⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

khunkhah

عضو
دوستان خسته نباااااااشید همگی

جدول درصد و رتبه قبولیای 94 رو زدن تو تاپیک مثل سالای پیش؟؟؟؟

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم
برای زبان تخصصی اولویت اول و دوم برخی کتابهای اقای گلابچی هست
همچنانکه تا الان کنکور همچین تجربه ای داشته که از متن کتب اصلی اقای گلابچی استفاده کرده بشه
(ساختمانها چگونه عمل می کنند) +( معمار + مهندس = ساختار )+ (درک رفتار سازه ها ) . بر اساس اولویت نوشتم
موفق باشی
خیلی ممنون...ولی این کتابی که من گرفتم کلا متنش فارسیه:w20:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خسته نباااااااشید همگی

جدول درصد و رتبه قبولیای 94 رو زدن تو تاپیک مثل سالای پیش؟؟؟؟
آره هستش.تو باشگاه سرچ کنین پیدا میشه
آخر کتابو یه نگاهی بهش بندازین.چن صفحه لغت انگلیسی هست که مقابلش معانی فارسی شون رو نوشته.....این کتاب و برا زبان تخصصی گرفتین؟اصولا برا سیستم های ساختمانی و فن میخرنش و برا زبان تخصصی هم ازش استفاده می کنن

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره هستش.تو باشگاه سرچ کنین پیدا میشه

آخر کتابو یه نگاهی بهش بندازین.چن صفحه لغت انگلیسی هست که مقابلش معانی فارسی شون رو نوشته.....این کتاب و برا زبان تخصصی گرفتین؟اصولا برا سیستم های ساختمانی و فن میخرنش و برا زبان تخصصی هم ازش استفاده می کنن
ممنون...نه یکی از دوستان برای تقویت زبان معرفی کردن....همین تاپیک چند پست بالاتر

nasrin_arch

عضو جدید

سحرناز کتاب درک رفتار یکی از منابع اصلی برای دروس فنی هست . یعنی فارسیش برای دروس فنی هست ولی زبان اصلیش یه منبع هدفدار برای زبان تخصصیت محسوب خواهد شد

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون...نه یکی از دوستان برای تقویت زبان معرفی کردن....همین تاپیک چند پست بالاتر
خواهش می کنم عزیزم. آره گلم، فک کنم نسرین جون راهنماییتون کردن. 90 درصد کسانی که برا ارشد معماری می خونن از قسمت آخرش برا زبان تخصصی استفاده می کنن.منظور من این بود که در اصل کتابه برا سیستم های ساختمانیه. شما که پرسیدی چرا فارسیه به خاطر اون گفتم;)
پ.ن: این روزا زبان فارسیم بیداد میکنه....تحملم کنین:D.....اگه شیرین بود می گفت تو هم مثه پیرنیایی با این ادبیاتت

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. بچه ها می خواستم بپرسم اگه کتاب معماری جهان زارعی (اینو همیشه قاطی می کنم میگم کتاب ابراهیم جهان معماری زارعی:biggrin:) رو نخونم ایرادی نداره؟.........احساس میکنم نمیرسم اینو بخونم:crying2:.البته یکی از دوستانم گفتن بعضی از مطالب تو این کتاب هست که تو معماری غرب بانی مسعود نیس، و بعضی از مطالبم که تو این نیس تو معماری بانی مسعوده. فک کنم تو کنکور 93 یه سوال بود که من نتونستم جواب بدم، تو کتاب بانی مسعود دنبالش گشتم نبود، ولی دوستم گفتن که تو کتاب زارعی هستش.

sara.sayeh

عضو جدید
سلام به دوستان
من امسال ارشد غیرانتفاعی قبول شدم .میخواستم بدونم میشه تو کنکور سال بعد شرکت کنم و اگر دانشگاه بهتری قبول شدم ازین دانشگاه انصراف بدم؟نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم.لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه واقعا ممنون میشم

atp2

عضو جدید
سلام
بچه ها
چند روز پیش آکادمی تخصصی یه همایش خوب داشته و ما که شهرستان هستیم باز هم از همه چیز دووووور :(
کسی از شما رفته بود؟ اگه رفتین سوالای مبهمی که دارم رو میشه جواب بدین
دوستم که رفته بود میگفت دارن یه دوره اسکیس برگزار میکنن با استاد شقاقی و گروه ایده و گفتن که دی ماه هم یه کلاس دیگه برگزار میکنن.
من زنگ زدم اکادمی راستش خوب جوابمو ندادن :( گفتن دی ماه رو احتمالن شاید نباشه شاید باشه ، من چون منظر میخوام امتحان بدم ازشون پرسیدم استاد منظرتون کیه گفت اول باید مرحله اول رو بیاین بعد بهتون میگیم :( خیل نامرد بود اصن :( آخه استاد شقاقی یه همکار دارن به نام خانوم محمود نژاد که اسکیس منظر کار میکنن. من میخواستم ببینم ایشون هستن استاد منظر یا نه /
به هر حال نگفت دیگه :(
الان من دوتا سوال مهم دارم
اینکه استاد منظرشون کیه و ایا کلاس اسکیس جدا براش دارن یا اینکه نه باهمن و اگر باهمن چجوریه کلاسا ؟ اول معماری تموم میشه بعد منظر شروع میشه یا اینکه نه همزمان دوتاشه و اینکه ایا باید دوتاشو ثبت نام کنیم ؟ دوتا کلاس جدان ؟:(((((((((( کسی نمیدونه؟
ایوان خانه هم زنگ زدم گفت از اواخر آبان معلوم میشه.
سوال بعدیم اینه که ایا دی ماه کلاس هست یا نیست؟:(
فک کنم واسه منی که الان درسامو هنوز نصف هم نکردم دی پاشم بیام اونجا بهتره لا اقل یه جایی برسونم تئوری رو
و اینکه الان ورک شاپ ها و اسکیس موضوعی هم جداست؟ اون ها کی هستن؟
کسی اطلاعی نداره از سمینار آکادمی؟ و یا اینکه کلاساشون جداست منظر و معماری یا نه ؟ کلن چجوریه:(

atp2

عضو جدید

سلام آقای ایرانشاهی
اگه میشه میتونید اینجا به ما در مورد کلاسای اسکیس توضیح بدید؟ اینکه دی ماه هم برگزار میشه؟مثل همین دوره پاییز هست؟
مدرس اسکیس منظر کدوم استاد هستن؟
و اینکه ثبت نام جدا واسه منظر داره آکادمی؟
راستش من با آموزشگاه تماس گرفتم ولی خوب متوجه نشدم و هنوز سوالام مونده.
مرسی از کمکاتون

eliiina

عضو جدید
سلام
بچه ها
چند روز پیش آکادمی تخصصی یه همایش خوب داشته و ما که شهرستان هستیم باز هم از همه چیز دووووور :(
کسی از شما رفته بود؟ اگه رفتین سوالای مبهمی که دارم رو میشه جواب بدین
دوستم که رفته بود میگفت دارن یه دوره اسکیس برگزار میکنن با استاد شقاقی و گروه ایده و گفتن که دی ماه هم یه کلاس دیگه برگزار میکنن.
من زنگ زدم اکادمی راستش خوب جوابمو ندادن :( گفتن دی ماه رو احتمالن شاید نباشه شاید باشه ، من چون منظر میخوام امتحان بدم ازشون پرسیدم استاد منظرتون کیه گفت اول باید مرحله اول رو بیاین بعد بهتون میگیم :( خیل نامرد بود اصن :( آخه استاد شقاقی یه همکار دارن به نام خانوم محمود نژاد که اسکیس منظر کار میکنن. من میخواستم ببینم ایشون هستن استاد منظر یا نه /
به هر حال نگفت دیگه :(
الان من دوتا سوال مهم دارم
اینکه استاد منظرشون کیه و ایا کلاس اسکیس جدا براش دارن یا اینکه نه باهمن و اگر باهمن چجوریه کلاسا ؟ اول معماری تموم میشه بعد منظر شروع میشه یا اینکه نه همزمان دوتاشه و اینکه ایا باید دوتاشو ثبت نام کنیم ؟ دوتا کلاس جدان ؟:(((((((((( کسی نمیدونه؟
ایوان خانه هم زنگ زدم گفت از اواخر آبان معلوم میشه.
سوال بعدیم اینه که ایا دی ماه کلاس هست یا نیست؟:(
فک کنم واسه منی که الان درسامو هنوز نصف هم نکردم دی پاشم بیام اونجا بهتره لا اقل یه جایی برسونم تئوری رو
و اینکه الان ورک شاپ ها و اسکیس موضوعی هم جداست؟ اون ها کی هستن؟
کسی اطلاعی نداره از سمینار آکادمی؟ و یا اینکه کلاساشون جداست منظر و معماری یا نه ؟ کلن چجوریه:(

تويه همايش راجع به اينكه كلاساي دي ماه چه جوريه صحبتي نشد. فعلا از پايه شروع ميكنن ، مرحله مرحله با تيمشون پيش ميرن
آقاي ايرانشاهي تو گروه هستن ميتونن راهنمايتون كنن ، ايشون خودشون هم استادن هم سرپرست مشاوراي آكادمي

• Like
واکنش ها: atp2

ayda_hd

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشين يكي بهم گفت واسه فن بايد بري كلاس. من كلا ناميد شدم
سردرگمم كلا. شما همه ميرين كلاس؟

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس
واسه قمست تئوری کنکور زیاد هم واجب نیس که کلاس برید یعنی اگه خوب بتونید بخونید فک نکنم نیاز داشته باشید.
میخوایید کلاس برید که مثلا استاد بیاد بگه نیروی فلان رو روی بردارهای منعامد و نامتعامد اینجوری تجزیه میکنیم؟!!یا اینکه فلان ساختمان در فلان شهره و مشخصاتش اینه؟! یا تو کلاس بگه که مثلا ایاصوفیه تو دروه بیزانس ساخته شده؟!!بخدا همه این مطالب توی کتاب هستش خیلی جامعتر و دقیقتر!
فقط محض اطلاع میگم با کتاب فن طباطبایی عصر کنکاش میشد سولات مربوط به فن و درک رفتار رو 80 درصد سولاتش رو پاسخ داد!البته قصد تبلیغ کتاب ندارم ها!!فقط منطوریم اینکه که کتاب های موجود کاملا جوابگویی تمامی نیاز های شما هستش
درضمن لازم نیس 100 مطالب فن رو تسلط داشته باشید یا همه کتابای گلابچی رو بخونید فقط کافیه 60-70 دردصد مطالب رو 100درصد تسلط داشته باشید!
اقا بگم ها من نظر شخصی و تجربه خودم ودوستامو در رابطه با این موضوع گفتم حالا کی از کلاس منصرف شه و برگرد کتابارو بخونه و خوب نخونه نتیجه نگیره نیاد بگه تو گفتی ها!!!!

آخرین ویرایش:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. بچه ها می خواستم بپرسم اگه کتاب معماری جهان زارعی (اینو همیشه قاطی می کنم میگم کتاب ابراهیم جهان معماری زارعی:biggrin:) رو نخونم ایرادی نداره؟.........احساس میکنم نمیرسم اینو بخونم:crying2:.البته یکی از دوستانم گفتن بعضی از مطالب تو این کتاب هست که تو معماری غرب بانی مسعود نیس، و بعضی از مطالبم که تو این نیس تو معماری بانی مسعوده. فک کنم تو کنکور 93 یه سوال بود که من نتونستم جواب بدم، تو کتاب بانی مسعود دنبالش گشتم نبود، ولی دوستم گفتن که تو کتاب زارعی هستش.
تا اونجا که میدونم جزو اولویت هاست و از بانی مسعود بیشتر سفارش شده خوندنش.....

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام عزیزم ..
حال و احوال خوبه؟
میدونی که امسال آقای ایرانشاهی گفتن جهان زارعی رو حذف کنید و هلن گاردنر رو جایگزین کنید... :D
بچه ها قسمتایی که واسه کنکور از کتاب گاردنر نیازه رو گذاشته بودن (بخش های معماریش)
ولی من خودم هم زارعی رو دیدم هم گاردنر و هم بانی
گاردنر تو بعضی ها خیلی خیلی بیشتر از زارعی گفته و عکسای بیشتری داره.. ولی تو بعضی جاها زارعی مطالب اندکی داشت که تو گاردنر نبود که شاید بشه صرفنظر کرد ازشون! و زارعی عمده مطالبش از گاردنره
بعد هم میدونی که بانی هند و چین و اینا رو نداره.. و بانی کلا مدل بیان و مطالبش با اون دوتا کتاب یه کوچولو فرق داره
و یه نکته ی دیگه ای هم که وجود داره اینه که ادم نباید دور خودشو شلوغ کنه ..
بنظرم سراغ گاردنر برو حتما آرزو جان :)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجا که میدونم جزو اولویت هاست و از بانی مسعود بیشتر سفارش شده خوندنش.....
گلم من اصلا دستم به جزوه نمیره.همش احساس می کنم نسبت به کتاب ناقص هستن. بانی مسعودم که یه بار نصفه نیمه خوندمش واقعا ازش لذت بردم برا همین می خونمش.عزیزم ازتون ممنونم:gol:
سلام عزیزم ..
حال و احوال خوبه؟
میدونی که امسال آقای ایرانشاهی گفتن جهان زارعی رو حذف کنید و هلن گاردنر رو جایگزین کنید... :D
بچه ها قسمتایی که واسه کنکور از کتاب گاردنر نیازه رو گذاشته بودن (بخش های معماریش)
ولی من خودم هم زارعی رو دیدم هم گاردنر و هم بانی
گاردنر تو بعضی ها خیلی خیلی بیشتر از زارعی گفته و عکسای بیشتری داره.. ولی تو بعضی جاها زارعی مطالب اندکی داشت که تو گاردنر نبود که شاید بشه صرفنظر کرد ازشون! و زارعی عمده مطالبش از گاردنره
بعد هم میدونی که بانی هند و چین و اینا رو نداره.. و بانی کلا مدل بیان و مطالبش با اون دوتا کتاب یه کوچولو فرق داره
و یه نکته ی دیگه ای هم که وجود داره اینه که ادم نباید دور خودشو شلوغ کنه ..
بنظرم سراغ گاردنر برو حتما آرزو جان :)
سلام هانی جونم.خوبم گلم. شما چطوری؟گلم خیلی خوب توضیح دادی ینی الان خیلی آرامش دارم.ولی واقعا نمیدونستم آقای ایرانشاهی یه همچین حرفی زدن......رفتم سراغ گاردنر :w34:.....:gol:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببین هر چیزی به خود فرد و بیس اطلاعات و توانایی هاش برمی گرده من دوست خودم به شخصه امسال تکنو قبول شد ایشون هیچ کلاسی نرفته بود خودش کتاب برداشته بود و خونده بود درصورتی که خیلی ها کلاس هم میرن ولی قبول نمیشن ............. حتی توی معماری هم از بین دوستام بودن که کلاس چیزی نرفتن خودشون خوندن و قبول شدن ......ببین خودت در چه سطحی هستی ..........البته که کلاس خوب خوب و سرعت عمل هم میده به کارت

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد خرسند رایگان جزوات کلاساشونو در اختیار بچه ها گذاشته تا اونایی که دسترسی به کلاس ندارن ازش استفاده کنن جزوات تو باشگاه هست میتونید استفاده کنید
همچنین کتاب ها عصر کنکاش و کتاب ایستایی و فن فاطمی هم برای فن و ایستایی هست میتونید خریداری کنید این کتاب هارو.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خواهش می کنم . من خودم تو درس زبان صاحب نظر نیستم . کاش مشاورها یا بچه هایی که پارسال نتیجه گرفتن جواب این سوال مهمو بدن . من تا جایی که می دونم باید تاکیدتو بیشتر به سالهای 88 به بعد معطوف کنی . چون روند سوالات چند سال یکبار تغییر می کنه

سوالای سال 94 رو نگه دارین برای چک کردن خودتون، از سال 93 شروع کنید و به ترتیب به سمت سالهای قبل تر برید، به نظر من 5 سال آخر کافیه ... مهم حجم لغتایی که بلدین نیست، کیفیت خیلی مهمتره و اینکه نحوه ی برخورد با سوالا رو یاد بگیرین، یعنی وقتی گفته می شه 5 سال آخر، به نظر من بهتره سوالای اون 5 سالو حل کنید و خودتون لغتا رو دربیارین، این طوری کمتر ولی بهتر یاد می گیرین در مقایسه با حالتی که از رو یه کتاب لغتای سوالای 10 سال آخرو حفظ کنین (نگین که خب با همین روش 10 سال آخرو کار می کنم، واقعا نمی رسین مگه اینکه از وقت درسای دیگه بزنین که عاقلانه نیست) ... البته چون وارد کردن لغتا تو ممرایزو اینا یه کم وقت گیره بعد بررسی کردن تستا برای حفظ کردن لغتا می تونین از کورسای آماده یا حالا فایلای جی ممورایز که تو باشگاه هست استفاده کنید برای حفظ کردن ولی این طوری نباشه که بدون دیدن تستا همین طوری با سرعت بالا فقط لغت حفظ کنین ...

jhigol

عضو جدید
سوالای سال 94 رو نگه دارین برای چک کردن خودتون، از سال 93 شروع کنید و به ترتیب به سمت سالهای قبل تر برید، به نظر من 5 سال آخر کافیه ... مهم حجم لغتایی که بلدین نیست، کیفیت خیلی مهمتره و اینکه نحوه ی برخورد با سوالا رو یاد بگیرین، یعنی وقتی گفته می شه 5 سال آخر، به نظر من بهتره سوالای اون 5 سالو حل کنید و خودتون لغتا رو دربیارین، این طوری کمتر ولی بهتر یاد می گیرین در مقایسه با حالتی که از رو یه کتاب لغتای سوالای 10 سال آخرو حفظ کنین (نگین که خب با همین روش 10 سال آخرو کار می کنم، واقعا نمی رسین مگه اینکه از وقت درسای دیگه بزنین که عاقلانه نیست) ... البته چون وارد کردن لغتا تو ممرایزو اینا یه کم وقت گیره بعد بررسی کردن تستا برای حفظ کردن لغتا می تونین از کورسای آماده یا حالا فایلای جی ممورایز که تو باشگاه هست استفاده کنید برای حفظ کردن ولی این طوری نباشه که بدون دیدن تستا همین طوری با سرعت بالا فقط لغت حفظ کنین ...

بسیار ممنونم فرزانه معماری جون;):gol:
ی سوال؟؟؟وقتی که دایره لغاتمون به حد کنکورای سالهای پیش نرسیده چجوری تستاشون کمک میکنه؟مثلا:من میخوام کنکور 93 رو بزنم وقتی بیشتر گزینه هارو نمیدنم چه معنی داره چجوری تست بزنم؟

revit

عضو جدید
سلام به همگی, پارسال هم من هم مث شما کنکور داشتم. دوران خوبی بود.
از آقای ایرانشاهی تشکر کنم بابت کمک به بچه ها. نمیخوام چیزی رو تبلیغ کنم, واقعیت اینه که اگه میخوایید برید کلاس, فقط مهندس شقاقی, انسان باوجدان و مهربون, من خودم کلاس های ایشون رو شرکت میکردم.
تجربه من میگه آکادمی معماری از همه بهتره. من خودم اسکیس رو امسال 64 زدم اگه سوالی یا چیزی داشتید در خدمتم.
فقط اینو بگم که, مهندس شقاقی روش جدیدی رو در اسکیس به شما آموزش خواهد داد. موفق باشید ;) ;) ;)

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بسیار ممنونم فرزانه معماری جون;):gol:
ی سوال؟؟؟وقتی که دایره لغاتمون به حد کنکورای سالهای پیش نرسیده چجوری تستاشون کمک میکنه؟مثلا:من میخوام کنکور 93 رو بزنم وقتی بیشتر گزینه هارو نمیدنم چه معنی داره چجوری تست بزنم؟
منظور یادگیری بود نه تست زدن، یعنی کلمات جدید رو در قالب تست ها یاد بگیرین تا کاربردشون و اینکه تو سوال چه طوری انتخاب می شن ملموس تر باشه ... شما می تونین اول مثلا لغتای سال 93 رو یاد بگیرین بعد تستاشو بررسی کنید، اصل مهم اینه که لغت ها وارد دایره واژگان فعال شما بشن و صرفا حفظ نشن! حالا جزئیات کار و اینکه شما دقیقا چه شکلی خوب یاد می گیرین رو خودتون در حین تمرین به دست میارین چون هر کسی روشای یادگیری خاص خودشو داره :gol:

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلااااام! من بالاخره پایان نامم تموم شد! اوومدم!!! :w33:
ولی کل تابستونو از دست دادم. :confused: میام اینجا استرس میگیرم میبینم بچه ها ماشالا چقد درس میخونن:cry:

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامممممم:w14:
بچه ها در چه حالین؟
چقدر اینجا سوت و کور شده؟!
چه خبرا دوستان؟؟؟ روزی چقدر میخونین؟ خوب پیش میره این روزا؟؟؟؟ :)
من که هنور 7 ساعت رو ثابت نکردم :confused: چه برسه به ساعات بالاتر :razz:
واسه اسکیس چه برنامه ای دارین؟؟؟؟ من نمیدوم از چی شروع کنم واسه تمرین اسکیس؟!
دنبال یه سری تمرینات خوب هستم!!!
خط و روکشیم خوبه و دنبال تمرینای هدف دار هستم

mas6969

عضو جدید
سلامممممم:w14:
بچه ها در چه حالین؟
چقدر اینجا سوت و کور شده؟!
چه خبرا دوستان؟؟؟ روزی چقدر میخونین؟ خوب پیش میره این روزا؟؟؟؟ :)
من که هنور 7 ساعت رو ثابت نکردم :confused: چه برسه به ساعات بالاتر :razz:
واسه اسکیس چه برنامه ای دارین؟؟؟؟ من نمیدوم از چی شروع کنم واسه تمرین اسکیس؟!
دنبال یه سری تمرینات خوب هستم!!!
خط و روکشیم خوبه و دنبال تمرینای هدف دار هستم

سلام
دوستان،ببخشید خبری دارید که امسال کنکور و اسکیس(سراسری) یکی هست مثل آزاد یا نه؟؟

mehrnaz.architec

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز،من هرسال ک میخام برای ارشد شروع کنم اول میام باشگاه دنبال منابع اما آخرش انقد ک برای جمع آوری منابع وقت و انرژی میذارم خسته میشم و کلا بی خیال میشم(البته به کمبود انگیزه هم مربوط میشه)ولی امسال تمیم گرفتم بک بار برای همیشه پروده ارشد رو ببندم تلاش و بکنم یا قبول میشم یا...بازم قبول میشم. الان باعرض شرمندگی راهنمایی میخواستم برای منابع گروه انرژی،تایپیک انرژی خیلی سوت و کوره مجبور شدم اینجا کمک بخوام،اگه کسی بتونه منابع یکی از موسسات خوب برای امسال رو بهم بده یک دنیا ممنون میشم

farraz

عضو جدید
شما آدرس ایمیل تونو برام بفرستین من سیلابس دروس مرکز معماریو براتون می فرستم
منم برا فناوری می خونم تو ی دروس مشترک کاری از دستم بر بیاد در خدمتم:smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.