Autodesk Inventor

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اینجوری متوجه نمیشم مشکل چیه ... !
از همین یه جملتون ، احساس میکنم که پایه ای چیزی برای چرخدنده هاتون نمیزارین ! ... حداقل دوتا استوانه واسه اینکه چرخدنده ها روشون سوار بشن ، لازمه ...بعد مجموعه رو اسمبل میکنید و بعد Dynamic Simulation ...

من همون مثالِ قبل رو بردم تو Dynamic Simulation که تو پیوست متونید ببینید ...
با چه ورژنی کار میکنی؟ Inventor 2012 من بازشون نمیکنه

• Like
واکنش ها: ?Why

eng_siamak

عضو جدید
سلام دوست عزیز جناب ?Why
این پست ارتباطی با مباحث آموزشی این تاپیک نداره
منتهی بر خودم لازم دونستم ازتون تشکر کنم
همین که بدون هیچ چشم داشتی این اطلاعات و آموزشها رو در اختیار بقیه قرار میدین جای تقدیر و تشکر فراوان داره
بی صبرانه منتظر ادامه ی آموزشهاتون هستم
واقعا دستتون درد نکنه

?Why

عضو جدید
واقعاً از زحماتتون برای شناسوندن این نرم افزار بی نظیر به بچه ها متشکرم. INVENTOR قابلیت های خاصی در طراحی اجزای ماشین و مدلسازی دینامیکی داره و قطعاً در آینده جای خودش رو بیشتر بین کاربرای ایرانی باز خواهد کرد.
سلام دوست عزیز جناب ?Why
این پست ارتباطی با مباحث آموزشی این تاپیک نداره
منتهی بر خودم لازم دونستم ازتون تشکر کنم
همین که بدون هیچ چشم داشتی این اطلاعات و آموزشها رو در اختیار بقیه قرار میدین جای تقدیر و تشکر فراوان داره
بی صبرانه منتظر ادامه ی آموزشهاتون هستم
واقعا دستتون درد نکنه
ممنون از همه دوستان که هر تشکرشون ، کلی برام ارزش داره ؛
خصوصاً Pinion عزیز که از اول تاپیک همراهی میکردن ...

سعی میکنم هر چند روز یک بار یه پستی چیزی داشته باشم اینجا تا جواب لطفِ دوستان رو داده باشم .

با چه ورژنی کار میکنی؟ Inventor 2012 من بازشون نمیکنه
2013 ... !

سلام بنده حمیدرضا آذرشب هستم. خیلی خوشحالم که این تاپیک مطرح شد. خواستم بگم نرم افزار خوبیه. من روش کاملا تسلط دارم. ولی کافی نیست. یجورایی اگر بتونید این رو لینک کنید و با کتیا کار کنید بیشتر به دردتون میخوره. امیدوارم موفق باشید.
چیزی که تو این نرم افزرا خیلی به دردتون میخوره اینه که میتونید طراحی یه مکانیزم کامل را از صفر تا صد برسونید. من چند بار این کار را برای یه کار صنعتی انجام دادم.
اگر این نرم افزار رو خوب بلد باشید حتی میتونید ایده هایی که تو ذهنتون هست رو از اول تاآخر برسونید و به مرحله ی ارائه طرح فکر کنید.
سوالی بود در خدمتم

hossein_r

عضو جدید
سلام
من 3تا سوال داشتم
*من با inventor 2013 کار میکنم، میخوام که ضخامت خطوط رو در محیط drawing تنظیم کنم، در کدوم قسمت از نرم افزار چنین کاری ممکن هست؟

*هر دفعه که اندازه ای میزنم (dimension) ، تنظیمات مربوط به آن را انجام میدهم (مثلا تعداد اعشار آن رو صفر میکنم)، راهی هست تنظیمات پیش فرضی رو انجام بدم و از این کار خلاص شم!

* در صفحه اول (First Sheet) که نمای مونتاژی رو نشون میدم، قطعات رو با شماره های مختلف بالون میزنم، اما در صفحه دوم به بعد که قطعات رو مجرا نشون میدم، نرم افزار همه قطعات رو بالون 1 نشون میده! اگر دستی هم عوض کنم (Override کنم) و بخوام پارت لیست بزنم، بازم بعنوان قطعه جدید میشناسه :(

باتشکر

mehdi amiry

عضو جدید
سلام
من در inventor با تایپ فارسی مشکل دارم، فونتها را جدا از هم می نویسه، با نرم افزارهای فارسی نویس هم نتونستم کاری بکنم. لطفا راهنمایی کنید.