⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saba_ar70

عضو جدید
سلام دوستان من تازه فارغ التحصیل شدم وضع کار که افتضاحه به نظرتون امیدی هست بعد ارشد کار پیدا کرد؟
من بهمن 92 ارشد دادم ولی چون دانشجو بودم خوب نخونده بودم الان ب نظرتون امسال شرکت کنم؟

سلام
به نظر من نمیشه گفت با گرفتن ارشد میتونی کارتو تضمین کنی.چه بسا که الان خیلی ها دارن با لیسانس کار میکنن و هستن کسایی که با مدرک ارشد هنوز بیکارن.البته کلا تو همه رشته ها مشکل کار هست نه فقط تو این رشته.
کلا بحث بازار کار خیلی به مدرک ربط نداره.هرچند که آمادت میکنه و دیدت رو بازتر اما خودت باید تو بازار کار نقطه قوتتو پیدا کنی و بتونی جای پای خودتو سفت کنی.
اما اگه شرایطو وقتشو داری که ارشد بخونی حتما بخون.به هرحال یک پله از جایی که هستی بالاتر میری.اگه هم قبول نشی چیزی از دست ندادی.
نظر من این بود.موفق باشی;):victory:

nasrin_arch

عضو جدید
سلام عزیزم
من ساکن همدان هستم کارمند اداره هستم. 35 سالمه . معماری خوندم
یه دختر یک ساله دارم.
به شدت دلم می خواد درس بخونم و معلوماتمو زیاد کنم
حس می کنم خیلی یه مدتی در جا زدم
اگه امکانش هست از درسایی که خلاصه کردید لطفا برام بفرستید. چون خیلی وقت ندارم که کامل مطاله کنم
صبح ها سر کار و نظارت و ... عصر هم که بچه داری می کنم. فقط گاهی شبا می رسم بخونم.
دوستون دارم خیلی گلید

سلام
دوست عزیز
به جای مدرک گرفتن توی این سن و هزاران مشکل دیگه برای خودت به وجود اوردن میتونی روی تخصصت کار کنی و همینطور تخصص های دیگه کسب کنی
ابزارهایی که برای کارت میتونن مفید باشن رو مسلط شو . زبانتو خوب یاد بگیر . دو سال پیش یکی از دوستام برای ارشد رفت المان . ارشدشو گرفت و بیخیال phd شد چون به این نتیجه رسید که بازار کار اونجا بیشتر از منابع انسانی تخصص و کار میخواد تا مدرک . میگفت کاش زودتر میومدم المان .کوله بارتو سنگینتر نکن . راحت زندگی کن . برای درس خوندن لزوما نمیتونیم خودمونو هدایت کنیم برای ارشد . البته من این نظرمو بیشتر از این بابت براتون میگم که هم بچه دارید و هم 35 سالتونه . راههای خیلی بهتری برای بردن سطح سواد و معلوماتتون هس . این نظر من بود . پس لزوما نمیشه گفت درسته . با دختر نازنینت باش و روی اوون سرمایه گذاری کن
موفق باشی مامانی

ساناززز

عضو جدید
کاربر ممتاز
:smile: سلام بچه هااااااااااا
منم تصمیم گرفتم شروع کنم به خوندننننننننننننننننننننن ولی از کجا نمیدونم خخ به نظرتون از زبان شروع کنم خوبه ؟
آخه باید تا اخر تابستون کم کم بخونم تا بتونم پایان نامم و جمع کنم ولی به طور جدی میخوام شروع کنمممممممممممممممممممم
یکم راهنمای بدین ممنونتون میشم :smile:

زهرا20

عضو جدید
سلام خدا قوت بچه ها
از دوستان توصیه مطالعه گروهی ارشد94رو بخونیم کسی اونجا شرکت کرده بیاد و از چیزهای مهمی که اونجا گفته شده برامون بگه چون 886صفحه هست و واقعا نمیشه خوندش یا حداقل یه نفر به تنهایی نمیتونه بخونه من اونجا مطالب خوبی دیدم
یه فایل wordمیخوام ضمیمه کنم اینجا کدوم گزینه رو باید بزنم؟؟

amir-21

عضو
یه سوال داشتم دوستان...کسی مقاله ای در مورد فرایند گرا یا محصول گرا داره:cry:

saba_ar70

عضو جدید
سلام خدا قوت بچه ها
از دوستان توصیه مطالعه گروهی ارشد94رو بخونیم کسی اونجا شرکت کرده بیاد و از چیزهای مهمی که اونجا گفته شده برامون بگه چون 886صفحه هست و واقعا نمیشه خوندش یا حداقل یه نفر به تنهایی نمیتونه بخونه من اونجا مطالب خوبی دیدم
یه فایل wordمیخوام ضمیمه کنم اینجا کدوم گزینه رو باید بزنم؟؟

من تاپیک پارسالو خوندم ولی اشتباه کردم جاهای مهم و یادداشت نکردم:w09:
اما یکی از بچه ها لطف کرده بود یه فایل گذاشته بود از حرفای مهم راجبه تاپیک که من دانلود کردم.اسمشو یادم نیست.اما دستش درد نکنه خیلی مفید بود.

*واسه آپلود فایل ورد یا pdf یا هرچیزی از قسمت مدیریت ضمیمه ها باید بری.روی صفحه پیشرفته که کلیک کنی یک صفحه باز میشه که گزینه مدیریت ضمیمه ها تقریبا پایین صفحه است.

پیوست ها

• chegoone khoondan .pdf
    329.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

mcqueen

عضو جدید
سلام دوستان من تازه فارغ التحصیل شدم وضع کار که افتضاحه به نظرتون امیدی هست بعد ارشد کار پیدا کرد؟
من بهمن 92 ارشد دادم ولی چون دانشجو بودم خوب نخونده بودم الان ب نظرتون امسال شرکت کنم؟
اگه می خوای بری سر کار هرچه زودتر بهتر.... الان فرق ان چنانی بین ارشد و کارشناسی برای کار نیست

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سلام.ازمون ازمایشی کجا بدرد میخوره؟:redface:ممنون میشم راهنمایی کنید:gol:

ebadi69

عضو جدید
بچه ها سلام.ازمون ازمایشی کجا بدرد میخوره؟:redface:ممنون میشم راهنمایی کنید:gol:

من امسال کنکور دادم مرکز معماری میرفتم ازمونها اصلا شباهتی به کنکور نداره!! اصلا هیچکدومش استاندارد نیست
درک مرکز معماری واقعا مزخرف بود استاد سر کلاس درس میده اخر دو هفته از همون جزوش سوال میاد تو ازمون سوالای فن زمین تا اسمون فرق میکنه با کنکور به رتبه هاشم اصلا نمیشه دلخوش کرد چون بعد که رتبه کنکورت میاد دوبرابر رتبت تو ازمونا میشه ولی خوبی که داره اینکه درسنامه های خوبی میزاره خیلی از کتابای که احتمالش کمه بیاد خلاصشو میزاره
ولی اصلا اطلاع رسانی نمیکنن کتاب فن شناسی دکتر گلاب تازه اومده بود بیرون ما خبر نداشتیم رفتیم سرجلسه سه تا سوال داده بود ازش و که من مقصرو مرکز معماری میدونم چون منی که دو ماه مونده به کنکور خودمو تو خونه حبس کردم و از دنیا بی خبر بودم از کجا باید میدونسم دکتر کتاب جدید داده بیرون!!!!
مشاوره رتبه برتر میزاره برات هر دو هفته زنگ میزنه راهنماییت کنه خیرسرش
مشاورم بم گف رتبه 50 ام من همین ماه قبل فهمیدم ایشون رتبش 400 بوده بخدا اینو راس میگم من زبانم ضعیف بود همون باعث شد رتبم داغون شه این مشاور محترم اصلا نمیدونس به من برا زبان چه راهنمایی کنه پس الکی هل نشین برا رتبه برتر برین ثبت نام کنین ازمون خوبه با همه چی اشنا میشی روند دستت میاد اما اصلا نمیشه بهش دلخوش کرد من رتبه اولین ازمونم 90 بود که با کنکورم اصلا قابل مقایسه نیست
در یک کلام همه درسارو باهم بخونین هرچقد تایم دارین بزارین رو خوندن زبانو اگه ضعیف هستین برین کلاس من نرفتم و پشیمون شدم... موفق دوستان

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مرکز معماری - آکادمی تخصصی معماری - ایوان خانه معمار

هر کدوم از این موسسات تو یه درسایی بهترن نسبت به اون یکی و ... و نمی شه با قطعیت گفت کدوم بهتره ولی هر 3 بهترین گزینه های موجودن چون موسسات تخصصی معماری ان، موسسه های دیگه که همه ی رشته ها رو دارن اصلا قابل مقایسه با این 3 تا نیستن ... تو تاپیک آزمون های آزمایشی هم می تونین سوالای سالای پیش هر کدومو دانلود کنین شاید برای مقایسه به دردتون بخوره... مرکز معماری جامعه ی آماریش بیشتره ولی به نظر من آکادمی و ایوان خانه بهترن از نظر کیفیت، انتخاب بین آکادمی و ایوان خانه زیاد راحت نیست، بهتره با در نظر گرفتن مسائل و امکانات جانبی یکی رو انتخاب کنید (مثلا آکادمی تو شهر ما شعبه داره و ایوان خانه نه!) و یه سری مسائل از این قبیل، نظم برگزاری و ... هم می تونه مهم باشه ولی من چون هیچ کدومو شرکت نکردم و فقط سوالاشونو دیدم نمی تونم در این مورد نظر بدم

pagoda

عضو جدید
سلام ب همگی..چقدر فعال و سریع...خواستم پیشنهادی بدم جهت تبادل راحت اطلاعات و عدم اتلاف وقت و راحتی دسترسی ب هم بریم تو واتس اپ یک گروه تشکیل بدیم با عنوان همخوانی ۹۵.هر کسی واقعا با جدیت میخونه و کار میکنه تو خصوصی شماره اش رو به من بگه.سپاس.

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرکز معماری - آکادمی تخصصی معماری - ایوان خانه معمار

هر کدوم از این موسسات تو یه درسایی بهترن نسبت به اون یکی و ... و نمی شه با قطعیت گفت کدوم بهتره ولی هر 3 بهترین گزینه های موجودن چون موسسات تخصصی معماری ان، موسسه های دیگه که همه ی رشته ها رو دارن اصلا قابل مقایسه با این 3 تا نیستن ... تو تاپیک آزمون های آزمایشی هم می تونین سوالای سالای پیش هر کدومو دانلود کنین شاید برای مقایسه به دردتون بخوره... مرکز معماری جامعه ی آماریش بیشتره ولی به نظر من آکادمی و ایوان خانه بهترن از نظر کیفیت، انتخاب بین آکادمی و ایوان خانه زیاد راحت نیست، بهتره با در نظر گرفتن مسائل و امکانات جانبی یکی رو انتخاب کنید (مثلا آکادمی تو شهر ما شعبه داره و ایوان خانه نه!) و یه سری مسائل از این قبیل، نظم برگزاری و ... هم می تونه مهم باشه ولی من چون هیچ کدومو شرکت نکردم و فقط سوالاشونو دیدم نمی تونم در این مورد نظر بدم

من امسال کنکور دادم مرکز معماری میرفتم ازمونها اصلا شباهتی به کنکور نداره!! اصلا هیچکدومش استاندارد نیست
درک مرکز معماری واقعا مزخرف بود استاد سر کلاس درس میده اخر دو هفته از همون جزوش سوال میاد تو ازمون سوالای فن زمین تا اسمون فرق میکنه با کنکور به رتبه هاشم اصلا نمیشه دلخوش کرد چون بعد که رتبه کنکورت میاد دوبرابر رتبت تو ازمونا میشه ولی خوبی که داره اینکه درسنامه های خوبی میزاره خیلی از کتابای که احتمالش کمه بیاد خلاصشو میزاره
ولی اصلا اطلاع رسانی نمیکنن کتاب فن شناسی دکتر گلاب تازه اومده بود بیرون ما خبر نداشتیم رفتیم سرجلسه سه تا سوال داده بود ازش و که من مقصرو مرکز معماری میدونم چون منی که دو ماه مونده به کنکور خودمو تو خونه حبس کردم و از دنیا بی خبر بودم از کجا باید میدونسم دکتر کتاب جدید داده بیرون!!!!
مشاوره رتبه برتر میزاره برات هر دو هفته زنگ میزنه راهنماییت کنه خیرسرش
مشاورم بم گف رتبه 50 ام من همین ماه قبل فهمیدم ایشون رتبش 400 بوده بخدا اینو راس میگم من زبانم ضعیف بود همون باعث شد رتبم داغون شه این مشاور محترم اصلا نمیدونس به من برا زبان چه راهنمایی کنه پس الکی هل نشین برا رتبه برتر برین ثبت نام کنین ازمون خوبه با همه چی اشنا میشی روند دستت میاد اما اصلا نمیشه بهش دلخوش کرد من رتبه اولین ازمونم 90 بود که با کنکورم اصلا قابل مقایسه نیست
در یک کلام همه درسارو باهم بخونین هرچقد تایم دارین بزارین رو خوندن زبانو اگه ضعیف هستین برین کلاس من نرفتم و پشیمون شدم... موفق دوستان

دوستای گلم از راهنمایتون خیلی ممنون:gol::gol:

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
چون زمان تصمیم گیری هست منم چند تا مطلب مرتبط بزارم..
اگر تهران هستید یا شهر های نزدیک یا تو شهرتون کلاس برگزار میشه حتما 3 تا کلاس اصلی یعنی ایستایی..زبان..و درک رو کلاس برید..

فایل پایین لیست رتبه های امسالمون هست که برای اینکه تاثیر موسسه رو متوجه بشید نوشتیم که هر رتبه یی چه درسی رو می اومده...کاشکی همه موسسات این کارو میکردن که تصمیم گیری راحت تر بشه...یه تحلیل هم کردم که چه درصدی چه کلاسی می اومدن...

دیروز هم همایش بود.. جای همتون خالی... 299 نفر اومدن..شاید یکی دیگه هم برگزار کنیم.. تونستید بیاید..

IMG_1760.JPG
لیست کلاسای اکادمی هم بالاخره درومد..

http://www.memarico.com/CMS_UI/content.aspx?id=149

بسته ی طلایی پیشنهاد من هست برای معماری ها

پیوست ها

• رتبه های آکادمی تخصصی معماری در کنکور ارشد 95 .pdf
    1,020 کیلوبایت · بازدیدها: 0

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من توی اون منابع ارشد واسه اکادمی که اقای ایرانشاهی گذاشتن کتاب معماری جهان زارعی رو ندید!چی شده؟:eek:

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من توی اون منابع ارشد واسه اکادمی که اقای ایرانشاهی گذاشتن کتاب معماری جهان زارعی رو ندید!چی شده؟:eek:

سلام بهتره کتاب هلن گاردنر خونده بشه..
ولی یه سری صفحات خاصش...
اگر کسی می خواد بگه من بگم صفحاتشو...

saba_ar70

عضو جدید
بچه هااا کسی با برنامه 110 پیش میره؟
کجایین؟
من عقبم خیلیییی:crying:
واسه اینکه به برنامه برسم هی تند تند میخونم بعد باز میرم عقب میبینم چیزی یادم نیس.:w06::w06:چیکار میکنین شما؟؟؟

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی کنکوریا :smile:
من کلا قبول نشدن تو کله ام نمیره واسه همین دوباره می آغازم .
فقط از درک به شدت نگرانم . من پارسال سر استرس به شدت درکم رو خراب کردم و موندم :( نمیدونم که چی بخونم واسش . یعنی از تنها چیزی که نگرانی نداشتم هم الان نگرانم :biggrin:
واسه درک چی می خونید؟!
با چه برنامه ریزی ای پیش میرید ؟! چه درسایی رو توی اولویت می خونید ؟! میشه لطفا منم راهنمایی کنید ؟!:redface:

nasrin_arch

عضو جدید
بچه هااا کسی با برنامه 110 پیش میره؟
کجایین؟
من عقبم خیلیییی:crying:
واسه اینکه به برنامه برسم هی تند تند میخونم بعد باز میرم عقب میبینم چیزی یادم نیس.:w06::w06:چیکار میکنین شما؟؟؟

سلام صبای عزیزم
صبا اصلا این کارو نکن . این برنامه مسیر حرکتی رو نشونمون میده
نباید تند تند بخونی
مهم یادگیری هست نه تعهد به تموم کردنش
اگر اشکال داشتی حتما بپرس

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه دوستای عزیز
دیگه کم کم به روزهایی نزدیک میشیم که باید به طور جدی مطالعه کنید میدونم خیلی ها شروع کردید ولی خیلی ها هنوز دست دست میکنن به دسته دوم هشدار میدم که دیگه زمانی برای تلف کردن نیست و از اول تابستون هر روزی رو که از دست بدید ضرر کردید
واسه مطالعه ایستایی و فن ساختمان مهمترین مسئله اینه که متقاضی هنرهای ساخت هستید یا معماری....بعد از مشخص شدن مسیرتون رویکرد و نحوه مطالعه است چون در هنرهای ساخت باید تمرکز خیلی بیشتری رو منابع جدید بزارید ولی در معماری با توجه به وجود درس هایی مثل تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات و عناصر و جزییات و در دوسال اخیر حتی سوال مدیریت هم مشاهده شده(البته نگران این نباشید چون حداکثر 1 سوال) اهمیت چند منبع و کتاب بیشتر از سایر کتابها میباشد
حدودا بین 5تا 8سوال ایستایی و فن ساختمان در رشته معماری خارج از کتابهای دکتر گلابچی طرح میشود البته به غیر از مسائل
پس در درجه اول اهمیت میتونم به کتابهای درک رفتار سازه ها و سازه در معماری و مبانی سازه برای معماران و طراحی ساختمانهای بلند(مهمترین قسمت فصل 2 و 3)و طراحی لرزه ای اشاره کنم که به نظر من حتما این کتابها مطالعه شود
تو دور اول امکان داره به مشکل بخورید و خسته بشید ولی اصلا نگران نباشید در دور دوم مشکل حل میشه و اگر هم مطلبی نامفهوم بود در قسمت رفع اشکال ایستایی و فن ساختمان بیان کنید من و دوستان تا جایی که بتونیم پاسخ گو هستیم

و در ضمن تو پست یکی از بچه ها خوندم که از مشاورهای موسسات ناراضی بودن....بله متاسفانه موسسات به صرف اینکه کسی تک رقمی هست این افراد رو به عنوان مشاور بکار میگیرند که در 90 درصد موارد این افراد علم مشاوره خوبی ندارند گرچه این افراد علم فنی خوبی دارند و میبینیم که مشاورها هم خیلی فعال نیستند پس سعی کنید از افرادی مشاوره بگیرید که آگاه ترند و از منابع جدید مطلع اند و به تمام زوایای کنکور ارشد اشراف دارند

ایشالله در ادامه راه در کنارتون هستم و با کمک هم بتونیم سربلند از این مسیر خارج شیم

yazmin

عضو جدید
تجرییات کنکوری های 94 برای انتخاب کلاس های کنکور و اساتید

با سلام خدمت معماران عزیز ،دوستانی که کنکور 94 نتایج خوب کسب کردند لطف کنن راهنمایی کنن در مورد انتخاب کلاس ها و مزایا و معایب هر کلاس

زبان عومی : رستمی - اصفهانی - تقی زاده

زبان تخصص: رستمی - اصفهانی - عالم زاده

ایستایی : کزازی - طباطبایی مجتبی فاطمی-خرسند

عناصر جزییات: کزازی - سعیدی پور

مصالح : کزازی-سعیدی پور

تنظیم شرایط: بلادر - ایزدی-ایراهیم پور

تاسیسات: بلادر - ایزدی-ساسان مرادی

تاریخ ایران: نسیم عسگری-فقیهی-یخشی

تاریخ جهان: مانا قابوسی- دهقانی-مهر علی

درک عمومی: فراهانی - بهمنش - حسینی -دهقانی - ایرانشاهی

منظر: الناز نیرومند -جاودانی

ممنوووووووووووووووووووون

pagoda

عضو جدید
سلام منابع ۹۵رو تو سایت مرکز معماری زدن از منابع ایوانخانه خبر دارید...بلکه مقایسه بکنیم؟

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
باز هم بحث اساتید

اول اینکه اینجا جای خوبی واسه بحث نیست و فکر کنم هر کی مطالبش رو خصوصی از دوستان بپرسه بهتره همونطور که خود من تو پیام خصوصی درباره کلاس ها و اساتید پاسخ گوی بعضی از دوستان بودم و تقریبا همه اساتید رو میشناسم
دوم اینکه کسی ایستایی امسال رو خوب زده به نظر من زیاد نمیتونه بحث استاد مطرح باشه چون اساتید کتابهای جدید رو تدریس نکردند امسال و بعضی جاها کارگاه برگزار کردند که امسال 5 یا 6 سوال از کتابهای بایونیک و فن شناسی بود و این افرادی که 100 زدند مطمعنن خارج از بحث کلاس کتابها رو مطالعه کردند

و در ضمن دوستان عزیز بازم میگم اگه فقط به کلاس تکیه کنید مطمعنن ضرر میکنید(نمیگم کلاس بده ولی برا چندمین بار میگم کلاس معجزه نمیکنه)....ولی اگه تکیتون به خودتون باشه حتی با یه جزوه خوب یا همون کتابهای مرجع هم میتونید نتیجه خیلی خوبی بگیرید
و در آخر هم تقاضا دارم این بحث کلاس ها و اساتیدشون اینجا مطرح نشه خیلی بهتره چون خیلی ها که نمیتونن برن کلاس ها رو بخاطر شهرستانی بودن یا توان مالی نداشتن استرس میگیرن و بجای اینکه سر درس تمرکز کنن و بتونن از مطالب این سایت استفاده کنن دچار افسردگی میشند و فکر میکنن نمیشه بدون استاد و کلاس قبول شد(البته بعضیها....چون دیدم میگم)

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.