یک شیعه حسابی و بهشتی کیست؟

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: ما باید راجع به دین، دانا باشیم. جهلِ در دین، ما را نابود می‌کند و ما را جهنّمی می‌کند و ما باید عالم به دین باشیم.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله مظاهری در جلسه درس خود با موضوع"تعلیم و تعلَم، مانع سقوط انسان" اظهار کرد: دین مقدس اسلام، دین تشیّع ترکیبی از سه چیز است و آن احکام، اخلاق و اعتقادات است. شیعه واقعی کسی است که اعتقادات تشیّعش محکم باشد و از نظر اخلاقی هم مهذّب باشد و از نظر احکام نیز به رساله مرجع تقلیدش دانا باشد.

وی ادامه داد: یک شیعه حسابی و بهشتی مورد عنایت اهل‌بیت کسی است که از نظر احکام پایبند باشد. چنان‌که باید از نظر اعتقادات، اعتقاداتش ریشه‌دار باشد. از نظر شعار هم باید شعار داشته باشد. آنچه در دل دارد با شعارش بفهماند و اگر یکی از این‌ها نباشد، این شیعه نیست. به معنای اینکه مورد لطف ائمه طاهرین و بهشتی و بدون حساب و کتاب به بهشت رفتن و در روز قیامت زیر لوای حمد بودن، مختص کسی است که شیعه واقعی باشد.

مظاهری تصریح کرد: من بارها گفتم از همه اهل‌بیت «سلام‌الله‌علیهم»، از پیغمبر اکرم و حضرت زهرا و 12 امام روایات فراوانی دیدم که هرکسی از نظر عمل به ما نخورد و تناسب با ما نداشته باشد، شیعه نیست. حتی بزرگان به آن کفر عملی می‌گویند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان ادامه داد: گاهی انسان اعتقاد به تشیع ندارد و آن کفر واقعی است. گاهی اعتقاد دارد و شعار ندارد و به این کفر نفاقی می‌گویند و گاهی از نظر اعتقادات و از نظر شعار خوب است اما عمل ندارد و به آن کفر عملی می‌گویند.

مظاهری گفت: در قرآن زیاد اطلاق کفر شده بر آن کسی که عمل به اسلام عزیز نمی‌کند. چنان‌که در روایات ما هم زیاد اطلاق کفر شده بر کسی که متابعت از اهل‌بیت ندارد. اهل‌بیت را تا سرحد عشق دوست دارد و شعار هم دارد و به زیارت هم می‌رود و «اشهد أن علیاً ولی الله» نیز می‌گوید؛ اما از نظر عمل لنگ است. در نماز و روزه و خمسش و بالاخره در رابطه با خدا و رابطه با مردمش کوتاه می‌آید و این نه تنها شیعه واقعی نیست اصلاً ائمّۀ طاهرین فرمودند اینها شیعیان ما نیستند. شیعۀ ما کسی است که عمل داشته باشد.

وی تاکید کرد: لذا اگر بخواهیم یک شیعه واقعی باشیم، باید از نظر اعتقادات محکم، ریشه‌دار و از نظر شعار نیز شعارهای تشیع و از نظر عمل، متابعت از اهل‌بیت«سلام‌الله‌علیهم» داشته باشیم. خانه ما به تشیع بخورد. زن و بچه ما به حجاب زهرا بخورند. افعال و کردار و گفتار و رفتار ما مطابق میل ائمّۀ طاهرین«سلام‌الله‌علیهم» باشد و آنگاه یک شیعه واقعی می‌شویم.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
پس چه خوب است که بیایید و سخنان حضرت علی رضی الله عنه را تکذیب نکرده وی را متهم به دو رویی یا دروغگویی نکنید و سخنان وی را به گوش جان بسپارید و اگر شیعه هستید شیعۀ واقعی باشید؛ چنانکه "شریک بن عبدالله" بود.
از شریک بن عبدالله سؤال شد: «کدامیک افضل است، ابوبکر یا علی؟» او جواب داد : ابوبکر. «شخص دوباره پرسید: با اینکه شیعه هستی این حرف را می زنی؟ او جواب داد : «آری. اگر این را نگویم، شیعه نیستم!! بخدا سوگند که علی از این منبر بالا رفته و گفت: «همانا بهترین افراد این امت پس از رسول خدا- صلى الله علیه وسلم - ابوبکر و سپس عمر می باشند». پس آیا من حرف او را زیر پا گذشته و او را دروغگو بخوانم؟ بخدا که او دروغگو نبود (أفكنا نكذبه، والله ما كان كذابا)»(منهاج السنه ج1 ص 13)
آیا می خواهید او را تکذیب کنید؟ بخدا که او دروغگو نبود.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس چه خوب است که بیایید و سخنان حضرت علی رضی الله عنه را تکذیب نکرده وی را متهم به دو رویی یا دروغگویی نکنید و سخنان وی را به گوش جان بسپارید و اگر شیعه هستید شیعۀ واقعی باشید؛ چنانکه "شریک بن عبدالله" بود.
از شریک بن عبدالله سؤال شد: «کدامیک افضل است، ابوبکر یا علی؟» او جواب داد : ابوبکر. «شخص دوباره پرسید: با اینکه شیعه هستی این حرف را می زنی؟ او جواب داد : «آری. اگر این را نگویم، شیعه نیستم!! بخدا سوگند که علی از این منبر بالا رفته و گفت: «همانا بهترین افراد این امت پس از رسول خدا- صلى الله علیه وسلم - ابوبکر و سپس عمر می باشند». پس آیا من حرف او را زیر پا گذشته و او را دروغگو بخوانم؟ بخدا که او دروغگو نبود (أفكنا نكذبه، والله ما كان كذابا)»(منهاج السنه ج1 ص 13)

من به پست شما گزارش تخلف دادم. ببخشی البته. چون مستقیما به تمام عقاید شیعه توهین کردید. دوست م شما فرد مذهبی هستید. ما به عقاید شما توهین نمیکنیم.(لااقل در ظاهر). اما شمات همیشه با انواع مطالب بی سند اینجا شیعه رو تخطئه میکنید. شما ما رو هدایت نکنید خواهشا. مما به همین راه به نظر شما انحرافیمون عشق میورزیم. جون به جونمون کنن شیعه ی مولا علی و غلام در فاطمه زهراییم. واسه ی راهمون هم کلی سند و مدرک داریم. اینجا بحث به جایی نمیرسه. شما هم سعی در کمراه کردن یا به زعم خودتون به راه کردن ما نداشته باشین

Joe_Bel

کاربر ممتاز
من به پست شما گزارش تخلف دادم. ببخشی البته. چون مستقیما به تمام عقاید شیعه توهین کردید. دوست م شما فرد مذهبی هستید. ما به عقاید شما توهین نمیکنیم.(لااقل در ظاهر). اما شمات همیشه با انواع مطالب بی سند اینجا شیعه رو تخطئه میکنید. شما ما رو هدایت نکنید خواهشا. مما به همین راه به نظر شما انحرافیمون عشق میورزیم. جون به جونمون کنن شیعه ی مولا علی و غلام در فاطمه زهراییم. واسه ی راهمون هم کلی سند و مدرک داریم. اینجا بحث به جایی نمیرسه. شما هم سعی در کمراه کردن یا به زعم خودتون به راه کردن ما نداشته باشین
متاسفانه شما شیعه گمراهی هستید نه واقعی

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه شما شیعه گمراهی هستید نه واقعی

دوست عزیز من هرچی چیزی نمیگم شما هی توهین میکنی. من بار اولم گزارش تخلف ندادم. بازم نمیدم. رعایت کنید خواهشا. ما اگه انقده به اعتقادات باطل شما حمله میکردیم الان صد بار اخراج شده بودیم.

zeinab70

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
دوست عزیز یه نگاهی به خطبه 3 نهج البلاغه(خطبه شقشقیه)بندازید بد نیست!
نهج البلاغه رو که ساختگی نمی دونید؟!
اصرار دارید شیعه رو مذهب ساختگی معرفی کنید و بگید مولا علی علیه السلام اعتراضی نداشته!در حالی که خودتون می دونید مولای ما 25 سال خار در چشم داشت و استخوان در گلو...

Lamister-iran

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اصرار دارید شیعه رو مذهب ساختگی معرفی کنید و بگید مولا علی علیه السلام اعتراضی نداشته!در حالی که خودتون می دونید مولای ما 25 سال خار در چشم داشت و استخوان در گلو...

متون کتاب های شش گانه (صحاح سته) خودشون ( اهل تسنن) پر از اشتباه هست ولی قبول نمیکنن میخوای حرف من و شما رو قبول کنن...!

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

سلام
.
.
.
.
شریک این عبدالله نخعی کیست ؟ http://www.askdin.com/thread17065.html

Joe_Bel

کاربر ممتاز
شيعه می گوید که علی گفته است: « قدرت دارم که دشمنان را خوار نمایم، اما بدان که دین از بین می رود».
یقین دارم این حرف را علی نگفته؛ بلکه یک عالم شیعه گفته است والا وقتی که دشمنان دین خوار شوند، دین هم از بین نمی رود. این را یک بچه هم می فهمد!!
تازه یک سوال دارم : مگر حضرت فاطمه از نظر شما معصوم نیست ، او خودش چرا علت سکوت علی نمیدانست در حالیکه تو علت سكوت را میدانی!!!
و اگر بگویید فاطمه دانا و عالم بر هر چیز نیست پس سر قبرش نروید و نگویید بچه ام مریض است یا فاطمه مدد …..

متون کتاب های شش گانه (صحاح سته) خودشون ( اهل تسنن) پر از اشتباه هست ولی قبول نمیکنن میخوای حرف من و شما رو قبول کنن...!
لطفا این روایت در صحاح سته رابیاورید ... کلا هرچی دوست دارید بیاورید چه بهتر از آیات قرآن هم بیاورید

دوست من ، بهتر نبود بگید به نقل از شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

بالا