⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

honeybee1370

کاربر بیش فعال
میشه ۲؟؟؟؟
این سوال منظورمه ها!
تو کتاب من زده ۴
اقای ایرانشاهی تو فیلم میگن ۳
شما ۲
!!!!
مشاهده پیوست 256527
سلام من فکر کنم 3 بشه
در واقع کاغذ باید مثل ستون رفتار کنه و مقطع مناسب برای ستون باید طوری باشه که احتمال کمانش کمتری داشته باشه و چون دایره در تمام جهات ممان اینرسی یکسان داره، از بقیه مقاطع بهتره.
اون شکل کاغذ تا شده رو هم با شبیه سازی به سازه های ورق تاشده میشه رد کرد، چون ورق تاشده رو که اینطوری عمودی نمیذارن استفاده کنن!

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه ۲؟؟؟؟
این سوال منظورمه ها!
تو کتاب من زده ۴
اقای ایرانشاهی تو فیلم میگن ۳
شما ۲
!!!!
مشاهده پیوست 256527

اره بنظر من دو میشه هم توی کتاب عصر کنکاش این بود الان برای اطمینان جزوه استاد سروش نیا را هم نگاه کردم 2 بود
ستون تحت کمانشه درست و نیاز به ممان اینرسی بیشتر یعنی بردن مصالح به دور پس دو میشه
اگه به مبحث ورق های تاشده هم نگاه کنی نوشته به واسطه تا کردن ارتفاع موثر سطح و مقاومت خمشی (ممان اینرسی) افزایش می یابد
ربطی نداره بگیم چون مثل ورق تاشده است پس نمیتونه وزن کتابو تحمل کنه اینجا معیار سنجش ممان اینرسیه و که توی این شکل بیشتره

آخرین ویرایش:

morteza*amini

عضو جدید
سلام دوستان. خواستم بگم کسایی که تلگرام دارن حتما تو کانال اقای ایرانشاهی و کانال مرکز معماری که اسمش همپاست عضو بشن. اقای ایرانشاهی فیلمهای مشاوره ای خوبی میزارن و کانال همپا هم اساتید هر درس لطف میکنن جزواتشون رو قرار میدن کاری که موسسات دیگه به ندرت انجام میدن و جای تشکر داره. تا الان جزوات معاصر مدرن و پست مدرن و ایران از خانم مرتهب. جزوات فن و عناصر اقای خرسند. جزوات منظر و ایران و جهان گذاشته شده که بعضیاشو رو دوستان اینجا هم قرار دادن. کلا این دو کانال به درد بخور هستن

یه چیز دیگه اینکه یعنی واقعا هیچکس اکادمی و سروش ازمون نمیده؟ همه مرکز هستن؟ بچه ها اگه واقعا کسی سوالات ازمونهای این موسسات رو داره لطف کنه بزاره اینجا والا ثواب داره:D هرچی سایت و گروه و کانال بوده گشتم ولی خبری از سوالات نیست. تو سایت اکادمی هم فقط پاسخنامه میزارن. یعنی اینقدر سریه سوالات؟:D
بازم جا داره از بچه ها و اساتید مرکز تشکر کنم بابت قرار دادن جزواتشون بدون هیچ چشم داشتی
دعا کنین امسال رتبه خوب بیارم قول میدم همه جزوات موسسات مختلف رو اسکن کنم بزارم اینجا خیال همه رو راحت کنم بس که قایم میکنن و سکرت نگه میدارن:D
الانم کلی عصبانیم کسی چیزی بهم نگه:razz::)

qasedak_20

عضو جدید
اره بنظر من دو میشه هم توی کتاب عصر کنکاش این بود الان برای اطمینان جزوه استاد سروش نیا را هم نگاه کردم 2 بود
ستون تحت کمانشه درست و نیاز به ممان اینرسی بیشتر یعنی بردن مصالح به دور پس دو میشه
اگه به مبحث ورق های تاشده هم نگاه کنی نوشته به واسطه تا کردن ارتفاع موثر سطح و مقاومت خمشی (ممان اینرسی) افزایش می یابد
ربطی نداره بگیم چون مثل ورق تاشده است پس نمیتونه وزن کتابو تحمل کنه اینجا معیار سنجش ممان اینرسیه و که توی این شکل بیشتره

همون توضیحات اقای ایرانشاهی درسته
ستون با مقطع دایره بهترینه
تو کتاب عسگری هم همینه
ممنون از پیگیریتون

نکته بعد اینکه الان زمان ویرایش ثبت نام کنکوره
میخاستم ببینم محل ازمون مهمه؟؟
چون من تازه ساکن مشهذ شدم حالا نمیدونم محل ازمونو مشهد بزنم یا شهر خودمون اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه
و اینکه مثلا اسکیس رو ممکنه شهر خودمون بخام بدم. اینا مهمه که هردوتا امتحان تو یه شهر باشه ؟؟

atp2

عضو جدید
همون توضیحات اقای ایرانشاهی درسته
ستون با مقطع دایره بهترینه
تو کتاب عسگری هم همینه
ممنون از پیگیریتون

نکته بعد اینکه الان زمان ویرایش ثبت نام کنکوره
میخاستم ببینم محل ازمون مهمه؟؟
چون من تازه ساکن مشهذ شدم حالا نمیدونم محل ازمونو مشهد بزنم یا شهر خودمون اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه
و اینکه مثلا اسکیس رو ممکنه شهر خودمون بخام بدم. اینا مهمه که هردوتا امتحان تو یه شهر باشه ؟؟

دوست گلم اسکیس فقط تهران برگزار میشه ، یعنی تا پارسال که اینجوری بوده :gol:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. خواستم بگم کسایی که تلگرام دارن حتما تو کانال اقای ایرانشاهی و کانال مرکز معماری که اسمش همپاست عضو بشن. اقای ایرانشاهی فیلمهای مشاوره ای خوبی میزارن و کانال همپا هم اساتید هر درس لطف میکنن جزواتشون رو قرار میدن کاری که موسسات دیگه به ندرت انجام میدن و جای تشکر داره. تا الان جزوات معاصر مدرن و پست مدرن و ایران از خانم مرتهب. جزوات فن و عناصر اقای خرسند. جزوات منظر و ایران و جهان گذاشته شده که بعضیاشو رو دوستان اینجا هم قرار دادن. کلا این دو کانال به درد بخور هستن

یه چیز دیگه اینکه یعنی واقعا هیچکس اکادمی و سروش ازمون نمیده؟ همه مرکز هستن؟ بچه ها اگه واقعا کسی سوالات ازمونهای این موسسات رو داره لطف کنه بزاره اینجا والا ثواب داره:D هرچی سایت و گروه و کانال بوده گشتم ولی خبری از سوالات نیست. تو سایت اکادمی هم فقط پاسخنامه میزارن. یعنی اینقدر سریه سوالات؟:D
بازم جا داره از بچه ها و اساتید مرکز تشکر کنم بابت قرار دادن جزواتشون بدون هیچ چشم داشتی
دعا کنین امسال رتبه خوب بیارم قول میدم همه جزوات موسسات مختلف رو اسکن کنم بزارم اینجا خیال همه رو راحت کنم بس که قایم میکنن و سکرت نگه میدارن:D
سلام. ببخشید این کانالایی که بهشون اشاره کردین رو میتونیم عضوشون بشیم یا اعضا محدودن؟مخصوصا برا کانال جناب مهندس ایرانشاهی.

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. ببخشید این کانالایی که بهشون اشاره کردین رو میتونیم عضوشون بشیم یا اعضا محدودن؟مخصوصا برا کانال جناب مهندس ایرانشاهی.

نه توی کانال محدودیتی برای عضویت نیست من ادرس کانال استاد ایرانشاهیا توی صفحه های قبل گذاشته بودم کانال همپا هم hammpa@ رابزن بعد گزینه join را بزن

baran8833

عضو جدید
نه توی کانال محدودیتی برای عضویت نیست من ادرس کانال استاد ایرانشاهیا توی صفحه های قبل گذاشته بودم کانال همپا هم hammpa@ رابزن بعد گزینه join را بزن
سلام. لطف میکنید آدرس کانال مهندس ایرانشاهی رو یه بار دیگه بگین. نتونستم پیدا کنم.

baran8833

عضو جدید
سلام دوستان. کسی پاسخ تشریحی 94 هم معماری وهم هنر ساخت رو داره بذاره واسه دانلود؟

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
مکان ازمون تئوری مهم نیست یعنی
هرجا باشه؟؟

مکان ازمون تئوری را بهتره برحسب مکان سکونت فعلی بزنی چون ساعت 7.30 صبح باید سر جلسه برید وبفرض اگر یه شهر دیگه بزنید به مشکل بر میخورید واسه رفتن سر جلسه وگرنه هیچ تاثیر دیگه ای نداره

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز

من ازمون اولشو دارم 25 درصد اوله ( البته اگر اشتباه نکنم . فکر کنم پاسخنامه اش هم تشریحی نیست) چون دوستم میگفت زمان بندی ازمونا انگار یه کم جابجا شده بوده حالا اگر تا جمعه اون 2تای دیگه را هم فرستاد باهم میذارمشون وگرنه همون یه ازمونا تا جمعه میذارم

atp2

عضو جدید
مکان ازمون تئوری مهم نیست یعنی
هرجا باشه؟؟

نه نه مهم نیست ، هر جا راحت تر میتونی بری بدی ، الان باید ببینی اون زمان یعنی اواسط اردیبهشت کجایی یا واست کجا راحتتره ، همین ، نگران اسکیسم نباش تهرانه ، راستی بذاری یه چیزی ببهت گم : ) به ما که تا یه ماه قبل کنکور اسکیس پارسال کسی چیزی نگفت یعنی نمیدونستم شرایط چجوریه و اینا ، ولی مک الان بهتون میگم یه ذهنیتی داشته باشین دوستان گلم : ) واسه کنکور اسکیس بهتون تک صندلی میدن :| باید روی زمین بشینین ، زیر انداز ببریم ، یه میز پایه دارم داشته باشیم که خوبه ، شانس بیاریم تو کلاس نیفتیم وگرنه باید برین لای دو ردیف صندلی البته میشه بساط رو جمع کرد برد تو راهرو ، کلا ازاده : ))) سه تا مقوای اشتنباخ 35 در 50 میدن بهت و یه برگه سوال ، و سه چهارتا آ 4 چرک نویس ، منظرم که یه 50 در 70 تا شده بهت میدن بازش میکنی میکشی ، واسه همین چون ابعاد بیشتر از آ 3 است بهتره میزتون 50 در 70 باشه ،
میدونم الان جا نداشت و خیلی زوده ولی چون خودم پارسال همش ذهنم تاریک بود و سوال داشتم گفتم شماهایی که سال اولتون هست خبر داشته باشین و نگران شرایط روز اسکیس نباشین ، شزایط رو میتونین برای یه کنکور دلخواه برا خودتون فراهم کنین ، تغییر جا ، زیر انداز ، میز ، همه چی . فعلا که باید بچسبیم به جمع کردن اطلاعات تئوری : )

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:. بچه ها به نظرتون سبک نقاشی ها و تابلوهای کتاب هلن گاردنر چقد مهمه؟! ....

بنظرمن که فقط چندتاشون شاخصه که توی کتاب معماری معاصر هم اسمشون اومده مثل لبخند ژکوند-شام اخر-مونالیزا از داوینچی و تثلیث مقدس از مازاچو اونم در حد اینکه بدونی هنرمند اثر کیه ولی من تاحالا تو سوالا ندیدم مستقیم از اینا سوال بدن. فقط دیدم بعضی سبکا سوال اومده از خصوصیت کلیشون مثل اکسپرسیونیسم و امپرسیونیسم و....
البته نظر شخصی من اینه دیگه نمیدونم تا چه حد درسته:d

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرمن که فقط چندتاشون شاخصه که توی کتاب معماری معاصر هم اسمشون اومده مثل لبخند ژکوند-شام اخر-مونالیزا از داوینچی و تثلیث مقدس از مازاچو اونم در حد اینکه بدونی هنرمند اثر کیه ولی من تاحالا تو سوالا ندیدم مستقیم از اینا سوال بدن. فقط دیدم بعضی سبکا سوال اومده از خصوصیت کلیشون مثل اکسپرسیونیسم و امپرسیونیسم و....
البته نظر شخصی من اینه دیگه نمیدونم تا چه حد درسته:d

سلام من باشم وقت نمیزارم واسش
بچه ها ازتون ممنونم:gol:
راستش دیگه ذهنم نمیکشه اینارو.....اولش تصمیم داشتم نخونمشون بعد تو یکی از سوالای کنکور (دقیقا یادم نیس کدوم بود:wallbash:، چک میکنم میگم بهتون) سوال اومده بود که نمیدونم منظور نقاش تابلوی عبور از خیابان با کالسکه چیه!!!:w25:...باورتون میشه!!؟؟.....بعدش هیچی دیگه من سنگکوب کردم گفتم از شمام بپرسم:cry:....احتمالا با نرمی و ظرافت هرچه تمامتر از کنارشون رد بشم:biggrin:

eanvary

عضو جدید
با عرض سلام، دوستان همدانی و شهر های اطرافی که تو گروه هستن، خوشحال می شیم اگه دوست داشتن بتونیم کمکی بکنیم بهشون تو این همایش، در ضمن اگه دوستان منت بزارن و تو گروه های تلگرامی هم دست به دست کنن ممنون می شیم شاید بتونیم به کسی کمکی بکنیم...

Lecture_Poster_2012-1.jpg

پیوست ها

• Lecture_Poster_2012-1 (Copy).jpg
    Lecture_Poster_2012-1 (Copy).jpg
    57.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

m.ronaghi

عضو جدید
سلام دوستان .دو فصل اخر جزوه تنظیم شرایط اقای ایزدی(باد و تهویه_پهنه بندی اقلیمی )برای کسایی که میخوان معماری امتحان بدن نیست؟

maryam zarghami

عضو جدید
سلام بچه ها من میخوام از الان اگه بشه بخونم برای ارشد معماری معماری سال 96 ... میشه راهنماییم کنین از الان چی شروع کنم چی بخونم ؟؟؟؟

qasedak_20

عضو جدید
سلام و خسته نباشید به همه دوستان واس عناصر جزوه خرسندو خوندم ولی انکار کافی نیست شما چی خوندید؟؟بعدشم میشه بگید جواب این سوال کدومه؟؟تاریخ ۸۹کدام یک از دو سبک معماری زیر تضاد بیشتری نسبت ب هم دارن؟۱.دیکانستراکشن-های تک۲.نئوکلاسیسم-رمانتیسم۳.فوتوریسم-اکسپرسیونیسم ۴.مدرنیسم-پست مدرنیسم

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام و خسته نباشید به همه دوستان واس عناصر جزوه خرسندو خوندم ولی انکار کافی نیست شما چی خوندید؟؟بعدشم میشه بگید جواب این سوال کدومه؟؟تاریخ ۸۹کدام یک از دو سبک معماری زیر تضاد بیشتری نسبت ب هم دارن؟۱.دیکانستراکشن-های تک۲.نئوکلاسیسم-رمانتیسم۳.فوتوریسم-اکسپرسیونیسم ۴.مدرنیسم-پست مدرنیسم

مدرنیسم-پست مدرنیسم؟ عایا؟؟؟ (البته من تاریخ نخوندما)

atp2

عضو جدید
نئو کلاسیک ( که برداشت از ظاهر بناهای کلاسیک مصر یونان روم بود با همون قواعد ) و رمانتیسم که از باغ شروع شد و تحت تاثیر طبیعت وحشی و بی نظم و باغسازی چینی و نقاشیهای پیرانزی بود ، و اینکه میومدن تو این باغا برای حس غم و نگاه اندوهناک به گذشته یه سری بناها رو کپی میکردن عینا تو باغاشون مثل پاگودا ،بعد معماری هم که انجام میدادن تلاش میکردن مثل یه تابلوی نقاشی با طبیعت ادغام شه. اینارو یادمه از رمانتیسم :cry: ولی بیشترین تفاوت این دوتان ،
البته اینم بگم قبلا این تست رو دیده بودما : ))))) جوابشو میدونستم : )))))) که کدوم میشه ، واسه همین نمیدونم توجیهم درسته یا نه :(

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم جزوه استاد خرسند و خوندم (البته یکی دو روزی میشه که شروع کردم، تموش نکردم)، کتاب فناوری های نوین رو هم یه دور خوندم ولی چیز زیادی یادم نمونده، نیاز به مرور داره.
جواب سوال شمام به نظرم گزینه 4 میشه: مدرنیسم و پست مدرنیسم
گزینه 1 که هیچی
گزینه 3 هم که هیچی
اگه بگیم تضادشون در نفی تاریخه میشه مدرنیسم و پست مدرنیسم. درسته رمانتیسم هم تاریخ و نفی میکنه اما هنرکلاسیک رو نفی می کنه و مثلا هنر گوتیک رو نه!
اما اگه ذهن خلاق و یکم پیچیده طراح محترم رو در دور زدن دانشجو به حساب بیاریم ممکنه بگه پست مدرن از بطن مدرنه و بخشی از مدرن پس میشه رمانتیسم و نئو کلاسیسم.
در هر حال اگه جواب درست رو میدونین لطفا اعلام کنین و ملت و از نگرانی دربیارین:confused:

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.