یه خبر سرده سرد

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
معنی شانتاژ رو براتون می گذارم ، قضیه رو نمی دونم ولی دلم برای بچه مردم سوخت...

شانتاژ از فعل فرانسوی chanter گرفته شده است و این واژه از لغتی لاتینی chantare به معنای آواز خواندن و مسخره ‌بازی كردن آمده است. این واژه در لغت به معنای حقّ السكوت یا أخٌاذی است؛ ولی در اصطلاح به تحمیلات ناروایی كه فردی از راه گفتار یا كردار یا تهدید به رسوا نمودن، به فردی دیگر وارد می‌سازد تا از او چیزی طلب كند، گفته می‌شود.
هم­چنین به عملی اطلاق می‌شود كه فردی از شرایط مساعدی كه دارد، سوء استفاده كند و آن را وسیلۀ تهدید، قرار دهد تا آن فرد یا أفراد برخلاف نظر خود رفتار كنند.
در شانتاژ انحراف از معیارهای اخلاقی مستتر است و فرد شانتاژ كننده، اغلب به درجه و انواعی از اختلالات اخلاقی و روانی گرفتار است كه این نیز مسأله‌ای عارضی است و معلول شرایط نامطلوب زیستی، تربیتی، بهداشتی و اجتماعی (اقتصادی، سیاسی، فرهنگی) می‌باشد.
عجب...مرسی:gol:
:eek::eek::eek::eek: من از همون اولم ميدونستم اين مهرشاد به درجه و انواعی از اختلالات اخلاقی و روانی گرفتار است
از خدا ميخوام زودتر شفاش بده:cry::cry::cry:
:surprised:اقا مهرشاد نبود که اون یکی بود فک کنم نامش حامی بود
من اصلا به کسی توهین نکردم ! از جریان هم اطلاعی ندارم ! فقط اینجا چشمم به این کلمه افتاد معنی اش رو گذاشتم ، فردا پای منو نیارید وسط ، گفته باشم :razz:
:surprised:
قبول دارم شما توهين نكرديد:redface: ... فقط معني حرفتون اين بود كه مهرشاد بايد در آسايشگاه بيماران روان پريش بستري بشه:w15:
شما معنی شانتاژ براتون جای سوال بود ، جریان رو که نگفته بودید :mad:

بالا