آینده دارترین رشته مهندسی.

بستگی به علاقه داره! اگرم به رشته ی خاصی علاقه نداری همه ی رشته ها برابر میشن دیگه ، فقط پلیمر برابرتره!!!
اینده ی اقتصادیشم بدجور خوبه، تو سراسریام فقط تهران و امیر کبیر دارن ، پس متخصصاشم زیاد نیستن مثله عمران!!! هرچند عمران هیچوقت اشباع نمیشه انگار!!!!

estaji

عضو جدید
سلام بچه ها.

به نظر شما بهترین رشته مهندسی که تا مقاطع بالا در ایران تدریس بشه و آینده شغلی مناسبی داشته باشه و اقتصادی هم باشه کدومه ؟

ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنین.

سلام دوست عزیز. تمام رشته ها آینده دارن، و این رو بدون شما باید موفقیت پیداش کنی آخه جلو روته و کافیه چشمارو خوب باز کنی.
رشته برق در هر مقطعی فقط به پشتکار و کنجکاوی و کار عملی داره حتی اگه یه دیپلمه برق هم باشی می تونی کار یه مهندس همه فن حریف و بکنی و بدا به حال یه مهندس برق که مهندس بشه و درآمد پایین تر از 2 3 میلیون داشته باشه

yas3

عضو جدید
فقط مکانیک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چرا به جوونه مرد م اطلاعاته چرند میدی تو ایران مگه چند تا مهندس برق هستش که حقوقشون 3میلیونه مهندسای برق شانس بیارن بیکار نمونن حقوق بالا پیش کش!!؟؟:mad::cool:

alibati

عضو جدید
اقا خداییش دیگه خود صنایعی ها هم قبول دارن سخت ترین ترمشون ترم یکه دیگه

ولی واقعا رشته ی عالیه ایه
حرف مفت باد هواست!
شما از صنایع چی میدونی که میگی درسهاشون مثل علوم پایه است!
خوبی صنایع توی دو مورد هست
یکی اینکه تمامی مهندسی ها باید زیر دست مهندسین صنایع کار کنن !
مثل خیلی رشته های دیگه لازم نیست برن صبح تا شب تو ساختمون پیش عمله و بنا وایسن
یا برن تو کارخونه کنار دست کارگرا وایسن پشت میز میشینن با یه ایده جدید سود کارخانه رو
چند برابر میکنن!
این یه موردش بود
دیگه اینکه رشته ای با انعطاف پذیری زیاد که هر روز نیاز بهش بیشتر میشه
یادتون باشه هر کارخانه ای که سوزنش گیر میکنه کف گیرش گیر میکنه
میره سراغ مهندس صنایع این خودش نشون دهنده اهمییت و جایگاه مهندسی صنایع هست
و...

ROZEHSEFID

عضو جدید
من برق خوندم (کنترل)تجربه شخصیم وانچه که از رشته های موجود میبینم اینه که اگر فاکتور تلاش وپشتکار و لوازم وبیسه رشته هارو فکر کنیم داشته باشی..
از نظر بازارکا رواقتصادی با کمترین مدرک:عمران- کامپیوتر-صنایع(که هردو بخش خصوصی ودولتی نیازمندند)مکانیک- متالوزی وبعد برق - ..مهندسی شیمی
از نظرادامه تحصیل خوب باز بستگی داره کدوم دانشگاهو بخوای اگر بخوای سراسری ادامه بدی
فکر میکنم مخابرات توبرق ظرفیت خیلی خوبی داره---مکانیکم بد نیست..اما صنایع شنیدم براسراسریش درصدهاش باید خیلی بالا باشه اما خوب صنایع از ازاد گرفته تا پیام نور......حضوریو وغیر حضوری به هر قیمتی میتونن خودشونو تو مقاطع بالاتر جا کنن..........................
در ضمن عقیدم اینه اگر کسی میخواد بره صنایع تا عنوان مهندسو یدک بکشه بهتر نره چون رشته های همردیفش تو مدیریت خیلی عالیتره هم بازارکارش و هم ادامه تحصیلش ...

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط مکانیک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چرا به جوونه مرد م اطلاعاته چرند میدی تو ایران مگه چند تا مهندس برق هستش که حقوقشون 3میلیونه مهندسای برق شانس بیارن بیکار نمونن حقوق بالا پیش کش!!؟؟:mad::cool:

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::)

فونت از اين بزرگتر نديده بودم!!!!;):cool:

شوخي ميكنم :smile:

موفق باشيد:gol:

icy

عضو جدید
اینجا خیلی باحاله کاربرا بجای اینکه بیان به دوستمون کمککنن فکر میکنن اینجا محلیه واسه تعریف از رشتشون اما هیچکس فکرنمیکنه هر رشته ای تو یه چیزی انعطاف داره و از بقیه سرتره .......من مثال میزنم مهندسیه برق از این نظر عالیه چون سخترین رشتس و استعداد زیادی میخواد بخاطره همین تعداد فارغ التحصیلای کار بلدش کمن مهندسی مکانیک تعداد شغلایی که توش میتونه کار کنه بیشتر ار کل بقیه رشته هاس مهندسی صنایع تا هر وقت که شما بخواین بازار کار داره چون هیچ واحد کاری بدون اون معنی نداره و .....

واقعا برای کسایی که به اسم دفاع از رشته ی خودشون به یه رشته ی مهندسی دیگه توهین میکنن متاسفم با اینکار فقط شان رشتتونو کم میکنین

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[سلام به همه ی عزیزان میشه به من بگین یه رشته ی خوب که اینده ی شغلی خوبی داشته باشه کدومه
ميشه بگين كي خواسته كه تو اين تاپيك از رشته خودتون تعريف كنين؟
براي گمگ بهتره رشتتونو معرفي كنيد تا بقيم بتونن استفاده كنن.در ضمن دوست عزيز شما بايد ببيني استعدادت تو چه زمينه اي؟
تو شهر شما چقدر هر رشته بازار كار داره اينجوري كه نميشه نظر داد.

mrsplym007

عضو جدید
به نظر من .. پلیمر ... نه حالا چون رشته خودمه ها... نه... الان نیاز ایران به نیروی کار در رشته پلیمر زیاده.... دانشگاه های ارائه دهنده این رشته کمه....( نسبت به برق ..معماری.. مکانیک.. و...)
mrsplym007

ie student

عضو جدید
کاربر ممتاز
من می گم صنایع،نه به این خاطر که رشته ی خودمه،که نیاز امروز جامعه و کشورمونه و

حالا حالا ها جا داره برا اشباع شدن.یه رشته ی میان رشته ای که بسته به علاقه ی

شخصی،می شه جذب بازار کار شد.

در ضمن یاد بگیریم که کمتر به همدیگه توهین کنیم...

ناسلامتی ماها مهندسای جامعه مون هستیم :gol:;):gol:

امیر Amir

عضو جدید
دعوا نکنید فشار خون میگیرد مملکت مهندس فشار خونی نمخواد...

مهندسی باشه کوفت باشه.

هر چی خوندی به کار میاد...

sita

عضو جدید
به نظر من هر كس بياد يه پست خالي بده و شما فقط به پروفايل اون يه نگاه كنيد منظورش طرف و ميفهمي كه چه رشته اي منظورشه چون اينجا هر كسي رشته خودشو ميگه به نظر من اگه ميخوايي چنين نظر سنجي كني تاپيكي بزن كه هر كي از رشته اش خوشش نمياد بياد و نواقص اون رو بگه تا بهتر بتوني تصميم بگيري

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
ديگه تا وقتي عمران هست من نميدونم مقصود از اين بحثاي سر كاري چيه;)

mm.salemi

عضو جدید
نظرسنجی

نظرسنجی

سلام به همه دوستان خوبم.

مرسی بابت همه نظراتی که دادین.

خوب یه چیز طبیعی که هر کی نسبت به رشته خودش تعصب و علاقه خاص و ویژه ای داره و مسلماً رشته خودشو برتر از سایر رشته ها میدونه.

من خودم مهندسی مکانیک میخونم و سال آخرم و اگه خدا کمکم کنه و شما دعام کنید 7 ترمه تموم می کنم.

به نظر من سخت ترین رشته های مهندسی اول برق ، بعد مکانیک ، بعد صنایع و ...

اگه باور ندارین پیشنهاد می کنم که نظر سنجی بزارین و هر کس نظر خودشو بگه.

البته واسه اینکه هر کی نیاد و رشته خودشو بگه این شرط رو میزاریم که رشته ای به جز رشته تحصیلی خود رو بگین.

موفق باشید/

mm.salemi

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

با پتروشیمی بهتر میشه پول در اورد؟ یا عمران؟!

سلام دوست عزیز.

به نظر من در شرایط فعلی توی کشور ما با پتروشیمی بهتر میشه پول درآورد اما سختی کارش از عمران بیشتره. رک بگم دوتاش میشه اما بستگی به تلاشت و زحمتی که میکشی داره.

موفق باشی.

mm.salemi

عضو جدید
فکر کنم آبیاری گیاهان دریایی بخونه از مهندسی کامپیوتر بهتره:biggrin:
آلان همه مهندس کامپیوترند ;)

سلام دوست عزیز . شما حق توهین به هیچ رشته ای ندارین.

همه رشته ها خوبند، این ما هستیم که با ضعف و قوت خودمون تعیین کننده ایم. یادت نره دوست عزیز.

موفق باشی.

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
سخت ترین رشته مهندسی

سخت ترین رشته مهندسی

سلام به همه دوستان خوبم.

مرسی بابت همه نظراتی که دادین.

خوب یه چیز طبیعی که هر کی نسبت به رشته خودش تعصب و علاقه خاص و ویژه ای داره و مسلماً رشته خودشو برتر از سایر رشته ها میدونه.

من خودم مهندسی مکانیک میخونم و سال آخرم و اگه خدا کمکم کنه و شما دعام کنید 7 ترمه تموم می کنم.

به نظر من سخت ترین رشته های مهندسی اول برق ، بعد مکانیک ، بعد صنایع و ...

اگه باور ندارین پیشنهاد می کنم که نظر سنجی بزارین و هر کس نظر خودشو بگه.

البته واسه اینکه هر کی نیاد و رشته خودشو بگه این شرط رو میزاریم که رشته ای به جز رشته تحصیلی خود رو بگین.

موفق باشید/

سخت ترین رشته مهندسی بدون شک مهندسی رباتیک هست

رباتیک = برق + مکانیک

اگر هنوز شک دارید به لینک های پایین مراجعه کنید

آشنایی با رشته ی مهندسی رباتیک

مشخصات کلی برنامه و سرفصل دروس دوره ی کارشناسی مهندسی رباتیک

چارت مهندسی رباتیک

@r@$

عضو جدید
سخت ترین رشته از دید من مکانیکه:cool: ولی رشته ای که هم الان بازار کارش خوبه هم تنوعش بیشتره هم بیشتر به مکانیک نزدیکه و از اون آسون تره ، صنایع است. نه به خاطر اینکه رشته ی خودمه، به خاطر توضیحی که در بالا دادم:smile: آخه من دوست داشتم معماری قبول شم ولی خوب نشد دیگه ؛ ولی الان از رشته ای که قبول شدم راضیم و خدا رو شکر میکنم:victory:

rezvani_a1

عضو جدید
عمران

عمران

رشته مهندسی صنایع در حال اشباع شدن کامله دوست عزیز. دانشگاه آزاد از یک طرف. دانشگاه پیام نور از یک طرف تازگی ها هم دانشگاه فراگیر پیام نور هم اومده مهندسی صنایع درس میده عجب بازار کاری میشه:razz:.

به نظر من عمران بهترین و تاپ ترین رشته مهندسی و بازار کاره خوب و میشه خوب در این رشته ترقی کرد.:D

rezvani_a1

عضو جدید
رشته مهندسی صنایع در حال اشباع شدن کامله دوست عزیز. دانشگاه آزاد از یک طرف. دانشگاه پیام نور از یک طرف تازگی ها هم دانشگاه فراگیر پیام نور هم اومده مهندسی صنایع درس میده عجب بازار کاری میشه:razz:.

به نظر من عمران بهترین و تاپ ترین رشته مهندسی و بازار کاره خوب و میشه خوب در این رشته ترقی کرد.:D

البته اینو هم یاد آور شم رشته مهندسی برق گرایش قدرت هم بازار کارش و هم ازنظر درآمد میشه روش حساب کرد:smile:;)

بالا