آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

momo_nini

عضو جدید
سلام مهندسين عزيز....:smile:
بعد از يه غيبت 3 روزه برگشتم و ميبينم چه خبره............
من چون پاسخنامه ام رو پشت بر چسب دسته صندلي ام كپي كردم و بيرون آوردم تغريبا به در صد هام مطمعنم...
نمي دونم كدوم سيوالها رو خراب كردم چون سئوالها رو نخوندم اما پاسخنامه ها رو چك كردم. به همه وستاني كه خوب امتحان دادن تبريك ميگم.منم با اينكه اصلا براي كنكور نخونده بوم و واحد هاي تئوري هم 2 ترم پيش تموم كردم و عملا 1 ساله دستم به كتاب خورده اما... راضي بودم.برا سال يگه كلي روحيه گرفتم:victory:
زبان:53
فن ساتمان:63.44
تاريخ:23.3 :cry:
درك معماري:85 :w11:
درك منظر:66 (البته اينكه فكر كنم برا ما ضريبش صفره؟آره؟)
تاريخ خداييش هيچي يادم نمونده بود چون همون دوران هم اجباري و بي علاقه خوندمش...
اما زبان حيف بود...خيلي دلم سوخت...2 تاشو شانسي زدم درست ر اومده...كاش بيشتر براش وقت ميذاشتم... :( :cry: :crying: :cry:
میدونی چیه شما بهتره از شانستون ممنون باشین تا از درس خوندنتون.....البته ظاهرا چیزی نخوندین اونم ظاهرا ......:biggrin: اگه همه چی شانسی باشه بهتره همین امسال قبول شین چون ممکنه سال اینده سال شانستون نباشه:cool:بهر حال بهتر درس خون باشین تا خوش شانس ولی تجربه میگه درس درس خوندن درصد بیاره نه شانس داشتن این یعنی خوندی بابا خیلی هم خوندی:biggrin::w22:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم این بودکه با این درصدا نمیشه به قبولی فکر کرد ... :(
اما خداییش من به درک معماری خودم میبالم :D کسی هست که بالاتر از من زده باشه ؟!! :cool::)
;)
سلام
من هم درك و 65 زدم ....
اما يه سري نتايج عجيب غريب ديدم مثلا ايستايي و فن سري مديريت تكنولوژي انرژي رو 66 زدم اما فن معماري رو نمي دونم حواسم كجا بوده كه 35 زدم :razz:اكثر موارد اشتباه جزئي كردم:razz:
طراحي فني و اجزاي ساختمان اون هم كه فقط دوست داشتم بخونم اما وقت نشد (به نيت گرايش مديريت و ....)اونم 58الي 60 زدم :confused: (بابت يه سوال شك دارم برا همين دقيق ننوشتم )
...سر جلسه متوجه شدم اي بابا من چقدر به مباحث تكنولوژي علاقمند بودم (به جز انرژي)خودم خبر نداشتم:razz:(به خاطر سوالات سيستم هاي ساختماني معماري)

البته هنوز تاسيسات و تنظيم شرايط رو حساب نكردم ببينم انرژي رو چي كار كردم ....اما خب چون من به خاطر انرژي شركت كرده بودم و كمي خونده بودم (كمبود وقت و تحويل پروژه و امتحانات و...) مشخصه كه چون خونده بودم پس حتما درصدم پايينه (تجربه ثابت كرد در مورد طراحي فني و اجزاي ساختمان و فن مديريت :cool:)

كلا از معماري راضي نيستم درصدام هم درست نمي تونم حساب كنم ،،دقيق يادم نمي آد.... اما خب نتيجه دلخواهم رو نمي گيرم فن رو كم زدم .
ولي برام جالبه كه به فاصله ي دو روز درصد فن ام از 66 به 35 كم بشه. در حالي كه فن معماري به نسبت مديريت آسونتر بوده به نظرم

از اون ور هم كه گرايش مديريت و .... خيلي كم پذيرش دارن
اي كاش فن معماري رو به اندازه فن مديريت زده بودم .

برا امسال هم تصميم دارم برا تكنولوژي و انرژي بخونم هر چند كه 6 -7 نفر پذيرش داشته باشن اما خب علاقه مندم
راستي تاريخ مباني هم 46 زدم ... درصدام دونه دونه يادم مياد.... بقيه اش الان همرام نيست بيارم مي ذارم . اما همونطور كه گفتم راضي نيستم :razz:

از دوستان كسي هست كه نمونه كارنامه تكنولوژي و انرژي از قبولي هاي پارسال و داشته باشه تا بدونم برا سال بعد بايد چطوري و چقدر بخونم و از كي بخونم؟
چون تا شهريور يا بهمن فارغ التحصيل ميشم

آخرین ویرایش:

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها شما بدون سوالا چطوری درصداتونو حساب می کنید؟:surprised:
لطفا روش دقیق درصد حساب کردنو بگید.

rozhann

مدیر بازنشسته
بچه ها شما بدون سوالا چطوری درصداتونو حساب می کنید؟:surprised:
لطفا روش دقیق درصد حساب کردنو بگید.
سلام آبجی
یعنی چی که بدون سوالات.:surprised:
این همه مدیر محترم زحمت کشیدن تاپیک زدن سوالارو گذاشتن.
باید تعداد سوالای درستتودر ضریب اون درس ضرب کنی.بعد تعداد سوالای اشتباهتو ازش کم کنی.عدد به دست اومده رو تقسیم کن به تعداد کل سوالای اون درس ضرب در ضریبش.
اگه متوجه شدی که من چی گفتم حتما یه تست هوش بده. اگه کنکور قبول نشدی ناراحت نشو در عوض مطمئن باش ضریب هوشی بالایی داری:smile:
موفق باشی;)

rozhann

مدیر بازنشسته
آخی چه همه باهم جواب دادیم:biggrin:.فکر نکنم دیگه سوالی برای فرناز جان مونده باشه.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخی چه همه باهم جواب دادیم:biggrin:.فکر نکنم دیگه سوالی برای فرناز جان مونده باشه.
بله ديگه منم به احترام شما حذف كردم
ولي مطمئني ضربدر ضريب اون درس مي كنيم؟ ضربدر 3 بود ها ! چونكه هر جواب غلط يك سوم نمره منفي داره نه به اندازه ي ضريب اون درس:surprised:

ehsanmf

عضو جدید
eyVAL

eyVAL

سلام
من هم درك و 65 زدم ....
اما يه سري نتايج عجيب غريب ديدم مثلا ايستايي و فن سري مديريت تكنولوژي انرژي رو 66 زدم اما فن معماري رو نمي دونم حواسم كجا بوده كه 35 زدم :razz:اكثر موارد اشتباه جزئي كردم:razz:
طراحي فني و اجزاي ساختمان اون هم كه فقط دوست داشتم بخونم اما وقت نشد (به نيت گرايش مديريت و ....)اونم 58الي 60 زدم :confused: (بابت يه سوال شك دارم برا همين دقيق ننوشتم )
...سر جلسه متوجه شدم اي بابا من چقدر به مباحث تكنولوژي علاقمند بودم (به جز انرژي)خودم خبر نداشتم:razz:(به خاطر سوالات سيستم هاي ساختماني معماري)

البته هنوز تاسيسات و تنظيم شرايط رو حساب نكردم ببينم انرژي رو چي كار كردم ....اما خب چون من به خاطر انرژي شركت كرده بودم و كمي خونده بودم (كمبود وقت و تحويل پروژه و امتحانات و...) مشخصه كه چون خونده بودم پس حتما درصدم پايينه (تجربه ثابت كرد در مورد طراحي فني و اجزاي ساختمان و فن مديريت :cool:)

كلا از معماري راضي نيستم درصدام هم درست نمي تونم حساب كنم ،،دقيق يادم نمي آد.... اما خب نتيجه دلخواهم رو نمي گيرم فن رو كم زدم .
ولي برام جالبه كه به فاصله ي دو روز درصد فن ام از 66 به 35 كم بشه. در حالي كه فن معماري به نسبت مديريت آسونتر بوده به نظرم

از اون ور هم كه گرايش مديريت و .... خيلي كم پذيرش دارن
اي كاش فن معماري رو به اندازه فن مديريت زده بودم .

برا امسال هم تصميم دارم برا تكنولوژي و انرژي بخونم هر چند كه 6 -7 نفر پذيرش داشته باشن اما خب علاقه مندم
راستي تاريخ مباني هم 46 زدم ... درصدام دونه دونه يادم مياد.... بقيه اش الان همرام نيست بيارم مي ذارم . اما همونطور كه گفتم راضي نيستم :razz:

از دوستان كسي هست كه نمونه كارنامه تكنولوژي و انرژي از قبولي هاي پارسال و داشته باشه تا بدونم برا سال بعد بايد چطوري و چقدر بخونم و از كي بخونم؟
چون تا شهريور يا بهمن فارغ التحصيل ميشم

ایتس کووول من ;)
درک معماری چیزی نیست که بشینی بخونی و بگی که درصدم میره بالا ( برعکس بقیه درسا ) . . . تبریک میگم بهت

angelelham

عضو جدید
بله ديگه منم به احترام شما حذف كردم
ولي مطمئني ضربدر ضريب اون درس مي كنيم؟ ضربدر 3 بود ها ! چونكه هر جواب غلط يك سوم نمره منفي داره نه به اندازه ي ضريب اون درس:surprised:

من هم فکر کردم باید تو ضریب درس ضرب کنیم ولی زنگ زدم از مشاور آموزشگاهمون پرسیدم گفن ضربدر 3 کن. یه خبر خوب هم بهم داد گفت حتی لگه مجاز شی جزو آخرین نفرا هستی:(
درصدام هم اینان:
زبان 20
فنی35
تاریخ35
درک 55
منظر 12

rozhann

مدیر بازنشسته
ممنون از راهنمایی هاتون.
ولی من الان استرس گرفتم :redface:باید برم خونه دوباره حساب کنم.اگه درصدام بیان پایین چکار کنم؟:(
راستی بزرگی کردین سیمین جان.ممنون.بتونیم جبران کنیم;)

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه عزیزانم

معمولا درصد گرفتن کنکوری راه حل مشخص و ساده ایی داره که اینو رو به صورت فرمول اینجا برای استفاده دوستان میذارم :

تعداد سوالات درست *3 - تعداد سوالات غلط / تعداد کل سولات همون درس * 3

مثلا یک نفر از 30 تا سوال مربوط به زبان 15 تا رو صحیح جواب داده 7 تا غلط زده اینطوری درصدش حساب می شه :
15*3= 45
45-7 = 38
90/38 =42/.
42/.*100= 42 این یعنی درصد خام درس زبان برابر با 42 هست
حالا تمام درسها به این شکل حساب میشه بغیر از درک معماری و درک منظر که تعداد سوالاتشون 20 تا هست و تقسیم نهاییی به جای 90 میشه 60 .
اما اینها فقط امتیازات خام هر درسه :
برای تهیه نمره خام باید درصد هر درس که به صورت خام به دست اومده رو در ضریب همون درس ضرب کنید و با هم جمع کنید که باز هم امتیاز خام به دست میاد که تا حدودی میشه روش تصمیم گرفت برای رتبه .

از اینجا به بعد یه فرمول تخصصی داره که امتیاز خام و معدل و ضرایبی که سازمان سنجش در نظ میگره تا نمره نهایی رو اعلام کنه .
موفق باشید .

genius_boy

عضو جدید
ممنون از دوستان
من چون با استاد خوبم دکتر صدیق کار می کنم ایشون ازم خواست تا میانگین وزنی درصدام رو حساب کنم که شد حدود 37 ایشون فرمودند با این نمره خام رتبم بین 800-500 میشه و به 70 تو اسکیس احتیاج خواهم داشت!
خدا بخیر کند. . .

hArchia

عضو جدید
ممنون از دوستان
من چون با استاد خوبم دکتر صدیق کار می کنم ایشون ازم خواست تا میانگین وزنی درصدام رو حساب کنم که شد حدود 37 ایشون فرمودند با این نمره خام رتبم بین 800-500 میشه و به 70 تو اسکیس احتیاج خواهم داشت!
خدا بخیر کند. . .

سلام
منظورتون از ميانگين وزني مجموع حاصلضرب هاي درصد هر درس در ضريبش تقسيم بر مجموع ضرايبه ديگه؟!
اگه منظورتون اينه بايد با کمال تأسف بايد بگم با اين کنکور گلابي که امسال گرفتن و درصدهاي بقيه احتمالا رتبتون به اين خوبيا نشه،قصد نا اميد کردنتونو ندارم،به نظرم اگه رو اسکيس وقت بيشتري بذارين بتونين در نهايت نتيجه خوبي بگيرين.
حرفي که آقاي صديق زدن درباره ي کنکور پارسال صدق مي کرد که رتبه ي پنجاهش ميانگين 51.8 داشت ورتبه پونصدش ميانگين 40
يه نگاه به درصدايي که دوستان تو همين تالار ارائه دادن بندازين!!
اگه درصداي واقعيشونو گفته باشن که اميدوارم اينجوري باشه يا ميانگين درصد اغلب شزکت کننده ها همين قدر بالاست که ميانگيناي زير چهل من و شما ميشه رتبه بعد هزار!
يا اينکه دوستايي که اينجا درصداشونو نوشتن رتبه همشون زير پنجاهه!!!
ميانگين چندنفري که درصداشونو گذاشتن ايناست:
60.35
50.10
55.88
39.36

ضمنا ميانگين وزني خيليم معتبر نيست،
مثلا من ميانگينم چهله ولي چون فني رو که امسال خيلي آسون بوده و همه بالاي پنجاه زدن 19 درصد زدم ! تراز اين درصم افتضاح پايينه و درک معماريمو با اينکه 80 زدم چون امسال گلابي بوده و همه بالاي 60 زدن احتمالا تراز خيلي بالايي نداشته باشم ،
ميانگين وزني يه مقياس شخصيه در حالي که "تراز" که شاخص نمره ي کنکوره در مقايسه با همه ي شرکت کننده ها حساب ميشه!
اميدوارم نا اميدتون نکرده باشم گرچه چندان اميدي واسه امسال خودم ندارم!

genius_boy

عضو جدید
بابت راهنماییتون خیلی ممنونم.
نه عزیز ناراحت نشدم والا صدیقم اونقدرا هم که فکر می کنی کودن نیتس که اتفاقات امثال و نادیده بگیره، به اندازه کافی هم شاگرد داره تا میانگینارو با پارسال چک کنه. من که مینیمم میانگینمو پرسیدم بقیه رو نمی دونم! اظهار نظرها زیاده فقط باید نشست و منتظر نتیجه سازمان سنجش شد.
واسه شما هم آرزوی موفقیت دارم.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني حتي برا 500 تا 800 هم اميدي هست؟ من كه راضي نبودم از كنكورم ....
برا اسكيس به طور جدي كار نمي كنم ....
البته كلاس مي رم اما نه كنكوري بيشتر برا طراحي درست ... چيزي كه مد نظر خودمه
اگه واقعا اميدي هست كه جدي تر كار كنم ...

کدخدا

مدیر بازنشسته
يعني حتي برا 500 تا 800 هم اميدي هست؟ من كه راضي نبودم از كنكورم ....
برا اسكيس به طور جدي كار نمي كنم ....
البته كلاس مي رم اما نه كنكوري بيشتر برا طراحي درست ... چيزي كه مد نظر خودمه
اگه واقعا اميدي هست كه جدي تر كار كنم ...
اول که همیشه امید هست با توجه به نحوه امتحان اسکیس و سلیقه اساتید مصحح!که ممکن با کار شما یکی بشه و اون موقع درصد اسکیس می ره بالای 50.
راجب این که با اون رتبه امید هست اینو بگم که یکی از دوستای خودم با رتبه 680 2 سال پیش و اسکیس بالای 70 (که خودش هم نمی دونست چه جوری انقدر اسکیس زده)رتبش زیر20 شد و الان توی دانشگاه تربیت مدرسه.
پارسال هم با اون وضع بودن کسایی که با رتبه های 354و675وحتی 840 قبول شدن.که آخری دانشگاه شیراز.
پس می بینید اسکیس با ضریب 5 که داره خیلی تاثیر گذاره.
راستی کلید امسال علی الخصوص توی زبان ایراد زیاد داره من 8 تا غلط با دلیل پیدا کردم پارسال هم وضع همین جوری بود البته پارسال 3 سوال به نظرم غلط اومد که بعد از تصحیح معلوم شد که 2 تاش رو درست حدس زدم پس اگه تعداد اعتراضات حتی کم هم باشه تاثیر گذاره به نظر من که اعتراضای خودتون رو بنویسد و ارسال کنید .
من توی سوالای امسال توی منظر 4 تا درک 3 تا فن 2 تا و زبان 8 غلط دیدم اگه دوست داشتید با دلیل همه رو ذکر می کنم.

genius_boy

عضو جدید
کدخدا حتماً با ما درمیان بزار تا به صلاحدید هر شخص بتونیم ما هم با اعتراضامون تعداد اعتراض هارو بالا ببریم

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اول که همیشه امید هست با توجه به نحوه امتحان اسکیس و سلیقه اساتید مصحح!که ممکن با کار شما یکی بشه و اون موقع درصد اسکیس می ره بالای 50.
راجب این که با اون رتبه امید هست اینو بگم که یکی از دوستای خودم با رتبه 680 2 سال پیش و اسکیس بالای 70 (که خودش هم نمی دونست چه جوری انقدر اسکیس زده)رتبش زیر20 شد و الان توی دانشگاه تربیت مدرسه.
پارسال هم با اون وضع بودن کسایی که با رتبه های 354و675وحتی 840 قبول شدن.که آخری دانشگاه شیراز.
پس می بینید اسکیس با ضریب 5 که داره خیلی تاثیر گذاره.
راستی کلید امسال علی الخصوص توی زبان ایراد زیاد داره من 8 تا غلط با دلیل پیدا کردم پارسال هم وضع همین جوری بود البته پارسال 3 سوال به نظرم غلط اومد که بعد از تصحیح معلوم شد که 2 تاش رو درست حدس زدم پس اگه تعداد اعتراضات حتی کم هم باشه تاثیر گذاره به نظر من که اعتراضای خودتون رو بنویسد و ارسال کنید .
من توی سوالای امسال توی منظر 4 تا درک 3 تا فن 2 تا و زبان 8 غلط دیدم اگه دوست داشتید با دلیل همه رو ذکر می کنم.

کدخدای محل سلام
لطف کن برای اطلاع همه دوستان ، مواردی رو که داری با دلیل ارائه کن تا قبل از تمام شدن مدت اعتراض همه دوستانی که تمایل دارن و متوجچه اشتباه می شن برای اعتراض اقدام کنن.
ممنونم

hArchia

عضو جدید
منم با نظر دوستان موافقم،لطفا اشکالات رو مطرح کنين تا روش بحث بشه،ممنون.

کدخدا

مدیر بازنشسته
سوال 9:خب این سوال رو اگه به معنی گزینه ها توجه کنین کاملا مشخص که submitted گزینه صحیح هستش
سوال13:با توجه به معنای کلمه time در این جمله که دوران و زمانه هستش نه تاریخ و ساعت نمی تونه به صورت times به کار بره و گزینه troublesome time گزینه صحیح خواهد بود.
سوال15:این سوال که یکی از قواعد کاربرد فعل بعد از help هستش که با توجه به این نکته که بعد از این فعل و بدون کلماتی مانندme,you,us,...فعل بعد از help به صورت ing دار میاد.
تا اینجا هر چی گفتم منبع oxford dictionary هست.
سوال 16:این سوال که کاملا واضحه کافیه شما کتاب فرهنگ تصویری رو باز کنید و معنی cornice lighting رو نگاه کنید که نور پردازی از سقف و رو به پایینه نه از کف رو به بالا!که احتمالا طراح خواسته یه کم پیچیده سوال بده!!!!!
سوال 21 :این سوالم کاملا واضحه و توی فرهنگ تصویری هست البته اگه یه نگاه به oxford هم بندازین می بینید که هم checkered plate و هم corrugated metal(که البته توی گزینه ها corrugated plate نوشته شده)می تونه گزینه صحیح باشه!!!!!!!!
سوال 39:توی این سوال هر 2 گزینه که با سازه سقف شروع شده گزینه صحیحه و ما می تونیم از هر 2 detail برای اجرای عایق حرارتی استفاده کنیم که بستگی به نوع عایق حرارتی داره.
سوال 40:توی جزوه هایی که خوندم یادمه نوشته بود که درز انبساط حتی فونداسیون رو هم باید قطع کنه و این درز توی پی هم اجرا می شه اما گزینه کف های بتنی پیش تنیده هممون می دونیم که یکی از فایده های این کف ها اینه که انبساط و انقباض به خاطر پیش تنیدگی تاثیری توی این کف ها نمی گذاره انبساط و انقباض توی این کف ها قابل چشم پوشیه.
سوال96:توی این سوال که جای کولر پرسیده شده این واقعا بستگی به ابعاد آشپزخانه داره که ما دریچه بذاریم یا نه و معمولا جای کانال کولر بالای پنجره است و این که باشه یا نباشه رو نمی شه قطعی گفت که نیازی نداره چون بستگی به دریچه کولر سالن هم داره که اون به چه سمتیه!!!!
سوال 108:این سوال هم که به نظر من گزینه 3 صحیحه چون فضای پاگرد بیشتر و بزرگتره و برای کاربری مثل مدرسه که در پیک های زمانی خاص و ازدحام موجود این گزینه منطقی تره وگرنه هر 2 گزینه 3 و 4 یکیه.
سوال113:این سوال هم کاملا بدیهیه با توجه به مقاله استاد پیرنیا باغ ایرانی یک باغ هندسی و منظم هستش و تاکید شده که مفهومی و ایهامی نیست!
سوال 130:این سوال به نظر من با توجه به اینکه برای تابش آفتاب در جهت غرب ساختمان سمت چپ فکری نشده معتدل مناسب تر از گرمه!

ALI-F

عضو جدید
سوال 9:خب این سوال رو اگه به معنی گزینه ها توجه کنین کاملا مشخص که submitted گزینه صحیح هستش
سوال13:با توجه به معنای کلمه time در این جمله که دوران و زمانه هستش نه تاریخ و ساعت نمی تونه به صورت times به کار بره و گزینه troublesome time گزینه صحیح خواهد بود.
سوال15:این سوال که یکی از قواعد کاربرد فعل بعد از help هستش که با توجه به این نکته که بعد از این فعل و بدون کلماتی مانندme,you,us,...فعل بعد از help به صورت ing دار میاد.
سوال 16:این سوال که کاملا واضحه کافیه شما کتاب فرهنگ تصویری رو باز کنید و معنی cornice lighting رو نگاه کنید که نور پردازی از سقف و رو به پایینه نه از کف رو به بالا!که احتمالا طراح خواسته یه کم پیچیده سوال بده!!!!!
سوال 21 :این سوالم کاملا واضحه و توی فرهنگ تصویری هست البته اگه یه نگاه به oxford هم بندازین می بینید که هم checkered plate و هم corrugated metal(که البته توی گزینه ها corrugated plate نوشته شده)می تونه گزینه صحیح باشه!!!!!!!!
سوال 39:توی این سوال هر 2 گزینه که با سازه سقف شروع شده گزینه صحیحه و ما می تونیم از هر 2 detail برای اجرای عایق حرارتی استفاده کنیم که بستگی به نوع عایق حرارتی داره.
سوال 40:توی جزوه هایی که خوندم یادمه نوشته بود که درز انبساط حتی فونداسیون رو هم باید قطع کنه و این درز توی پی هم اجرا می شه اما گزینه کف های بتنی پیش تنیده هممون می دونیم که یکی از فایده های این کف ها اینه که انبساط و انقباض به خاطر پیش تنیدگی تاثیری توی این کف ها نمی گذاره انبساط و انقباض توی این کف ها قابل چشم پوشیه.
سوال96:توی این سوال که جای کولر پرسیده شده این واقعا بستگی به ابعاد آشپزخانه داره که ما دریچه بذاریم یا نه و معمولا جای کانال کولر بالای پنجره است و این که باشه یا نباشه رو نمی شه قطعی گفت که نیازی نداره چون بستگی به دریچه کولر سالن هم داره که اون به چه سمتیه!!!!
سوال 108:این سوال هم که به نظر من گزینه 3 صحیحه چون فضای پاگرد بیشتر و بزرگتره و برای کاربری مثل مدرسه که در پیک های زمانی خاص و ازدحام موجود این گزینه منطقی تره وگرنه هر 2 گزینه 3 و 4 یکیه.
سوال113:این سوال هم کاملا بدیهیه با توجه به مقاله استاد پیرنیا باغ ایرانی یک باغ هندسی و منظم هستش و تاکید شده که مفهومی و ایهامی نیست!
سوال 130:این سوال به نظر من با توجه به اینکه برای تابش آفتاب در جهت غرب ساختمان سمت چپ فکری نشده معتدل مناسب تر از گرمه!

سلام دوستان . من تازه عضو شدم . بحث جالبی اینجا هست . من و دوستم هم در مورد غلطها بحث میکردیم و این برام جالب بود . البته من با همه حرفای شما موافق نیستم .

سئوال 9 به نظرم درسته . embody به معنی مجسم کردن و متضمن شدن میشه در صورتی که submit به معنی اینکه شما چیزی رو پیشنهاد یا تحویل بدید تا بررسی بشه هست و معنیش اصلا نمیخوره پس جوابش درسته .
با 13 موافقم ولی نمیدونم چرا گفتن نه !
با 15 مخالفم چون من کانون زبان خوندم و کتابای گرامر اونجا خیلی قوی هست . بعضی افعال با to , ing میان مثل like ,stop , help . البته معنیاش فرق داره ولی هر دوش استفاده میشه و این هم به نظر من درسته .

با 39 اصلا موافق نیستم . عایق حرارتی یا روی عایق رطوبتیه یا زیرش که البته اگه روش باشه میشه بام وارونه . توی مقرارت 19 گفته زیر لایه رطوبتی و روی سازه سقف بهتره و بام وارون توصیه نمیشه چون رطوبت از حرارتی بگذره خرابش میکنه .پس کاملا درسته

با 40 مخالفم کاملا درسته . درز انبساط پی رو قطع نمیکنه مگر در صوتی که پی گسترده باشه . اینو تو کتابا راحت پیدا میکنید .
96 رو منم برام عجیبه !
108 هم منم 3 زدم ولی الان که دقیق فکر میکنم من تو خیلی از مدارس اینجور پله دیدم . دانشگاه خودمون تهران مرکز هم همین شکلیه . چرا پس غلط زدم :(
113 رو کاملا موافقم .خیلی عجیبه :surprised:
130 رو هم سوال تکراری بود . من قبلا دیده بودمش و چون گفتم شبیه حیاط مرکزیه پس گرم میشه .

موفق باشی

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام دوستان . من تازه عضو شدم . بحث جالبی اینجا هست . من و دوستم هم در مورد غلطها بحث میکردیم و این برام جالب بود . البته من با همه حرفای شما موافق نیستم .

سئوال 9 به نظرم درسته . embody به معنی مجسم کردن و متضمن شدن میشه در صورتی که submit به معنی اینکه شما چیزی رو پیشنهاد یا تحویل بدید تا بررسی بشه هست و معنیش اصلا نمیخوره پس جوابش درسته .
با 13 موافقم ولی نمیدونم چرا گفتن نه !
با 15 مخالفم چون من کانون زبان خوندم و کتابای گرامر اونجا خیلی قوی هست . بعضی افعال با to , ing میان مثل like ,stop , help . البته معنیاش فرق داره ولی هر دوش استفاده میشه و این هم به نظر من درسته .

با 39 اصلا موافق نیستم . عایق حرارتی یا روی عایق رطوبتیه یا زیرش که البته اگه روش باشه میشه بام وارونه . توی مقرارت 19 گفته زیر لایه رطوبتی و روی سازه سقف بهتره و بام وارون توصیه نمیشه چون رطوبت از حرارتی بگذره خرابش میکنه .پس کاملا درسته

با 40 مخالفم کاملا درسته . درز انبساط پی رو قطع نمیکنه مگر در صوتی که پی گسترده باشه . اینو تو کتابا راحت پیدا میکنید .
96 رو منم برام عجیبه !
108 هم منم 3 زدم ولی الان که دقیق فکر میکنم من تو خیلی از مدارس اینجور پله دیدم . دانشگاه خودمون تهران مرکز هم همین شکلیه . چرا پس غلط زدم :(
113 رو کاملا موافقم .خیلی عجیبه :surprised:
130 رو هم سوال تکراری بود . من قبلا دیده بودمش و چون گفتم شبیه حیاط مرکزیه پس گرم میشه .

موفق باشی
دوست عزیز اول که خوش اومدی بعدش اینکه
اول اینکه من دیپلم زبان دارم و مثل شما اون کتابا رو که می گی رو هم حفظم
بعدش اینکه
راجب سوال 9 submit معنی ثبت شدن یا ثبت کردن هم می ده که کاملا اینجا درسته!
سوال 13 رو نفهمیدم چی گفتی و منظورت چی بود!
سوال15 من توی توضیحاتم گفتم که کجا ing استفاده می شه برای اینکه مطمئن باشین هم می تونین یه سر به oxford بزنین و معنی دومش رو چک کنین!
سوال39 هم گفتم بستگی به عایق حرارتی داره اگه پشم شیشه یا پشم سنگ باشه درسته باید حتما زیر عایق رطوبتی باشه ولی اگه از پلی استایرن یا پلی اورتان استفاده بشه که عایق های بهتری هم هستن و در برابر رطوبت هم مقاومند وتفاوتی بین بیرون یا داخل نداره اون مقررات ملی هم به درد زمانی می خوره که پلاستیک کشف نشده و به درد همون زمان تصویبش که حوالی سال63 هست می خوره نه الان!
سوال 40 هم شکی ندارم که کف های پیش تنیده درسته شما کافیه یه جا که درز انبساط توی پی لازمه رو نذاری بعد خودت می بینی چه ترکایی توی پی نقطه ای هم ایجاد می شه من خودم ازش عکس هم دارم به عنوان اجرای نادرست که پی ترک خورده بود حالا می گردم پیدا کردم می ذارم شمام ببینی.
108:خب اینی که چند جا شما دیدی دلیل نمی شه منم چند جا هم اینو دیدم هو اونو توی دانشگاهمون اون نیم دایره ایه و توی دبستان و راهنماییم مربعیه !
سوال 130 هم گرم در صورتی درسته که شما بدونی این حیاط مرکزی توی زمینه یا نه روی زمین و اینکه اون حیاط مرکزی برای حفظ هوای خنک شده و کم کردن کوران هوا کاملا بستست ولی این حیاط از گوشه هاش هوای داخل داره تخلیه می شه که .......

hidaJ

عضو جدید
رتبه ارشد معماری؟

رتبه ارشد معماری؟

سلام
من امسال کنکور ارشد معماری دادم ومیانگین درصدام29.4 شده کسی میدونه حدودا" رتبم چند میشه؟ وبامعدل میشه47/40
مرسی
:(

Tranquility

عضو جدید
دوستان در امتحان ارشد از درسهايي مثل هندسه كاربردي و مناظر و مرايا سوال امده تا به حال؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان در امتحان ارشد از درسهايي مثل هندسه كاربردي و مناظر و مرايا سوال امده تا به حال؟
سلام دوست تازه وارد:w30:
از هندسه ی کاربردی نه سوال نمی یاد.ما واحد مناظر و مرایا نداشتیم.منظورت پرسپکتیوه؟تو آزمون تیوری ممکنه تو درک عمومی از پرسپکتیو و سایه سوال بیاد که امسال نیومد.

نجوا

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من لیسانس معماری دارم و 2 ساله با اسکیس 60 درصد و خوندن کلیه کتابهای پیشنهاد شده تو کنکورارشد آزاد مشهد قبول نشدم.نمی دونم بدشانسم یا خوش شانس!چون شنیدم جز یه مدرک فوق چیز زیادی کسب نمیکنیم...به هرحال امسال نیت کردم طلسمو بشکنم اما نمیدونم اسکیس 60 درصد برا آزاد خوبه و برم دنبال آزمون تستی یا اینکه برم کلاس اسکیس!؟
یک بزرگواری لطفا کمک کنه!

hArchia

عضو جدید

سلام کدخدا
ممنون که نظرتو گفتي،منم اعتراضمو تو سايت سنجش ثبت کردم.
اما درباره ي ايرادايي که گفتي:
سوال 16:فکر کنم تو اعتراض بايد ميگفتيم سوال اشتباه طرح شده،چون عکس فرهنگ تصويري رو برعکس تو آزمون آوردن!! که احتمالا سوال بايد حذف بشه.
سوال 21 :صفحه ي 225 فرهنگ تصويري checkered plate رو ورق" آجدار" معني کرده و تصويرش رو هم داده و پاسخ صحيح سوال corrugated metal"ورق موجدار" هستش.
تو سوال 108 هم عرض چشم پله تو گزينه ها تفاوت مشخصي داره پس بايد تو انتخاب گزينه تاثير بذاره،که بين گزينه ي 3 و 4،گزينه ي چهار با چشم پله ي کمتر ، کف پله ي عريض تري داره که براي مکان پر ازدحامي مثل مدرسه مناسب تره.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا