آزمون نظام مهندسی برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kuchuluuu

عضو جدید
سلام، خواهش می کنم
سوالی که مهندس تقوی گفتن اشکال دارن منم مشکل دارم
در مورد چیدمان ها توی روشنایی وقتی از مقدار S/MH که توی جدوله استفاده می کنید باید رو به بالا گرد کنید، یعنی حتی 2.2 رو به 3، چون داره حداقل ها رو میده، اما وقتی از فرمول شدت روشنایی و شار نوری تعداد رو بدست میارید مثلا 20.1 باید 21 بگیرید و بعد از اون توی چیدمان هم سعی کنید نزدیک همین عدد رو انتخاب کنید، از فرمول l/x * w/x = n ، که x فاصله مدنظره، اگه برید تعداد بیشتری در میاد که اشتباه میشه
سلام و ممنون واسه پاسختون
راستش منظورتون رو از این جمله " (در مورد چیدمان ها توی روشنایی وقتی از مقدار S/MH که توی جدوله استفاده می کنید باید رو به بالا گرد کنید، یعنی حتی 2.2 رو به 3، چون داره حداقل ها رو میده، )"درست متوجه نشدم.آخه بعضی وقتا تو سوال جدول نمیاد.می شه بیشتر توضیح بدین؟
ممنون

kuchuluuu

عضو جدید
فکر خوبیه اگه همچین چیزی باشه تو اهواز که عالیه
من پس فردا میخام یه سری بزنم ببینم کارتم آمادست یا نه ، این کار رو هم انجام میدم.

آقا مسعود سلام
منم نظام مهندسی خوزستان هستم ولی هنوز کارت عضویتم رو نگرفتم.شما هم می خواین الان کارت عضویت بگیرین؟
می گن سر جلسه امتحان چک می کنن.شاید منم مجبور شم روز یکشنبه برم اهواز.روزهای یکشنبه کارت میدن؟

tyler

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میتونه در مورد حل سوال 13 و 14 ازمون سال 90 کمک کنه؟
در مورد حداکثر فاصله بین دتکتورهاست؟از چه رابطه ای استفاده کرده؟

nafise05

عضو جدید
سلام و ممنون واسه پاسختون
راستش منظورتون رو از این جمله " (در مورد چیدمان ها توی روشنایی وقتی از مقدار S/MH که توی جدوله استفاده می کنید باید رو به بالا گرد کنید، یعنی حتی 2.2 رو به 3، چون داره حداقل ها رو میده، )"درست متوجه نشدم.آخه بعضی وقتا تو سوال جدول نمیاد.می شه بیشتر توضیح بدین؟
ممنون
سلام، خواهش می کنم، درسته، وقتی که جدول باشه ازش استفاده می کنیم، اگه نباشه که فقط از همون فرمول شدت روشنایی و چیدمانی که نزدیکترین عدد به جواب رو بده استفاده می کنیم

elham218

عضو جدید
سلام دوستان
کسی سوالای سال 83 به قبل رو داره یا سایتی رو می شناسه که سوالای اون سالا رو داشته باشه تا دانلود کنم؟

مرسی

Masoud_IEC

عضو جدید
آقا مسعود سلام
منم نظام مهندسی خوزستان هستم ولی هنوز کارت عضویتم رو نگرفتم.شما هم می خواین الان کارت عضویت بگیرین؟
می گن سر جلسه امتحان چک می کنن.شاید منم مجبور شم روز یکشنبه برم اهواز.روزهای یکشنبه کارت میدن؟

درود
بله منم میخام کارت عضویت رو بگیرم ولی نمیدونم چه روزایی هست ،من یکشنبه میرم خبرشو میدم که اگه لازم شد شما هم برید کارت رو بگیرید.

سلام دوستان
کسی سوالای سال 83 به قبل رو داره یا سایتی رو می شناسه که سوالای اون سالا رو داشته باشه تا دانلود کنم؟

مرسی

چند صفحه قبل خانم مهندس یه لینک معرفی فرمودن که قدیمیا رو داره .
سلام
دوستان کسی میتونه در مورد حل سوال 13 و 14 ازمون سال 90 کمک کنه؟
در مورد حداکثر فاصله بین دتکتورهاست؟از چه رابطه ای استفاده کرده؟
سوال 13:
شعاع پوشش دتکتور :
R=7.5+5-W/2
w: عرض راهرو
حداکثر فاصله دتکتورها= D<=2.R
14:

تعداد دتکتور:
n=2+L-15/D
L=طول راهرو
منبع : شایقی صفحه 419

آخرین ویرایش:

kuchuluuu

عضو جدید
سلام، خواهش می کنم، درسته، وقتی که جدول باشه ازش استفاده می کنیم، اگه نباشه که فقط از همون فرمول شدت روشنایی و چیدمانی که نزدیکترین عدد به جواب رو بده استفاده می کنیم
سلام
تازه برگشتیم سر پله اول که :smile:
خوب حالا این اعداد رو چطوری گرد کنیم؟آخه تو سوالای مختلف مثل هم گرد نکرده.
می ترسم آخرش همینجوری بیاد.

kuchuluuu

عضو جدید
سلام به همه مهندسان عزیز
بچه ها من مبحث 19 رو اصلا" نخوندم.الانم دارم مطالب قبلی رو دوره می کنم.به نظرتون خوندن این مبحث مهمه؟کجاهاش مهمتره؟
ممنون

Masoud_IEC

عضو جدید
سلام به همه مهندسان عزیز
بچه ها من مبحث 19 رو اصلا" نخوندم.الانم دارم مطالب قبلی رو دوره می کنم.به نظرتون خوندن این مبحث مهمه؟کجاهاش مهمتره؟
ممنون

از مزخرفات رشته عمرانه !
فقط قسمت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی رو بخون

وضعیت
موضوع بسته شده است.