◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

hparhizi

عضو جدید
راهنمايي در خصوص فصلي سازي داده هاي ساليانه

راهنمايي در خصوص فصلي سازي داده هاي ساليانه

سلام دوستان
آيا كسي در خصوص فصلي كردن داده ها از داده هاي ساليانه اطلاعاتي داره
يعني من يكسري داده مربوط چند سال در خصوص يه شاخص مثل ميزان مصرف نفت در كل كشور دارم كه نهايتا 10 تا عدد هستش
ولي بايد تو پايان نامه داده ها رو بصورت فصلي ارائه بدم يعين 4 تا داده كه متاسفانه اطلاعاتش موجود نيست حالا موندم چطور بايد اينكار انجام بشه كه قابل دفاع باشه
من شنيدم با نرم افزار مطلب ميشه اي كار رو انجام داد

abdola_farzad

عضو جدید
پيرمردي در بستر مرگ بود. در لحظات دردناک مرگ، ناگهان بوي عطر شکلات محبوبش از طبقه پايين به مشامش رسيد. او تمام قدرت باقيمانده اش را جمع کرد و از جايش بلند شد. همانطور که به ديوار تکيه داده بود آهسته آهسته از اتاقش خارج شد و با هزار مکافات خود را به پايين پله ها رساند و نفس نفس زنان به در آشپزخانه رسيد و به درون آن خيره شد. او روي ميز ظرفي حاوي صدها تکه شکلات محبوب خود را ديد و با خود فکر کرد يا در بهشت است و يا اينکه همسر وفادارش آخرين کاري که ثابت کند چقدر شيفته و شيداي اوست را انجام داده است و بدين ترتيب او اين جهان را چون مردي سعادتمند ترک مي کند. او آخرين تلاش خود را نيز به کار بست و خودش را به روي ميز انداخت و يک تکه از شکلات ها را به دهانش گذاشت و با طعم خوش آن احساس کرد جاني دوباره گرفته است. سپس مجددا" دست لرزان خود را به سمت ظرف برد که ناگهان همسرش با قاشق روي دست او زد و گفت:(( دست نزن، آنها را براي مراسم عزاداري درست کرده ام ))

مرجان مهرنيا

عضو جدید
مهندسي مجدد فرايندها

مهندسي مجدد فرايندها

اگر كسي در مورد مهندسي مجدد فرايندها مطلبي داره يا كتاب مفيدي در اين زمينه ميشناسه ممنون ميشم به من اطلاع بده . :gol:

sadegh_84

عضو جدید
کتاب "مهندسی مجدد و مدیریت تغییر (رویکرد نظری)" انتشارات موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، کتابی هست که در این زمینه می تونه به شما کمک کنه. این کتاب سال 87 چاپ شده. بنده یکی از نویسندگان این کتاب هستم! و اگه لازم بود می تونم به شما کمک کنم. پیروز و موفق باشید.

srvn

عضو جدید
کنترل پروژه

کنترل پروژه

سلام
میخواستم ببینم کسی می تونه به من در مورد پیدا کردن یه پروزه که حداقل 200 فعالیت داشته باشه کمک کنه؟
اگه کسی داشته باشه خیلی ازش ممنون می شم
;):)

smahdih

عضو جدید
mis

mis

درود
من اسم چند تا شرکت فعال در حوزه سیستم های اطلاعاتی رو میخواستم.

دوستان اگه میدونند ممنون میشم زودتر بگن:gol:

pouria627

عضو جدید
سلام عزیزان.
من یه سوال دارم ار درس تحقیق که باید با نرم افزار lindo حل بشه چون با این نرم افزار کار نکردم من مسئله رو میگم لطفا شما جواب آخرش رو که نرم افزار میده به من بگید .
Max.Z :400(x1+x2+x3)+300(x4+x5+x6)+100(x7+x8+x9)
محدودیت ها :
x1+x4+x7<=400
x2+x5+x8<=600
x3+x6+x9<=300
3x1+2x4+x7<=600
3x2+2x5+x8<=800
3x3+2x6+x9<=375
x1+x2+x3<=600
x4+x5+x6<=500
x7+x8+x9<=325
محدودیت آخر به صورت تساوی هست که باید طرفین وسطین کنید :
)x2+x5+x8) /600 = (x3+x6+x9) /300 = 400 /(x1+x4+x7)

KARA_DENIZ

عضو جدید
تکنولوژی تولید بهینهOPT

تکنولوژی تولید بهینهOPT

لطفا مطالبتون رو در رابطه با تکنولوژی تولید بهینه در این تاپیک قرار بدید:redface:
ممنون:gol:

KARA_DENIZ

عضو جدید
قسمت 1

قسمت 1

امروزه کارخانه های تولیدی با توجه به نقش تولید در نظام رقابتی بازار , خود را در محیطی کاملا تغییر یافته می یابند .نمونه ی این تغییر را می توان در صنایع مختلف کالاهای مصرفی و سرمایه ای مانند خودرو سازی , صنایع الکترونیک و لوازم خانگی مشاهده کرد.مدیریتی که با این تغییرات سریع مواجه می شود , باید راهبرد های جدیدی برای کنار آمدن با ماهیت رقابتی این محیط جدید اتخاذ کند.راهبرد قدیمی تولید انبوه مبتنی بر نظریه ی اقتصاد تعداد (economy of scale ) اعتبار خود را از دست داده است و به جای آن راهبردهای نوین انعطاف پذیر جایگزین شده اند.این شیوه ها توانسته اند دوره ی طراحی (design cycle time) و زمان ارائه به بازار برای محصولات جدید (time to market) و دوره ی سفارش مشتری برای محصولات جدید (order cycle time ) را کاهش دهند.تاثیر به سزای سیستم های تولیدی برتر بر پیشرفت های اخیر به ویژه موفقیت ژاپن در بازار های جهانی , دیدگاه عموم را نسبت به نقش و اهمیت عملکرد تولید در واحد های صنعتی تغییر داده است.در واکنش به موفقیت های مداوم سیستم های تولید ی ژاپنی , (از اوایل دهه ی 1980) رویکردی جدید به مدیریت تولید در غرب طی بیست سال گذشته توسعه یافته است که آن را تکنولوژی تولید بهینه (OPT ) نامیده اند.این رویکرد شامل بسیاری از دیدگاه هایی است که در سیستم ژاپنی کانبان (به عنوان عنصری مهم در JIT ) وجود دارند.سیستم OPT موجب ابراز نقطه نظرات متفاوتی در میان محافل و مراجع علمی شده است که به مثابه نوعی نزاع می ماند.این نزاع از دو منشا برخاسته شده است.به کارگیری واژه ی بهینه در نام این سیستم یکی از علل این مجادلات است.چرا که واژه بهینه از نظر علمی دارای معنای خاص خود می باشد و سیستم OPT به وضوح با توجه به مبانی و محاسبات ریاضی بهینه نیست.علت دوم این است که اطلاعات اولیه د رمورد OPT صحبت از یک الگوریتم سری یا به اصطلاح جعبه ی سیاه برای طراحی زمان بندی در OPT می کنند.برخی از نویسندگان OPT را رقیبی برایII MRP و JIT می دانند در حالی که بعضی دیگر از جمله ولمن ((vollman(1986) OPT را مکملی برای MRPII می دانند. اگرچه امروزه نسبت به اواسط دهه ی 1980 در منابع علمی کمتر راجع به سیستم OPT بحث می شود با این حال تاثیر تفکر OPT بر عملکرد سیستم های برنامه ریزی و کنترل تولید انکار ناپذیر است.

NGH

عضو جدید
حل تمرین

حل تمرین

آیا می توانید روش دیگری به غیر از قرار دادن دو متغیر برای حداقل سازی مجموع وزنی قدر مطلق ها ارائه دهید.

mahzad

عضو جدید
سلام دوستان
کسی می دونه اسم دقیق نرم افزار بهینه سازی شبیه سازی که روی arena هم سوار می شه چیه؟ یه چیزی تو مایه های opt qsb است، فقط یک بار به گوشم خورده

mahzad

عضو جدید
اسم نرم افزارهای بهینه سازی شبیه سازی (Sim-Opt)

اسم نرم افزارهای بهینه سازی شبیه سازی (Sim-Opt)

سلام دوستان
کسی می دونه اسم دقیق نرم افزار بهینه سازی شبیه سازی که روی arena هم سوار می شه چیه؟ یه چیزی تو مایه های opt qsb است، فقط یک بار به گوشم خورده
خوب، خودم جوابشو پیدا کردم. اسمش optQuest است که روی نرم افزارهای AnyLogic,Arena,Crystal Ball, CSIM19,Enterprise Dynamics, Micro Sain, ProModel, Quest, SimFlex,SIMPROCESS,SIMUL8,TERAS پیاده می شه کرد.
دو تای دیگر هم Evolutionary optimizer و Evolver هستند که هر دو از الگوریتم ژنتیک استفاده می کنند و به ترتیب روی Extend و Risk @ قابل پیاده سازی هستند.
و AutoStat هست که روی AutoMod سوار می شه و تکنولوژی اش Evolution Strategies است.

دوستان، بهتره برای پست سوالی عنوان نذارین؛ عنوان رو روی پست جواب بذارین تا کسانی که search می کنن درست به هدف برسن، به خصوص این که بعضی سوالات رو کسی نمی تونه جواب بده

zeost

عضو جدید
این یه سوال تحقیق در عملیاته.ازتون می خوام روش حل این سوال ها رو با حل همین سوال به من یاد بدین.:redface::gol:
سوال:واحد آموزشی یک فروشگاه به منظور آموزش مدیران فروش تازه استخدام خود یک برنامه 5 روزه را می خواهد طراحی کند.بدین منظور 4 فعالیت را برای آموش مدیران در نظر گرفته است:
1.توضیح مطالب مورد نیاز توسط استاد 2.فعالیت های آزمایشگاهی
3.حل افته های آموزشی 4بازیهای مدیریتی
جدول زیر نتیجه بررسی های واحد آموزش در تعیین درصد فعال یا غیر فعال بودن کاراموزان را در هر یک از فعالیتهای فوق و هزینه اجرای آنها را نشان می دهد:

به منظور ایجاد توازن در برنامه ،برنامه ریزان می خواهند نوع فعالیت های آموزشی بگونه ای باشد که بیش از سه روز صرف مواد فعال یا غیر فعال آموزشی در برنامه نگردد.ضمنا حداقل زمان قابل قبول برای هر یک از فعالیت های چهارگانه آموزشی نباید کمتر از نصف روز باشد.کل بوجه آموزشی برای این دوره 1500 بوده و در صورتی که سود تخمین زده شده ناشی از هر روز آموزش هر کدام از این 4 فعالیت در یک هفته به ترتیب معادل 2000،400،2000،3200 باشد،مدل تنظیم برنامه آموزشی این فروشگاه را بسازید.:question:

ilCapitano

عضو جدید
سلام عزیزان.
من یه سوال دارم ار درس تحقیق که باید با نرم افزار lindo حل بشه چون با این نرم افزار کار نکردم من مسئله رو میگم لطفا شما جواب آخرش رو که نرم افزار میده به من بگید .
Max.Z :400(x1+x2+x3)+300(x4+x5+x6)+100(x7+x8+x9)
محدودیت ها :
x1+x4+x7<=400
x2+x5+x8<=600
x3+x6+x9<=300
3x1+2x4+x7<=600
3x2+2x5+x8<=800
3x3+2x6+x9<=375
x1+x2+x3<=600
x4+x5+x6<=500
x7+x8+x9<=325
محدودیت آخر به صورت تساوی هست که باید طرفین وسطین کنید :
)x2+x5+x8) /600 = (x3+x6+x9) /300 = 400 /(x1+x4+x7)
سلام عزیزم!
این یه مساله برنامه ریزی غیر خطیه پس با برنامه LINGO حل میشه

ilCapitano

عضو جدید
این یه سوال تحقیق در عملیاته.ازتون می خوام روش حل این سوال ها رو با حل همین سوال به من یاد بدین.:redface::gol:
سوال:واحد آموزشی یک فروشگاه به منظور آموزش مدیران فروش تازه استخدام خود یک برنامه 5 روزه را می خواهد طراحی کند.بدین منظور 4 فعالیت را برای آموش مدیران در نظر گرفته است:
1.توضیح مطالب مورد نیاز توسط استاد 2.فعالیت های آزمایشگاهی
3.حل افته های آموزشی 4بازیهای مدیریتی
جدول زیر نتیجه بررسی های واحد آموزش در تعیین درصد فعال یا غیر فعال بودن کاراموزان را در هر یک از فعالیتهای فوق و هزینه اجرای آنها را نشان می دهد:

به منظور ایجاد توازن در برنامه ،برنامه ریزان می خواهند نوع فعالیت های آموزشی بگونه ای باشد که بیش از سه روز صرف مواد فعال یا غیر فعال آموزشی در برنامه نگردد.ضمنا حداقل زمان قابل قبول برای هر یک از فعالیت های چهارگانه آموزشی نباید کمتر از نصف روز باشد.کل بوجه آموزشی برای این دوره 1500 بوده و در صورتی که سود تخمین زده شده ناشی از هر روز آموزش هر کدام از این 4 فعالیت در یک هفته به ترتیب معادل 2000،400،2000،3200 باشد،مدل تنظیم برنامه آموزشی این فروشگاه را بسازید.:question:
جوابشو واستون میل کردم

UK 2008

عضو جدید
برنامه ریزی پویا

برنامه ریزی پویا

سلام کسی در مورد برنامه ریزی پویا تو تحقیق در عملیات اطلاعاتی داره ؟لطفا اگه میشه کمک کنید خیلی احتیاج دارم برای کنفرانسم مرسی

businessman

عضو جدید
سلام کسی در مورد برنامه ریزی پویا تو تحقیق در عملیات اطلاعاتی داره ؟لطفا اگه میشه کمک کنید خیلی احتیاج دارم برای کنفرانسم مرسی
تو چه کنفرانسی؟ والا ما این ترم تو تحقیق 2 داریم یه چیزایی ازش می خونیم . دقیقاً به چه اطلاعاتی احتیاج دارید؟

ilCapitano

عضو جدید
متوجه نمی شم چرا نوشتین :max Z : 5[3200/7 X+...
اون 5 چیه که قبل از کروشه نوشتین؟
وقتی میگه ترسیمی حل کنیم چه جوری مختصات نقطه تلاقی رو پیدا می کنن؟
مرسی!

سوالش یادم نیست ولی فکر کنم گفته بود توی 5 روز! اگه نگفته 5 رو باید حذف کنی.
ببین کدوم خطها(منحنی ها) با هم تلاقی دارند، بعد دو معادله رو مساوی هم قرار بده تا نقطه بدست بیاد.

UK 2008

عضو جدید
تو چه کنفرانسی؟ والا ما این ترم تو تحقیق 2 داریم یه چیزایی ازش می خونیم . دقیقاً به چه اطلاعاتی احتیاج دارید؟
کلا در مورد تعریف برنامه ریزی پویا,وش این برنامه ,ویزگی این برنامه ,معادله برگشتی,مسئله سرمایه گزاری بز اساس برنامه ایزی پویا.این موردها رو هر کدومو که میتونید لطفا کمک کنید...

jose

عضو جدید
درخواست :extrusion

درخواست :extrusion

سلام برای درس روش تولید 1 نیاز به یک مقاله 5 صفحه ای انگلیسی در خصوص extrusion دارم.
قبلا از همکاریتون ممنون

mm.salemi

عضو جدید
سلام برای درس روش تولید 1 نیاز به یک مقاله 5 صفحه ای انگلیسی در خصوص extrusion دارم.
قبلا از همکاریتون ممنون

سلام دوست عزیز. خدمت شما.
به وبلاگ من سر بزن اگه چیزی نیاز داشتی در خدمتم.

www.sdme2008.blogfa.com

پیوست ها

• Journal.pdf
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 0
  • Like
واکنش ها: jose

j.heydari

عضو جدید
سلام و با تشکر از شما دوست عزیز.
میخواستم ببینم شما در باره ی لینک کردن نرم افزار نت با plc میتونین منو کمک کنید؟
ممنونم.

آخرین ویرایش:

hasi

عضو جدید
برنامهریزی تولید

برنامهریزی تولید

سلام یه پروژه در مورد برنامه ریزی تولید و tabu search میخوام یعنی به هم مرتبط
اگه کسی داره واقعا ممنون میشم.
mirarab_h@yahoo.com

nimaparham

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروژه اماده نمیدم اما یه case sdtudy یه شرکت ایرانی خواستی بهت میدم و همچنین نحوه کار و پروژه را
اگه پروژه بدم که تنبل میشی

خواستی ایمیل شخصی بزن

j.heydari

عضو جدید
لینک کردن نرم افزار های PM با PLC

لینک کردن نرم افزار های PM با PLC

سلام دوستان.
اگر کسی با نرم افزار های موجود در بحث تعمیرات و نگهداری فعالیت کرده کمک کنه.
در ارتباط با لینک کردن این نرم افزار ها با PLC چه اطلاعاتی دارین.
خیلی خیلی ممنونم.:smile: