یادآوری چند نکته تاریخی برای رئیس جمهور متوهم آذربایجان

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
رئیس جمهور آذربایجان اخیرا در حالی در اظهار نظری تحریک آمیز خود را رهبر آذری های جهان خوانده است که اگر به عنوان عالی ترین مقام یک کشور قدری مطالعه تاریخی داشت و تعلق خاک آذربایجان به ایران در سالیان نه چندان دور را مطالعه می کرد، بی شک از وارد شدن به مسائل قومیتی احتراز می کرد. به گزارش خبرنگار مهر، الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان با صدور پیامی به مناسبت 31 دسامبر که در این جمهوری به عنوان روز همبستگی آذربایجانی های جهان نامگذاری و تعطیل رسمی اعلام شده است ، خود را رهبر تمامی آذری های جهان قلمداد کرد! این درحالی است که در اواخرعمر نظام کمونیستی شوروی در ماه های نوامبر و دسامبر سال 1989 مردم جمهوری آذربایجان به طور گروهی برای ابراز علاقه وعشق به سرزمین ایران پس از نزدیک به دو قرن جدایی، از موانع مرزی ایجاد شده توسط شوروی عبور کرده و در هوای سرد زمستان خود را به رود ارس زده، به خاک ایران قدم گذاشتند. نکته طنز آمیز این ادعا اینجاست که این رویداد تاریخی که طی قریب به دو قرن سپری شده از زمان تجاوزات روسیه تزاری به اراضی قفقازی ایران در آن زمان و امضای معاهدات ننگین گلستان و ترکمانچای در دهه دوم و سوم قرن نوزدهم بی سابقه بود، بعدها در جمهوری آذربایجان دچار تحریفات دولتی شد! و با اعلام نمادین روز 31 دسامبر به عنوان روز همبستگی آذربایجانی های دنیا، حرکت خودجوش و مردمی جمهوری آذربایجان و در بازیابی پیوند های تاریخی و فرهنگی خود با ایران، از طرف محافل دولتی جمهوری آذربایجان به عنوان حرکتی صرفا قومی تلقی و معرفی شد!

bilgisayar

عضو جدید
با سلام
من در کودکی در شهرستان پلدشت در نقطه صفر مرزی نخجوان امروز , کنار رود ارس در استان آذربایجان غربی زندگی می کردم.
و به عینه شاهد ماجرای تجمع مردم آذربایجان در مرز ایران بودم.
"این درحالی است که در اواخرعمر نظام کمونیستی شوروی در ماه های نوامبر و دسامبر سال 1989 مردم جمهوری آذربایجان به طور گروهی برای ابراز علاقه وعشق به سرزمین ایران پس از نزدیک به دو قرن جدایی، از موانع مرزی ایجاد شده توسط شوروی عبور کرده و در هوای سرد زمستان خود را به رود ارس زده، به خاک ایران قدم گذاشتند".
و گواهی می کنم که این نوشته های خبرگزاری مهر خیلی از سخنان به نظر شمای متوهم علی اف متوهم تر است. در آن روزها تجمع در مرز بیشتر به دلیل هیجانات انقلاب و تجزیه شوروی + پیدا کردن فامیل ها از طرف مردم دو طرف و در نهایت دیدار مردم آذربایجان با هم دیگر بود. کسانی که بعد از عبور از رود ارس به طرف ایران می رسیدند با جملات مثل یاشاسین آذربایجان
و ... علاقه خود را به آذربایجان و مردمش اعلام می کردند ما کی در آن چند هفته یک بار هم کلمه ایران را از دهانشان نشنیدیم!!!! در ضمن کسانی که از طرف ایران خود را به آب زده و به طرف آذربایجان می رفتند چند برابر طرف مقابل بود!!!!
امیدوارم برای رسیدن به هدفمان هرگز تاریخ را تحریف نکنیم.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من در کودکی در شهرستان پلدشت در نقطه صفر مرزی نخجوان امروز , کنار رود ارس در استان آذرباجان غربی زندگی می کردم.
"این درحالی است که در اواخرعمر نظام کمونیستی شوروی در ماه های نوامبر و دسامبر سال 1989 مردم جمهوری آذربایجان به طور گروهی برای ابراز علاقه وعشق به سرزمین ایران پس از نزدیک به دو قرن جدایی، از موانع مرزی ایجاد شده توسط شوروی عبور کرده و در هوای سرد زمستان خود را به رود ارس زده، به خاک ایران قدم گذاشتند".
و گواهی می کنم که این نوشته های خبرگزاری مهر خیلی از سخنان به نظر شمای متوهم علی اف متوهم تر است. در آن روزها تجمع در مرز بیشتر به دلیل هیجانات انقلاب و تجزیه شوروی + پیدا کردن فامیل ها از طرف مردم دو طرف و در نهایت دیدار مردم آذربایجان با هم دیگر بود. کسانی که بعد از عبور از رود ارس به طرف ایران می رسیدند با جملات مثل یاشاسین آذربایجان
و ... علاقه خود را به آذرباجان و مردمش اعلام می کردند ما کی در آن چند هفته یک بار هم کلمه ایران را از دهانشان نشنیدیم!!!! در ضمن کسانی که از طرف ایران خود را به آب زده و به طرف آذربایجان می رفتند چند برابر طرف مقابل بود!!!!
موفق باشید.
به اين ميگن حرف حساب

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من در کودکی در شهرستان پلدشت در نقطه صفر مرزی نخجوان امروز , کنار رود ارس در استان آذرباdیجان غربی زندگی می کردم.
و ... علاقه خود را به آذربایجان و مردمش اعلام می کردند ما کی در آن چند هفته یک بار هم کلمه ایران را از دهانشان نشنیدیم!!!! در ضمن کسانی که از طرف ایران خود را به آب زده و به طرف آذربایجان می رفتند چند برابر طرف مقابل بود!!!!
موفق باشید.

دقیقا همین طور است
تمامی فامیل های مامان من تو کشور اذربایجان هستند وقتی این اتفاق افتاد مامان بزرگ من دایی های من مامان من و یکی از خاله های من بصورت قاچاقی وارد اذربایجان شدند و بعد از چندین سال فامیلهاشونو دیدند
و این کار چندین بار تکرار شد

الان هم یا اونها میان اینجا یا ما میریم اونجا

یاشاسین اذربایجان

اذربایجان وار السون ایستمین کور السون

zhilamo

عضو جدید
لطفا به این آقای رئیس جمهور بفرمایید یه کم تاریخ رو مطالعه بفرمایند شاید تورانی ها رو فراموش کرده باشد...
کلا تاریخ چیزه خوبیه هستش به همه دوستان پیشنهاد می دم لااقل تاریخ خودشون رو بخونن.. اگر با تاریخ همخونی داشتا بیان و با صدایی رسا بگن دنیا مطعلق به آذری زبان های محترم هستش.
در غیر این صورت به سرزمین ساکن داده شدشون بنازن و دیگر دست درازی نکنند.

در ضمن اگر این آقا با شرف بود نمی گذاشت هوسرانان محترم ایران دسته دسته برای ....... به نخجوان .......
میدونی که چی می گم...

bilgisayar

عضو جدید
لطفا به این آقای رئیس جمهور بفرمایید یه کم تاریخ رو مطالعه بفرمایند شاید تورانی ها رو فراموش کرده باشد...
کلا تاریخ چیزه خوبیه هستش به همه دوستان پیشنهاد می دم لااقل تاریخ خودشون رو بخونن.. اگر با تاریخ همخونی داشتا بیان و با صدایی رسا بگن دنیا مطعلق به آذری زبان های محترم هستش.

در ضمن اگر این آقا با شرف بود نمی گذاشت هوسرانان محترم ایران دسته دسته برای ....... به نخجوان .......
میدونی که چی می گم...

اگه شرف به این چیز ها می گن پس وای به حال شما فارس ها با فعالیت گسترده دوشیزگانتون در دبی!!!!
میدونی که چی میگم......

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه شرف به این چیز ها می گن پس وای به حال شما فارس ها با فعالیت گسترده دوشیزگانتون در دبی!!!!
میدونی که چی میگم......

ما شنیده بودیم اون دوشیزگان از ایران میرن دوبی ولی هیچ جا ننوشته که اونها حتما همشون فارسن. ایران دوشیزه ی فارس داره دوشیزه ی ترک داره دوشیزه ی کرد داره و ....................
میدونی که چی میگم ..........................

راستی یه چیز دیگه : اون کسی که ازش نقل قول گرفتی و در جوابش به دوشیزگان فارس توهین کردی ، خودش فارس نیست

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز

میدونی که چی می گم...
چون 2500 سال پیش نیمی از جهان اونروز مال ما بوده پس الان همشون مال ماست؟
اون انسانهایی که اونجا زندگی میکنن مشخص میکنن که اسم کشورشون چی باشه
ما ایرانی هستیم و از نژاد ترک و سرافراز هستیم از این

• Like
واکنش ها: Sarp