آیا واقعا همه جای ایران سرای من است؟

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرتون این شعار تو ایران عمل شده ؟ ( منظورم از جانب مسئولین کشوری ست)

من خودم میگم نه . اجرا نشده . خون مردم برخی شهرها رنگین تره ....

طرفدار قوم خاصی نیستم . فقط خواستم نظر دوستان رو بدونم . پس بهم تهمت تفرقه اندازی نزنید. فقط نظر بدید.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
بزار از الان پیش بینی کنم تاپیکتو
اولش چند تا پست منطقی و ملموس اینجا خواهی دید ولی بعدش یکی دو نفر معلوم الحال به صورت کاملا خودجوش، اولا که متهم به ضدانقلابی، عوامل صهیونیست و تجزیه طلب خواهی شد و به جرم اینکه بین اقوام ایرانی تفرقه افکنی کردی کلی توهین (البته دور از جونت) خواهی شنید.

اینجوری بهت بگم، ایران یعنی حومه تهران! البته یکی دو شهر هم این وسط خوب سود میبرن که نمیخوام اسم ببرم.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولش چند تا پست منطقی و ملموس اینجا خواهی دید ولی بعدش یکی دو نفر معلوم الحال به صورت کاملا خودجوش، اولا که متهم به ضدانقلابی، عوامل صهیونیست و تجزیه طلب خواهی شد و به جرم اینکه بین اقوام ایرانی تفرقه افکنی کردی کلی توهین (البته دور از جونت) خواهی شنید.

اینجوری بهت بگم، ایران یعنی حومه تهران! البته یکی دو شهر هم این وسط خوب سود میبرن که نمیخوام اسم ببرم.

دوست گرامی
من هم دقیقا میخوام همینو بفهمم. چرا تا وقتی انتقادی میشه ( از لخاظ قومیتی) یه عده میان و میگن تفرقه انداز؟
و فقط قصد مبارزه دارند؟
ولی لحظه ای توجه نمیکنیم اون هموطن چی رو داره میگه.

چرا اینقدر برای فرهنگ و زبان مادریش نگرانه؟

متاسفانه این نگاه ها همیشه در ایران بوده . از زمان رضاشاه تا به امروز ...

ایران حومه تهران رو خوب گفتی . کاملا باهات موافقم.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی
من هم دقیقا میخوام همینو بفهمم. چرا تا وقتی انتقادی میشه ( از لخاظ قومیتی) یه عده میان و میگن تفرقه انداز؟
و فقط قصد مبارزه دارند؟
ولی لحظه ای توجه نمیکنیم اون هموطن چی رو داره میگه.

چرا اینقدر برای فرهنگ و زبان مادریش نگرانه؟

متاسفانه این نگاه ها همیشه در ایران بوده . از زمان رضاشاه تا به امروز ...

ایران حومه تهران رو خوب گفتی . کاملا باهات موافقم.

متاسفانه یه عده فکر میکنند که انتقاد یعنی تفرقه افکندن! فکر میکنند که وقتی دنبال زبان و فرهنگ خودت باشی، یعنی میخوای تجزیه طلبی کنی! ولی انقدر نمیفهمن که، در واقع اونا دارن زمینه تجزیه شدن کشور رو فراهم میکنند! کسی که در کشور خودش به خواسته های قانونی خودش برسه، زبان و فرهنگ خودش رو حفظ کنه، مرض داره تجزیه طلبی کنه؟

متاسفانه لمپنها همیشه بودند و باعث ایجاد نفرت در دل مردم میشن!

اینکه دوست نداری، در صدا و سیمای ملی، به قومیتها توهین بشه، تفرقه افکنیه؟ اینکه میخوای زبان مادریت نابود نشه تفرقه افکنیه؟ اینکه دوست داری ثروت مملکت به طورعادلانه بین ملت توزیع بشه، تفرقه افکنیه؟

ما برای این مملکت شهید دادیم، در طول تاریخ برای حفظ و نگهداری ناموس و خاک وطن جانفشانی کردیم و به این سادگیا نمیزاریم که یه عده با تهمت زنی، ما رو از سهم واقعی خود در این مملکت محروم کنند.

farshid992006

عضو جدید
دقیقا ایران یعنی تهران
تقریبا همه ی استان های مرزی ما مثل کردستان وایلام ,خراسان جنوبی,سیستان,و بعضی استان های داخل تر مثل کهکیلویه و بویر احمد,چهار محال به لحاظ راحتی زندگی,امکانات مادی و فاکتور های دیگه ی زندگی مطلوب وضع اسفباری دارند مخصوصا مناطق غیر شهری و روستاییشون.
بقیه استان ها هم وضع شون کمی بهتره
فقط میمونه تهران و حومه,خراسان رضوی و اصفهان که وضع بسیار بهتری دارند

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان/ نه همه جا یکسان نیست اما به خدا بعضی از دوستان میگن ایران یعنی تهران ولی باید بگم تو تهران هم خبری نیست تو همین تهران که میگید خوب تورم خیلی بیشتر از جاهای دیگه است مثلا تورم در تهران با شهرستان ها فرق داره ولی تهران با شهرستان یه جور دارن یارانه میگیرن پس ببینید که تو همه جا هست

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان/ نه همه جا یکسان نیست اما به خدا بعضی از دوستان میگن ایران یعنی تهران ولی باید بگم تو تهران هم خبری نیست تو همین تهران که میگید خوب تورم خیلی بیشتر از جاهای دیگه است مثلا تورم در تهران با شهرستان ها فرق داره ولی تهران با شهرستان یه جور دارن یارانه میگیرن پس ببینید که تو همه جا هست

سلام محمد جان
فقط بحث یارانه ها نیست! شما مقایسه کن حجم کار در تهران و بقیه شهرها، حجم امکانات پزشکی، رفاهی، آموزشی و ... !!! ایناست که ملاکه. وگرنه ما میدونیم که همه چی در تهران گرونتره! البته منظورم مسکن و هزینه های حمل و نقل و ... است وگرنه اختلافی در بقیه اقلام نیست و شاید تهران ارزونترم باشه! مگر پوشاک و یا جنسایی که از مرز به صورت قاچاق میان!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز

خیلی ممنون از نظرتون
اینکه تو تهران مسکن و.. گرون تره کاملا درست. ولی موقعیت های کاری تهران اصلا قابل مقایسه با اکثریت استانها نیست. تا الان چند نفر از همکلاسی های دانشگاهیم و کلا آدم های اطرافم برای کار رفتن تهران. اون هم با حقوق های خیلی خوب.
در صورتی که اگه اینجا میموندن هیچ کاری براشون پیدا نمیشد.
* گیلان پنجمین استان از لحاظ بیکاری در کشوره .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

طرفدار قوم خاصی نیستم . فقط خواستم نظر دوستان رو بدونم . پس بهم تهمت تفرقه اندازی نزنید. فقط نظر بدید.
سلام ......تاپیک بسیار خوبی زدین ....... خدا رو شکر فعلا رویه انتقادی داره ........امیدوارم انتقادی بمونه ....مراقب جو هم باشید و نذارید منحرف بشه ........ ( بنده به شخصه از کسانیکه داخل تالار همشهریها مطالبی خلاف واقع میزنن اونم نه انتقاد بلکه با توهین یا اون افرادی که به هر حال به نظر نیستن و اقداماتشون در جهت اهانت به قومیتها و به خصوص کوچک شمردن کوروش بزرگ بود نمیتونم انتظار داشته باشم که حرفشون انتقادی تنها باشد .......البته منظورم به شما نیست .......آنهایی که باید بدانند میدانند

اینکه میگید اجرا نشده ......در زمینه هایی کاملا صحیحه ( بحثمون در قبال شهرهاست .....چون اگر روستاها بود که ....) ......مثلا انصافا در قبال آمل کار آن چنانی صورت نگرفته ....حتی به آبادانی شهر ........ولی برید بابل و بابلسر ......تفاوت عمرانی کاملا مشخصه
ولی اینکه میفرمایید بحث رنگین بودن خون رو قبول ندارم ........در رگ تمامی مردم ایران خون غیرت ، شجاعت و ......ریخته شده و معتقد نیستم ایرانیان واقعی ( ایرانی سخت کوش و تلاشگر که خواستار آبادانی کشورش هست) فرقی بینشون وجود داشته باشه

مردمی که چه زن و چه مرد از جان خود گذشتند برای اینکه کشور به دست بیگانه نیفتد

خیلی ممنون از نظرتون
اینکه تو تهران مسکن و.. گرون تره کاملا درست. ولی موقعیت های کاری تهران اصلا قابل مقایسه با اکثریت استانها نیست. تا الان چند نفر از همکلاسی های دانشگاهیم و کلا آدم های اطرافم برای کار رفتن تهران. اون هم با حقوق های خیلی خوب.
در صورتی که اگه اینجا میموندن هیچ کاری براشون پیدا نمیشد.
* گیلان پنجمین استان از لحاظ بیکاری در کشوره .
در قبال حقوق فرمودین ........شما تا به حال نوشابه رفتین بخرید پنج هزار تومان ؟!!!!!! ......نون سنگکی که میخرید قیمتش چقدره ؟
میدانید در برخی نانوایی ها در تهران چقدر هست ؟
شاید اسما حقوق تهرانی ها بالاست ........ولی شک نداشته باشید خرج و مخارجشون به مراتب بالاتر از جاهای دیگه است .....( البته در تهران عده ای هم هستن که مرفهین بی دردن ) ولی بحث من سر تهرانی هایی است که جنوب نشینن

در این قبال شما سایر کشورها رو ببینید .....شما چنتا از شهرهای ایتالیا یا مثلا فرانسه رو بلدین ؟
آیا پایتخت اولین اسمی نیست که مطرح میکنید ؟ .........البته این دیدگاه تا یه حدودی خیلی بیشتر از موردی که مطرح کردم بود ......به خصوص در دوران آقای کرباسچی که ایشون در قبال اصفهان انصافا خیلی کار کردن .....

ولی به لطف خدا در چند سال اخیر تغییر محسوسی پیدا کرد ......و به شهرهای دیگه نسبت به گذشته توجه بیشتری شد

برای اینکه بدانید خونها رنگین تر نیست ........آیا رییس جمهور فعلی تهرانی است ؟! غیر از اینه که ایشون آهنگر زاده ای بوده و در مناطق محروم زندگی کرده ؟ .........انسانهای بسیاری هست که توانستند خودشون رو بیارن بالا .....روستاییان بسیاری که امروز صاحب بهترین مدارک و مدارج هستن

رییس جمهور قبلی نیز یزدی بودن .........خیلی از وزرای فعلی ترک زبان هستن ......مگر آقای نیکزاد اردبیلی نیستن ؟ و همینطور خیلی از مسئولین

در قبال آمار بیکاری ...........خب بیکاری هست و کسی نمیتونه منکرش بشه .......به خصوص تو شهرهای شمالی واقعا مهندسین خیلی برشون سخت میگذره و بایستی اقدامات در خور توجه بیشتری بشه

این آمار بیکاری رسمی است که طی همین یک هفته اخیر اعلام شده و خبرگزاری معتبری نیز اون رو باز نشر کرده و اینگونه نبوده بنویسد فارس زبان ها و ترک زبانها و مناطق به ظاهر محروم ! بلکه استانها رو به تفکیک نوشته

جدول شماره (2): نرخ بیکاری سالیانه استان‌ها، مقایسه‌ای 89 و 90 و 4 فصل

طبق این آمار گیلان وضع خوبی نداره .........ولی اینگونه هم نبوده که این نرخ در شهرهای مرکز خیلی بهتر از بقیه باشه یا همه شهرهای غیر مرکز وضع بدی داشته باشن .......مثلا مازندران رو ببینید ........ضمن اینکه بایستی به ظرفیت شهرها نیز توجه بشه

امیدوارم تاپیک روال انتقادی خودش رو ادامه بده ........هرجا هم دیدین صحبتهای من میتونه منحرف کنه ......بهم در پیام خصوصی یا پروفیل بگید که خودم کنترل شده اش کنم ........چون دوست ندارم بهانه دست بعضیها بدم

موفق باشین

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
و اجاره

خوبی شهرستان ها این است که حداقل با آن همه پول که برای اجاره می دهند یک خانه ی دلخواه پیدا میکنند . تهران انگار خانه هایش تمام شده!!!
تهران کار نسبتا زیاد است ولی خانه نیست
شهرستان ها خانه هست ولی کار زیاد نیست

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
در قبال حقوق فرمودین ........شما تا به حال نوشابه رفتین بخرید پنج هزار تومان ؟!!!!!! ......نون سنگکی که میخرید قیمتش چقدره ؟
میدانید در برخی نانوایی ها در تهران چقدر هست ؟
شاید اسما حقوق تهرانی ها بالاست ........ولی شک نداشته باشید خرج و مخارجشون به مراتب بالاتر از جاهای دیگه است .....( البته در تهران عده ای هم هستن که مرفهین بی دردن ) ولی بحث من سر تهرانی هایی است که جنوب نشین

خب چرا فکر کردید تو شهرهای دیگر اینجور نانوایی هایی وجود نداره؟

اگر این مشکلاتی که شما میگید دردسر ساز بود این همه مهاجر از کل ایران بلند نمیشد که بره تهران.

در این قبال شما سایر کشورها رو ببینید .....شما چنتا از شهرهای ایتالیا یا مثلا فرانسه رو بلدین ؟
آیا پایتخت اولین اسمی نیست که مطرح میکنید ؟ .........البته این دیدگاه تا یه حدودی خیلی بیشتر از موردی که مطرح کردم بود ......به خصوص در دوران آقای کرباسچی که ایشون در قبال اصفهان انصافا خیلی کار کردن .....

طبق این آمار گیلان وضع خوبی نداره .........ولی اینگونه هم نبوده که این نرخ در شهرهای مرکز خیلی بهتر از بقیه باشه یا همه شهرهای غیر مرکز وضع بدی داشته باشن .......مثلا مازندران رو ببینید ........ضمن اینکه بایستی به ظرفیت شهرها نیز توجه بشه

موفق باشین

در مورد کشورها , من که فکر نمیکنم چنین نگاهی وجود نداره. این نگاه فقط مخصوص کشورهای جهان سوم هست.
میتونید تو تمام کشورهای جهان سوم آمار جمعیت پایتخت نشین رو نسبت به کل کشور مقایسه کنید . میبینید که شباهت خیلی زیادی به ایران داره.
حالا برای کشورهای اروپای غربی و آمریکا رو مقایسه کنید.

خب طبق این آمار گیلان رتبه ی 3 رو داره !! بقول یکی از بچه های همین سایت منبعی که گذاشتید : "ما مدال برنز گرفتیم."

( ایول استان گیلان ما ، ما تو بیکاری تو کل کشور سوم شدیم!! مدال برنز گرفتیم ! چشمش کور هر کی که نتونه ببینه ما در سال 91 توی بیکاری می خوایم اول شیم!!یعنی می شیم نیاز به زور زدن نداره )

آخرین ویرایش:

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من آمار بیکاری نمیتونه نشون بده تبعیضی هست یا نه. مردم بعضی استانها ذاتا فعالیت بیشتری دارن و اگر هم کار خوبی پیدا نکنن حاضرن برای کار کردن به سایر استانا برن.

از این آمار میشه فهمید در کدوم استانا سرمایه گذاری صنعتی شده و در کدومها برعکس، اشتغالزایی صنعتی کمه و مردم به دنبال کشاورزی و باغداری رفتن. (اینا تو نیمه دوم سال بیکار میشن یا برای کار به جاهای دیگه میرن).

برای مثال نرخ بیکاری تهران تو نیمه اول و دوم سال تفاوت زیادی نکرده ولی مثلا آذربایجان غربی تو نیمه دوم دو برابر بیکار بیشتر داره یعنی کشاورزی بیشتر از صنعت رونق داره. این وضعیت تو مثلا بوشهر و اصفهان برعکسه و مثلا تو بوشهر شاید بخاطر صنعت نفت شغل صنعتی به نسبت بالاتره

پرواز@

کاربر بیش فعال

همه جای ایران سرای من است البته فقط زمان انتخابات اونم کاملا خود جوش
که البته این ربطی به خون نداره
میزان ارزش خون شهروندان ایرانی رو اینجا منفعت طلبی سیاسیون تعین میکنه نه هیچ چیز دیگه ای

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من میگم نه
همه جای ایران سرای من نیست
دلایل خودمو دارم که اگه بگم این تاپیک کلا منحرف میشه پس نمیگم ولی شما همه بچه های باهوشی هستید شاید نگفته خودتون تا آخرش رفتید

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

قصد ندارم از تهران دفاع کنم . چون تهران بخشی از ایرانه و مثه همه جای دیگه اگر محسناتی داره بدون شک بدی هایی هم داره . اینطور نیست که تهران و تهرانی ها غرق در اسایش و نعمت باشن . اونام مشکلات خاص خودشون رو دارن.

تهران از نظر هزینه مسکن و حمل و نقل نسبت به شهرهای دیگه گرونتره .بخشی از این گرونی بواسطه هزینه ساخت و ساز و هزینه هایی هست که شهرداری بابت صدور پروانه ساخت و ساز و پایان کار می گیره .

(وقتی سرو کار یکی تو این مراکز بیفته می فهمه دارم از چه اختلاف زیادی صحبت می کنم) حتی میزان قبض های خدمات شهری که اخر هر سال برای منازل صادر میشه خیلی بیشتر از سایر شهرهاست.

بخش زیادی از ساکنان تهران مستاجر هستن و اگر کارمند هم باشن مجبورن حداقل دو سوم و یا نصف حقوق شون رو برای اجاره خونه بپردازن .به این ها اضافه کنید هزینه های بالای حمل و نقل و ترافیک شدید و الودگی این شهرو .

اما منکر این هم نمی شم که تهران نسبت به شهرستان ها پتانسیل بسیار زیادی برای ایجاد اشتغال در خودش داره . اکثر مراکز تجاری و اقتصادی مهم در این شهر متمرکز شدن که بنظرم اینکار اشتباه خیلی بزرگی هستش. با توجه به زلزله خیز بودن تهران باید فکری به حال این مشکل بکنند.

( اینم بگم که فقط تهران اینطور نیست . می تونم یه استان کویری براتون مثال بزنم که مرکز استان با اینکه اب و هوای نامساعدی داره از نظر شهرسازی و تولید مراکز اقتصادی بسیار پیشرفت کرده ولی شهرستان های تابعه اش یک دهم اون پیشرفت نداشتن )

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب چرا فکر کردید تو شهرهای دیگر اینجور نانوایی هایی وجود نداره؟

اگر این مشکلاتی که شما میگید دردسر ساز بود این همه مهاجر از کل ایران بلند نمیشد که بره تهران.

در مورد کشورها , من که فکر نمیکنم چنین نگاهی وجود نداره. این نگاه فقط مخصوص کشورهای جهان سوم هست.
میتونید تو تمام کشورهای جهان سوم آمار جمعیت پایتخت نشین رو نسبت به کل کشور مقایسه کنید . میبینید که شباهت خیلی زیادی به ایران داره.
حالا برای کشورهای اروپای غربی و آمریکا رو مقایسه کنید.

خب طبق این آمار گیلان رتبه ی 3 رو داره !! بقول یکی از بچه های همین سایت منبعی که گذاشتید : "ما مدال برنز گرفتیم."

( ایول استان گیلان ما ، ما تو بیکاری تو کل کشور سوم شدیم!! مدال برنز گرفتیم ! چشمش کور هر کی که نتونه ببینه ما در سال 91 توی بیکاری می خوایم اول شیم!!یعنی می شیم نیاز به زور زدن نداره )
بنده فقط ساکن تهران نبودم .........حداقلش خودم در 5 شهر از جنوب بگیرین تا شمال ساکن بودم ........

مطمئن باشید هیچ کجا در کشور ما از لحاظ شهرستانها محروم تر از خرمشهر نیست .........من عاشق مردم خرمشهر هستم ....... امیدوارم برین به این شهر ........و اون وقت هم ببینید منطقه محروم کجاست و هم البته از حق نگذریم با مردمون با صفای این شهر عزیز نشست و گفتگو داشته باشین

میدونید دلیل اصلی مهاجرت به تهران چیه ؟ .........گفته شما در گذشته درست بوده ........موقعی که روستاها حتی تلفن و اینترنت هم نداشتن ........ولی واقعیت تهران امروز همونی بود که در سریال پایتخت سیروس مقدم به خوبی به نمایش گذاشته شد

تهران از نگاه من محل خوبی برای ساکن شدن و زندگی کردن نیست .......بلکه محل خوبیه برای اینکه پولتو تو تهران در بیاری و سرمایه گذاری کنی ولی برای خرج قطعا داخل شهرستان خود .....البته میشه همت داشت و اگر بتونی از مجوزها بگذری داخل شهر خودتم سرمایه گذاری انجام بدی
البته زندگی هر کسی به خودش مربوطه ولی تز من اینه ........ نگفتید .........شما مثلا چند شهر سوئیس رو میشناسید ؟
چند شهر اتریش رو میدونید ...........غیر اینه که پایتخت همواره در کانون توجه است ........این مسئله به کشور جهان سوم مربوط نمیشه ........در آمریکاشم برخی شهرها میشن ویژه به خاطر موقیت اقلیمی ، به خاطر توریستی بودن و خیلی مواردی که تو فرهنگ ما جایی نداره ........مثلا آمریکا چند شهر داره ........چنتاش واقعا تو زبونها میچرخه ......به هر حال قبول کنید پایتخت پایتخته ........همون ترکیه هم همینطوره .......
شما در فیلمهاشون آیا به اندازه ای که تو چند شهر نشون میدن از شهرهای دیگشون فیلم میبینید ؟

البته کشور ما باید متفاوت باشه ........و این مسائلی که در غرب هم هست مورد تایید شخص بنده نیست ......ولی میخوام بگم این طور نیست که فقط در جهان سوم این باشه

.
.
.
در قبال حرفی که یکی از کاربران گفتن تا حدی درسته ( در مورد حرفی که درم ورد صنعت و کشاورزی زدن) ............ایشون اسم از آذربایجان غربی اوردن

در شرایطی که آذربایجان میشود هم آذربایجان غربی و هم شرقی

والا آمار آذربایجان شرقی (تبریز ) بزنم به تخته از خیلی از شهرها سرتره .........

آخرین ویرایش:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئن باشید هیچ کجا در کشور ما از لحاظ شهرستانها محروم تر از خرمشهر نیست .........من عاشق مردم خرمشهر هستم ....... امیدوارم برین به این شهر ........و اون وقت هم ببینید منطقه محروم کجاست و هم البته از حق نگذریم با مردمون با صفای این شهر عزیز نشست و گفتگو داشته باشین

میدونید دلیل اصلی مهاجرت به تهران چیه ؟ .........گفته شما در گذشته درست بوده ........موقعی که روستاها حتی تلفن و اینترنت هم نداشتن ........ولی واقعیت تهران امروز همونی بود که در سریال پایتخت سیروس مقدم به خوبی به نمایش گذاشته شد

تهران از نگاه من محل خوبی برای ساکن شدن و زندگی کردن نیست .......بلکه محل خوبیه برای اینکه پولتو تو تهران در بیاری و سرمایه گذاری کنی ولی برای خرج قطعا داخل شهرستان خود .....البته میشه همت داشت و اگر بتونی از مجوزها بگذری داخل شهر خودتم سرمایه گذاری انجام بدی
البته زندگی هر کسی به خودش مربوطه ولی تز من اینه ........ نگفتید .........شما مثلا چند شهر سوئیس رو میشناسید ؟
چند شهر اتریش رو میدونید ...........غیر اینه که پایتخت همواره در کانون توجه است ........این مسئله به کشور جهان سوم مربوط نمیشه ........در آمریکاشم برخی شهرها میشن ویژه به خاطر موقیت اقلیمی ، به خاطر توریستی بودن و خیلی مواردی که تو فرهنگ ما جایی نداره ........مثلا آمریکا چند شهر داره ........چنتاش واقعا تو زبونها میچرخه ......به هر حال قبول کنید پایتخت پایتخته ........همون ترکیه هم همینطوره .......
شما در فیلمهاشون آیا به اندازه ای که تو چند شهر نشون میدن از شهرهای دیگشون فیلم میبینید ؟

.

هدف من هم از زدن این تاپیک این نبود که بگم فقط گیلان خیلی محرومه. بلکه منظورم همه ی شهرهای ایران بود. یکی از همون شهرها هم خرمشهره ....
یه مثال هم هم میزنم شما همین آلودگی گرد و غباری که هر چند وقت یکبار تو خوزستان اتفاق میفته رو نگاه کنید. البته من هیچ وقت اونجا نبودم ولی همین عکسها رو که میدیدم واقعا برام وحشتناک بود. حالا شما فکر کن اگر این گرد و غبار توی تهران اتفاق بیفته آیا واقعا مسئولین تهران اینقدر راحت از قضیه میگذشتند ؟!

پایتخت پایتخته رو من نمیتونم قبول کنم...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هدف من هم از زدن این تاپیک این نبود که بگم فقط گیلان خیلی محرومه. بلکه منظورم همه ی شهرهای ایران بود. یکی از همون شهرها هم خرمشهره ....
یه مثال هم هم میزنم شما همین آلودگی گرد و غباری که هر چند وقت یکبار تو خوزستان اتفاق میفته رو نگاه کنید. البته من هیچ وقت اونجا نبودم ولی همین عکسها رو که میدیدم واقعا برام وحشتناک بود. حالا شما فکر کن اگر این گرد و غبار توی تهران اتفاق بیفته آیا واقعا مسئولین تهران اینقدر راحت از قضیه میگذشتند ؟!

پایتخت پایتخته رو من نمیتونم قبول کنم...

منظورم به شما نبود .......

ببینید این مسئله هم فقط برای خوزستان نیست ..........کرمانشاه و خیلی از شهرهای دیگه رو در بر میگیره .......... من یه سوال دارم از شما ؟

تهران چندمین شهر آلوده جهانه ؟ .........آیا این مسئله حل شده ؟ مسئله خوزستان هم از این قبیل مسائله ........با توجه به کویری شدن اقلیم برخی نقاط عراق در پی جنگهایی که درش اتفاق افتاده و همچنین تغییر مسیر رودخانه دجله و فرات توسط صدام نمیشه این مسئله رو یک ساله و دو ساله حل کرد .......ضمن اینکه این رو هم نمیشه ازش گذشت ..........میدونید مسئله اصلی چی هست .....ما همیشه عادت کردیم دقیقه نودی باشیم .........متاسفانه خود منم دقیقا بودم و حتی هستم ..........خانم زئوس به مسئله خوبی اشاره کردن ..........مسئله زلزله عظیمی که دیر یا زود در تهران رخ خواهد داد .........ولی آیا به این مسئله توجه لازمه شده ؟

در قبال مجتمع های جاری هم که گفته شد .........شما که شمالی هستین بایستی بسیار خوب شهر فریدونکنار رو بشناسید .......شهری که ساحل دریای خزر در اون زیبایی قابل توجهی داره

این طور نیست که جای دیگه زده نشده باشه .........ولی اینکه کمتر هست پذیرفتنی است

خب این نظر شماست و محترم .........

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز

با شما موافقم واین به تجربه به خودم هم اثبات شده...
برای من همه جای ایران سرای من است
ولی برای مسئولین اینطور نیست
کافیه فقط مقایسه کنی که ما توی خوزستان چند روز و چندساله گرد وخاک میخوریم نسبت به چند روزی که توی تهران گرد وخاک شد و واکنش اونا رو .... ببینید که خیلی وقتا ما نفس راحتی هم نمیتونیم بکشیم و عده ای میان میگن کمبود همه حا هست و تو جدایی طلبی و ...

رهاپرتو

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا اگر سرای ما بود اینقدر بدبختی واسه 1 سفر یه روزه نبود!!!!!!!!

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام/ولی خداییش شما الان ببین هرکی تو تهران استخدام میشه پارتی داره چون تا 5 سال تهران استخدامی نداره

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام/ولی خداییش شما الان ببین هرکی تو تهران استخدام میشه پارتی داره چون تا 5 سال تهران استخدامی نداره

دولتی که هر جای ایران باشه پارتی هست...
ولی اینجا همون کارهای خصوصی و شرکتی هم پارتیه .....

coherent

عضو جدید
به نظر من هم تفاوت هست در نوع نگاه مسئولان .
اما بیایید از زاویه دید یه شهر وند عادی به این سوال جواب بدید که ایا از نظر خودتون همه ایران سرای شماست یا دیدگاه متعصبانه به زادگاهتون باعث تفاوت در نگرشتون داره؟

BaBak.Turk

اخراجی موقت
نه سرای من نیست همه جاش!!!

1: تهران : بهترین جا در ایران برای کار و پیشرفت و درآمد و تحصیل هست ولی برای زندگی اصلا به نظرم پسندیده نیست کمی مواظب دخل خرجت نباشی بدبخت میشی و باید کلی زرنگ باشی ولی خوب کمی گرونی هست تهران تورمش از همه جا بیشتره ولی باز پایتخت هستش و بیشتر بهش می رسند...

2: اصفهان: کار هم هست پول هم هست زیاد گرونی نیست مسئولین خیلی خیلی بهش می رسند از خودش هم زیاد چیزی نداره و سایر استانها به حسابش واریز می کنند که یکیش تبریز هست! که 2 3 سال پیش یه روزنامه محلی تبریز به نام عصر آزادی از این رویه مطلب نوشت و توقیف شد!!!

3: شیراز: در کل بگم افغانها نباشند اونجا کلا می خابه ولی به خاطر یه مسائل ناسینولیستی دولت بهش قشنگ میرسه در حالیکه 1 صدم تبریز و تهران و اصفهان هم صنعت نداره!!

4: مشهد: قربونه امام رضا برم !!!( دیگه بقیه اشو خودتون حدس بزنید)

5: بوشهر: با اون همه ذخایر واقعاااا خیلی ظلم شده بهش !!!! دیگه توضیح نمی دم...(خوزستان و ......شامل این مورد هم میشن)

6:شمال کشور: اگر اون جنگل ها رو نداشتند واقعا وضع فلاکت باری داشتند ولی خوب دولت به مازندران بیشتر می رسه؟چرا نمی دونم؟

7: تبریز: شهر بزرگ و صنعتی و تقریبا مدرنی هست... پوشاک چون از ترکیه میاد و خودش مهد چرم کیف و کفش هست از نظر پوشاک زیاد مشکل نداریم ارزونی هست و کار خونه صنایع غذایی که طبق آمار بعده تهران دومین شهر کارخانه غذایی ایران هستیم از اون لحاظ مشکل نداریم...
ولی مس داریم نمی دونم چرا تمام کمال میره به حساب کرمان.. که هفته نامه محلی سهیل هم به این مهم اشاره کرد ولی اونم چند ماهی توقیف شد!
معدن طلا داریم ولی فعلا به حساب .......؟!!! ریخته میشه؟
تا چند سال قبل هم کارخانه تراکتور سازی یه درصدی هم از هزینه های باشگاه سپاهان اصفهان رو میداد!! بنا به گفته شفق مدیر عامل برکنار شده تراکتور؟!!!
بالاخره دیگه من شهر خودمون رو بیشتر دوست دارم ولی با کسی هم دشمنی ندارم...

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هم تفاوت هست در نوع نگاه مسئولان .
اما بیایید از زاویه دید یه شهر وند عادی به این سوال جواب بدید که ایا از نظر خودتون همه ایران سرای شماست یا دیدگاه متعصبانه به زادگاهتون باعث تفاوت در نگرشتون داره؟

خب هرکسی شهر زادگاه خودشو دوست داره.
ولی اگه بخوایم از دیدگاه امکانات و رفاه بررسی کنیم من دوست دارم همه ی شهرها و روستاهای ایران آباد باشند و تفاوتی نباشه.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب هرکسی شهر زادگاه خودشو دوست داره.
ولی اگه بخوایم از دیدگاه امکانات و رفاه بررسی کنیم من دوست دارم همه ی شهرها و روستاهای ایران آباد باشند و تفاوتی نباشه.
تا بوده همین بوده
تا باد همین بادا