آیا ازدواج لازمه ...

رنگ خدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه دوست داری به خدا برسی یکی از پله های نردبونش همین ازدواجه.

niyaz_sepas

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اب که از سره ما گذشت من که راضی ام هرچند هنوزم مخالفت هایی هست ولی مهم اینه ما یه ساله یکی شدیم با تموم مشکلامون جنگیدیم و دست بروسلی و از پشت بستیم;););)

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
اولا" از شبنم خواهش ميكنم كه هميشه با سايز كوچك تايپ كنه چون اعصاب آدم خرد ميشه !:wallbash:
دوما" منظور من اين بود : كسي كه فقط بلده اكسيژن بيخودي مصرف كنه ، همون بهتر كه نسلش منقرض بشه . :que:
سوما" هم يادم رفته :redface:
اولا كله پاچه بخوريد براي اعصاب خوبه!!:biggrin:
دوما روي خودتون عيب نذاريد جووناي ايراني با اين كه خيلي سر به راه نيستند ولي خيلي نسبت به همه جاهاي ديگه بهترن!يه نگاه به شيطان پرستا و همجنس بازا و الكلي و .. بكنيد خودتون مي فهميد.اينا خيلي لايق ترن به ازدواج و ادامه نسل تا اونايي كه بچه رو مي ذارن مي رن و ميدن به بقيه و....بعدش هم مي تونيد بچه تون رو خوب تربيت كنيد تا نسلتون خوب باشه!!;)شايد يكي از نسل شما يه اختراع بزرگي بكنه كه همه تو كف بمونن و دنيا رو عوض كنه!
سوما همون كله پاچه رو بزنيد براي حافظه هم خوبه!:biggrin:

عطیه 67

عضو جدید
منم سخن رسول خدا رو قبول دارم
ولی دوست عزیزم در جامعه ای که ما داریم زندگی میکنیم فردای خودمون هم نامعلومه چه برسه به فردای زن و بچه:surprised:
من نمیگم ازدواج بده:redface:میگم در کشور ما شرایطش دیر بوجود میاد یا ممکنه اصلا بوجود نیاد:(

من نمی فهمم چه ربطی به کشورمون داره؟! این حرف اصلاًقبول ندارم!این ما ادماییم که شرایطو سخت کردیم ! مگه پدر مادرمون از کجا شروع کردن این خود ما جوونا هستیم که توقعاتمونو بردیم بالا یه شاهزاده ی کامل می خوایم معلومه که نمی شه
به نظر من همه چیز به خودمون بر می گرده و جامعه بهانه است!!!:)

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی فهمم چه ربطی به کشورمون داره؟! این حرف اصلاًقبول ندارم!این ما ادماییم که شرایطو سخت کردیم ! مگه پدر مادرمون از کجا شروع کردن این خود ما جوونا هستیم که توقعاتمونو بردیم بالا یه شاهزاده ی کامل می خوایم معلومه که نمی شه
به نظر من همه چیز به خودمون بر می گرده و جامعه بهانه است!!!:)
با سلام
خانوم جان زمان پدر و مادرهای ما دیگه گذشت
اون زمان با یک دیپلم ساده هم طرف میرفت سرکار و زود زندگی تشکیل میداد
ولی الان چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من خودم رو مثال میزنم،الان دانشجوی کارشناسی ارشد هستم هر جا هم که شما بگی رفتم ولی کار نیست اگه هم هست به من و امثال من نمیدن
شما بگو چکار کنیم؟
بریم گدایی ظاهرا بهتره چون همش سود خالصه:(

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر من يكي كه خيلي لازمه اونايي هم كه ميگن ازدواج توي اين شرايط مسخزست بايد بگم كه ما اومديم براي جنگ همش نبايد خوشي باشه من فقر رو بيشتر از ثروت دوست دارم چون زندگيمو هيجاني ميكنه به زندگيم نشاط ميده
به قول امام علي از هر چيزي كه ميترسي بپر توش
آقا وحید کنار گود وایسادی میگی لنگش کن:razz:
بذار بری توی زندگی وقتی شپش ته جیبت پشتک زد و خرج خودت هم به زور دراوردی اونوقت میفهمی فقر یعنی چی؟:surprised::surprised::surprised:
پسر جان یه کم فکر کن:mad:

Morteza_Civil

عضو جدید
اخماتو وا کن بابا!
لازمه از رو جوونی یه چی میگی:biggrin:. همه اونایی که میگفتن نه ازدواج کردن الانم از گفتشون پشیمونن
شرایطم جور میشه !:redface:
این آقایی که تو آواتار می بینیدد من نیستم کاشکی من بودم !! در ضمن اخم هم نکرده داره فکر می کنه
Magician Of Riga
خدا بیامرزتش :hypocrite::hypocrite:

pishoo

عضو جدید
از نظر من يكي كه خيلي لازمه اونايي هم كه ميگن ازدواج توي اين شرايط مسخزست بايد بگم كه ما اومديم براي جنگ همش نبايد خوشي باشه من فقر رو بيشتر از ثروت دوست دارم چون زندگيمو هيجاني ميكنه به زندگيم نشاط ميده
به قول امام علي از هر چيزي كه ميترسي بپر توش
یعنی امام علی هم با این صراحت گفته؟:surprised:
زبون عربی که(پ) نداره پس چهطوری گفتن بپر؟:biggrin:

pishoo

عضو جدید
این آقایی که تو آواتار می بینیدد من نیستم کاشکی من بودم !! در ضمن اخم هم نکرده داره فکر می کنه
Magician Of Riga

خدا بیامرزتش :hypocrite::hypocrite:
من آقاه رو نگفتم خودت و گفتم!;)
اون جوابی که شما دادین با یه قیافه حق به جانب اخم بوده دیگه!
اذیت نکن بوده دیگه!:w11::w12:

mehrdad2000

عضو جدید
با سلام
خانوم جان زمان پدر و مادرهای ما دیگه گذشت
اون زمان با یک دیپلم ساده هم طرف میرفت سرکار و زود زندگی تشکیل میداد
ولی الان چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من خودم رو مثال میزنم،الان دانشجوی کارشناسی ارشد هستم هر جا هم که شما بگی رفتم ولی کار نیست اگه هم هست به من و امثال من نمیدن
شما بگو چکار کنیم؟
بریم گدایی ظاهرا بهتره چون همش سود خالصه:(
با سلام
جاوید جان موافقم،من و تو همدرد هستیم ولی چه میشه کرد:(

sara_architect

عضو جدید
سلام
خسته نباشین!
شما از جمله ای که انتخاب کردین معلومه که بسیار افسرده اید،اینم بخاطر رشتتونه.تقصیر خودتون نیست!!!!!;)
اما حقیقتا ازدواج لازمه.عواقب ازدواج نکردن هم در جامعه ی ما کاملا مشهوده.متاسفانه........
من معتقدم ازدواج برای تکامل و تعادل روحی و جسمی لازمه.چون در کل طرز فکر خانوما و آقایون متفاوته و در صورت باهم بودنشون کامل می شن.راه این باهم بودن و به اشتراک گذاشتن دیدگاه ها ازدواجه که از طریق قرار دادن میل جنسی در هر دو جنس میسر میشده.......

sajjad.DSA

عضو جدید
:biggrin:
سلام
خسته نباشین!
شما از جمله ای که انتخاب کردین معلومه که بسیار افسرده اید،اینم بخاطر رشتتونه.تقصیر خودتون نیست!!!!!;)
اما حقیقتا ازدواج لازمه.عواقب ازدواج نکردن هم در جامعه ی ما کاملا مشهوده.متاسفانه........
من معتقدم ازدواج برای تکامل و تعادل روحی و جسمی لازمه.چون در کل طرز فکر خانوما و آقایون متفاوته و در صورت باهم بودنشون کامل می شن.راه این باهم بودن و به اشتراک گذاشتن دیدگاه ها ازدواجه که از طریق قرار دادن میل جنسی در هر دو جنس میسر میشده.......
با سلام.
می خواستم بگم خدارو شکر که افسرده نیستم...:smile::biggrin:
چون که هنوز یه ساله اومدم تو این رشته و تا حالاهم چیزه به خصوصی درش ندیدم.:redface:
و این تاپیک رو هم فقط به این خاطر باز کردم که ببینم اعقاید یک جوان حال حاضر ایرانی درباره ی این فریضیه ی مهم الهی چیه و بس...;)

sajjad.DSA

عضو جدید
در کل فکر کنم ازدواج لازمه
چون باعث آرامش میشه
چون باعث تعالی نفس و روح میشه
چون آدمو از گناه باز می داره
باعث رسیدن انسان به هدف آفرینشش میشه
و...

آخرین ویرایش:

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
اولا كله پاچه بخوريد براي اعصاب خوبه!!:biggrin:
دوما روي خودتون عيب نذاريد جووناي ايراني با اين كه خيلي سر به راه نيستند ولي خيلي نسبت به همه جاهاي ديگه بهترن!يه نگاه به شيطان پرستا و همجنس بازا و الكلي و .. بكنيد خودتون مي فهميد.اينا خيلي لايق ترن به ازدواج و ادامه نسل تا اونايي كه بچه رو مي ذارن مي رن و ميدن به بقيه و....بعدش هم مي تونيد بچه تون رو خوب تربيت كنيد تا نسلتون خوب باشه!!;)شايد يكي از نسل شما يه اختراع بزرگي بكنه كه همه تو كف بمونن و دنيا رو عوض كنه!
سوما همون كله پاچه رو بزنيد براي حافظه هم خوبه!:biggrin:
به به! عجب بحثاي شيريني! من از اين بحث کله‌پاچه‌اش بيش‌تر احساساتي شدم تا ازدواجش...:d
اگه يه روزي هم به اين نتيجه برسم که بايد ازدواج کنم،‌ يه شرطش اينه که شام عروسيم، کله‌پاچه باشه! ;)
دم همه‌‌ي کله‌پاچه‌خورا گرم!
:w27:
در مورد ازدواج، چون يه بحثيه که مربوطه به "انسان" هستش،‌ پس نمي‌شه يه حکم کلي داد... براي بعضي‌ها لازمه، براي بعضي‌ها بنا به موقعيتشون لازم نيست...(اينو خيلي خيلي خلاصه‌گفتم...)
:gol:

f_azimi

عضو جدید
ازدواج برای پسرا لازمه به نفع پسراس ازدواج کنن اما اکثر دخترای موفق ازدواج نمی کنن چون ازدواج یه قرار داده بین دختر و پسر که تمام مفاد اون مال اقایون هست و اگر منطقی باشیم و بدون تعصب به موضوع نگاه کنیم همه با این نکته موافقیم

.:پدرام:.

عضو جدید
منم بنظرم خو...

منم بنظرم خو...

سلام به همه دوستان:gol:
بحث ازدواج همیشه جذابیت های خاصی برای همه داشته و داره...
من معتقدم هر کاری وقت و زمان خاص خودش رو داره، شما هر کدوم به نوعی تحصیل کرده هستید، نمی دونم چند درصد شما برای انتخاب رشته تحصیلیتون تحت تأثیر والدینتون بودید، تا اونجا که من فهمیدم خانواده ها معمولا انتخاب شغل آینده رو به عهده فرزندشون می گذارن و البته خوب انتظارشون اینه که فرزندشون در بهترین رشته ها (پول درارترین ها!) قبول بشن... :biggrin:
اما بحث ازدواج که به میون میاد، دیگه والدین هستند که سعی می کنند نظرات خودشون رو به نوعی دیکته کنند، خوب بهرحال قراره پاره تنشون عمری را با یکی دیگه سپری کنه و ...
حالا می رسیم به جمله اولم که هر کاری وقت و زمان خودش رو داره و گمون می کنم وقت و زمان ازدواج رو این والدین هستند که تعیین می کنند، مثلا برای ما پسرها می گن اول برو سر کار بعد یه فکری می کنیم...:surprised:، برای دختر خانم ها هم می گن بگذار ببینیم خواستگار خوبتری هم می آد ... (اون پسر باید حتما تو رو دوست داشته باشه، پول دار باشه، خونه و ماشین از خودش داشته باشه، خلاصه از مال و منال کم نداشته باشه، برای خودش رئیس باشه و ....:cool:)
خوب با این طرز تفکرات هم معلومه کار ما باید به اینجا بکشه (...)!!!
شما رو که اهل تحقیق هستید ارجاع می دم به آیات قرآن مجید و سخنان گهربار معصومین و جالبه که بیشترین مبحثی که در موردش روایات و احادیث داریم مربوط به ازدواج و روابط زناشویی ست...
وقتی با مشاورین امور خانواده صحبت می کنید به اجماع می گن، بخاطر مسایل اقتصادی ازدواج را به تأخیر نیندازید، خدا روزی رسونه... (منم خیلی به این مسئله معتقدم و اگر ازدواج هایی بخاطر مسایل اقتصادی دچار مشکل شده اند را باید دنبال علل اصلی بود و این مشکلات بهانه ای بیش نیست...!)
ازدواج مقدس ترین و زیباترین حادثه زندگی هر انسانی می تونه باشه به شرطی که هدف برای رسیدن به کمال مطلوب و رضای پروردگار باشه و اگر تنها ملاک ازدواج لذتهای دنیوی(زیبایی، مال، رفع نیازهای جنسی و ...) باشه قطعا اون ازدواج نمی تونه برای طرفین ایجاد آرامش کنه...

من فکر می کنم هر کسی باید اول با خودش خوب فکر کنه و ببینه تو زندگی بدنبال چی هست، ازدواج صحیح و خوب که با مشورت با بزرگان باشه می تونه باعث پیشرفت و ترقی فرد بشه و ازدواجی که بدون مشورت و از روی ظواهر و ... صورت بگیره می تونه آدم رو به فلاکت بکشونه...

نکته دیگه ای هم که باید اضافه کنم اینه که خیلی ها بخصوص دختر خانم ها معتقدند که ازدواج فقط به نفع پسرهاست :que::warn:، من معتقدم اگر این عزیزان قوانین اسلامی رو بخوبی مطالعه کنند، متوجه ایم موضوع می شوند که ازدواج اولا یک رابطه دوسویه است و دوما ازدواج رابطه ای بر مبنای مساوات و برابری با توجه به جنسیت هست. متأسفانه بدلیل اینکه جوانان ما به نوعی دین گریز شده اند و خیلی از خانواده ها نیز دین رو نوعی ترمز دستی برای زندگی تلقی می کنند لذا بدنبال حقیقت های موجود در دین نمی روند، در حالیکه وقتی شما آیات قرآن مجید و روایات و احادیث را مطالعه بفرمایید قطعا متوجه می شوید که زن در خانه همسر خود از چه توانایی ها و قدرت هایی برخوردار است و اگر خصوصا بدانند که می توانند در هنگام عقد زناشویی هر گونه شرطی را بگذارند و مرد آنها را بپذیرد بسیاری از مشکلات به نوعی می تواند مرتفع شود...؛ متأسفانه بسیاری از خانواده ها تنها راه به اصطلاح سر به راه کردن دامادها را مهریه بالا می دانند و ...؛ فقط کافیست روزی به یکی از این دادگاه های خانواده مراجعه فرمایید و ....:razz:
باز هم تأکید می کنم دوستان، کتاب های زیادی در مورد ازدواج و روابط زناشویی منتشر شده که غالبا بر اساس آیات قرآن و احادیث بزرگان هستند، اگر می خواهید واقعا بفهمید معیار و هدف شما در زندگی تا چه حد صحیح هست...، شما رو به مطالعه این آثار دعوت می کنم...:smile:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
كافرخداپرست جان اگه خواستي ازدواج كني ما خودمونو دعوت مي كنيم ولي من يه خورده دير ميام،شام مي خورم بعد ميام آخه كله پاچه براي شبم سنگينه عوضش سهممو نگه دارين تا صبح كه اونجاييم بخورم!!!بيچاره عروسسسس!!!فكر كن دهن همديگه كله پاچه بذارين!:eek::biggrin::biggrin:
فيلمبردار هم فيلم بگيره!!
بعدشم كه پيامبر حكم قطعي نداده؟اوني هم كه ما رو ساخته تو قرآن گفته ازدواج براتون بهتره و اونايي كه شرايطش رو ندارن عفت پيشه كنن!يعني يه چيزي هست كه خدا دستور ميده عفت رو پيشه كنن و گوشزد مي كنه ديگه!به هر حال سازنده ي هرچيزي از همه به اون آگاه تره ديگه خدا كه بماند كه مهربانترو خيرخواه تر و... است.:gol:

sara_architect

عضو جدید
:biggrin:
با سلام.
می خواستم بگم خدارو شکر که افسرده نیستم...:smile::biggrin:
چون که هنوز یه ساله اومدم تو این رشته و تا حالاهم چیزه به خصوصی درش ندیدم.:redface:

سجاد جون معذرت می خوام من این جواب رو واسسه جاوید داده بودم اما متاسفانه از اونجایی که تازه واردم به جای نقل قول پاسخ سریع داده بودم.:gol:

sara_architect

عضو جدید
بازم سوتی دادم.معذرت...........
باید یه دوره کلاس فشرده ی باشگاه رو برم!!!!!

ashkyekom

عضو جدید
ازدواج برای پسرا لازمه به نفع پسراس ازدواج کنن اما اکثر دخترای موفق ازدواج نمی کنن چون ازدواج یه قرار داده بین دختر و پسر که تمام مفاد اون مال اقایون هست و اگر منطقی باشیم و بدون تعصب به موضوع نگاه کنیم همه با این نکته موافقیم
ازدواج یک قرارداد الهی بین یک مرد و زن است که با توجه به توانمندیهای هرکدام وظایفی تعیین شده و اگر شرایط را صحیح رعایت شود به هیچ یک از طرفین ظلمی نمی شود

rosemehr87

عضو جدید
برای کسانی که وقت ازاد دارند و احساساتی هستند خوبه یعنی لازمه :D

sara_dadyar

عضو جدید
راستش شماها رو نمي دونم. ولي من خودم از بچگي يک آدم مستقل بار آومدم. زندگي تو خونواده هايي که پدر و مادر هردو شاغلن بچه ها رو اينجوري بار مياره. منم خوب از اين قاعده مستثني نيستم و شايد هم بيشتر. هميشه فکر مي کردم که اصلاً به يک مرد احتياجي ندارم و زندگي کنار مرداي خودخواه و زورگو براي من ننگه. هنوز هم هست. اما الان احساس مي کنم بايد يکي باشه که وجودمو تکميل کنه. يکي که بال پروازم بشه با هم بپريم. پس به نظرم ازدواج خيلي چيز بدي نيست.

sajjad.DSA

عضو جدید
راستش شماها رو نمي دونم. ولي من خودم از بچگي يک آدم مستقل بار آومدم. زندگي تو خونواده هايي که پدر و مادر هردو شاغلن بچه ها رو اينجوري بار مياره. منم خوب از اين قاعده مستثني نيستم و شايد هم بيشتر. هميشه فکر مي کردم که اصلاً به يک مرد احتياجي ندارم و زندگي کنار مرداي خودخواه و زورگو براي من ننگه. هنوز هم هست. اما الان احساس مي کنم بايد يکي باشه که وجودمو تکميل کنه. يکي که بال پروازم بشه با هم بپريم. پس به نظرم ازدواج خيلي چيز بدي نيست.

خدا رو شکر ...

امید است که دوستان به فکر یه زوج خوب برای خودشون باشن

ازدواج لازمــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه