آیا شما به خواستگاریِ....

ترمه جون

عضو جدید
تو همین کشور خودمون هر روز شاهد زوج هایی هستیم که یه روز زندگیشونو شروع کردن و حالا بنا به دلایلی از هم جدا میشن یا یکی از دو طرف فوت میکنه.
میخوام بدونم شما به خواستگاریِ یه زنِ مطلقه یا بیوه میرید؟یا با مردی که طلاق گرفته یا همسرش فوت کرده ازدواج میکنید؟

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواستگاري زن مطلقه رفتن يه مقدار مشکله جون احتياج به تحقيق فراوون داره چون معلوم نيست که به چه دليل از هم جدا شدن!! ولي زني که شوهرش فوت کرده شايد!!!

mamadj

عضو جدید
تو همین کشور خودمون هر روز شاهد زوج هایی هستیم که یه روز زندگیشونو شروع کردن و حالا بنا به دلایلی از هم جدا میشن یا یکی از دو طرف فوت میکنه.
میخوام بدونم شما به خواستگاریِ یه زنِ مطلقه یا بیوه میرید؟یا با مردی که طلاق گرفته یا همسرش فوت کرده ازدواج میکنید؟
اگه واقعا خوشم بیاد .........:w14:......چه اشکال داره؟!؟!...مهم تفاهم:surprised:

ترمه جون

عضو جدید
آره. انسانیتش که از بین نمیره!

ای کاش همه مثل شما فکر کنن.
حالا اگه شما کسیو انتخاب کنید و بهتون بگه مطلقه است به خونوادتون میگین؟یا از ترس برخورد خونواده ها که معمولن این دسته را دیگه نمیپذیرن ازشون پنهان میکنید؟

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل جداییش اگه چی باشه به خواستگاریش نمیری؟

خوب نميتونم به مورد خاصي اشاره کنم ولي براي مثال اگه متوجه بشم تو جداييشون زنه مقصر بوده (که البت فهميدنش کار اسوني نيست) نميرم سراغش!!
ولي در کل فکر کنم بهتر باشه زني که بيوه و يا مطلقه هست با يه مرد که شرايط خودشو داره ازدواج منه (البت اين فقط نظر منه)
مرسي :gol:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز

وقتی کسیو دوست داشته باشی این این مانع زیاد بزرگی نیست اما قبلش باید بعضی سوال ها جواب داده بشه !
مثلا چرا طلاق گرفته ؟

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
برام مهم نیست
مهم اینکه کسی که میخوام باشه
البته باید تحقیق زیادی رو این مسئله بشه
من خودم خواستگار داشتم که این موضوع رو صادقانه اولش بهم گفت و این موضوع هیچ تاثیری تو تصمیم من نگذاشت ولی خوب از خیلی جهات باهم سازگار نبودیم با اینکه از صداقتش خیلی خوشم اومده بود...

ترمه جون

عضو جدید
خوب نميتونم به مورد خاصي اشاره کنم ولي براي مثال اگه متوجه بشم تو جداييشون زنه مقصر بوده (که البت فهميدنش کار اسوني نيست) نميرم سراغش!!
ولي در کل فکر کنم بهتر باشه زني که بيوه و يا مطلقه هست با يه مرد که شرايط خودشو داره ازدواج منه (البت اين فقط نظر منه)
مرسي :gol:

خودت مرسی.

B A H R A M

عضو جدید

بستگی داره به شرایط
یه دوستی داشتم با زن داداشش ازدواج کرد چون داداشش تو جبهه شهید شد
اما معمولا کسایی که جدا شدن روحیه خوبی ندارن
بخصوص اگه بچه داشته باشن
دائیم میگفت با یه دختر ازدواج کن چون زن بیوه هر کاری میکنی میگه یاد شوهرم بخیر اون اینجوری بود تو اینجوری
بعدشم پدر مادرا قبول نمیکنن معمولا
تازه اگه ازدواج کنن بعدها بعد یه مدت که اتیشا خوابید اونطرفی که مجرد بوده به احتمال زیاد احساس بدی میکنه بخصوص اگه پسره یه دختر بیوه بگیره
:gol:

ترمه جون

عضو جدید
بستگی داره به شرایط
یه دوستی داشتم با زن داداشش ازدواج کرد چون داداشش تو جبهه شهید شد
اما معمولا کسایی که جدا شدن روحیه خوبی ندارن
بخصوص اگه بچه داشته باشن
دائیم میگفت با یه دختر ازدواج کن چون زن بیوه هر کاری میکنی میگه یاد شوهرم بخیر اون اینجوری بود تو اینجوری
بعدشم پدر مادرا قبول نمیکنن معمولا
تازه اگه ازدواج کنن بعدها بعد یه مدت که اتیشا خوابید اونطرفی که مجرد بوده به احتمال زیاد احساس بدی میکنه بخصوص اگه پسره یه دختر بیوه بگیره

چرا؟مگه اون دختر خودش میخواسته شوهرش بمیره؟یا دوست داشته طلاق بگیره؟
من دوستی داشتم که 2 روز مونده به عروسیش شوهرشو با یه زنی گرفت اما از ترس اینکه اسمِ مطلقه روش نیفته هیچی نگفت.
چرا اینجا یه زن بیوه یا مطلقه حقِ زندگی رو از دست میده؟

B A H R A M

عضو جدید
چرا؟مگه اون دختر خودش میخواسته شوهرش بمیره؟یا دوست داشته طلاق بگیره؟
من دوستی داشتم که 2 روز مونده به عروسیش شوهرشو با یه زنی گرفت اما از ترس اینکه اسمِ مطلقه روش نیفته هیچی نگفت.
چرا اینجا یه زن بیوه یا مطلقه حقِ زندگی رو از دست میده؟

نه مسلما نه اون دختر حق زندگی داره حق داره عاشق باشه
اون دختر فقط بهش ظلم شده همین
ولی ایا روحیه اون دختر قبل و بعد از این جریان عوض نشده؟
ایا اعتبارش و اعتماد به نفسش تغیر نکرده؟
اخه اون پسر شاید داره از روی ترحم میخوادش یا شاید بخاطر هوسش
بعدها تو زندگی پدر مادر خواهر و خانواده اون پسری که اول زندگی رفته یه دختر با اصرار خودش اورده تو زندگی ولش نمیکنن هی بهش زخم زبون میزنن
بعد یه مدت پسره کمکم سرد میشه
دختره هم خدا بدادش برسه

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستشو بخواید من اینکارو نمیکنم. چون دلایل خودمو دارم.
اگه زندگی خوبی داشته خب هر لحظه یاد اون میافته . کافیه یه تنش پیش بیاد اونوقته که مثل پتک بزنه تو سرت که توی زندگی قبلیم اینجوری نبود یا شوهر قبلیم اینکار نمیکرد یا اینطوری برخورد میکرد.

اگه زندگی بدی داشته باشه شما میشید ادمی که باید تمام کاستیهای زندگی این شخص رو تامین کنید. اونوقت دوبرابر یک شخص عادی باید وقت بذارید و گرنه این حرفو میشنوید . " من اگه نمیخواستم اینجوری باشه که ازدواج نمیکردم " یا " اگه من اینجور زندگی ای میخواستم که الان هست که از شوهر اولم جدا نمیشدم."

در هر حال نه مردای ایرونی جنبه اینو دارند که این حرفارو بشنوند نه زنهای ایرونی جنبه اینو دارند که زندگی قبلیشونو کاملا فراموش کنند. این فراموش نکردن حوادث گذشته مخربترین مساله در زندگی متاهلیه. کی میخواد این مسائل درست بشه خدا داند.

تو یه انجمن سلامت ایران یه مدت عضو بودم. خانومی اومده بودگفته بود که *** من با شهور جدیدم اصلا مثل شوهر قبلیم نیست و با اون بیشتر حال میکردم. و دلیلشم تفاوت در الت تناسلی شوهر جدید بود که گویا کوچکتر بود. ببینید زمانیکه خانومی اینجوری فکر میکنه دیگه باید یک نفر دیوونه باشه بره یه زنه مطلقه بگیره.

ترمه جون

عضو جدید
راستشو بخواید من اینکارو نمیکنم. چون دلایل خودمو دارم.
اگه زندگی خوبی داشته خب هر لحظه یاد اون میافته . کافیه یه تنش پیش بیاد اونوقته که مثل پتک بزنه تو سرت که توی زندگی قبلیم اینجوری نبود یا شوهر قبلیم اینکار نمیکرد یا اینطوری برخورد میکرد.

اگه زندگی بدی داشته باشه شما میشید ادمی که باید تمام کاستیهای زندگی این شخص رو تامین کنید. اونوقت دوبرابر یک شخص عادی باید وقت بذارید و گرنه این حرفو میشنوید . " من اگه نمیخواستم اینجوری باشه که ازدواج نمیکردم " یا " اگه من اینجور زندگی ای میخواستم که الان هست که از شوهر اولم جدا نمیشدم."

در هر حال نه مردای ایرونی جنبه اینو دارند که این حرفارو بشنوند نه زنهای ایرونی جنبه اینو دارند که زندگی قبلیشونو کاملا فراموش کنند. این فراموش نکردن حوادث گذشته مخربترین مساله در زندگی متاهلیه. کی میخواد این مسائل درست بشه خدا داند.

تو یه انجمن سلامت ایران یه مدت عضو بودم. خانومی اومده بودگفته بود که *** من با شهور جدیدم اصلا مثل شوهر قبلیم نیست و با اون بیشتر حال میکردم. و دلیلشم تفاوت در الت تناسلی شوهر جدید بود که گویا کوچکتر بود. ببینید زمانیکه خانومی اینجوری فکر میکنه دیگه باید یک نفر دیوونه باشه بره یه زنه مطلقه بگیره.

جالبه ها!
عجب دنیایی شده!
البته همه رو به آتیش بعضیا نسوزونید.

ELAHE.R

عضو جدید
برا خود من بستگی داره که ?قدر دوسش داشته باشم
که البته خواستگار این طوریم داشتم و من از هیچ جهتی با این موضوع مشکل نداشتم ولی اون خودش حاضر نشد...

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه ها!
عجب دنیایی شده!
البته همه رو به آتیش بعضیا نسوزونید.

اره همه رو نمیشه با یه اتیش سوزوند. عشق کاری میکنه که نمیشه پیش بینی کرد.
ولی اگه روزی عاشق یه زن مطلقه شدم اونقدر صبر میکنم تا بفهمم که اون خانوم به خاطر من همه چیزای گذشته رو بتدازه دور و بیاد با من از اول شروع کنه. که این شعور زیادی میطلبه

taha894

عضو جدید
کاربر ممتاز

به نظرم مهم باشه که اون خانم یا آقا ازدواج کردن و طلاق گرفتن یا فقط عقد بودن ...:razz:

تا نظر دوستان چی باشه ....

taha894

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خوبه که نظراتتون رو صادقانه بگید ، تا بقیه هم از نظرات شما استفاده کنن ...

شاید یه روز یه همچین انتخابی سر راهتون قرار بگیره ...:gol:

ELAHE.R

عضو جدید
فرق ازدواج با عقد چیه؟
ترمه جون فرقش خیلی واضحه که. البته فکر میکنم منظور ایشون از عقد اون زمونا بود که زن و شوهر تا خونه خودشون نمیرفتن کاری نمیکردن . نه الان که عقد و ازدواج با هم فرقی ندارن.البته همین الان هم بعضیا به این موضوع پایبندن

سمندون

عضو جدید
من به عنوان یه دختر جیگر اره ازدواج میکنم
اگه طرف اونی باشه که میخوام برام مهم نیست:D

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز

نخیر !:lol:

بالا