یعنی کسی هست که بگه خدایی وجود نداره!!!؟

AFSl-lIN

عضو جدید
فکر نمیکنی این توضیحات هم قدیمیه هم همه میدونن.مبحثشو خلاصه مکیکردین خوب بود ها:smile:
این نوشته ها مال من نیستم پس اجازه کم و زیاد کردنشون رو ندارم قائدتا بعضی جاهاش رو خودم هم قبول ندارم!
اگه خدا وجود نداشت ما اینجا چه غلطی میکردیم؟؟؟؟؟ پس شک نکن خدایی وجود داره هرچند من بعضی از قوانینشو دوست ندارم و یا اوانیی که ادعای اسلامیتو خدا میکنن و هر غلطی هم میکنن متنفرم اما خدارو هم دوست دارم هم به وجودش اعتقاد دارم.حتی تلفظ کلمه خدا به من آرامش میده
​نداند به جز ذات پروردگار که فردا چه بازی کند روزگار
این نیازه به نظر من تو روانشناسی یه نظریه هست که میگه انسان بعضی مواقع به چیز هایی احتیاج داره که نه وجود داره نه اسمی داره
ببین ...من اصلا با منطق اسلامی و اینا کار ندارم...اما خداییش حیف نیس بگی خدا وجود نداره...اونوقت بگی خودم وجود دارم؟تو حتی تو اثبات وجود خودت هشتت گرو نه ته :d محل سکونتت اینو میگه !!!تو هروقت به وجود خودت پی بردی.بعد ..بیا دم از خدا پیغمبر بزن...ادم متوهم...در حدی نیستی که بخوای از خدا ایراد بگیری...از من هرچی دلت میخاد ایراد بگیر... خدا رو شکر هیشکی به حرفات بهانمیده جز امثال خودت...که بخوای منو خراب کنی....میدونی چرا من اینجوری جوابتو میدم...؟ چون میدونم اگه تا 100 سال دیگه باهات حرف بزنم هدایت نمیشی... وگرنه مامنطق مون اینطور نیس...اگه هدایت پذیر باشی چرا که نه؟؟!اما تورو من میشناسم....نرود میخ در سنگ.... اینطور جوابتو میدم بلکه از رو بری..رو که نیس...سنگ پای مراغه س :dفقط ی سوال نامردی اگه جواب ندی؟ :dخب الان منم مثه تو فرض میکنم خدا وجود نداره....پس میشه بگی ما رو کی خلق کرده؟ در کل این جهان رو؟؟؟
از کوزه برون تراود که در اوست
بحث کردن با شما رو توهین به خودم می دونم
یه زمانی که زیاد حدیث بلد بودم یه حدیث می گفت که بی ادبی در بحث نشان از سبک عقلی است (فکر کنم امام علی)

مگه میشه ادم هر روز صبح که بلند میشه روشنایی روزا میبینه خودشو میبینه این همه زیبایی نعمت میبینه خدا رو فراموش کنه به نظرم همه ادما به وجود خدا اطمینان کامل دارن فقط به قول دوستمون خدا را هر کسی طوری حس میکنه و همین حسای متفاوت باعث میشه نظرات ادما متفاوت باشه کافیه تو تمام لحظه ها خدا را نزدیک نزدیک حس کنیم به نظر من خدا از خودمونم بهمون نزدیک تره کاش بتونیم درست درک کنیم

حس و درک رو نمی شه استناد بهش کرد مثلا همین توهم من این واژه رو زیاد استفاده می کنم چون منو یاد زمانی می اندازه که عاشق خدا بودم و با تمام وجود درک و لمسش می کردم

AFSl-lIN

عضو جدید
دوم خطاب به همه اونایی ک فاز روشن فکری تمام وجودشون رو گرفته.........ولی در جهالت محض دست و پا میزنند......
ایا کسی هست ک بگوید برق نیست و وجود ندارد؟؟؟؟ما اورا نمی بینیم...............پس وجود ندارد........؟؟!!!!!!!!
درست است ما برق را نمی بینیم.........اما لامپ روشن رو ک میبینیم..........
ندیدن دلیل بر نبودن نیست................
خدارا نمی بینیم ......اما تمام عالم هستی رو میبینیم...............
خلقت خودت را بیادبیاور......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در مرحله ی اول من اصلا نمی دونم معیار روشنفکر ها چیه و از فاز ادعا بازارشون خوشم نمی آد
از دید من تو در جهالت دست و پا میزنی
میشه ربط جهان رو به خدا رو توضیح بدی؟
برق رو نمی بینیم؟ کمی درمورد برق تحقیق کن دیدن فقط با چشم نیست ما با علم برق رو می بینیم ولی هیچ علمی خدا رو اثبات نکرده
سوم.........خطاب ب همه دوستان عزیز......ک در این تاپیک یا تاپیکهای مشابه شرکت میکنند
دوستان اگر کسی درباره این مسائل سوالی داشته باشه.........خودش میتونه به منابع موجود دسترسی پیدا کنه و تحقیق کنه
بیشتر کسایی ک وارد این بحث میشن..و وجود خدارو انکار میکنند.......احدافشون چیز دیگه ای هست!!!
کسی رو ک خوابه میشه بیدار کرد...............اما کسی ک خودش رو ب خواب میزنه .......نه
البته از همه شما دوستان ممنونم ک سعی میکنید جواب بدید.........و تاپیک هایی در پاسخ این افراد میزنید........
اما
این افراد گوش میدهند نه برای اینکه بفهمند بلکه برای اینکه جواب بدهند!!!!!!!!
پس سعی نکنید برای کورها ....چراغ هدایت باشید
فی امان الله
من خیلی وقته دیگه علاقه ای به شرکت در این بحث ها ندارم و همونطور که دیدی جواب ها رو مختصر دادم چون دارم به این نتیجه می رسم که نرود میخ آهنین در سنگ!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
AFSSI اره تو راس میگی :dبشین بینیم بابا ...

کلاغ به کلاغ میگه روت سیاه...فک کردی من خوشم میاد با موجودی مثه تو دهن ب دهن شم..؟؟؟

فقط میگم که از رو جهالتت منکر خدا نشو...

عاقبت خوبی نداره این شاخ بازیا...

ی نگاه ب تاریخ بنداز بلکه عبرت بگیری!!!!

بای

آخرین ویرایش:

bbaran

عضو جدید
این نوشته ها مال من نیستم پس اجازه کم و زیاد کردنشون رو ندارم قائدتا بعضی جاهاش رو خودم هم قبول ندارم!

این نیازه به نظر من تو روانشناسی یه نظریه هست که میگه انسان بعضی مواقع به چیز هایی احتیاج داره که نه وجود داره نه اسمی داره

از کوزه برون تراود که در اوست
بحث کردن با شما رو توهین به خودم می دونم
یه زمانی که زیاد حدیث بلد بودم یه حدیث می گفت که بی ادبی در بحث نشان از سبک عقلی است (فکر کنم امام علی)

حس و درک رو نمی شه استناد بهش کرد مثلا همین توهم من این واژه رو زیاد استفاده می کنم چون منو یاد زمانی می اندازه که عاشق خدا بودم و با تمام وجود درک و لمسش می کردم

شما که یه زمانی عاشق خدا بودین یعنی الن کمتر شده .....خوب فکر کنین دنبال این بگردین چرا الان عشقتون نسبت به خدا تغیییر کرده چی باعث شده شما چه تغییری کردین چی عوض شده اونوقت چی داشتین و چی نداشتین حالا چیا را به دست اوردین

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مرحله ی اول من اصلا نمی دونم معیار روشنفکر ها چیه و از فاز ادعا بازارشون خوشم نمی آد
از دید من تو در جهالت دست و پا میزنی
میشه ربط جهان رو به خدا رو توضیح بدی؟
برق رو نمی بینیم؟ کمی درمورد برق تحقیق کن دیدن فقط با چشم نیست ما با علم برق رو می بینیم ولی هیچ علمی خدا رو اثبات نکرده

ی لحظه یاد مولایم علی افتادم.............:smile:

اقا........یا خانم........برای هرچیزی ک ب وجود امده دلیلی وجود داره.........و برای هر دلیلی معلولی........هیچ چیز دنیا بدون دلیل و معلول نیست.......

تو ک منکر خدا میشی..........عالم میدونی خودتو......ب من بگو..........ب من نشون بده......ک با علمت چطور اسمان ها درست شدن............ب من بگو..........چطور سیاره ها و ستاره ها سرجاشون ساکن هستند و در این کهکشان سقوط نمی کنند

ب من بگو..........چرا انسان با این همه علمش........هنوز نتونسته تا چند تا سیاره بیشتر اونورتر بره................ب من بگو این فضای بزرگ رو کی درست کرده .........چطور درست شده؟؟؟

ب من بگو...................آب چطور درست شده.............چرا کسی نمیتونه حتی ی قطره...........ی قطره........درست کنه............با اینکه همه میدنند ک از هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده

ب من بگو............ تو خودت چطور .....درست شدی.................ایا از ی اب گندیده درست نشده انسان؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چطور علم میتونه ثابت کنه ک از یک اب بد بو و گندیده انسانی با این کمالات ب وجود بیاد

تو ک با علم برق رو می بینی.............ایا با اون علمی ک ازش حرف میزنی..........ایا میتونی انسانی از اون اب گندیده دریت کنی....................ایا تا حالا کسی تونسته؟؟؟؟؟

ایا تو میدونی چرا انسان میمیره...............ایا میدونی کجا میره بعد از مردن..................نکنه میگی ک انسان بعد از مرگ دیگه نیست و نابود میشه و دنیایی دیگه ای هم وجود نداره

ک در این صورت...........ایا این انسان...........فقط امده ب وجود امده..........اونم معلوم نیست چطوری( اخه منکر خدایی هم هستی ک ب وجودش اورده).........بعد ی مدتی بیهوده زندگی میکنه و بعد نیست و نابود میشه!!!!!!!!!!! کجایی این علمه.................کجای این ثابت شده

جهالت اینه.....................جهالت اینه ک همه اینها رو ببینی .....و منکر وجود خدا بشی

من خیلی وقته دیگه علاقه ای به شرکت در این بحث ها ندارم و همونطور که دیدی جواب ها رو مختصر دادم چون دارم به این نتیجه می رسم که نرود میخ آهنین در سنگ!

میخت میخ نیست...........عقل ما هم سنگ نیست.............

میخ تو وسوسه و هوس است...........که خداتو از تو گرفته

و اما تو ک از علم سخن میگی ک خدارو اثبات نکرده..................لطفا چندتا از اون علم های من در اوردی تون بیارید ک ما هم ببینیم:D ..........

setayesh02931

عضو جدید

اقا........یا خانم........برای هرچیزی ک ب وجود امده دلیلی وجود داره.........و برای هر دلیلی معلولی........هیچ چیز دنیا بدون دلیل و معلول نیست.......

تو ک منکر خدا میشی..........عالم میدونی خودتو......ب من بگو..........ب من نشون بده......ک با علمت چطور اسمان ها درست شدن............ب من بگو..........چطور سیاره ها و ستاره ها سرجاشون ساکن هستند و در این کهکشان سقوط نمی کنند

ب من بگو..........چرا انسان با این همه علمش........هنوز نتونسته تا چند تا سیاره بیشتر اونورتر بره................ب من بگو این فضای بزرگ رو کی درست کرده .........چطور درست شده؟؟؟

ب من بگو...................آب چطور درست شده.............چرا کسی نمیتونه حتی ی قطره...........ی قطره........درست کنه............با اینکه همه میدنند ک از هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده

ب من بگو............ تو خودت چطور .....درست شدی.................ایا از ی اب گندیده درست نشده انسان؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چطور علم میتونه ثابت کنه ک از یک اب بد بو و گندیده انسانی با این کمالات ب وجود بیاد

تو ک با علم برق رو می بینی.............ایا با اون علمی ک ازش حرف میزنی..........ایا میتونی انسانی از اون اب گندیده دریت کنی....................ایا تا حالا کسی تونسته؟؟؟؟؟

ایا تو میدونی چرا انسان میمیره...............ایا میدونی کجا میره بعد از مردن..................نکنه میگی ک انسان بعد از مرگ دیگه نیست و نابود میشه و دنیایی دیگه ای هم وجود نداره

ک در این صورت...........ایا این انسان...........فقط امده ب وجود امده..........اونم معلوم نیست چطوری( اخه منکر خدایی هم هستی ک ب وجودش اورده).........بعد ی مدتی بیهوده زندگی میکنه و بعد نیست و نابود میشه!!!!!!!!!!! کجایی این علمه.................کجای این ثابت شده

جهالت اینه.....................جهالت اینه ک همه اینها رو ببینی .....و منکر وجود خدا بشی

واقعا به قول بعضیا لایک;)
خوشم میاد هیچکس حریفت نیست تو دلیل اوردن

AFSl-lIN

عضو جدید
AFSSI اره تو راس میگی :dبشین بینیم بابا ...

کلاغ به کلاغ میگه روت سیاه...فک کردی من خوشم میاد با موجودی مثه تو دهن ب دهن شم..؟؟؟
فقط میگم که از رو جهالتت منکر خدا نشو...
عاقبت خوبی نداره این شاخ بازیا...
ی نگاه ب تاریخ بنداز بلکه عبرت بگیری!!!!
بای
همیشه مهمترین چیز زندگیم عقیده ام بوده شاید درکش برات مشکل باشه ولی کسی مثل من هیچ وقت دنبال این کارا که میگی نبوده و نیست
شما که یه زمانی عاشق خدا بودین یعنی الن کمتر شده .....خوب فکر کنین دنبال این بگردین چرا الان عشقتون نسبت به خدا تغیییر کرده چی باعث شده شما چه تغییری کردین چی عوض شده اونوقت چی داشتین و چی نداشتین حالا چیا را به دست اوردین
جریان اون ماری رو شنیدی که عاشق مار خونه ی همسایه بود بعد سال ها می فهمه اون مار نبوده شیلنگ بوده داستان من هستش

علت و معلول نمی تونه خدا رو اثبات کنه چون بودن خداوند این اصل رو زیر سوال می بره چون خداوند بی علت میشه ولی این اصل میگه همه چیز علت داره
این که ستاره ها و آسمان ها چگونه به وجود آمدندرو شاید کسی هیچوقت نتونه بفهمه ولی به نظرت عاقلانه است هر چیزی رو که نمی تونم درک کنیم اون رو به موجودات خرافی نسبت بدیم؟ (قبلا بسیاری از بیماری ها رو به موجودات خرافی ربط می دادن و هر کس مخالفت می کرد می گفتن اگر این دلیلش نیست پس دلیلش چیه؟)
اینکه ما بگیم انسان کامل نیست پس یک موجودی به نام خدا وجود داره که کامله دور از منطقه
اینکه من نمی تونم بفهمم چه جوری به وجود آمدم باز اثبات کننده ی این نیست که خدایی وجود داره البته اونایی که تو کار شبیه سازی هستن خیلی وقته فهمیدن با جزئیات دقیق
این مثال زدن ها بی انتها هستن و علم هم داره به سرعت به سوالات پاسخ میده (جالب اینه که در این مورد خاص قران هم نظر دقیق داده گه انسان از آبی که از کمر مرد و سینه ی زن می آید به وجود میاد البته همه می دونن این تصور قدیمی بوده بیضه در اینجا دخالت دارد نه کمر)
حرفتون درمورد مرگ برگرفته از دیدگاه دینیتون هست و این نمی تونه در اثبات خدا کارایی داشته باشه این که بعد مرگ انسان نیست و نابود بشه دیدگاه عده ای از مردمه و تعجب شما رو درک نمی کنم
نمی دونم منظورت از اینکه زندگی بیهوده است رو علم اثبات کرده چیه ولی هیچ چیزی که تا به الان زندگی بعد از مرگ رو نشون بده اثبات نشده
(کلا چیزهایی که گفتی ربطی به اثبات خدا نداره و سعی کردی ناقص بودن انسان رو نشون بدی که باز دلیلی نمی شه بر اثبات خدا)

جهالت اینه که به خاطر اینکه آرامش روانی داشته باشی یا اینکه از پدرت به ارث رسیده باشه با دلایلی کودکانه وجود خدا رو قبول کنی
هوس؟ واقعا باید دیدت رو اصلاح کنی یعنی من از اینکه خدا رو قبول نداشته باشم سودی بردم؟ کاری انجام دادم؟
قبل از این دوستانی داشتم و خوشحال بودم الان گوشه گیر و افسرده ام
البته هرکس با دید خودش جهان رو می بینه شاید تو فقط برای هوست قدم برمی داری که چنین تفکری داری

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همیشه مهمترین چیز زندگیم عقیده ام بوده شاید درکش برات مشکل باشه ولی کسی مثل من هیچ وقت دنبال این کارا که میگی نبوده و نیست جریان اون ماری رو شنیدی که عاشق مار خونه ی همسایه بود بعد سال ها می فهمه اون مار نبوده شیلنگ بوده داستان من هستشجهالت اینه که به خاطر اینکه آرامش روانی داشته باشی یا اینکه از پدرت به ارث رسیده باشه با دلایلی کودکانه وجود خدا رو قبول کنیهوس؟ واقعا باید دیدت رو اصلاح کنی یعنی من از اینکه خدا رو قبول نداشته باشم سودی بردم؟ کاری انجام دادم؟قبل از این دوستانی داشتم و خوشحال بودم الان گوشه گیر و افسرده امالبته هرکس با دید خودش جهان رو می بینه شاید تو فقط برای هوست قدم برمی داری که چنین تفکری داری
دلایلی که تو برای نفی خدا آوردی از نظر من احمقانست !اگه عقیده ت اینطوری که میگم نیست پس...چیه؟ببین اقا افشین من نمیگم من خوبم... اما شاید تو و همفکرانت و کسایی که طرفتو میگیرن و میگن حق با توئه ،اگه تو شرایط من بودی یک بار نه صد بار کافر میشدی ... سختی های که من تو این 24 سال زندگیم کشیدم تو توی خواب هم ندیدی..باید میرفتم کافر میشدم؟؟؟؟.. پس اگه بخوای اون دنیات رو بخاطر چیزایی الکی بفروشی....که مثلا بگی خدا وجود نداره.... حالا بماند.... اما تو خودت نمیخای ثابت کنی که خدا وجود نداره چون این افکار خودته ومیخای به بقیه هم تحمیلش کنی.... که میخای همه چیو بندازی گردن خدا....اما منو حتی اگه در سخت ترین شرایط باشم بازم دوسش دارم درست برعکس تو

آخرین ویرایش:

*rahil*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله افرادی هستن که خدارو قبول نداشته باشن وافرادی که قبولش دارن
خب من خدارو قبول دارم به دیگران چه مربوط یا ندارم بازم چه مربوط؟
از نظر من این یه عقیده شخصیه
چیکار داریم که کی خدارو قبول داره یا نداره؟لطفا دوستانی که خداپرستن نیستن به افراد دیگه توهین نکنن و بلعکس
هر کی عقاید خودشو داره و به صرف اینکه متضاد با عقیده من باشه حق توهین بهشو ندارم...

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
احساس به پرستش و این که یکی ما رو خلق کرده یک نیازه برای موجودی به اسم انسان که در تمدن های بسیار قدیمی وجود داشته و این احساس نیاز به صورت های مختلفی بر طرف شده از راه بت پرستی پرستش خورشید و ستارگان و.........
به همین دلیل بود که خداوند نبی و منجی خود را روی زمین فرستاد تا انسان راه پزستش درست را انتخاب کند نه چیزهایی که خود مخلوق هستن و یکی آنها را درست کرده
هر چیزی یک خالقی دارد

پس ما انسانها به وسیله کی خلق شده ایم
همین طور که نمیشه خودی خود خلق شده باشیم
پس هر معلولی وابسته به علتی هست
اما خدا رو سپاس که به وسیله قرآن تمام حقایق برای وجود و شناخت خداوند عزوجل آشکار شده است و راهی برای نفی آن نیست
لااله الا الله..........
ﺧﺪاوﻧﺪ ھﯿﭻ ﻳﻚ از ﺻﻔﺎت ﻻزﻣﻪ ﻣﻌﻠﻮﻟﯿﺖ را دارا ﻧﯿﺴﺖ، ﭼﺮا ﮐﻪ ھﺮ ﻣﻮﺟﻮدي اﯾﻦ ﺻﻔﺎت را دارا ﺑﺎﺷﺪ، ﻣﻌﻠﻮل ﺧﻮاھﺪ ﺑﻮد
ﺟﮫﺎن ﻣﺘﺼﻒ ﺑﻪ اﻳﻦ ﺻﻔﺎت اﺳﺖ و در ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻣﻌﻠﻮل اﺳﺖ و ھﺮ ﻣﻌﻠﻮﻟﻲ ﺑﻪ ﻋﻠﺘﻲ ﻧﯿﺎز دارد.

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
در جواب تاپیک که ایا کسی هست که بگه خدای وجود داره.

در چندین نظرسنجی که Gallup انجام داده .به طور میانگین فقط 7 درصد دانشمندانی که فارق التحصیل در امریکا هستند به خدا اعتقاد دارند .
همچنین در دانشگاه های بریتانیا 3.3 درصد
شما اگر خودتون سرچ کنید به این نتیجه میرسید

در اخرین نظرسنجی که گالوپ در امریکا انجام داده و امریکا در بین کشور های غربی مردم مذهبی تری داره.

فقط 46 درصد امریکایی ها به طور کامل به Creationist و یا همون داستان ادم و حوا خودمون معتقدند .
http://www.gallup.com/poll/155003/hold-creationist-view-human-origins.aspx

ali 254

اخراجی موقت
به نظر من اصلا تباید بحث دین قاطی این موضوع باشه ، چون اصلا ربطی بهم ندارن...
همچنین آیات قرآن و اینجور چیزا...بعدشم هیچ کسی تا حالا نتونسته حضور خدا رو 100 درصد انکار و همچنین 100 اثبات کنه

mohammad370

عضو جدید
انسان یه موجود ضعیف و فانی و ناقصه باید باید برای کامل شدن به یه کامل ایمان پیدا کنه و تکیه کنه
حتی اونایی هم که خدارو قبول ندارن ته ته قلبشون یه حسی از یه نیروی قوی تر از خودشون که میتونن بهش تکیه کنن دارن
طوی طول تاریخ همواره انسانها یه نمادیو یه قدرت برتر از خودشونو میپرستیدند جدای از دین مثل سنگ چوب خورشید و...
یه مثال حتی اونایی هم که میگن خدا نیست توی ضمیر ناخداگاهشون وقتی توی شرایط خیلی خیلی سخت قرار میگیرن از یه قدرت طلب کمک میکنن
مثلا یهو پاش سر میخوره میوفته ناخداگاه کسی هم نباشه میگه خدایا کمک یا سقوط ا دره و...
یعنی اصلا دست خودت نیست .وجود خدا باعث ارامش روح میشه چون تو با اونه که کاملی
اگه دقت کنین ادمایی که میگن به خدا اعتقاد ندارن ثبات شخصیتی ندارن ...ناقص..بی هدف..یجور گیجی
واسه اینه که میگن دل ارام نگیرد مگر به یاد خدا

AFSl-lIN

عضو جدید
دلایلی که تو برای نفی خدا آوردی از نظر من احمقانست !اگه عقیده ت اینطوری که میگم نیست پس...چیه؟ببین اقا افشین من نمیگم من خوبم... اما شاید تو و همفکرانت و کسایی که طرفتو میگیرن و میگن حق با توئه ،اگه تو شرایط من بودی یک بار نه صد بار کافر میشدی ... سختی های که من تو این 24 سال زندگیم کشیدم تو توی خواب هم ندیدی..باید میرفتم کافر میشدم؟؟؟؟.. پس اگه بخوای اون دنیات رو بخاطر چیزایی الکی بفروشی....که مثلا بگی خدا وجود نداره.... حالا بماند.... اما تو خودت نمیخای ثابت کنی که خدا وجود نداره چون این افکار خودته ومیخای به بقیه هم تحمیلش کنی.... که میخای همه چیو بندازی گردن خدا....اما منو حتی اگه در سخت ترین شرایط باشم بازم دوسش دارم درست برعکس تو

من توقع ندارم همه این دلایل رو قبول کنند کسی می تونه قبول کنه که بتونه عادلانه و بدون جهت گیری فکر کنه
پس ... چیه؟ من نمی فهمم منظورت چیه؟
بحث طرف گیری نیست اگر هیچ کس قبولم هم نداشته باشه باز چیزی رو که به نظرم درسته رو ازش دست نمی کشم
سختی کشیدن موجب نمی شه به این نتیجه رسید که خدا وجود نداره
باز هم می گم من چیزی به جز افسردگی بدست نیاوردم که به خاطرش چیزی فروخته باشم این عبارت فروختن یک نوع توهین محسوب میشه چون ارزش عقیده رو پایین میاره (عقیده کالا نیست از این عبارات صدا و سیمایی استفاده نکنی بهتر میشه حرف زد)
من چیزی رو به کسی تحمیل نکردم عنوان تاپیک رو بخون!

AFSl-lIN

عضو جدید
احساس به پرستش و این که یکی ما رو خلق کرده یک نیازه برای موجودی به اسم انسان که در تمدن های بسیار قدیمی وجود داشته و این احساس نیاز به صورت های مختلفی بر طرف شده از راه بت پرستی پرستش خورشید و ستارگان و.........
به همین دلیل بود که خداوند نبی و منجی خود را روی زمین فرستاد تا انسان راه پزستش درست را انتخاب کند نه چیزهایی که خود مخلوق هستن و یکی آنها را درست کرده
هر چیزی یک خالقی دارد

پس ما انسانها به وسیله کی خلق شده ایم
همین طور که نمیشه خودی خود خلق شده باشیم
پس هر معلولی وابسته به علتی هست
اما خدا رو سپاس که به وسیله قرآن تمام حقایق برای وجود و شناخت خداوند عزوجل آشکار شده است و راهی برای نفی آن نیست
لااله الا الله..........
ﺧﺪاوﻧﺪ ھﯿﭻ ﻳﻚ از ﺻﻔﺎت ﻻزﻣﻪ ﻣﻌﻠﻮﻟﯿﺖ را دارا ﻧﯿﺴﺖ، ﭼﺮا ﮐﻪ ھﺮ ﻣﻮﺟﻮدي اﯾﻦ ﺻﻔﺎت را دارا ﺑﺎﺷﺪ، ﻣﻌﻠﻮل ﺧﻮاھﺪ ﺑﻮد
ﺟﮫﺎن ﻣﺘﺼﻒ ﺑﻪ اﻳﻦ ﺻﻔﺎت اﺳﺖ و در ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻣﻌﻠﻮل اﺳﺖ و ھﺮ ﻣﻌﻠﻮﻟﻲ ﺑﻪ ﻋﻠﺘﻲ ﻧﯿﺎز دارد.
یه روانشناس می گفت بعضی از بیماری های روانی به خاطر چیزهایی است که انسان بهشون نیاز داره ولی نیستن
این که انسان به وجود خدا احتیاج داره دلیل بر وجود خدا نمی شه!
وجود خدا نقض صریح علت و معلول هست و با جمله ی پس علت خدا چیست؟ به تناقض می رسیم
یعنی می خوای با قران خدا رو اثبات کنی؟؟؟ پس تناقضات قران رو اول رفع کن!

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
انسان در گذشته چون احساس ضعف می کرده همیشه و از ابتدای تاریخ به یه موجودی قوی تر از خودش متوسل میشده.
حالا یکی به الله،یکی به گاو،یکی هم به آلت تناسلی...
ما اگه اعتقاد هم داشته باشیم که خالقی وجود داره قطعا اون خالق توانایی طراحی،بخشیدن،مجازات کردن یا برآورده کردن دعا رو نداره
اساسا این خدایی که مسلمانان و بقیه به اون معتقدند از لحاظ علمی رد شده و نظریه تکامل داروین هم بهترین و محکم ترین سند برای رد این خالقه

آخرین ویرایش:

hastia89

عضو جدید
فقط یه سوالی اینکه شما که نظریه ی داروین رو قبول دارین، قبل از انفجار بزرگ چی بوده، قبل از بیگ بنگ رو چطور توجیه می کنید. این نقص بزرگ نظریه ی داروینه . آیا براش جوابی دارین؟ عجیبه که میگین خدایی که مسلمانان یا خداپرستان بهش معتقدن از لحاظ علمی رد شده درحالی که دانشمندان زیادی در دنیا خداپرستن و حتی به خداپرستی گرویدند.
ضمن اینکه به تازگی استفن هاوکینگ هم این موضوع رو بیان کرده که خالقی وجود داره ، و فکر می کنم در مستند grand design بهش پرداخته.البته من این مستند رو ندیدم بنابر نمی تونم خیلی راجع بهش صحبت کنم. ولی میدونم که چنین نظری بیان شده .

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
فقط یه سوالی اینکه شما که نظریه ی داروین رو قبول دارین، قبل از انفجار بزرگ چی بوده، قبل از بیگ بنگ رو چطور توجیه می کنید. این نقص بزرگ نظریه ی داروینه . آیا براش جوابی دارین؟ عجیبه که میگین خدایی که مسلمانان یا خداپرستان بهش معتقدن از لحاظ علمی رد شده درحالی که دانشمندان زیادی در دنیا خداپرستن و حتی به خداپرستی گرویدند.
ضمن اینکه به تازگی استفن هاوکینگ هم این موضوع رو بیان کرده که خالقی وجود داره ، و فکر می کنم در مستند grand design بهش پرداخته.البته من این مستند رو ندیدم بنابر نمی تونم خیلی راجع بهش صحبت کنم. ولی میدونم که چنین نظری بیان شده .

دانشمندان بهش معتقد بودن؟همین؟
خب این دانشمندان معتقد چه جوری این خالق طراح رو اثبات کردن؟

اینم صحبت های هاوکینگ:
آیا خدا جهان را ساخته است؟

هنگامی که به عمقِ اتم سفر می کنیم با یک سری پروتون مواجه می شویم که هر وقت که می خواهند "خود به خود" به وجود می ایند و به خودیِ خود، هر وقت که می خواهند نابود می شوند. ما آن را _مکانیک کوانتوم_ نام گذارده ایم.

قوانین طبیعت به ما می گویند که نه تنها تمامِ جهان می تواند مانند پروتون ها به وجود بیاید بلکه برای پیدایش هم نیازمندِ علت نیستند، همچنین هیچ حادثه ای منجر به انفجار بزرگ "بیگ بنگ_مهبانگ" نشده است ... هیچ چیز ...

"میدان گرانشی" و "جاذبه" در درون سیاه چاله به قدری است که نه تنها "نور"، بلکه "زمان" هم نمی تواند از میدان گرانشی آن فرار کند لذا زمان از حرکت باز می ایستد. این به این دلیل نیست که ساعت از کار می افتد بلکه به این دلیل است که در داخل سیاه چاله "زمان" وجود ندارد.

به نظر من نقش زمان در آغاز جهان، آخرین کلیدی است که نیاز به یک طراح بزرگ را برای آفرینش از بین می برد و نشان می دهد جهان چگونه خودش را ساخته است.

اگر به گذشته و به لحظه ی انفجار بزرگ برگردیم خواهیم دید که جهان کوچکتر و کوچک تر می شود تا جایی که تمام جهان فضایی بی نهایت کوچک و متراکم است، جایی که جهان یک "سیاهچاله" است.

قوانین طبیعت به ما می گویند که در درون سیاه چاله زمانی وجود ندارد، شما نمی توانید به زمانی پیش از انفجار برگردید چون زمان پیش از انفجار بزرگ وجود ندارد، ما در نهایت چیزی را پیدا کردیم که علت ندارد چون زمانی برای وجود علت نیست. برای من این به معنای ناممکن بودن وجود خالق است چون زمان برای خالق وجود نداشته است.

ما همگی آزاد هستیم تا آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و به نظر من، هیچ خدایی وجود ندارد، هیچ کس جهان را خلق نکرده و هیچ کس ایمان ما را هدایت نمی کند، هیچ بهشت و هیچ زندگی پس از مرگی وجود ندارد. ما همین یک زندگی را داریم تا از این طراحی زیبا طبیعت استفاده کنیم و من از این بابت بسیار سپاس گزارم ...

استیون هاوکینگ

منبع: Did God Create the Universe

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدای خیلی از آدمها به اندازه قدرت تصوراتشون کوچیک هست.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انسان در گذشته چون احساس ضعف می کرده همیشه و از ابتدای تاریخ به یه موجودی قوی تر از خودش متوسل میشده.
حالا یکی به الله،یکی به گاو،یکی هم به آلت تناسلی...
ما اگه اعتقاد هم داشته باشیم که خالقی وجود داره قطعا اون خالق توانایی طراحی،بخشیدن،مجازات کردن یا برآورده کردن دعا رو نداره
اساسا این خدایی که مسلمانان و بقیه به اون معتقدند از لحاظ علمی رد شده و نظریه تکامل داروین هم بهترین و محکم ترین سند برای رد این خالقه

یادت بخیر که خیلی دیوونه بودی چقد باهات بحث میکردم...

_fahimam_

عضو جدید

اسم کتابو ننوشتن؟؟
یا من متوجه نشدم...؟

نویسنده این کتاب خودش رو کاوه دادخواه معرفی کرده و هدفش از نوشتن این کتاب رو اینجور توضیح داده:
هدف من ( کاوه دادخواه ) از این نوشته
هدف من از نگارش این نوشته نه ایجاد شورش و بلوا در جامعه است و نه کافر کردن و به جهن فرستادن شما. من حقایقی را کشف و جمع آوری نموده ام که نشان می دهد ما هزار سال است که در بیراهه به سر می بریم. گاهی به یاد داستان خیاط و پادشاه می افتم که خیاط شیاد به پادشاه ساده لوح قول داد لباسی برایش بدوزد که انسانهای گناه کار نتوانند آن را ببینند و پس از مدتی پول هنگفتی به جیب زد و و آن لباس دروغین را به پادشاه پوشاند هر یک از مردم شهر گمان می کردند که این لباس وجود دارد اما چون آنها گناه کار هستند نمی توانند آن را ببینند تا اینکه کودکی فریاد زد پادشاه لباس ندارد و حقیقتی بزرگ فاش شد. و اکنون من احساس می کنم همان کودک هستم و باید فریاد بزنم که قرآن از طرف خدا نازل نشده است و آرزو دارم با انتشار این نوشته جوی بر کشور من حاکم شود که دانشمندان و علما تحقیق گسترده ای را در این رابطه انجام دهند و مناظرات و بحثهای مختلفی صورت بگیرد و یک بار دیگر راستی و درستی دید اعراب که به آزمایش گذاشته شود. شما می توانید به دینی که از پدرانتان به ارث برده اید پایبند باشید یا با تحقیق و بررسی حقیقت را دریابید. اسام دینی است که اجداد ما به زور شمشیر و باجگیریهای اعراب پذیرفته اند و نسل به نسل به ارث گذاشته شده تا به ما رسیده ولی دیگر زمان آن فرارسیده که از چشم بسته قبول کردن این دین دست برداریم و با عقل و منطق درستی آن را بسنجیم به امید روزی که همه ما به حقیقت دست یابیم.
منابع و مراجع
1- قرآن --- احمد بن عبدالله
2- تاریخ و روش تفسیر در قرآن --- محمد حسین طباطبائی
3- اعجاز قرآن از نظر علوم امروزی --- یدالله نیازمند شیرازی
4- اعجاز قرآن و بلاغت محمد --- محمد صادق رافعی
5- معجزات قرآن برای دانشمندان --- صادق تقوی
6- عرب کهن در آستانه بعثت --- صالح احمد العلی
7- کتاب مقدس --- پیامبران یهودی و مسیحی --- سلیمانی
8- تاریخ طبری
9- صحیح بخارایی
10- صحیح مسلم
11- صحیح ترمزی
12- صحیح احمد
13- پژوهشی پیرامون مفردات قرآن --- علی رازینی
14- اعلام قرآن --- محمد خزائلی
15- بامداد اسلام --- عبد الحسین زرین کوب
16- مقایسه ای میان تورات انجیل قرآن و علم --- بوکای --- ترجمه دبیر
17- جانورشناسی آشنایی با سلسله حیوانات --- آرویل برنت --- ترجمه بهزاد
18- جانور شناسی عمومی --- خلیل اسماعیلی
19- پرورش گاو اصیل شیری --- علی طباطبائی
20- زایمان گاو و مراقبت از گوساله --- ادی استرایتون --- ترجمه اسخی
21- زنبور عسل --- والترال --- ترجمه اسماعیلی
22- خلقت انسان از نظر قرآن --- محمودی
23- جستاری در پیشینه دانش کیهان و زمین --- مانوئل بربریان
24- آب و کوه در ایران باستان
25- کشتی گم شده نوح --- چارلز برلیتز
26- راز خلقت کائنات (نگرشی بر عقیده چگونگی راز خلقت در میان انسانها) --- اریک فون دنیکن --- ترجمه گلکاریان
27- جنین شناسی --- مصطفی حبیبی
28- جنین شناسی لانگمن --- سادلر --- همت خواه
29- آیات الهی (خلقت جهان هستی و انطباق آن با قرآن) --- زهرا نعمت الهی
30- سرگذشت علم --- جرج سارتن --- ترجمه بیرشک
31- زمین شناسی عمومی --- شفیقی
32- تحلیلی از تاریخ اسلام --- جعفر شهیدی
33- تحقیقی پیرامون طوفان نوح --- سعیدی زاده
34- روزه روشی نوین برای درمان بیماریها --- الکس سوفورین --- جعفر امامی
35- بیماری های گوارشی --- آندرولی --- باقرزاده
36- بیماری ها دستگاه گوارش --- سیمور شوارتز --- عزتی
37- مانی و تعلیمات او --- ویدن گرین صفای اصفهانی
38- زمین شناسی تاریخی --- خسرو تهرانی
39- جهان هولوگرافیک --- مایکل تالبوت --- داریوش مهرجویی
40- ایران باستان --- حسن پیرنیا
41- مراسم مذهبی و آداب زرتشتیان --- اردشیر آذرگشسب
42- امپراتوری ایران --- دان ناردو --- مرتضی ثاقب
43- برهان معراج و شق القمر --- محمد علی صالح غفاری
44- معراج و شق القمر --- مکارم شیرازی
45- جانور شناسی --- محمد امین سمیع
46- تعدادی از تفاسیر قرآنی که در بالا به نام آنها اشاره شده است.