یه سوال مهم از دوستان مجرد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث ما هم اقایون و هم خانمها رو شامل میشه
لطفا تفکیک نکنید

حق با شماست، منظور من تفکیک کردن نبود.
من با استناد به اون منبع علمی اینو گفتم ، که در مورد آقایون نوشته بود ...

گل شیفته

عضو جدید
دوست گرامی بحث ما یه چیز دیگه بودا
جنبه دینی رو مطرح نکنیم بهتره به نظرم....

ولی شما گفته بودین که اگه با همچین فردی برخورد کردین چه تصمیمی میگیرین منم خواستم با این حرفم بگم که این صفت چقدر ناپسد ومنفیه واینکه اهمیت داره.وباید جنبه دینیش رو هم درنظر گرفت چون اصولا یک کار غیر اخلاقی وروی تصمیم گرفتن شخص موثره پس اگه کسی به این قسمت قضیه اهمیت نده پس دیگه موردی نداره و راحت میتونه تصمیم بگیره. .این برای اون قسمت از سوالتون که گفته بودین اهمیت داره یا نه.
و اینکه باید خصوصیات دیگش رو هم در نظر گرفت.
بازم میگم میشه این کارو حلش کرد وبهش کمک کرد.

آخرین ویرایش:

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من همه پستا رو خوندم.به نظر من این کار راهیه برای جلوگیری از کارهای خیلی بدتر.خانمی گفته بود این ادما بیمار روانین.خیر این طور نیست.بیمار خوندن افرادی که به خاطر هزاران دلیل نمیتونن ازدواج کنن و متاسفانه با این وضع جامعه مجبور به این کار میشن خودش بیماریه خطرناک تریه.استارتر مکررا پرسیده اگه برطرف نشه چییییییی؟ به جز عده خیلی کمی که به صورت اعتیاذوار این کارو میکنن عقل میگه اگه جوون نیازهای جنسیش برطرف بشه دیوانه نیست که خود ارضایی کنه.
حالا من یه چیزو نمیدونم خوذارضایی چه ربطی به ازدواج داره؟اخه گفته بودید که به مسایل شرعیش کاری ندارید.پس به چیش کار دارید؟ایا از دید شما ادمی که خودارضایی کرده واسه ازدواج مناسب تره یا ادمی که ئاسه رفع نیار جنسیش هر رور با یکی بوده؟؟؟؟

ولی شما گفته بودین که اگه با همچین فردی برخورد کردین چه تصمیمی میگیرین منم خواستم با این حرفم بگم که این صفت چقدر ناپسد ومنفیه واینکه اهمیت داره.وباید جنبه دینیش رو هم درنظر گرفت چون اصولا یک کار غیر اخلاقی وروی تصمیم گرفتن شخص موثره پس اگه کسی به این قسمت قضیه اهمیت نده پس دیگه موردی نداره و راحت میتونه تصمیم بگیره. .این برای اون قسمت از سوالتون که گفته بودین اهمیت داره یا نه.
و اینکه باید خصوصیات دیگش رو هم در نظر گرفت.
بازم میگم میشه این کارو حلش کرد وبهش کمک کرد.
از این جهت که دین این عمل رو رد میکنه همه دوستان موافقند
و اما اینکه گفتم جنبه دینی رو در نظر نگیرید به این خاطر بود که در ادامه این بحث مسائل دیگه ای مثل ازدواج،صیغه و ... وسط نیان
لذا با توجه به جنبه روانی و اجتماعی قضیه بهتر میشه در موردش به نتیجه رسید
پس خواهشا روی این قسمت تمرکز کنید.

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا این سوال رو میپرسم . ولی نظرتون چیه ؟
یه نظر شما کدامیک از افراد زیر در نزد شما به عنوان خواستگار منفور تره ؟
1- طرف قبل ازدواج برای نیاز هی جنسی به افراد مختلف و یا حتی یک نفر دیگه روی آورده ؟
2- طرف خود ارضایی داشته ؟

یه نکته ای رو بگم نمیدونم چرا حس می کنم این یک موضوع تقریبا شخصی و به نفر دوم ربطی نداره !
در مورد سوالی که استارتر گفت که چه تضمینی هست که ادامه ندهد ؟ بیشتر افراد یعنی بالای 98% درصدشون وقتی از سن جوانی می گذرند دیگه کمتر به فکر مسائل جنسی هستن . یه جورایی فشار کمتر میشه . و دیگه به فکرش نیستند .
به نظر من زیاد نباید به این موضوعات گیر داد .

f.j.architect

عضو جدید
اگه کسی قبل ازدواج دنیال این چیزامیره چه خوبه که طرفش رودوست داشته باشه ودوطرف مطمئن باشن که روزی بهم میرسن، من جایی شنیدم کسی بوده درزمان پیامبرکه همچین کاری میکرده وبرای ارضای خودش اینطوربوده ووقتی برمیگشته خونش خودشوپاکومطهرمیکرده وبه نماز می ایستاده و هرروز بعداین کارش ازخداعذرمیخواسته وبه بینواها ودرمانده هاکمک میکرده که آخرش خدابعدمرگش میبخشدش.

sed ali

کاربر ممتاز
اگه کسی قبل ازدواج دنیال این چیزامیره چه خوبه که طرفش رودوست داشته باشه ودوطرف مطمئن باشن که روزی بهم میرسن، من جایی شنیدم کسی بوده درزمان پیامبرکه همچین کاری میکرده وبرای ارضای خودش اینطوربوده ووقتی برمیگشته خونش خودشوپاکومطهرمیکرده وبه نماز می ایستاده و هرروز بعداین کارش ازخداعذرمیخواسته وبه بینواها ودرمانده هاکمک میکرده که آخرش خدابعدمرگش میبخشدش.
یعنی این دلیل میشه که کسی اینکار رو کنه ؟
از نظر یه شخصه دیگه بله نباید گناه دیگران رو شمرد ولی از نظر شخصی دلیلی نمیشه که این کار رو انجام داد !
امید وارم شرایط ازدواج تا جدی آسون شه که یه خوده فشار کمتر شه .

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- طرف قبل ازدواج برای نیاز هی جنسی به افراد مختلف و یا حتی یک نفر دیگه روی آورده ؟

یه نکته ای رو بگم نمیدونم چرا حس می کنم این یک موضوع تقریبا شخصی و به نفر دوم ربطی نداره !
در مورد سوالی که استارتر گفت که چه تضمینی هست که ادامه ندهد ؟ بیشتر افراد یعنی بالای 98% درصدشون وقتی از سن جوانی می گذرند دیگه کمتر به فکر مسائل جنسی هستن . یه جورایی فشار کمتر میشه . و دیگه به فکرش نیستند .
این دو مورد میشه قضیه بد و بدتر....
اما اون قسمت(جمله قرمز )رو متوجه نشدم،اگه میشه بیشتر بتوضیحین...
میشه منبع این روایت رو بگین؟

maneger fd

عضو جدید
برا من خيلي مهمه اصلا نميتونم اين رفتارو قبول كنم..مطمينم از همچين كسي زده ميشم...البته هدا نكنه همچين موردي پيش بياد

maneger fd

عضو جدید

سوال سختي بود ولي در شرايط بدم من از دومي متنفرترم..

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب خیلیا تو یه برحه از زندگیشون این حالتو داشتن.بستگی داره تا چه حد این کارش جدی بوده باشه.اگه تبدیل به یه عادت شده باشه ،نه قبول نمیکنم ولی ممکنه فقط گاهی این اتفاق افتاده باشه و طرف تلاش کرده که خودشو درست کنه.این جور مواقع شرایط فرق میکنه

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش امیر سوالت خیلی بچه گانه است!!!
یعنی چی اخه چون خود ارضائی کرده پس نباید باهاش باشی!!!
عجب چیزی میگی ها
جوون های این دوره زمونه خود ارضائی شده عدتشون تو اومدی میگی.......

مثل این میمونه که میگی فهمیدم دوست پسر داشته
لزومی نداره شما که بزرگ شدی به سوالهای بچه گانه جواب بدی.....
اما این قبیل مسائل و شایدم بدتر از این ، واسه بعضیا حل شده هست اما واسه خیلیای دیگه جای تامل و بحث داره.
به هر حال مرسی که جواب دادی...

maneger fd

عضو جدید
امير جان شما ميتونيد كتابهايي در اين زمينه مطالعه كنيد..كتابهاي روانشناسي كه ميتونه به سوالتون جواب منطقي بده و راهگشاتون باشه ممنون از سوالتون:gol:

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
لطفا با تفکر جواب بدین

اگه یکی رو واسه ازدواج انتخاب کنید(پسر یا دختر) و بعد متوجه بشین که قبلا سابقه خود ارضایی داشته چه تصمیمی در انتخابتون میگیرین؟؟؟
ایا براتون اهمیتی داره؟
ایا سایر خصوصیات رو مد نظر قرار میدین؟
ایا بهش حق میدین؟

سپاس...

اگر قبلا سابقه خود ارضایی نداشته باشه به درد من نمیخوره.

sed ali

کاربر ممتاز
سلام به همه
لطفا با تفکر جواب بدین

اگه یکی رو واسه ازدواج انتخاب کنید(پسر یا دختر) و بعد متوجه بشین که قبلا سابقه خود ارضایی داشته چه تصمیمی در انتخابتون میگیرین؟؟؟
ایا براتون اهمیتی داره؟
ایا سایر خصوصیات رو مد نظر قرار میدین؟
ایا بهش حق میدین؟

سپاس...

برای شخص من بیشتر مهمه که با کسی رابطه جنسی نداشته ؟ و علتش چی بوده ؟
به دلیل جامعه ؟ خانواده ؟
بعضی از افراد اگر از دستشون بربیاد هرکاری می کنند !
اما فکر نکنم همه همینطور باشند !

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از این جهت که دین این عمل رو رد میکنه همه دوستان موافقند
و اما اینکه گفتم جنبه دینی رو در نظر نگیرید به این خاطر بود که در ادامه این بحث مسائل دیگه ای مثل ازدواج،صیغه و ... وسط نیان
لذا با توجه به جنبه روانی و اجتماعی قضیه بهتر میشه در موردش به نتیجه رسید
پس خواهشا روی این قسمت تمرکز کنید.
میشه لطفا جواب سوال منو بدید
ارتباط خود ارضایی و انتخاب در ازدواج
میزان تاثیر زنا و خود ارضایی بر ازدواج

گل شیفته

عضو جدید
داداش امیر سوالت خیلی بچه گانه است!!!
یعنی چی اخه چون خود ارضائی کرده پس نباید باهاش باشی!!!
عجب چیزی میگی ها
جوون های این دوره زمونه خود ارضائی شده عدتشون تو اومدی میگی.......

مثل این میمونه که میگی فهمیدم دوست پسر داشته
:surprised::redface:

Bana8

عضو جدید
بابا این چرت و پرتا چیه میگید آدم شرمش میشه :D

اول اینکه این حرفت در مورد مردها غیر طبیعی هست چون کلا مردها همه تو سن نوجونی و جونی از اینکارها میکنن :razz: حالا کم یا زیاد داره ولی بدن مردها اینجوریه دیگه

اما در مورد زن ها اگه زنی همچین مشکلی داشته باشه به هیچ وج نباید اصلا بهش فکر کنی چون بعدا پشیمون میشی

mycobacter

عضو جدید
این چیزیه که توی خیلی ازجوان ها ،دختر یا پسر وجود داره و بیشتر به دلیل ضعف توی فرهنگ جامعه رخ میده.انکار ناپذیره.توی این جامعه و این زمونه زیاد مهم نیست...ولی اگه تبدیل به عادت بشه ممکن ضرر داشته باشه.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این چیزیه که توی خیلی ازجوان ها ،دختر یا پسر وجود داره و بیشتر به دلیل ضعف توی فرهنگ جامعه رخ میده.انکار ناپذیره.توی این جامعه و این زمونه زیاد مهم نیست...ولی اگه تبدیل به عادت بشه ممکن ضرر داشته باشه.
عزیز من ضعف فرهنگ چیه؟ تدم به حکم ادم بودن غریضه داره.چه ربطی به فرهنگ داره؟

maneger fd

عضو جدید
کار دنیا بر عکس شده.پس شما میگی تاثیر منفی زنا در زندگیه زناشویی(در اینده)کمتر از خود ارضاییه؟؟؟جل الخالق

نه خير آقاي محترم من نگفتم تاثير كدوم كمتره يا بيشتر..يا اولي بهتر از دوميه..توجه با اين نكته كه در اينجا اسمي از زنا برده نشده شايد يه رابطه اي دو نفره باشه كه هردو نفر راضين بازه بهتر از خود ارضاييه..توصيه ميكنم كتابهايي در اين زمينه تاثير سويه اين رفتارا بخونيد..بنده گفتم در شرايط بد يعني مي خواستم اوج تنفرمو از اين عمل نشون بدم

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خير آقاي محترم من نگفتم تاثير كدوم كمتره يا بيشتر..يا اولي بهتر از دوميه..توجه با اين نكته كه در اينجا اسمي از زنا برده نشده شايد يه رابطه اي دو نفره باشه كه هردو نفر راضين بازه بهتر از خود ارضاييه..توصيه ميكنم كتابهايي در اين زمينه تاثير سويه اين رفتارا بخونيد..بنده گفتم در شرايط بد يعني مي خواستم اوج تنفرمو از اين عمل نشون بدم
البته اگه راضی نباشن که اسمش میشه تجاوز!باید دید این راضی بودن بعدا هم همچنان پابرجاست یانه چون س.ک.س تو یه رابطه دونفره ای که میگی معمولا یه اتفاقه یعنی طرف بعدا که به خودش میاد میفهمه چه کرده!

جواب استارتر:چندتاسوال ازش میپرسم باتوجه به جواباش تصمیم میگیرم

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب به نظر من حق داره بهتر از اینه که بره ..............

maneger fd

عضو جدید
البته اگه راضی نباشن که اسمش میشه تجاوز!باید دید این راضی بودن بعدا هم همچنان پابرجاست یانه چون س.ک.س تو یه رابطه دونفره ای که میگی معمولا یه اتفاقه یعنی طرف بعدا که به خودش میاد میفهمه چه کرده!

ميدونم عزيزم يكي از يكي بدتره...شايد نبايد به اين سوال جواب ميدادم تا
باعث برداشتاي غلط نميشد..چون بحث در مورد خود ارضايي بود خواستم تنفرمو از اين رفتار نشون بدم..

reil way

عضو جدید
ممکن برا هرکسی پیش بیاد به هرحال آدم دیگه,

ولی بازم نمیشه گفت چه که چه واکنشی نشون میدم چون وقتی توی موقعیت 1چیز قرار خیلی فرق میکنه برات تا اینکه بخوای از بیرون به این موضوع نگاه کنی.

reil way

عضو جدید
راس میگه چه عواقبی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکی از دوستای من جامعه شناسی میخونه 1تحقیق کرده بود راجب همین موضوع با چند نفر که این مشکلو داشتن مصاحبه کرد:
یکیشون 1مرد 35 ساله متاهل بود و2تا هم بچه داشت ولی میگفت که از چند سال قبل ازدواج تا الان که متاهلم و2تا هم بچه دارم دارم با این موضوع دست وپنجه نرم میکنم.

فک کنم این 1خورده ........ :(

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر قبلا سابقه خود ارضایی نداشته باشه به درد من نمیخوره.
میشه بیشتر توضیح بدی؟
میشه لطفا جواب سوال منو بدید
ارتباط خود ارضایی و انتخاب در ازدواج
میزان تاثیر زنا و خود ارضایی بر ازدواج
دوست عزیز کی اسم زنا رو برده اینجا؟
ولی برای جواب شما باید بگم که اینا که گفتی هم جسما و هم روحا با هم در ارتباط هستن(به عبارتی هم بر روح و هم بر جسم تاثیر دارن)
بابا این چرت و پرتا چیه میگید آدم شرمش میشه :D

اول اینکه این حرفت در مورد مردها غیر طبیعی هست چون کلا مردها همه تو سن نوجونی و جونی از اینکارها میکنن :razz: حالا کم یا زیاد داره ولی بدن مردها اینجوریه دیگه

اما در مورد زن ها اگه زنی همچین مشکلی داشته باشه به هیچ وج نباید اصلا بهش فکر کنی چون بعدا پشیمون میشی
بنا جان
تو که در حال برج سازی بودی ،اینجا چکار میکنی....
این که گفتی یعنی چی(قرمزه)؟

بفرمایید بپرسید گلایول جان
یکی از دوستای من جامعه شناسی میخونه 1تحقیق کرده بود راجب همین موضوع با چند نفر که این مشکلو داشتن مصاحبه کرد:
یکیشون 1مرد 35 ساله متاهل بود و2تا هم بچه داشت ولی میگفت که از چند سال قبل ازدواج تا الان که متاهلم و2تا هم بچه دارم دارم با این موضوع دست وپنجه نرم میکنم.

فک کنم این 1خورده ........ :(

این مثال دلیل قاطعیه واسه کسایی که میگن چه مشکلی پیش میاد و این معضل واسشون کم اهمیته....

وضعیت
موضوع بسته شده است.