مصرف آشکار مواد مخدر در تهران (تصویری)

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایا میدونید 80 درصد تریاک جهان تو ایران کشف میشه؟؟؟؟
بدبخیتم.واقعا بدشانسیم

مالزی تو قطب اقتصادی کره و ژاپن و چین قرار میگیره و پیشرفت میکنه ما تو قطب افغانستان و پاکستان و عراق و ترکمنستان!!!

Iran_Novin

عضو جدید
بدبخیتم.واقعا بدشانسیم

مالزی تو قطب اقتصادی کره و ژاپن و چین قرار میگیره و پیشرفت میکنه ما تو قطب افغانستان و پاکستان و عراق و ترکمنستان!!!
ربطی نداره
مالزی هم کسی بخواد مصرف کنه هست.
بحث دیگری است

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ربطی نداره
مالزی هم کسی بخواد مصرف کنه هست.
بحث دیگری است

ِعنی ربطی نداره که کنار افغانستان هستیم و افغانستان هم تقریبا تنها مرکز تولید مواد مخدر دنیا و اروپا و امریکا هم خواهان این مواد و ایران هم بزرگترین دروازه و سد این تجارت؟؟؟؟

ربط نداره یا نمیخوای ببینی؟؟؟

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
ربط داره ولی میشه ورودشو کم کرد نمیخوان...پیشرفت کشوراهم ربطی به همسایه هاشون نداره (شاید یه درصد جزئی موثر باشه) آمریکای جنوبیم مهد تولید کوکائینو امثالهمه پس الان آمریکا همه باید معتاد باشن دیگه!!!!

error.ok4u

عضو جدید
کاربر ممتاز
ربط داره ولی میشه ورودشو کم کرد نمیخوان...پیشرفت کشوراهم ربطی به همسایه هاشون نداره (شاید یه درصد جزئی موثر باشه) آمریکای جنوبیم مهد تولید کوکائینو امثالهمه پس الان آمریکا همه باید معتاد باشن دیگه!!!!
;)
آفرين .
موضوع يه چيز ديگس ! بيخود پاي همسايه ها رو نكشين وسط .

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

باور کن لج و لجبازی رو از تک تک کلماتتون میشه فهمید

تو امریکای جنوبی رو با امریکا که هزارن کیلومتر فاصله دارن رو با افغانستانی که کنار دست خودمونه رو یکی میکنی؟؟؟

باشه.باشه اصلا تو راستی میگی!!!الان 50 تا مهمون دارن این تالار رو میبینن همونا میتونن تشخیص بدن حرفت منطقیه یا نه

mehrshad53

اخراجی موقت
بدبخیتم.واقعا بدشانسیم

حرفت در مورد بدشانسی کاملا درسته ولی:
1-هرچی قسمت مسلمینه
2-خود حکومت این مواد را میده دست مردم.
3-خودشو ناراحن نکن!

hitech

عضو جدید
اگه به من رای بدین بشم رئیس جمهور حکم اعدام همه این معتادها رو درجا اعلام میکنم!
حالا رئیس جمهور نشد رئیس قوه قضاییه هم میشه!

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
این درست.
و میدونی بزرگ ترین وارد کننده ی تریاک به ایران سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران هست که مستقیما زیر نظر مقام معظم رهبری فعالیت میکنه ؟

سی ساله این سه ارگان سپاه و نیروی انتظامی ارتش (گه البته ارتش وظیفه ی عمل در این موارد رو نداره) نتونستند جلوی ورود مواد مخدر به ایران رو بگیرند هیچ. هر روز داره ورودش زیادتر میشه و مثل نقل و نبات تو دست و پا ریخته.
دوست خوبم شما مدرکی دال بر واردات مواد مخدر توسط سپاه پاسداران دارید؟!
میدونید که اگر مردکی نداشته باشید در واقع نشر اکاذیب کرده اید؟!
این از اون دسته تهمتهاست که رسانه های خارجی میزنن نه؟!
ناتو و امریکا باعث 20 برابر شدن تولید مواد مخدر میشن و قاچاقچیان رو ساپورت میکنن بعد تبلیغ میکنن که سپاه وارد میکنه!
شما هم حمایت میکنی!
شما گناهی نداری..تخریب سپاه از دولت خاتمی شروع شد.
در هر صورت..
مرزبانی کار ساده ای نیست!
اگر ساده بود سالانه اینهمه کوکائین از مکزیک به ایالات متحده قاچاق نمیشد!
اونم با اون سطح مرزبانی !

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا آمریکا رو مثال میزنید ؟
فکر نمی کنید که در آمریکا هم خود دولت هست که باعث و بانی اصلی واردات انواع مواد مخدر هست ؟
خیال میکنید در ایران و آمریکا نمیشه جلوی مواد مخدر رو گرفت ؟ چرا خیلی راحت میشه. نمی خوان اینکار انجام بشه.

دوست عزیز مسلما سپاه طوری عمل نمیکنه که ما بتونیم مدرک براتون بیاریم ولی هر انسان عاقلی میدونه این حجم عظیم مواد مخدر نمیتونه مخفیانه و بدون اطلاع مقامات وارد کشور بشه.
چرا امریکا رو مثال نزنیم؟!
من معتقد به وجود برخی باندهای مافیا هستم ولی هرگز اونو به جمع نسبت نمیدم.
فرقی هم در امریکا و ایران قائل نیستم!
اگر دولت های ایران و امریکا قائل به واردات بودن اینهمه بودجه بر سر ایجاد موانع در مرزها نمیگذاشتن!
حالا امریکا موانع هوشمند میزاره و ما موانع غیر هوشمند.
ولی در مورد این قضیه ی به خصوص بنده مثال اوردم.
چه کسی باعث 20 برابر شدن تولید موارد مخدر شده؟!
امنیت افغانستان و قاچاقچیان مواد مخدر رو چه کسی تامین میکنه؟!
سالانه اینهمه در راه مبارزه با قاچاق تو مرز شهید میشن شما میگی که خودشون وارد میکنن؟!
اونم بدون مدرک؟!
شما خودتون رو بزارید به عنوان یه شخص بی طرف.
واقعا فکر بکنید..چه کسی در حال حاضر باعث شده حجم وسیع مواد مخدر به ایران بیاد؟!
تولید رو کی اجازه داده بالا بره؟!
کی قاچاقچیا رو ساپورت میکنه؟!
قاچاق سادس..مبارزه با اون سخته..

error.ok4u

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا آمریکا رو مثال میزنید ؟
فکر نمی کنید که در آمریکا هم خود دولت هست که باعث و بانی اصلی واردات انواع مواد مخدر هست ؟
خیال میکنید در ایران و آمریکا نمیشه جلوی مواد مخدر رو گرفت ؟ چرا خیلی راحت میشه. نمی خوان اینکار انجام بشه.

دوست عزیز مسلما سپاه طوری عمل نمیکنه که ما بتونیم مدرک براتون بیاریم ولی هر انسان عاقلی میدونه این حجم عظیم مواد مخدر نمیتونه مخفیانه و بدون اطلاع مقامات وارد کشور بشه.
انقدر مخ پاچي نكن استاد , بازم اخراج ميشي ها !!! :redface:
حداقل وقتي مي پاچوني يه كم آروم بپاچون , اينا هم گناه دارن بندگان خدا , دست خودشون نيست , خب ٢٠:٣٠ گوش ميدن ديگه !!! ;)

آخرین ویرایش:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
این درست.
و میدونی بزرگ ترین وارد کننده ی تریاک به ایران سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران هست که مستقیما زیر نظر مقام معظم رهبری فعالیت میکنه ؟

سی ساله این سه ارگان سپاه و نیروی انتظامی ارتش (گه البته ارتش وظیفه ی عمل در این موارد رو نداره) نتونستند جلوی ورود مواد مخدر به ایران رو بگیرند هیچ. هر روز داره ورودش زیادتر میشه و مثل نقل و نبات تو دست و پا ریخته.

خداییش اینجور اظهار نظرها برا وجه خودت بد میشه ها.حالا خود دانی!

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده هم از این نظر هیچ تفاوتی در ایران و آمریکا نمیبینم.
اینها همه بازیه عزیز. اینهمه بودجه و این حرفها و جون اون سرباز های بدبخت همه و همه بازی های مافیا مواد مخدر هست که از داخل کنترل میشه. مسئله ی دست داشتن سپاه در خرید مواد مخدر مسئله ی شخصی و مخفی هست. مبارزه با مواد مخدر و سوزوندن یه چند تا گونی تریاک در سال اون هم به شکلی کاملا نمادین و مرزبانی اینها همه سیستماتیک هستند.
افراد و سران نیروهای مسلح اینکار رو انجام میدند و سودش هم به جیب اونا میره و برای جون سرباز ها و سرمایه ی کشور هم ارزشی قائل نیستند.
فکر نمی کنید اگر خریداری وجود نداشت افغانستان نمی تونست تولیداتش رو بیشتر کنه ؟
فکر نمی کنید ورود اینهمه مواد مخدر به ایران به شکل بی سر و صدا و از طریق کوه ها و با الاغ امکان نداره ؟

نمونه ی چین رو یادتون میاد ؟ اون روش جلوگیری از ورود مواد مخدر و کنترل اون هست. با این روش الآن چین تقریبا معتاد نداره و یا خیلی کم داره.
دوست من موضوع رو پیچیده نکن.
قائل بودن دستهای پشت پرده و پیچیده باعث این میشه که خودتو اذیت بکنی.
چنتا موضوع هس.
اگر موضوع واردات مواد مخدر توسط سپاه مخفی هستش شما از کجا میدونید؟!
اگر مخفی هست چرا سندش رو نشده که خبرش رو شده؟!
بنده باز هم عرض میکنم.
معتقدم مافیا وجود داره ولی این مافیا قطعا عموم سیستم نظامی ما یا حتی سیستم نظامی ایلات متحده رو تشکیل نمیده.
چراکه برخوردهای هر کشوری این رو نشون میده!
اینکه میلیاردها دلار خرج مرز میشه نمادینه؟!
این حرف شما غیر منطقی نیست؟!
اینکه بعضا حتی فرماندهای ناجا و سپاه در درگیریهای مرزی شهید میشن برنامه اس؟!
مواد مخدر دقیقا مصرف داره.
هرجقدر شما تولید رو بالا ببری مصرف میشه.
ولی دلیل بالا بردن تولیدش مصرف بالاش نیست بلکه بیشتر شدن قاچاقشه.
تولیدش بیشتر میشه تا قاچاقش و حجم و تعدادش بالاتر بره.
اگر دو مورد قاچاق بشه قطعا 5 موردش میرسه!
در مورد چین.
تا اونجایی که بنده میدونم اینطوری نیس که چین اصلا معتاد نداشته باشه.
راستش اعتیاد در چین جرم بزرگی محسوب میشه.
همچنین چین چندین هزار کیلومتر با منابع تولید مواد مخدر فاصله داره در حالی که ما چند صد کیلومتر فاصله داریم!
مرزمون هم مرز خوبی نیست.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداییش شما از این حرفا دست بردار. این حرفا چیه دیگه. خوب عزیز داریم بحث میکنیم . شما فکر میکنی من اشتباه میگم ؟
خوب بیاد جواب بده من رو قانع کن که دارم اشتباه می کنم. بیا اون مکانیز ورود میلیون تنی مواد مخدر به ایرن رو برام بشکاف ببینم چطوری انجام میشه که هیچکس نمی تونه جلوش رو بگیره.

منو خودت میدونیم که تو توضیح نمیخوای
اما فقط در جوابت بگم که کاش یه بار سمت مرز شرقی کشور میرفتی تا مشخص میشد برات خیلی چیزها.نگه داشتن یه مرز تو تمام دنیا مشکله.
تو همون کشورهای اروپایی که هر کدوم اندازه یه استان ایران هستن هم نتونستن بحث قاچاق انسان و مواد مخدر رو حل کنن .تو امریکا رو دوستم خیبر گفت.
حالا تو میخوای بحث مواد مخدری که همه دنیا توش سود میبرن رو بشه کنترلش کرد.

اما منطقی تر از این جوابها هم نمیتونه قانعت کنه.متاسفانه

snazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلا که منافع حکومت در همین اعتیاد جووناس اگه کسی حرف سیاسی بزنه میگیرن میبرنش ناکجا اباد ولی فروشنده های مواد مخدر راست راست میگردن

sadjadasgari

عضو جدید
بازم دمت گرم که یه منطقی داری.یه کم با این دوستات حرف بزن حداقل ادب یاد بگیرن اقا خیبر.

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
باور کن لج و لجبازی رو از تک تک کلماتتون میشه فهمید

تو امریکای جنوبی رو با امریکا که هزارن کیلومتر فاصله دارن رو با افغانستانی که کنار دست خودمونه رو یکی میکنی؟؟؟

باشه.باشه اصلا تو راستی میگی!!!الان 50 تا مهمون دارن این تالار رو میبینن همونا میتونن تشخیص بدن حرفت منطقیه یا نه

اتفاقا لج بازی از نوع جواب دادن شما پیداست!!!:biggrin: من نگفتم اونا دقیقا شرایط مارو دارن اما دورو بر آمریکا هم ازین کشورا زیاده
در دهه 1990، از کلمبیا یکی از بزرگترین تولید کنندگان مواد مخدر، به خصوص کوکائین، در جهان و از مناطق عمده کشت کانابیس و تریاک در آمریکای جنوبی بود و بخش عمده مواد مخدر تولیدی در این کشور به ایالات متحده قاچاق و در آن کشور توزیع می شد.
دولت این کشور همچنین برای حدود چهار دهه درگیر نبرد با شورشیان از جمله شبه نظامیان ارتش انقلابی کلمبیا - فارک - بوده که یک گروه مارکسیستی است و آمریکا آن را یک سازمان تروریستی می داند.

به گفته مقامات کلمبیایی، عملیات فارک یکی از عوامل اصلی تولید مواد مخدر در این کشور بوده است و این گروه از تجارت مواد مخدر برای تامین نیازهای مالی خود استفاده می کند.
از اواخر دهه 1990، ایالات متحده کمک های نظامی و مالی گسترده ای را در اختیار دولت کلمبیا قرار داد تا بتواند به شکلی موثرتر به مقابله با شورشیان فارک و مبارزه علیه تولید مواد مخدر در این کشور بپردازد.

اینو گذاشتم تا بدونی اگه کشوری بخواد میتونه با ورود مواد مقابله کنه به قول خودت فاصله کلمبیا تا آمریکا به نسبت ایران و افغانستان خیلی بیشتره ولی به خاطر قاچاق زیاده مواد به آمریکا بازم دغدغشو داشته و باهاش مبارزه کرده...
درضمن خیلی وقته که افغانستان یکی از بزرگترین تولید کننده های مواد تو دنیاست چهطوریه که فقط چند ساله که انقدر معتاد و توضیع کننده مواد زیاد شده...و در آخر شما اگه تحمل شنیدن جواب مخالف نداری واسه چی تاپیک میزنی ؟تو پرانتز بنویس فقط موافقا وارد بشن!!

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا لج بازی از نوع جواب دادن شما پیداست!!!:biggrin: من نگفتم اونا دقیقا شرایط مارو دارن اما دورو بر آمریکا هم ازین کشورا زیاده
در دهه 1990، از کلمبیا یکی از بزرگترین تولید کنندگان مواد مخدر، به خصوص کوکائین، در جهان و از مناطق عمده کشت کانابیس و تریاک در آمریکای جنوبی بود و بخش عمده مواد مخدر تولیدی در این کشور به ایالات متحده قاچاق و در آن کشور توزیع می شد.
دولت این کشور همچنین برای حدود چهار دهه درگیر نبرد با شورشیان از جمله شبه نظامیان ارتش انقلابی کلمبیا - فارک - بوده که یک گروه مارکسیستی است و آمریکا آن را یک سازمان تروریستی می داند.

به گفته مقامات کلمبیایی، عملیات فارک یکی از عوامل اصلی تولید مواد مخدر در این کشور بوده است و این گروه از تجارت مواد مخدر برای تامین نیازهای مالی خود استفاده می کند.
از اواخر دهه 1990، ایالات متحده کمک های نظامی و مالی گسترده ای را در اختیار دولت کلمبیا قرار داد تا بتواند به شکلی موثرتر به مقابله با شورشیان فارک و مبارزه علیه تولید مواد مخدر در این کشور بپردازد.

اینو گذاشتم تا بدونی اگه کشوری بخواد میتونه با ورود مواد مقابله کنه به قول خودت فاصله کلمبیا تا آمریکا به نسبت ایران و افغانستان خیلی بیشتره ولی به خاطر قاچاق زیاده مواد به آمریکا بازم دغدغشو داشته و باهاش مبارزه کرده...
درضمن خیلی وقته که افغانستان یکی از بزرگترین تولید کننده های مواد تو دنیاست چهطوریه که فقط چند ساله که انقدر معتاد و توضیع کننده مواد زیاد شده...و در آخر شما اگه تحمل شنیدن جواب مخالف نداری واسه چی تاپیک میزنی ؟تو پرانتز بنویس فقط موافقا وارد بشن!!
خواهر من ینی شما معتدقین در حال حاضر هیچ قاچاقی به امریکا صورت نمیگیره؟!
حتی از کلمبیا؟!
امریکا توی کلمبیا 7 تا پایگاه نظامی داره!
اشغال کرده خاکش رو!
نه برای مواد مخدر بلکه هدفش چیز دیگری بوده!!
اگر میخواس تلاش کنه میرفت به حال مکزیک فکری میکرد!
به نظر شما اجازه میده امریکا ما امنیت و کشت تریاک در افغانستان رو در دست بگیریم؟!
میزاره فقط یه پایگاه نظامی در افغانستان ایجاد کنیم؟!

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهر من ینی شما معتدقین در حال حاضر هیچ قاچاقی به امریکا صورت نمیگیره؟!
حتی از کلمبیا؟!
امریکا توی کلمبیا 7 تا پایگاه نظامی داره!
اشغال کرده خاکش رو!
نه برای مواد مخدر بلکه هدفش چیز دیگری بوده!!
اگر میخواس تلاش کنه میرفت به حال مکزیک فکری میکرد!
به نظر شما اجازه میده امریکا ما امنیت و کشت تریاک در افغانستان رو در دست بگیریم؟!
میزاره فقط یه پایگاه نظامی در افغانستان ایجاد کنیم؟!
دوتا چیز میخوام بگم راستش حوصله نقل قول گرفتن نداشتم:D اول اینکه شما که میدونی که شرایط مرزای ما با مرزای آمریکا (افغانستان_مکزیک) یکیه چرا توی پستیکه دوستمون گفت "مارو با آمریکا که هزاران کیلومتر تا آمریکای جنوبی و مرکز تولید مواد فاصله داره مقایسه میکنی" تشکر گذاشتی؟:razz: دوباره داره سر دگم بودن دعوامون میشه ها:razz::smile:
دومم اینکه من نگفتم هیچ قاچاقی به آمریکا وجود نداره ولی به اندازه ایرانم معتاد نداره...من ازینکه سپاه وارد میکنه یا نه مطمئن نیستم ولی اینو میدونم که با قاچاق مواد اونطور که باید مقابله نمیشه...

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
اگه خود نیروی نظامی تو این کار دست نداشته باشه محاله این حجم سنگین مواد وارد بشه.
اونوقت مواد وارد میشه ولی خیلی مقدارش کمه.
نظامی که ادعای کنترل بقول خودش کودتای مخملی میکنه که تو تمام کشور پخش شده ، کنترل مرز براش خیلی راحتتره. چطوری برای یه حرف سیاسی تمام کشور رو با نیروهاشون قرق کردند طوری که هر جا میرفتی نیروهای نظامی جلو چشم آدم، حالا برای کنترل یه مرز که از خیلی کوچیکتره اینقدر ناتوانند؟

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
همتون مدیر عامل سابق استقلال را میشناسید.همون مقداد نجف نژاد.
شهر فریدونکنار شهر کوچکی هست که جز شهرستان بابلسر حساب میشه.
این 2 شهر با هم یک نماینده مجلس دارند.یک فرد که اهل فریدونکنار بود و دکترا داشت و نماینده اصلاح طلب هم بود در انتخابات شرکت کرد.و خیلی ها در شهر بابلسر هم طرفداراش بودند.حالا من نمیخوام وارد بحث های سیاسی بشم .به طور کلی بگم تقلب تابلویی انجام شد و مقداد نجف نژاد از طرفداری فرمانداری برنده اعلام شد.یک تظاهرات گسترده از طرف مردم فریدونکنار صورت گرفت و کار به جاهای باریک و نیروی ضد شورش و و کشته شدن چند نفر رسید.
به خاطر شرایط اقلیمی که شهر فریدونکنار داره .معروف هست با ادم های پر زور و هیکلی .
یک ماه بعدش این شهر تبدیل شد به بزرگترین منبع کرک که تا اون موقع کسی اسمش را نشنیده بود.90 درصد جوونهایش معتاد به کرک که بدترین مواد مخدر مصرفی حساب میشه شده بودند.یعنی چیزی که در تهران زیاد کسی ازش خبر نداشت .اینجا شد منبع کرک.
یک طوری که افغنستان را منبع تریاک میدونستند.فریدونکنار منبع کرک میدونستند.
از شما خواهش میکنم که پرتغال فروش را پیدا کنید

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک سوال دارم.اینها نمیتونند یک چیزی مثل دیوار چین بین مرز بسازند و تمام مسیر را مجهز به دوربین ها کنند .

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من. من موضوع رو پیچیده نمی کنم . این موضوع خودش پیچیده هست.
تصور بکن جامعه ای که تموم جوانانش (یا یه حجم بزرگی از اونها) معتاد باشند. مفلوک و بدبخت. دیگه نه فکر پیشرفتند نه فکر حقوقشون و نه فکر آزادی و نه می تونند برای رسیدن به حقشون دفاع کنند. تا زمانی که مواد براشون به اندازه ی کافی باشه بره خودشون راحتند.
این خواست اصلی حکومت هست.
واردتات کاملا مخفی هست و منم هیچ چیزی ندارم که بگم برای پشتیبانی از حرفم. ولی شما توضیح ندادی که چطور این حجم عظیم مواد مخدر بدون اطلاع مقامات وارد کشور میشه. میدونی که تمام مسیرهایی که میشه ازش مواد مخدر وارد کرد کنترل میشه و از طریق کوه ها و بیابون ها و صحرا ها هم که نمیشه با الاغ این حجم رو وارد کرد. حالا شما بفرمایید چه طریقه ی دیگه ای وجود داره ؟ آیا غیر از اینه که مواد مخدر در حجم فوق العاده بالایی از مرز به راحتی عبور میکنه ؟
بنده هم که نگفتم در کل سپاه به این شکل صورت میگیره. عرض کردم برخی مقامات عالی . شما اینهمه فساد مالی و اخلاقی میبینید ... آیا اونها رو هم قبول ندارید ؟ کردان رو یادتون رفته؟ یادتونه چه درجه ای داشت ؟ اون سرداری رو که تو خونش با شش تا زن گرفتنش رو چی ؟
دزدی هایی رو که صورت میگیره و همه زیر نظر مقامات بلند پایه هست رو چی ؟
آیا این امکان رو نمیدید که ورود مواد مخدر به کشور هم میتونه توسط خودی ها صورت بگیره ؟
میگید اینچنین نیست ؟ ثابت کنید. چون من با دلایل شما مجاب نمیشم.
منظور من رو اشتباه متوجه شدید. بنده نمیگم مرز بانی و درگیری های مرزی برنامه هستند. نمی گم به شکل برنامه ریزی شده انجام میشند. میگم کسانی هستند در مقامات بالای سپاه که اصلا براشون این چیزها اهمیتی نداره و فکر جیب خودشونند و اینکار رو دارند انجام میدند.
درضمن خیلی از درگیری های مرزی هم اصلا ربطی به مواد مخدر نداره.
خوب بنده هم که عرض کردم میزان قاچاق بالاست در نتیجه تولید بیشتر شده. بره اینکه خریدار داره. شما اون سه خطی که در مورد تولید و قاچاق و مصرف نوشتید بخونید. سه بار در سه خط حرف خودتون رو رد کردید. ببینید اصلا معنی میده ؟
بنده هم که عرض کردم کمه. نسبت به جمعیت کمه. منم میگم اگر دولت میخواست مقابله کنه میومد مثل چین عمل میکرد. واردات رو رسمی میکرد و مواد رو خودش میخرید و می فروخت و از این طریق معتادین رو کنترل میکرد و کلا پیرو چین عمل میکرد. هیچ کشوری در جهان نتونسته مثل چین با اعتیاد مقابله کنه. چین به افراد سالخورده که معتاد بودند سهمیه میداد. به جوانان هم همینطور . سهمیه ی مواد مخدر در جوانان کم کم با مواد دیگر مخلوط شد تا زمانی که اصلا دیگه توی اون مواد چیز اعتیاد زایی وجود نداشت. اونهایی رو که با این رو درمان شدند مورد رواندرمانی و معالجه قرار دادند و اونهایی رو که نشده بودند که تعدادشون خیلی کم بود به دریا ریختند. شما نباید با فروشنده مقابله کنید. باید با خریدار مقابله کنید. دولت خودشم خوب به این مسئله واقفه ولی نمی خواد عمل کنه. به نفع دولت هست که جوانان مفلوک و بدبختی داشته باشیم.
خب..
بحث هم داره جالب میشه هم تخصصی.
تخصصی از این جنبه که بازی با کلمات داره توش زیاد میشه.
پس من صحبتهای شما تیکه تیکه پاسخ میدم تا غافل نشیم از یه سری مسائل.:gol:
تصور بکن جامعه ای که تموم جوانانش (یا یه حجم بزرگی از اونها) معتاد باشند. مفلوک و بدبخت. دیگه نه فکر پیشرفتند نه فکر حقوقشون و نه فکر آزادی و نه می تونند برای رسیدن به حقشون دفاع کنند. تا زمانی که مواد براشون به اندازه ی کافی باشه بره خودشون راحتند.
این خواست اصلی حکومت هست.
شما میرفمائید که نظام جمهوری اسلامی خواهان معتاد بودن جوانان این مرز و بوم هستش.
این یه ادعاس..شاید بشه گفت فرضیه..معمولا فرضیه رو باید اثبات کنن..
شما اثبات نکردید و بنده در مقام رد این موضوع بر میام.
اولا باید ببینیم که نظام چه دلیلی میتونه از اینکار داشته باشه.
شما میفرمائید اگر معتاد بشن دیگه برای پیشرفت تلاش نمیکنن و کذا..
خب..پیشرفت ایران مگر خلاف منافع نظام جمهوری اسلامی ایران تعریف میشه؟!
هر چقدر ایران قویتر بشه نظام قوی تر میشه!
هرچقدر کار گسترده تر بشه نظام قویتر میشه!
ینی واقعا نظام دشمن پیشرفت خودشه؟!
اما از آزادی گفتی.
دوست من جوانان این مرز و بوم خیلی وقته با این شعارهای پوچ گول نمیخورن!
شعارهایی که حتی خود غربیها هم عاجزن از انجامش!
دکتر چمران اوایل انقلاب امروز رو شرح میده.
میگه
متاسفم برای جوانان پاکدل میهن که اسیر و مست شعارهای بزرگ اما تو خالی و پوچ دشمنان این مرز و بوم میشن.
مطمئن باش اونا اگر بخوان حتی یه معتاد مفنگی رو هم برای اینکه به قول شما بره دنبال کلمه ی ازادی تحریک میکنن!!
از رسانه و قدرت جنگ روانی ایی که امریکا و متحدانش دارن هیچ چیز بعید نیست.
حتی اینکه اثبات بکنه شب روز هستش و روز شب!
واردتات کاملا مخفی هست و منم هیچ چیزی ندارم که بگم برای پشتیبانی از حرفم. ولی شما توضیح ندادی که چطور این حجم عظیم مواد مخدر بدون اطلاع مقامات وارد کشور میشه. میدونی که تمام مسیرهایی که میشه ازش مواد مخدر وارد کرد کنترل میشه و از طریق کوه ها و بیابون ها و صحرا ها هم که نمیشه با الاغ این حجم رو وارد کرد. حالا شما بفرمایید چه طریقه ی دیگه ای وجود داره ؟ آیا غیر از اینه که مواد مخدر در حجم فوق العاده بالایی از مرز به راحتی عبور میکنه ؟
دوست من.
هنوز شما برای بنده چیزری رو ثابت نکردید و باز هم بر طبل سخنان قبلی خودتون میکوبید؟!
بنده عرض کردم..اگر مخفی است شما از کجا میدانید؟!
اگر مخفی است چرا سندی رو نشده در حالی که خبر ازش لو رفته؟!
شما پاسخ این سوالات رو بدید.
انتظار ندارید که بدون دلیل و مدرک ما صحبتهای شمارو قبول بکنیم؟!
حداقل منطق این رو حکم نمیکنه.
در مورد مسیرهای ترانزیت و حمل.
راستش جالبه بدونید ما کلی مرز ناشناخته و غیر قابل کنترل داریم!
توی دریاش که اینطوریه!
ما کلی بندر ناشناخته داریم!
توی مرز خشکی که وضع بدتر از این هستش!
لازم نیست از جلوی مرزبانها موادی ترانزیت بشه دوست من!
راهها و گراهای لارم توسط همون ساپورت کنندگان مواد مخدر توسط انداع ماهواره های جاسوسی داده میشه!
باز هم تکرار میکنم.
قاچاق مواد مخدر سادس اما مبارزه با اون سخت!
بنده هم که نگفتم در کل سپاه به این شکل صورت میگیره. عرض کردم برخی مقامات عالی . شما اینهمه فساد مالی و اخلاقی میبینید ... آیا اونها رو هم قبول ندارید ؟ کردان رو یادتون رفته؟ یادتونه چه درجه ای داشت ؟ اون سرداری رو که تو خونش با شش تا زن گرفتنش رو چی ؟
دزدی هایی رو که صورت میگیره و همه زیر نظر مقامات بلند پایه هست رو چی ؟
آیا این امکان رو نمیدید که ورود مواد مخدر به کشور هم میتونه توسط خودی ها صورت بگیره ؟
میگید اینچنین نیست ؟ ثابت کنید. چون من با دلایل شما مجاب نمیشم.
دوست من شما چیزی رو برای بنده اثبات کردید که بنده بخوام قدمی برای اثبات حرفام بردارم؟!
گرچه فکر میکنم استدلال هام منطقی بوده و البته در چند مورد سند خبری هم اوردم ولی شما نمیپذیرید.
دلیل چیست الله اعلم.
بنده با فساد شخصی برخی افراد کاری ندارم.
البته فساد عده ایشون هنوز که هنوزه اثبات نشده (اگر منظورتون شخص اقای رحیمی هستش)
اون سرداری هم که فرمودین با شش زن دستگیر شد به شلاق و خلع درجه محکوم شد.
فکر نمیکنم ایشون زیر نظر مقامات بلند پایه ی نظام اون فساد رو مرتکب شده باشه چراکه دستگاه امنیتی ایی که زیر نظر همین مقاماته برای ایشون کمین گذاشته و لو داده موضوع رو!!
منطقی باشید
منظور من رو اشتباه متوجه شدید. بنده نمیگم مرز بانی و درگیری های مرزی برنامه هستند. نمی گم به شکل برنامه ریزی شده انجام میشند. میگم کسانی هستند در مقامات بالای سپاه که اصلا براشون این چیزها اهمیتی نداره و فکر جیب خودشونند و اینکار رو دارند انجام میدند.
درضمن خیلی از درگیری های مرزی هم اصلا ربطی به مواد مخدر نداره.
دوست من چیزی رو اثبات کردید؟!
حتی استدلال هم نیاوردید!
فقط و فقط بر تهمتهای اثبات نشده ی خودتون دارید تاکید میکنید!
کو دلیل؟!
کو مدرک؟!
ندارید.
از کجا سخن میگوئید؟!
نمیدانید!
اغلب درگیریهای مرزی با اشرار هستش که مواد مخدر قاچاق میکنن.
خوب بنده هم که عرض کردم میزان قاچاق بالاست در نتیجه تولید بیشتر شده. بره اینکه خریدار داره. شما اون سه خطی که در مورد تولید و قاچاق و مصرف نوشتید بخونید. سه بار در سه خط حرف خودتون رو رد کردید. ببینید اصلا معنی میده ؟
دوست گرامی.
جمله ی خودتون رو برعکس بفرمائید.
میزان تولید بر میزان قاچاق تاثیر داره نه میزان قاچاق یا مصرف بر تولید!
هرچقدر میزان تولید بالا بره قاچاق قویتر و بیشتر میشه.
باور بفرمائید این موضوع رو هم اگر نپذیرید بنده شکی بر این نخواهم داشت که شما با "حب و بغض" بحث میکنید.:gol:
بنده هم که عرض کردم کمه. نسبت به جمعیت کمه. منم میگم اگر دولت میخواست مقابله کنه میومد مثل چین عمل میکرد. واردات رو رسمی میکرد و مواد رو خودش میخرید و می فروخت و از این طریق معتادین رو کنترل میکرد و کلا پیرو چین عمل میکرد. هیچ کشوری در جهان نتونسته مثل چین با اعتیاد مقابله کنه. چین به افراد سالخورده که معتاد بودند سهمیه میداد. به جوانان هم همینطور . سهمیه ی مواد مخدر در جوانان کم کم با مواد دیگر مخلوط شد تا زمانی که اصلا دیگه توی اون مواد چیز اعتیاد زایی وجود نداشت. اونهایی رو که با این رو درمان شدند مورد رواندرمانی و معالجه قرار دادند و اونهایی رو که نشده بودند که تعدادشون خیلی کم بود به دریا ریختند. شما نباید با فروشنده مقابله کنید. باید با خریدار مقابله کنید. دولت خودشم خوب به این مسئله واقفه ولی نمی خواد عمل کنه. به نفع دولت هست که جوانان مفلوک و بدبختی داشته باشیم.
دولت چین اون سیاست رو پیاده کرده.
ما هم پیاده میکردیم اول انقلاب.
در واقع الانم به شکلی دیگه (شربت تریاک) داریم پیاده میکنیم.
ولی وقتی قاچاق صورت میگیره چه میشه کرد؟!
وقتی با وجود دادن کوپن و شربت تریاک قاچاق میکنن و حتی ارزانتر از شربت یا بیشتر از کوپن مواد مخدر میفروشن و وارد میکنن چه میشه کرد؟!
معمولا اگر میخواید درختی خشک شه باید ریشش رو بزنید نه میوه هاش رو دوست من!
موفق باشید.
دوتا چیز میخوام بگم راستش حوصله نقل قول گرفتن نداشتم:D اول اینکه شما که میدونی که شرایط مرزای ما با مرزای آمریکا (افغانستان_مکزیک) یکیه چرا توی پستیکه دوستمون گفت "مارو با آمریکا که هزاران کیلومتر تا آمریکای جنوبی و مرکز تولید مواد فاصله داره مقایسه میکنی" تشکر گذاشتی؟:razz: دوباره داره سر دگم بودن دعوامون میشه ها:razz::smile:
دومم اینکه من نگفتم هیچ قاچاقی به آمریکا وجود نداره ولی به اندازه ایرانم معتاد نداره...من ازینکه سپاه وارد میکنه یا نه مطمئن نیستم ولی اینو میدونم که با قاچاق مواد اونطور که باید مقابله نمیشه...
موضوع اول
من منظور شمارو متوجه نشدم اما اینو میدونم که دم گوش امریکا کشوریه به نام مکزیک که امریکا بهش فشار میاره و تولید کم میشه و قاچاق هم کم میشه ولی دم گوش ما کشوری است که اشغال نظامی شده و اونی که اشغالش کرده خودش در واردات مواد نقش داره!!!
موضوع دوم
میزان اعتیاد به مواد مخدر در امریکا 30 درصد از دانش اموزان امریکایی رو درگیر کرده!!!
شما میفرمائید اعتیاد نیست؟!
خیر..اونا هم اعتیاد دارن منتها چون رسانه دستشونه شما میزان اعتیاد رو بصورت ملموس در کشور اونها نمیبینید.
اگه خود نیروی نظامی تو این کار دست نداشته باشه محاله این حجم سنگین مواد وارد بشه.
اونوقت مواد وارد میشه ولی خیلی مقدارش کمه.
نظامی که ادعای کنترل بقول خودش کودتای مخملی میکنه که تو تمام کشور پخش شده ، کنترل مرز براش خیلی راحتتره. چطوری برای یه حرف سیاسی تمام کشور رو با نیروهاشون قرق کردند طوری که هر جا میرفتی نیروهای نظامی جلو چشم آدم، حالا برای کنترل یه مرز که از خیلی کوچیکتره اینقدر ناتوانند؟
یاد یه خاطره از دوستام افتادم.
میگفت یه بار رفتیم کمین گرفتیم چون نفوذی ها گفته بودن یه ترانزیت بزرگ داره از یه بیراهه میاد.
میگفت کمین گرفتیم و دیدیم ترانزیت با تانک اسکورت شده!!
ما هم پا شدیم رفتیم هلیکوپتر و تانک اوردیم تا تونستیم جلوشون وایسیم!
چه کسی قاچاقچیان مواد مخدر رو در افغانستان ساپورت میکنه؟!;):gol:

ayhann

اخراجی موقت
تو خوابگاه ما به مشرب گیر میدادن و تعلیق میکردن ولی مواد مخدر آزاد بود.
من مطمئنم که حکومت خودش پخش میکنه.

ayhann

اخراجی موقت
اگه جوون معتاد نباشه کار میخواد .آزادی میخواد و خیلی چیزای دیگه که به نفع حکومت نیست.
معتاد بودن جوونا کار حکومت رو راحت میکنه.

بالا