یعنی دلیلش چی میتونه باشه؟

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
آی بدم میاد از آدمایی که دو تا کتاب خوندن یا دو تا فیلم دیدن ......یا مثلا رفتن یه کشوری مثل آمریکا رو دیدن اومدن ......دیگه خدارو بنده نیستن ......یعنی چی؟......چرا خودتو میگیری؟مثلا چه خری هستی که اینقدر افاده میفروشی .....چیزایی که تو میدونی در قبال چیزایی که نمیدونی اپسیلون هم نمیشه .......هرچه علم آدم بیشتر بشه متواضع تر میشه .......ون خودشو هی ضعیفتر میبینه در مقابل کائنات ......بعضا دوستانی رو میبینم که تو هرپستشون تکیه کلام کردن ......شما برید مطالعه کنید .....شما برید مطالعه کنید .......اینجا ما باهم قصد جنگ نداریم که همگی تحصیلکرده ایم ......تو که میدونی ......و اطمینان داری که درسته با دلائل منطقی به مخاطبت بقبولان .......حیف .....صد حیف .......البته اینا رو ل به خودم گفتم بعد به شما ها......خوشبختانه فهمیدم تا حالا هیچی نمیدونم:D

*ندا*

عضو جدید
آی بدم میاد از آدمایی که دو تا کتاب خوندن یا دو تا فیلم دیدن ......یا مثلا رفتن یه کشوری مثل آمریکا رو دیدن اومدن ......دیگه خدارو بنده نیستن ......یعنی چی؟......چرا خودتو میگیری؟مثلا چه خری هستی که اینقدر افاده میفروشی .....چیزایی که تو میدونی در قبال چیزایی که نمیدونی اپسیلون هم نمیشه .......هرچه علم آدم بیشتر بشه متواضع تر میشه .......ون خودشو هی ضعیفتر میبینه در مقابل کائنات ......بعضا دوستانی رو میبینم که تو هرپستشون تکیه کلام کردن ......شما برید مطالعه کنید .....شما برید مطالعه کنید .......اینجا ما باهم قصد جنگ نداریم که همگی تحصیلکرده ایم ......تو که میدونی ......و اطمینان داری که درسته با دلائل منطقی به مخاطبت بقبولان .......حیف .....صد حیف .......البته اینا رو ل به خودم گفتم بعد به شما ها......خوشبختانه فهمیدم تا حالا هیچی نمیدونم:D
خوشم میاد از اینهمه تواضع و فروتنی که با شهامت هم تاپیک زدید.
احسنت بر شما

میدونی کسانی رو به چشم دیدم که هر چه پر تر و با معلومات بیشتر بودن تواضع بیشتری داشتند.

حالا من یه سوال میپرسم از شما...

چرا تحصیل علم و دانش تواضع و فروتنی میاره؟؟یعنی چه اتفاقی رخ میده که اینطوری میشه؟
مگه نه اینکه رسالت ادیان همین بوده
پس چرا در بعضی از ادیان بعضی از اعمال هست که باید بدون چون و چرا بپذیریم؟
خب گاهی با عقل که جور در نمیاد آدم سرکش میشه دیگه
پس علم چطوریه که تواضع و فروتنی میاره؟ :surprised:

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز

پس بلاخره فهمیدی افرین

ان کس که نداند وبداند که نداند در جهل مرکب ابدو دهر نماند:biggrin::biggrin:

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رو شکر که من نه کتاب خوندم نه خارج رفتم
ولی عقل دارم و سعی میکنم استفاده کنم ازش و مثل طوطی نباشم:D
ایول میلاد .....بوس ....یه تشکر طلبت :gol:
خوشم میاد از اینهمه تواضع و فروتنی که با شهامت هم تاپیک زدید.
احسنت بر شما

میدونی کسانی رو به چشم دیدم که هر چه پر تر و با معلومات بیشتر بودن تواضع بیشتری داشتند.

حالا من یه سوال میپرسم از شما...

چرا تحصیل علم و دانش تواضع و فروتنی میاره؟؟یعنی چه اتفاقی رخ میده که اینطوری میشه؟
مگه نه اینکه رسالت ادیان همین بوده
پس چرا در بعضی از ادیان بعضی از اعمال هست که باید بدون چون و چرا بپذیریم؟
خب گاهی با عقل که جور در نمیاد آدم سرکش میشه دیگه
پس علم چطوریه که تواضع و فروتنی میاره؟ :surprised:
والا من که هنوز تجربه نکردم ....ولی .....آدم هرچه بیشتر بفهمه بیشتر احساس حقارت میکنه ......خودشو کوچیک میبینه ......کدوم اعمال عزیز که ما باید بدون چرا بپذیریم؟.....مثال بزنی ممنون میشم .....کدوم فتوا هخا با عقل جور درنمیاد؟.....

YuMi

اخراجی موقت

والا من که هنوز تجربه نکردم ....ولی .....آدم هرچه بیشتر بفهمه بیشتر احساس حقارت میکنه ......خودشو کوچیک میبینه ......کدوم اعمال عزیز که ما باید بدون چرا بپذیریم؟.....مثال بزنی ممنون میشم .....کدوم فتوا هخا با عقل جور درنمیاد؟.....
این یکیش
موقع وضو گرفتن اگه آب رو اینجوری بریزی پیرو پیامبر و شیعه هستی
اگه اونوری بریزی سنی و نجس (به گفته ی شیعه ها)

تو کوچه بن بست ادرار کردن جایز نیست.

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
این یکیش
موقع وضو گرفتن اگه آب رو اینجوری بریزی پیرو پیامبر و شیعه هستی
اگه اونوری بریزی سنی و نجس (به گفته ی شیعه ها)

تو کوچه بن بست ادرار کردن جایز نیست.
آیا تو زمون پیامبر شیعه سنی بوده؟
پس میبینی که به اصل دین ربطی نداره .....اینو آخوندا قاطی دین کردن ......میدونی سر همین بحث شیعه سنی تیمور لنگ بیش از دو میلیون آدم کشته

• Like
واکنش ها: elma

*ندا*

عضو جدید

من فقط یه اشاره کوچیک از چیزی که دین برای زنان به ارمغان آورده اشاره میکنم که قطره ای از دریای بی عدالتی رو نشون میده. از خودمم مثال نمیزنم ارجاع میدم به یکی از تاپیکهای همین تالار که راه دوری نرفته باشیم:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=161197

• Like
واکنش ها: elma

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط یه اشاره کوچیک از چیزی که دین برای زنان به ارمغان آورده اشاره میکنم که قطره ای از دریای بی عدالتی رو نشون میده. از خودمم مثال نمیزنم ارجاع میدم به یکی از تاپیکهای همین تالار که راه دوری نرفته باشیم:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=161197
خب تو همون تاپیک من جواب مهرشادو دادم .....ولی اون جوابی نداد ......ببین عزیز من تو زمون پیامبر قبل اسلام با بعد اسلام مقایسه کن .........واقعا فک میکنی به جنس زن نا عدالتی میشه؟........با اینکه به کرات تو قران به برابری زن و مرد اشاره شده .......من در رابطه با این موضوع عصر تاپیکشو میزنم و اثبات میکنم که مهرشاد اشتباه میکنه .....ایشالا

*ندا*

عضو جدید
خب تو همون تاپیک من جواب مهرشادو دادم .....ولی اون جوابی نداد ......ببین عزیز من تو زمون پیامبر قبل اسلام با بعد اسلام مقایسه کن .........واقعا فک میکنی به جنس زن نا عدالتی میشه؟........با اینکه به کرات تو قران به برابری زن و مرد اشاره شده .......من در رابطه با این موضوع عصر تاپیکشو میزنم و اثبات میکنم که مهرشاد اشتباه میکنه .....ایشالا
مشکل میدونید چیه ؟

مشکل اینجاست که اونهایی به حقیقت گفته های اسلام که در مورد برابری زن و مرد هست پی میبرند که کتاب قرآن رو کامل با یک دوره از حواشی مربوطه خونده باشن.

ولی برای عامۀ مردم و همینطور قانون اساسی از همین آیه صدها مورد حقوقی درست کردند که در دادگاههای خانواده که یک زن از هرزگیهای همسرش و یا به هزار و یک دلیل دیگه اگر طلاق بخواد نمیتونه طلاق بگیره. باید تا آخر عمر بسوزه و بسازه چون زنه.

ولی یک شوهر به راحتی آب خوردن تنها با چند دلیل پیش پا افتاده که هیچکس هم ازش مدرک معتبر چندانی نمیخواد میتونه زنش رو طلاق بده.

حتما میگید که مهریه پس چی؟

راههایی هست که اگر کسی بخواد به خانومش یه یک قرونی مهریه نده به راحتی میتونه طبق همون بندهایی که از شرع به اصطلاح وارد قانون شده استفاده بکنه.

تازه همه اینها به کنار امروزه که خانومها هم کار میکنن و خرجی در میارن دیگه آقایون هیچ قوامیتی بر زنان ندارند.
چون خیلی جاها تفسیری که خوندم سر نفقه دادن مرد به زن بود.

تکلیف زنانی که همسرانشون ولشون کردن و رفتن و نه خرجی میدن و نه اخلاق دارند نه هیچ قوامیتی همین زنان هم در دادگاهها بلاتکلیف و سرگردانند.

مهم اینه که از اون آیه هایی که شما میگید گفتن مسلمین و مسلمات هیچی به نفع زنها استخراج نشده.

مهم اینه که نود در صد قوانین زناشویی بر اساس همین آیه و امثالهم وضع شده.

شاید هم شما زیاد با قوانین جمهوری اسلامی ایران سر و کار نداشتید.
من با وکلای زیادی آشنا هستم و رفت و آمد خانوادگی داریم.
خیلی مسائل پشت پرده هست که تا با اون مستقیم درگیر نشی نمیفهمی که عمق فاجعه تا کجاست.
پس تاپیکی که الان زدید رو پی به حکمتش بردید؟

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین عزیز من داری یکجانبه قضاوت میکنی.......من کاری به اجرای دین ندارم چون میدونم که پر از مشکله .....ولی در باره اصل دین که گفتی پر از اشکاله من دلیلی ندیدم......شما فقط رو اجرای دین تمرکز کردین که منم میگم بله در این مورد ظلم میشه ......فکر هم نکن که این فقط مختص ایرانه .....همه جا مشهوده حالا یه جایی کم یه جایی زیاد ........من اصلا این تاپیکو با این محوریت نزدم .....شما زحمتشو بکش تاپیکشو بزن منم بیام نظر حقیرو بدم

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:بدون توهین هم میشه منظور رو رسوند:razz:

از قدیم هم گفتن یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به دیگری:)

در ثانی اگه منظورت با کسانیه که قصد دارن با عقل و تفکرشون و نه هیچ چیز دیگه (خصوصا مسافرت های خارج) سعی کنن دید متعصبانه و مقلدانه از دین رو از بین ببرن بدون که داری از روی عصبانیت و باز هم تعصب قضاوت میکنی...;)

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:بدون توهین هم میشه منظور رو رسوند:razz:

از قدیم هم گفتن یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به دیگری:)

در ثانی اگه منظورت با کسانیه که قصد دارن با عقل و تفکرشون و نه هیچ چیز دیگه (خصوصا مسافرت های خارج) سعی کنن دید متعصبانه و مقلدانه از دین رو از بین ببرن بدون که داری از روی عصبانیت و باز هم تعصب قضاوت میکنی...;)
اوکی بهش میگم.........دیدی که گفتم اول به خودم گفتم .......توهین هم نبوده چون خطاب به شخص خاصی نگفتم ......

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشالله خدا از دهنت بشنوه سهیل جان ;) و بزنه تو دهنه این جور آدما :razz:

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل چی چی میتونه باشه؟
دلیل اینکه بعضی ها خودشونو علامه دهر میدونن .......فقط میگن حرف ما درسته ولاغیر .....اخه این شد رابطه جمعی؟.......هر حرفی هم که میزنی به تمسخر میگیرن میگن تو هنوز بچه ای ......آرش به پستت این جور آدما نخورده؟ ....باهاش بحث کردی؟

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره منم بهشون میگم بله تو درست مبگی ....اما یادت باشه منم هستم ..

سهیل جان به جای خر بنویس چیز .....

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
احس داش سهيل واقعاً بعضيا كه پاشون رو از ايران ميذارن و 4تا آدم بي حجاب و اين آدمهاي مست رو ميبينند فك ميكنند اخر دموكراسي و آزادي و هر جور كه دوست دارن كشورشون رو ميكوبند ...نه داش اينطورا نيست .....واقعاً سهيل ساغول اورگيمين سوزونه ديدين;):heart::gol:

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
احس داش سهيل واقعاً بعضيا كه پاشون رو از ايران ميذارن و 4تا آدم بي حجاب و اين آدمهاي مست رو ميبينند فك ميكنند اخر دموكراسي و آزادي و هر جور كه دوست دارن كشورشون رو ميكوبند ...نه داش اينطورا نيست .....واقعاً سهيل ساغول اورگيمين سوزونه ديدين;):heart::gol:
:gol::gol::gol:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممد جواد میشه بگی دقیقا چندنا کشور باید برن ...یا چندتا کتاب باید بخونند تا دلشون به حال مملکمتشون که به لحن کشیده شده بسوره ..و حرفی برنند ؟

چون داش سهیل ار دوتا شروع کرد تو از چارتا

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممد جواد میشه بگی دقیقا چندنا کشور باید برن ...یا چندتا کتاب باید بخونند تا دلشون به حال مملکمتشون که به لحن کشیده شده بسوره ..و حرفی برنند ؟

ببین آرش بحث اصلا بر سر دلسوزی به مملکت نیست .......لازم نیست که حتما باید کتابی خونده باشی .......هر کس بالاخره تو جامعه حضور داره با پوست و استخوانش لمس میکنه مشکلاتو ......من یه جایی از آزادی بحث میکردم .......برگشت بهم گفت تو اصلا میدونی آزادی یعنی چی؟ کتابای مربوط به آزادی و دموکراسی رو خوندی .......گفتم فرضا که نخونده باشم واژه آزادی مفهومیه که یه بچه 6 ساله هم میتونه درک اولیه به اون داشته باشه .......خیلی جالب بود برگشت گفت ......برو بخون بعد بیا ........منم آخرشس گفتم تو درس میگی ......چون مرغ یه پا داره .....

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز

عزيزم برا بار دوم من محمد جاويدم....لازم نيست چند تا كشور برن و يا لازم نيست چند تا كتاب بخونند فقط كافي شناخت خوبي از خودشون و مردمشون پيدا كنند تا با كارهاي كه تو جامع انجام ميدن كمك حال مردمشون باشن با دل سوختن كه كاري راست و ريس نميشه بايد برا سرفرازي ميهن تلاش كرد..اگه كاري كردي كه به ملت خير رسوندي همون ميشه دل سوزوندن;)

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل اینکه بعضی ها خودشونو علامه دهر میدونن .......فقط میگن حرف ما درسته ولاغیر .....اخه این شد رابطه جمعی؟.......هر حرفی هم که میزنی به تمسخر میگیرن میگن تو هنوز بچه ای ......آرش به پستت این جور آدما نخورده؟ ....باهاش بحث کردی؟

چرا راست و حسینی نمی گس مشکل چی ؟:smile:
کسی حرفی زده مهرشاد چیزی یه گفته؟:smile:
رفتی با بزرگتر از خودت بحث کردی ؟:smile:
.................
..............
اخه بنال لوتی بینم دردت چی؟:mad:

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا راست و حسینی نمی گس مشکل چی ؟:smile:
کسی حرفی زده مهرشاد چیزی یه گفته؟:smile:
رفتی با بزرگتر از خودت بحث کردی ؟:smile:
.................
..............
اخه بنال لوتی بینم دردت چی؟:mad:
:biggrin::biggrin::biggrin:
نه عزیز .....یلی قته میخواستم اینو بزنم ....ما مخلص آقا مهرشادم هستیم هر چند که تازکیا خیلی با هم فرق داشتیم

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزيزم برا بار دوم من محمد جاويدم....لازم نيست چند تا كشور برن و يا لازم نيست چند تا كتاب بخونند فقط كافي شناخت خوبي از خودشون و مردمشون پيدا كنند تا با كارهاي كه تو جامع انجام ميدن كمك حال مردمشون باشن با دل سوختن كه كاري راست و ريس نميشه بايد برا سرفرازي ميهن تلاش كرد..اگه كاري كردي كه به ملت خير رسوندي همون ميشه دل سوزوندن

اخه .ممد جاویدم ....وقتی یه ملوان ساده از همشهریاهاس خود من ..نه اهل کناب نه میتونه بره امریکاه..و کشوره اروپایی..میره همین دوبی یا هرکودم ار کشورهایی عربی و می بینه همین زن های لختب که تو مب گی ساغت چهار صب از کاباره با اون وضع میان بیرون با امنیت کامل میرن خوته شون ..بعد تو کشور ما با اون تاریخش خانما با اون خجابشون ساعت 10 شت تنهایی نمی تون بیان بیرون چه تلاشی کنه ها ؟

اینا همه شعار که نو کتاب های بینش دبیرستان خوندید ;)

aries

عضو جدید
اخه .ممد جاویدم ....وقتی یه ملوان ساده از همشهریاهاس خود من ..نه اهل کناب نه میتونه بره امریکاه..و کشوره اروپایی..میره همین دوبی یا هرکودم ار کشورهایی عربی و می بینه همین زن های لختب که تو مب گی ساغت چهار صب از کاباره با اون وضع میان بیرون با امنیت کامل میرن خوته شون ..بعد تو کشور ما با اون تاریخش خانما با اون خجابشون ساعت 10 شت تنهایی نمی تون بیان بیرون چه تلاشی کنه ها ؟

اینا همه شعار که نو کتاب های بینش دبیرستان خوندید ;)
دمت گرممممممممممممم......از مسلمونی فقط ادعاشو یاد گرفتیم....

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin::biggrin::biggrin:
نه عزیز .....یلی قته میخواستم اینو بزنم ....ما مخلص آقا مهرشادم هستیم هر چند که تازکیا خیلی با هم فرق داشتیم

سهیل جان هستند کسایی که خودشون برتر از دیگزی میدونند .. این خیلی بد ...اما از اون بدتر این که اون دیگری نتونه ثابت کته نه بابا تو برتر نیستی ......وبیاذ یشیته هی غصه بخوره و بگه من چفد بدم می اذ از ادمایی که قک کی کنند غلامه دهرند....

منظورم تو نیستی چون تو واقعا با این سنت علامه ای .عزیز

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
سهیل جان هستند کسایی که خودشون برتر از دیگزی میدونند .. این خیلی بد ...اما از اون بدتر این که اون دیگرس نتونه ثابت کته نه بابا تو برتر نیستی ......وبیاذ یشیته هی غصه بخوره و بگه من چفد بدم می اذ از ادمایی که قک کی کنند غلامه دهرند....

منظورم تو نیستی چون تو واقعا با این سنت علامه ای ...
ممنون ....ولی من واقعا بیشتر تاسف میخورم تا غصه ........ولی یه چیزی مایه دلگرمیه .......اینکه سایر کاربرا هستند و میخونندو قضاوت میکنن ........:gol: