آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

zfs

عضو جدید
بچه ها شما ها خیلی دارید سخت میگیرید.منو بکشن هم این همه کتابو نمیخونم واسه ارشد.طبق تجربه ای که داشتم تو کنکور خیلی از سوال هارو چه خونده باشی و چه نه نمیتونی جواب بدی چون خارج از این منابع هستند.پس تو این چند روز آینده به شدت اسکیس کار کنید تا دستتون راه بیوفته،البته زبان یادتون نره(فقط لغت)
من با اینکه هیچی نخوندم(همون اطلاعات دانشگاهی)مطئن هستم قبول میشم.....پس تا از من عقب نیوفتادید بجومبید.....;):cool:(اعتماد به نفس 20)
راستی از بچه ها کسی مازندران (نور)شرکت نکرده؟من 5 سال اونجا بودم،ارشد رو هم اونجا زدم(اومدید غریبی نکنید...bye to all)
سخت نگیریم چه کار کنیم ؟!:surprised:
آخه همه که هوش و اعتماد بنفس شما رو ندارند.:razz:
من قبلا برا کنکور همین اعتماد بنفس رو داشتم به هیچ جا نرسیدم و یه سال موندم.:redface:
اما بعد از قبولی آهسته و پیوسته خوندن رو تجربه کردم، نتیجه اش تموم کردن 3ساله دوره کارشناسیه، وگر نه که من ترم 4 ام و نمی تونستم برا ارشد سال دیگه بخونم!:) با این کار خودمو به بقیه همسالام رسوندم...;) نتیجه اینکه هر کی شیوه خاص خودشو داره:razz:
راستی برات دعا می کنم . یعنی برا همه بچه های این باشگاه که امسال ارشد دادند، آرزوی موفقیت می کنم.:heart::gol:

farzad_h_n

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
می خواستم اینجا یه نظر سنجی شروع کنیم در مورد موضوع امسال اسکیس دانشگاه آزاد.
کسی اطلاعاتی داره؟آخه سال قبل خیلی ها از قبل ازمون می دونستن

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
منابع کارشناسی ارشد معماری-معماری و معماری منظر

منابع کارشناسی ارشد معماری-معماری و معماری منظر

[FONT=&quot]منابع ارشد معماری[/FONT]
1.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]شکل گیری هنر اسلامی، اولگ گرابر (ترجمه مهرداد وحدتی)[/FONT]
2.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]هنر و معماری اسلامی اولگ گرابر (ترجمه یعقوب آژند)[/FONT]
3.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری و شهرسازی ایران، یوسف کیانی[/FONT]
4.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری و شهرسازی و شهرنشینی ایران، ترجمه نقوی نژاد[/FONT]
5.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]شهر اسلامی، نجم الدین بمات[/FONT]
6.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]تاریخ شهر، بنه ولو[/FONT]
7.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ابنیه سنتی ایران، قبادیان[/FONT]
8.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]زیباشناختی در معماری، یورگ گروتر[/FONT]
9.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]درآمدی بر شناخت معماری روستایی ایران، اکبر زرگر[/FONT]
10.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]دگرگونی آرمان ها در معماری مدرن، پیتر کالینز[/FONT]
11.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]تاریخ معماری مدرن، سیروس باور[/FONT]
12.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]لویی کان[/FONT]
13.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]شیوه های معماری ایرانی، پیرنیا[/FONT]
14.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]رساله معماریه، جعفر افندی[/FONT]
15.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]پیشگامان طراحی معماری مدرن، نیکلاس پورنر[/FONT]
16.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]آشنایی با معماری اسلامی، پیرنیا[/FONT]
17.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]تاریخ معماری و شهرسازی ایران، کنگره بم[/FONT]
18.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]فضا، زمان، معماری، گیدئون[/FONT]
19.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری ایران (دوجلد)، گردآورنده آسیه جوادی[/FONT]
20.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]فرم، فضا، نظم، کی چینگ[/FONT]
21.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری اسلامی، هیلن براند[/FONT]
22.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]هنر ایران، آندره گدار[/FONT]
23.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]تاریخ هنر معماری ایران در دوره اسلامی، یوسف کیانی[/FONT]
24.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]راه و رباط، پیرنیا[/FONT]
25.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]مجموعه آثار ایران، آندره گدار و ماکسیم سیرو[/FONT]
26.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری ایران، پوپ[/FONT]
27.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری ایران، دوره اسلامی، کیانی[/FONT]
28.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]مسجد در معماری ایران، زمرشیدی[/FONT]
29.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]مجموعه کتاب های حسین سلطان زاده[/FONT]
30.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]شکل گیری معماری در تجارب ایران و غرب، فلامکی[/FONT]
31.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]هنر در گذر زمان، هلن گاردنر[/FONT]
32.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]طراحی اقلیمی، قبادیان[/FONT]
33.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]راهنمای طراحی اقلیمی، کسمایی[/FONT]
34.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]انرژی در ساختمان، صالحی[/FONT]
35.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]درک رفتار سازه ها، گلابچی[/FONT]
36.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]سازه در معماری، گلابچی[/FONT]
37.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]سیستم های ساختمانی، هنریش انگل[/FONT]
38.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]سیستم های ساختمانی آینده، گلابچی[/FONT]
39.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]مصالح ساختمانی، احمد حامی[/FONT]
40.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معمار، مهندس، ساختار، گلابچی[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]منابع ارشد معماری منظر[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
1.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]آشنایی با طراحی محیط و منظر، جان متلوچ، سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران، 1379، دو جلد.[/FONT]​
2.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]تاریخ معماری و شهرسازی ایران، سازمان میراث فرهنگی، مجموعه مقالات کنگره ارگ بم، 1374، 4 جلد (مقالات مربوط به محیط، زیباشناسی، باغ)[/FONT]​
3.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]سیر منظره پردازی در هنر اروپا، کنت کلارک، ترجمه بهنام خاوران، نشر ترمه، 1370[/FONT]​
4.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]مجموعه مقالات سمینار فضای سبز، سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران، 1371[/FONT]​
5.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]باغ های ایران و کوشک های آن، دونالد ویلبر، بنگاه ترجمه و نشر کتاب[/FONT]​
6.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]پژوهش و شناخت باغ های ایران و باغهای تاریخی شیراز، علیرضا آریان پور، فرهنگسرا، 1365[/FONT]​
7.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]تداوم طراحی باغ ایرانی در تاج محل، حسین سلطان زاده، دفتر پژوهش های فرهنگی، 1378[/FONT]​
8.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]مصاحبه با مرحوم پیرنیا در مورد باغ ایرانی، شماره پانزدهم مجله آبادی[/FONT]​
9.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]فضای سبز شهری، جلد نهم از کتاب سبز شهرداری، مرکز مطالعات و برنامه ریزی وزارت کشور، 1379[/FONT]​
10.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]آشنایی با معماری اسلامی ایران، پیرنیا، بخش باغ[/FONT]​
11.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]کتاب های معرفی گونه های گیاهی، انتشارات سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری[/FONT]​
12.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]شهر همچون چشم انداز، ترجمه فرشاد نوریان، اطلاعات جغرافیایی شهر تهران، 1378[/FONT]​
13.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]طراحی باغ و پارک، جمشید حکمتی[/FONT]​
14.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]معماری و شهرسازی ایران، گردآورنده یوسف کیانی، مقاله باغ ایرانی[/FONT]​
15.[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]طبس شهری که بود، دانش دوست، سروش[/FONT]​

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
منابع کارشناسی ارشد طراحی شهری

منابع کارشناسی ارشد طراحی شهری

گرایش طراحی شهری
ردیف
مواد امتحانی
ضرایب
1
زبان عمومی و تخصصی
ضریب 1
2
مباحث عمومی شهرسازی ایران
ضریب 1
3
مبانی نظری معماری
ضریب1
4
تاریخ معماری و شهرسازی
ضریب 1
5
تحلیل فضاهای معماری و شهری
ضریب 1

منابع ارشد معماری- گرایش طراحی شهری

نام کتاب
نام مولف
نام مترجم
انتشارات
ملاحظات
1
محیط های پاسخده
ایی ین بنت لی
دکتر مصطفی بهزادفر
دانشگاه علم و صنعت
2
تاریخ شکل شهر
جیمز موریس
راضیه رضا زاده
دانشگاه علم و صنعت
صفحات 65-9 ، 111-91، 187- 165
3
مبانی و فنون طراحی شهری
دکتر سعید شفیعی
4
مبانی طراحی شهری
آندره یازوسکی ریچارد هدمن
راضیه رضا زاده و عباس زادگان
دانشگاه علم و صنعت
5
عرصه های زندگی اجتماعی و زندگی خصوصی
کریستوفر الکساندر
منوچهر مزینی
دانشگاه تهران
6
خلاصه مباحث طراحی شهری

پردازش
7
کتابهای سبز شهرداری
جلد اول تا نهم
8
شهرسازی معاصر
استروفسکی
جهاد دانشگاهی
صفحات 92-17
9
تئوری فرم شهر
کوین لینچ
10
سیمای شهری
کوین لینچ
صفحات 99-93
11
شهر تهران

12
شهرسازی تخیلات و واقعیات
دکتر حبیبی
دانشگاه تهران
13
اصول و روشهای طراحی شهری و فضاهای مسکونی ایران
محمود توسلی

جلد اول صفحات 76-23
14
طراحی فضاهای شهری
محود توسلی

جلد دوم
15
اصول طراحی شهری
محمود توسلی

16
مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب
وحید قبادیان

17
از زمان و معماری
فریدون غریب

صفحات 16-4-59-60-155-145

نام کتاب
نام مولف
نام مترجم
انتشارات
ملاحظات
18
از زمان ومعماری
منوچهر مزینی
19
فضا، زمان، معماری
زیگفولد گیدیون
منوچهر مزینی
20
معماری اسلامی
هیلن براند
دکتر شیرازی
21
سبک شناسی معماری ایران
محمد کریم پیرنیا

22
طراحی شهرها
ادمون بیکن
فرزانه طاهری
نقشه ها بسیار مهم
23
تاریخ شهر
بنه ولو

24
آشنایی با تاریخ معماری
بند ولو

25
فضاهای شهری
راب کریر
خسرو هاشمی نژاد
26
معماری (فرم، فضا، نظم)
فرانسیس دی کچینگ

27
از شارتا شهر
دکتر سید محسن حبیبی

28
سرانه کاربری های شهری

جدول سرانه ها‏جدول خیابان جدول محلات
29
برنامه ریزی شهرهای جدید
کرامت ا.... زیاری

سمت
صفحات 38-5، 111-78 ، 156-148
30
ساخت شهر و معماری در اقلیم گرم و خشک ایران
محمود توسلی

31
دیدگاهای نو در جغرافیایی شهری
دکتر حسین شکوهی

سمت
صفحات 227- 276- 205-199-172-370-313-312-383-379
32
جامعه شناسی شهری
محمد تقی شیخی

سمت
33
مقدمه ای بر مبانی نظری برنامه ریزی شهری
مهندس اسماعیل شیعه

علم صنعت
به جز فصول 5-8-10
34
فضاهای شهری دربافت تاریخی
حسین سلطانزاده

دفتر پژوهش های فرهنگی
35
فرآیند طراحی شهری
سید حسین بحرینی

36
سلسله مقالات درباب شهر سازی
بحرینی

جلدآبی

shokufeh

عضو جدید
جزئیات پذیرش داوطلبان کنکورکارشناسی ارشد سال1388 اعلام شد
09/02/88 تاريخ درج خبر

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح جزئیات پذیرش داوطلبان کنکور کارشناسی
ارشد 1388 از پذیرش بیش از 40 هزار دانشجو در این کنکور خبر داد.عبدالرسول پورعباس افزود: 38 هزار و 815 داوطلب شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد 88 در دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، مجازی، غیرانتفاعی و بین الملل دانشگاهها پذیرش می شوند.
وی گفت: همچنین در این آزمون با اعمال روش جدید آموزش محور 2 هزار و 830 نفر نیز در دانشگاههای تراز اول پذیرش می شوند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: 10 درصد این تعداد نیز به پذیرش دانشجویان بدون کنکور استعداد درخشان اختصاص دارد که این تعداد معادل 4 هزار نفر می شود.

وی ادامه داد : تلاش مسئولان سازمان سنجش این است که نتایج این آزمون اوایل خرداد ماه منتشر شود.

رئیس سازمان سنجش همچنین درباره تأثیر معدل کارشناسی بر قبولی داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد 88 گفت : تاثیر معدل دوره کارشناسی در قبولی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 20 درصد است که به صورت تراز شده اعمال خواهد شد.

http://www6.sanjesh.org/Arshad/1388/880209_01.php

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیزم

به طور کل آزمون خوب بود . تو قسمت تئوری به روال هر سال سوالات تکراری زیادی بود . و سوالات فنی کمی مشکل به نظر می رسید. سوالات زبان هم خوب بود کافی بود چند تا متن انگلیسی رو درست می خوندید و درست ترجمه می کردید .
آزمون اسکیس برای اولی بار در طول تاریخ اسکیس دوباره المان داده شد . المان هشت سال دفاع مقدس در خرمشهر که نه مقیاسی داشت ، نه شرایط خاصی !! قطع آزمون اسکیس آ3 . ونکته بسیار جذاب کل آزمو 240 دقیقه معادل 4 ساعت وقت برای آزمون تئوری بود که 80 تا سوال بیشتر نداشت !! و من شخصا برای زبان حدود یک ساعت و نیم وقت گذاشتم !!!!
در کل خوب بود . خدا رو شکر .

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام خسته نباشید به همه کنکوریها.مخصوصا خودم.کنکور عالی بود مخصوصا اگه یکی همش بهت روحیه بده و استرسو ازت کم کنه.ما ک سر جلسه یه مدیر مدرسه مرقبمون بود و هه جیق میزد و دعوا میکرد.من که صبح یه چرت هم سر جلسه زدم.اسکیس عصر هم ...خیلی جالب بود با اعتراضاتی که پارسال برای المان شد اصلا فکر نمیکردم باز امسال این موضوع رو بدن.اخه فکر نمیکنم المان مربوط به معماری باشه.:w20:

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای خوب کنکوری:D
چطور بود؟
می گما کنکور ارشد آزاد با سراسری چقدر فرق می کنه:eek:
خیلی راحت تره.
من معماری امتحان ندادم.نمی دونم سوالا چطور بود.برنامه ریزی شهری امتحان دادم.به نظرم با توجه به اینکه نخونده بودم خوب بود.مخصوصا زبانش.راستی زبان عمومی جزو منابع کنکور آزاد نیست؟من قزوین امتحان دادم.اگه می خوندم حتما قبول میشدم.الان هم نا امید نیستم.
اینجا کسی نیست که طراحی شهری یا برنامه ریزی شهری شرکت کرده باشه؟

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام به همه دوستان عزیزم

به طور کل آزمون خوب بود . تو قسمت تئوری به روال هر سال سوالات تکراری زیادی بود . و سوالات فنی کمی مشکل به نظر می رسید. سوالات زبان هم خوب بود کافی بود چند تا متن انگلیسی رو درست می خوندید و درست ترجمه می کردید .
آزمون اسکیس برای اولی بار در طول تاریخ اسکیس دوباره المان داده شد . المان هشت سال دفاع مقدس در خرمشهر که نه مقیاسی داشت ، نه شرایط خاصی !! قطع آزمون اسکیس آ3 . ونکته بسیار جذاب کل آزمو 240 دقیقه معادل 4 ساعت وقت برای آزمون تئوری بود که 80 تا سوال بیشتر نداشت !! و من شخصا برای زبان حدود یک ساعت و نیم وقت گذاشتم !!!!
در کل خوب بود . خدا رو شکر .

سلام خسته نباشید به همه کنکوریها.مخصوصا خودم.کنکور عالی بود مخصوصا اگه یکی همش بهت روحیه بده و استرسو ازت کم کنه.ما ک سر جلسه یه مدیر مدرسه مرقبمون بود و هه جیق میزد و دعوا میکرد.من که صبح یه چرت هم سر جلسه زدم.اسکیس عصر هم ...خیلی جالب بود با اعتراضاتی که پارسال برای المان شد اصلا فکر نمیکردم باز امسال این موضوع رو بدن.اخه فکر نمیکنم المان مربوط به معماری باشه.:w20:

سلام
دوستان عزیز خیلی خوشحالم که امتحانتونو خوب دادین..ایشالا امسال نتیجه ها عالی باشه ;)

خوب معماری ها با یک A3 ، واقعا اجحاف در حق بچه های طراحی شهری شده.:eek:

اونجوری که بچه ها به من گفتن سوالات تئوری که خیلی آسون بوده و طبق معمول تکراری زیاد داشته و در مورد اسکیس، 10 برگ A3 داده بودن :surprised: آخه تو 4 ساعت چه جوری میشه 10 برگ را کشید..دیگه بهترین موردی که میشناسم 6 تا برگ را پر کرده. و البته دو برگ آخر را در عرض 15 دقیقه ;)
سوال اسکیس، مثل هر سال محله مسکونی، و تمام مواردی که در مورد محله مطرح میشه.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان:gol:

Arch-Azadeh

یه سوال.
طبق معمول تمام کنکورها دیروز تعدادی از دوستانم رو بعد از مدتها سر جلسه دیدم.(کنکور هرچیش بد باشه اینش خیلی خوبه):D.از بچه ها شنیدم اسکیس ملی نیمه اول خرداد هست.کسی اطلاعاتی در این مورد داره؟اخه پارسال مردادبود.:(

در مورد اسکیس سراسری حرف و حدیث خیلی زیاده..متاسفانه هنوز هم معلوم نیست کی قراره امتحان گرفته بشه.
پشت دفترچه کنکور سراسری نوشته که امتحان عملی رشته های مختلف در نیمه اول خرداد برگزار میشه. با توجه به اینکه تا به حال همیشه آخر تیر بوده، یک مقدار بعید به نظر میاد. اولین سالی هم هست که از قبل اعلام شده اسکیس چه زمانی باشه.
من با بچه ها یک حساب سر انگشتی کردیم که ممکنه اسکیس کی باشه، به نتیجه ای زودتر از هفته دوم تیر نرسیدیم :D
به این صورت که ، هفته اول خرداد نتایج اعلام میشه، یک هفته فرصت برای انتخاب رشته، هفته 3 خرداد انتخابات، هفته 4 خرداد شروع امتحانات دانشگاه ها..تا هفته دوم تیر.
به نظر نمیاد این وسط جای خالی برای امتحان وجود داشته باشه..البته از اینا هیچی بعید به نظر نمیاد..به هر حال شما باید تا آخر خرداد خودتون را به آمادگی خیلی خوبی برسونید.:smile:

موفق باشید :gol:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درز کردن خبر آزمونهای اسکیس دانشگاه آزاد به خاطر مسائل گوناگونی هست از جمله طراحان سوال که کاملا مشخص و مشهودن !! و به راحتی میشه به طرز فکرشون رسید . این اتفاق دقیقا در مرحله دکتری سراسری تکرار میشه . باید سعی کرد و بهش رسید . فکر می کنم سه تا چهار روز قبل یکسری موضوعات رو اینجا گذاشته بودم که المان رو هم داخلشون گذاشته بودم ولی کسی فکرش رو نمی کرد که دوبار متوالی المان موضوع باشه . ولی به هر حال کار سختی نیست پیدا کردن موضوع اسکیس آزاد. کما اینکه نحوه صحیح اسکیسها خیلی جالبتره .
برای هر اسکیس یک تا دو دقیق بیشتر وقت گذاشته نمی شه . تنها مواردی که مهمه در اسکیس لحاظ شده باشه ، نحوه رسیدن به حجم ف پرزانته درست ، شیت بندی و رعایت کمپوزیسیون و ترجیحا راندوی مناسب و تکمیل بودن مدارک هست که نمره خوبی رو برای داوطلب رقم می زنه. این موضوع با یک حساب سر انگشتی به راحتی به دست میاد.
دقت کنید دانشگاه آزاد ، تمام کسانی که آزمون تئوری رو میدن ، وارد آزمون اسکیس هم می شن . اگه برای یک مجموعه ای مثل مشهد که حدود 3500 نفر شرکت کننده داشته ، قرار باشه رو هر اسکیسی مثل ژوژمان دانشگاه ، 20 دقیقه وقت گذاشته بشه می شه به عبارتی 7000 دقیقه معادل هزارو صدو شصت و شش ساعت معادل 48 روز کامل !! و معادل 168 روز کاری 7 تا 8 ساعت مداوم . که این اصلا رقم منطقی ای نیست . پس بنابراین برخورد دوستان با اسکیس باید یک چیز کاملا متفاوت باشه .
دقت کنید این مقیاس ها با هر ا*** 3 دقیقه چی میشه :
برای 3500 نفر برابر با 10500 دقیقه معادل 175 ساعت برابر با 8 روز کامل برابر با 23 روز کاری . خواهد شد . آیا فکر می کنید برای اسکیسها اینقدر زمان گذاشته می شه ؟

Arch-Azadeh

امتحان هم رو 5 تا آ3 بود نه 10 تا آزاده جان
اميد وارم همه موفق باشيد

من اسکیس طراحی شهری را گفتم که 10 تا بوده :surprised:

برای هر اسکیس یک تا دو دقیق بیشتر وقت گذاشته نمی شه . تنها مواردی که مهمه در اسکیس لحاظ شده باشه ، نحوه رسیدن به حجم ف پرزانته درست ، شیت بندی و رعایت کمپوزیسیون و ترجیحا راندوی مناسب و تکمیل بودن مدارک هست که نمره خوبی رو برای داوطلب رقم می زنه. این موضوع با یک حساب سر انگشتی به راحتی به دست میاد.
دقت کنید دانشگاه آزاد ، تمام کسانی که آزمون تئوری رو میدن ، وارد آزمون اسکیس هم می شن . اگه برای یک مجموعه ای مثل مشهد که حدود 3500 نفر شرکت کننده داشته ، قرار باشه رو هر اسکیسی مثل ژوژمان دانشگاه ، 20 دقیقه وقت گذاشته بشه می شه به عبارتی 7000 دقیقه معادل هزارو صدو شصت و شش ساعت معادل 48 روز کامل !! و معادل 168 روز کاری 7 تا 8 ساعت مداوم . که این اصلا رقم منطقی ای نیست . پس بنابراین برخورد دوستان با اسکیس باید یک چیز کاملا متفاوت باشه .
دقت کنید این مقیاس ها با هر ا*** 3 دقیقه چی میشه :
برای 3500 نفر برابر با 10500 دقیقه معادل 175 ساعت برابر با 8 روز کامل برابر با 23 روز کاری . خواهد شد . آیا فکر می کنید برای اسکیسها اینقدر زمان گذاشته می شه ؟

دقیقا درسته. البته روی روند تصحیح اسکیس دانشگاه آزاد، اصلا اطلاع دقیقی نیست. حتی روی روند تصحیح سوالها، چون هیچ وقت کلید آزمون منتشر نمیشه. کسانی هستند که در اسکیس سراسری رتبه های عالی میارن ولی برای آزاد درصد اسکیس بسیار پایین و بر عکس. به هر حال یک نفر یک توانایی داره دیگه چه جوریه که نمرات اسکیسش انقدر می تونه تفاوت داشته باشه.

در مورد زمان تصحیح اسکیس، هم آزاد و هم سراسری برای هر اسکیس بیشتر از 2 دقیقه وقت گذاشته نمیشه. 20-30 تا اسکیسی که میان برای درصدهای 90 به بالا ،زمان بیشتری روشون گذاشته میشه. نکته کلیدی تو اسکیس ها دقیقا همینه، باید کاری کنید که اسکیستون در 2دقیقه برای داوران عالی به نظر برسه.:victory:

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام.....آخیییییی...ایشالا همتون قبولید....;)من که شروع کردم برا سراسری و دانشگاه آزاد رو اصلآ قبول ندارم...چون مزه اش رو دوران کاردانی کشیدم....البته به رفقا بر نخوره ها این یه نظر شخصیه....
راستی برا اونایی که می خوان تازه بخونند و اسکیس هم کار کنند بگم که اقلیم و سازه تو اسکیس خیلی مهمه پس اگه می خواید اسکیس بالا بزنید کتاب های سازه و اقلیم رو اول بخونید تا تاریخ و... :w10:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام به همه دوستان گرامی

به دلیل به انحراف کشیده شدن بحث ، متفاوت بودن عقاید و اینکه با این بحثها هیچ دردی از مشکلات یاد شده حل نمیشه . تاپیک ظرف 24 ساعت آینده از کلیه مباحث غیر ضروری پاکسازی میشه .
از دوستان عزیزم تقاضا می کنم بحث راجع به این موضوع رو خاتمه بدن و در ادامه از روند منطقی تاپیک خارج نشن .
کلیه اختلاف نظر ها در این مورد ، در پیام شخصی یا پیام خصوصی دنبال میشه .
قبلا از همکاری اگاهانه همه شما سپاسگزارم .

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام.کسی اطلاعی در مورد زمان اعلام نتایج مرحله اول دانشگاه سراسری نداره؟

• Like
واکنش ها: zfs

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام.این متن رو تو تاپیک مهندسی مکانیک دیدم:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=870280#post870280
خبرگزاري مهر:

اعلام نتایج کنکور ارشد تا دوشنبه آتی/ آغاز انتخاب رشته از 5 خرداد معاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 88 تا دوشنبه آینده خبر داد و گفت: 195 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته از سه شنبه 5 خرداد ماه تا یکشنبه 10 خرداد ماه باید نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار افزود: نتایج کنکور کارشناسی ارشد 88 اوایل هفته آینده بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد و مجازین به انتخاب رشته می توانند از روز سه شنبه 5 خرداد ماه تا یک شنبه 10 خرداد ماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
وی تعداد مجازین به انتخاب رشته در این آزمون را 195 هزار نفر عنوان کرد و گفت: کل ظرفیتهایی که به سازمان سنجش اعلام شده 39 هزار و 581 نفر است که این تعداد بدون احتساب ظرفیت ممتازین، استعدادهای درخشان و دبیری است.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور به مهر گفت: پیش بینی می شود با احتساب سهمیه استعدادهای درخشان، ممتازین و دبیران میزان پذیرشی که توسط سازمان سنجش اعلام می شود به 44 هزار نفر برسد.
وی اضافه کرد: با احتساب پذیرش استعدادهای درخشانی که توسط دانشگاهها صورت می گیرد این تعداد به حدود 50 هزار نفر می رسد.

raha

مدیر بازنشسته
سلام ... من هم این خبر رو تو بخش عمومی دیدم... :eek:

صبح شنبه ميتونيد نتايج اوليه آزمون سراسري رو از سايت سنجش ببينيد. :cry:

البته به گفته رئيس سازمان سنجش آموزش كشور در اخبار ساعت 14 شبكه اول سيما احتمال خيلي زياد جمعه شب رو سايت قرار ميگيره.

ايشالا هر كي زحمت كشيده جواب زحماتشو ببينه. :w47:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=876600#post876600

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اين طور كه معلومه فردا شب نتايج رو اعلام ميكنن. براي همه دوستان آرزوي موفقيت دارم . منتظر شنيدن(خوندن) نتايج خوبي كه ميگيريد، هستم:)surprised::smile:). من كه اين ترم فارغ التحصيل نميشم متاسفانه ... اميدوارم دوستان نتيجه دلخواهشون رو بگيرن...:gol:

اگر هم نگرفتيم فداي سرمون:)... دنيا به آخر نميرسه;)

موفق باشيد:gol:

shokufeh

عضو جدید
من باورم نمی شه که رتبه منظرم شده 7 :w42:

البته درصدهام یه کم از اونایی که خودم حساب کرده بودم بیشتره

• Like
واکنش ها: zfs

jooyandeh

عضو جدید
سلام دوستان
من طراحي شهري مجاز شدم ولي چون فقط تست هاي سال پيش رو زده بودم و هيچ چيز ديگري نخوانده بودم فكر نمي كردم مجاز شوم . حالا براي اسكيس راهنمايي مي خواستم. اول اينكه آزمون اسكيس كي هست؟ دوم اينكه در اين مدت نسبتا كوتاه از روي چه كتابي براي اسكيس تمرين كنم؟
با تشكر

jooyandeh

عضو جدید
من باورم نمی شه که رتبه منظرم شده 7 :w42:

البته درصدهام یه کم از اونایی که خودم حساب کرده بودم بیشتره
سلام
خيلي تبريك ميگم. ان شا الله هر دانشگاهي كه دوست داري قبول بشي معلومه كه براي كنكور زحمت كشيدي و اميدوارم نتيجه دلخواهت را بگيري.
موفق باشي

Seesteen

عضو جدید
:w42::w42::w42:
منم طراحی شهری رتبم شده 81.:w11:
خیلی خوشحالم..فکرشو نمیکردم.
اما هنوز همه چیز تموم نشد .اسکیس مونده....
امیدوارم بقیه هم از دیدن رتبه شون خوشحال بشن..بچه ها رتبه هاتون و بگین.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا