آمـــوزش زبـــان عمومـی و تخصصی کارشناسی ارشد معماری

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا منم در این شرایطم ممنون میشم راهنمایی کنید
من لغتای تا سال 90حفظ کردم اما ی هفته است جعبه لایتنر نمیرم سراغش چیکار کنم ؟؟

امروز رفته بودم همایش راهکارهای کنکور ارشد دکتر تقی زاده تشریف آورده بودن میگفتن دیگه لغت نخونین گرامر کار کنین و مخصوصا درک مطلب و دیگه تست بزنین

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز رفته بودم همایش راهکارهای کنکور ارشد دکتر تقی زاده تشریف آورده بودن میگفتن دیگه لغت نخونین گرامر کار کنین و مخصوصا درک مطلب و دیگه تست بزنین
واااا ی خدا تست ؟؟من ک هیچی نخوندم تست از کجا شروع کنم استرس گرفتم من ی درصد20راضیم برا زبان

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا برای مهارت های درک مطلب منبع معرفی کنین جامع باشه ولی مث دلتا انگلیسی نباشه ممنون

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کار خودتون رو بکنید اینکه دیگه لغت نخونید تست بزنید با گرامر یه حرف غلطیه. هر کسی شیوه خودش رو داره کلمات رو تا روز آخرم بخونید چون دایره لغت از هر چیزی مهمتره حتی شما با کلمات میتونید گرامر هم جواب بدیند. در کنار لغت اون 3 پارت اموزش درک مطلب رو هم بخونید مطمئن باشیند درصدی بالای 40 خواهیند داشت;)

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان گل

راستیاتش منم باید اعتراف کنم زبانم خوب نیست با وجود این وقت باقیمونده از دوستان انتظار یه مشاوره توپ دارم

من نه 504 رو خوندم نه تافل ولی پارسال 2 کتاب دکتر امیری اتشارات پوران پژوهشو یه نگاهی انداختم یه سری لغاتم حفظ کردم ولی از کنکور گذشته تا الان که در خدمت شما دوستان گل هستم دیگه

زبان رو نخوندم حالا دیگه فکر نکنم موقع خوندن 504 یا تافل باشه ولی من به 20 تا 30 درصدم راضیم خودم احساس میکنم باید رو بخش درک مطلب سرمایه گذاری کنم یعنی لغات چند سال گذشته و

درک مطلب های سالهای گذشته رو کار کنم حالا مشتاقانه منتظر مشاوره شما دوستان گل هستم :gol::gol::gol:

دوستان خوبم این پست جواب نداره؟خیلی سخته یا.....

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خوبم این پست جواب نداره؟خیلی سخته یا.....

دوست عزیز!!!
سر زبان همه مشکل دارن
اگه جواب پستت رو ندادن
به خاطر اینه که نمیخوان راهنمایی رو بکنن که ازش مطمئن نیستن!!!

( اینجا همه دارن به هم برا رفع مشکل درسیشون کمک میکنن و مشاوره میدن)

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی درک مطلب های سالهای گذشته رو با جواب تشریحی (منظورم ترجمه شده ) را داره محبت کنه بزاره اینجا دوستان استفاده کنن یا اگه همچین چیزی تو سایت هست لینک بزاره ممنونم

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی درک مطلب های سالهای گذشته رو با جواب تشریحی (منظورم ترجمه شده ) را داره محبت کنه بزاره اینجا دوستان استفاده کنن یا اگه همچین چیزی تو سایت هست لینک بزاره ممنونم
به نظر من خوندن ترجمه درك مطلب كار درستى نيست، چون اسمش دركه، لازم نيست كسى اندازه ترجمه بفهمه متنو، با خوندن ترجمه اتفاقن عادت به فهم مطلب از انگليسى رو از دست مى دين، متنا رو چند بار بخونيد و سعى كنيد بفهمين، بعدش لغاتى كه بلد نيستينو از ديكشنرى انگليسى در بيارين و ياد بگيرين و باز متنو بخونين و بفهمين، تاكيد مى كنم بفهمين، ترجمه نكنين! اولش كند پيش مى ره ولى تاثير فوق العاده شو بعد از يه مدت خواهيد ديد!

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من خوندن ترجمه درك مطلب كار درستى نيست، چون اسمش دركه، لازم نيست كسى اندازه ترجمه بفهمه متنو، با خوندن ترجمه اتفاقن عادت به فهم مطلب از انگليسى رو از دست مى دين، متنا رو چند بار بخونيد و سعى كنيد بفهمين، بعدش لغاتى كه بلد نيستينو از ديكشنرى انگليسى در بيارين و ياد بگيرين و باز متنو بخونين و بفهمين، تاكيد مى كنم بفهمين، ترجمه نكنين! اولش كند پيش مى ره ولى تاثير فوق العاده شو بعد از يه مدت خواهيد ديد!

ممنونم بابت راهنمایتون بهترین نرم افزار واسه ترجمه لغات بهمراه تلفظ چیه ؟
والان تو این 2 ماه و اندی پیشنهادتون واسه اینکه فقط لغات مهم چند ساله گذشته رو بخونم چیه ؟

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم بابت راهنمایتون بهترین نرم افزار واسه ترجمه لغات بهمراه تلفظ چیه ؟
والان تو این 2 ماه و اندی پیشنهادتون واسه اینکه فقط لغات مهم چند ساله گذشته رو بخونم چیه ؟
من يه اپليكيشن dict box روى آيپدم دارم و خوبه ولى نرم افزاراى ديكشنرى هاى معتبر خوبن اكثرن و تلفظ هم دارن، واسه لغات سالاى پيش هم يه بار گفتم قبلن، به نظرم زدن تستا و درآوردن لغات و ياد گرفتنشون در حال تست زدن روش بهتريه از حفظ كردن همينجورى. ولى بازم بستگى به شيوه ى درس خوندن خودتون داره. مثلن من اصلن نمى تونم لغت حفظ كنم بايد تو متن يا فيلم يا جمله ياد بگيرم!
خواهش مى كنم. :)

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یکی از بچه ها نرم افزار جیمورایز رو با نرم افزار جاوا گذاشته بود اول قربونش برم که اینو گذاشته ولی اگه یه بار دیگه اگه کسی آپ کنه یا لینک بده ممنونش میشم من قبلا دانلود کردم ولی الان که خواستم نصب کنم رمز میخاد کسی اگه یادش هست اعلام کنه سپاس

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان یکی از بچه ها نرم افزار جیمورایز رو با نرم افزار جاوا گذاشته بود اول قربونش برم که اینو گذاشته ولی اگه یه بار دیگه اگه کسی آپ کنه یا لینک بده ممنونش میشم من قبلا دانلود کردم ولی الان که خواستم نصب کنم رمز میخاد کسی اگه یادش هست اعلام کنه سپاس
احتمالا پسوردش اینه:www.irlanguage.com
اینم ببین واسه درک #266

شما اگه پارسال زبان تخصصی پوران پژوهشو خوندی پس تا حدودی توی درک مطلب راه افتادی راه میانبر نداره چارش همینه که درک مطلب کار کنی

shahmirzadi

عضو جدید
من یه کلمه رو مثلن بیش از 20 بار مختلف معنیشو پیا میکنم و همون موقع یاد میگیرم با زیه جایه دیگه واسم جدیده.:| چیکار کنم؟؟؟

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه کلمه رو مثلن بیش از 20 بار مختلف معنیشو پیا میکنم و همون موقع یاد میگیرم با زیه جایه دیگه واسم جدیده.:| چیکار کنم؟؟؟
چون کلمه رو خالی داری یاد میگیری ببرش تو جمله تو متن اینجوری برات ماندگارتر میشه زبان فراره بخوایندفقط رو کلمه حساب کنید نتیجه نمیده جمله وتست زدن در کنارش بسیار مهمه

sepideh gh

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشيد. من شنيدم مركز معماري لغتاييي كه تو چند سال اخير تو كنكور ارشد معماري اومده رو به صورت يه جزوه(يا فايل/دقيق نمي دونم) تهيه كرده.كسي داره اين فايل رو؟ من به شدت بهش نياز دارم ممنون ميشم اگه داريد اينجا آپ كنيد.مرسي بچه ها

shayanian

عضو جدید
دوست عزیز
آیا ترجمه فارسی متن زبان تخصصی ارشد معماری پارسه را اطلاع دارید از کجا می تونم تهیه کنم؟

sa999

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجوی مهندسی عمران سازه هستم می خوام ارشدم رو شهرسازی بگیرم از دوستایی که در مورد این رشته آگاهی دارند خواهش می کنم یه سری اطلاعات کلی بدند بهم.راستی کجا ها پذیرش داره

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من دانشجوی مهندسی عمران سازه هستم می خوام ارشدم رو شهرسازی بگیرم از دوستایی که در مورد این رشته آگاهی دارند خواهش می کنم یه سری اطلاعات کلی بدند بهم.راستی کجا ها پذیرش داره
خدا بهت صبر بده!

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز

http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/664-مهندسی-شهرسازی
سلام دوست عزیز به این بخش مراجعه کنید

sa999

عضو جدید
اگه میشه یه نفر بهم یه سری اطلاعات کلی بده ممنون میشم

بالا