pp

homan32753

عضو جدید
سلام به دوستان کسی میدونه در قالب گیری تزریقی برای شفاف کردن محصولات pp از چه ماده ای باید استفاده کرد.
لطفا کمک کنید ممنون

soroush66

عضو جدید
دوست عزیز، من اطلاعی از ماده ی مورد نظر شما ندارم. ولی برای شفاف کردن PP میتونید دمای قالب رو تا حد امکان پایین بیارید. این عمل باعث آمورف شدن PP میشه. این عمل روی PET به طور معمول و فراگیر انجام میشه. البته به صورت عکس. یعنی دمای قالب رو بالا می برن تا PET قالب گیری شده فرصت کافی برای خنک شدن داشته باشه و به طور آهسته سرد بشه. این جوری فرصت کریستالیزاسیون رو بدست میاره و تا حدی مات میشه.

سلام به دوستان کسی میدونه در قالب گیری تزریقی برای شفاف کردن محصولات pp از چه ماده ای باید استفاده کرد.
لطفا کمک کنید ممنون

شما باید از ماده ای به اسم TPO که مخفف (thermoplastic olefins) هست استفاده کنید. این ماده در بازار ایران سخت پیدا میشه اما پیدا میشه. توی خیابان سرپولک می تونید این ماده رو پیدا کنید. در بازار ایران، محصول شرکت Mitsui که به اسم Tafmer هست عرضه میشه.
این ماده به صورت گرانول های بسیار شفاف و نرم و الاستیک هستند و موارد مصرفش در مقادیر کم صرفاً جهت براق کردن و در مقدار بالا، جهت الاستیک کردن پلیمر هست.

homan32753

عضو جدید
از شما دوست عزیزممنونم
ولي قالب كه در همان ابتدا كار سرد است ولي تغييري ايجاد نميشه در ضمن اين ماده گران قيمت است يا نه چون بايد از لحاظ صرفه اقتصادي مورد توجه قرار گيرد
اگر ماده اي ديگر ميشناسيد معرفي كنيد

آخرین ویرایش:
از شما دوست عزیزممنونم
ولي قالب كه در همان ابتدا كار سرد است ولي تغييري ايجاد نميشه در ضمن اين ماده گران قيمت است يا نه چون بايد از لحاظ صرفه اقتصادي مورد توجه قرار گيرد
اگر ماده اي ديگر ميشناسيد معرفي كنيد

این ماده در حدود کیلویی 3900 تا 5000 تومن هست. اگه می خواهید که تهیه کنید، بفرمائید تا آدرس بدم که کجا باید برید که داشته باشه.

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان مهندس
من رشتم مکانیک هست و در زمینه قالبهای تزریق پلاستیک کارمیکنم.
یه سوال از شما دوستان پلیمری دارم.
ما در حال طراحی یک قالب برای قطعه ای از جنس ppb هستیم. می خواستم بدونم تو ایران چه شرکتهایی این پلیمر رو تهیه می کنند تا ما خریداری کنیم و ضمنا ضریب انقباض اون چقدره.
ممنون

بالا