون که شما وقتی رو صندلی می شنید تقریبا یک بار ارتفاع رو تنظیم میکنین پس چرخش جواب هست چون بیشتر به درد چرخ خوردن میخوره
جواب اون تیر میشد 1300
و سوال زیر اون که نوشته بود با دوبرابر شدن بار خمش چند میشه طبق اون چیزی که در درک رفتار سازه نوشته با دوبرابر شدن طول تیر خمش 4 برابر میشه اما به دلیل این که تیر کوتاهتر 2 برابر تیر بلندتر وزن داره جواب میشد 2 البته من این طور میدونم
جواب اون صوت که نوشته بود نمیدونم از چی شروع میشه میشد 500

cavad

عضو جدید
منم1300 زدم
تيرو هم زدم 2 با دليل هايي كه گفتيد
تجهيز كارگاهو چي زدين

ahadi6688

عضو جدید
به نظرم آجر درسته
ظرفيت بتن پايين تر از آجره

باور کنید ظرفیت حرارتی بتن بیشتره .برید تو کتاب طراحی اقلیمی قبادیان ببینید

صندلیه رو هم فکر می کنم ارتفاع درسته .سرچ کردم تو اینترنت دیدم به قابلیت تنظیم ارتفاع خیلی تاکید کردن .الله اعلم

نیروی عضو خرپارو زدم 20

urmo

کاربر فعال
من تجهیز کارگاه رو پیمانکار زدم چون وظیفه تجهیز کارگاه به عهده پیمانکار ولی نوشته بود جانمایی این منو به شک میندازه

بارسلون

اخراجی موقت
صندلی من زدم چرخش چون که شما وقتی رو صندلی می شنید تقریبا یک بار ارتفاع رو تنظیم میکنین پس چرخش جواب هست چون بیشتر به درد چرخ خوردن میخوره
جواب اون تیر میشد 1300
و سوال زیر اون که نوشته بود با دوبرابر شدن بار خمش چند میشه طبق اون چیزی که در درک رفتار سازه نوشته با دوبرابر شدن طول تیر خمش 4 برابر میشه اما به دلیل این که تیر کوتاهتر 2 برابر تیر بلندتر وزن داره جواب میشد 2 البته من این طور میدونم
جواب اون صوت که نوشته بود نمیدونم از چی شروع میشه میشد 500
دس خوش داش منم همینو میگم ولی همه میگن 4 میشه اما اگه بارگذاری یکسان بود با دو برابر شدن تیر خمش 4 میشد.
جواب 2 میشه منم 2 زدم

cavad

عضو جدید
چون جانمايي بود ترجيح دادم ناظر مقيمو بزنم
وظيفه خاموت هم زدم نيرمي برشي
به نظرم كفسازي با مصالحي خوبه كه از خاك رس باشه تو گرمو خشك

urmo

کاربر فعال
من هم خاموت رو زدم برش
اون سنگ رو هم زدم رسوبی - رسی نه اون یکی رسوبی

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
باسلام:gol:
همه دوستانی که ارشد 90(29/11/89)امتحان دادن بگید چه کار کردید.درصدهایی رو که پیش بینی می کنید بذارید.
زبان
فنی
تاریخ
درک عمومی
درک منظر

سلاممن امسال آزمايشي كنكور دادم
هيچي هم نخونده بودم
از تنظيم شرايط زياد سوال اومده بود
يكي از سوالا از كتاب تاسيسات پيام نور اومده بود:D
من 8.30 شروع كردم ، 9:15 تموم شدم:biggrin:
به زور تا 10 :15 طاقت آوردم نشستم بعد ديگه دادم
تو حوزه اي كه من آزمون دادم به نظرم شايد 4 5 نفر خونده بودن بقسه مثله من سياهي لشكر بودن(دلداري به اونايي كه خونده بودن)

اینم پیش بینی من در بهترین حالت
زبان 80
فنی 20
تاریخ 0
درک عمومی 45
درک منظر 10

زبانو كه خوب زدي قبولي
ايران عاشق زبانه
هر كي بلد باشه 20 ميگيره:biggrin:

تا کليدا نياد که نميشه پيش بيني کرد.فردا ان شا اله کليدا تو ياستايي مثه مدرسان شريف و...مياد(اينو تو تبليغي که بعد آزمون دادند دستمون فهميدم)
اي كلك به تو هم از اون مداد پاك كن ها دادن:D به منم دادن:heart:

منم پیش بینیم اینه:
زبان 50-70
فن 20-30
تاریخ 15
درک عمومی 50-60
درک منظر 5
موفق باشي

تا الان که فهمیدم تالاب میانکاله توی بهشهره این یه غلط

سوالایی که یادتون میادو بگید
يه سوال گفته بود واسه اين كه يه اتاق بزرگ به نظر بياد چي كار كنيم؟من زدم آينه بزاريم اما به نظرم اون گزينه كه گفته بود كف و سقف سفيد باشه هم ميشد:redface:
ديگه اون روستا با خاك قرمز ابيانه ميشه چون خودم رفتم:redface:
سايه هه هم در جهت عكس سوال زدم

دل خجسته ای دارینا
بابا بیخیال ......ما رفتیم نشتتیم تا اومدیم به خودمون بجنبیم وقت تموم شد
جدا؟ميگفتي ماله خودمو ميدادم معلومه خيلي خونديااا:redface:

دلم از اول خجسته نبود سازمان سنجش خجستش کرد:biggrin:
در ضمن طرح ماندالایی برای معابد هندی بوده .
من اينو بلد نبودم

پس چند تا ریسک کرده بودم درست بوده من در بهترین حالت فن 40 تا 65 تاریخ 40 تا 65 درک 50 تا 65 و منظر 70 به بالا
;)

ارتفاع میله رو زدم 1.5 برابر

حجم مکعب =5

هتل چهارستاره =دو غذا خوری نمی خاد

ابعاد پارکینگ=12.5n
به ترتيب :
برابر
نزدم
يادم نيس
12.5 زدم
اون اتوبوسه چي ميشد؟15؟؟؟

!1!!!!!