electromagnetic pulse یا emp چیست؟ و چگونه کار میکند؟

roboaria

عضو جدید
سلام دوستان و مهندسان عزیز حتما فیلم نگاه میکنید نه؟ خب پس باید دیده باشین که تو بعضی از فیلم ها از یه دسگاهی استفاده میکنن که میتونه وسایل الکترونیک رو تا شعاع معینی از کار بندازه.

اسم این دستگاه emp یا electromagnetic pulse هستش البته من اول فکر میکردم واقعی نیست اما بعد فهمیدم که واقعا چنین چیزی هست . کسی از دوستان میدونه چجوری کار میکنه؟

مهران.ن

عضو جدید
سلام دوستان و مهندسان عزیز حتما فیلم نگاه میکنید نه؟ خب پس باید دیده باشین که تو بعضی از فیلم ها از یه دسگاهی استفاده میکنن که میتونه وسایل الکترونیک رو تا شعاع معینی از کار بندازه.

اسم این دستگاه emp یا electromagnetic pulse هستش البته من اول فکر میکردم واقعی نیست اما بعد فهمیدم که واقعا چنین چیزی هست . کسی از دوستان میدونه چجوری کار میکنه؟
سلام درسته ولی نه همه وسایل الکترونیکی.
فکر کنم فقط بتونه دستگاه هایی که با میدان ها کار می کنند را از کار بندازه .نه خراب بکنش بلکه اختلال برایشون ایجاد می کنه.
مثل گوشی همراه،تلوزیون،ریموت کنترل درب ها ، رادیو و... که با امواج کار می کنند.
ولی محاله که بتونه دستگاه های فاقد امواج مغناطیسی رو از کار بندازه و اخلال ایجاد کنه.
مثل لامپ کم مصرف ، ضبط صوت که با سیم باشه و ...

roboaria

عضو جدید
سلام درسته ولی نه همه وسایل الکترونیکی.
فکر کنم فقط بتونه دستگاه هایی که با میدان ها کار می کنند را از کار بندازه .نه خراب بکنش بلکه اختلال برایشون ایجاد می کنه.
مثل گوشی همراه،تلوزیون،ریموت کنترل درب ها ، رادیو و... که با امواج کار می کنند.
ولی محاله که بتونه دستگاه های فاقد امواج مغناطیسی رو از کار بندازه و اخلال ایجاد کنه.
مثل لامپ کم مصرف ، ضبط صوت که با سیم باشه و ...

نه دقیقا مساله اینه که همه چیز رو از کار میندازه حتی لامپ!!!!

parsadsa

عضو جدید
doste gerami mazerat labtopam farsi nadareh
e-bomb yek shoke electro meghnatis mifresteh
yani electron haro ba shedat a tedade bala partab mikonan k vaghti be har felezi barkhord mikoneh electronha daresh be harkat mioftan
vaghti chizi ke tavane obore in shedat az electron ro nadareh nabod mishe
masalan voltajio k mobil ha kar mikonan hadaksar 5 volt hast
agar 1000 volt shok bebinan tamame madare dakhelish misoozeh

بالا