آمـــوزش زبـــان عمومـی و تخصصی کارشناسی ارشد معماری

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی اینجا کلاس های کدینگ لغات دکتر ترقی رو شرکت کرده؟ به نظرتون این کلاس ها میتونه مفید باشه؟ چون من با حفظ کردن لغات خیلی مشکل دارم.

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی اینجا کلاس های کدینگ لغات دکتر ترقی رو شرکت کرده؟ به نظرتون این کلاس ها میتونه مفید باشه؟ چون من با حفظ کردن لغات خیلی مشکل دارم.

من شنیدم خیلی خوبه اما تو شهر ما نیس:(

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلماتو یه دوره کوتاه با کد یاد میدن :(
يه چيزى رو من در طول يادگيرى زبان و كلن همه چى فهميده م، كه نابرده رنج گنج ميسر نمى شود!!!!! يعنى هيچ جادو يا كدى وجود نداره واسه اينكه سريع حدود ٢٠٠٠ تا كلمه رو حفظ شى! مگه اينكه اين كدى كه مى گى اين باشه كه بياد ريشه ها و وندهاى مختلفو بهت آموزش بده. كه اين منطقيه ولى بازم معجزه نمى كنه. اين root ها و suffix و prefix ها رو اول كتاب تافل توضيح داده. اگر حوصله بيارى بخونى، خيلى از كلماتو مى تونى راحت ياد بگيرى، مثلن اينكه پيشوند هاى im / un /dis منفى سازن، اونوقت اگه يه جايى يه كلمه باشه كه اين پيشوندو داشته باشه، مى دونى منفيه و ممكنه با همين نكته بتونى سوالو جواب بدى. :)

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
this issue has caused a great deal of ink to flow
این جمله یعنی چی؟:surprised:
قبلش از کانسپت و فرم و طراحی و اینا گفته
كاش يه كم قبل و بعدشم مى ذاشتى، ولى فكر كنم منظورش اينه كه اين موضوع باعث شده چيزاى زيادى راجع بهش نوشته بشه( a great deal of ink to flow) رو استعاره از نوشته شدن مطالب زياد به كار برده، احتمالن. بازم اگه بقيه شو بذارى بهتر مى شه متوجه شد.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
سلام دوست عزیز
والا با توجه به تایم کمی که مونده تا کنکور اگر برای کنکور میخوایند یکم دیره ولی من به شخصه اعتقادی به کد دیگران ندارم خودم کد میدم تا برام ماندگار تر بمونه اما خیلی ها حوصله اینکار رو ندارند واین کلاس میتونه براشون مفید باشه;)

shokoo.m

کاربر بیش فعال
كاش يه كم قبل و بعدشم مى ذاشتى، ولى فكر كنم منظورش اينه كه اين موضوع باعث شده چيزاى زيادى راجع بهش نوشته بشه( a great deal of ink to flow) رو استعاره از نوشته شدن مطالب زياد به كار برده، احتمالن. بازم اگه بقيه شو بذارى بهتر مى شه متوجه شد.

At a certain point inthe process, concepts turn into a final form for the desighn.but how does the designer arrive ata form? Is designing comparable to solving a problem whose solution is encapsulated in the task? This issue has caused a great deal of ink to flow. Usually it deals with the question of wether the demands made of a design, particularly in terms of usefulness or construction, generate a form, or if the form can be derived from another source.Is it possible, for example to derive the shape of a room explicitly from the pattern of lines of move ment through that room; or can a span derivedirectly from rhe bending moment diagram? And if a line of movementcan generate formshould the form of the structure then determine that of the space,or vice vesa?

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
این یه جمله ضرب المثلیه تا حدودی اما تقریبا معنیش این میشه
این موضوع باعث به وجود امدن جوهری( ضمینه ای) بالا می شود. اگر قبلش میگه از کانسپت حرف میزنه یعنی این موضوع کانسپتی با جوهره بالا را به وجود می اورد

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز

At a certain point inthe process, concepts turn into a final form for the desighn.but how does the designer arrive ata form? Is designing comparable to solving a problem whose solution is encapsulated in the task?This issue has caused a great deal of ink to flow. Usually it deals with the question of wether the demands made of a design, particularly in terms of usefulness or construction, generate a form, or if the form can be derived from another source.Is it possible, for example to derive the shape of a room explicitly from the pattern of lines of move ment through that room; or can a span derivedirectly from rhe bending moment diagram? And if a line of movementcan generate formshould the form of the structure then determine that of the space,or vice vesa?
خب اين همون كه گفتم مى شه معنيش. اومده يه سرى سوال مطرح كرده اول متن راجع به روند طراحى و رسيدن از كانسپت به فرم، بعدش اون جمله رو آورده، كه يعنى اين سوالارو خيليا پرسيدن و خيليا هم جواب دادن، و اينو به صورت استعارى با همون جمله اى كه متوجه نشدى گفته. بعدشم اومده جواباى خودشو به همون سوالاى اول متن داده. ( كه كلن روند معمول متون درك مطلبه) :)

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
این یه جمله ضرب المثلیه تا حدودی اما تقریبا معنیش این میشه
این موضوع باعث به وجود امدن جوهری( ضمینه ای) بالا می شود. اگر قبلش میگه از کانسپت حرف میزنه یعنی این موضوع کانسپتی با جوهره بالا را به وجود می اورد
آقا كوروش فكر كنم اشتباه مى كنين، متن كاملو كه دوستمون بعدش نوشته رو هم بخونيد. فك كنم اينى مى شه كه من مى گم. :)

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا كوروش فكر كنم اشتباه مى كنين، متن كاملو كه دوستمون بعدش نوشته رو هم بخونيد. فك كنم اينى مى شه كه من مى گم. :)

خب دیگه معنیش همینه دیگه تو هم درست میگی اما این جمله هم همین میشه دیگه استعاره ایش;)

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز

At a certain point inthe process, concepts turn into a final form for the desighn.but how does the designer arrive ata form? Is designing comparable to solving a problem whose solution is encapsulated in the task?This issue has caused a great deal of ink to flow. Usually it deals with the question of wether the demands made of a design, particularly in terms of usefulness or construction, generate a form, or if the form can be derived from another source.Is it possible, for example to derive the shape of a room explicitly from the pattern of lines of move ment through that room; or can a span derivedirectly from rhe bending moment diagram? And if a line of movementcan generate formshould the form of the structure then determine that of the space,or vice vesa?

این یک ضرب المثله !
در وافع می خواسته بگه این بحث که چه جوری طراحی شکل می گیره و از طراح از کانسپت به طرح نهایی می رسه کار مشکلیه چون این وسط خیلی سوالات مطرح میشه
در قدیم نوشتن با قلم و مرکب انجام میشده، دیدی یکی اعصابش به هم میریزه و خورد میشه جای جوهرش میریزه رو برگش :D
منظورش این بوده این بجث پیچیدس برای همین باعث شده جوهر زیادی ریخته بشه، توی جمله بعدشم میگه معمولا با خیلی از سوالات باید دست و پنجه نرم کرد مثل ....

mon-@-rchitect

عضو جدید
بروبچ ی سوال

من فلش کارت 504 و با تافل میخونم به نظرتون کار درستیه؟؟؟

من اصلا تا حالا گرامر نخوندم نمیدونم چکار کنم کسی جزوه ای داره که تعداد صفحات اندک ولی جزییات بیشتر توش باشه؟؟؟؟
ممنووووووووون به من عاجز کمک کنید:crying:

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
این یک ضرب المثله !
در وافع می خواسته بگه این بحث که چه جوری طراحی شکل می گیره و از طراح از کانسپت به طرح نهایی می رسه کار مشکلیه چون این وسط خیلی سوالات مطرح میشه
در قدیم نوشتن با قلم و مرکب انجام میشده، دیدی یکی اعصابش به هم میریزه و خورد میشه جای جوهرش میریزه رو برگش :D
منظورش این بوده این بجث پیچیدس برای همین باعث شده جوهر زیادی ریخته بشه، توی جمله بعدشم میگه معمولا با خیلی از سوالات باید دست و پنجه نرم کرد مثل ....
:w18: واتسون کارت رو خوب انجام دادی!

من فلش کارت 504 و با تافل میخونم به نظرتون کار درستیه؟؟؟

من اصلا تا حالا گرامر نخوندم نمیدونم چکار کنم کسی جزوه ای داره که تعداد صفحات اندک ولی جزییات بیشتر توش باشه؟؟؟؟
ممنووووووووون به من عاجز کمک کنید:crying:

آره ولی تمومشون کن!

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان تو ف ی س ب وک پیج "سریعترین روش یادگیری لغات انگلیسی" رو سرچ کنین،یه سری لغات مهم برای آزمونها رو با استفاده از روش های تداعی و تصویر سازی و ... آموزش میده.بد نیس یه سر بزنین!:rambo:

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان تو ف ی س ب وک پیج "سریعترین روش یادگیری لغات انگلیسی" رو سرچ کنین،یه سری لغات مهم برای آزمونها رو با استفاده از روش های تداعی و تصویر سازی و ... آموزش میده.بد نیس یه سر بزنین!:rambo:
اون پیجی رو که توش باشباهت تلفظ درس می ده مثلا amorous رو عموروس می گه و عکس رئیس جمهور روسیه رو با ایران کنار هم می زاره .می گه روسیه عاشق ایران!
https://www.face*book.com/tasvirsazi

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من میخوام عصر برم انقلاب میخوام یه کتابی بخرم که لغات تخصصی معماری و توش داشته باشه و همه جا بتونم بخونمش میشه راهنماییم کنید چی بگیرم؟

camelia ka

عضو جدید
دوستان کسی فرق glimpse &glance رو میدونه؟؟ ص40 کتاب 504تمرین eشماره 7خب چرا glance درست نیست؟مگه هردو اشاره کردن ونگاه اجمالیو..معنی نمیدن؟؟
a quick...........of my program reveqals that i have five major subject
بعد یه سوال دیگه فرق calamity &disaster چیه ؟میشه جای هم تو جمله استفاده بشن ؟هردومعنی مصیبت وبلایای طبیعیو میدن؟

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان کسی فرق glimpse &glance رو میدونه؟؟ ص40 کتاب 504تمرین eشماره 7خب چرا glance درست نیست؟مگه هردو اشاره کردن ونگاه اجمالیو..معنی نمیدن؟؟
a quick...........of my program reveqals that i have five major subject
بعد یه سوال دیگه فرق calamity &disaster چیه ؟میشه جای هم تو جمله استفاده بشن ؟هردومعنی مصیبت وبلایای طبیعیو میدن؟
با توجه به توضیح انگلیسی شون می شه گفت disaster حالت خاصی از calamity هست، calamity به هر نوع بلا و حادثه ای گفته می شه ولی disaster بلایایی هست که سریع/ناگهانی رخ می دن، چون حتی تو تعریفش از لفظ کالامیتی استفاده شده : a sudden calamitous event bringing great damage, loss, or destruction
منبع :
http://www.merriam-webster.com/dictionary/calamity
http://www.merriam-webster.com/dictionary/disaster

در مورد سوال اولی هم ظاهرا تفاوت معنایی خاصی ندارن، ولی ساختارهاشون فرق داره ... تو سوالی که نوشتین حرف of رو آورده که طبق دیکشنری آکسفورد فقط glimpse با of به کار می ره... اینجا ساختارهاشونو برات می نویسم :
glance :

• V + adv./ prep
  • at/ down/ over/ through s.th

glimpse :
  • at s.b/s.th
  • into sth
  • of s.b/ s.th

اگه دقت کنی تو کتاب 504 هم هر 3 تا مثال glimpse رو با of آورده و هر سه تا مثال glance رو با at ... پس این ساختارای رایج هر کدومو نشون می ده
یه فرق دیگه شونم (با توجه به آکسفورد و مثالاش) انگار اینه که glimpse برای اشیاء و افراد به کار می ره ولی glance در مورد انسان کاربرد نداره (مثلا نگاه اجمالی به یه شخصی)
اینا نکاتی بود که من به دست آوردم... اگه اشکالی داره بچه ها درستش کنن لطفا :gol:
البته به نظر من این سوالا برا کنکور زیاد کاربرد نداره -استرس ایجاد می کنه یه کم- ولی برا استراحت تفریح خوبیه آدم ذوق زده می شه که وقتی می بینه چیزایی که قبلا بی دقت از روشون رد شده چقد نکته داشتن :weirdsmiley::D

آخرین ویرایش:

camelia ka

عضو جدید
با توجه به توضیح انگلیسی شون می شه گفت disaster حالت خاصی از calamity هست، calamity به هر نوع بلا و حادثه ای گفته می شه ولی disaster بلایایی هست که سریع/ناگهانی رخ می دن، چون حتی تو تعریفش از لفظ کالامیتی استفاده شده : a sudden calamitous event bringing great damage, loss, or destruction
منبع :
http://www.merriam-webster.com/dictionary/calamity
http://www.merriam-webster.com/dictionary/disaster

در مورد سوال اولی هم ظاهرا تفاوت معنایی خاصی ندارن، ولی ساختارهاشون فرق داره ... تو سوالی که نوشتین حرف of رو آورده که طبق دیکشنری آکسفورد فقط glimpse با of به کار می ره... اینجا ساختارهاشونو برات می نویسم :
glance :

• V + adv./ prep
  • at/ down/ over/ through s.th

glimpse :
  • at s.b/s.th
  • into sth
  • of s.b/ s.th

اگه دقت کنی تو کتاب 504 هم هر 3 تا مثال glimpse رو با of آورده و هر سه تا مثال glance رو با at ... پس این ساختارای رایج هر کدومو نشون می ده
یه فرق دیگه شونم (با توجه به آکسفورد و مثالاش) انگار اینه که glimpse برای اشیاء و افراد به کار می ره ولی glance در مورد انسان کاربرد نداره (مثلا نگاه اجمالی به یه شخصی)
اینا نکاتی بود که من به دست آوردم... اگه اشکالی داره بچه ها درستش کنن لطفا :gol:
البته به نظر من این سوالا برا کنکور زیاد کاربرد نداره -استرس ایجاد می کنه یه کم- ولی برا استراحت تفریح خوبیه آدم ذوق زده می شه که وقتی می بینه چیزایی که قبلا بی دقت از روشون رد شده چقد نکته داشتن :weirdsmiley::D
مرسی خیلی توضیحاتت کامل بود:gol:

shokoo.m

کاربر بیش فعال
چجوری اینا رو قاطی نکنم؟اینا همشون شبیه همن. منم شبیه هم ها رو قاطی میکنم:weirdsmiley:
dispute با disrupt
disturb با distribute
through با thorough
dispense با disperse
endear با endure
soar با roam
constant با consistent
indispensable با indisputable
و...

همه ی لغتا اینجوری رو چیکار کنم؟ راهی هست؟ غیر از اینکه تو جمله بخونم:)

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
چجوری اینا رو قاطی نکنم؟اینا همشون شبیه همن. منم شبیه هم ها رو قاطی میکنم:weirdsmiley:
dispute با disrupt
disturb با distribute
through با thorough
dispense با disperse
endear با endure
soar با roam
constant با consistent
و...

اين راهى كه من مى گم هم تقريبن مث تو جمله خوندنه، ولى خب، چون نگاهشون كردم و واسه من شبيه نبودن، از خودم پرسيدم چرا، به اين نتيجه رسيدم كه توى متون مختلف واسم جا افتاده ن و كاملن متمايزن.
اصولن دونستن معنى كلمات با به كار گرفتنشون توى حرف، خيلى فرق داره، يعنى وقتى يه كلمه هايى بشن active vocabulary ، اونوت قاطي شون نمى كنى. سعى كن باهاشون جمله بنويسى، از خودت، بيش از يه جمله، مثلن ده تا جمله با هركدوم، جمله هايى كه ممكنه توى يه مكالمه به كار ببرى. و فرض كن دارى با يه انگليسى زبون حرف مى زنى و مى خواى كه از اين كلمات استفاده كنى. مثلن با طرف دارين تو شهر مى گردين، تو مى خواى بگى منو دوستام هم خيلى تو اين محله هاى قديمى پرسه مى زنيم، واسه پرسه تو ممكنه تو active vocabulary خودت wander رو داشته باشى، اما roam رو هم ياد گرفتى، جمله تو با roam بساز، as a matter of factmy friends and I also roam alot in these old neighborhoods! حالا سناريو رو عوض كن. يه موقعيت ديگه بساز و باز همين. كارو بكن. ده تا موقعيت مجازى برا استفاده از اون كلمه بساز، ديگه قاطى نمى كنى. يا بين توى يه متن ازشون استفاده كن، معنياى فارسيشون رو بدون و با اون معنيا يه متن فارسي منسجم بنويس، بعد متنتو انگليسى كن با همون كلمات. اينجورى هم جا مى افته واست.
البته اين راه منه ممكنه بقيه كار ديگه اى هم بلد باشن كه راحت تره. :)

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
dispute با disrupt
disturb با distribute
through با thorough
dispense با disperse
endear با endure
soar با roam
constant با consistent
و...

من بعضی مواقع که خیلی خیلی گیر میکنم در معانی کلمات شبیه به هم براشون نشونه میزارم مثلا میگم ای اخر نشاناز فلان چیز داره که به معنی کلمه میخوره وخیلی کارهای دیگه. بهترین روش نشانه گذاشتن حالا از هر طریقیه. یه مثال میزنم در مورد اول بقیه رو خودت انجام بده: میگم dispute این ای آخرش رو نشون میزارم اییی بازم دعوا نزاع؟:D خنده داره میدونم اما خیلی قشنگ نقش میبنده توذهنت

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام دوستان میشه راجع به نحوه کار کردن با نرم افزار jmemorize توضیح بدید من لغت ها و نرم افزار رو از تاپیک دان کردم اما زیاد سر در نیاوردم از نحوه کارش ممنون میشم کمکم کنید

مریم 7

عضو جدید
سلام
بچه های این 2 تا فایل تو سیستم من بوده تو بخش زبان نمیدونم ولی از کدوم کتابه ولی نگاهی بهش انداختم دیدیم هم معنی کلمات خوبی داره وهم متن خوبی
مشاهده پیوست 183341

آب در کوزه و ما تشنه لبان...
این که زبان تخصصی انتشارات سمت هست.رستگارپور
درسای دیگش رو نداره کسی آیا؟

بالا