CFX

z.alavi

کاربر فعال
سلام به دوستان عزیز.
من روی سیستمم انسیس9 نصب دارم. حالا میخوام CFX نصب کنم،یه سی دی که گفتن مال CFX هست گرفتم اما وقتی بازش کردم توی راهنمای نصبش دیدم انگار داره انسیس 10 رو نصب میکنه!باید انسیس9 ام رو ریموو کنم؟یا اصلا CFX جدا از انسیس هست؟فقط باید توی درایو ویندوز نصبش کرد؟
کلا راجع به خود نرم افزار و فرقش با انسیس اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم کمک کنید.

ehsan4476

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز.
من روی سیستمم انسیس9 نصب دارم. حالا میخوام CFX نصب کنم،یه سی دی که گفتن مال CFX هست گرفتم اما وقتی بازش کردم توی راهنمای نصبش دیدم انگار داره انسیس 10 رو نصب میکنه!باید انسیس9 ام رو ریموو کنم؟یا اصلا CFX جدا از انسیس هست؟فقط باید توی درایو ویندوز نصبش کرد؟
کلا راجع به خود نرم افزار و فرقش با انسیس اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم کمک کنید.
اگر ورژن هاي چديد مثلا ANSYS 13 رو نصب كنيد Cfx هم نصب ميشه.
CFX مثل نرم افزار Fluent براي تحليل سيالات استفاده ميشه.

pareparvaz-rz

عضو جدید
برای آموزش نرم افزار فلوئنت (fluent) می توانید به وبلاگ زیر مراجعه کنید آموزش بیشتر قسمت ها موجود می باشد اما آموزش قسمت خاصی از fluent رو خاصی رو می خواهید emailبزنید تا توی وبلاگ بزارم.
در ضمن انجام کلیه پروژه ها و پایان نامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه کار با نرم افزار Fluent (فلوئنت) پذیرفته می شود.
www.ansysfluent.blogfa.com
rezaamini6767@gmail.com
pareparvaz_rz@yahoo.com
r.amini89@ms.tabrizu.ac.ir
09371272594

CFDMan

عضو جدید

شبیه‌سازی پیشرفته با استفاده از نرم‌افزار ANSYS-CFX

دوره پیشرفته شبیه سازی با استفاده از نرم افزار CFX

این دوره در ادامه دوره مقدماتی ANSYS-CFX برگزار می‌شود و هدف از آن آموزش فیزیک‌های پیچیده و مدل‌سازی سطح پیشرفته با استفاده از این نرم‌افزار است. با توجه به قابلیت‌های اصلی CFX بر روی مدل‌سازی توربوماشین بخشی از این دوره به مدل‌سازی پایه و پیشرفته توربوماشین اختصاص دارد. همچنین به منظور اعمال کنترل‌های سطح بالاتر بر نرم‌افزار و تنظیم شرایط مرزی پیچیده‌تر نیاز به زبان برنامه‌نویسی CCL است که در این دوره مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از آن نیز مدل‌سازی احتراق و جریان در هندسه‌های شامل تغییر فرم به عنوان فیزیک‌های پرکاربرد در صنایع مختلف ارائه می‌گردد. در نهایت با ارائه پروژه‌های کاربردی بر سطح مهارت دانشجویان در کار با نرم‌افزار و مدل‌سازی فیزیک‌های پیچیده افزوده می‌شود. پروژه‌ها به نوعی انتخاب شده‌اند که در شبیه‌سازی‌های مرتبط با صنایع نیروگاهی کاربرد بیشتری دارا بوده و نیازهای این صنعت را پوشش دهند.

سرفصل مطالب:
1- تولید هندسه و شبکه توربوماشین با استفاده از ماژول Turbo-Grid
2- معرفی فیزیک توربوماشین در ماژول CFX-Pre Turbo-machinery
3- پروژه: مدل‌سازی جریان بر روی یک فن و محوری و استخراج نتایج شبیه‌سازی در CFD-Post
4- استفاده از زبان برنامه‌نویسی CFX Command Language جهت کنترل بیشتر بر پروسه شبیه‌سازی
5- مبانی شبیه‌سازی احتراق در نرم‌افزار CFX
6- شبیه‌سازی جریان در هندسه‌های شامل تغییر فرم
7- پروژه: شبیه‌سازی احتراق گاز متان در یک محفظه احتراق توربین گاز نیروگاهی
8- پروژه: شبیه‌سازی جریان شامل مرزهای تغییر فرم‌دهنده در یک Safety Valve
9- شبیه‌سازی جریان در یک طبقه روتور و استاتور یک کمپرسور محوری نیروگاهی