آزمون نظام مهندسی برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kuchuluuu

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من تو مباحث مربوط به تقويت و آنتن مرکزي مشکل دارم.مثلا" سوالاي 32-29 آزمون سال 90 .کسي مي تونه کمکم کنه؟اصلا" مطلب واسم جا نمي افته.
ممنون

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه پیشنهادی داشتم نظرتون چیه هر روز روی سوالات یک آزمون بحث کنیم.مثلا از 83 شروع کنیم تا 91.

hamedjs11

عضو جدید
سلام خانم نفیسه تو سوال 26 همون 83 چرا سطح اتصال موتاه برابره در صورتی که z کمتر میشه در صورت وصل کوپلاژ. در ضمن سوال 34 ام من 16 بدست آوردم که اشتباهه

Masoud_IEC

عضو جدید
سلام دوستان
یه پیشنهادی داشتم نظرتون چیه هر روز روی سوالات یک آزمون بحث کنیم.مثلا از 83 شروع کنیم تا 91.

پیشنهاد خوبی میتونست باشه ! 10 روز بیشتر نمونده و متاسفانه اکثر بچه ها و خود من الان داریم مباحث رو دوره میکنیم که تازه اگه فرصت کنیم

[B گفت:
kuchuluuu[/B];7071358]سلام به همه دوستان
من تو مباحث مربوط به تقويت و آنتن مرکزي مشکل دارم.مثلا" سوالاي 32-29 آزمون سال 90 .کسي مي تونه کمکم کنه؟اصلا" مطلب واسم جا نمي افته.
ممنون
چند صفحه قبل توسط خانم مهندس کامل توضیح داده شده ، لطفا مراجعه کنید

kuchuluuu

عضو جدید
سلام به همه
دوستان سوال 48 آذر 90 تو کتاب شایقی بعد از حل به عدد 546.7 رسیده.خودمم که حل کردم همین شد.حالا این مقدار بین گزینه 3)537.84 و گزینه 4) 556.63 قرار گرفته و شایقی هم گزینه 4 رو انتخاب کرده که مقدار بیشتر هست.چرا؟
یه سوال دیگه تو مبحث روشنایی.وقتی داریم چیدمان چراغ ها رو بصورت طولی و حرضی حساب کنیم معمولا وقتی W/X یا L/X انجام میدیم عدد اعشاری بدست میاد.مبنای ما برای گرد کردن این اعداد چیه؟مثلا در آزمون خرداد 89 مقدار L/X=20/1.76=11.36 را به عدد 12 گرد کرده و تبدیل شده به 12 ولی در آزمون سال 84مقدار W/X=4.32 را به عدد 4 گرد کرده و به 4 تبدیل شده.چرا؟
کممممممممممممممممممممک :smile:

Masoud_IEC

عضو جدید
سلام به همه
دوستان سوال 48 آذر 90 تو کتاب شایقی بعد از حل به عدد 546.7 رسیده.خودمم که حل کردم همین شد.حالا این مقدار بین گزینه 3)537.84 و گزینه 4) 556.63 قرار گرفته و شایقی هم گزینه 4 رو انتخاب کرده که مقدار بیشتر هست.چرا؟
یه سوال دیگه تو مبحث روشنایی.وقتی داریم چیدمان چراغ ها رو بصورت طولی و حرضی حساب کنیم معمولا وقتی W/X یا L/X انجام میدیم عدد اعشاری بدست میاد.مبنای ما برای گرد کردن این اعداد چیه؟مثلا در آزمون خرداد 89 مقدار L/X=20/1.76=11.36 را به عدد 12 گرد کرده و تبدیل شده به 12 ولی در آزمون سال 84مقدار W/X=4.32 را به عدد 4 گرد کرده و به 4 تبدیل شده.چرا؟
کممممممممممممممممممممک :smile:

سلام ، برا سوال اولتون باید بگم که منم نفهمیدم چطور شد !
اما برا سوال دوم، شما باید سعی کنید ارایش رو طوری بچینید که لامپ ها کم نباشند یا خیلی زیاد نباشن ! این سوال هم بگیر نگیر داره تو گرد کردن !

engineerjafari

عضو جدید
سلام:)
میشه یکی بمن کمک کنه!
ارتفاع چاه رو از کدوم جدول خوندی که 38.4 شده تو سوال 49 آزمون آذر 91؟

setare7031

عضو جدید
سلام به همگی خدا قوت
من چندتا سوال داشتم، لطف کنید جواب بدین ممنون می شم.
آزمون خرداد 82:
سوال 64: نمیفهم چطوری اختیاری میشه؟

آزمون فروردین 81:
سوال 9: کجای کتابه؟ بالاخره کی مقصره؟
سوال 33: اندازه فیوز را چطور حساب کنیم؟ همیشه جریان کنتاکتور را با بیشتر در نظر بگیریم؟
سوال 34: اول اینکه رله پریمر چیه ؟ و چرا در فرمول باید از ولتاژ اولیه استفاده کنیم؟
سوال 45: جوابها درست در محاسبه بدست نمیان؟ و اینکه ولتاژ تماس با بدنه موتور چطور حساب میشه؟
سوال 47: این هم مشکلم در محاسبه ولتاژ تماسه؟

آزمون اسفند 82:
سوال 23: مگه جریان نامی فیوز بالادست بزرگتر از 100 آمپر هم داریم؟

nafise05

عضو جدید
سلام به همگی خدا قوت
آزمون خرداد 82:

آزمون فروردین 81:
سوال 33: اندازه فیوز را چطور حساب کنیم؟ همیشه جریان کنتاکتور را با بیشتر در نظر بگیریم؟
سوال 34: اول اینکه رله پریمر چیه ؟ و چرا در فرمول باید از ولتاژ اولیه استفاده کنیم؟
سوال 45: جوابها درست در محاسبه بدست نمیان؟ و اینکه ولتاژ تماس با بدنه موتور چطور حساب میشه؟

آزمون اسفند 82:
سلام ستاره جون، خوبی؟
اگه بدونی این چن روز من چی کشیدم!!!
کابل تلفنمون به سرقت رفته بود!!!! یعنی از یکشنبه غروب من اینترنت نداشتم تا الان
الان انقققد خوشحالم که نگو! یه کم طول میکشه تا آروم بشم! بعد اگه سوالی بود دوستان جواب نداده بودن در خدمتم
:w33:

Masoud_IEC

عضو جدید
سلام ستاره جون، خوبی؟
اگه بدونی این چن روز من چی کشیدم!!!
کابل تلفنمون به سرقت رفته بود!!!! یعنی از یکشنبه غروب من اینترنت نداشتم تا الان
الان انقققد خوشحالم که نگو! یه کم طول میکشه تا آروم بشم! بعد اگه سوالی بود دوستان جواب نداده بودن در خدمتم
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/funny/w33.gif

منم ضد حال هایی داشتم !
دو هفته پیش که مین بردم اشکال اساسی پیدا کرد تا الان هنو تعمیر نشده با یه سیستم دیگه موقتی اومدم که فقط به اینترنت وصل باشم
بعدش چند روز پیش هم مودمم ییهو پوکید دادمش تعمیر دیروز اوکی شد !

سلام به همگی خدا قوت
آزمون خرداد 82:

آزمون فروردین 81:

آزمون اسفند 82:
64 :
یعنی وقتی مدار داره حفاظت میشه چون تنها مسیر تغذیه تابلو هست اگه مشکلی پیش بیاد دیگه مدار رو قطع میکنه و از جایی دیگه جریان نمیکشه

من پاسخنامه ازمون81 ندارم و شک دارم ولی راجب 45 :
i=220/rb+rs+rc+xc=33.33
ولتاژ تماس:
u=rs.isc=3*33.33=99

23-82:
بله تا 1000 داریم
منظور این سوال اینه که برا اینکه مینیاتور نپکه ! حداکثر چند بزاریم تا زود قطع کنه

آخرین ویرایش:

hamedjs11

عضو جدید
سلام خانم نفیسه تو سوال 26 همون 83 چرا سطح اتصال موتاه برابره در صورتی که z کمتر میشه در صورت وصل کوپلاژ. در ضمن سوال 34 ام من 16 بدست آوردم که اشتباهه

kuchuluuu

عضو جدید
سلام به همه مهندسان عزیز.با آرزوی موفقیت واسه همهههههههههههههههههههه;)
تو آزمون اسفتد 87 این مقدار X=0.085 و R=0.11 که تو صورت سوال داده چیه؟
1.jpg

kuchuluuu

عضو جدید
3.jpg
سلام دوستان
یه سوال دیگه.چرا تو سوال 42 آزمون اسفند 87 گزینه 3 را انتخاب کرده.مگه تو سیستم TN-C-S نباید 5 تا کابل داشته باشیم؟پس چرا گزینه 4 را انتخاب نکرده؟( شکل بالا )
سوال 16 از همین آزمون رو که دیگه اصلا" متوجه نشدم. ( شکل پایین ) ممنون می شم دوستان واسم توضیح بدین این سوالارو
:confused:
4.jpg

nafise05

عضو جدید
سلام
به نظر من چون توی بحث اتصال کوتاه امپدانس کل که شما مدنظرتونه تاثیری نداره، یعنی اگه توی یه شینه اتصال کوتاه بشه، به خاطر کلید کوپلاژ نمیاد جریان اتصال کوتاه مثلا نصف بشه، همۀ جریان اتصال کوتاه که از یه ترانس ناشی میشه از محل اتصال کوتاه می گذره چون امپدانس اونجا صفره دیگه از جاهای دیگه اصلا نمی گذره که امپدانس اونها تاثیرگذار باشه، نمی دونم صددرصد درست باشه یا نه، با این توضیح من، نظر خودتون چیه؟ دوستان هم لطفا نظر بدن

nafise05

عضو جدید
سلام به همه مهندسان عزیز.با آرزوی موفقیت واسه همهههههههههههههههههههه;)
تو آزمون اسفتد 87 این مقدار X=0.085 و R=0.11 که تو صورت سوال داده چیه؟
مشاهده پیوست 183182
روی این سوال قبلا هم بحث شده و متاسفانه هنوز متوجه نشدیم:(
یعنی به نظر میاد این مولفه ها مقدار اهمی و راکتانس حلقه اتصال کوتاه کابل 50 میلمیمتری باشه اما با این فرض جواب درست در نمیاد

nafise05

عضو جدید
مشاهده پیوست 183183
سلام دوستان
یه سوال دیگه.چرا تو سوال 42 آزمون اسفند 87 گزینه 3 را انتخاب کرده.مگه تو سیستم TN-C-S نباید 5 تا کابل داشته باشیم؟پس چرا گزینه 4 را انتخاب نکرده؟( شکل بالا )
سوال 16 از همین آزمون رو که دیگه اصلا" متوجه نشدم. ( شکل پایین ) ممنون می شم دوستان واسم توضیح بدین این سوالارو
:confused:
مشاهده پیوست 183184
در مورد سوال اول من فک می کنم به این خاطر 4در 25 انتخاب شده که سوال گفته کابل تغذیه، یعنی 3 تا کابل واسه سه فاز و یکی هم نول، هادی حفاظتی طبق مبحث 13 یه جدولی هست ص 95، وقتی تغذیه بین 16 و 35 باشه، نصف کابل تغذیه ست، که میشه 12.5 که 16 انتخاب میشه
16: یه فرمولی داره، توی پی دی اف نوشتم، اینجا نمیشد
از اون استفاده کنید راحت حل میشه

پیوست ها

• Document1.pdf
    41.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

kuchuluuu

عضو جدید
سلام به همه
وااااااااااااااااااااای که چقدر آزمون سال 83 متفاوته با سالهای بعدش.اصلا" خراب کردم.اگه امسالم انقدر متفاوت بده من که داغون می شم :(
بچه ها من از 83 تا 91 تقریبا" از هر سال 1 آزمون رو خوندم و کتابم فقط مبحث 13 و 15 و نصف راهنمای 13 رو خوندم.حالا به نظرتون کتابارو دوره کنم و همین آزمونا رو دوباره دوره کنم یا اینکه لازمه که آزمون دوم این سالها رو هم بخونم؟قبل از 83 چی؟
مبحث 19 هم مهمه؟
شما الان تو چه مرحله ای هستین؟
امیدوارم همه قبول شین منم با شما.

Masoud_IEC

عضو جدید
سلام به همه
وااااااااااااااااااااای که چقدر آزمون سال 83 متفاوته با سالهای بعدش.اصلا" خراب کردم.اگه امسالم انقدر متفاوت بده من که داغون می شم :(
بچه ها من از 83 تا 91 تقریبا" از هر سال 1 آزمون رو خوندم و کتابم فقط مبحث 13 و 15 و نصف راهنمای 13 رو خوندم.حالا به نظرتون کتابارو دوره کنم و همین آزمونا رو دوباره دوره کنم یا اینکه لازمه که آزمون دوم این سالها رو هم بخونم؟قبل از 83 چی؟
مبحث 19 هم مهمه؟
شما الان تو چه مرحله ای هستین؟
امیدوارم همه قبول شین منم با شما.
همه تستا رو یه دور بزن
من دارم مباحثو میخونم و بعدش دیگه سعی میکنم مطالبو فرمولا رو جمعو جور کنم

kuchuluuu

عضو جدید
سلام ، برا سوال اولتون باید بگم که منم نفهمیدم چطور شد !
اما برا سوال دوم، شما باید سعی کنید ارایش رو طوری بچینید که لامپ ها کم نباشند یا خیلی زیاد نباشن ! این سوال هم بگیر نگیر داره تو گرد کردن !
سلام خانم نفیسه
ممنون واسه جوابای قبلیتون
شما میتونید تو این سوال کمک کنید؟
دوستان دیگه هم لطفا" یه نگاه بندازن
ممنووووووووووووووووووووووووووووووون از همهههههههههههههه:smile:

Masoud_IEC

عضو جدید

در هر دو حالت شین از یه ترانس تغذیه میشه پس تغییر نمیکنه .
سوال 16:
6+6+3=15

nafise05

عضو جدید
سلام خانم نفیسه
ممنون واسه جوابای قبلیتون
شما میتونید تو این سوال کمک کنید؟
دوستان دیگه هم لطفا" یه نگاه بندازن
ممنووووووووووووووووووووووووووووووون از همهههههههههههههه:smile:
سلام، خواهش می کنم
سوالی که مهندس تقوی گفتن اشکال دارن منم مشکل دارم
در مورد چیدمان ها توی روشنایی وقتی از مقدار S/MH که توی جدوله استفاده می کنید باید رو به بالا گرد کنید، یعنی حتی 2.2 رو به 3، چون داره حداقل ها رو میده، اما وقتی از فرمول شدت روشنایی و شار نوری تعداد رو بدست میارید مثلا 20.1 باید 21 بگیرید و بعد از اون توی چیدمان هم سعی کنید نزدیک همین عدد رو انتخاب کنید، از فرمول l/x * w/x = n ، که x فاصله مدنظره، اگه برید تعداد بیشتری در میاد که اشتباه میشه

nafise05

عضو جدید
مهندسای عزیز
کسی اگه براش مقدوره به نظام مهندسی استانشون یه سری بزنه، یکی از دوستان که سال قبل توی آزمون قبول شده، پیشنهاد داده بود که اشکالاتتون رو می تونید از نظام مهندسی قسمت برق بپرسید چون اکثرا اساتیدی هستند که تدریس هم می کنن، اگه آره، لطف کنید بگید که سوالاتی که هنوز همه مون روش ابهام داریم رو مرتب کنیم یه نفر زحمت پرسیدنشو بکشه، من یه مقدار برام سخته و کرج هم فعلا که برفی بارونیه

Masoud_IEC

عضو جدید
مهندسای عزیز
کسی اگه براش مقدوره به نظام مهندسی استانشون یه سری بزنه، یکی از دوستان که سال قبل توی آزمون قبول شده، پیشنهاد داده بود که اشکالاتتون رو می تونید از نظام مهندسی قسمت برق بپرسید چون اکثرا اساتیدی هستند که تدریس هم می کنن، اگه آره، لطف کنید بگید که سوالاتی که هنوز همه مون روش ابهام داریم رو مرتب کنیم یه نفر زحمت پرسیدنشو بکشه، من یه مقدار برام سخته و کرج هم فعلا که برفی بارونیه

فکر خوبیه اگه همچین چیزی باشه تو اهواز که عالیه
من پس فردا میخام یه سری بزنم ببینم کارتم آمادست یا نه ، این کار رو هم انجام میدم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.