ارتداد در اسلام

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلامت باشی.

چند تا دلیل میشه گفت:

ازش میپرسن دینت چیه؟

یا میخاد راجع به خودش اطلاعات بده به بقیه.

یا فکر میکنه دین داشتن خوب نیست. میخاد به بقیه کمک کنه

و دلیلهای این شکلی
خب دلیل اول تجسسه و این با آموزه های اسلام در تعارضه!
دلیل دوم هم مبهمه چون اطلاعات از اعتقاد معمولا معنی نداره مگر در خواستگاری و مورد دیگه که شما بگی!!
مورد سوم چیزیه که علتش و درست بودنش باید تو بحث مشخص بشه در حالیکه مطمئنا تو بحث هم نمیتونه دلیلی بیاره!!
ضمن اینکه دین داشتن خوب نیست یه جمله مبهمه کلا چون استدلالی پشتش نیست مگر همون چیزهایی که قبلا عرض کردم!

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
1- حکم ارتداد غیر انسانی است.

2- خدا حکم غیر انسانی نمیدهد.

3- خدا حکم به ارتداد نمیدهد.

4- اسلام حکم به ارتداد داده است.

نتیجه: اسلام از طرف خدا نیست.

به نظرم این حکم غیر اخلاقیه چون آزادی بیان رو به عنوان یه اصل انسانی پذیرفتم! اگه کسی این اصل رو قبول نداره اشکالی نداره.

اما اصل آزادی بیان از نظر من: هرکسی میتونه بدون توهین و تحقیر بقیه نظرش رو در باره یه موضوع بگه.

JavadMessi

مدیر بازنشسته

به نظرم این حکم غیر اخلاقیه چون آزادی بیان رو به عنوان یه اصل انسانی پذیرفتم! اگه کسی این اصل رو قبول نداره اشکالی نداره.

اما اصل آزادی بیان از نظر من: هرکسی میتونه بدون توهین و تحقیر بقیه نظرش رو در باره یه موضوع بگه.

یعنی دوباره از اول بریم جلو!!

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
خب دلیل اول تجسسه و این با آموزه های اسلام در تعارضه!
دلیل دوم هم مبهمه چون اطلاعات از اعتقاد معمولا معنی نداره مگر در خواستگاری و مورد دیگه که شما بگی!!
مورد سوم چیزیه که علتش و درست بودنش باید تو بحث مشخص بشه در حالیکه مطمئنا تو بحث هم نمیتونه دلیلی بیاره!!
ضمن اینکه دین داشتن خوب نیست یه جمله مبهمه کلا چون استدلالی پشتش نیست مگر همون چیزهایی که قبلا عرض کردم!

آخ گلم، در ظاهر داریم میریم جلو .مثلا فرمودی:

[شما=QUOTE]خب دلیل اول تجسسه و این با آموزه های اسلام در تعارضه![/QUOTE]

یعنی اینهمه فرم پرکردیم دین نوشتیم باید جواب میدادیم نامسلمون تجسس نکن؟

بچه ات میاد ازت میپرسه بابا مسی شما مسلمونی ؟؟ میگی بچه بنا به اسلامی که من بهش معتقد نیستم این کار تو تجسسه و من نمیگم بهت.

معنی نداره یعنی چی؟ من بگم مسلمونم شما متوجه نمیشی چون اطلاعات از اعتقاد معمولا معنی نداره؟؟

اگه منظورت اینه کار خوبی نیست چرا نیست؟

آزادی بیان یعنی بتونه حرفشو بزنه حتی اگه همه دنیا بدونن طرف داره اشتباه میکنه.

========================

پست بالا رو زدم که از اصل دور نشیم.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
آخ گلم، در ظاهر داریم میریم جلو .مثلا فرمودی:

یعنی اینهمه فرم پرکردیم دین نوشتیم باید جواب میدادیم نامسلمون تجسس نکن؟

بچه ات میاد ازت میپرسه بابا مسی شما مسلمونی ؟؟ میگی بچه بنا به اسلامی که من بهش معتقد نیستم این کار تو تجسسه و من نمیگم بهت.

معنی نداره یعنی چی؟ من بگم مسلمونم شما متوجه نمیشی چون اطلاعات از اعتقاد معمولا معنی نداره؟؟

اگه منظورت اینه کار خوبی نیست چرا نیست؟

آزادی بیان یعنی بتونه حرفشو بزنه حتی اگه همه دنیا بدونن طرف داره اشتباه میکنه.

========================

پست بالا رو زدم که از اصل دور نشیم.
ما داریم روی حکم اسلام بحث میکنیم نه فرم استخدام شرکت!!!
مثال بچه رو هم نفهمیدم چی بود!!
اطلاع از اعتقادات در چه زمینه ای؟
پس حالا رسیدیم به اینکه فرد اشتباه میکنه درسته؟؟؟
پس چه دلیلی داشته از اسلام خارج شده در حالی که اشتباه میکنه؟؟؟

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
ما داریم روی حکم اسلام بحث میکنیم نه فرم استخدام شرکت!!!
مثال بچه رو هم نفهمیدم چی بود!!
اطلاع از اعتقادات در چه زمینه ای؟
پس حالا رسیدیم به اینکه فرد اشتباه میکنه درسته؟؟؟

نه! :)
پس چه دلیلی داشته از اسلام خارج شده در حالی که اشتباه میکنه؟؟؟

آقا نمیخای بگی که مملکت ما ، جمهوری اسلامی، امام راحل و ... همه این جاهایی که ازمون اطلاهات گرفتن خلاف اسلام عمل کردن. میخای بگی؟

بچه من و شما( زن ، دوست و ...) وقتی میاد از اعتقاداتم میپرسه، حق داره حقیقت رو بشنوه

گفتم حتی اگه طرف اشتباه کنه باید بتونه حرفش رو بزنه. نگفتم لزوما اشتباه میکنه. حتی اگه اشتباه کرد ودلیل رد کردن اسلامش اشتباه بود، باید بتونه بیان کنه.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
آقا نمیخای بگی که مملکت ما ، جمهوری اسلامی، امام راحل و ... همه این جاهایی که ازمون اطلاهات گرفتن خلاف اسلام عمل کردن. میخای بگی؟

بچه من و شما( زن ، دوست و ...) وقتی میاد از اعتقاداتم میپرسه، حق داره حقیقت رو بشنوه

گفتم حتی اگه طرف اشتباه کنه باید بتونه حرفش رو بزنه. نگفتم لزوما اشتباه میکنه. حتی اگه اشتباه کرد ودلیل رد کردن اسلامش اشتباه بود، باید بتونه بیان کنه.
از نص اسلام چیزی مبنی بر تجسس دارین بیارین وگرنه جوابتون مشخصه!!
اینکه حرفش رو بزنه حداقل در حال حاضر همبنه چون با وجود نت طرف به خدا هم راحت توهین میکنه چه برسه به مورد خاص دین!!!
ولی جواب ندادید که اگه اشتباهه چرا خارج شده؟؟؟
اگه اشتباهه و خارج شده چرا میخواد جار بزنه؟؟؟
اگرهم درست بوده و دین جدیدی پیدا کرده کو؟؟؟
اگرهم به بی دینی رسیده که غیر عقلیه هم بی دینیش هم ابرازش!!

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
از نص اسلام چیزی مبنی بر تجسس دارین بیارین وگرنه جوابتون مشخصه!!
اینکه حرفش رو بزنه حداقل در حال حاضر همبنه چون با وجود نت طرف به خدا هم راحت توهین میکنه چه برسه به مورد خاص دین!!!
ولی جواب ندادید که اگه اشتباهه چرا خارج شده؟؟؟
اگه اشتباهه و خارج شده چرا میخواد جار بزنه؟؟؟
اگرهم درست بوده و دین جدیدی پیدا کرده کو؟؟؟
اگرهم به بی دینی رسیده که غیر عقلیه هم بی دینیش هم ابرازش!!

یه بار برای همیشه:

اگه یه نفر اسلام رو ترک کنه:

1- دلیل داره

1-الف: دلیلش منطقیه:

1-ب: دلیلش منطقی نیست:

2-بی دلیل از سر هوا وهوس و پیروی از شهوت و این حرفایی که میزنن

در تمام حالتهای بالا طرف حق داره بیان کنه.جار بزنه .این یعنی آزادیه بیان.

و اسلام برای همه موارد بالا مجازات در نظر گرفته. و این حق رو نمیده.

دلیلش هم هرچی باشه اهمیتی نداره. جواب ساده شخص به شما میتونه این باشه:"به شما مربوط نیست که چرا نمیخام دیگه مسلمون باشم".

فرقی نمیکنه از کدوم دسته باشه. مهم حقشه در بیان نظرش. در انتخاب دینش.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
یه بار برای همیشه:

اگه یه نفر اسلام رو ترک کنه:

1- دلیل داره

1-الف: دلیلش منطقیه:

1-ب: دلیلش منطقی نیست:

2-بی دلیل از سر هوا وهوس و پیروی از شهوت و این حرفایی که میزنن

در تمام حالتهای بالا طرف حق داره بیان کنه.جار بزنه .این یعنی آزادیه بیان.

و اسلام برای همه موارد بالا مجازات در نظر گرفته. و این حق رو نمیده.

دلیلش هم هرچی باشه اهمیتی نداره. جواب ساده شخص به شما میتونه این باشه:"به شما مربوط نیست که چرا نمیخام دیگه مسلمون باشم".

فرقی نمیکنه از کدوم دسته باشه. مهم حقشه در بیان نظرش. در انتخاب دینش.
اتفاقا فرق داره چون وقتی علت جار زدن رو بگین اون موارد هم فرق داره!!
علت جار زدن چیه؟؟؟

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
اتفاقا فرق داره چون وقتی علت جار زدن رو بگین اون موارد هم فرق داره!!
علت جار زدن چیه؟؟؟

اولا فرقی نداره. در کدوم مورد حق نداره بگو بررسی کنیم.

دوما" شما فعلا جواب این شخصو بده که میگه:

"به شما مربوط نیست که چرا نمیخام دیگه مسلمون باشم".

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال

به نظرم این حکم غیر اخلاقیه چون آزادی بیان رو به عنوان یه اصل انسانی پذیرفتم!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اولا فرقی نداره. در کدوم مورد حق نداره بگو بررسی کنیم.

دوما" شما فعلا جواب این شخصو بده که میگه:

"به شما مربوط نیست که چرا نمیخام دیگه مسلمون باشم".
اینکه نمیخواد مسلمون باشه بله به من مربوط نیست ولی علت جار زدن خیلی مهمه!!!
اگه غیر منطقیه به نظرتون دلیل چیه؟؟؟
اگه منطقیه منطقش چیه؟؟؟
خواهشا اون پست رو هم طوطی وار تکرار نکنید چون مقدمتون اثبات نشده

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز

به نظر من شما تنها به این دلیل با اسلام مشکل ندارید
چون من خودم هم نظرم درباره ارتداد نزدیک به نظر مخالفین حکم است و فکر میکنم نمیشود براحتی حکم به ارتداد اشخاص و قتل انها داد ،
اما این باعث نشده که بگم اسلام از طرف خدا نیست.

من میدانم که گروهی از علما حکم را قبول ندارند و در این مورد از نظر انها پیروی میکنم. و ادعا هم نمیکنم که نظر اقای فاضل همان نظر امام معصوم است بلکه میگویم شاید گروه مقابلش درست میگویند.

تفاوت من و شما در چیست؟
ما که نظرمان در این مورد شبیه است
به نظرم فرقمان در این است که من به دلایل دیگری از ابتدا حقانیت اسلام را پذیرفته ام و با یک حکمی که مورد اختلاف است در عقایدم خللی وارد نمی شود .
و شما بدلایل دیگری اسلام را قبول ندارید و این حکم شما را در اعتقادتان استوار تر میکند و حاضر نیستید توجه کنید که گروهی از علما نظرشان با شما یکی است ولی از اسلام برنمیگردند.

شما هم اگربه حقانیت اسلام اعتقاد داشتید با یک حکم جزئی و اختلافی کل انرا زیر سوال نمیبردید.

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
به نظر من شما تنها به این دلیل با اسلام مشکل ندارید
چون من خودم هم نظرم درباره ارتداد نزدیک به نظر مخالفین حکم است و فکر میکنم نمیشود براحتی حکم به ارتداد اشخاص و قتل انها داد ،
اما این باعث نشده که بگم اسلام از طرف خدا نیست.

من میدانم که گروهی از علما حکم را قبول ندارند و در این مورد از نظر انها پیروی میکنم. و ادعا هم نمیکنم که نظر اقای فاضل همان نظر امام معصوم است بلکه میگویم شاید گروه مقابلش درست میگویند.

تفاوت من و شما در چیست؟
ما که نظرمان در این مورد شبیه است
به نظرم فرقمان در این است که من به دلایل دیگری از ابتدا حقانیت اسلام را پذیرفته ام و با یک حکمی که مورد اختلاف است در عقایدم خللی وارد نمی شود .
و شما بدلایل دیگری اسلام را قبول ندارید و این حکم شما را در اعتقادتان استوار تر میکند و حاضر نیستید توجه کنید که گروهی از علما نظرشان با شما یکی است ولی از اسلام برنمیگردند.

شما هم اگربه حقانیت اسلام اعتقاد داشتید با یک حکم جزئی و اختلافی کل انرا زیر سوال نمیبردید.

هر کس 4 مورد اول رو قبول کنه، خودبه خود نتیجه رو قبول کرده.

حاضر نیستید توجه کنید که گروهی از علما نظرشان با شما یکی است ولی از اسلام برنمیگردند.

اشتباه نکن. این شما هستی که نمیتونه بپذیری که ثابت شده پیامبر و امامان با آقای فاضل و اکثر علما هم عقیده بودن.

این شمایی که به لینکی که خودت دادی و در اون به خوبی اثبات شده که هرکسی فکر کنه این حکم حکم اسلام نیست، در اشتباهه.

و در آخر این شما هستی با اینکه میدونی این حکم غیر انسانیه، نمیخای نتیجه نهایی رو بگیری.

و البته من شماها رو درک میکنم. هرکسی یه طاقتی داره.

JavadMessi

مدیر بازنشسته

اشتباه نکن. این شما هستی که نمیتونه بپذیری که ثابت شده پیامبر و امامان با آقای فاضل و اکثر علما هم عقیده بودن.

این شمایی که به لینکی که خودت دادی و در اون به خوبی اثبات شده که هرکسی فکر کنه این حکم حکم اسلام نیست، در اشتباهه.

و در آخر این شما هستی با اینکه میدونی این حکم غیر انسانیه، نمیخای نتیجه نهایی رو بگیری.

دوست عزیز شما فقط برای بحثی که توش جای مانور داشته باشی اومدی و اگه جواب منطقی شنیدی میگی بحث تموم!!!
کاملا این حکم تو اسلام هست درسته ولی شما اگه واقعا دنبال حقیقتی که نیستی جواب پست بنده رو اگه میشه بده!!

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
دوست عزیز شما فقط برای بحثی که توش جای مانور داشته باشی اومدی و اگه جواب منطقی شنیدی میگی بحث تموم!!!
کاملا این حکم تو اسلام هست درسته ولی شما اگه واقعا دنبال حقیقتی که نیستی جواب پست بنده رو اگه میشه بده!!

سوالات شما بی ارتباطن به موضوع . سوال مرتبط بپرس. حتما جواب میدم

موفق باشی

بحث منطقی هم نیاز به آدمهای منطقی داره. مردش هستی خوشحال میشم.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز

من نظر گروه دوم را بیشتر قبول دارم انها هم عالمند و مسلمانند به نظر شما اشکال داره؟
البته شایدم روزی مطالعاتم بیشتر شد و این نظر را پذیرفتم.

شما که به آزادی بیان و عقیده اعتقاد دارید میخواهید به من تحمیل کنید که کدوم نظر را بپذیرم؟
:D

شما به چه دلیلی ادعا میکنید که حکم اسلام این هست و اون نیست؟

لطفا برای این ادعاتون دلیل بیارید!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سوالات شما بی ارتباطن به موضوع . سوال مرتبط بپرس. حتما جواب میدم

موفق باشی

بحث منطقی هم نیاز به آدمهای منطقی داره. مردش هستی خوشحال میشم.
اگه میخوای بحثت ادامه دار باشه دقیقا مشخص کن کجای حرفم بی ربطه؟؟؟
دوست عزیز شما فکر کرده بودی که مثلا دیگه کار اسلام تموم شدو شما یک تنه با یک حکم کلشو نابود کردی اونوقت بنده بی منطقم؟؟؟
اگر هدفت رسیدن به حقیقت بود که جواب پست قبلیو میدادی و اگر هم جوابی نداشت میگفتی من قانع شدم نه اینکه بحث رو تموم کنی بعد بلافاصله بعد از اینکه پستی باب میلت مشاهده کردی دوباره سینه سپر کنی و بیای جلو!!
اگر جوابی به پست من داری بسم الله و گرنه تکرار مکررات فایده ای نداره و به قول خودتون بحث تمام!!

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
من نظر گروه دوم را بیشتر قبول دارم انها هم عالمند و مسلمانند به نظر شما اشکال داره؟
البته شایدم روزی مطالعاتم بیشتر شد و این نظر را پذیرفتم.

شما که به آزادی بیان و عقیده اعتقاد دارید میخواهید به من تحمیل کنید که کدوم نظر را بپذیرم؟
:D

شما به چه دلیلی ادعا میکنید که حکم اسلام این هست و اون نیست؟

لطفا برای این ادعاتون دلیل بیارید!

اولا اصلا برای من فرقی نداره که شما چی فکر میکنید. چه اعتقادی دارید.:gol: اینارو برای کسایی میگم که بعدا میان و میخونن.

پس من شمارو مجبور نکردم و نمیکنم

من ادعا نمیکنم. من ادعای آقایون مراجع عظام رو بیان میکنم:

قبل از بيان تفصيلي جواب، با صراحت به همه مسلمانان و بشريت عرض مي‌كنم كه «وجوب قتل مرتد» از احكامي است كه هيچ يك از فقهاء از متقدّمين و متأخرين در آن ترديدي نداشته و نيز بين شيعه و سني مورد اتفاق است و فقط اندكي از عالمان در سال‌هاي اخير در آن تردید پيدا نموده‌اند كه تعداد اينها به اندازه انگشتان يك دست هم نيست و قابل مقايسه با صدها فقيه برجسته از قدماء و متأخرين نيستند. اين حكم با توضيحاتي كه خواهيم داد به عنوان يك حكم ضروري دين تلقي مي‌شود و اهل اجتهاد مي‌دانند كه در ضروريات، اجتهاد راه ندارد.

ما با صداي بلند و با افتخار به همه اعلام مي‌كنيم كه آنچه ارزش و حقيقت دارد «قانون خداوند» است و در برابر او هيچ قانون و اعلاميه‌اي ارزش ندارد، غير از خدا هيچ گروه و شخصي صلاحيّت جعل قانون ندارد و فقط خداست كه مي‌تواند براي بشر قانون جعل كند، همه مسلمانان عالم بدانند وجوب قتل مرتد يك قانون مسلّم الهي است كه هم در زمان پيامبر(ص) و هم در زمان اميرالمؤمنين(ع) و هم در زمان‌هاي بعد اجرا شده است.
حال محورهاي مختلف علمي اين بحث را به صورت مختصر مورد ملاحظه قرار مي‌دهيم. در اين بحث طي شش محور مطالبي را به صورت فشرده تقديم مي‌نماييم:

محور اول: قتل مرتد و قرآن.
محور دوم:قتل مرتد و روايات.
محور سوم: قتل مرتد و مسئله رواج بي‌قانوني.
محور چهارم: آيا حكم قتل مرتد، موجب وهن دين است؟
محور پنجم: آيا اجراي حدود، مشروط به حضور معصوم(ع) است؟
محور ششم: آيا وجوب قتل مرتد با پيامبر(ص) رحمت بودن سازگاري دارد؟

جهت اطلاعات بیشتر مطالعه کنید لینک خودتون رو.

دلایل واضح هستند. اگه شما دلیلی بر رد اون ادعا دارید بیا مطرح کنید تا من با دفتر آقای لنکرانی هماهنگ کنم که جواب شبه ات رو بگیری.

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی کسی دیگران را به سمت جهنم سوق میدهد و زندگی جاودان دیگران را به خطر می اندازد ،
طبق این حکم باید از این کارش جلوگیری کرد .
کار کسی که مردم را منحرف میکند ، کم از قتل نیست .
وقتی انسانی انسان دیگر را میکشد ، فقط بدنش و زندگی محدود این دنیایی اش را از بین میبرد ، ولی وقتی انسانی انسان دیگر را از راه راست منحرف میکند ، زندگی ابدی اش را تباه میکند .

این از رحمانیت خداوند است که نمیخواهد زندگی ابدی انسان ها تباه شود .

syronz

عضو جدید

مورد 2 :
این واژه ی انسانیت رو از کجای خودتون در اوردید؟! کارهای انسانی رو به انسانها واگذار کنید و کارهای غیر انسانی رو به غیر انسان ها! خدا خداست و انسان نیست پس شما از کجا می گید که حکم غیر انسانی نمیده! اصلا معیار انسانی بودن یک حکم یا عمل را چه کسی تعیین می کند؟!
نتیجه گیریتان نه تنها منطقی نیست حتی نمی توان به آن برچسب استنتاجی هم بزنید! احساس می کنید خدا را شناخته اید و شناخت شما از خدا برتر از شناخت عالمان مسلمان است! بسی در اشتباه هستید.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا اصلا برای من فرقی نداره که شما چی فکر میکنید. چه اعتقادی دارید.:gol: اینارو برای کسایی میگم که بعدا میان و میخونن.

پس من شمارو مجبور نکردم و نمیکنم

من ادعا نمیکنم. من ادعای آقایون مراجع عظام رو بیان میکنم:

جهت اطلاعات بیشتر مطالعه کنید لینک خودتون رو.

دلایل واضح هستند. اگه شما دلیلی بر رد اون ادعا دارید بیا مطرح کنید تا من با دفتر آقای لنکرانی هماهنگ کنم که جواب شبه ات رو بگیری.

ببینید ما الان در زمان غیبت امام معصوم هستیم
به نظر من نظر بالا نظر اقای لنکرانی و برداشت ایشون از ایات و روایاته
ایشون امام معصوم نیستند که نظرشون عین نظر اسلام باشه.
ایشون یک عالمند مثل بقیه علما.
من مسلمان از هر عالمی که دوست داشته باشم میتونم تقلید کنم. و اگر این نظر را قبول نکنم هیچ خللی در دینم بوجود نمیاد.

تنها کسی که میتونه بگه نظر اون نظر اسلامه شخص امام زمانه.
بقیه امکان خطاشون هست و نظراتشون برداشت خودشونه .

syronz

عضو جدید
وقتی کسی دیگران را به سمت جهنم سوق میدهد و زندگی جاودان دیگران را به خطر می اندازد ،
وقتی انسانی انسان دیگر را میکشد ، فقط بدنش و زندگی محدود این دنیایی اش را از بین میبرد ، ولی وقتی انسانی انسان دیگر را از راه راست منحرف میکند ، زندگی ابدی اش را تباه میکند .

اگر حرف شما درست بود خدا جلوی شیطان را میگرفت! اما خداوند شیطانم را آزطاد باقی گذاشت. پس عملا حرف شما غلط است. اینکه افرادی در جهت تضعیف ایمان افراد دیگر تلاش کنند ربطی به رحمانیت خداوند ندارد. منطقتان غلط است.

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال

شما فرض گرفته اید که کسی که مسلمان نیست و مرتد شود. ضرر میکند.منحرف است!! در حالی که خودش بر خلاف این فکر میکند.

از طرفی شما بیان عقیده رو مساوی با تبلیغ گرفتید.

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
ببینید ما الان در زمان غیبت امام معصوم هستیم
به نظر من نظر بالا نظر اقای لنکرانی و برداشت ایشون از ایات و روایاته
ایشون امام معصوم نیستند که نظرشون عین نظر اسلام باشه.
ایشون یک عالمند مثل بقیه علما.
من مسلمان از هر عالمی که دوست داشته باشم میتونم تقلید کنم. و اگر این نظر را قبول نکنم هیچ خللی در دینم بوجود نمیاد.

تنها کسی که میتونه بگه نظر اون نظر اسلامه شخص امام زمانه.
بقیه امکان خطاشون هست و نظراتشون برداشت خودشونه .

به هر حال خودتون خوندید امام علی و پیامبر هم همین حکم رو کردن. هرطور راحتید، منتظر امام زمان بمونید.

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما فرض گرفته اید که کسی که مسلمان نیست و مرتد شود. ضرر میکند.منحرف است!! در حالی که خودش بر خلاف این فکر میکند.

از طرفی شما بیان عقیده رو مساوی با تبلیغ گرفتید.

خب خودش اشتباه فکر میکند .
وقتی پیش کسی یکی از ضروریات دین را زیر سوال میبرد ، اعتقادات آن شخص را سست میکند .

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
مورد 2 :
این واژه ی انسانیت رو از کجای خودتون در اوردید؟! .

ببین. من تا حالا با تو صحبت نکردم و هیچ توهینی هم بهت نکردم. این چه طرز حرف زدن با منه. مودب باش آقای محترم

من با کسی که اولین جمله اش در برخورد با من این باشه ، بحث نمیکنم.

مشخصه همچین آدمی چه استدلالی انجام خواهد داد.

بالا