آینده دارترین رشته مهندسی.

rembo

عضو جدید
سلام بچه ها.

به نظر شما بهترین رشته مهندسی که تا مقاطع بالا در ایران تدریس بشه و آینده شغلی مناسبی داشته باشه و اقتصادی هم باشه کدومه ؟

ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنین.
بهترین رشته مهندسی مکانیک ساخت و تولید میباشد بدونه شک:gol:

esy88

عضو جدید
آخه بدبخت
تو باید حداقل 4سال درس بخونی بعد اگر زنده بودی بری سرکار :mad:
برو هرچی عشقت می کشه جانم;)

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام التيناي جان:من من تقريبا همسنتم ولي طبق پرسشايي كه قبلانا داشتم اين جوابا رو براي هوافضا پيدا كردم:
مكانيك (جامدات)زير مجموعه اي از هوافضاست با توجه به رشد صنعت در هر جاي دنيا و نياز ه اون رشته قابل توجهيه حالا رشته هوافضا كه كليت بيشتري رو در بر ميگيره بازار كارش هم در همه جا بهتر و بيشتر هست الان صنايع نظامي علمي تنها و.... نياز به صنعت و .. دارن كه منشا همشون رشته هوافضاست و تو ايران هم با توجه به اين كه رشته جديديه مسلما نفراتي كه اول و در ابتداي امر به تحصيل تو اين رشته مشغول ميشن امكانات بهتري بهشون داده ميشه البته درسته كه ايران زياد امكانات نداره اما با توجه به اين كه گفتي پسر عموت اجازه خروج براي ادامه تحصيل نداره شايد ميخوان يك كارايي بكنن و نياز به نيرو دارن احتمالش هست!!در كل اگه بتوني قبول بشي ايندت تضمين عزيزم مهم علاقست كه تو داري
تو شرکت های ایرانی دنبال هوا فضا نباش
{توصیه دوستانه}:biggrin:

mahyarahimi

عضو جدید
با سلام من ساخت و تولید می خونم اما به شما رشته مکاترونیک رو پیشنهاد می کنم حالا یا با مکانیک شروع کنید یا با الکترونیک .
با آرزوی موفقیت و رستگاری
چرا شما رشته ی مکاترونیک رو یه رشته ی خوب از نظر کاری می دونین؟ واقعا اطلاع دارین که جاهای زیادی این رشته رو نیاز دارن؟

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w16:
نظرم درمورد بهترین رشته ها به ترتیب
اول مکانیک بعد برق بعد شیمی
عمران هم خوبه اگه مایه دار باشی
راستشو بگم بدترین ومضخرف ترین رشته معماری هست
من خودم 3 ترم معماری خوندم تغییر رشته دادم
متاسفانه خود دانشجوهاشم میدونن مهندس نیستنن ولی ....
معماری ازشاخه هنر هست
اخر کار هم یک مشت بیسواد بیرون میان
فقط برا بچه مایه دارها خوبه که بزنن تو کار بساز بندازی

شما هم از اونايي هستي كه يه خط راست نمي تونن بكشن بعد رشته رو بد ميدونن؟:biggrin:
از اينكه مهندس حسابم نكنن اصلا" احساس سر افكندگي نمي كنم!:w16: البته تو مدركمون مهندسي مينويسن تا چشم بعضي ها دراد!:cool:(مهندس همان است كه هندسه بداند!)
خيلي هم رشته ي ماه و گل و عزيزيه لنگه ش پيدا نمي شه!:gol:
تازه بچه مايه دار و مرفهان بي درد هم هستيم!:w02:
بي سوادم خودتي ! ديگه به آرشيتكتا توهين نكنيا! :w39: :w39:بي تربيت!:mad:

s-iran

عضو جدید
:w16:

شما هم از اونايي هستي كه يه خط راست نمي تونن بكشن بعد رشته رو بد ميدونن؟:biggrin:
از اينكه مهندس حسابم نكنن اصلا" احساس سر افكندگي نمي كنم!:w16: البته تو مدركمون مهندسي مينويسن تا چشم بعضي ها دراد!:cool:(مهندس همان است كه هندسه بداند!)
خيلي هم رشته ي ماه و گل و عزيزيه لنگه ش پيدا نمي شه!:gol:
تازه بچه مايه دار و مرفهان بي درد هم هستيم!:w02:
بي سوادم خودتي ! ديگه به آرشيتكتا توهين نكنيا! :w39: :w39:بي تربيت!:mad:

چه از خود راضی !!!!!!!:w39: واقعا که !!!!!!!! :wallbash::w00::w06::w09:
این معمارها همشون خودشون رو تافته جدا بافته می دوننن اصلا نرو معماری نه مهندسی نه هنر اصلا هویت ندارد دانشجوهاش هم که می بینی از خود متشکرن هی از خودشون تعریف می کند کارشون هم فقط نقاشی کردن است آسونترین رشته است درس که نداره فقط تفریح می کنند یک چیزی هم سر هم می کنند تحویل استاد می دهند اونم تو 3 4 ساعت بعد هم لیسانی می گیرند:w06:

persapolis

عضو جدید
این معمارها همشون خودشون رو تافته جدا بافته می دوننن اصلا نرو معماری نه مهندسی نه هنر اصلا هویت ندارد دانشجوهاش هم که می بینی از خود متشکرن هی از خودشون تعریف می کند کارشون هم فقط نقاشی کردن است آسونترین رشته است درس که نداره فقط تفریح می کنند یک چیزی هم سر هم می کنند تحویل استاد می دهند اونم تو 3 4 ساعت بعد هم لیسانی می گیرند:w06:
خوب هر کسی به اندازه فهمش از یک رشته حرف می زنه کسی که معماری و هنر رو درک کرده باشه می فهمه که زندگی بدون هنر و معماری یعنی چی.... مشکل ما هم در جامعه همین که عوام جامعه و حتی قشر تحصیل کرده معماری رو رشته ای اضافی میدونه واز درک اون عاجزند و این کار بچه های معماری سخت می کنه چون باید روی فرهنگ یک جامعه کار کنن .

yareza2006

عضو جدید
اگه علاقه به یک رشته باشد بهترین رشته
واگر علاقه نباشد بدترین رشته است
حالا می خواد هرچی باشه حتی آشپزی!

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه شما به دلایل شخصی به رشتهای علاقه نداری دلیل نمیشه به علاعق دیگران توهین کنی:mad:من با علاقه این رشتهرو اتنتخاب نکردم(هرچند الان راضیم)ولی چون انتخاب منه به کسی اجازه نمیدم بهش توهین کنه:neutral:پرسیدن آینده دارترین رشته چیه؟دقیقا من به همین دلیل معماریو انتخاب کردم تاکید میکنم که انتخاب کردم
من تا حالا کسیرو ندیدم تو معماری موفق باشه و از معماری بدش بیاد اگه شما نیمکرهی راستت تعطیله و ذوق هنریت کوره این دلیل ضعف معماری نیست ما به هنری بودن رشتمون افتخار میکنیم و از اینکه مجبور نیستیم تو دانشکدهی فنی باشیم خوشحالیم:whistle: در ضمن اگه معماری همون نقاشی بود اسمشو نمیذاشتن معماری میذاشتن نقاشی هر کسی تو هر شغلی باید منظورشو یه جوری بیان کنه از این نظر بچه های مکانیک هم نقاشی میکنن
تا حالا دقت کردی هر وقت می خوان هویت ملی و از این جور چیزا رو نشون بدن از چی استفاده میکنن؟ از ساختمونا و بناهای تاریخی یه کشور که فقط حاصل فکر یه معمار باسواد بوده و بس:w11:معماری ترکیبی از هنر و علم و تاریخ فلسفه دین و عقایدو.... یک ملته که هویتشو از این راه بیان میکنه و به نسلهای بعد انتقال میده
برات متاسفم شما نه تنها معماریو نفهمیدی بلکه خیلی هم بی ادبی:w19:

همه دارن از رشته خودشون تعریف می کنن. داری گمراه می شی درسته؟ :confused:چند رشته آینده شغلی بهتری دارن:
مهندسی پزشکی، برق، کشتی سازی، مکانیک،

فرهنگ

مدیر بازنشسته
ببین علاقه خیلی شرطه.حتی میتونه کارت رو هم تضمین کنه.
کلا به نظر من رشته هایی که یه علم باشن خیلی جای پیشرفت دارن خصوصا تو ایران ما که داره پیشرفت میکنه.
مثلا برق وشیمی ومواد و....(نگی از خودم تعریف کردم)
ببین مواد و متالورژی با کارشناسیش (پیوسته)کار خوب پیدا نمیشه ولی بالاتر چون خروجیش کمه خوبه.
مکانیک=متالورژی+شیمی+مکانیک +عمران
صنایع دردسر درس خوندنش کمه و کار خوب داره ولی اشباع داره میشه چون علم نیست.
من به کسی توهین نکردما.

آخرین ویرایش:

ununoctium

عضو جدید
شته اي كه به امور بخور بخور مرتبط باشه عاليه!مثل ميم شيمي صنايع غذايي...

maarshaal2003

عضو جدید
سلام بچه ها.

به نظر شما بهترین رشته مهندسی که تا مقاطع بالا در ایران تدریس بشه و آینده شغلی مناسبی داشته باشه و اقتصادی هم باشه کدومه ؟

ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنین.

والا من نرسيدم همه پستارو بخونم
ولي يادم مياد
يه زماني IT مد شد بود
همه بلا استثنا ميپريدن تو اين رشته
اصلا نميدونستن چيه
از دختره ميپرسيدي
اسمت چيه
ميگفت IT
فاميليت چيه
ميگفت IT
IT چيه
نميدونست
بعد سالها گذشت
ديگه نميدونم چي مد شد

الان MBA مد شده
دخترا بعد از درس:
خب ميخاي چي كار كني
ميخام MBA بخونم(با عشوه هم ميگه
2 كيلو اطلاعاتم راجع رشته نداره:| )
فقط واسه اينكه مد شده
الانم تازه داره
نانو تكنولوژي مد ميشه
اين حداقل رشته قشنگيه
چون به مواد مرتبطه

انديشه

عضو جدید
:gol:سلام
قدیما می گفتن
اول علاقه
دوم استعداد
سوم پشتکار
اما الان می گن
اول پشتکار
دوم پشتکار
سوم پشتکار
پس امیدوارم موفق باشی.:gol::gol::gol:

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
رباتیک

رباتیک

بهترین رشته و آینده دارترین رشته

مهندسی رباتیک

رباتیک = برق + مکانیک

sita

عضو جدید
مكانيك هم رشته خوبيه منم مكانيك ميخونم ولي اگه ميخواي مكانيك بيايي حتما ژايه رياضي بالايي ميخواد قبل از هر چيزي هم حتما فكر كن در مورد رشته هاي مكانيك هم ميتوني بياي رو وب بنده سري بزني

rezvani_a1

عضو جدید
انصافتون کجا رفته پس عمران چی؟

انصافتون کجا رفته پس عمران چی؟

اول سلام. در مورد تاپیکی به وجود آورید 12 صفحه نوشتید آینده دارترین رشته ها (برق و مکانیک و صنایع و رباتیک و it ) انصافتون کجا رفته رشته عمران که یکی از تاپ ترین رشته هاس تو مخصوصا تو کشورمون که انصافا کار زیادی رو میتونه انجام بده همه یادشون رفته. من خودم برق(قدرت) میخوندم تو دانشگاه 3 ترم خوندم دیدم نه اصلا رشته ای نیست که آینده داشته باشه بعدش یک ساله دیگه کنکور رو با تمام مشقتش شروع کردم تو دانشگاه آزاد عمران قبول شدم از برق انصراف دادم . ما آینده رو تو چی تعریف میکنیم ؟ اول بیاید اینو واسه خودتون حل کنید . آینده شغلی یعنی یک کار خوب. کار خوب که درآمد خوبی داشته باشه. اگه درامد رشته مهندسی که تو بالا ذکر کردید تو یک بازه خاصی تعریف میشه از 400 تا فوقش 2 میلیون تومان باشه )) اون 2 میلیون که گفتم باید رست رو بکشن با سابقه کار بالا و پارتی بازی تازه یهت بدن. ولی رشته عمران حد نصاب واسه خودش نداره میتونی از مشاوره دادن به یک دفتر مهندسی ماهی 2 میلیون بگیری یا خودت دفتر مهندسی بزنی و فقط از یک ساختمون 5 طبقه ناقابل 8 میلیون گیرت بیاد.یا تو شهرداری یا تو پل و سد سازی یا سکوهای نفتی یا ..... اینو بگم عمران یعنی موقعیتش کارش بالاست اینی که میگن باید سرمایه داشته باشی همش چرت و پرته باید زرنگ باشی تو پول دربیاری . اینو رو هوا نمیگم مثلا همین برادر خودم با یک سرمایه خیلی کم شروع کرد. الان خدا رو شکر توپ تکونشون نمیده . پس لطفا همش نگید برق . مکانیک و صنایع

neda_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته ای را انتخاب کن که بدونی حتی تا اخر عمر ازش پشیمون نمیشی مشورت کن اما تصمیم اخر را خودت بگیر ببین درسایی که بیشتر دوست داری تو کدوم رشته بیشتره اون وقته که می تونی موفق بشی

mbadri

عضو جدید
فکر کنم آبیاری گیاهان دریایی بخونه از مهندسی کامپیوتر بهتره:biggrin:
آلان همه مهندس کامپیوترند ;)

itsecurity

عضو جدید
بی تعارف...هرکی که بگه بهترین رشته فلان،بدترین رشته فلان ، بطور غیر مستقیم نشون میده که اون شخص هنوز به رشد عقلی نیاز داره.یه مملکت به همه چی نیاز داره.اگه هدف کسی خدمت باشه هیچ زمینه ای بد نیست.مهم ملاکِ بد یا خوب بودنه.ببین ملاک چیه.عقل حکم میکنه ملاکت رو علاقه قرار بدی که در صورت پیروی از حکم عقلی ، همه رشته ها مقدس اند.چون هرجا علاقه باشه،راه برای پیشرفت و نبوغ بازه.با کمی تأمل به صحت حرف من پی میبرید.موفق باشید.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
بی تعارف...هرکی که بگه بهترین رشته فلان،بدترین رشته فلان ، بطور غیر مستقیم نشون میده که اون شخص هنوز به رشد عقلی نیاز داره.یه مملکت به همه چی نیاز داره.اگه هدف کسی خدمت باشه هیچ زمینه ای بد نیست.مهم ملاکِ بد یا خوب بودنه.ببین ملاک چیه.عقل حکم میکنه ملاکت رو علاقه قرار بدی که در صورت پیروی از حکم عقلی ، همه رشته ها مقدس اند.چون هرجا علاقه باشه،راه برای پیشرفت و نبوغ بازه.با کمی تأمل به صحت حرف من پی میبرید.موفق باشید.

تو چرا عصبانی هستی؟؟
ولی قشنگ گفتی دو خط آخر رو.

Betrayer

عضو جدید
فقط بدی صنایع اینه که کل علمشون از چهار ترم اول علوم پایه کمتره :biggrin:

بالا