آیا فرگشت فقط یک نظریه است؟

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
تکامل وجود داره نظریه داروین هم تا حدی صحت داره ولی این تکامل به صورت جهت دار و هدف دار حرکت کرده انگار یک موجودی (خدا) یک هدفی رو از تکامل دنبال می کرده که در نهایت به آن هدف رسیده و هدف هم خلق انسان بوده............... در مورد ژن های میتو کندریایی انسان ها که باعث توارث مادری میشه بررسی که انجام دادن مشاهده کردند که DNA میتوکندریایی انسان های امروزی خیلی شبیه همدیگر هست (مسئله ای که میگه تمام انسانها مادر مشترک به نام حوا دارن)البته یک فسیلی کشف شده که نظریه مادر مشترک رو رد میکنه دلیلش هم اینه که چون انسان های امروزی با انسان های که قبلا بودند خیلی متفاوتند و الان نسل انسان های دیگرمنقرض شده فسیلی هم که کشف شده از مربوط بود به ازدواج یک انسان امروزی با یک انسان از سایر انسان ها البته این فسیل نمی تونه بررسی ژن های میتوکندریایی رو زیر سوال ببره.....................

EECi

مدیر بازنشسته
سلام . آیا منبعی در مورد سرگذشت جنس نر و ماده در فرگشت وجود داره ؟
برای من سوالی وجود داره که نسل ماده فرگشت یافته نر است یا بلعکس ؟

و اینکه این تئوری چگونه وجود جنس نر و ماده را توضیح میده ؟
برای مثال چرا فقط یک جنس نداریم که مثلا بخودی خود پس از بلوغ تولید مثل کنه ؟

ممنون

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
تکامل وجود داره نظریه داروین هم تا حدی صحت داره ولی این تکامل به صورت جهت دار و هدف دار حرکت کرده انگار یک موجودی (خدا) یک هدفی رو از تکامل دنبال می کرده که در نهایت به آن هدف رسیده و هدف هم خلق انسان بوده............... در مورد ژن های میتو کندریایی انسان ها که باعث توارث مادری میشه بررسی که انجام دادن مشاهده کردند که DNA میتوکندریایی انسان های امروزی خیلی شبیه همدیگر هست (مسئله ای که میگه تمام انسانها مادر مشترک به نام حوا دارن)البته یک فسیلی کشف شده که نظریه مادر مشترک رو رد میکنه دلیلش هم اینه که چون انسان های امروزی با انسان های که قبلا بودند خیلی متفاوتند و الان نسل انسان های دیگرمنقرض شده فسیلی هم که کشف شده از مربوط بود به ازدواج یک انسان امروزی با یک انسان از سایر انسان ها البته این فسیل نمی تونه بررسی ژن های میتوکندریایی رو زیر سوال ببره.....................

فرگشت رو طبیعت و تغییرات محیط هدایت میکنه نه یک موجود دیگه از خارج از دنیا... مثلن در شش میلیون سال پیش وقوع آتشفشان در ساوانا در شرق آفریقا باعث شد پوشش جنگلی اون منطقه نابود بشه و اجداد انسان که میمونهایی بالای درخت بودند ساکن دشت بشن و بلندی علفزار باعث شد طی 2 میلیون سال میمونهایی که قادر به ایستادن بودن شانس بیشتری برای دیدن شکارچی مثل شیر و فرار داشته باشن و باقی بمونن به این ترتیب به تدریج اجداد ما از روی درخت به دشت رفتن و راست قامت شدن. حالا اینجا اون چیزی که مسیر زندگی اجداد ما رو تغییر داده وقوع آتشفشان یعنی جزئی طبیعت بوده نه یک موجود فرا زمینی یا چیز دیگه
این کلیپ سرگذشت اجداد انسان رو توضیح داده
http://uplod.ir/mcfsr7v0op7h/76)_اجداد_انسان_-.mp4.htm

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . آیا منبعی در مورد سرگذشت جنس نر و ماده در فرگشت وجود داره ؟
برای من سوالی وجود داره که نسل ماده فرگشت یافته نر است یا بلعکس ؟

و اینکه این تئوری چگونه وجود جنس نر و ماده را توضیح میده ؟
برای مثال چرا فقط یک جنس نداریم که مثلا بخودی خود پس از بلوغ تولید مثل کنه ؟

ممنون
راس میگین سوال خوبی بود در اینجا به بن بست میرسه........چون در موجودات داریم که ماده ها یا نرها قدرت یکسانی برای حیات ندارن پس چرا یکی از این دوجنس از رقابت حذف نشدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد حیوانات مثلا مارها بکرزایی وجود داره یا گیاهان ولی در مورد موجوداتی مثل انسان یا میمون وجود ندارد

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: EECi

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرگشت رو طبیعت و تغییرات محیط هدایت میکنه نه یک موجود دیگه از خارج از دنیا... مثلن در شش میلیون سال پیش وقوع آتشفشان در ساوانا در شرق آفریقا باعث شد پوشش جنگلی اون منطقه نابود بشه و اجداد انسان که میمونهایی بالای درخت بودند ساکن دشت بشن و بلندی علفزار باعث شد طی 2 میلیون سال میمونهایی که قادر به ایستادن بودن شانس بیشتری برای دیدن شکارچی مثل شیر و فرار داشته باشن و باقی بمونن به این ترتیب به تدریج اجداد ما از روی درخت به دشت رفتن و راست قامت شدن. حالا اینجا اون چیزی که مسیر زندگی اجداد ما رو تغییر داده وقوع آتشفشان یعنی جزئی طبیعت بوده نه یک موجود فرا زمینی یا چیز دیگه
http://uplod.ir/mcfsr7v0op7h/76)_%D8%A7%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D8%AF_%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86_-.mp4.htm
یک موجودی این شرایط رو ایجاد میکنه عامل انتخاب طبیعت خداست تصادفی نیست اگه آمار بلد باشین میدونستین که درصد احتمال خیلی کمتر هست
خلقت برحسب تصادف و انتخاب طبیعی ایجاد نشده غیر ممکن هست با تصادفی بودن این چنین نظمی به وجود بیاید......امکان ندارد به نظر من به صورت هدایت شده هست ...........اگه بیشتر مطالعه کنید خودتون هم همین نتیجه رو میگیرین..............هیچ چیز خود به خودی به وجود نمیاد مگه میشه با تصادف احتمال و انتخاب طبیعی جهانی با این چنین نظمی ایجاد بشه هر علتی معلولی داره که آن هم خداست

آخرین ویرایش:

Aydin_

عضو جدید
http://uplod.ir/mcfsr7v0op7h/76)_%D8%A7%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D8%AF_%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86_-.mp4.htm

اینها نظریات تخیلی هستند یا واقعا اثبات شده و مستند هستند ؟ :surprised:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چند دقیقه صحبت میکنم لطفا خوب بخونید.این چیزایی که میگم نظر خودمه و شاید اشتباه باشه.بشنوید...
ببینید ، بعضیا گفتن نسل انسان از میمون بوده و از این حرفا. که گویی رد شده،کاری نداریم.
بعضیا و مذهبیون گفتن انسان جداگانه خلق شده و از این حرفا.بازم کاری نداریم.
من میگم آقا ، بیایید آروم آروم برگردیم عقب :
الان ما هستیم ، قبل از ما اجداد ما بودن ، قبل از اونها اجدادشون.
حالا به یه نقطه ی صفر مرزی میرسیم.اسمش آدم و حواست.پدر و مادر اینا کیا بودن؟آیا پدر و مادر داشتن؟
خب ، حالا با اعتدال بریم جلو. قرآن چی گفته؟ مگه نگفته ما بشر را از طین (گِل) خلق کردیم؟
آیا یهویی خدا نشسته یه مجسمه ای از گِل ساخته فوت کرده شده آدم و حوا؟
حالا نظر من چیه؟ من میگم آقا اون زمان زمین عاری از موجود زنده بوده به علت تابش فرابنفش نور خورشید و...
بعدش انفجاراتی رخ داده ، بارون باریده ، شهاب سنگ به زمین خورده و...
خب ، این شهاب سنگ چیه؟ خاکه. اقیانوس ها چی هستن؟ آبن. ترکیب آب و خاک چی میشه؟ گِل.
خب این از همون طین که گفتیم. حالا پس ما در مورد انسان حرف میزدیم،این حرفایی که گفتیم حیات بوجود آمده مال سیانوباکتر ها و ایناست،بله باز بنظرم میلیاردها سال گذشت و تکامل پیدا شد و طبق نظریه های علمی ، رسیدیم به موجودات مختلف مثل خزنده ، پرنده ، پستاندار و ...
از پستاندارها ، به میمون رسیدیم.
خب ، حالا انسان های نخستین کیا بودن؟ یه چیزی تو مایه های میمون. خب؟
پس یعنی ما نسلمون از میمونه؟
بله یا خیر؟
خیر! چونکه نسل ما از میمون نیست ، نسل ما از آب+خاک هست (همونطور که اول گفتم) ، ما وقتی میمون مانند بوده ایم ، روح در ما دمیده شد.
روح؟ چه روحی؟ بله ، اون چیزی که ما رو از حیوانات (بخصوص میمون) متمایز کرد ، همین روحی بود که خدا گفت: کُن . فیکون شد!!!
روح چیه؟ روح در واقع اون مغز شماست. قدرت تفکر شماست. حالا من بخوام وارد بحث روح و خواب و فکر و اینا بشم و باز نظراتمو بگم حوصله بر میشه ، بگذریم.
پس اون چیزی که مایه ی حیات بود ، انرژی بود. و انرژی هم یه منشاء دیگه ای داره که اگه انتهاشو بگیری و بری میرسی به ذات اقدس الهی که اون دیگه منشایی نداره. باز بیشتر از این وارد نشیم چون توصیه شده دیگه زیادی وارد این بحثا نشید چون مغزتون نمیکشه.
ببینید دوستان.ما علممون ناقصه ، اصلا در واقع علمی نداریم ، اون چیزایی که میدونیم ، جوری گفته ان که یه مقدار حالیمون بشه ، وگرنه خیلی چیزا ، اونطوری که ما تصور میکنیم نیستش به نظر من.
مثلا مرگ.مثلا زمان.مثلا بهشت و جهنم.همه ی ما یه تصوری از اینها داریم ولی واقعیت چیزهای دیگریست که من خودم به این چیزا فکر میکنم و یه فرضیه هایی در ذهنم دارم ولی خب اگه بگم شاید زیاد جالب نباشه عمومی بکنم.تا همین حد هم که گفتم زیاد سرتونو در آوردم.مرسی

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن این چیزایی که در نظر قبلی گفتم ، تک تک جملاتش از نظر خودم خیلی مهمه ، مثلا وقتی میگم روح،مغز شماست، درباره اش فکر کردم که میگم ، شاید پایه علمی نداشته باشه، ولی من به خودم اعتقاد دارم، مثلا در قرآن اومده که درباره ی روح اطلاعات کمی به شما داده شده.
حالا بگذریم.فقط دوستان اگر پاسخی دادن یه تشکر بزنن من متوجه بشم پاسخی داده شده بیام و بخونم.
در ضمن زیاد به این چیزایی که گفتم فکر نکنید همون چیزی که در ذهن خودتون هست همون خوبه. این حرفا رو درگیرش بشید شاید واقعیتش ذهنتون گمراه بشه که این خواسته ی من نیست و معمولا هم افکارمو بازگو نمیکنم.حالا،بگذریم....

EECi

مدیر بازنشسته
راس میگین سوال خوبی بود در اینجا به بن بست میرسه........چون در موجودات داریم که ماده ها یا نرها قدرت یکسانی برای حیات ندارن پس چرا یکی از این دوجنس از رقابت حذف نشدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد حیوانات مثلا مارها بکرزایی وجود داره یا گیاهان ولی در مورد موجوداتی مثل انسان یا میمون وجود ندارد

سوال شما هم از دید دیگه ای به قضیه نگاه می کنه و جالبه . سوال من هم این بود که اصلا تئوری داروین چطور وجود جنس نر و ماده را توجیه می کنه ؟ و اینکه ایا جنس ماده فرگشت یافته جنس نر هست یا بلعکس ؟ و سوال دیگری هم بوجود میاد که ربطی به موضوع نداره . انسان های دوجنسه می توانند شکل بکرزای انسانی باشند ؟ مثلا با دستکاری ژنتیکی تغییراتی بوجود بیاد تا انسان بکرزا بشه ؟

فکر نکنم به بن بست بخوره . مسلما توضیحی برای این سوال وجود داره که برام جالب هست بدونم چیه

یک موجودی این شرایط رو ایجاد میکنه عامل انتخاب طبیعت خداست تصادفی نیست اگه آمار بلد باشین میدونستین که درصد احتمال خیلی کمتر هست
خلقت برحسب تصادف و انتخاب طبیعی ایجاد نشده غیر ممکن هست با تصادفی بودن این چنین نظمی به وجود بیاید......امکان ندارد به نظر من به صورت هدایت شده هست ...........اگه بیشتر مطالعه کنید خودتون هم همین نتیجه رو میگیرین..............هیچ چیز خود به خودی به وجود نمیاد مگه میشه با تصادف احتمال و انتخاب طبیعی جهانی با این چنین نظمی ایجاد بشه هر علتی معلولی داره که آن هم خداست
آمار و احتمال هم به نوعی عین نظمه . کلی قضیه و لم (lemma) در این دانش داریم که تصادفی ترین پدیده ها را هم قابل پیش بینی و مدلسازی می کنه .

:gol:

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز

درصد احتمال چی خیلی کمه؟! شما چی رو زیاد مطالعه کردین که من کم مطالعه کردم؟!:surprised:

اگر هر چیزی علتی داره علت خدا چیه؟ چی خدا رو بوجود آورده؟ خودش خودش رو بوجود آورده؟

برهان نظم حدود 200 ساله که دیگه هیچ اعتباری نداره. یک موبایل که ساخته دست بشره رو با دنیا مقایسه کنید کدوم منظمه؟ موبایل بهینه طراحی شده و از فضای داخل اون به بهترین شکل استفاده شده ، هیچ قطعه اضافی نداره هیچ فضایی هدر نرفته و هدفمند و اصولی طراحی شده و مشخصه که طراحی هوشمند داشته در مقابل در جهانه هستی 300,000,000,000,000,000,000,000 ستاره اضافی میلیاردها میلیارد کهکشان بی هدف ، فضای بیکران هدر رفته میلیاردها میلیارد سیاره غیر قابل استفاده که هر از چندگاهی تعدادی از اونها بی هدف و بی استفاده از بین میره و در جهان هستی تقریبن همه چیز زاید و بی استفادست ... پس نتیجه میگیریم جهان هستی خیلی بینظمه و خدا باید بیشتر تمرین کنه تا بتونه دنیای منظم و هدفمند بیافرینه

آخرین ویرایش:

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چند دقیقه صحبت میکنم لطفا خوب بخونید.این چیزایی که میگم نظر خودمه و شاید اشتباه باشه.بشنوید...
ببینید ، بعضیا گفتن نسل انسان از میمون بوده و از این حرفا. که گویی رد شده،کاری نداریم.
بعضیا و مذهبیون گفتن انسان جداگانه خلق شده و از این حرفا.بازم کاری نداریم.
من میگم آقا ، بیایید آروم آروم برگردیم عقب :
الان ما هستیم ، قبل از ما اجداد ما بودن ، قبل از اونها اجدادشون.
حالا به یه نقطه ی صفر مرزی میرسیم.اسمش آدم و حواست.پدر و مادر اینا کیا بودن؟آیا پدر و مادر داشتن؟
خب ، حالا با اعتدال بریم جلو. قرآن چی گفته؟ مگه نگفته ما بشر را از طین (گِل) خلق کردیم؟
آیا یهویی خدا نشسته یه مجسمه ای از گِل ساخته فوت کرده شده آدم و حوا؟
حالا نظر من چیه؟ من میگم آقا اون زمان زمین عاری از موجود زنده بوده به علت تابش فرابنفش نور خورشید و...
بعدش انفجاراتی رخ داده ، بارون باریده ، شهاب سنگ به زمین خورده و...
خب ، این شهاب سنگ چیه؟ خاکه. اقیانوس ها چی هستن؟ آبن. ترکیب آب و خاک چی میشه؟ گِل.
خب این از همون طین که گفتیم. حالا پس ما در مورد انسان حرف میزدیم،این حرفایی که گفتیم حیات بوجود آمده مال سیانوباکتر ها و ایناست،بله باز بنظرم میلیاردها سال گذشت و تکامل پیدا شد و طبق نظریه های علمی ، رسیدیم به موجودات مختلف مثل خزنده ، پرنده ، پستاندار و ...
از پستاندارها ، به میمون رسیدیم.
خب ، حالا انسان های نخستین کیا بودن؟ یه چیزی تو مایه های میمون. خب؟
پس یعنی ما نسلمون از میمونه؟
بله یا خیر؟
خیر! چونکه نسل ما از میمون نیست ، نسل ما از آب+خاک هست (همونطور که اول گفتم) ، ما وقتی میمون مانند بوده ایم ، روح در ما دمیده شد.
روح؟ چه روحی؟ بله ، اون چیزی که ما رو از حیوانات (بخصوص میمون) متمایز کرد ، همین روحی بود که خدا گفت: کُن . فیکون شد!!!
روح چیه؟ روح در واقع اون مغز شماست. قدرت تفکر شماست. حالا من بخوام وارد بحث روح و خواب و فکر و اینا بشم و باز نظراتمو بگم حوصله بر میشه ، بگذریم.
پس اون چیزی که مایه ی حیات بود ، انرژی بود. و انرژی هم یه منشاء دیگه ای داره که اگه انتهاشو بگیری و بری میرسی به ذات اقدس الهی که اون دیگه منشایی نداره. باز بیشتر از این وارد نشیم چون توصیه شده دیگه زیادی وارد این بحثا نشید چون مغزتون نمیکشه.
ببینید دوستان.ما علممون ناقصه ، اصلا در واقع علمی نداریم ، اون چیزایی که میدونیم ، جوری گفته ان که یه مقدار حالیمون بشه ، وگرنه خیلی چیزا ، اونطوری که ما تصور میکنیم نیستش به نظر من.
مثلا مرگ.مثلا زمان.مثلا بهشت و جهنم.همه ی ما یه تصوری از اینها داریم ولی واقعیت چیزهای دیگریست که من خودم به این چیزا فکر میکنم و یه فرضیه هایی در ذهنم دارم ولی خب اگه بگم شاید زیاد جالب نباشه عمومی بکنم.تا همین حد هم که گفتم زیاد سرتونو در آوردم.مرسی

کی ردش کرده؟
چرا ذات خدا منشا نداره؟ چرا مغزمون نمیکشه؟ یعنی نباید فکر کنیم که قبل خدا چی بوده و اون رو بوجود آورده؟

آخرین ویرایش:

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینها نظریات تخیلی هستند یا واقعا اثبات شده و مستند هستند ؟ :surprised:

اینا قویترین نظریه های موجوده و افتادن آدم و حوا از آسمون به زمین تخیلی ترین و بعید ترین داستان موجود در این زمینست

ashkin_khan

عضو جدید
کی ردش کرده؟
چرا ذات خدا منشا نداره؟ چرا مغزمون نمیکشه؟ یعنی نباید فکر کنیم که قبل خدا چی بوده و اون رو بوجود آورده؟
هر وقت تونستین ی اقیانوسو تو ی لیوان جا بدی.
اون موقع میتونی درمورد اینکه خداوند چگونه بوجود آمده فکر کنید

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر وقت تونستین ی اقیانوسو تو ی لیوان جا بدی.
اون موقع میتونی درمورد اینکه خداوند چگونه بوجود آمده فکر کنید

درسته نمیتونیم بفهمیم چی خدا رو بوجود آورده ولی نباید از فکر کردن بترسیم . فکر کردن در مورد این موضوع ما رو به این نتیجه میرسونه که اگر خدا میتونسته خود به خود بوجود بیاد پس این دنیا هم میتونسته خود به خود و بدون خدا و علت و از هیچ بوجود بیاد و لزومن هر چیزی نیازمند علت نیست

ashkin_khan

عضو جدید
درسته نمیتونیم بفهمیم چی خدا رو بوجود آورده ولی نباید از فکر کردن بترسیم . فکر کردن در مورد این موضوع ما رو به این نتیجه میرسونه که اگر خدا میتونسته خود به خود بوجود بیاد پس این دنیا هم میتونسته خود به خود و بدون خدا و علت و از هیچ بوجود بیاد و لزومن هر چیزی نیازمند علت نیست
دوست من جوابی برای این سوالتون ندارم.چون اطلاعاتی در این زمینه ندارم.
ولی امیدوارم فک کردن به این مسائل شما رو از اصل قضیه دور نکنه.اصل قضیه منظورم سوره توحید است.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته نمیتونیم بفهمیم چی خدا رو بوجود آورده ولی نباید از فکر کردن بترسیم . فکر کردن در مورد این موضوع ما رو به این نتیجه میرسونه که اگر خدا میتونسته خود به خود بوجود بیاد پس این دنیا هم میتونسته خود به خود و بدون خدا و علت و از هیچ بوجود بیاد

داداش میدونی اشکال کار چیه؟ اشکال کار اینه که شما با دید بشری داری به قضیه نگاه میکنی.قران در توصیف خدا میگه "لیس کمثله شیء" یعنی هیچ چیز شبیه او نیست.شما در مورد بوجود اومدن خدا داری صحبت میکنی.یعنی اینکه از نظر شما همه چیز باید بوجود بیاد و این یک دید بشریه.در واقع درک ما به چنین جایی نمیرسه.مثلا شنیدین میگکن در فلان منطقه شیش ماه روزه شیش ماه شب؟ الان اون بومیای فلان کشور که علم زیادی ندارن این حرفو بهشون بزنی ممکنه بگن برو بابا.مگه میشه چنین چیز
مسخره ای! چون اونا دارن با دید و سطح درک خودشون به قضیه نگاه میکنن.در واقع اونا چه بخوان قبول کنن و چه نخوان قبول کنن مساله تغییری نمیکنه و اونجا شیش ماه روز و شیش ماه شبه.تازه این ی مثال خیلی ساده بود.ما داریم در مورد ذات و وجود خدا حرف میزنیم الان
الان ما اگه بتونیم خدا رو اثبات کنیم(که میتونیم) قطعا دلیل بر این نمیشه که تمام ابعادش رو بتونیم بفهمیم.یا حداقل به این زودیا و بسادگی بفهمیم.

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش میدونی اشکال کار چیه؟ اشکال کار اینه که شما با دید بشری داری به قضیه نگاه میکنی.قران در توصیف خدا میگه "لیس کمثله شیء" یعنی هیچ چیز شبیه او نیست.شما در مورد بوجود اومدن خدا داری صحبت میکنی.یعنی اینکه از نظر شما همه چیز باید بوجود بیاد و این یک دید بشریه.در واقع درک ما به چنین جایی نمیرسه.مثلا شنیدین میگکن در فلان منطقه شیش ماه روزه شیش ماه شب؟ الان اون بومیای فلان کشور که علم زیادی ندارن این حرفو بهشون بزنی ممکنه بگن برو بابا.مگه میشه چنین چیز
مسخره ای! چون اونا دارن با دید و سطح درک خودشون به قضیه نگاه میکنن.در واقع اونا چه بخوان قبول کنن و چه نخوان قبول کنن مساله تغییری نمیکنه و اونجا شیش ماه روز و شیش ماه شبه.
الان ما اگه بتونیم خدا رو اثبات کنیم(که میتونیم) قطعا دلیل بر این نمیشه که تمام ابعادش رو بتونیم بفهمیم.یا حداقل به این زودیا و بسادگی بفهمیم.

من دیگه در مورد اینکه چی خدا رو بوجود آورده و چجوری بوجود اومده بحث نمیکنم چون ربطی به موضوع فرگشت نداره و بحث انحرافیه فقط این رو گفتم چون بعضی از دوستان بحث علت و معلول رو آوردن و گفتن هر چیزی علتی داره فقط خواستم بگم هر چیزی نیازمند علت نیست

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
درصد احتمال چی خیلی کمه؟! شما چی رو زیاد مطالعه کردین که من کم مطالعه کردم؟!:surprised:

اگر هر چیزی علتی داره علت خدا چیه؟ چی خدا رو بوجود آورده؟ خودش خودش رو بوجود آورده؟

برهان نظم حدود 200 ساله که دیگه هیچ اعتباری نداره. یک موبایل که ساخته دست بشره رو با دنیا مقایسه کنید کدوم منظمه؟ موبایل بهینه طراحی شده و از فضای داخل اون به بهترین شکل استفاده شده ، هیچ قطعه اضافی نداره هیچ فضایی هدر نرفته و هدفمند و اصولی طراحی شده و مشخصه که طراحی هوشمند داشته در مقابل در جهانه هستی 300,000,000,000,000,000,000,000 ستاره اضافی میلیاردها میلیارد کهکشان بی هدف ، فضای بیکران هدر رفته میلیاردها میلیارد سیاره غیر قابل استفاده که هر از چندگاهی تعدادی از اونها بی هدف و بی استفاده از بین میره و در جهان هستی تقریبن همه چیز زاید و بی استفادست ... پس نتیجه میگیریم جهان هستی خیلی بینظمه و خدا باید بیشتر تمرین کنه تا بتونه دنیای منظم و هدفمند بیافرینه

در مورد ستاره ها و یا کهکشان های بی هدف این ها شاید از نظر ما بی هدف باشه ولی بی هدف نیست چون علم بشر نمی رسه میگه بی هدف که اینم بعدا معلوم میشه در مورد علم انسان نباید با اطمینان سخن بگه حداقل در زیست شناسی قبلا دانشمندان نظریه های خنده داری دادن که وقتی می شنوی قش میکنی............. من در پست قبلی هم گفتم بررسی های که کردن دیدن DNA میتوکندریایی تمامی انسان ها مشابه هم هست که این وجود مادر مشترک رو در انسان امروز را ممکن می سازد نه حتمی چون گفتم فسیلی کشف کردن که حاصل آمیزش انسان امروزی و انسان های دیگر که منقرض شدند هست.........شما یک سلول رو هیچ وقت با گوشی مقایسه نکنید ...........حتی همانند سازی DNA رو شما برین در مورد نقش آنزیم توپوایزومراز در همانند سازی DNA رو بخونید و انواع این آنزیم و نقششان را در همانند سازی اگه اینا رو خوب در ک کنید هیچ وقت یک سلول رو با یک گوشی مقایسه نمی کنید...................من یک جمله ای از قران خوندم میگه من دنیا را از عدم خلق کردم.....سلول از مولکول و مولکول از اتم ساخته شده اتم هم از الکترون پروتون تشکیل شده الکترون و پروتون چیه ؟؟؟؟فقط این آیه وجود خدا رو اثبات میکنه....در ضمن من نظریه داروین رو رد نمی کنم به هیچ عنوان چون مغایرتی با گفته های خدا در قران نداره

آخرین ویرایش:

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
فرگشت به اندازه گردش زمین دور خورشید قطعیت داره
خب طبیعی هست دوستان مذهبی واکنش نشون بدن چون اساسا فرگشت بزرگترین خطر برای اونهاست
دوستان میگن فرگشت رد شده!!!بله رد شده ولی توی مساجد و کلیساها نه در مجامع علمی
تمام مجامع علمی فرگشت رو پذیرفتن

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد ستاره ها و یا کهکشان های بی هدف این ها شاید از نظر ما بی هدف باشه ولی بی هدف نیست چون علم بشر نمی رسه میگه بی هدف که اینم بعدا معلوم میشه در مورد علم انسان نباید با اطمینان سخن بگه حداقل در زیست شناسی قبلا دانشمندان نظریه های خنده داری دادن که وقتی می شنوی قش میکنی.............همون من در پست قبلی هم گفتم بررسی های که کردن دیدن DNA میتوکندریایی تمامی انسان ها مشابه هم همست که این وجود مادر مشترک رو در انسان امروز را ممکن می سازد نه حتمی چون گفتم فسیلی کشف کردن که حاصل آمیزش انسان امروزی و انسان های دیگر که منقرض شدند هست.........شما یک سلول رو هیچ وقت با گوشی مقایسه نکنید ...........حتی همانند سازی DNA رو شما برین در مورد نقش آنزیم توپوایزومراز در همانند سازی DNA رو بخونید و انواع این آنزیم و نقششان را در همانند سازی اگه اینا رو خوب در ک کنید هیچ وقت یک سلول رو با یک گوشی مقایسه نمی کنید...................من یک جمله ای از قران خوندم میگه من دنیا را از عدم خلق کردم.....سلول از مولکول و مولکول از اتم ساخته شده اتم هم از الکترون پروتون تشکیل شده الکترون و پروتون چیه ؟؟؟؟فقط این آیه وجود خدا رو اثبات میکنه....در ضمن من نظریه داروین رو رد نمی کنم به هیچ عنوان چون مغایرتی با گفته های خدا در قران نداره

هر روز میلیاردها میلیارد تن ماده بیخود و بی استفاده و بی هدف در دنیا از بین میره که نشون دهنده بی نظمی در دنیاست من نگفتم همه چیز در دنیا بی نظمه من گفتم تقریبن همه چیز بی نظم و بی هدفه .کی گفته دی ان ای همه انسانها مشابه همه؟ بله نسبت به خیلی موجودات دیگه دی ان ای انسانها بیشتر به هم شبیهه ولی نشون دهنده مادر مشترک نیست.

در سال ۲۰۰۵ بیش از صد نفر از دانشمندان در ده موسسهٔ پژوهشی بزرگ دنیا، با مطالعهٔ ۲۳۷ میلیون جفت از اجزای تشکیل‌دهندهٔ کروموزوم شماره ۲ انسان، نشان دادند که این کروموزوم از جوش خوردن دو کروموزوم شامپانزه ایجاد شده‌است و به همین دلیل است که انسان‌ها یک جفت کروموزوم کمتر از شامپانزه‌ها دارند. نتایج این مقاله نشان می‌دهد انسان و شامپانزه نیاکان مشترک داشته‌اند.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر روز میلیاردها میلیارد تن ماده بیخود و بی استفاده و بی هدف در دنیا از بین میره که نشون دهنده بی نظمی در دنیاست من نگفتم همه چیز در دنیا بی نظمه من گفتم تقریبن همه چیز بی نظم و بی هدفه .کی گفته دی ان ای همه انسانها مشابه همه؟ بله نسبت به خیلی موجودات دیگه دی ان ای انسانها بیشتر به هم شبیهه ولی نشون دهنده مادر مشترک نیست.

در سال ۲۰۰۵ بیش از صد نفر از دانشمندان در ده موسسهٔ پژوهشی بزرگ دنیا، با مطالعهٔ ۲۳۷ میلیون جفت از اجزای تشکیل‌دهندهٔ کروموزوم شماره ۲ انسان، نشان دادند که این کروموزوم از جوش خوردن دو کروموزوم شامپانزه ایجاد شده‌است و به همین دلیل است که انسان‌ها یک جفت کروموزوم کمتر از شامپانزه‌ها دارند. نتایج این مقاله نشان می‌دهد انسان و شامپانزه نیاکان مشترک داشته‌اند.

من DNA میتوکندری رو گفتم نه DNA موجود در هسته مگه نمی دونی سلول های یوکاریوت یه DNA کروموزومی دارن که تو هسته هست و یه DNA میتوکندریایی که تو میتوکندری هست از انجا که در هنگام لقاح سیتو پلاسم تماما از مادر هست و میتوکندری هم جزئی از سیتو پلاسم هستش بنابراین توارث DNA میتوکندریایی مادریه از پدر فقط ژنوم هسته منتقل میشه ................من گفتم من تکامل رو رد نمی کنم به هیچ عنوان .............ابدا.................ولی میگم به وجود آمدن موجودات برحسب شانس و تصادف و اتفاقی نیست............من تو تمام کلاس های درسم و+وقت آزادم با اساتید ژنتیک خودم ساعت ها در موردش بحث کردم و نتیجه ای رو که خودم حس میکنم درسته گرفتم ............کامل پستامو بخونید لطفا بعد جواب بدین

Aydin_

عضو جدید
اینا قویترین نظریه های موجوده و افتادن آدم و حوا از آسمون به زمین تخیلی ترین و بعید ترین داستان موجود در این زمینست

جناب ، من در مورد حوا و آدم صحبتی نکردم که شما سر صحبت رو بند کردید به اونها
اگر نمیتوانید بدون سفسطه جواب بدهید لطفا پست بنده رو نقل قول نگیرید

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرگشت به اندازه گردش زمین دور خورشید قطعیت داره
خب طبیعی هست دوستان مذهبی واکنش نشون بدن چون اساسا فرگشت بزرگترین خطر برای اونهاست
دوستان میگن فرگشت رد شده!!!بله رد شده ولی توی مساجد و کلیساها نه در مجامع علمی
تمام مجامع علمی فرگشت رو پذیرفتن

من مذهبی نیستم بیشتر علمی بحث میکنم ........بهتره بگم اصلا مذهبی نیستم ولی مسلمان که هستم...........وباید عقایدم رو وچیزهایی که در مورد این میدونم رو بگم

Aydin_

عضو جدید
من DNA میتوکندری رو گفتم نه DNA موجود در هسته مگه نمی دونی سلول های یوکاریوت یه DNA کروموزومی دارن که تو هسته هست و یه DNA میتوکندریایی که تو میتوکندری هست از انجا که در هنگام لقاح سیتو پلاسم تماما از مادر هست و میتوکندری هم جزئی از سیتو پلاسم هستش بنابراین توارث DNA میتوکندریایی مادریه از پدر فقط ژنوم هسته منتقل میشه ................من گفتم من تکامل رو رد نمی کنم به هیچ عنوان .............ابدا.................ولی میگم به وجود آمدن موجودات برحسب شانس و تصادف و اتفاقی نیست............من تو تمام کلاس های درسم و+وقت آزادم با اساتید ژنتیک خودم ساعت ها در موردش بحث کردم و نتیجه ای رو که خودم حس میکنم درسته گرفتم ............کامل پستامو بخونید لطفا بعد جواب بدین

مشخصه که شما رشته تون زیست شناسی یا یکی از رشته های مرتبط بوده

ایشون تمام سخنانشون کپی شده از اخبار و رسانه هاست که هیچ سند علمی ای ندارند :)

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب ، من در مورد حوا و آدم صحبتی نکردم که شما سر صحبت رو بند کردید به اونها
اگر نمیتوانید بدون سفسطه جواب بدهید لطفا پست بنده رو نقل قول نگیرید

شما از لفظ نظریات تخیلی استفاده کردین منم گفتم اینا قویترین نظریاتی هستند که مطرح شده

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشخصه که شما رشته تون زیست شناسی یا یکی از رشته های مرتبط بوده

ایشون تمام سخنانشون کپی شده از اخبار و رسانه هاست که هیچ سند علمی ای ندارند :)

من کارشناسیم ژنتیک هست ارشدم میکروبیولوژی

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه من از اینکه جانداران پر سلولی دو تا دی ان ای دارن اطلاع نداشتم

Aydin_

عضو جدید
شما از لفظ نظریات تخیلی استفاده کردین منم گفتم اینا قویترین نظریاتی هستند که مطرح شده
صحبت بنده در مورد اون نظریه ای که دربارش صحبت کردید ، بود
اینکه آتشفشان فوران کرده و قدبلندها زنده مانده اند و ...

?Why

عضو جدید
تکامل وجود داره نظریه داروین هم تا حدی صحت داره ولی این تکامل به صورت جهت دار و هدف دار حرکت کرده انگار یک موجودی (خدا) یک هدفی رو از تکامل دنبال می کرده که در نهایت به آن هدف رسیده و هدف هم خلق انسان بوده...............
یک موجودی این شرایط رو ایجاد میکنه عامل انتخاب طبیعت خداست تصادفی نیست اگه آمار بلد باشین میدونستین که درصد احتمال خیلی کمتر هست خلقت برحسب تصادف و انتخاب طبیعی ایجاد نشده غیر ممکن هست با تصادفی بودن این چنین نظمی به وجود بیاید......امکان ندارد به نظر من به صورت هدایت شده هست ...........اگه بیشتر مطالعه کنید خودتون هم همین نتیجه رو میگیرین..............هیچ چیز خود به خودی به وجود نمیاد مگه میشه با تصادف احتمال و انتخاب طبیعی جهانی با این چنین نظم ایجاد بشه هر علتی معلولی داره که آن هم خداست
برای این ادعا که تکامل ، جهت دار و هدف دار بوده و به قول شما هدایت شده است ،دلیلتون این بود که طبق آمار و احتمالات، "احتمالش" کم هست !!!
یه نکته مهمی که فراموش میشه تو این قسمت از بحث تکامل (یا همون به قول دوستان فرگشت) ،
زمانه ...
عمر زمین نزدیک به 4.5 میلیارد ساله ...
اولین نشانه های حیات مربوط به حدود 3.8 میلیارد سال پیشه .
انسان ماهر حدود 2 میلیون سال .
و انسان امروزی حدود 250 هزار سال از پیدایشش میگذره !
چون درکی از بزرگی این مقادیر نداریم ، معمولاً تبدیل به فواصلش میکنن ... برای درک بهتر فواصل هم اگه برج میلاد رو یه کمی بلندترش کنیم و 450 متر در نظرش بگیریم ، باید این عددا رو ضرب در 7-^10 کنیم ...ینی 2.5cm در برابر برج میلاد ...یا نه با اوانتاژ 20cm در برابر برج میلاد.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی ردش کرده؟

آره بهتره فکر نکنی چون به جایی نمیرسی علتش هم اینه که مغزت نمیکشه.وقتی هم مغز نکشه ، آدم خودشو توجیه میکنه ، به جای اینکه بگه مغزم نکشید ، میگه خب پس حتما چیزی نیست که من متوجه نشدم دیگه ، اگه بود قطعا من میدونستم ....و اینطوری میشه که آدم کافر میشه
نیازی نیست شما خدا رو ببینی ، شما باید نور خدا رو ببینی ، نشانه های خدا رو ببینی ، اون رد پا هاشو ببینی ، به زبان دیگر صفاتشو باید ببینی

بالا