[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
این درصد تبدیل رو از اونجا گفتی که اگه برای Aبود اونوقت برای B میشد 120؟ ابسیلونم بر مبنای 2 مول B گرفتی درسته؟خوب حالا راهیان با همین ابسیلون برای a گرفته و با همون درصد 60؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟1/4 منظورت 25/0 یا 4

بله، اپسیلون بر اساس ضرایب استو کیومتری واکنش نوشته میشه که برای B این ضریب 2 هست. منظورم یک چهارم هست. من حل کردم جواب همون 230 که شما گفتید میشه. یعنی درصد تبدیل A رو 60 گرفته؟ اگه اینجوری باشه که اپسیلون A هم که نیم هست اصلا جواب نهایی 230 نمیشه که!

ehsanghobadi

عضو جدید
سلام به دوست عزیز
واقعیت اینه که تا مطالب ملکه ذهن نشن، نمیشه به سوالات پاسخ داد. اگه بشه وقت زیادی بذاریم و همه کتابا رو چندبار بخونیم معلومه که ایده آله!! ولی اگه زمان محدود باشه، بهتره که از کتابای نویسندگان معتبر و ماهر
استفاده کنیم و اونا رو چندبار بخونیم. در غیر این صورت شانسی به سوالات پاسخ خواهیم داد!!
اینم نظر و تجربه من در تمام آزمونهای دوره لیسانس بود
به امید موفقیت همه :)
احسان

saman001

عضو جدید
سلام دوستان فرمولای فصل تقطیر خیلی زیاده باید همه رو حفظ باشیم؟تو سوالای چند سال گذشته خیلی رو فرمول تاکید نکردن ولی من نمیتونم بهشوناعتماد کنم:smile: به نظرتون حفظ کردنشون ضروریه؟

آخرین ویرایش:

ئدز

عضو جدید
سلام دوستان فرمولای فصل تقطیر خیلی زیاده باید همه رو حفظ باشیم؟تو سوالای چند سال گذشته خیلی رو فرمول تاکید نکردن ولی من نمیتونم بهشوناعتماد کنم:smile: به نظرتون حفظ کردنشون ضروریه؟

اقا منم با جزوه کامل خودم میخونم اما درسنامه رو که میبینم ترس ورم میداره حالا میخوام تست بزنم ببینم چی میشه در ضمن حفظ بدون دونستن طرز دستیابی به فرمول بی فایده س برو سراغ تستا ببین چیکار میکنی راستی مکانیک الان فقط فصل 5 راهیانه؟فکر کنم از مباحث مهم مکانیک نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شما چه جوررری 50 درصد اول رو دوره میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

ئدز

عضو جدید
از این تیپ سوالای ترمو یک رو که تغییرات سیستم رو بعد از تغییر دادن شرایط سیستم
میخواد با چه جور استدلالی باید حل کرد؟مثلا بخار و اب در تعادل هستند مقداری اب به طور هم دما اضافه کنیم یا شبیه یه همچین چیزی ؟ یه سری رو با اطلاعاتی که از نمودارای فازی میدی میشه حل کرد اما یه جور سوالارو فقط میگه اینو اضافه میکنیم چه جوری؟

saman001

عضو جدید
اقا منم با جزوه کامل خودم میخونم اما درسنامه رو که میبینم ترس ورم میداره حالا میخوام تست بزنم ببینم چی میشه در ضمن حفظ بدون دونستن طرز دستیابی به فرمول بی فایده س برو سراغ تستا ببین چیکار میکنی راستی مکانیک الان فقط فصل 5 راهیانه؟فکر کنم از مباحث مهم مکانیک نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شما چه جوررری 50 درصد اول رو دوره میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

من زیاد و قت نمیکنم 50 درصد اول رو مرور کنم فقط فرمولایی رو که تو لایتنر نوشتم دوره میکنم که اینم یجور مروره

منابع کارشناسی ارشدمهندسی شیمی باتفکیک سرفصل

منابع کارشناسی ارشدمهندسی شیمی باتفکیک سرفصل

سلام خواهشمندم هرکس سرفصل کتابهای مهندسی شیمی کنکورکارشناسی ارشدوقسمت های مهم موردمطالعه میدونه برام بذاره.

saman001

عضو جدید
سلام خواهشمندم هرکس سرفصل کتابهای مهندسی شیمی کنکورکارشناسی ارشدوقسمت های مهم موردمطالعه میدونه برام بذاره.

سلام دوست عزیز
حالا چرا اینجوری:(؟ اینجوری باش:smile:
زبان / انتقال حرارت / ترمودینامیک / مکانیک سیالات /کنترل فرایندها / جرم و عملیات واحد / سینتیک و طراحی راکتور و ریاضیات شامل تحلیلی و عددی..... که شما میتونید زبان و کنترل رو نادیده بگیرید اگه احساس میکنید زمان کافی ندارید.
اگه کتابهای کنکور رو تهیه کنید اونجا به بهترین و مفید ترین شکل مباحث رو دسته بندی کردن درمورد انتشارات منابع هم دوستان تو همین تاپیک کلی بحث کردن میتونید صفحات ابتدایی رو مطالعه بفرمایید. موفق و :smile: باشید.

ئدز

عضو جدید
سلام دوست عزیز
حالا چرا اینجوری:(؟ اینجوری باش:smile:
زبان / انتقال حرارت / ترمودینامیک / مکانیک سیالات /کنترل فرایندها / جرم و عملیات واحد / سینتیک و طراحی راکتور و ریاضیات شامل تحلیلی و عددی..... که شما میتونید زبان و کنترل رو نادیده بگیرید اگه احساس میکنید زمان کافی ندارید.
اگه کتابهای کنکور رو تهیه کنید اونجا به بهترین و مفید ترین شکل مباحث رو دسته بندی کردن درمورد انتشارات منابع هم دوستان تو همین تاپیک کلی بحث کردن میتونید صفحات ابتدایی رو مطالعه بفرمایید. موفق و :smile: باشید.

چه عجب بعد از 23 ساعت یکی یه سری زد .بچه ها کجایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا کسی نیست من تو خونه تنهام روزی 3-4 بار سر میزنم بلکه از تنهایی دربیام کهههههههههههههه نکنه خبری همه رفتن به ناکجا....نکنهههههه کنکور یه ماه زودتر برگزار میشه من نمیدونم بگید من طاقتشو دارم........

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه عجب بعد از 23 ساعت یکی یه سری زد .بچه ها کجایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا کسی نیست من تو خونه تنهام روزی 3-4 بار سر میزنم بلکه از تنهایی دربیام کهههههههههههههه نکنه خبری همه رفتن به ناکجا....نکنهههههه کنکور یه ماه زودتر برگزار میشه من نمیدونم بگید من طاقتشو دارم........

کاش 1 ماه زودتر بود کلافه شدم بخدا

hadi216

عضو جدید
سلام دوستان مشورت بدبد لطفا
من کلا آدم کندیم و مطمئنم که نمیتونم 50درصد دوم رو کامل بخونم ، چون هم خلاصه میکنم و هم مرور خیلی وقتمو میگیره
نظرتون چیه از بخش های مهم تر شروع کنم و تا جایی که تونستم تا 13 آذر (50درصد دوم پارسه ) بخونم و هرچی موند رو حذف کنم ؟
چون تا 24 ام پایان ترم دارم ، بعدش هم گه باید جمع بندی کنم حول 23 روز
23 روز کافیه واسه جمع بندی ؟
اگه بخوام حذف کنم چه مباحثی باشه ؟ مثلا 30 درصد 50دوم = 15 درصد کل

saman001

عضو جدید
سلام دوستان مشورت بدبد لطفا
من کلا آدم کندیم و مطمئنم که نمیتونم 50درصد دوم رو کامل بخونم ، چون هم خلاصه میکنم و هم مرور خیلی وقتمو میگیره
نظرتون چیه از بخش های مهم تر شروع کنم و تا جایی که تونستم تا 13 آذر (50درصد دوم پارسه ) بخونم و هرچی موند رو حذف کنم ؟
چون تا 24 ام پایان ترم دارم ، بعدش هم گه باید جمع بندی کنم حول 23 روز
23 روز کافیه واسه جمع بندی ؟
اگه بخوام حذف کنم چه مباحثی باشه ؟ مثلا 30 درصد 50دوم = 15 درصد کل

سلام به نظر من از الان واسه حذف کردن برنامه نریز چون کند تر میشی بعدشم چی رو میخوای حذف کنی؟ عملیات که حذف کردنش اشتباست ریاضی که بخش آسون و درصد بیارش همین عددیه که اگه حذف کنی دیگه چیزی نمیمونه ترمو هم بخش مهمش مبحث فوگاسیتست ولی میتونی سیکل ها رو نخونی . حرارت هم قسمت ساده تر و تا حدودی حفظیش مونده که بازم حیفه حذف کنی .
فعلا بخون یک ماه آخر تصمیم بگیر اون موقع دید بهتری داری.

ئدز

عضو جدید
سلام جواب خصوصی یه تابع درجه 2ضرایب متغیر ناهمگن اگه جمله ناهمگنش نمایی (3x-) باشه و معادله طرف همگنش y2+6y+9

ئدز

عضو جدید
قبلا هم پرسیدم اینجا ریشه مضاعف داره اما تو پارسه برای همین یه xبه توان 2 تو جواب خصوصی اورده یعنی غلطه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/////تو فصل 3 کتاب طاهری برا ی کنکور م شیمی 88

ئدز

عضو جدید
سلام به نظر من از الان واسه حذف کردن برنامه نریز چون کند تر میشی بعدشم چی رو میخوای حذف کنی؟ عملیات که حذف کردنش اشتباست ریاضی که بخش آسون و درصد بیارش همین عددیه که اگه حذف کنی دیگه چیزی نمیمونه ترمو هم بخش مهمش مبحث فوگاسیتست ولی میتونی سیکل ها رو نخونی . حرارت هم قسمت ساده تر و تا حدودی حفظیش مونده که بازم حیفه حذف کنی .

بله فعلا برای حذف زوده تا ببینینم تو این 50 درصد دوم چقدر میرسم بخونم..............البته به 25 درصد سوم رسیدم اما 25 درصد 4 خیلیییییییییییییییی زیاده برای هر درس حداقا 3-4 فصله

Flamenc0

عضو جدید
این سوال منظورتونه؟؟ : شکل پاسخ ویژه معادله : y”+6y’+9y = 3e[SUP]-3x[/SUP]

اینجا ریشه های معادله همگن : t[SUB]1 [/SUB]= t[SUB]2 [/SUB]= -3 یعنی دو تا ریشه ی 3- هستن

شکل کلی جواب خصوصی : Ax[SUP]m[/SUP]e[SUP]px [/SUP]

که m تعداد ریشه های مساوی با P ( در اینجا 3-) هستش .... که چون ریشه مضاعف داریم یعنی دو تا ریشه ی 3- داریم پس توان x می شه 2

فکر کنم می تونیم از این تست نتیجه بگیریم که هرجا معادله مشخصمون ریشه مضاعف داشت یعنی اون رو دو تا حساب کنیم ... فقط باید دقت کنید که m هرجا با توجه به شکل قسمت ناهمگن یه چیزیه ...مثلاً اینجا تعداد ریشه های مساوی با P بود ... یه جای دیگه تعداد ریشه های مساوی با صفره معادله مشخصه هست و .... ( همون 4 حالتی که توی درسنامه گفته )

قبلا هم پرسیدم اینجا ریشه مضاعف داره اما تو پارسه برای همین یه xبه توان 2 تو جواب خصوصی اورده یعنی غلطه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/////تو فصل 3 کتاب طاهری برا ی کنکور م شیمی 88

Flamenc0

عضو جدید
نه بابا منم تنهام تو خونه .... می یام سر می زنم هر روز:redface: ...خیلی خوبه اینجا آدم احساس می کنه تو این بدبختی تنها نیست !! ....به خصوص الان که داریم به دوران استرس نزدیک می شیم !! :cry:

bage_aseman

عضو جدید
بودجه بندی آزمون مجموعه مهندسی شیمی

بودجه بندی آزمون مجموعه مهندسی شیمی

فکر کنم این بودجه بندی کمکتون کنه
سرفصل های آزمون های آزمایشی
موسسه پارسه
مشاهده پیوست parse Mohandesi Shimi.pdf
موسسه ماهان
مشاهده پیوست ماهان.pdf

ئدز

عضو جدید
این سوال منظورتونه؟؟ : شکل پاسخ ویژه معادله : y”+6y’+9y = 3e[SUP]-3x[/SUP]

اینجا ریشه های معادله همگن : t[SUB]1 [/SUB]= t[SUB]2 [/SUB]= -3 یعنی دو تا ریشه ی 3- هستن

شکل کلی جواب خصوصی : Ax[SUP]m[/SUP]e[SUP]px [/SUP]

که m تعداد ریشه های مساوی با P ( در اینجا 3-) هستش .... که چون ریشه مضاعف داریم یعنی دو تا ریشه ی 3- داریم پس توان x می شه 2

فکر کنم می تونیم از این تست نتیجه بگیریم که هرجا معادله مشخصمون ریشه مضاعف داشت یعنی اون رو دو تا حساب کنیم ... فقط باید دقت کنید که m هرجا با توجه به شکل قسمت ناهمگن یه چیزیه ...مثلاً اینجا تعداد ریشه های مساوی با P بود ... یه جای دیگه تعداد ریشه های مساوی با صفره معادله مشخصه هست و .... ( همون 4 حالتی که توی درسنامه گفته )

یه سوال فنی با چی معادله ها رو تایپ میکنی ؟تو ورد مینوسی بعد میزاری نه ؟موقع کوپی خراب نمیشه؟

hadi216

عضو جدید
خب من مبگم از الان شروع کنم به خوندن بخش های مهم تر و پر سوال تر ، اگه رسیدم که خدا رو شکر . اگرم نه که بخش های کم اهمیت رو نخونده باشم و لطمه جدی نخورم . چون من فقط 50 درصد و جامع های پارسه رو ثبت نام کردم و لازم نیسن طبق 25 سوم پیش برم

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب من مبگم از الان شروع کنم به خوندن بخش های مهم تر و پر سوال تر ، اگه رسیدم که خدا رو شکر . اگرم نه که بخش های کم اهمیت رو نخونده باشم و لطمه جدی نخورم . چون من فقط 50 درصد و جامع های پارسه رو ثبت نام کردم و لازم نیسن طبق 25 سوم پیش برم

قسمت های مهم برای 50 درصد دوم

عملیات :تبخیر . رطوبت زنی
راکتور: واکنش های چند گانه
حرارت :تشعشع و جابجای ازاد
ریاضی :حل معادلات ivp.bvp و میان یابی عددی
سیالات:پمپ ها
ترمو:مخلوط های همگن و تعادل های فازی

Flamenc0

عضو جدید
آره به نظر منم اول مباحث مهم تر رو بخون که استرس نگیری بعد هرچی وقت اضافه آوردی مباحث کم اهمیت تر رو بخون که چیزیم حذف نکنی حتی الامکان

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
میشه یکی به من بگه کدوم درسته؟

درمورد اثر افزایش حرارت مواد به طور عمومی میتوان گفت : باعث کاهش هدایت حرارتی در جامدات می گردد. مهندسی شیمی آزاد 83

درمورد ضریب هدایت حرارتی میتوان گفت: در جامدات با افزایش درجه حرارت افزایش و یا بعضا کاهش می یابد! مهندسی شیمی آزاد 82

آخرش با افزایش درجه حرارت افزایش می یابد یا کاهش؟ آخه اولی گفته کاهش دومی گفته افزایش ولی بعضا کاهش!

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واس این سوال، اول گزینه صحیح رو زدم ولی بعد شک کردم!

چند میله ی فلزی با اندازه های یکسان اما از جنس های مختلف را از یک سر ناگهان بر روی آتش میگیریم.اگر k ضریب هدایت گرمایی و a (آلفا منظورمه) ضریب نفوذ گرمایی باشد سر دیگر میله ای زودتر داغ خواهد شد که دارای ... باشد.
1) a بزرگتر
2) k بزرگتر
3) k و a بزرگتر
4) a بزرگتر و k بزرگتر

جواب گزینه 1
ولی من میگم طبق فرمول آلفا که k توی صورتشه خب هرچی k بزرگتر باشه طبیعتا آلفا هم بزرگتره! البته اگه بخوایم گزینه ای رو بزنیم که a و k رو بزرگتر گفته که اونوقت دوتا جواب صحیح داریم چون بنظرم 3 و4 یکی هستن!

ئدز

عضو جدید
سلام بچه ها
میشه یکی به من بگه کدوم درسته؟

درمورد اثر افزایش حرارت مواد به طور عمومی میتوان گفت : باعث کاهش هدایت حرارتی در جامدات می گردد. مهندسی شیمی آزاد 83

درمورد ضریب هدایت حرارتی میتوان گفت: در جامدات با افزایش درجه حرارت افزایش و یا بعضا کاهش می یابد! مهندسی شیمی آزاد 82

آخرش با افزایش درجه حرارت افزایش می یابد یا کاهش؟ آخه اولی گفته کاهش دومی گفته افزایش ولی بعضا کاهش!

در گازها حتماااااااااااااا با دما افزایش داریم
در مایعات اکثرا کاهش داریم(البته در اب با افزایش دمااول افزایش بعد کاهش داریم) پس در مورد مایعات جمله های حتما و همیشه غلطه و باید اغلب بگه
در گازها ممکنه کاهش -افزایش یا ثابت باشه بسته به فرمول ضریب هدایت ماده جامد داره که برای هر جامد میتونه متفاوت باشه پس تو این مورد هم همیشه و همواره نداریم

ئدز

عضو جدید
من واس این سوال، اول گزینه صحیح رو زدم ولی بعد شک کردم!

چند میله ی فلزی با اندازه های یکسان اما از جنس های مختلف را از یک سر ناگهان بر روی آتش میگیریم.اگر k ضریب هدایت گرمایی و a (آلفا منظورمه) ضریب نفوذ گرمایی باشد سر دیگر میله ای زودتر داغ خواهد شد که دارای ... باشد.
1) a بزرگتر
2) k بزرگتر
3) k و a بزرگتر
4) a بزرگتر و k بزرگتر

جواب گزینه 1
ولی من میگم طبق فرمول آلفا که k توی صورتشه خب هرچی k بزرگتر باشه طبیعتا آلفا هم بزرگتره! البته اگه بخوایم گزینه ای رو بزنیم که a و k رو بزرگتر گفته که اونوقت دوتا جواب صحیح داریم چون بنظرم 3 و4 یکی هستن!

مفهومه عدد الفا اینه که جسم چه مقدار از انرژی که دریافت میکنه رو صرف بالا بردن انرژی خودش میکنه یا عبور میده پس هر چه الفا بیشتر سرعت پخش حرارت بیشتر است

بالا