آيا لقب ام المؤمنين ، سزاوار عايشه است ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
حق با شماست نگاه به تاریخ نکرده بودم !
منظورتون اینه که در این سه سال این سوال موضوعیت خودشو از دست داده؟؟
ولی من تو سایتهای دیگه هم دیدم که به همین تازگی ها یعنی همین امسال هم برخلاف سخن رهبری به عایشه توهین می کنن!
و باعث تفرقه و دشمنی بین سنی و شیعه می شن که هدف وهابیها و مسیحیها و ... است.
بیشترمنظورم این بودکسانی که قبل ازشمانظردادند مدتهاست دیگه اینجا فعالیت ندارند.
بله متاسفانه شخصی به نام حجت الاسلام الله یاری که یک شبکه ماهواره ای هم دراختیارداره(شبکه جهای اهل البیت)
به اسم شیعه متاسفانه عایشه رومحکوم به زنامیکرد.به هرحال عایشه هرکی هست جزءهمسران پیامبره وباید
احترامش حفظ بشه .ما اگرشیعه امیرالمومنینیم ،بایدبه مولامون اقتداکنیم.چون حضرت علی (ع)حرمت همسرپیامبر
روحفظ کردماهم بایدهمین کارروانجام بدیم.
بنده به شخصه معتقدم چیزی ازاین بحث ها بیرون نمیاد.همین که حق وحقیقت روتشخیص بدی کافیه .معیارحق برای من
رسول الله وعلی واولادعلی هستند.درشرایط کنونی مسلمانان دشمن مشترکی دارندکه این دشمن مشترک ازاختلاف
شیعه وسنی خوشحال میشه.

kalla

عضو جدید
معلومه که شایستگی نداره مگه چی کار کرده ویا اینکه زن پیغمبر بوده مگه دلیل میشه که ام المومنین باشه اون تو نه سالگی با پیامبر ازدواج کرد اونم واسه یکی دو سال . اصلا اون موقع چی می فهمید و یا اینکه تو دو سال بچگی چی از پیغمبر یاد گرفت .
مگه اینکه بعدا باعث اختنلاف زیادی بین مسلمین نشد ....... من که قبولش ندارم

بگو من قران رو قبول ندارم! از خدا شكايت كن كه چرا همسران پيامبر رو مادران مومنان ناميدي در حالي كه علماي ما تو كتاباشون خلاف اين رو ثابت كردن!! بعدشم از پيامبر شاكي شو كه چرا ايشون روبه همسري گرفت در حالي كه به وحي متصل بود!! و چرا بعها ايشان را طلاق نداد! و چرا در حجره ايشان و در اتاق عايشه و سر در آغوش ايشان وفات نمود!!!

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
بگو من قران رو قبول ندارم! از خدا شكايت كن كه چرا همسران پيامبر رو مادران مومنان ناميدي در حالي كه علماي ما تو كتاباشون خلاف اين رو ثابت كردن!! بعدشم از پيامبر شاكي شو كه چرا ايشون روبه همسري گرفت در حالي كه به وحي متصل بود!! و چرا بعها ايشان را طلاق نداد! و چرا در حجره ايشان و در اتاق عايشه و سر در آغوش ايشان وفات نمود!!![/QUOTE]
دروغه محضه.ولی ازاون جایی که هروقت به نفعت نیست جواب سوالارونمیدی حوصله بحث کردن باهاتو ندارم.بادروغات خوش باش!

kalla

عضو جدید
بگو من قران رو قبول ندارم! از خدا شكايت كن كه چرا همسران پيامبر رو مادران مومنان ناميدي در حالي كه علماي ما تو كتاباشون خلاف اين رو ثابت كردن!! بعدشم از پيامبر شاكي شو كه چرا ايشون روبه همسري گرفت در حالي كه به وحي متصل بود!! و چرا بعها ايشان را طلاق نداد! و چرا در حجره ايشان و در اتاق عايشه و سر در آغوش ايشان وفات نمود!!!
دروغه محضه.ولی ازاون جایی که هروقت به نفعت نیست جواب سوالارونمیدی حوصله بحث کردن باهاتو ندارم.بادروغات خوش باش!
قبر مبارك رسول اينك نيز در حجره ام المومنين عايشه است..و اين سنت پيامبران است كه هركجا وفات نمايند در همانجا به خاك سپرده ميشوند..و واقعا عايشه محبوبترين همسر پيامبر و تنها دختري بود كه به عقد ايشان در آمد..حرف من رو قبول نداري تاريخ رو قبول نداري و براي ناموس پيامبر احترام قائل نيستي لا اقل به ايه قرآن احترام بگذار!! همسران پيامبر مادران مومنان هستند و هيچكس بعد از پيامبر حق ازدواج با آنهارا ندارد..آيا عايشه در اين آيه وارد نميشود؟!!!!پس وقتي در مورد ناموس پيامبر و مادر مومنان حرف ميزني احترامت را نگه دار!

ahmadpashaei

عضو جدید
به حدیث شریف کساء و روایات مربوط به اون روز که مراجعه کنید می فهمید اون از بی لیاقت ترین زنان پیامبر بوده و به همین خاطر بود که اصلا لیاقت اینو نداشت که از پیامبر بچه دار بشه. می دونید وقتی تفکرات شیعیان رو در ایران میبینم چه حسی بهم دست میده؟!
اینکه حق شیعه هست تا تا قیام قیامت بر اثر سست ایمانی و ناشکری و عدم بصیرت به بدترین نحو مورد تجاوز و ظلم و تبعیض قرار بگیره و سلفی ها و وهابی ها و سنی های افراطی اینارو بکشن تا برن بهشت چرا که از نظرشون شیعه یعنی منحرف سست ایمان و کافر بدعت گذار.وقتی به مبانی شیعه هیچ تعصبی ندارید و منظورم بیشتر بصیرت و شناخت هست،دیگه از اونها چه انتظاری میشه داشت. عایشه اگر خوب بود با حضرت علی در می افتاد؟یعنی شما به حقانیت امامان شیعه هم شک دارید؟ باعث تاسفه که عربای کافر به معاویه احترام بذارن و محمد عبدالوهاب که 200سال قبل بود رو بپرستن ولی شما بیاین علی ع رو با عایشه مقایسه کنید

ahmadpashaei

عضو جدید
قبر مبارك رسول اينك نيز در حجره ام المومنين عايشه است..و اين سنت پيامبران است كه هركجا وفات نمايند در همانجا به خاك سپرده ميشوند..و واقعا عايشه محبوبترين همسر پيامبر و تنها دختري بود كه به عقد ايشان در آمد..حرف من رو قبول نداري تاريخ رو قبول نداري و براي ناموس پيامبر احترام قائل نيستي لا اقل به ايه قرآن احترام بگذار!! همسران پيامبر مادران مومنان هستند و هيچكس بعد از پيامبر حق ازدواج با آنهارا ندارد..آيا عايشه در اين آيه وارد نميشود؟!!!!پس وقتي در مورد ناموس پيامبر و مادر مومنان حرف ميزني احترامت را نگه دار!
البته بعد از این که نوشته شده همسران پیامبر مادران مومنان هستند،اینم گفته شده که تا زمانیکه خودشون با اشتباه خودشون رو محروم نکنند.اینم بگین که پیامبر در زیر عبا بهش گفت دور شو تو از ما نیستی!! اینم بگو پیامبر روزی در بصره از جایی رد میشد و فرمود که روزی یکی از همسران من از اینجا عبور می کنه که با علی ع بجنگه و صدای این سگ ها رو می شنود ولی توجه نمیکند،به عایشه فرمودند که مواظب باش تو آن همسر نباشی. ولی خانم وقتی با اون عبدالله بن زبیر ملعون برای جنگ جمل بصره رفته بود صدای سگها رو شنید و یادش اومد خواست برگرده ولی شیطان و عبدالله گولش زدن و از اونجا رد شد و جنگید.دیگه کسی که سست ایمان و قدرت طلب باشه همینه دیگه.شخص پیامبر بهش گفت و بعد از چند سال همون صحنه و صدا در عمونجا تکرار شد و خودش فهمید ولی .... مثل پدرش که میدونست داره چکار می کنه ولی عشق به قدرت باعث شد به خلافت بشینه.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شيعيان، عايشه را نه فقط به خاطر مخالفت هايش با امام على(عليه السلام)، امام حسن(عليه السلام) و اهل بيت طهارت بلكه به دليل آزار و اذيتى كه حتى به خود پيغمبر مى كرد، مورد انتقاد قرار مى دهند. او بارها از دستورات رسول الله(صلى الله عليه وآله) سر پيچى كرد و على رغم آگاهى از آيه شريفه: } إِنَّ الَّذِينَ يُؤْذُونَ اللهَ وَرَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللهُ فِي الدُّنْيا وَالاْخِرَةِ وَأَعَدَّ لَهُمْ عَذاباً مُهِيناً{; آنانكه خدا و رسول او را آزار و اذيت كنند خدا آنان را در دنيا و آخرت لعن كرده و براى آنان عذاب بزرگى مهيا ساخته است»(احزاب33) موجبات ناراحتى پيامبر را فراهم مى نمود. براى مثال امام غزالى در جزء دوم احياء العلوم، مولى على متقى در جلد هفتم كنز العمال، ابويعلى در مسند و ابوالشيخ در كتاب امثال آورده اند كه: روزى ابوبكر به ملاقات دخترش عايشه رفت. بين پيغمبر و عايشه ناراحتى پيش آمده بود، لذا پيغمبر ابوبكر را به قضاوت طلبيد. عايشه در وقت سخن گفتن: اهانت مى كرد و به پيغمبر مى گفت: «در گفتار و كردارت عدالت پيشه كن!» اين كلمات اهانت آميز چنان در ابوبكر تاثير گذاشت كه بلافاصله سيلى محكمى بر صورت دخترش نواخت و خون بر جامه اش سرازير گشت. امام غزالى نيز در همان كتاب نقل نموده كه وقتى ابوبكر وارد منزل دخترش عايشه شد، دريافت كه رسول الله(صلى الله عليه وآله) از عايشه ناراحت است. لذا خواست تا ميان آن ها قضاوت كند. پيغمبر خطاب به عايشه گفت: تو مى گويى يا من بگويم؟ عايشه در پاسخ گفت: «شما بگوييد. لكن به جز حرف راست و سخن حق چيزى نگوييد!!.» سپس در جمله ديگرى گفت: «تو همان كسى هستى كه فكر مى كنى پيغمبر خدايى!؟»
جنگ عايشه با على(عليه السلام) نه تنها از روى محبت به على نبوده، بلكه از روى عداوت و دشمنى با وى بوده و پيامبر خدا(صلى الله عليه وآله) يكى از نشانه هاى كفر و نفاق را بغض و جنگ با على(عليه السلام) بيان نموده است. مير سيد على ـ فقيه همدانى شافعى ـ در جلد سوم مودة القربى از خود عايشه نقل مى كند كه پيامبر خدا(صلى الله عليه وآله) فرمود: «خداوند با من عهد نموده كه هر كس بر على خروج كند كافر است و جايگاهش در آتش مى باشد.»نكته جالب توجه آن است كه على رغم پاسخ عايشه، وقتى از خود عايشه پرسيدند كه چرا با شنيدن چنين حديثى بر على(عليه السلام) خروج كردى؟ گفت: اين حديث را فراموش كرده بودم تا آن كه در بصره بياد آوردم(شرح نهج البلاغه ابن ابى الحديد--ينابيع المودة لذوى القربى)

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

من نظرم همونه بادروغات خوش باش!من نظرمو درموردعایشه گفتم ولی ازاونجایی که شمامغرض هستی ومطالعه نمیکنی پس همچنان بادروغات خوش باش!

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته بعد از این که نوشته شده همسران پیامبر مادران مومنان هستند،اینم گفته شده که تا زمانیکه خودشون با اشتباه خودشون رو محروم نکنند.اینم بگین که پیامبر در زیر عبا بهش گفت دور شو تو از ما نیستی!! اینم بگو پیامبر روزی در بصره از جایی رد میشد و فرمود که روزی یکی از همسران من از اینجا عبور می کنه که با علی ع بجنگه و صدای این سگ ها رو می شنود ولی توجه نمیکند،به عایشه فرمودند که مواظب باش تو آن همسر نباشی. ولی خانم وقتی با اون عبدالله بن زبیر ملعون برای جنگ جمل بصره رفته بود صدای سگها رو شنید و یادش اومد خواست برگرده ولی شیطان و عبدالله گولش زدن و از اونجا رد شد و جنگید.دیگه کسی که سست ایمان و قدرت طلب باشه همینه دیگه.شخص پیامبر بهش گفت و بعد از چند سال همون صحنه و صدا در عمونجا تکرار شد و خودش فهمید ولی .... مثل پدرش که میدونست داره چکار می کنه ولی عشق به قدرت باعث شد به خلافت بشینه.[/QUOT

:w15:

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
به حدیث شریف کساء و روایات مربوط به اون روز که مراجعه کنید می فهمید اون از بی لیاقت ترین زنان پیامبر بوده و به همین خاطر بود که اصلا لیاقت اینو نداشت که از پیامبر بچه دار بشه. می دونید وقتی تفکرات شیعیان رو در ایران میبینم چه حسی بهم دست میده؟!
اینکه حق شیعه هست تا تا قیام قیامت بر اثر سست ایمانی و ناشکری و عدم بصیرت به بدترین نحو مورد تجاوز و ظلم و تبعیض قرار بگیره و سلفی ها و وهابی ها و سنی های افراطی اینارو بکشن تا برن بهشت چرا که از نظرشون شیعه یعنی منحرف سست ایمان و کافر بدعت گذار.وقتی به مبانی شیعه هیچ تعصبی ندارید و منظورم بیشتر بصیرت و شناخت هست،دیگه از اونها چه انتظاری میشه داشت. عایشه اگر خوب بود با حضرت علی در می افتاد؟یعنی شما به حقانیت امامان شیعه هم شک دارید؟ باعث تاسفه که عربای کافر به معاویه احترام بذارن و محمد عبدالوهاب که 200سال قبل بود رو بپرستن ولی شما بیاین علی ع رو با عایشه مقایسه کنید

خدایشش از دیشب اعصابم داغونه ولی با دیدن این نظر حسابی خندیدم.خداوند جزای خیر بده که باعث خنده ما شدید.

pamaa

عضو جدید
و چرا در حجره ايشان و در اتاق عايشه و سر در آغوش ايشان وفات نمود!!!

پیغمبر ص سر در آغوش عایشه وفات کردند؟؟!! اینو کجای تاریخ اسلام نوشته؟!
پیغمبر ص سر در آغوش علی ع رحلت کردند، غسل و کفن ایشون هم با حضرت علی ع بود، و درست همون موقع و در حالی که هنوز علی ع مشغول کفن و دفن ایشون بودند، پدر همون خانوم! از فرصت نبودن علی ع سوء استفاده کرد و تو شورا با دیگران در حال تعیین خلیفه بود! همون خانمی که برادرش محمد بن ابی بکر که از یاران علی ع بود، و شب جنگ جمل کلی خواهرشو نصیحت کرد، که دست از جنگیدن با علی ع بردار، کلی از سخنان پیغمبر ص از علی ع را بهش یادآور شد، اما باز هم سرپیچی کرد و اون کاری رو کرد که نباید....

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان به چه حقی نسبت به عایشه بی احترامی می کنند!!!!؟؟
ار شیعه هستید که باید تابع نظر امام علی ابن ابی طالب(ع) باشید که رفتاری در خور و شایسته با ایشان داشتند .
و این بر ما که از اهل تشیع هستیم واجبه که اول طبق سیره پیامبر ( صلی الله علیه و آله وسلم) و سپس به مولای متقیان حضرت امیر عمل بکنیم.
خرد یارتان...

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان به چه حقی نسبت به عایشه بی احترامی می کنند!!!!؟؟
ار شیعه هستید که باید تابع نظر امام علی ابن ابی طالب(ع) باشید که رفتاری در خور و شایسته با ایشان داشتند .
و این بر ما که از اهل تشیع هستیم واجبه که اول طبق سیره پیامبر ( صلی الله علیه و آله وسلم) و سپس به مولای متقیان حضرت امیر عمل بکنیم.
خرد یارتان...
پست 39

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

دوست عزیز
این من جمله چیز هایی است که هر کسی می تونه اون رو رد بکنه .
مگر شما حاکم شرعی که در این مورد دست به قضاوت می زنی؟!
حکم و رای همانی است که حضرت امیر در جمل انجام داد و به ایشان احترام گذاشت.
جالب است که از امام معصوم هم جلو می افتین
نه دادن لقب من درآوردی درست است و نه زیر سوال بردن کسی که حتی حضرت امیر (ع) هم به ایشان احترام گذاشتند...
سوال : کسی ریشه این لقب را آیا می داند؟از کجا شروع شده ؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز
این من جمله چیز هایی است که هر کسی می تونه اون رو رد بکنه .
مگر شما حاکم شرعی که در این مورد دست به قضاوت می زنی؟!

حکم و رای همانی است که حضرت امیر در جمل انجام داد و به ایشان احترام گذاشت.
جالب است که از امام معصوم هم جلو می افتین
نه دادن لقب من درآوردی درست است و نه زیر سوال بردن کسی که حتی حضرت امیر (ع) هم به ایشان احترام گذاشتند...
کمی فکر کن بعد پست بده بزرگوار.الان عصبی هستی و گشتی همه پستای منو جمع کردی و یکی یکی داری جواب میدی.عیب نداره من زیاد دیدم مثل شماها رو
جالبیش اینجاست که مدارک مال علمای خودشونه.وگرنه عایشه واسه من دوزار هم نمیرزه که بیام بگم ام المومنین بوده یا نه
چون اطین چرندیات زیاده.
مثلا به معاویه ملعون هم میگن خال المومنین.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کمی فکر کن بعد پست بده بزرگوار.الان عصبی هستی و گشتی همه پستای منو جمع کردی و یکی یکی داری جواب میدی.عیب نداره من زیاد دیدم مثل شماها رو
جالبیش اینجاست که مدارک مال علمای خودشونه.وگرنه عایشه واسه من دوزار هم نمیرزه که بیام بگم ام المومنین بوده یا نه
چون اطین چرندیات زیاده.
مثلا به معاویه ملعون هم میگن خال المومنین.

خیر جناب ، اگر جواب می دم به خاطر سبک مغزی شما در امور دینی است.
اصلا اثبات کردید که عایشه لایق این لقب نیست! (گرچه در حد شما نیست) خب به چی می رسی؟
به شما چه در عقاید اهل تسنن دست اندازی می کنی!؟
در ضمن شما حقیر تر از آنی که باعث عصبانیت من بشی ،
بهتره به جای اثبات این مطلب تشریف ببری توی تاپیک هایی که به شدت عقاید مسلمان ها و یکتا پرستان رو زیر سوال می بردند.شما در آنجا مگر زنده نبودی که دفاع کنی!

وضعیت
موضوع بسته شده است.