⑥⑨مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

وضعیت
موضوع بسته شده است.

morteza*amini

عضو جدید
راستی یادم رفت بگم جزوه های باشگاه بعضیاشون خوبن بعضیاشونم قدیمی هستن. جزوه هایی که بچه ها امسال گذاشتن جدید هستن اما جزو های مربوط به تنظیم و تاسیسات اقای ایزدی قدیمی هستن.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:. کلاس زبان سطح 7 بهتره یا سطح 11 ؟ منظورم در مقایسه با سطح زبان خودم نیستا، کلی می خوام بدونم که سطح کدومش بالاتره؟. بعدش اینکه این سطح 11 رو با چه مقیاسی میشه سنجید؟مثلا میشه گفت در حد کتاب 504، یا مثلا اینیترچنج و اینا؟

parmis_archi

عضو جدید
سلام ، منم هستم ، فكر كنم زبان خوندن خوب باشه براي الان ولي برام سواله براي زبان تخصصي چه كتابي خوبه ؟ كه از الان لغت ها رو يواش يواش حفظ كنيم ؟؟

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

خبر فوری:

کنکور 96 اواسط اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد ان شالا

مرجع:رسانه

آخرین ویرایش:

petrovich21

عضو
سلام ، منم هستم ، فكر كنم زبان خوندن خوب باشه براي الان ولي برام سواله براي زبان تخصصي چه كتابي خوبه ؟ كه از الان لغت ها رو يواش يواش حفظ كنيم ؟؟

فکر کنم کتاب انگلیسی برای دانشجویان معماری دکتر رستگارپور مناسب باشه

زبان تخصصی لغتهای کنکور سال قبلو بخون... کتاب بابک رستمی تخصصیش خوبه...هم کنکور داره هم متن هم لغتها رو خودش جدا کرده هم تست و ......خوبه.........اینو بگیر...زبان عمومی هم داره بابک رستمی.

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای زبان تخصصی لغت حفظ نکنین، تکنیکای زدن درک مطلب رو یاد بگیرین، کتاب زبان تخصصی بابک رستمی خوبه.. عالی نیست اما کتاب دیگه ای رو ندیدم که بخوام مقایسه ش کنم

لغتای تخصصی رو کم کم در حین خوندن جزوه ها و چک کردنِ معنی درک مطلبا یاد میگیرین، نگرانش نباشین و وقت جداگانه براش نذارین

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای زبان تخصصی لغت حفظ نکنین، تکنیکای زدن درک مطلب رو یاد بگیرین، کتاب زبان تخصصی بابک رستمی خوبه.. عالی نیست اما کتاب دیگه ای رو ندیدم که بخوام مقایسه ش کنم

لغتای تخصصی رو کم کم در حین خوندن جزوه ها و چک کردنِ معنی درک مطلبا یاد میگیرین، نگرانش نباشین و وقت جداگانه براش نذارین
آلاله جون دستت درد نکنه راهنماییمون می کنی:gol: ...میشه لطفا تو یه پست به صورت جمع بندی کتاب زبانایی که خوندی برا معماری و تکنو رو بگی بی زحمت؟

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
آلاله جون دستت درد نکنه راهنماییمون می کنی:gol: ...میشه لطفا تو یه پست به صورت جمع بندی کتاب زبانایی که خوندی برا معماری و تکنو رو بگی بی زحمت؟
خواهش میکنم عزیزم ^_^

برای زبان عمومی زیر ذره بین رو خوندم... البته سال اول با ممرایز لغات 504 و نصف تافل رو خونده بودم، امسال دیگه فقط یکی دوبار مرورشون کردم
امسال لغت های زیرذره بین رو فیش نویسی میکردم به طور کامل (هم مترادفا رو مینوشتم هم معنی و هم مثال)، بعدم با لایتنر میخوندم اینجوری کاربردش تو جمله خوب یادم میموند
البته سرعتم کم بود و خیلی تعداد کمی رو خوندم، بعد دیدم نمیرسم همشو بخونم، از اول فروردین شروع کردم به زدن تستای کنکور و هر لغتی که برام جدید بود رو تو یه دفترچه نوشتم و هر روز همه کلماتشو مرور می کردم.. و تو اون یه ماه و نیم سیصد تا لغت جدید یاد گرفتم . (اینم بگم اول فروردین کمی دیر بود باید از اول اسفند شروع میکردم)
به نظرم وقت نذارین روی خود کتاب 504 یا تافل.. زیرذره بین پوشش میده اونا رو... اگه لغاتشو یاد بگیرین و بعدم تستاشو بزنین استفاده ی مفیدتری از وقتتون میکنین :)

در مورد گرامر هم زیرذره بین رو خوندم و خیلیم راضی بودم ازش، تستای کنکورشو خیلی خوب جواب داده، نسبت به کتابای دیگه یا اساتید دیگه که بعضی جواباشونو دیدم، زیرذره بین منطقی تر و درست تر به نظرم اومد. درسنامه شم کاملا مختصر و مفیده. اما اگه میخواین درسنامه مفصل تری بخونین بازم پیشنهاد میکنم تستای کنکورو از رو زیرذره بین بزنین

برای زبان تخصصی سال اول کتاب بابک رستمی رو خونده بودم خوب بود... ولی سال دوم دیگه کتاب نخوندم به درک مطلبای آزمون آزمایشی (آزمونای مرکز و آکادمی رو میدادم) و چندتا کنکور سالای قبل بسنده کردم چون روشش رو بلد بودم
به نظرم برای زبان تخصصی لغت حفظ نکنین، در روال خوندن جزوه ها و چک کردن معنی درک مطلب ها کم کم یاد میگیرین.. وقتی که برای حفظ لغت تخصصی میخواین بذارین رو اگه صرف لغت عمومی کنین بیشتر می ارزه

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا برای این دوتا گرایشی که گفتی نخوندم :D فقط انرژی :w25:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم عزیزم ^_^

برای زبان عمومی زیر ذره بین رو خوندم... البته سال اول با ممرایز لغات 504 و نصف تافل رو خونده بودم، امسال دیگه فقط یکی دوبار مرورشون کردم
امسال لغت های زیرذره بین رو فیش نویسی میکردم به طور کامل (هم مترادفا رو مینوشتم هم معنی و هم مثال)، بعدم با لایتنر میخوندم اینجوری کاربردش تو جمله خوب یادم میموند
البته سرعتم کم بود و خیلی تعداد کمی رو خوندم، بعد دیدم نمیرسم همشو بخونم، از اول فروردین شروع کردم به زدن تستای کنکور و هر لغتی که برام جدید بود رو تو یه دفترچه نوشتم و هر روز همه کلماتشو مرور می کردم.. و تو اون یه ماه و نیم سیصد تا لغت جدید یاد گرفتم . (اینم بگم اول فروردین کمی دیر بود باید از اول اسفند شروع میکردم)
به نظرم وقت نذارین روی خود کتاب 504 یا تافل.. زیرذره بین پوشش میده اونا رو... اگه لغاتشو یاد بگیرین و بعدم تستاشو بزنین استفاده ی مفیدتری از وقتتون میکنین :)

در مورد گرامر هم زیرذره بین رو خوندم و خیلیم راضی بودم ازش، تستای کنکورشو خیلی خوب جواب داده، نسبت به کتابای دیگه یا اساتید دیگه که بعضی جواباشونو دیدم، زیرذره بین منطقی تر و درست تر به نظرم اومد. درسنامه شم کاملا مختصر و مفیده. اما اگه میخواین درسنامه مفصل تری بخونین بازم پیشنهاد میکنم تستای کنکورو از رو زیرذره بین بزنین

برای زبان تخصصی سال اول کتاب بابک رستمی رو خونده بودم خوب بود... ولی سال دوم دیگه کتاب نخوندم به درک مطلبای آزمون آزمایشی (آزمونای مرکز و آکادمی رو میدادم) و چندتا کنکور سالای قبل بسنده کردم چون روشش رو بلد بودم
به نظرم برای زبان تخصصی لغت حفظ نکنین، در روال خوندن جزوه ها و چک کردن معنی درک مطلب ها کم کم یاد میگیرین.. وقتی که برای حفظ لغت تخصصی میخواین بذارین رو اگه صرف لغت عمومی کنین بیشتر می ارزه
قربونت برم آلاله جون....خیلی خوب توضیح دادی عزیزم
. بدبختی منم زبان عمومیه. همه سوالای مربوط به متنارو جواب دادم. دو سه تاش اشتباه شد، اما لغتا و کلوز تست و اصلا نتونستم جواب بدم، حتی یه سوال! انگاری زبان ژاپنی بود برام!
دقیقا برای این دوتا گرایشی که گفتی نخوندم :D فقط انرژی :w25:
ببخشید گلم فک کردم همه رو شرکت کردی....الان یادم اومد عشق انرژی داشتی

پ.ن: ببخشید آلاله جون، یادم رفت یه سوال بپرسم ازتون. کتاب زیر ذره بینی که میگین همین عنوان و بگیم کتاب فروشی میاره برامون؟ یا چنتا کتاب مختلفه ؟:confused:

آخرین ویرایش:

parmis_archi

عضو جدید
خيلي ممنون عزيزم ، الان اين كتاب بابك رستمي درك مطلب داره تو خودش ؟؟ به نظر شما كتاب رستگار پور چطوره ؟ كدوم رو بگيرم ؟؟
من كلا از زبان ميترسم ، زبانم خيلي بد نيست اما تستش رو ميبينم غش ميكنم ?????????????????? براي همين بايد خوب روش وقت بگذارم

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربونت برم آلاله جون....خیلی خوب توضیح دادی عزیزم
. بدبختی منم زبان عمومیه. همه سوالای مربوط به متنارو جواب دادم. دو سه تاش اشتباه شد، اما لغتا و کلوز تست و اصلا نتونستم جواب بدم، حتی یه سوال! انگاری زبان ژاپنی بود برام!

ببخشید گلم فک کردم همه رو شرکت کردی....الان یادم اومد عشق انرژی داشتی

پ.ن: ببخشید آلاله جون، یادم رفت یه سوال بپرسم ازتون. کتاب زیر ذره بینی که میگین همین عنوان و بگیم کتاب فروشی میاره برامون؟ یا چنتا کتاب مختلفه ؟:confused:
خواهش میکنم عزیزم :love:
حتما هر روز براش وقت بذار، حتی شده یک ساعت.. پیوسته بخون که تو درازمدت تاثیر میذاره و مطمئن باش نتیجه شو میبینی : )
خواهش میکنم آره عاشق انرژی استم :D
آره فقط همینه، اسم کاملشم هست "ربان عمومی ارشد زیر ذره بین" که همون زیرذره بین بگی میشناسن ;)

خيلي ممنون عزيزم ، الان اين كتاب بابك رستمي درك مطلب داره تو خودش ؟؟ به نظر شما كتاب رستگار پور چطوره ؟ كدوم رو بگيرم ؟؟
من كلا از زبان ميترسم ، زبانم خيلي بد نيست اما تستش رو ميبينم غش ميكنم ������������������ براي همين بايد خوب روش وقت بگذارم
ببخشید شما نقل قول نگرفتین، سوالتون از خانم مهاجر بود یا از من؟ :redface:

من كلا از زبان ميترسم ، زبانم خيلي بد نيست اما تستش رو ميبينم غش ميكنم ������������������ براي همين بايد خوب روش وقت بگذارم
در مورد کتاب عمومی زبان بابک رستمی باید بگم که کتابش هم گرامر داره هم تستهای مربوط به گرامر که یه سریش تالیفیه یه سریش هم مربوط به کنکور های سالهای قبل... تسهای لغت همه کنکورهای زبان عمومی 3 نوبت هر سال رو هم داره با پاسخ و ترجمه....یعنی کلا اومده هم رو گرامر کارکرده هم روی لغت. و در اخر هم به صورت جدا لغتهای 504 و کل لغتهایی که تو کنکورهای سالهای قبل اومده بود رو اورده .
کتاب رستگارپور رو هم معمولا توصیه نمیکنند...504 رو هم باید بدونی.
باز هم هرجور که خودت صلاح میدونی.;)چون کتاب رستمی جامع بود واسه این گفتم. زیر ذره بین رو هم من نخوندم نمی دونم.:redface:...ولی تو منابع اکادمی اسم زیر ذره بین رو اورده بودن واسه زبان.

saberiano

عضو جدید
سلام:gol:
اولین قدمی که میتونین برا ارشد 96 بردارین مشاهده این فیلم مشاوره هست که جناب ایرانشاهی زحمت کشیدن ارائه دادن. مشاوره جدیده، خیلی خیلی .....خیلی خوبه. برین اینو ببینین لطفا. تو کانال تلگرام کارشناسی ارشد معماری هم میتونین پیداش کنین
http://www.aparat.com/v/1L4Gg

سلام . ممنون بابت معرفی ویدیو ها . خیلی خوب بودن مخصوصا توضیحات بخش زبانش .

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . ممنون بابت معرفی ویدیو ها . خیلی خوب بودن مخصوصا توضیحات بخش زبانش .
سلام. خواهش می کنم. جناب مهندس ایرانشاهی زحمتشو کشیده بودن، منم تو تلگرام دیدم گفتم اینجا بذارم. خیلی خوبه. باید یه دور دیگه ببینمش. ;)

amir-21

عضو
سلام..دوستان کسی اینجا هست که کلاسای ایستایی سروش نیا رو رفته باشه؟

faeze1366

عضو جدید
دوستای گلم که میخواهین شروع کنین من چنتا اشتباه کردم که اینجا میگم تا دیگران تکرار نکنن تا بتونن نتیجه بهتری بگیرن زبان رو خیلی زود شروع کنین و ازش یه غول نسازین بهترین درس همینه شسته و رفته و تو رتبه خیلی تاثیر داره وقتتون رو واسه یه منبع نزارین واسه مثال من خیلی تاریخ خواندم خیلیییییییی و 28 درصد زدم از همه پایینتر چون سوالا سبکش فرق کرده بود و من ریسک نکردم بعد زبان بهترین درس فن ساختمان که مثل زبان کاملا مشخصه و سوالات ابهامی توش نیست من اگر بخوام دوباره کنکور بدم فقط جزوه های استاد خرسند رو چندبار میخوانم چون که مطلب رو کامل داره و به حرفای استاد ایرانشاهی هم گوش میدادم به امید موفقیت همتون و اراده قوی داشته باشین :w36:

ronak8

عضو جدید
میشه لطفا جزوه های استاد خرسند رو بزارید..پیشاپیش ممنونم دوستان

آخرین ویرایش توسط مدیر:

maryam540

عضو جدید
سلام دوستان . لینک کانال دکتر خرسند و کانال های خوب در مورد معماری رو اگه دارین بذارین .... بسیار ممنون

معمار_90

عضو جدید
سلام دوستان
جزوه ی درک استاد فراهانی رو کسی داره؟میگن پارسال لینکش تو این سایت بوده اما برداشتن..اگه کسی داره واقعا لطف بزرگی میکنه اگه بفرسته.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوس جونا:gol:.چنتا سوال خدمتتون داشتم.ممنون میشم جواب بدین. آزمون های آزمایشی کدوم موسسه بهتره؟ آکادمی، مرکز معماری ی سنجش؟و سوال بعدی اینکه دوستانی که با سیلابس می خوندن و آزمون های آزمایشی شرکت می کردن چطوری برا آزمونا آماده می شدن؟ منظورم اینه که مثلا وقتی سیلابس میگه تو فن از بخش بتن و چوب سوال میاد تا چه حد لازمه راجع به اینا مطلب بخونیم؟:razz:

farraz

عضو جدید
سلام آرزویا خودت اسمتو این طوری نوشتی ! نمیدونم چرا از الان دنبال آزمون های آزمایشی هستی تو برا معماری می خوندی نه ؟ هنوز برا اسکیس فرصت داری

farraz

عضو جدید
پارسال نوشته بودی انگیزه من برا قبول شدن تو کنکور کور کردن چشم فک و فامیل ! (ناراحت نشیا اون جملت به منم انگیزه میداد)الان به نظر من اون جمله ای که نوشتی پاک کن به ما نمی یاد اون دست رد هارو
یا سد هارو اینقد زود قبول کنیم ما هر طور شده اول با کمک خدا بعدم با تلاشو قدرت خودمون به آرزهامون می رسیم موفق باشی ;)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آرزویا خودت اسمتو این طوری نوشتی ! نمیدونم چرا از الان دنبال آزمون های آزمایشی هستی تو برا معماری می خوندی نه ؟ هنوز برا اسکیس فرصت داری
سلام فرناز جون:gol:. راحت باش عزیزم، هرچی دوس داری می تونی صدام کنی:redface:. عزیزم برا آزمون اسکیس اصلا آماده نیستم، ینی برا آزمون تئوری اونجوری خوندم، نتیجه اینجوری شد! وای به حال اسکیس:D. انتخاب رشته م نکردم. دنبال آزمونای آزمایشیم چون یکی از عواملی که باعث شد نتیجه نگیرم این بود که سراغ تست و آزمون نرفتم.
پارسال نوشته بودی انگیزه من برا قبول شدن تو کنکور کور کردن چشم فک و فامیل ! (ناراحت نشیا اون جملت به منم انگیزه میداد)الان به نظر من اون جمله ای که نوشتی پاک کن به ما نمی یاد اون دست رد هارو
یا سد هارو اینقد زود قبول کنیم ما هر طور شده اول با کمک خدا بعدم با تلاشو قدرت خودمون به آرزهامون می رسیم موفق باشی ;)
گلم این امضام واس خاطر یه سری چیزای دیگه س، وگرنه تو معقوله کنکور از من پر رو تر کسی رو نمی تونی پیدا کنی
. ...اون امضا قبلیمم کلی خاطرخواه داشت
. ولی بعدش متوجه شدم چشمی که بخواد کور بشه، حتما کور میشه متاسفانه
. ...ولی بدجور بهم انرژی دادیا
.تا دو روز آینده با یه امضای خوب برمی گردم
.....قربونت برم، ایشالا شمام به هرچی آرزوی خوبه برسی

farraz

عضو جدید
آرزو جون من فقط تجربه ی خودمو میگم صد در صد که تصمیم با خودته .خیلی رو آزمون ها ی آزمایشی حساب نکن
اگه تو درسی مشکل داری و امکاناتشو داری حتما برو کلاس آزمونم خواستی ثبت نام کن ولی خیلیم از این آزمونا توقع نداشته باش. من خودم دل خوشی از این
آزمونا ندارم . من برا فناوری معماری میخونم یعنی قراره شروع کنم !مثلا این آزمونا چندماهی وقت مارو با کتابایی که شاید قراره فقط دو سه تا ازشون سوال بیاد تلف میکنن
بعد همه موضوع های مهم کتابای مهم میمونه واسه ماه آخر.به خودت بیشتر اعتماد کن تا این آزمونا ;)

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام بعد از 3 سال پا به پای بچه های کنکوری بودن بالاخره نوبت منم شد که کنکوری بشم ،البته امسالم نخونده امتحان دادم .... و خیلی چیزا فهمیدم....با تشکر از گروه مشاوره و آقای حیدری . بقیه مشاورا که واقعا بدون هیچ چشم داشتی زحمت کشیدن ...
اول میخوام یه چیزو بگم ....اوایل که بچه ها تازه دارن جمع میشن همیشه این سوال بوده که چی بخونیم .... منابع چی هستن ؟جزوه کدوم استاد خوبه و از این حرفا.....فقط میخوام یه چیزو میگم......شما اگه همه کتابا و جزواتو داشته باشین ...تا وقتی بازشون نکنین و نخونید به هیچ دردی نمیخورن .....خودمونیم بعضی از کتابا واقعا نچسبن اما چاره ای نیست مجبوریم بخونیم ....پس بهتره منابعی بخونید که تو رده خودشون جامعند
برای شروع اول از همه زبان زبان .....(فیلم آقای ایرانشاهیو ببینید لطفا)
برای هر درسی سعی کنید از ابتدایی ترین منبع استفاده کنید ...
برای فن به شخصه کتاب مبانی سازه برای من چذاب تر از درک و رفتار بود
برای تاریخ سبک شناسی پیرنیا و معماری غرب قبادیان ....
استاد خرسند همیشه لطف داشتند و مطمئنا امسالم دارند ...و جزواتشونو در اختیار همه میذارن پس بهتره برای گرفتن جزوه عجله نکیند ..
چون به موقعش ایشون مبحث به مبحث هم جزوه میذارن هم رفع اشکال میکنند
کانال تلگرام مرکز بالا سمت راست سایت علامت تلگرام هست میتونید برید برای آکادمی هم لینکش تو سایت هست
زیاد پرحرفی کردم ببخشید .... امیدوارم بدردتون بخوره :)

آخرین ویرایش:

raha pania

کاربر بیش فعال
⑥⑨مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

این لیست کامل منابع مطالعاتیه که بچه های پارسال داشتند و زیر نظر مشاورین تهیه شده

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا