یادداشت حامد بهداد درباری ربنای شجریان

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای کاش یک صدم حساسیت شما و برخی دوستان در مورد توهین به استاد(!!!) , حساسیت نسبت به توهین به اسلام و پیامبر و قرآن و خدا و .... که به وفور در تاپیک های دوستانتون یافت میشه , وجود داشت!!!
قضیه ی توهین نیست.
یک حقیقته.
شجریان میاد تو مستندش میگه روحانیت موسیقی رو رقیب خودش میدیده ! اینجا باید گفت شما خیلی اشتباه می فرمایید (مودبانه ش رو گفتم!)
ایشون موقعی که دسته دسته بسیجی های این ملت واسه حفظ ناموس و اسلام و خاک کشور پر پر می شدند کجا بودند؟!
چرا اون موقع صداشون رو خرج جوونای ما نمی کردند؟
چطور الآن شدند صدای یک اقلیت شمیران نشین که رو خون شهدای وطن رژه می رفتند؟!
چطور الآن آواره ی شبکه های صهیونیستی شدن ؟! همون شبکه هایی که دست صاحبانشون به خون ملت ایران آلوده است!
پاسخ همه ی اینا روشنه.
شجریان لیاقت خوندن واسه شهدا رو نداره.
شجریان لیاقتش خوش رقصی واسه شبکه های صهیونیستی.
چطور ربنای شجریان شده نغمه ی خاطره انگیز این ملت؟
نکنه بی بی سی و صدای آمریکا پخشش کردند؟!
نخیر.
همین رادیو و صدا و سیما ی جمهوری اسلامی شجریان رو شجریان کرد. همین رادیو و صدا و سیما هم درستش می کنه.
واقعا" برای شجریان متاسفم که آخر عمری خودش رو منفور ملت کرد .
بعد معامله ای با دنیا و آخرتش کرد.
متال جان شما هنوز مثل گذشته زود از کوره در میری
ببینید حمایت از استاد دلیل بر این نیست که ما از اسلام طرفداری نکنیم هیچ منافاتی با هم ندارند
خوب به نظر من استاد نظرش رو گفته وممکنه اشتباه کرده باشند
در جنگ فقط جوانان بسیجی مد نظر شما نبودند
وقتی ما اینقدر در داخل محدودیت داریم و تا به حال حتی یکبار شاهد دعوت استاد به یک برنامه ی تلویزیونی نبودیم
خب نباید توقع کنیم که استاد برای صحبت کردن به بی بی سی نره
من فکر می کنم ما لیاقت شنیدن صدای استاد اواز ایران را نداریم چون به راحتی به ایشان توهین میکنیم افترا می زنیم و بجای ایشان تصمیم میگیریم.....
اشتباه میکنی شجریان بخاطر صدای گرمش و هنرش شجریان شد
اگر تمام سخنان شما درست هم باشد
ذرای از ارادت بنده نسبت به استاد کم نمیشه چون معتقدم نه یک نوجوان نه هیچ کس دیگری نمیتونه جایگزین ایشان در اواز ایران شود
درود بر هنر و هنر مندان ایرانی:gol::gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور از حکومت سکولار یعنی که دینش از سیاست جدا باشه
نه ضد دین
دیگران در این باره قضاوت خواهند کرد . در ضمن نگید جدایی دین از سیاست بلکه بگین دین رو فدای سیاست کرد که همین رو در لینکی که بنده دادم مشاهده میکنید اگه دولتی حتی این چنین باشه یعنی این حق رو به تمام مردمش میده که بی دین باشن والسلام
ما تا موقعی که زنده ایم اجازه ایجاد حکومت سکولار در کشور رو نخواهیم داد:mad:

emajid16

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگران در این باره قضاوت خواهند کرد . در ضمن نگید جدایی دین از سیاست بلکه بگین دین رو فدای سیاست کرد که همین رو در لینکی که بنده دادم مشاهده میکنید اگه دولتی حتی این چنین باشه یعنی این حق رو به تمام مردمش میده که بی دین باشن والسلام
ما تا موقعی که زنده ایم اجازه ایجاد حکومت سکولار در کشور رو نخواهیم داد:mad:

من جدایی دین از سیاست رو به دلایل خواص خودم قبول دارم که اگه خواستید با هتون بحث میکنم
به نظر من در حال حاضر دین داره فدای سیاست میشه
چون هر کار خلافی با بستن اون به دولت اسلامی مجاز میشه و این خودش باعث نابودی دین مردم میشه
که در حال حاضرم در حال اتفاق افتادنه
بله همه میتونن قضاوت کنن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
متال جان شما هنوز مثل گذشته زود از کوره در میری
ببینید حمایت از استاد دلیل بر این نیست که ما از اسلام طرفداری نکنیم هیچ منافاتی با هم ندارند
خوب به نظر من استاد نظرش رو گفته وممکنه اشتباه کرده باشند
در جنگ فقط جوانان بسیجی مد نظر شما نبودند
وقتی ما اینقدر در داخل محدودیت داریم و تا به حال حتی یکبار شاهد دعوت استاد به یک برنامه ی تلویزیونی نبودیم
خب نباید توقع کنیم که استاد برای صحبت کردن به بی بی سی نره
من فکر می کنم ما لیاقت شنیدن صدای استاد اواز ایران را نداریم چون به راحتی به ایشان توهین میکنیم افترا می زنیم و بجای ایشان تصمیم میگیریم.....
اشتباه میکنی شجریان بخاطر صدای گرمش و هنرش شجریان شد
اگر تمام سخنان شما درست هم باشد
ذرای از ارادت بنده نسبت به استاد کم نمیشه چون معتقدم نه یک نوجوان نه هیچ کس دیگری نمیتونه جایگزین ایشان در اواز ایران شود
درود بر هنر و هنر مندان ایرانی:gol::gol:
میلاد جونم درست میگی ولی نوشته هایی که قرمز کردم رو قبول ندارم . تا رسانه ای نباشه که آوازی رو پخش کنه تا هماهنگی با حکومت نباشه امکان نداره حتی اگه بهترین صدا رو داشته باشی مگر اینکه بخوای از ماهواره و شبکه های زیر زمینی اقدام کنی که البته اون زمان نبوده دیگه . در مورد دوم در مورد رسانه بی بی سی و صدای آمریکا خیانتکار ترین رسانه ها در حق ملت ایران بودن و هستن و خواهند بود رسانه های دیگه کم نبودن که وارد سیاست شده بودن در ضمن پسر شجریان بارها از شبکه چهار قبل از انتخابات تصویرش پخش شد با سروده هاش اینو خود همایون هم گفته و حتی بارها گفته که موضعهای پدرم محترمه ولی به من مربوط نیس و نظری نمیدم .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من جدایی دین از سیاست رو به دلایل خواص خودم قبول دارم که اگه خواستید با هتون بحث میکنم
به نظر من در حال حاضر دین داره فدای سیاست میشه
چون هر کار خلافی با بستن اون به دولت اسلامی مجاز میشه و این خودش باعث نابودی دین مردم میشه
که در حال حاضرم در حال اتفاق افتادنه
بله همه میتونن قضاوت کنن
من مایل به بحثم هر جا البته به نظرم این جا نباشه بهتره هم به دلیل قوانین و هم رعایت حق زننده محترم تایپیک

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
میلاد جونم درست میگی ولی نوشته هایی که قرمز کردم رو قبول ندارم . تا رسانه ای نباشه که آوازی رو پخش کنه تا هماهنگی با حکومت نباشه امکان نداره حتی اگه بهترین صدا رو داشته باشی مگر اینکه بخوای از ماهواره و شبکه های زیر زمینی اقدام کنی که البته اون زمان نبوده دیگه . در مورد دوم در مورد رسانه بی بی سی و صدای آمریکا خیانتکار ترین رسانه ها در حق ملت ایران بودن و هستن و خواهند بود رسانه های دیگه کم نبودن که وارد سیاست شده بودن در ضمن پسر شجریان بارها از شبکه چهار قبل از انتخابات تصویرش پخش شد با سروده هاش اینو خود همایون هم گفته و حتی بارها گفته که موضعهای پدرم محترمه ولی به من مربوط نیس و نظری نمیدم .
شما من رو مجبور میکنی بعضی چیزا رو که دوست ندارم به زبون بیارم
مگه اقای خمینی بابی بی سی محاسبه نکردند خوب مگه این رسانه خائن به مملکت نیست؟
من معتقدم اگر این نظارتها وممیزی ها نبود الن ما صدای گرم استاد رو بیشتر میشنیدیم:gol:

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرمنده میلاد جون نمیدونم کدوم خمینی رو میگی( سید حسن) ، ولی ببین یکی شرایط اون موقع مهمه ، یکی دیگر زبان اون رسانه مثلا دکتر احمدی نژاد هم اگه با فارسی زبانش مصاحبه کنه بهش ایراد میگیرم ولی اگه با بی بی سی اصلی که انگلیسی زبانه صحبت کنه بهش ایراد نمیگیرم .
در ضمن حرف دیگر هم سر اینه که استاد با فعال کردن احساسات مردم یه دروغ بزرگ رو چه مطابق میل باطنی چه خلاف اون به ملت عرضه کرد . چون واقعا کلام تخریبی علیه یک رییس جمهور مملکت بود که اصلا ایشون این چنین نگفته بود این بود که خیلی بد بود .
منظورم اقای خمینی در سال 57:gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حکومت سازمانی است که توانایی برنهادن (وضع کردن) و به اجرا گذاردن قانونهایی را در یک منطقهٔ مشخص دارد. برای مفهوم حکومت تعریف‌های گوناگونی ارائه شده است. یکی از این تعریف‌ها، حکومت را نیروی چیرهٔ تصمیم‌گیرندهٔ یک دولت به‌شمار می‌آورد. دولت نیز از سوی اقتصاددان سیاسی، ماکس وبر (و سپس از سوی فلسفهٔ سیاسی) سازمانی تعریف شده است که انحصار به‌کارگیری قانونی زور در محدودهٔ منطقهٔ خود را در دست دارد. از دیدگاه اخلاقی، تعریف «قانونی» جای پرسش و بحث دارد و بر این دلالت دارد که یک سازمان می‌تواند از سوی هوادارانش چونان یک دولت برشمرده شود، ولی از سوی مخالفانش نه. برخی واژهٔ «قانونی» در این متن را به‌طور ساده به معنی پشتیبانی پویا و آشکار بیشینهٔ بزرگی از مردم یک کشور از یک سازمان تعریف کرده‌اند. در چنین دیدگاهی یک موجودیت که تنها نیروی ارتش و شهربانی یا دسته‌های مسلح را در دست دارد، یک دولت نامیده نمی‌شود، بلکه یک «دولت شکست‌خورده» نام دارد. در این تعریف، کنترل مردمسالارانه بر حکومت، و از این رهگذر بر دولت، می‌تواند قانونی بودن یک دولت را تقویت کند.
فکر میکنم کامل بوده

در مورد رضا خان...من هم معتقدم اون اشتباهی کرده...و خیلی تند عمل کرده
البته به این هم معتقدم تحجر توی حجاب اون زمان بیداد میکرد
ضمن این نکته هست که ایا رضاخان اینکارو کرد باید بگیم سکولار یعنی رضا خان یا بگیم رضاخان اشتباه کرد؟
و اینکه قدرت مردم دینی تو زمان رضاخان و اعتقادی چطور بود و دولت چطور تصمیم میگرفت:smile:
دوست خوبم من نمیدونم شما چرا قضایا رو اینطوری میبینی . بالخره ملت ایران یه حکومتی که ادعای سکولار بودن رو داشته دیدن و دیگه بسشون شده زور حاکمان خواهان سکولار رو دیدن همینه که اینا هیچ وقت نمیفهمن با افتخار میگم ملت ایران هیچ وقت از اعتقادات دینی مذهبیشون دس نمیکشن وکسی که بخواد این چنین کنه رو زیر پا له میکنن:mad: . بعد اصلا از همه اینا بگذریم ، سازگارا و نوری زاده سلطنت طلب هستن یا نه کم از شاه تعریف میکنن اصلا این رسانه صدای آمریکا مگه بارها حرف پسر خااین شاه خائن رو نگفته و بارها تمجیدش کرده . اینا همون حکومت سکولاری رو میخوان که رضا خان در ایران پیاده سازی کرد ما هم تا زنده ایم نمیذاریم همچین غلطی کنن . :mad: بعدشم ایرادی که به کروبی . آقای موسوی گرفته میشه اینه که چرا خودشونو از بی بی سو و صدای آمریکا و این افراد سلطنت طلب جدا نمیکنن البته باز بی بی سی خیلی قابل تحمل تره نهایتش سکوت میکنن . ولی تو همه اینا یه شخصیت خوبی هست به نام سید محمد خاتمی که در برابر اینا اصلا سکوت نکرد بارها محکومشون کرد و اصلا یکی از دعواهایی که با کروبی داره بر سر همینه . من خاتمی رو قبول دارم و نمیذارم کسی بخواد خرابش کنه . چون طرز برخوردشو دیدم ، منششم دیدم هم از این ور انتقاد میکنه هم از اون ور هر چند که گاهیم دچار طرفداری جناح میشه ولی کلا مردی دوست داشتنیست :smile:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد اقا
بحث تاپیک خیلی منحرف شد
اگه یه تاپیک دیگه بزنی منم اگر وقت داشتم اونجا به ادامه بحث می پردازیم
جواب نمی دم که تاپیک بیشتر از این جدا نشه
ممنون
موفق باشین:gol:
بله درس میگی
متاسفانه امکانش نیست در ضمن این تایپیکم مال دوست خوبمون میلاد جون بود که معذرت میخوام ازش
این آخریو لااقل ببین ولی اینجا جواب نده مثلا یکیش پروفایل اونجا که محدودیت نداره
به همچنین:gol:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم همه پست هامو جز یکی پاک کردم که بحث به انحراف نکشه

موفق باشین دوستان

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم اقای خ.... در سال 57:gol:
میلاد جان من در این باره جواب دادم و میتونی از آقا مجید بپرسی
فقط به این اشاره میکنم که اون زمان بین شاه و بی بی سی بر سر منافع نفت اختلاف افتاد که حتی شاه از بی بی سی به دولت انگلیس شکایت کرد............ . بقیه صحبتامم حذف میکنم چون سبب انحراف میشه .

در ضمن بنده هم برای اینکه تیپیک منحرف نشه پستهایی که سبب انحراف بود رو حذف کردم
هم به دلیل قوانین باشگاه ، هم رعایت حق زننده تایپیک و البته راحتی کار مدیران و احترام به آنان ،
خواهشا سایر دوستان از باز کردن بحثای انحراف آمیز اجتناب بورزند .

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشون تو نامهشون ذکر کرده اند که آثارشون پخش نشه...اما بعد از ماه رمضان دبه در آوردند و ربنا رو گفتن پخش کنید!! اصلا همون بهتر پخش نشه!!! آدم که بخواد با پخش نشدن ربنا ماه رمضان بهش نچسبه باید تو اعتقاداتش شک کنه!!!
زیادم غضه نخورید!! بیشتر سبز ها اصلا روزه نمیگیرند که بخوان ربنا گوش بدن!!!

ای بابا ما اخر نفهمیدیم که استاد گفتن ربنا پخش بشه یا نه!!!
بعضی از دوستاران نظام میگن که کلا استاد گفته هیچ کدوم از اجراهاش پخش نشه.حتی ربنا.ولی بعضیا نظر دیگه ای دارن!!!!
اینکه دعای ربنای استاد به شما نمیچسبه نظر شخصی شماست و خیلیا این نظر شمارو ندارند!!!

دعای ربنا ربطی به سبز و غیر سبز نداره.این اجرایی بود که همه عاشقش بودن!!!
حالا شما چه دوست داشته باشی چه نداشته باشی!!!

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب نایک ایشون هیچ بخشی رو مستثنا نکردن

این لینک
http://shajarianfans.com/post/350.aspx
و این
http://alef.ir/1388/content/view/47684/

جایی نگفته که بجز...

نکته دیگه اینکه ایشون یه کم زیادی فراموشکار هستند

ایشون به حتی ترانه هایی رو که در برنامه گلها (قبل انقلاب) ضبط شده و بلحاظ حقوقی و قانونی متعلق به تلوزیون ایران است را از آن خود فرض میکند

البته از خواننده 20هزارتومانی جشن هنر شیراز که به ان شکل برگزار شد و اکنون دم از مردم می زند انتظاری بیش از این نباید داشت

نکته دیگر این که جریانی در کشور به چه فضاحتی افتاده که بحث اولشان پخش شدن و نشدن یک نواست و نه چیز دیگه

نکته پایانی این که اغلب هوادارن و همفکران این آقا اصلا روزه نمیگیرن که نگران پخش شدن و نشدنش باشن
:biggrin::biggrin:;)

پس زیاد دور و بر این بحثا نچرخید

این جوابی که برای صحبت من دادید به خدا هیچ ربطی به موضوع نداشته.من گفتم که استاد به صدا و سیما گفته که کاراشو پخش نکنید ولی ربنا هدیه ای هستش برای مردم ایران.یعنی حق دارید ربنا رو پخش کنید ولی بقیه رو نه!!!
حالا این لینکی که شما گذاشتید ربطی به این موضوع نداره!!!
البته فکر کنم اکثر بچه ها مصاحبه بیبیسی رو با استاد ندیدند .چون اگه میدیدن این حرفارو نمیزدند!!
این که استاد ربنارو از بقیه منفک کرد مربوط به مصاحبشون با بی بی سی بود
در مورد نظر آخرتونم بگم اینفتوا که طرفداران ایشون روزه نمیگیرند چیزی جز یک سری چرندیات نیست.شما متاسفانه خیلی زود قضاوت کردی.به همین خاطر متاسفم!!!

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بابت مطالب بالا:gol:، چه بهتر بود عکسش رو هم اینجا میگذاشتید که ببینند همه:

ممنون که این عکسو گذاشتید.
یکی از مشکلات اصلی استاد با صدا و سیما این بود که متاسفانه صدا سیما از بعضی از آهنگای استاد استفاده سیاسی کرد.
آهنگی که مربوط به دهه 50(بعد از پیروزی انقلاب) توسط استاد در وصف انقلاب اجرا شد رو در هنگام بعد انتخابات استفاده میکرد و در اون از ویدیویی که مربوط به حضور مردم چه در انتخابات مختلف و چه در راهپیمایی های مختلف که در حمایت از نظام بود اجرا میکرد!!!
در حالی که این آهنگ فقط مختص به انقلاب 57 بود نه برای ندای پیروزی سر دادن بعد هر مناسبتی از سوی نظام!!!
در این انتخابات اخیر هم بعد از درگیریهایی که انجام شد و مردم خس و خاشاک نامیده شدند و سپس با مردم برخورد فیزیکی شد استاد مراتب اعتراض خودشونو به صدا و سیما اعلام کردند که این آهنگی که ایشان به مناسبت انقلاب سال 57 اجرا کردند هیچ مناسبتی با این ایام نداشت!!!
متاسفانه در اینجا بود که انتقاد از استاد شروع شد و در اینجا بود که هر کسی انتقاد میکرد توسط این عوامل حذف میشد!!!

این نامه ای که شما گذاشتید دقیقا همین مطلبو نشون میده.

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز در مورد فرزاد حسنی حرف شما درسته ولی در مصاحبه بی بی سی اصلا استاد شجریان این حرف رو نزد مگر اینکه دو سه بار اونجا رفته باشه که من بی اطلاعم و من بار اولشونو میگم و اگه این حرفش قشنگ یادم بود که در صفحه بعد همین تایپیک اصل نامه رو یکی از دوستان گذاشتن به خاطر این بود که خانوادگی این برنامه رو داشتیم میدیدیم و همه گفتن یعنی ربناشم نباید پخش بشه . اصلا ما دروغ گو چرا مهندس ضرغامی گفت امسال نمیتونیم ربناشونو حذف کنیم و آمادگی این کار رو نداریم که بعد از بی بی سی پخش شد ایشون گفتن چون نزدیک رمضان است (به این جمله دقت کن چه برداشتی میکنی پخش ربنا اشکالی ندارد .) این واقعا یعنی چی ؟ یعنی فقط امسال
من البته اصلا به این کارها کاری ندارم بذارید پامو فراتر بزارم به نظرم ایشون حق ندارن در مورد آثارشون که مربوط به ملت ایرانه ادای این درخواست رو بخوان مگه برای مردم نخوندن انگار وقف ملت شده پس خواستن حق پخش در مورد این سرودها بی معنیست نکته بعد اینکه ایشون هر سالی میخواد خونده باشه برای کی خونده برای ملت ایران و خطاب به دوستداران نظام و انقلاب و ربناشم خطاب به دوستداران اسلام بنابراین من به ایشون هیچ حقی نمیدم چون اینا همش مردمیس و اگه غیر این بوده معلومه که معذرت میخوام زبونم لال ریاکاری بوده .
نکته بعد در مورد آقای ضرغامی ایشون باید همه اینا رو پخش کنن چون این یک خواست ملیس و لازم نیس اون دنیا به این دلیل جوابگو باشن چون یه ملت پشت ایشون هستن و از ایشون در اون دنیا هم به این دلیل حمایت میکنن .
نکته آخر در مورد بعضی نماینده های مجلس : این چه حرفیه که میزنن اگه اینطوریه گذاشتن هر برنامه ای که مخالفان ایران مثل بوش و اوباما و سران فاسد رژیم صهیونیستی در اونا نقش دارن حرومه مخصوصا این مستندهایی که درست میکنن و بهتر بگم چون ما با آمریکا و انگلیس و این چند کشور دشمنیم بعضا کارهای خوبی که انجام میدن به خصوص کارهای علمیشون رو نباید ببینیم نه ازشون یاد بگیریم . بله اکثر ملت ایران در مورد موضعاش مخالفن ولی این دلیل نمیشه که ایشون کلا محو بشه باید از تجربیات خوبی که در موسیقی داره استفاده کرد تا جوونهای دیگری مثل ایشون در عرصه موسیقی پرورش یابند .
نکته آخر اون نوجوانی هم که ربنا رو از صدا و سیما میخونه قاری قرآن آقای موسوی است که انشالله چیزهای بیشتری از او خواهیم شنید .
زنده باد وطنم ، زنده باد کشورم ایران:gol::gol::gol:

در مورد جوبت بگم که چیز جدیدی نبود و همون حرفای قدیمی.شما مصاحبه بی بی سی با استادو خوب گوش ندادی.من دوباره کلیپشو دیدم .مثل اینکه شما خوب ندیدی.!!!

مشکل شما اینه که متوجه نیستید چرا استاد از صدا و سیما اظهار نارضایتی کرد.البته شایدم خودتونو به کوچه علی چپ زدید!!
این نامه ای هستش که دوستاتون گذاشتن.

حالا اصلا بگو ربنا امسال پخش نمیشد ولی خوب میبینید که دلیل اصلی ناراحتی استاد از تلویزیون این بود که تو نامش نوشته واون چیزی نبود جز سوء استفاده سیاسی از آثار استاد!!!

در ضمن یادتون باشه شجریان این اشعارو برای سالهای 57 و 58 و زمان انقلاب اجرا کردند شرایط زمانی این دوره با 30 سال پیش فرق میکنه.جالبه اینه که شما دارید میگید این اشعارو برای دوستداران نظام خونده ولی اگه 1 بار تو عمرتون به شعرشون دقت کنید هیچ موقع جرئت نمیکنید این حرفو دوباره تکرار کنید

ایران ای سرای امید.بر بامت سپیده دمید و....
نمیدونم کجاش درباره نظام سروده شده.این اجرا برای ایران خونده شده و بس
قبول کن که تلویزیون خیلی از سروده های ایشون استفاده سیاسی میکرد.
حالا ما کاری نداریم که شما از استاد خوشتون میاد یا نه ولی برای من یکی از چیزایی که ارزشمنده اینه که استاد فردی هست که همیشه مستقل عمل میکرده.و یکی از افتخارات ایران زمین هستند.

البته بازم میگم یه عده هستند که دنبال بهانه هستند برای حذف استاد !!
نمونشم پایین هستش!!!

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مایل به بحثم هر جا البته به نظرم این جا نباشه بهتره هم به دلیل قوانین و هم رعایت حق زننده محترم تایپیک

بله درس میگی
متاسفانه امکانش نیست در ضمن این تایپیکم مال دوست خوبمون میلاد جون بود که معذرت میخوام ازش
این آخریو لااقل ببین ولی اینجا جواب نده مثلا یکیش پروفایل اونجا که محدودیت نداره
به همچنین:gol:

منم همه پست هامو جز یکی پاک کردم که بحث به انحراف نکشه

موفق باشین دوستان
سپاس از عملکرد مثبت دوستان:gol::gol::gol:

arman23

عضو جدید
سلام

این جوابی که برای صحبت من دادید به خدا هیچ ربطی به موضوع نداشته.من گفتم که استاد به صدا و سیما گفته که کاراشو پخش نکنید ولی ربنا هدیه ای هستش برای مردم ایران.یعنی حق دارید ربنا رو پخش کنید ولی بقیه رو نه!!!

جالبه که هرچی شمارو به مقصد نمیرسونه ربطی نداره

اگر اگر اگر احیانا با مباحث قانونی حق پخش تلوزیونی و این مسائل کوچکترین آشنایی داشته باشی متوجه منظور خواهی شد

حالا از اونجا که متوجه نشدی یا خودتو زدی به اون راه برات میگم

برنامه گلها برنامه ای بود(که حتما دیدی) موضوعش موسیقی بود

هر ترانه ای که اجرا میشد حق پخش آن پرداخت و اجازه نشر آن به تلوزیون ایران میرسید

حالا این لینکی که شما گذاشتید ربطی به این موضوع نداره!!!
ربطی نداره؟

شما نامه رو ندیدی؟

یا خودتو زدی به اون راه

عزیز دل کجای اون نامه ذکر شده بود که ربنا هدیه هست و فلان و فلان؟؟؟؟؟

میشه بفرمایید؟

البته فکر کنم اکثر بچه ها مصاحبه بیبیسی رو با استاد ندیدند .چون اگه میدیدن این حرفارو نمیزدند!!
این که استاد ربنارو از بقیه منفک کرد مربوط به مصاحبشون با بی بی سی بود

ببخشید میشه شما برای ما روشن کنید کدامیک مستند تره؟
مصاحبه با بی بی سی یا نامه رسمی دارای امضای ایشون؟
انتظار نداری که مدیران صدا و سیما 24 ساعته منتظر پخش برنامه های مشعشع بی بی سی باشن تا تکلیفشون رو بدونن؟؟

با توجه به خلف وعده ایشون راجع به برنامه گلها اگر دوباره شکایت میکرد صدا و سیما باید میگفت طبق چه سندی ما اینو پخش کردیم؟

لابد طبق اخبار واصله؟؟؟

در مورد نظر آخرتونم بگم اینفتوا که طرفداران ایشون روزه نمیگیرند چیزی جز یک سری چرندیات نیست.شما متاسفانه خیلی زود قضاوت کردی.به همین خاطر متاسفم!!!
منظور من همونا بود که اینو کردن مساله اول کشور
روز قدس پارسال رو یادمون نرفته

من باید بگم برای شما متاسفم که یا خود را به ندانستن زده اید و یا حب شدید باعث شده حقایق حتی حقوقی رو هم بگید نامربوطه

تاسف اینجا نیست که من بر اساس دیده ها نظر بدم

تاسف اینجاست که شما بخاط علاقه شدید و یا شاید هم چیزهای دیگه چشمانت رو به روی حقیقت بستی

البته این خود گول زنی در بخشی از جامعه ما رواج داره

و این جاست که جای تاسف داره

التماس دعا

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد جوبت بگم که چیز جدیدی نبود و همون حرفای قدیمی.شما مصاحبه بی بی سی با استادو خوب گوش ندادی.من دوباره کلیپشو دیدم .مثل اینکه شما خوب ندیدی.!!!

مشکل شما اینه که متوجه نیستید چرا استاد از صدا و سیما اظهار نارضایتی کرد.البته شایدم خودتونو به کوچه علی چپ زدید!!
این نامه ای هستش که دوستاتون گذاشتن.

حالا اصلا بگو ربنا امسال پخش نمیشد ولی خوب میبینید که دلیل اصلی ناراحتی استاد از تلویزیون این بود که تو نامش نوشته واون چیزی نبود جز سوء استفاده سیاسی از آثار استاد!!!

در ضمن یادتون باشه شجریان این اشعارو برای سالهای 57 و 58 و زمان انقلاب اجرا کردند شرایط زمانی این دوره با 30 سال پیش فرق میکنه.جالبه اینه که شما دارید میگید این اشعارو برای دوستداران نظام خونده ولی اگه 1 بار تو عمرتون به شعرشون دقت کنید هیچ موقع جرئت نمیکنید این حرفو دوباره تکرار کنید

حالا ما کاری نداریم که شما از استاد خوشتون میاد یا نه ولی برای من یکی از چیزایی که ارزشمنده اینه که استاد فردی هست که همیشه مستقل عمل میکرده.و یکی از افتخارات ایران زمین هستند.

نمونشم پایین هستش!!!
ممنون ، تشکرام تموم شده و گرنه تشکر میکردم . عزیز من بنده مصاحبه اول ایشون رو از بی بی سی میگم که با عصبانیت گفتن صدای من صدای خس و خاشاکه و این چرندیات . اگه قبول ندارید همون کلیپی که البته بعید نیس بسازن و بزارن تو جامعه برای تخریب سیما بزارید . نکتهی بعد انسان در اوج عصبانیت خب خیلی چیزا میگه که نباید بگه و عصبانیت ایشون کاملا مشهود بود بنابراین نمیتونه در اون موقع اون مسئله یادش باشه . دلیل دوم چرا مهندس ضرغامی بعد از رسیدن نامه ایشون به دستش که بر خلاف نامه گذشتش به رییس اون زمان صدا و سیما آقای دکتر لاریجانی اسمی از به جز نیاورده میاد این حرف رو مطرح میکنه که امسال ربنای استاد شجریان جز برنامه ماست و آمادگی حذفشو نداریم که اینو دیگه در آرامش کامل قشنگ یادمه که بی بی سی از قول شجریان گفت عیبی نداره چون نزدیک رمضان هست ربنای من پخش بشه
شما عجیبه حرف این همه سایتم قبول نداری سایت ایسنا یکیشه و سایتهایی که من میگم مستقلن ولی جالبه حالا سایتهای سبز یه چیز دیگه مینویسن و بعضیا عجیب تر حرف اونا رو قبول میکنن بعد از این همه دروغ گویی که از اینا شنیدن . من از فارس دوتا دروغ شنیدم دیگه از اون موقع خیلی کم برام مستنده اون وقت شما ؟! دلیل سوم اگه بحث حذف ایشون از طرف سیما مطرح بود پارسال این همه ربنای ایشون رو پخش نمیکردن و به به و چه چه ربناش میکردن هر چند که این لیاقت رو داره . اما حرف من بله ایران سرای من ، ولی الآن ملت ایران حقیقتا با وجود این همه مشکلات کی رو میخواد بحث سر اینه آیا چنتا آمریکا نشین رو میخواد انتخابات نشون داد کی رو میخواد و راهپیماییهای گسترده بعد از مشخص شدن پاره ای از مسائل نشون داد که کی رو میخواد
شما میگی استفاده سیاسی من اصلا قبول ندارم . مگه برای یه شخص یا دولتی خونده شده نه و این سروده ها در مورد اقتدار بی نظیر ملت ایران در براببر بیگانگان هست به نظامم ربط نداره شاید خیلیا با این نظام مشکل داشته باشن ولی از اونجایی که معتقدن مشکلات رو خودشون باید حل کنن در برابر دخالتهای بیگانگان سکوت نمیکنن و آن چنان تو دهنی بهشون میزنن که راه خودشونو گم کنن:mad:
دوست عزیز واقع بین باش اگر به قول استاد این آثار آثار ملیس پس متعلق به ملت ایران هست و بهتره بگم وقف ملت ایرانه و کسی دیگه نباید دنبال پول گرفتن از حق پخشش باشه حالا هر سالی میخواد خونده شده باشه هیچ فرقی نمیکنه . اگر بله شعرهایی که تو کنسرت ایشون پخش میشه رو بیاد پخش کنه حق پخش باید داده بشه مثلا شعرهایی که خواجه امیری و .... میخونن .
شعر ملی یعنی برای وفاق ملی و مشت شدن ملت در برابر بیگانگان خونده میشه نه چیز دیگر . کمم از این اشعار نداریم شعر فریدون ، روزبه نعمت اللهی و ....
من شجریان رو به عنوان استاد موسیقی ایران قبول دارم ولی واقعا با مصاحبه ای که با بی بی سی انجام داد و این چنین گفت ........... متاسفم:(
در برابر جمله آخرتونم سکوت میکنم هر چند که بعضی افراطیون هستن :cool:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

اگر اگر اگر احیانا با مباحث قانونی حق پخش تلوزیونی و این مسائل کوچکترین آشنایی داشته باشی متوجه منظور خواهی شد

هر ترانه ای که اجرا میشد حق پخش آن پرداخت و اجازه نشر آن به تلوزیون ایران میرسید

ربطی نداره؟

شما نامه رو ندیدی؟

یا خودتو زدی به اون راه

میشه بفرمایید؟

انتظار نداری که مدیران صدا و سیما 24 ساعته منتظر پخش برنامه های مشعشع بی بی سی باشن تا تکلیفشون رو بدونن؟؟

با توجه به خلف وعده ایشون راجع به برنامه گلها اگر دوباره شکایت میکرد صدا و سیما باید میگفت طبق چه سندی ما اینو پخش کردیم؟

لابد طبق اخبار واصله؟؟؟

من باید بگم برای شما متاسفم که یا خود را به ندانستن زده اید و یا حب شدید باعث شده حقایق حتی حقوقی رو هم بگید نامربوطه

تاسف اینجاست که شما بخاط علاقه شدید و یا شاید هم چیزهای دیگه چشمانت رو به روی حقیقت بستی

التماس دعا
آرمان جان ممنون عالی بود برنامه گلها هم خیلی خوب اومدی :gol::gol::gol::gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا ما اخر نفهمیدیم که استاد گفتن ربنا پخش بشه یا نه!!!
بعضی از دوستاران نظام میگن که کلا استاد گفته هیچ کدوم از اجراهاش پخش نشه.حتی ربنا.ولی بعضیا نظر دیگه ای دارن!!!!
اینکه دعای ربنای استاد به شما نمیچسبه نظر شخصی شماست و خیلیا این نظر شمارو ندارند!!!

دعای ربنا ربطی به سبز و غیر سبز نداره.این اجرایی بود که همه عاشقش بودن!!!
حالا شما چه دوست داشته باشی چه نداشته باشی!!!

دوست عزیز دوباره دقت نمیکنی چی شدا ! این دوستمونم که ازش نقل قول گرفتی داره میگه بعد رمضون ، در شرایطی که مصاحبه اول شجریان با بی بی سی کی بود قبل از رمضون . و منم گفتم من مصاحبه اول رو دیدم و از مصاحبه های دیگه خبر ندارم . نکته بعدی اینکه در این باره نامه ای به مهندس ضرغامی مبنی بر پخش ربنا نوشته نشده ما اینو میگیم .
جمله هایی که شما گفتی و من پررنگشون کردم حقیقتا عالی و درسته . این ربنا ربطی به سیاست نداشته و نداره و برای مردمان مسلمانیست که روزه دارند و منتظر افطار نشسته اند و علاوه بر این تلاوت زیبا برای هر کس که قرائت قرآن رو دوس داره زیباست .

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب ممنون از دوستان بخاطر شرکت در این بحث
من در اینجا خلاصه ای از نظرات دوستان رو قرار میدم
شاید به پیدا کردن حقیقت کمک کنه!:gol:

بله حقیقتا جای ربنای استاد خیلی خالیه ولی ظاهرا همه یادشون رفته که ایشون از بیبی سی گفتن راضی نیستن ربنا با صدای ایشون پخش بشه از همون پارسال که مهندس ضرغامی نامه نوشت به ایشون و گفت امکانش امسال نیس . اتفاقا به نظر من اقدام صدا و سیما کار درستی بود وقتی استاد دوس نداره باشه و گذاشتن اونو گناه میدونه بهتره که نباشه هر چند که احتمالا ایشون فراموش کردن که به این اقدامشون دل یک ملتی رو آزردن نه تنها یه دولتی رو . نمیدونم چی بگم ولی فقط همین رو در پایان میگم که جای ربنای استاد شجریان واقعا خالیست

دوست من اشتباه میکنی.استاد اعلام کرده که بغیر از ربنا صدا وسیما نباید بقیه اثرشو پخش کنه!!!

متن صحبت شجریان رو پیدا کردم که خوبه دوستان یادشون بیاد .
محمد رضا شجریان پس از ارسال نامه ای اعتراض آمیز به مهندس ضرغامی در گفت و گو با بي بي سي فارسي گفت: "در شرايطي كه مردم در بهت و حيرت هستند و به گفته آقاي احمدي نژاد، خس و خاشاك به حركت در آمده اند، صداي من در صدا و سيما جايي ندارد. صداي من صداي خس و خاشاك است و هميشه هم براي خس و خاشاك خواهد بود". وی در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت که هربار که صدای خود را از این رسانه می‌شنود احساس شرم می‌کند و بدنش می‌لرزد

بنابراین خودش گفت یادمه فرداش ضرغامی گفت آمادگی حذف ربنا رو نداریم که ایشون گفت چون نزدیک رمضان است ایرادی ندارد

ظاهرا استاد شجریان پول حق پخش رو مطالبه کرده اینا ندادن بعدشم که بحثهای سیاسی:(
صددرصد ، کسی غیر این نباید بگه ولی وارد شدن شجریان به سیاست اشتباه محض بود .
نکته دیگه قصد اهانت و بدگویی ندارم ولی ربنای این نوجوونه با اینکه مثل شجریان نیست ولی انصافا قشنگه و شاید در آینده بتونه این کار رو هم بکنه کسی اسمه این نوجوون عزیز رو میدونه ممنون چون من جایی نتونستم اسمشو پیدا کنم .

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
و حقیقت از منظری دیگر..........:gol:

حتی اگر هزاران سنده دیگر هم رو کنید نمی تونه صدا و سیما رو تبرئه کنه از این اقدام
شما از پاسخ دادان به این سوال فرار میکنی که چرا صدا و سیمایی که برای مردم ارزش قائله برای دلجویی از استاد حرکتی نمی کنه؟
ببینید حتی اگر استاد در این مورد اشتباه کنند ما این اجازه رو نداریم نسبت به ایشون بی ادبی کنیم
این اثار در حقیقت متعلق به استاده که اون رو بعنوان هدیه ای که از قلب و خاک اواز ایران در امده به مردم تقدیم کردند
استفادی اثار استاد در زمینه هایی که برای نشان دادان قدرت طلبی و برتریست صحیح نیست
من از روزی می ترسم که اواز و هنر ایران که تنها به دست چند تن از ایرانیان باقی مانده با این گونه رفتارهای متناقض از بین بره و ما برای ایندگان هیچ ارمغانی نداشته باشم
من از فردا هراسانم
که بر بندند عاشقها
من از این جمله میترسم
که باید رفت از اینجا
غم غنچه ی گل را
کسی هرگز نمی داند
خدایا اندکی صبر کن
من این دنیا را نمی خواهم:gol::gol::gol:

یکی از مشکلات اصلی استاد با صدا و سیما این بود که متاسفانه صدا سیما از بعضی از آهنگای استاد استفاده سیاسی کرد.
آهنگی که مربوط به دهه 50(بعد از پیروزی انقلاب) توسط استاد در وصف انقلاب اجرا شد رو در هنگام بعد انتخابات استفاده میکرد و در اون از ویدیویی که مربوط به حضور مردم چه در انتخابات مختلف و چه در راهپیمایی های مختلف که در حمایت از نظام بود اجرا میکرد!!!
در حالی که این آهنگ فقط مختص به انقلاب 57 بود نه برای ندای پیروزی سر دادن بعد هر مناسبتی از سوی نظام!!!
در این انتخابات اخیر هم بعد از درگیریهایی که انجام شد و مردم خس و خاشاک نامیده شدند و سپس با مردم برخورد فیزیکی شد استاد مراتب اعتراض خودشونو به صدا و سیما اعلام کردند که این آهنگی که ایشان به مناسبت انقلاب سال 57 اجرا کردند هیچ مناسبتی با این ایام نداشت!!!

به یاد دارم که حدود 2 الی 3 سال قبل نیز گروه آریان خواننده معروف کریس دی برگ رو برای یک اجرای گروهی به ایران اورد که خیلی هم اجرای خوبی از آب در اومد وحتی تائید شد که ایشون با گروه آرین کنسرت مشترکی برگزار کنه ولی چند ماه بعدش این کنسرت رو کنسل کردند .دلیلشم این بود که یکی از کانالای ضد انقلاب ویدیویی رو با یکی از اهنگای کریس دی برگ تو ماهواره نشون دادند که بعد گفتند کریس دی برگ طرفدار ضد انقلابه!!!

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
و................:gol:
1)شمارو ارجاع میدم به سخنان ر..... درباره موسیقی
2)نمی دونم چرا همیشه همه چیز رو شما قاطی میکنی...اگه انقلابی نبود که اصلا دفاع مقدسی شکل نمیگرفت...تو زمان انقلاب ایشون بودن...بعد انقلاب با شعر هاشون کمک حال مردم بودن....کلا روحیه مردم زمان انقلاب بودن...شما میگی دفاع مقدس؟ من دارم حرف انقلاب رو میزنم
3)احتمالا شما کامل همه اهنگ های ایشون رو گوش دادی؟
4)اینقدر نگو صهیونیستی.....اون موقع که کروبی می خواست شبکه ای بزنه جمهوری اسلامی گذاشت؟دوست من...شما راه دیگه ای نشون بده که یه نفر بخواد حرفش رو بزنه...فقط یه راه نشون بدی کافیه
5)صوت قران زمان لحظه قشنگ افطار ارامش بخشه..چه صدای عبدالباسط باشه چه شجریان...شجریان قشنگ خونده به دل مردم نشسته

6)شما خودت رو ملت میدونی؟حداقل تو این تاپیک این همه طرفدار داره...چطور منفور ملت شده؟البته مشکل کشور ما هم همینه که یک نفر نماینده ملت میشه(خودش رو نماینده میدونه نه اینکه ملت اونرو انتخاب کنن)

ضمنا قبلا توضیح دادم
شاید صدا و سیما تاثیر مثبت داشتن
اما استاد شجریان تو آواز خوندن سرامد هستن دوست عزیز
مطمئنا کسانی که تو زمینه موسیقی کار کردن میدونن
پس اینقدر با اطمینان حرفی نزن که قبلا من تو یه تاپیک دیگه در مورد این جمله بحث کرده بودم و نمی خوام دوباره همون بحث رو انجام بدم
موفق باشی

نمونشم پایین هستش!!!

سلام

التماس دعا

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

ربطی نداره؟

شما نامه رو ندیدی؟

یا خودتو زدی به اون راه

میشه بفرمایید؟

لابد طبق اخبار واصله؟؟؟

التماس دعا

بازم رو حرفم تاکید میکنم که نوشته هاتون ربطی به موضوع نداشت.شما متاسفانه حرفای منو کامل نمیخونی.
من گفتم که ایشون تو بی بی سی گفتن که ربنای من هدیه هستش برای مردم ایران!!!
حالا شما هی بگو تو نامه ننوشته!!!
در مورد مسائل حقوقی هم که میگید بنده هیچ اطلاعاتی ندارم و شما اطلاعات دارید بگم که
چه پول به استاد بدن چه استاد به تلویزیون پول بده مهم اینه که استاد راضی نبوده اجراهاش تو تلویزیون اجرا بشه .حالا شما اومدی یه برنامه رو مثال زدی که چیو نشون بدی.
به قول شاعر که میگه تو مو بینیو من پیچش مو!!!

مطمئن باش در مورد پخش ربنا تو تلویزیون استاد هیچ حرفی نداشت.اصلا در مورد پخش کل آهنگاشم مشکلی نداشت.بازم میگم که مشکل استاد این بود که تلویزیون از اجراهای استاد سوءاستفاده سیاسی میکرد!!!
متاسفانه شما و دوستانت در این مورد نظری ندادید.نامه استاد خیلی جالبه .ممنون که نامه رو نشون دادید تا واقعیت مشخص بشه که دلیل ناراحتی استاد چی بود.

در مورد روزه گرفتن هم بگم که حرف شما درست شماها آدمهایی متدین وخوب و مقدس و بدون اشتباهو درکل بهشتی هستید ولی ما یک سری انسان جاهل ومنافق و در کل جهنمی هستیم.خوشحالم که از همین الان بهشتی شدی.
در مورد حرفای آخرتم بگم که این حرفات نصیحت بود و شایدم همدردی!!پس از دید من ارزش جواب دادن نداره.احتیاجی نیست که شما نسبت به ما اظهار تاسف کنی.شما بهتره به خودتون فکر کنی که بجای نصیحت جواب حرفای منو جواب بدی!!!!

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون ، تشکرام تموم شده و گرنه تشکر میکردم . عزیز من بنده مصاحبه اول ایشون رو از بی بی سی میگم که با عصبانیت گفتن صدای من صدای خس و خاشاکه و این چرندیات . اگه قبول ندارید همون کلیپی که البته بعید نیس بسازن و بزارن تو جامعه برای تخریب سیما بزارید . نکتهی بعد انسان در اوج عصبانیت خب خیلی چیزا میگه که نباید بگه و عصبانیت ایشون کاملا مشهود بود بنابراین نمیتونه در اون موقع اون مسئله یادش باشه . دلیل دوم چرا مهندس ضرغامی بعد از رسیدن نامه ایشون به دستش که بر خلاف نامه گذشتش به رییس اون زمان صدا و سیما آقای دکتر لاریجانی اسمی از به جز نیاورده میاد این حرف رو مطرح میکنه که امسال ربنای استاد شجریان جز برنامه ماست و آمادگی حذفشو نداریم که اینو دیگه در آرامش کامل قشنگ یادمه که بی بی سی از قول شجریان گفت عیبی نداره چون نزدیک رمضان هست ربنای من پخش بشه
شما عجیبه حرف این همه سایتم قبول نداری سایت ایسنا یکیشه و سایتهایی که من میگم مستقلن ولی جالبه حالا سایتهای سبز یه چیز دیگه مینویسن و بعضیا عجیب تر حرف اونا رو قبول میکنن بعد از این همه دروغ گویی که از اینا شنیدن . من از فارس دوتا دروغ شنیدم دیگه از اون موقع خیلی کم برام مستنده اون وقت شما ؟! دلیل سوم اگه بحث حذف ایشون از طرف سیما مطرح بود پارسال این همه ربنای ایشون رو پخش نمیکردن و به به و چه چه ربناش میکردن هر چند که این لیاقت رو داره . اما حرف من بله ایران سرای من ، ولی الآن ملت ایران حقیقتا با وجود این همه مشکلات کی رو میخواد بحث سر اینه آیا چنتا آمریکا نشین رو میخواد انتخابات نشون داد کی رو میخواد و راهپیماییهای گسترده بعد از مشخص شدن پاره ای از مسائل نشون داد که کی رو میخواد
شما میگی استفاده سیاسی من اصلا قبول ندارم . مگه برای یه شخص یا دولتی خونده شده نه و این سروده ها در مورد اقتدار بی نظیر ملت ایران در براببر بیگانگان هست به نظامم ربط نداره شاید خیلیا با این نظام مشکل داشته باشن ولی از اونجایی که معتقدن مشکلات رو خودشون باید حل کنن در برابر دخالتهای بیگانگان سکوت نمیکنن و آن چنان تو دهنی بهشون میزنن که راه خودشونو گم کنن:mad:
دوست عزیز واقع بین باش اگر به قول استاد این آثار آثار ملیس پس متعلق به ملت ایران هست و بهتره بگم وقف ملت ایرانه و کسی دیگه نباید دنبال پول گرفتن از حق پخشش باشه حالا هر سالی میخواد خونده شده باشه هیچ فرقی نمیکنه . اگر بله شعرهایی که تو کنسرت ایشون پخش میشه رو بیاد پخش کنه حق پخش باید داده بشه مثلا شعرهایی که خواجه امیری و .... میخونن .
شعر ملی یعنی برای وفاق ملی و مشت شدن ملت در برابر بیگانگان خونده میشه نه چیز دیگر . کمم از این اشعار نداریم شعر فریدون ، روزبه نعمت اللهی و ....
من شجریان رو به عنوان استاد موسیقی ایران قبول دارم ولی واقعا با مصاحبه ای که با بی بی سی انجام داد و این چنین گفت ........... متاسفم:(
در برابر جمله آخرتونم سکوت میکنم هر چند که بعضی افراطیون هستن :cool:

اولا بگم که شما میگید که تشکر ندارم ولی ازه پست بالای من تشکر کردی.ولی اینو بگم که ممنون من احتیاج به تشکر کسی ندارم;)

اولا سعی کن با کسی هم مخالف هستی سعی کن کمی فکر کنی بعد نظر بدی.اینکه به حرفای استاد میگی چرندیات شخصیت خودتو زیر سوال میبری .به هر حال اگه طرز فکرت با ایشون مخالفه اینو بدون که استاد عامل افتخار ایرانیان در جهان بوده!!!!

در مورد مساله ربنا اینو بگم که شما خیلی دارین شلوغش میکنید .من نامه رو تاحالا ندیده بودم.فقط اینو بگم که مطمئنم ایشون تو بی بی سی ربنا رو به مردم هدیه دادند.
مسئله اصلی اینه که شما که به نامه استاد استناد میکنید بهتره همرو کامل بخونید.
ایشون از صدا و سیما ناراضی هستند .چون سوئ استفاده سیاسی از اجرای استاد داشت!!!
حالا این که شما قبول نداری به خودتون ربط داره.
صدا سیما بابت هرچیزی که میخواست برای نظام تبلیغات کنه از اجرای ایشون استفاده کنه .البته احتیاجی به توضیح من نیست چون نامه به طور شفاف توضیح داده شده.

در پایان بگم که مشکل شما اینه که هر کموقع ما از نظام انتقاد میکنیم شما مارو تو صف بیگانگان و منافقا جا میدی.
اینکه بیگانگان وقتی انتقادای مارو میبینند و کیف میکنن مهم نیست.
اگه خوشحال شدن بیگانگان ناراحتتون میکنه پس ما سعی میکنیم خفه بشیم تا شما ناراحتی بیگانگان رو ببنید!!!!و هر کاری که دوست داشتن بکنن و هر بلایی که خواستن سر ما بیارند وما برای حفظ نظامم که شده خفه میشیم تا خدایی نکرده به نظام لطمه نخوره!!!

این نشون میده که نظام ما اونقدر پوشالی هستش که با یک انتقاد مارو حامی بیگانگان میدونه!!!
اینکه شما میگید شعر ملی برای وفاق ملی خونده میشه رو کاملا قبول دارم ولی صدا سیما این وفاق رو میخواد زوری انجام بده .
بقول یکی از همفکراتون که میگفت استاد این شعر رو برای نظام و طرفداران نظام خونده.!!!!

saeed878

عضو جدید
بله حقیقتا جای ربنای استاد خیلی خالیه ولی ظاهرا همه یادشون رفته که ایشون از بیبی سی گفتن راضی نیستن ربنا با صدای ایشون پخش بشه از همون پارسال که مهندس ضرغامی نامه نوشت به ایشون و گفت امکانش امسال نیس . اتفاقا به نظر من اقدام صدا و سیما کار درستی بود وقتی استاد دوس نداره باشه و گذاشتن اونو گناه میدونه بهتره که نباشه هر چند که احتمالا ایشون فراموش کردن که به این اقدامشون دل یک ملتی رو آزردن نه تنها یه دولتی رو . واقعا متاسفم که بعضی میگن دین از سیاست جدا ولی خودشون سیاست رو با دین قاطی میکنن و حتی اونو ترجیح میدن . نمیدونم چی بگم ولی فقط همین رو در پایان میگم که جای ربنای استاد شجریان واقعا خالیست
استاد ترجیح داده یه (خس و خاشاک) باشه تا یه ...مال

آخرین ویرایش:

arman23

عضو جدید
بازم رو حرفم تاکید میکنم که نوشته هاتون ربطی به موضوع نداشت.شما متاسفانه حرفای منو کامل نمیخونی.
نظر شماست

من گفتم که ایشون تو بی بی سی گفتن که ربنای من هدیه هستش برای مردم ایران!!!
حالا شما هی بگو تو نامه ننوشته!!!
خوبه خودت میگی:biggrin:

استناد پخش تو تلوزیون، نامه میشه یا مصاحبه تو بی بی سی؟؟؟

در مورد مسائل حقوقی هم که میگید بنده هیچ اطلاعاتی ندارم و شما اطلاعات دارید بگم که
چه پول به استاد بدن چه استاد به تلویزیون پول بده مهم اینه که استاد راضی نبوده اجراهاش تو تلویزیون اجرا بشه .حالا شما اومدی یه برنامه رو مثال زدی که چیو نشون بدی.
به قول شاعر که میگه تو مو بینیو من پیچش مو!!!
:whistle:

ببین استاد:child: پیچش

وقتی شما یه اثری رو میفروشی حق پخشش میرسه به خریدار دیگه مال تو نیست که راضی باشی کاریش بکنه یا نه

مثل فروش ماشین

مطمئن باش در مورد پخش ربنا تو تلویزیون استاد هیچ حرفی نداشت.اصلا در مورد پخش کل آهنگاشم مشکلی نداشت.بازم میگم که مشکل استاد این بود که تلویزیون از اجراهای استاد سوءاستفاده سیاسی میکرد!!!
ولی نامه اش اینو نمیگه

سوء استفاده سیاسی!!!;)

متاسفانه شما و دوستانت در این مورد نظری ندادید.نامه استاد خیلی جالبه .ممنون که نامه رو نشون دادید تا واقعیت مشخص بشه که دلیل ناراحتی استاد چی بود
.
منم موافقم نامه اش جالبه

جارو برای دبه کردن های بعدی خودش بسته(که من راضیم ربنا پخش بشه)

در مورد روزه گرفتن هم بگم که حرف شما درست شماها آدمهایی متدین وخوب و مقدس و بدون اشتباهو درکل بهشتی هستید ولی ما یک سری انسان جاهل ومنافق و در کل جهنمی هستیم.خوشحالم که از همین الان بهشتی شدی.
من نگفتم من بهشتی ام

ولی اونایی که هم خط جناب شجریانن رو در روز قدس پارسال دیدم

کسی که روزه میگیره برای خدا میگیره نه برای من یا دولت و هرکس دیگه

و براش مهم نخواهد بود که زمستون باشه یا تابستون اینکه فلان آهنگ پخش بشه یا نشه

متاسفانه شما و هم خط هاتون اونقدر به حاشیه می پردازید که متن فراموش شده متن ماه رمضان روزه است نه ربنای شجریان

در مورد حرفای آخرتم بگم که این حرفات نصیحت بود و شایدم همدردی!!پس از دید من ارزش جواب دادن نداره.احتیاجی نیست که شما نسبت به ما اظهار تاسف کنی.شما بهتره به خودتون فکر کنی که بجای نصیحت جواب حرفای منو جواب بدی!!!!
دید شما؟؟

مگه مهمه؟؟
مهم نیست که تو جواب بدی
مهم اینه که حرف گفته بشه
اما کسی نمیشنوه

از قدیم میگن الحب یعمی و یصم

علاقه انسان رو کر و کور میکند

کسی از شما انتظار دیدن و شنیدن نداره

ضمنا من راجع به خود گول زنی اظهار تاسف کردم تو چرا به خودت گرفتی؟؟؟

میگن ضمیر مرجعشو پیدا میکنه ها;)

استاد ترجیح داده یه (خس و خاشاک) باشه تا یه ...مال

دوست خوبم

دروغ خس و خاشاک هم مثل خیلی دروغ های دیگه تابلو شده نگی سنگین تره

مثل دروغ تقلب

ترانه موسوی

و.....

آخرین ویرایش:
بالا