یه سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خانمها شقایق و روزن بهتره تا شنیدن جوابهای بعدی به جای لجاجت جوابهای گفته شده را مرور کرده ودر مورد آن نظر دهید.

setareharchitect

عضو جدید
:eek::eek::eek:
من از شما نقل قول گرفتم؟:surprised:

اگر توهین برداشت کردید شرمنده:w30:

شقایق جونم درسته از ایشون نقل قول نگرفتید و از روزن نقل قول گرفتید و مخطالب اون حرفها من بودم
اما خو چرا بچه رو ضایع می کنی خو راست می گه دیگه
الان حس می شه یکم با عصابانی هستید(از جواباتون)
به خدا من جواب دادم مربوط هم جواب دادم اما انگار شما جوابها رو نمی خونید و فقط مرتب سوالتون رو تکرار می کنید
لطفا" نگاه دوباره به پستها بندازید

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من از شما نقل قول گرفتم؟:surprised:

اگر توهین برداشت کردید شرمنده:w30:
البته دشمنتون شرمنده. ولی من به نوع گفتار و کلمه ای که به کار بردید معترض بودم حالا از هر کی نقل قول کرده باشید فرقی نمیکنه.شرمنده.:smile:

setareharchitect

عضو جدید
خانمها شقایق و روزن بهتره تا شنیدن جوابهای بعدی به جای لجاجت جوابهای گفته شده را مرور کرده ودر مورد آن نظر دهید.
انتظار جون پیشنهاد می کنم شقایق پست ها رو دوباره بخونه
اما روزن منتظر بمونه تا شقایق هر وقت به جواب رسید جواب سوالها اونم بدیم یا تاپیک جدا بزنه که قاطی نشه

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شقایق جونم درسته از ایشون نقل قول نگرفتید و از روزن نقل قول گرفتید و مخطالب اون حرفها من بودم
به خدا من جواب دادم مربوط هم جواب دادم اما انگار شما جوابها رو نمی خونید و فقط مرتب سوالتون رو تکرار می کنید
خانم معلم به خدا جواب دادم .ترو خدا خانم.:smile:اینم برا لطلفت فضا

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انتظار جون پیشنهاد می کنم شقایق پست ها رو دوباره بخونه
اما روزن منتظر بمونه تا شقایق هر وقت به جواب رسید جواب سوالها اونم بدیم یا تاپیک جدا بزنه که قاطی نشه
دوست خوبم خداییش منو تو یه عبا عمامه کم داریم ها .این علماحقمونو خوردن:biggrin::biggrin::biggrin:

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست عزیز من اگه نمیخواستم بخونم که مرض ندارم تاپیک بزنم و سوال بپرسم ولی بدون رودربایسی جواباتون برای من نوعی قانع کننده نبود و یه جور جوابای کلیشه ای بود که تو کتاب دینی نوشته شده ولی ممنون از نظراتی که دادید و میدونم که شما نظر شخصیتون و نوشتین و قابل احترامه برای خودتو و همه:w30::w30::w30:

setareharchitect

عضو جدید
دوست عزیز من اگه نمیخواستم بخونم که مرض ندارم تاپیک بزنم و سوال بپرسم ولی بدون رودربایسی جواباتون برای من نوعی قانع کننده نبود و یه جور جوابای کلیشه ای بود که تو کتاب دینی نوشته شده ولی ممنون از نظراتی که دادید و میدونم که شما نظر شخصیتون و نوشتین و قابل احترامه برای خودتو و همه:w30::w30::w30:

اگر کتاب دینی اوردی که حرفها من توش بود جایزه داری
تو کدام کتاب حرفها من رو دیدی؟اسمش بگو؟
من حرفهام از حرفا خودم از کتابی هم نخوندم.انقدر دنبال جوابام گشتم اما به نتیجه نرسیدم
شقایق جون کسی نگفت خدای ناکرده مر..... داری
این چه لحن بود؟هان؟هاااااااااااااان
قرار هم نبود که حتما" جوابام قانعت کنه.فقط تمام سعیم کردم که به جواب برسی.
پیشنهاد هم می کنم سر فرصت بخونشون دوباره

setareharchitect

عضو جدید
دوست خوبم خداییش منو تو یه عبا عمامه کم داریم ها .این علماحقمونو خوردن:biggrin::biggrin::biggrin:
انتظار جون من از عمامه به سر شدن و از اینا خوشم نمی یاد شما هم فعلا" بنا به دلایلی نمی شه که بعد و خارج از این تاپیک بتون می گم چرا

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انتظار جون من از عمامه به سر شدن و از اینا خوشم نمی یاد شما هم فعلا" بنا به دلایلی نمی شه که بعد و خارج از این تاپیک بتون می گم چرا
فکر کردی من خوشم میاد؟ بابا شوخی کردم .لباس خودم خیلی هم خوبه

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر کتاب دینی اوردی که حرفها من توش بود جایزه داری
تو کدام کتاب حرفها من رو دیدی؟اسمش بگو؟
من حرفهام از حرفا خودم از کتابی هم نخوندم.انقدر دنبال جوابام گشتم اما به نتیجه نرسیدم
شقایق جون کسی نگفت خدای ناکرده مر..... داری
این چه لحن بود؟هان؟هاااااااااااااان
قرار هم نبود که حتما" جوابام قانعت کنه.فقط تمام سعیم کردم که به جواب برسی.
پیشنهاد هم می کنم سر فرصت بخونشون دوباره

ستاره جون منظور دینی مدرسه نیست کتابهای مذهبی و دینی;)
خب شاید ناراحت بشی ولی جوابات خودت و راضی کرده و من و نه
و ظاهرا خیلی دلت میخواد من با این جوابها راضی بشم ولی راضیم نکرده حتی یه سر سوزن:w30:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم دلیلش مربوط میشه به اعراب اون زمان نه به خدا و قران

اعراب برای این که بیشتر بتونن زنها رو زیر سلطه خودشون نگه دارن قوانین زیادی رو صادر کردن تا از شخصیت زن به عنوان برده ا ستفاده بشه

خیلی از قوانین امروزه نشون دهنده این مساله هستند

یکیش همین مساله است بعدیش مساله حجابشونه-نصف بودن دیه زن نسیت به مرد-عدم داشتن حق طلاق و ...

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فکر میکنم دلیلش مربوط میشه به اعراب اون زمان نه به خدا و قران

اعراب برای این که بیشتر بتونن زنها رو زیر سلطه خودشون نگه دارن قوانین زیادی رو صادر کردن تا از شخصیت زن به عنوان برده ا ستفاده بشه

خیلی از قوانین امروزه نشون دهنده این مساله هستند

یکیش همین مساله است بعدیش مساله حجابشونه-نصف بودن دیه زن نسیت به مرد-عدم داشتن حق طلاق و ...

setareharchitect

عضو جدید
ستاره جون منظور دینی مدرسه نیست کتابهای مذهبی و دینی;)
خب شاید ناراحت بشی ولی جوابات خودت و راضی کرده و من و نه
و ظاهرا خیلی دلت میخواد من با این جوابها راضی بشم ولی راضیم نکرده حتی یه سر سوزن:w30:

نه دوستی اصراری نیست
نمی خواهد به جواب فکر کنید.
تو کدام کتاب دینی غیر دینی مدرسه؟اسم بده؟

paeeizan

اخراجی موقت
خدا تو قران گفته من از رگ گردن به شما نزدیکترم و صد در صد قبول دارم;)
همیشه و همه جا ناظر اعمال و رفتارتونم اینم قبول دارم;)
پیامبرا و امامان هم در احادیث مختلف فرمودند که خدا حتی یک لحظه هم بنده اش و رو رها نمیکند پس این هم قابل قبوله
پس ما با توجه به این موضوعات و قبول داشتن این احادیث و گفته ها و... میدونیم که خدا همه جا و در همه حال با ماست
موقع خواب
بیداری
درس
عیش و نوش
گناه
عبادت
دستشویی:surprised:
و.....
حالا یه سوال برای من نوعی پیش میاد
آیا خدایی که همیشه با من هستش مث مثال بالا با خدایی که میخوام نماز بخونم فرق داره ؟:surprised:
خب جوابش صد در صد خیر :redface:
چرا یه خانوم وقتی تو تنهایی وقتی خودش هستش و خدای خودش و هیچ موجود جنبنده ای هم در اتاق یا خونش نیس باید موقع نمازخودش و از خدا بپوشونه؟:razz:
آیا خدا تو دسشویی با ما نیس یا تو حموم ؟مگه اونجا ما رو لخت نمیبینه؟
مگه ما رو نیافریده چرا باید ازش خودمون و بپوشونیم؟
لطفا بدون توهین و بدون قرار دادن احادیث و ... جواب من و منطقی بدید:w12:
با تشکر:redface::redface:
.
.
.
چطور وقتي تو خونه هستي و يه هو يه مهمون واست مياد ..... ميپري و يه لباس درست حسابي رو تنت ميكني ...بخاطر احترام به مهمان ....

اما موقع نماز كه به ديدار خدا ميري ..با ظاهر نامناسب ...؟؟؟؟
حالا خودت قضاوت كن .... خدا لايق احترامه يا بنده ي خدا؟

eris.199105

عضو جدید
.
.
.
چطور وقتي تو خونه هستي و يه هو يه مهمون واست مياد ..... ميپري و يه لباس درست حسابي رو تنت ميكني ...بخاطر احترام به مهمان ....

اما موقع نماز كه به ديدار خدا ميري ..با ظاهر نامناسب ...؟؟؟؟
حالا خودت قضاوت كن .... خدا لايق احترامه يا بنده ي خدا؟
دوست عزیز شقایق جان میگن به فرض این درست چرا فقط واسه خانوماست
چرا آقایون نباید اینکارو بکنن
بعضی از دوستان گفتن چون زن زیباست باید از این زیبایی محافظت کنه
شما میگی احترام به معبود
چرا این احترام نباید از جانب آقایون هم باشه
چرا نگفتن ظاهر آقایون موقع نماز مناسب باشه:que:

Savant

کاربر بیش فعال
چطور نگفتن ؟ خیلی تاکید هم شده روش . موقع نماز باید آراسته و با لباس مناسب به حضور خدا بریم. مرد و زن نداره.
عزیزان اینها حدود خدا هستند . پاییزان خیلی مثال خوبی آورد . ما حدود یک انسان دیگه رو اینطور با ادب و پوشیدین لباس مناسب رعایت میکنیم اما حدود خدا که انسان رو درست کرده رو رعایت نکنیم ؟
اینکه زن پوشیده تر از مرده اون دیگه بارها ازش بحث شده . همون تبعات فردی و اجتماعی عدم رعایت حجاب رو داره که ........الی آخر
بعضیها هم پدر کشتگی با این اعراب دارن ! آخه عاقل زن پوشیده باشه احترامش بیشتره یا زن لخت ؟!!
تو خودت به زن لخت بیشتر احترام میذاری یا زن پوشیده ؟!!

paeeizan

اخراجی موقت
دوست عزیز شقایق جان میگن به فرض این درست چرا فقط واسه خانوماست
چرا آقایون نباید اینکارو بکنن
بعضی از دوستان گفتن چون زن زیباست باید از این زیبایی محافظت کنه
شما میگی احترام به معبود
چرا این احترام نباید از جانب آقایون هم باشه
چرا نگفتن ظاهر آقایون موقع نماز مناسب باشه:que:

چطور نگفتن ؟ خیلی تاکید هم شده روش . موقع نماز باید آراسته و با لباس مناسب به حضور خدا بریم. مرد و زن نداره.
عزیزان اینها حدود خدا هستند . پاییزان خیلی مثال خوبی آورد . ما حدود یک انسان دیگه رو اینطور با ادب و پوشیدین لباس مناسب رعایت میکنیم اما حدود خدا که انسان رو درست کرده رو رعایت نکنیم ؟
اینکه زن پوشیده تر از مرده اون دیگه بارها ازش بحث شده . همون تبعات فردی و اجتماعی عدم رعایت حجاب رو داره که ........الی آخر
بعضیها هم پدر کشتگی با این اعراب دارن ! آخه عاقل زن پوشیده باشه احترامش بیشتره یا زن لخت ؟!!
تو خودت به زن لخت بیشتر احترام میذاری یا زن پوشیده ؟!!
.
.
.
فكر كنم ... با توضيحات savant ملتفت شده باشي....
.
.
.
.

موژی

عضو جدید
ساده است دوست عزیز
اگر عظمت خدا رو درک کنی می بینی که بهترین پوشش رو باید در هنگام نماز داشته باشی
و حجاب کامل بهترین پوشش برای زن از دیدگاه اسلامه
در ضمن به قول دوستمون هر چیزی یک آدابی داره و آداب نماز خوندن برای زن نیز همین است
که برای مرد هم همین هست و مرد باید در هنگام نماز بهترین پوشش خود را بپوشد
و اینکه چشم نا محرم هم به هنگام نماز به زنان نیافتد
امیدوارم پاسخ مناسبی داده باشم

خدا میخواد موقع نماز بهترین پوشش رو داشته باشیم...بهترین پوشش هم از نظر خدا حجابه...;)شد؟

hemmat27

عضو جدید
خدا تو قران گفته من از رگ گردن به شما نزدیکترم و صد در صد قبول دارم;)
همیشه و همه جا ناظر اعمال و رفتارتونم اینم قبول دارم;)
پیامبرا و امامان هم در احادیث مختلف فرمودند که خدا حتی یک لحظه هم بنده اش و رو رها نمیکند پس این هم قابل قبوله
پس ما با توجه به این موضوعات و قبول داشتن این احادیث و گفته ها و... میدونیم که خدا همه جا و در همه حال با ماست
موقع خواب
بیداری
درس
عیش و نوش
گناه
عبادت
دستشویی:surprised:
و.....
حالا یه سوال برای من نوعی پیش میاد
آیا خدایی که همیشه با من هستش مث مثال بالا با خدایی که میخوام نماز بخونم فرق داره ؟:surprised:
خب جوابش صد در صد خیر :redface:
چرا یه خانوم وقتی تو تنهایی وقتی خودش هستش و خدای خودش و هیچ موجود جنبنده ای هم در اتاق یا خونش نیس باید موقع نمازخودش و از خدا بپوشونه؟:razz:
آیا خدا تو دسشویی با ما نیس یا تو حموم ؟مگه اونجا ما رو لخت نمیبینه؟
مگه ما رو نیافریده چرا باید ازش خودمون و بپوشونیم؟
لطفا بدون توهین و بدون قرار دادن احادیث و ... جواب من و منطقی بدید:w12:
با تشکر:redface::redface:
خواهر عزيز به نظرم سخنراني حاج آقا پناهيان رو درباره ي نماز گوش بديد!
هرچند كه شايد سليقه ي سياسيتون باهاش فرق بكنه ولي خيلي قشنگ توضيح داده!
اگر ميخوايد من لينك دانلودشو ميزارم واستون.
ايشون ميگه نماز در ابتداي امر يه نوع تمرين رعايت كردن ادب در برابر خداست نه عشق بازي با خدا!
خدا ميخواد بهت سختي بده كه آدمت كنه!
ميخواد ببينه حااضري به خاطرش از خوابت بزني؟
حاضري به خاطرش به قول شما خودتو بپوشوني؟
حاضري از همه ي كارهات بزني به خاطر خدا نماز اول وقت بخوني يا ...
اگه اون رو گوش بديد هم نمازتون از اين رو به اون رو ميشه هم اين شبهه تو ذهنتون حل ميشه!

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید میشه پست یا تاپیکی که گفته باشم خدایی وجود نداره رو به من نشون بدید
اگر منظورت همون تاپیکی بود که یه سری سوال در مورد خدا بود باز من وجودش و انکار نکردم
مشکل یه سری از شما ها ظاهر بینی و کوته نگریتونه وگرنه اگر بخوای عمیق و بدون تعصب یه سری مسایل و تحلیل کنین بیشتر از نتیجه بدست اومده راضی میشین
جوابایی که دوستان هم تو این تاپیک دادن فقط یه سری توجیهاتی بود که شاید خودشون و راضی میکنه و اونو به طرق مختلف بیان میکنن ولی اگر فقط 30 ثانیه منطقی فکرکنیم میبینیم که یه جورایی مسخره به نظر میاد من برای عبادت کردن خدا خودم و صد لا بپوشونم
آیا مسیحیا خدا ندارن ؟
آیا اونا عبادت نمیکنن؟
اونا بیشتر از من و شما با خداشون حرف میزنن
کدوم مسلمونی هر هفته میره مسجد؟چند درصدشون؟ ولی هر هفته مسیحیا موظفند خودشون وبه کلیسا برسونن و عبادت کنن و یا هر شب در مقابل تندیس مریم مقدس دعا بخونن چند درصدمون این کار و میکنیم؟ آیا اون خودشون و صد لا میپیچونن
چرا سطحی در مورد دیگرون قضاوت میکنی که من خدا رو قبول نداشتم
الان هم هنوز دنبال اون جوابها هستم و کسی نتونسته جواب بده دلیل بر قبول نداشتن من نیست
قبلا هم گفتم 25 سال کورکورانه هر چی اسلام گفت و قبول کردم ولی 2 سال تا تحقیق نکنم و به یه نتیجه ای نرسم ترجیه میدم قبول نکنم چون اون موقع شعور و عقل و منطقم زیر سوال میره خدا به ما عقل داده که راه درست و انتخاب کنیم نه هر چرندیاتی و که تو کلمون فرو میکنن و قبول کنیم
کلا یکم تامل بد نیست فقط 30 ثانیه اگر گناه داشت این کار به شخصه قبول میکنم گردن من باشه اون دنیا

اوه چه عصبانی
مگه من چی گفتم.:razz:
گفتم خدارو شکر انگار به نتیجه رسیدید که خدا وجود داره.
اسم اون تاپیکتون بود"واقعا هست؟" خوب این یعنی چی؟ یعنی شک داری که خدایی هست یا نه.
درباره این تاپیکتون هم که من نظری ندادم که این قدر توضیحات نوشتید.

کلا بعضی افراد هستند که با توضیحات دیگران قانع نمیشن و خودشون باید با تحقیق به نتیجه برسند.
من فکر میکنم شما جز اون دسته هستی. پس باهاتون بحث نکردم.
ان شا الله خودتون باز هم به جواب می رسید.
:smile:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید خدا میخواد بهت بگه که من از اینطور پوشیدیگی تو لذت میبرم و وقتی با من حرف میخوای بزنی و پوشیده هستی در نگاه من زیباتر جلوه میکنی و منم بیشتر به حرفت گوش میدم

شاید میخواد بگه که تو در ارتباط با منی که از رگ بهت نزدیکترم سفارش شدی به رعایت حجاب
حالا در مقابل مخلوقات و بندگان من که غریبه هستن نمیخوای خودتو بپوشونی؟؟؟

شاید میخواد بگه که من از توی زن چی میخوام.در حالات نماز انسان بهترین حالت رو باید داشته باشه و شاید با این سفارش میخواد بگه که بهترین حالتت ای زن چجوریه.

شاید میخواد ببینه کی از بنده هاش بی چون و چرا میگه چشم و چادر سر میکنه موقع نماز و کی یاغی میشهو شروع میکنه بهونه گرفتن که ای بابا این چه جورشه.چرا مردا اینطورن و ما اینطور؟؟؟

شاید ...
شایدها خیلی هست.مهم اینه که شما دنبال مطرح شدن جواب باشی یا دنبال مطرح کردن سوال

این جمله اخرو زیاد روش فکر کن

بالا