700 منطقه 3 و 8000 کشوری! دانشگاههای تهران!؟

Matrix

عضو جدید
سلام.

با این رتبه و با علم به اینکه هم قطب با تهران نیستم و اینکه سهمیه منطقه 3 دارم ... نرم افزار،آی تی و صنایع و بعد هم شیمی، (البته یه مهندسی قبل هر کدوم بذارین) هیچکدوم از دانشگاههای تهران قبول میشم!؟

صنعتی اصفهان چی!؟

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام سروش جان
من نميدونم الان اوضاع سهميه ها چجوري شده. ولي زمان ما يعني 82 من خودم 700 منطقه سه بودم. هم قطب با تهران هم نبودم.
مهندسي شيمي- پليمر تهران (روزانه) رو اورده بودم ( البته تو سهميه اي كه براي مناطق محروم گذاشته بودن.)
علوم كامپيوتر شهيد بهشتي(روزانه) رو آورده بودم. بقيه رشته هايي كه زدي رو يادم نيست. ( از شانس بدت كارنامه نهاييم تا همين دو سه ماه پيش نگه داشته بودما. اگه بودش خيلي خوب در مورد هر كدوم از رشته ها بهت ميگفتم. چون به هر حال رتبمون يكيه.)
در مورد صنعتي اصفهان هم فكر كنم قبوليش سخت تر از دانشگاه هاي تهرانه. يادمه من رتبه اي كه براي دانشگاهها تراه آورده بود خيلي بهتر از صنعتي اصفهان بود.
خب الان وضعيت رتبه ها خيلي بهتر شده. يادمه زمان ما كسي كه بالاي 1000 منطقه سه مي آورد ميگفتن خيلي رتبش بد شده. يعني نبايد روي مهندسي ها حساب ميكرد. اما الان شنيدم حتي تا 2000-3000 هم مهندسي روزانه ميارن.

Matrix

عضو جدید
سلام سروش جان
من نميدونم الان اوضاع سهميه ها چجوري شده. ولي زمان ما يعني 82 من خودم 700 منطقه سه بودم. هم قطب با تهران هم نبودم.
مهندسي شيمي- پليمر تهران (روزانه) رو اورده بودم ( البته تو سهميه اي كه براي مناطق محروم گذاشته بودن.)
علوم كامپيوتر شهيد بهشتي(روزانه9) رو آورده بودم. بقيه رشته هايي كه زدي رو يادم نيست.
خب الان وضعيت رتبه ها خيلي بهتر شده. يادمه زمان ما كسي كه بالاي 1000 منطقه سه مي آورد ميگفتن خيلي رتبش بد شده. يعني نبايد روي مهندسي ها حساب ميكرد. اما الان شنيدم حتي تا 2000-3000 هم مهندسي روزانه ميارن.

سلام بر ننه فقولی ... خوبی ننه !؟:w05:
در مورد علوم کامپیوتر ، این انتخاب رشته ی مجازی قراضه ی سازمان سنجش، واسه من همه دانشگاههای تهران رو زده ... (از شریف بگیر بیا پایین)

که خوب این نرم افزار سنجش، خیلی دست پایین گرفته ... یعنی بالای 90% ها رو گفته ...

از طرفی تو دفترچه و تو نرم افزار واسه من علوم سیاسی شهید بهشتی رو زده بودن و این انتخاب اولم بود! اما وقتی تو سایت سازمان خواستم انتخاب رشته کنم، میگفت این کد رشته مال شما نیست !! در حالیکه تو دفترچه هست و تو اصلاحیه ها هم هیچی درباره ش نگفته ن!
خلاصه بعد کلی کشمکش با خانواده، من این رو انتخاب کرده بودم به عنوان انتخاب اول و قبولیم هم تقریبا" قطعی بود ... اما سازمان سنجش حسابی حالم رو گرفت ... مجبور شدم دوباره برگردم از اول سراغ مهندسی ها رو بگیرم ...

:w06:

phalagh

مدیر بازنشسته
رشته هايي مثل علوم سياسي و حقوق رو يادمه توي دفترچه اوليه كه براي ثبت نام بود براي رشته رياضي نوشته بودن. اما تو دفترچه انتخاب رشته يادم نمياد ديده باشمش. حتي تو قسمت رشته هاي مشترك هم نبود. الان هم دقت كن شايد تو بخش مشترك باشه. اگه باشه كه امكان نداره بگه نميشه. ( نميدونم والا تو اين مملكت هر چيزي انكان پذيره.)
به انتخاب رشته هايي هم كه برات ميكنن نميدونم بگم تا چه حد بايد اطمينان كني.
اونا يه چيزي ميگن بعد 180 درجه برعكس در مياد.
در هر صورت تنها چيزي كه تو اين مرحله ميتونم بهت بگم اينه كه تو كاري به امكان قبوليت و اينا نداشته باش. فقط به رشته ها و دانشگاههاي مورد علاقت فكر كن. تو 100 تا رشته رو ميتوني انتخاب كني. بالاخره تو اين 100 تا اگه درست انتخاب رشته كني يكي رو قبول ميشي. پس تنها چيزي كه مهمه اينه كه مورد علاقت باشه.

phalagh

مدیر بازنشسته
آها علوم كامپيوتر اون زمان سه يا 4 تا از دانشگاههاي تران رو زده بودم كه فقط شهيد بهشتي رو آورده بودم.
به هر حال همونطور كه گفتم الان اوضاع رتبه ها و قبولي خيلي بهتر شده.
راستي ميشه درصدات رو هم بنويسي.

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
امام حسین رو هر چی که بخوای میتونی قبول شی
تهران هم هست
علی علی

Matrix

عضو جدید
رشته هايي مثل علوم سياسي و حقوق رو يادمه توي دفترچه اوليه كه براي ثبت نام بود براي رشته رياضي نوشته بودن. اما تو دفترچه انتخاب رشته يادم نمياد ديده باشمش. حتي تو قسمت رشته هاي مشترك هم نبود. الان هم دقت كن شايد تو بخش مشترك باشه. اگه باشه كه امكان نداره بگه نميشه. ( نميدونم والا تو اين مملكت هر چيزي انكان پذيره.)
به انتخاب رشته هايي هم كه برات ميكنن نميدونم بگم تا چه حد بايد اطمينان كني.
اونا يه چيزي ميگن بعد 180 درجه برعكس در مياد.
در هر صورت تنها چيزي كه تو اين مرحله ميتونم بهت بگم اينه كه تو كاري به امكان قبوليت و اينا نداشته باش. فقط به رشته ها و دانشگاههاي مورد علاقت فكر كن. تو 100 تا رشته رو ميتوني انتخاب كني. بالاخره تو اين 100 تا اگه درست انتخاب رشته كني يكي رو قبول ميشي. پس تنها چيزي كه مهمه اينه كه مورد علاقت باشه.

واسه ما تو دفترچه دوم هم نوشتن ن! تو گروه رشته های مشترک هم هست ...

اونوقت اینطوری زیرش میزنند.... زنگ میزنی سازمان سنجش، جواب میده که "امسال هیچ دانشگاهی واسه علوم سیاسی - از ریاضی - اعلام آمادگی نکرده، ما هم همینطوری دیگه تو دفترچه چاپش کردیم ..."، یکی نیست بگه آخه ... ها! اینقدر اصلاحیه میدین پشت اصلاحیه، چرا اینو اصلاحش نکردین که اینقدر ما رو الاف نکنید .....

احتمالا" سازمان سنجش هم مشروعیتش رو از امام زمان میگیره که اینقدر خیالش راحته و هر غلطی میخواد میکنه!

نکته ی جالب توجه اینه که 80% دانشگاهها امسال اعلام کردن خوابگاه نمیدن به جدید الورود ها! اگر این معنیش "بومی سازی زورکی" نیست .. پس چیه !؟

عدل معاویه رو رو سفید کردند آقایون ... !

براساس علاقه که هست به هر حال/ اما آدم یکم از قبلش آمادگی نسبی داشته باشه نسبت به رشته ش خیلی بهتره ...

آها علوم كامپيوتر اون زمان سه يا 4 تا از دانشگاههاي تران رو زده بودم كه فقط شهيد بهشتي رو آورده بودم.
به هر حال همونطور كه گفتم الان اوضاع رتبه ها و قبولي خيلي بهتر شده.
راستي ميشه درصدات رو هم بنويسي.

درصدام :

ریاضی 57
فیزیک 60
شیمی 50
زبان 84
دینی 25
عربی 28
ادبیات 28
------------------

من از قبولی تو دانشگاه شیراز مطمئنم ... اما خوب هدف اینه که تهران باشم! دیروز تو اینترنت که سرچ میکردم، دانشگاه آب و برق شهید عباسپور هم وضعیت خوبی داشت! آخه من این لیسانس زوریه مهندسی که میگیرم رو دیگه فقط واسه کار هستش، نه به خاطر علاقه! و از ارشد هم میرم سمت و سویی که دوس دارم ...(حقوق بین الملل یا حقوق بشر)
پس از طرفی دوره ی لیسانسم مثلا" اگر مهندسی شیمی - پتروشیمی یا نفت باشه که بره تحت بورسیه شرکت نفت و یا همین برق و مکانیک عباسپور باشه که مستقیما" تحت نظر وزارت نیرو هست و دانشجوهای برتر رو همونجا استخدام میکنه، به مراتب بهتر هست.

میتا

کاربر بیش فعال
سلام درباره ی بومی گزینی زورکی واقعا خوب گفتید , هیچ وقت سابقه نداشته دانشگاهی مثل علم و صنعت و یا تهران مشکل خوابگاه داشته باشند اما امسال همه ی دانشگاه ها کمبود خوابگاه دارند .درباره ی دانشگاه صنعت شهید عباسپور هم با اینکه امکانات خیلی خوبی داره اما رشته هاش فقط مکانیک و برق و عمرانه که تازه گرایش هاش هم اصلا جالب نیست

xphoenix

عضو جدید
ولی به نظر من شیراز بهتر از شهید عباسپور ایناست...باز خوددانید...:whistle:

Matrix

عضو جدید
سلام درباره ی بومی گزینی زورکی واقعا خوب گفتید , هیچ وقت سابقه نداشته دانشگاهی مثل علم و صنعت و یا تهران مشکل خوابگاه داشته باشند اما امسال همه ی دانشگاه ها کمبود خوابگاه دارند .درباره ی دانشگاه صنعت شهید عباسپور هم با اینکه امکانات خیلی خوبی داره اما رشته هاش فقط مکانیک و برق و عمرانه که تازه گرایش هاش هم اصلا جالب نیست

چی بگم والا!! :w05:

----

در مورد عباسپور، راستش من با در نظر گرفتن شرایط، حتی برق و مکانیک عباسپور رو به احتمالا" نرم افزار و صنایع و شیمی خواجه و علم و صنعت ترجیح میدم ...

همونطوری که گفتم، علاقه ی من جای دیگه ست و باید در علوم انسانی دنبالش گشت.پس مهندسی رو مجبورم بخونم! (صرفا" تا کارشناسی)(از ارشد دوباره میرم سمت و سوی رشته ی مورد علاقه م) با در نظر گرفتن شرایط و اینکه عباسپور زیر نظر وزارت نیرو هست و من با لیسانس هم میتونم (در صورت ممتاز بودن) همونجا استخدام بشم و بعدش با خیال راحت برم سراغ علاقه م، خوب این انتخاب موجه تری محسوب میشه. من تقریبا" هر کدوم دیگه از اون رشته ها رو بخونم، اولا" لیسانس کافی نیست و دوما" واسه پیدا کردن کار، دردسر بیشتری دارم! از مهندسی، لیسانس، و کار میخوام و اینکه تهران باشه، که اینا رو هم رفته باعث میشند عباسپور انتخاب اولم باشه. (البته بعد از آی تی و نفت دانشگاه تهران و امیرکبیر که احتمال قبولیم زیر 1 درصد هست.)

ولی به نظر من شیراز بهتر از شهید عباسپور ایناست...باز خوددانید...:whistle:

همونطوری که اون بالا توضیح دادم، به لحاظ سطح علمی قطعا" دانشگاه شیراز بالاتره، اما در مجموع شرایط، واسه من عباسپور گزینه ی بهتریه.:w30:

mry68

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام.

با این رتبه و با علم به اینکه هم قطب با تهران نیستم و اینکه سهمیه منطقه 3 دارم ... نرم افزار،آی تی و صنایع و بعد هم شیمی، (البته یه مهندسی قبل هر کدوم بذارین) هیچکدوم از دانشگاههای تهران قبول میشم!؟

صنعتی اصفهان چی!؟

با این رتبه کشوری حتما مهندسی شیمی دانشکده نفت اهواز رو قبول میشی:gol:با
ارزوی موفقیت برای شما;)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا منم اخیرن غافلگیر شدم
اصلن از این سهمیه بندی‌ها اطلاعی ندارم
شرمندم

بالا