گیتـــار | سوال دارم !

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها مخصوصا اونایی که گیتار بلد هستن

در مورد خرید ساز چه نکاتی رو باید مدنظر داشته باشم ؟!

کلاسیک بهتره یا فلامنکو ؟!

بهتره برم کلاس و یا از روی سی دی و این چیزا یاد بگیرم ؟!

کلا همه چیزی رو که بلدید بگید

اسپم هم نکنید که حوصله ی اسپم خوندن ندارمااااااااااااااااااا

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من 3 ماه کلاسیک رفتم ولی ولش کردم میخوام پاپ کار کنم ولی اگه حوصله و علاقه کلاسیک یا فلامینگو رو داشته باشی از پاپ هم سختره و با کلاس تر...

Pr0fessi0nal

عضو جدید
اول همه باید مقدار هزینه ای که میکنید رو مد نظر قرار بدید...
دوم اینکه به چه سبکی علاقه دارید...
و سوم اینکه با یک شخص مجرب برای خرید گیتار برید...

گیتار نباید زدگی داشته باشه... بهتره گیتار رنگ خاصی نداشته باشه و رنگ اصلی چوب باشه... دسته ی گیتار نباید تاب داشته باشه... نباید فرت ها از جای خود برآمده شده باشند... نباید گیره ها کج باشند و و و و ...

کلاسیک سبک هارمونی هاست...
یعنی صداها طوری رو دسته گیتار تنظیم میشن که گوشتون رو نوازش کنند. شما ریتم ندارید...
اصل بر نواختن چند نت همزمان هست...
قطعات کاملاً روی اصول نواخته میشن (نمونه ی بارز آستوریاس)...
کلاسیک دارای استیل خاصی هست که مثل هر سازی منحصر به فردش میکنه (البته میتونید به میل خودتون حالت دیگه ای رو هم انتخاب کنید)...
راستی بهتره که از نحوه گرفتن ساز هم خوشتون بیاد مگرنه بعدها زده میشید...

فلامنکو سبک رقص و آواز هست (توهین نمیکنم این یک اصل هست) (این سبک از باده نشین ها بوجود اومد...) میتونید تاریخچه فلامنکو رو بخونید.

این سبک بر رقص و پایکوبی و دست زدن استواره... در واقع شما هر توانی در کلاسیک دارید رو با تکنیک های فلامنکو ترکیب می کنید. تو این سبک بیشتر اصل بر این هست که بتونید بداهه نوازی کنید...
نحوه گرفتن فلامنکو سخت تر از کلاسیک هست... در واقع ته گیتار روی ران پاتون قرار میگیره و گیتار یجورایی روی هوا قرار داره...
باید خیلی تمرین کنید چون فلامنکو انگشتان ورزیده و گوش واقعاً قوی میخواد تا نت ها رو بدون نگاه کردن تشخیص بدید...
فلامنکو بر خلاف کلاسیک که بیشتر بر نظم تأکید میکنه نیاز به قدرت تطبیق دادن داره نه نظم (اگه تطبیق دادن موسیقیتون خوب باشه نیازی به نظم ندارید چون با هر دسته ای همگام میشید).

گیتار فقط و فقط و فقط تمرینه...
اگه پول دارید بهتره کلیپ ها رو از اینترنت دانلود کنید. کلیپ استادان بزرگ رو نگاه کنید. نحوه گرفتن گیتار و تکنیک هاشون رو و بهتره یک کتاب در زمینه سبکی که میخواید یاد بگیرید رو هم داشته باشید.
تئوری موسیقی رو هم یاد بگیرید تا دچار مشکل نشید.

دوست عزیز فقط بگم که اول سراغ پاپ نرید چون به قول یکی از دوستام پاپ فقط بالا پایین کردن دست هست...

من خودم 2 سال هست گیتار کلاسیک کار می کنم... بعد از 5 ماه هم پاپ رو هم یاد گرفتم (پاپ زمان کمی میخواد اول گوشتون رو تمرین بدید)...

بازم اگه سوالی هست در خدمتم:gol:

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم موافقم که اول حتی 6 ماه هم شده کلاسیک کار کنید..

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قیمتش اصلا مهم نیست . تا الان با گیتار داداشم کار کردم .

خب پس کلاسیک رو ترجیح میدی ؟!

میخوام گاهی برای خودم ساز بزنم . فکر میکنم پاپ انقدرا خوب نباشه . هوم ؟!

چند جلسه ای فلامنکو رفتم ولی زیاد خوشم نیومده . فکر میکنم اون چیزی که میخوام یاد بگیرم کلاسیک باشه .

من برای کلاس خصوصی پرس و جو کردم . سی دی قبلا گرفتم . خیلی صبر و حوصله میخواد . نظر شما چیه ؟!

Pr0fessi0nal

عضو جدید
من چهار جلسه کلاس رفتم (من از استاد خوشم نمیاد، به استادان هم توهین نشه این علاقه شخصیه منه)

آره، کلاسیک من رو آروم میکنه... احساس خوبی دارم... چون نه مثل آهنگ میمونه که غصه دارت کنه نه چیزیه که کسی دوست داشته باشه. خیلی کمن کسایی که کلاسیک دوست دارن... من بخاطر علاقه خودم کلاسیک کار می کنم. حتی دوستی دارم که 12 سال فلامنکو میزنه اما وقتی من گیتارم رو کلاسیک میگیرم یا با حالت عادی کلاسیک میزنم زیاد خوشش نمیاد.

اگه میخوای معنای خودتو به گیتار بدی سبک کلاسیک یا فلامنکو خوبه چون لهجه دستت رو میگیرن...
اما پاپ زدن همه شبیه هم هست.
من تو تنهاییهام کلاسیک میزنم و بعضی وقتها هم آهنگای سنتی خودمون رو روش پیاده می کنم.

من کل کارهام رو با کتاب انجام دادم...
اگه پستهام رو ببینی شاید بدردتت بخوره...

فقط بگم که خودم هم شاگرد مبتدی میگیرم و آموزش میدم... اما اگه خودت همت کنی نیازی به استاد نداری...
شاگردای من اونقد خنگن که من باید دستشون رو بگیرم و بگم انگشتات باید اینجا باشه رو گیتار...

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من شخصا کلاس رفتن رو ترجیح میدم..ولی اولش که با کلاسیک شروع میکنید حالا اگه خواستید بعدا به پاپ تغییرش میدین..

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جناب پروفشنال مرسی

مرسی ویوا

یه سوال دیگه ! ... یه دوره ی سه ماهه برای آموزش اولیه کافیه ؟!

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این pdf رو دانلود کنید.

به دردتون میخوره

تمرین دست راست برای کلاسیکه
این تاپیکش
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/351143-%DA%AF%DB%8C%D8%AA%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D9%80%D8%A7%D8%B1?p=4917587#post4917587
این هم کتاب
مشاهده پیوست 93423
:gol:

یه دنیااااااااااااااااااااااااااااااااااا مقسی مسیو

Pr0fessi0nal

عضو جدید
خواهش میکنم...
اگه میخواید برید کلاس بله...
اما اگه از رو کتاب تمرین کنید بستگی به خودتون داره...

دوره اولیه گیتار من یک هفته طول کشید... (چون من تایپیست هستم انگشتام ورزیده بود و اینکه روزی 7 ساعت تو هفته اول تمرین کردم) بعد که یاد گرفت زمان تمرینام رو کم کردم...

بازم اگه سوالی داشتید یا کتابی میخواستید بگید من میتونم آپلود کنم...

یه چند تا کتاب هم فردا میگذارم برای شما و دوستان...

یکیشو بهتون میگم تمرین کنید. کتاب مناسبی هست و مربوط به کلاسیک میشه.;)

sahar hosseiny

عضو جدید
سلام بچه ها مخصوصا اونایی که گیتار بلد هستن

در مورد خرید ساز چه نکاتی رو باید مدنظر داشته باشم ؟!

کلاسیک بهتره یا فلامنکو ؟!

بهتره برم کلاس و یا از روی سی دی و این چیزا یاد بگیرم ؟!

کلا همه چیزی رو که بلدید بگید

اسپم هم نکنید که حوصله ی اسپم خوندن ندارمااااااااااااااااااا
[/QUOT]
اگر آماتوری ساز yamaha C40 بهت توصیه میکنم چون هم صداش قشنگه هم مال یه شرکت معتبره و دست ساز نیست.
فلامینگو سبک سختیه با پاپ یا کلاسیک شروع کن کلاسیک سبکش بهتر از پاپ ولی کسایی که عشق گیتار دارن اولش با پاپ شروع کنن امکان ادامش بیشتره.

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهش میکنم...
اگه میخواید برید کلاس بله...
اما اگه از رو کتاب تمرین کنید بستگی به خودتون داره...

دوره اولیه گیتار من یک هفته طول کشید... (چون من تایپیست هستم انگشتام ورزیده بود و اینکه روزی 7 ساعت تو هفته اول تمرین کردم) بعد که یاد گرفت زمان تمرینام رو کم کردم...

بازم اگه سوالی داشتید یا کتابی میخواستید بگید من میتونم آپلود کنم...

یه چند تا کتاب هم فردا میگذارم برای شما و دوستان...

یکیشو بهتون میگم تمرین کنید. کتاب مناسبی هست و مربوط به کلاسیک میشه.;)

باشه .. بازم ممنون

Pr0fessi0nal

عضو جدید
اگر آماتوری ساز yamaha C40 بهت توصیه میکنم چون هم صداش قشنگه هم مال یه شرکت معتبره و دست ساز نیست.
فلامینگو سبک سختیه با پاپ یا کلاسیک شروع کن کلاسیک سبکش بهتر از پاپ ولی کسایی که عشق گیتار دارن اولش با پاپ شروع کنن امکان ادامش بیشتره.

من با اینکه C40 ساز آماتورهاست مخالفم
ساز من C40 هست و قبل از اینکه من ازش استفاده کنم دست یکی از دوستان بوده که 6 سال باهاش نوازندگی کرده اون هم کلاسیک...

ساز برعکس همه چیز هرچقدر کهنه تر و آبدیده تر باشه قیمت و ارزش بالاتری داره...

فلامنکو سخت نیست... تنها کار سخت تو فلامنکو گرفتن گیتار به روش اصیل هست...

اتفاقاً ساده است فقط باید از سبکش خوشتون بیاد...
:smile:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ساز من C40 هست و قبل از اینکه من ازش استفاده کنم دست یکی از دوستان بوده که 6 سال باهاش نوازندگی کرده اون هم کلاسیک...

عکساشونو میذاری ؟! تا مقایسه کنیم ؟! :huh:

فلامنکو و کلاسیک و پاپ !

sahar hosseiny

عضو جدید

ساز خودمم همینه خیلیم دوسش دارم اما سازای خیلی حرفه ای ترین وجود دارن اگر گفتم این ساز واسه آماتورا بهتره به این خاطر بود وقتی یه تازه وارد میره ساز بگیره فروشنده ها شصت وشیش مدل ساز دیگه بهش معرفی وتبلیغ میکنن.در اینکه فلامینگو سبک خیلی قشنگیه شکی نیست اما پاپ ساده ترین سبک نوازندگیه میتونید از همه اونایی که کار کردن بپرسید.

Pr0fessi0nal

عضو جدید
ساز خودمم همینه خیلیم دوسش دارم اما سازای خیلی حرفه ای ترین وجود دارن اگر گفتم این ساز واسه آماتورا بهتره به این خاطر بود وقتی یه تازه وارد میره ساز بگیره فروشنده ها شصت وشیش مدل ساز دیگه بهش معرفی وتبلیغ میکنن.در اینکه فلامینگو سبک خیلی قشنگیه شکی نیست اما پاپ ساده ترین سبک نوازندگیه میتونید از همه اونایی که کار کردن بپرسید.

در یه مورد باید اذعان کنم که ساز C40 زیاد به درد پاپ نمیخوره ولی برای نت زدن حرف نداره... اگه سیم 1 رو روی فرت 13 گیتار بگیرید (بین ناخون و گوشت انگشتتون) و مقداری بکشید و رها کنید کشش صدا لذت خاصی بهتون میده که از اکثر سازها بیشتره...

من این کار رو بین گیتار خودم و یکی از دوستام که مارکش یادم نمیاد ببخشید ولی هی میگفت من 500000 تومن پولشو دادم (خیر سرش کلاس میذاشت) امتحان کردم و صدای گیتار من تو نت زدن خیلی سرتر از گیتار اون بود...

میتونید کشش صدا رو رو سازهاتون امتحان کنید... جالبه

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چشم این هم از عکسهاشون

کلاسیک

فلامنکو

و پاپ
دست گرفتن گیتار توی کلاسیک و فلامنکو که یکیه تقریبا

بازم تو گیتار منو برداشتی آوردی اینجا چکاااااااااار ؟!
... بیذا بیبینم چیکار موکونم ... اگه این آقاهه منو نزنه

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
میترسم بازم سوال بپرسم
بپرس جانم :دی بازم تو گیتار منو برداشتی آوردی اینجا چکاااااااااار ؟!
... بیذا بیبینم چیکار موکونم ... اگه این آقاهه منو نزنه
[/QUOTE]مال خودمه :دی

Pr0fessi0nal

عضو جدید
هر وقت خواستید سوالاتون رو مطرح کنید

فقط الان بارون میاد منم اینترنتم وایرلسه (موبایل) به زحمت آنلاینم

فعلاً با اجازه

گیتار باران

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا بیخیال
اصلا فلامینکو زدن برای خانما جذاب نیست . من خودم به شدت مخالف فرق گذاشتنم ولی این حرفو از دل زدم
اول کلاسیک کار کنی بهتره اما پاپم یه چیز دیگست توش خوندن هم یاد میگیری و زودتر یاد میگیری و خسته کننده هم نمیشه
نظر آقا مهترمتره ما که مبتدی هستیم

گیتار باران

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی اگه میخوای درست یاد بگیری برو کلاس که با سی دی و کتاب به جایی نمیرسی
برو کلاس که با آدمای کار کرده هم اشنا بشی خیلی کمکت میکنه
اول کلاس و کتابو سی دی هم برات کمکی هست که خود استادت هم معرفی میکنه

Pr0fessi0nal

عضو جدید
خوب شاید جذاب باشه پاپ ولی باید بگیم که تو گیتار بر خلاف سازهای دیگه کوردها صدایی از نت های دیگه رو هم به ما میدن

وقتی یک آوا به صورت کورد شنیده میشه تشخیص صدای اصلی نت رو سخت میکنه... فرض کنید شما صدای نت E رو درمیارید و آکورد E رو هم بعد به صدا در میارید... صددرصد صدای نت تنها شما رو بیشتر با صدای نت E آشنا می کنه تا نواختن کورد.

ولی خوب برای تنوع بد نیست... اما بهتره وقت تلف نکنیم چون پاپ وقت تلف کردنه مگر اینکه پول داشته باشیو بخوای مشهور شی...

بالا