80درصد دختران دوست پسر دارند!

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما در اسلام چیزی به نام غریبه نداریم.تو اسلام محرم داریم و نامحرم.احکام هرکدوم هم مشخصه.این غریبه و فامیل رو شما از کجا اوردید ؟ اسلام یا جای دیگه؟

شما تو ماه رمضون میری یکی از خیابون میاری میگی بیا مهمون ما ... یا فامیلتون رو دعوت میکنی؟..... غرییه نامحرم تر ازفامیله .... و نباید با نامحرمش حرف بزنی ..ولی میتونی با .... زن داییت و... حرف بزنی...

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما برید نگاه کنید از اول تاپیک ببینید کدوم سوال رو تا به حال جواب دادید اگه 1 رو جواب داده باشید من با شما ادامه میدم صحبت ها رو!

من جوابو تو نظراتم میگم و گفتم....موضوع تاپیک چیه ... من جوابشو دادم ....

ensan1

عضو جدید
شما میگید دوست پسر دوست دختر خوبه یا بد؟
اگه خوبه قبول میکنید خواهر یا مادرتون دوست پسر داشته باشند؟

دوست گرامی شما بینِ هرزگی و کسی که با یه نفر دوسته و از قضا جنسیت اون نفر مخالفش هست هیچ حد و مرزی ندارید...من گفتم من میفهمم

مگر اینکه شما واژه خواهر و برادر رو اغراق یا واژه بازی بدونید تو اسلام هیچ اغراقی وجود نداره وقتی پیامبر میگه سلمان از خانواده منه اغراق نیست واقعا از خانواده ایشون هست و زمانی هم که پیامبر فوت کردند سلمان به عنوان خانواده پیامبر حقوق میگرفت

واژه ها کلا بازی شده واژه ها کلا به لجن کشیده شدن....

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر من تغییر کرد آقا مسعود حرفاش من درآوردی هست و بر اساس اسلام نیست و میخاد به زور حرفش رو قالب کنه.

خودت من در اوردی هستی ..... من میخوام بگم ... نباید به دختر نامحرم ... حتی نگاهم کنی ....و سلام ....شما دوست داری برو بغلش کن....جامعه اصلا پر افراد فساد شه ... بازم میگم هرکیو تو قبر خودش میذارند....

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس شما چرا به دختر عمه، دختر دایی ، و ... که نامحرم هستید نگاه میکنی؟؟

شاید باورتون نشه .. نه حتی نگاهم نکرده .. اصلا ندیدیمشون .... در ضمن گفتم اونا فامیلند .. میرن مهمون میایین ...فامیل هستید .. اشنا هستید ... پس بادختری که تو کلاس هست ... معلوم نیست .. چی هست .. فرق داره....

ensan1

عضو جدید
شما هم نمیخای به سوال من جواب بدی.
با تشکر

اول شما تکلیفتون رو با تعریف" دوست پسر" مشخص کنید یه تعریف جامع و مانع به من ارائه بدید من جواب شما رو حتما میدم

تا جایی هم که یادمه خودتون گفته بودید که میخوام تعریف کنم! منم استقبال کردم اما تا حالا تعرفی از شما ندیدم من تا الان 20 بار تعریف خودم رو گفتم شما و دیگران تعرفتون رو نگفتید تعریفتون رو صریح اعلام کنید نمیخواد تو نظرتون بگید....

helya.azad

عضو جدید
درود.
عکس آواتارش یا آواتار عکسش؟
گير داديا!
چه فرقي ميكنه؟عكسي كه واسه آواتارش انتخاب كرده!تعريفش كردم مفهوم مورد نظر رو!
خوبه كارگرداني اگه نويسنده بودي پدر مردمو در مي آوردي با اين انتخاب واژه هاشون:D

ensan1

عضو جدید

منم میگم ... بچه میخواد ...... حرف زدن یاد بگیره بهش فوش یاد بدیم .. خدان کرده .. تو اینده دعواش بشه بتونه فوش بده ار خودش یاد دفاع کنه خوبه؟.... از این به بعد اگه دختر یا پسری وارد کلاستون شد شما بهش سلام بده ...دست بده .. حالشو بپرس باشه؟

حل مسئله های شما خیلی خطرناکه اون دفعه که بی محلی رو گفتید که طبق آیه صریح قرآن "که اگر خوش اخلاق نبودی از اطرافت پراکنده میشدن" رد میشه

من نمیدونم چرا اولین راه حلی که به ذهنتون میرسه متاسفانه بدترین اونهاست

نه مخالفم باید منطق یادش داد بتونه بحث رو از دعوا تشخیص بده همانطور که باید بچه راه بری زمین بخوره خودش بلند شه تا راه رفتن یاد بگیره

در انزوا پاک ماندن نه سخت است نه با ارزش

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
حل مسئله های شما خیلی خطرناکه اون دفعه که بی محلی رو گفتید که طبق آیه صریح قرآن "که اگر خوش اخلاق نبودی از اطرافت پراکنده میشدن" رد میشه

من نمیدونم چرا اولین راه حلی که به ذهنتون میرسه متاسفانه بدترین اونهاست

نه مخالفم باید منطق یادش داد بتونه بحث رو از دعوا تشخیص بده همانطور که باید بچه راه بری زمین بخوره خودش بلند شه تا راه رفتن یاد بگیره

در انزوا پاک ماندن نه سخت است نه با ارزش

واسه ما که سخت نیست ...... من ارزش فامیلم 100 برابر بیشتر از غریبه هست ... غزیبه واسه من هیچ ارزش واهمیتی نداره .... به خاطر همین میگم .. تو فامیل دختر نامحرم هست .. سلام بدید .. چون فامیل هست احترام داره....

helya.azad

عضو جدید

واسه ما که سخت نیست ...... من ارزش فامیلم 100 برابر بیشتر از غریبه هست ... غزیبه واسه من هیچ ارزش واهمیتی نداره .... به خاطر همین میگم .. تو فامیل دختر نامحرم هست .. سلام بدید .. چون فامیل هست احترام داره....
غريبه واسه شما هيچ ارزشي نداره؟!!!نفرماييد مسعود خان!!!
لابد شما با ائمه هم فاميليد ديگه نه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
دوست دختر نگیرید!!!!!!!!!!!

سوره ۵: المائدة – جزء ۶
الْیَوْمَ أُحِلَّ لَکُمُ الطَّیِّبَاتُ وَطَعَامُ الَّذِینَ أُوتُواْ الْکِتَابَ حِلٌّ لَّکُمْ وَطَعَامُکُمْ حِلُّ لَّهُمْ وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ الْمُؤْمِنَاتِ وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ الَّذِینَ أُوتُواْ الْکِتَابَ مِن قَبْلِکُمْ إِذَا آتَیْتُمُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ مُحْصِنِینَ غَیْرَ مُسَافِحِینَ وَلاَ مُتَّخِذِی أَخْدَانٍ وَمَن یَکْفُرْ بِالإِیمَانِ فَقَدْ حَبِطَ عَمَلُهُ وَهُوَ فِی الآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِینَ ﴿۵﴾
امروز چیزهاى پاکیزه براى شما حلال شده و طعام کسانى که اهل کتابند براى شما حلال و طعام شما براى آنان حلال است و [بر شما حلال است ازدواج با] زنان پاکدامن از مسلمان و زنان پاکدامن از کسانى که پیش از شما کتاب [آسمانى] به آنان داده شده به شرط آنکه مهرهایشان را به ایشان بدهید در حالى که خود پاکدامن باشید نه زناکار و نه آنکه زنان را در پنهانى دوست‏ خود بگیرید و هر کس در ایمان خود شک کند قطعا عملش تباه شده و در آخرت از زیانکاران است (۵)

دوست پسر نداشته باشید!!!!!!!

سوره ۴: النساء – جزء ۵
وَمَن لَّمْ یَسْتَطِعْ مِنکُمْ طَوْلًا أَن یَنکِحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ فَمِن مِّا مَلَکَتْ أَیْمَانُکُم مِّن فَتَیَاتِکُمُ الْمُؤْمِنَاتِ وَاللّهُ أَعْلَمُ بِإِیمَانِکُمْ بَعْضُکُم مِّن بَعْضٍ فَانکِحُوهُنَّ بِإِذْنِ أَهْلِهِنَّ وَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَنَاتٍ غَیْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ فَإِذَا أُحْصِنَّ فَإِنْ أَتَیْنَ بِفَاحِشَةٍ فَعَلَیْهِنَّ نِصْفُ مَا عَلَى الْمُحْصَنَاتِ مِنَ الْعَذَابِ ذَلِکَ لِمَنْ خَشِیَ الْعَنَتَ مِنْکُمْ وَأَن تَصْبِرُواْ خَیْرٌ لَّکُمْ وَاللّهُ غَفُورٌ رَّحِیمٌ ﴿۲۵﴾
و هر کس از شما از نظر مالى نمى‏تواند زنان [آزاد] پاکدامن با ایمان را به همسرى [خود] درآورد پس با دختران جوانسال با ایمان شما که مالک آنان هستید [ازدواج کند] و خدا به ایمان شما داناتر است [همه] از یکدیگرید پس آنان را با اجازه خانواده‏شان به همسرى [خود] درآورید و مهرشان را به طور پسندیده به آنان بدهید [به شرط آنکه] پاکدامن باشند نه زناکار و دوست‏گیران پنهانى نباشند پس چون به ازدواج [شما] درآمدند اگر مرتکب فحشا شدند پس بر آنان نیمى از عذاب [=مجازات] زنان آزاد است این [پیشنهاد زناشویى با کنیزان] براى کسى از شماست که از آلایش گناه بیم دارد و صبر کردن براى شما بهتر است و خداوند آمرزنده مهربان است﴿۲۵﴾

lili-likeable

کاربر فعال
دوست دختر نگیرید!!!!!!!!!!!

سوره ۵: المائدة – جزء ۶
الْیَوْمَ أُحِلَّ لَکُمُ الطَّیِّبَاتُ وَطَعَامُ الَّذِینَ أُوتُواْ الْکِتَابَ حِلٌّ لَّکُمْ وَطَعَامُکُمْ حِلُّ لَّهُمْ وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ الْمُؤْمِنَاتِ وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ الَّذِینَ أُوتُواْ الْکِتَابَ مِن قَبْلِکُمْ إِذَا آتَیْتُمُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ مُحْصِنِینَ غَیْرَ مُسَافِحِینَ وَلاَ مُتَّخِذِی أَخْدَانٍ وَمَن یَکْفُرْ بِالإِیمَانِ فَقَدْ حَبِطَ عَمَلُهُ وَهُوَ فِی الآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِینَ ﴿۵﴾
امروز چیزهاى پاکیزه براى شما حلال شده و طعام کسانى که اهل کتابند براى شما حلال و طعام شما براى آنان حلال است و [بر شما حلال است ازدواج با] زنان پاکدامن از مسلمان و زنان پاکدامن از کسانى که پیش از شما کتاب [آسمانى] به آنان داده شده به شرط آنکه مهرهایشان را به ایشان بدهید در حالى که خود پاکدامن باشید نه زناکار و نه آنکه زنان را در پنهانى دوست‏ خود بگیرید و هر کس در ایمان خود شک کند قطعا عملش تباه شده و در آخرت از زیانکاران است (۵)

دوست پسر نداشته باشید!!!!!!!

سوره ۴: النساء – جزء ۵
وَمَن لَّمْ یَسْتَطِعْ مِنکُمْ طَوْلًا أَن یَنکِحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ فَمِن مِّا مَلَکَتْ أَیْمَانُکُم مِّن فَتَیَاتِکُمُ الْمُؤْمِنَاتِ وَاللّهُ أَعْلَمُ بِإِیمَانِکُمْ بَعْضُکُم مِّن بَعْضٍ فَانکِحُوهُنَّ بِإِذْنِ أَهْلِهِنَّ وَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَنَاتٍ غَیْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ فَإِذَا أُحْصِنَّ فَإِنْ أَتَیْنَ بِفَاحِشَةٍ فَعَلَیْهِنَّ نِصْفُ مَا عَلَى الْمُحْصَنَاتِ مِنَ الْعَذَابِ ذَلِکَ لِمَنْ خَشِیَ الْعَنَتَ مِنْکُمْ وَأَن تَصْبِرُواْ خَیْرٌ لَّکُمْ وَاللّهُ غَفُورٌ رَّحِیمٌ ﴿۲۵﴾
و هر کس از شما از نظر مالى نمى‏تواند زنان [آزاد] پاکدامن با ایمان را به همسرى [خود] درآورد پس با دختران جوانسال با ایمان شما که مالک آنان هستید [ازدواج کند] و خدا به ایمان شما داناتر است [همه] از یکدیگرید پس آنان را با اجازه خانواده‏شان به همسرى [خود] درآورید و مهرشان را به طور پسندیده به آنان بدهید [به شرط آنکه] پاکدامن باشند نه زناکار و دوست‏گیران پنهانى نباشند پس چون به ازدواج [شما] درآمدند اگر مرتکب فحشا شدند پس بر آنان نیمى از عذاب [=مجازات] زنان آزاد است این [پیشنهاد زناشویى با کنیزان] براى کسى از شماست که از آلایش گناه بیم دارد و صبر کردن براى شما بهتر است و خداوند آمرزنده مهربان است﴿۲۵﴾

خوبه که تو طبق سند بحث میکنی نه مثل بعضی ها...

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقيقا!!!!!!
با هركي اومده تو اين تاپيك يه درگيري داشته ها ولي نميدونم چرا بازم مرغش يه پا داره؟:surprised:

درگیری نیست .. بعضی ها میخوان ... تو زندگی دل خوشی کنند ... حال کنند ... یکم نمیتونند ... تحمل سختی کنند ... سختی بکشیند .. اون وقت مال ما میشه دعوا.....

ssaarra

متخصص علوم دریایی
وای........................
چرا انقدر بحث میکنید؟؟؟
آقا جان هر کی نظرش محترمه
چرا نظراتتونو به هم تحمیل میکنید
یکی دوست داره دوست بگیره یکی دوست نداره
اینا کاملا سلیقه ایه
ما ایرانیا از بس محدود شدیم
نمیدونیم درست چیه غلط چیه
شاید یکی دوست داره با جنس مخالف در حد مناسب ارتباط داشته
باشه برای این که شناخت بیشتری به دست بیاره
از نطر من این ایرادی نداره
از نظر یکی دیگه ممکنه ایراد داشته باشه
در ضمن گرایش به جنس مخالف کاملا طبیعی و غریزیه
منتها آدم باید از راه درست وارد بشه بدونه چی میخواد هدفش چیه؟برای چی؟
شاید یکی دارای خلاء عاطفی یاشه
واقعا نیاز داشته باشه به صورت کاملا سالم با یه نفر در ارتباط باشه
تا هم شناخت کافی به دست بیاره هم اینکه زمان ازدواجش در اینده فرا برسه
لطفا وارد حریم شخصیه هم نشید.
چون توهینه.................
;):smile:

ensan1

عضو جدید
آشنایی و رفاقت دختر و پسر باهم که بر اساس جنسیت باشد یا به امور جنسی ختم شود

پس از این به بعد لطف کنید منظورتون رو با واژه ها درست بیان کنید بگید شریک جنسی نه دوست ِ پسر

من میگم دختر و پسر باید در مکانهای مقبول و ارزشی جامعه و در گروه های ارزشمند انسانی با هم آشنا بشن و رابطه شناختی صورت بگیرهبعد از رابطه شناختی در صورت مقبولیت به رابطه عاطفی کشیده میشه و در صورت قانونی شدن ارتباط به رابطه غریزی

حالا این وسط کسی نمیتونه رابطه رو مدیریت کنه تقصیر خودشه نه اینکه این روند اشتباه باشه....

این هم نظر منه....بدیهیه که جواب سوالتون چیه!