تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ye jozveh hast to topic jozvehaye arshad memari eslami motedayen man ono khondam to on has mokhtarsar va mofid shayad jaye dgei inhame daghigh gofte bashe natonin peyda konin

arch 1 teh

عضو جدید
سلام دوستیای معمارم
امیدوارم روز یکشنبه همتونو شاد و راضی از نتیجه ببینم،واستون دعا میکنم واسه منم دعا کنید;)

اینم تمرین پلان با تحلیل
تناسبات و هندسه و ضخامت قلم رو بخوبی رعایت کردی و پلان خوبی شده فقط تحلیل ها ی کتاب ماهیت استفاده کن،تحلیلات ناقص ان
ترکیب سطح رو بکش،هندسه کلی پلان،تعریف ورودی و.....

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
كسي هست بگه اين كتاب ماهيت چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

arch 1 teh

عضو جدید
كسي هست بگه اين كتاب ماهيت چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این کتاب کارای معمارای معروف رو تحلیل کرده که ما در اسکیس و طراحی هامون خیلی بهش نیازمندییم،شبیه کتاب تجزیه وتحلیل نقد شاهکارهای معماری
باعث درک بهتر شما از ترکیب سطح ها و ترکیب حجم و طراحی پلان،هندسه کلی طرح .تعریف ورودی و.............میشه حتما از این کتاب استفاده کن

arch 1 teh

عضو جدید
نکاتی از استاد موقر در طراحی پلان
1.حتما در پلان ضخامت دیوارها رعایت گردد2.جهت شمال مشخص گردد ولی یادتون نره که همیشه در اسکیس بالاست3.نسبت به اقلیم هر جبهه جداگانه طراحی شود4.طراحی پلان باید نسبت به سایت باشد5.پلان نسبت به سایت کنش و واکنش داشته باشد.6.کد ارتفاعی مشخص گردد.7.پلان در یک طبقه طراحی گردد.8.نسبت به سطح دسترسی طراحی گردد.9.اصلی ترین کاربری بیشترین مساحت را داشته باشد(درشت دانه).10.ورودی از هر فضا به فضای دیگر با پیش فضا باشد.11.آمفی تئاتر مستطیل نشود.13.وردی یک فضاست اون رو طراحی کنین.14.هر حوزه جدا از حوزه دیگر طراحی گردد.15.اصلی ترین کاربری راحترین دسترسی رو داشته باشد.16کاربری هر فضا درون آن نوشته شود.17.مهمترین فضا را مبلمان کنیم.18.کشیدگی ساختمان شرقی غربی باشد.19.گرید بندی پلا 1.1 شطرنجی فراموش نشود.20.در های فضاهای عمومی و پر رفت و آمد مثل کلاس وآمفی تئاتر و.....رو به بیرون باز شود.21برای فضاهای که افراد معلول وسالخورده و کودکان از آن استفاده میکنند پله ممنوع(رمپ بگذاریید)22.ورودی در جبه شمال در مناطق سرد ممنوع23.پله و ررمپ و آسانسور اصلی در لابی باشد و پله و آسانسور در انتهای راهرو ها.(در مفصل ها هم میتونین فضاهای ارتباطی به راحتی حل کنین،کارهای آندو)24.پلان خوانا باشد طوری که وقتی کاراکتر در فضای لابی باشد کلیت را بفهمد25.لابی فرم هندسی داشته باشد بهتر است.26.حداقل مسیر راهرو داشته باشد.26سرویس بهداشتی در پر تردد ترین فضا و پنهان طراحی گردد27.بهتر است در پلان پلان معکوس طراحی گردد28.فضاهایی که در آینده توسعه پیدا میکنند به صورت خطی یا L شکل طراحی گردند.29لابی به عنوان فضای استراحت و فضای انتظار و بوفه انتخاب شود.30.در حرکت موزه ها رمپ به سمت پایین است
دوستان امیدوارم این نکات بتونن بهتون کمک کنن،گرچه نکات بیشتری هم در طراحی پلان هستند ولی کلیت طراحی پلان همین ها هستند،امشبم که رتبه هاتون میاد امیدوارم همه راضی باشید و نتیجه تلاشتون رو بگیرید.
دوستان ،بجز دو سه نفر که تمرین ها رو انجام میدن،واسه بقیه این تمرین ها مهم نیست؟اگر فکر میکنین این تمرینات وقت شما رو میگیره یا به هدفی نمیرسید یا تمرین های دیگه ای دارید انجام میدید لطفا به من هم بگید تا دیگه چیزی نگذارم یا لا اقل برای کسایی که واسشون مهمه بگذارم.

اسکیس شماره 2(طراحی دیاگرام و رعایت سلسله مراتب تا رسیدن به پلان)زمان برای هر اسکیس 75 دقیقه
1.طراحی مدرسه ابتدایی 6 کلاسه در بندر عباس
2.طراحی خانه سالمندان در پارک لاله تهران
از نکاتی که در تمرینات قبل انجام دادید و از روکشی هاتون استفاده کنین در طراحی این موضوعات

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
این کتاب کارای معمارای معروف رو تحلیل کرده که ما در اسکیس و طراحی هامون خیلی بهش نیازمندییم،شبیه کتاب تجزیه وتحلیل نقد شاهکارهای معماری
باعث درک بهتر شما از ترکیب سطح ها و ترکیب حجم و طراحی پلان،هندسه کلی طرح .تعریف ورودی و.............میشه حتما از این کتاب استفاده کن
اسم كاملشو ميشه بگين و نويسندشو؟

mahboooobeh

عضو جدید

qazal.

عضو جدید
1.حتما در پلان ضخامت دیوارها رعایت گردد2.جهت شمال مشخص گردد ولی یادتون نره که همیشه در اسکیس بالاست3.نسبت به اقلیم هر جبهه جداگانه طراحی شود4.طراحی پلان باید نسبت به سایت باشد5.پلان نسبت به سایت کنش و واکنش داشته باشد.6.کد ارتفاعی مشخص گردد.7.پلان در یک طبقه طراحی گردد.8.نسبت به سطح دسترسی طراحی گردد.9.اصلی ترین کاربری بیشترین مساحت را داشته باشد(درشت دانه).10.ورودی از هر فضا به فضای دیگر با پیش فضا باشد.11.آمفی تئاتر مستطیل نشود.13.وردی یک فضاست اون رو طراحی کنین.14.هر حوزه جدا از حوزه دیگر طراحی گردد.15.اصلی ترین کاربری راحترین دسترسی رو داشته باشد.16کاربری هر فضا درون آن نوشته شود.17.مهمترین فضا را مبلمان کنیم.18.کشیدگی ساختمان شرقی غربی باشد.19.گرید بندی پلا 1.1 شطرنجی فراموش نشود.20.در های فضاهای عمومی و پر رفت و آمد مثل کلاس وآمفی تئاتر و.....رو به بیرون باز شود.21برای فضاهای که افراد معلول وسالخورده و کودکان از آن استفاده میکنند پله ممنوع(رمپ بگذاریید)22.ورودی در جبه شمال در مناطق سرد ممنوع23.پله و ررمپ و آسانسور اصلی در لابی باشد و پله و آسانسور در انتهای راهرو ها.(در مفصل ها هم میتونین فضاهای ارتباطی به راحتی حل کنین،کارهای آندو)24.پلان خوانا باشد طوری که وقتی کاراکتر در فضای لابی باشد کلیت را بفهمد25.لابی فرم هندسی داشته باشد بهتر است.26.حداقل مسیر راهرو داشته باشد.26سرویس بهداشتی در پر تردد ترین فضا و پنهان طراحی گردد27.بهتر است در پلان پلان معکوس طراحی گردد28.فضاهایی که در آینده توسعه پیدا میکنند به صورت خطی یا L شکل طراحی گردند.29لابی به عنوان فضای استراحت و فضای انتظار و بوفه انتخاب شود.30.در حرکت موزه ها رمپ به سمت پایین است
دوستان امیدوارم این نکات بتونن بهتون کمک کنن،گرچه نکات بیشتری هم در طراحی پلان هستند ولی کلیت طراحی پلان همین ها هستند،امشبم که رتبه هاتون میاد امیدوارم همه راضی باشید و نتیجه تلاشتون رو بگیرید.
دوستان ،بجز دو سه نفر که تمرین ها رو انجام میدن،واسه بقیه این تمرین ها مهم نیست؟اگر فکر میکنین این تمرینات وقت شما رو میگیره یا به هدفی نمیرسید یا تمرین های دیگه ای دارید انجام میدید لطفا به من هم بگید تا دیگه چیزی نگذارم یا لا اقل برای کسایی که واسشون مهمه بگذارم.

اسکیس شماره 2(طراحی دیاگرام و رعایت سلسله مراتب تا رسیدن به پلان)زمان برای هر اسکیس 75 دقیقه
از نکاتی که در تمرینات قبل انجام دادید و از روکشی هاتون استفاده کنین در طراحی این موضوعات

ممنون از توضیحات خوبتون
میشه شماره 7 رو توضیح بدین؟ شاید با توجه به سوال اسکیس نیاز به طبقات دوم یا ... باشه، لزوما باید 1 طبقه باشه؟

qazal.

عضو جدید
کشیدگی ساختمون همیشه شرقی غربی باشه؟ مگه با توجه به اقلیم منطقه نیس؟
رمپ موزه هایی مثل فرانک لوید رایت و.... به سمت بالاست...منظورشون از رمپ به سمت پایین چیه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ممنون از توضیحات خوبتون
میشه شماره 7 رو توضیح بدین؟ شاید با توجه به سوال اسکیس نیاز به طبقات دوم یا ... باشه، لزوما باید 1 طبقه باشه؟
نه بحث اينه كه اگه نياز به طبقه دوم نبود لازم نيست الكي خودتو اذيت كني اما معمولا دو طبقه ميخان
كه اگه تو سوال اينو نوشته بود مجبورين طبقات طراحي كنين

رمپ موزه هایی مثل فرانک لوید رایت و.... به سمت بالاست...منظورشون از رمپ به سمت پایین چیه؟
اره كشيدگي ساختمون شرقي غربي باشه بهتره تو همه اقليم ها
رمپ به سمت پايين يني اينكه مثلا تو كار همين اقاي رايت شما با يه اسانسو ميري طبقه اخر و از اونجا با رمپ رو به پايين مياي به طبقه همكف

ArchiTech

عضو جدید

سلام ممکنه بگین استاد موقر کجا تدریس میکنن؟
یا شماره تلفن بدین

arch 1 teh

عضو جدید
ممنون از توضیحات خوبتون
شما باید بدونین که کدوم طبقه مهمتره و مهمترین طبقه رو طراحی کنین معمولا طبقات همکف مهمترین هستند ولی سوال اسکیس پارسال که نظر گاه بوده و برای طراح سوال دید و ویو به خلیج فارس مهمترین بحث بوده باید پلان طبقه بالا را طراحی میکردن و یا تاکید در دسترسی ارتباط عمودی رو در همکف به کمک برش خوب نشون میدادن،در اسکیس پارسال نوشته بوده حداکثر ارتفاع 25 متر باشد پس شما باید با توجه به کلمه نظرگاه(دید مهم بوده)و اینکه ارتفاع رو 24 میگرفتی که دید خوبی بده

arch 1 teh

عضو جدید
کشیدگی ساختمان به سمت شرقی غربی یعنی اینکه شما بیشترین استفاده از نور رو در جبهه شمالی جنوبی دارید و کمترین نورگیری از شرق و غرب ،آره توجه به اقلیم هم واسه ما مهم هست که ذکر شده
موزه گوگنهایم شما با یه آسانسور میرید بالا بعد با رمپ حرکت به سمت پایینه،حتما این کار از کتاب ماهیت یا نقد شاهکار های معماری ببینید
همین اتفاق در موزه هنرهای معاصر هم افتاده

archadi

عضو جدید
سلام دوستان. من یه سوالی داشتم که نمی دونم آیا به این بحث شما مربوط می شه یا نه. ولی لطفا منو راهنمایی کنید!:(
من در ارشد 92 مجاز شدم ولی فقط در غیر انتفاعی و پیام نور. این یعنی می تونم آزمون اسکیس شرکت کنم؟؟؟؟ و رتبه ی اسکیس من تاثیری روی مجاز شدن رشته های روزانه و شبانه برای من می شود؟؟؟؟؟؟
کمکم کنیددددددد
خیلی نا امیدمممممممممممم
خیلی خونده بودم و و خراب کردم!!!
نکته: اسکیس من خیلی خوبه و تا حالا چند بار تو مسابقات رتبه آوردم

15434

عضو جدید
كسي ميتونه به من كمك كنه؟
ميشه يه سايت به من معرفي كنيد كه بتونم به مدارك(پلان،نما و مقطع )بناهايي مثل ميراث فرهنگي امانت يا فرهنگسراي نياوران يا بناهاي ديگه اي از معماران معاصر دسترسي داشته باشم؟

15434

عضو جدید
ميشه يه سايت به من معرفي كنيد كه بتونم به مدارك(پلان،نما و مقطع )بناهايي مثل ميراث فرهنگي امانت يا فرهنگسراي نياوران يا بناهاي ديگه اي از معماران معاصر دسترسي داشته باشم؟

masut

عضو جدید
کلاس اسکیس رتبه اول سال 91

کلاس اسکیس رتبه اول سال 91

برگزاری کلاس اسکیس معماری معماری و معماری منظر باحضور نفر اول اسکیس 91 در تهران حولو حوش قیطریه ظرفیت فوقالعاده محدود وتنها تا 27 اردیبهشت زمان برای ثبت نام هست اطلاعات تکمیلی09361959647 این شماره مسولشه خودمم دارم میرم گفتم بشما ها هم بگم

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

كسي هست بتونه اين كتابو فايل كنه بهم بده؟؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
شما باید بدونین که کدوم طبقه مهمتره و مهمترین طبقه رو طراحی کنین معمولا طبقات همکف مهمترین هستند ولی سوال اسکیس پارسال که نظر گاه بوده و برای طراح سوال دید و ویو به خلیج فارس مهمترین بحث بوده باید پلان طبقه بالا را طراحی میکردن و یا تاکید در دسترسی ارتباط عمودی رو در همکف به کمک برش خوب نشون میدادن،در اسکیس پارسال نوشته بوده حداکثر ارتفاع 25 متر باشد پس شما باید با توجه به کلمه نظرگاه(دید مهم بوده)و اینکه ارتفاع رو 24 میگرفتی که دید خوبی بده
خوب 24 متر يني چند طبقه؟؟
هر طبقه كه بيشتر از 4 متر بي معنيه
يني بايد 6 طبقه ميكشيديم؟؟؟ اينطوري منظورتونه؟؟

يه سوال ديگه اينكه مثلا گفتن كلاسي طراحي كنيد به گنجايش 20 نفر
حالا براي هر نفر مساحت 1.2 متر مربع كافيه؟

و سوال سوم اينكه مثلا گفته آمفي تئاتري به گنجايش 300 نفر ميخوايم
ميدونيم هر صندلي .4 متر مربع فضا ميخاد و پشت به پشت صندلي ها 90 سانتي متر يا 80 سانتي متر
حالا تقريبا براي هر نفر چند متر مربع فضا لازمه؟؟؟

يا تو سالن گردهمايي واسه هر نفر جقد فضا ميخايم؟

آخرین ویرایش:

15434

عضو جدید
فكركنم اگه كسي مثل من تو سايت فعال نباشه،كسي جوابشو نميده!!!!!!:redface:

soh-rab

عضو جدید
خب حتما نمی دونن که جواب نمی دن من خودم خیلی دنبال گشتم ندیدم پیدا کردی به ما هم بده

javad_arch

عضو جدید
مرسی دوست عزیز اگه میشه با هم بیشتر در ارتباط باشیم!!! من خیلی دستم ضعیفه و واقعا دوست دارم اسکیس زدن یاد بگیرم اما نمیدونم چطور و از کجا باید شروع کنم؟؟؟ ممنون میشم کمکم کنید.

mahboooobeh

عضو جدید
کارای کامران دیبا رو براتون میذارم....درمورد سایت هم به فارسی یا به انگلیسی سرچ کنی بیشترشون پیدامیشه!

پیوست ها

• diba paver point.rar
    4.7 مگایابت · بازدیدها: 0

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نتونستم دانلود کنم......مشکل چیه؟zipکه باز میشه اخطار میده و نمیاره ولی معلومه توش یه چیزی هست:eek::eek::eek:

وضعیت
موضوع بسته شده است.